Daarna verscheen voor de recht bank Cornelia v. D., huisvrouw van Van Beesd, 24 jaar, te Sleeuwijk, thans gedetineerd. Beklaagde bekende het gestolen geld in den grond verborgen te hebben. Het plan tot het koopen van een huisje en land werd pas gemaakt toen liet geld reeds gestolen was. Beklaagde had uit „liefde" bij Jacob en Dingena huishou delijk werk verricht cn de dienstbode had gezegd: „Ik zal wel zorgen, dat het goed wordt gemaakt", beklaagde wist geen raad meer om aan de schuld der heling te ontkomen en was zelfs voornemens geweest het geld in de kachel te verbranden. De president wees ernstig op het misdrijf van heling en achtte vrouw v. B. schuldiger dan de dienstbode. De dienstbode als getuige gehoord, hield in een breedsprakig verhaal vol, dat zij door de buren tot den diefstal was aangezet geworden. De eene helft van het gestolen geld werd non de heelster gegeven ten huize Elshout en het tweede gedeelte in de woning dei- vrouw. Deze had toen gezegd: ,,'tls niet genoeg." Het O.M. was van oordeel dat in het complot de heler niet minder straf toe komt dan de dievegge. De eisch luidde 8 maanden gevange nisstraf met aftrek van voorarrest. Beklaagde schreide en snikte. De verdediger mr. Van Meerwijk, pleitte namens mevr. mr. Stolz van den Kieboom, die met de zaak was belast. Volgde de behandeling tegen den heler J. v. B. 20 jaar, voerman te Sleeuwijk, thans gedetineerd. Beklaagde wist wel dat liet geld ge stolen was, doch ontkende de dienst bode tot den diefstal te hebben aange zet. Hij was zijn vrouw behulpzaam ge weest bij het verstoppen van het geld. Het gestolen geld was door Geertje gebracht terwijl hij niet thuis was. De eisch luidde 8 maanden gevange nisstraf met aftrek van voorarrest. Als verdediger trad op mr. Rogaar. In voormelde drie strafzaken werd de uitspraak bepaald op 5 Maart a.s. GEMENGD NIEUWS. Omstreeks 6 uur Woensdagavond heeft op de rivier voor Rotterdam een tragisch ongeval plaats gevonden, dat aan zes menschen het leven heelt ge kost. De motorboot „Johanna Marijke" is voor den mond van de Maashaven overvaren door de motorvrachtboot „Noord Holland III" van de Maatschap pij Koopvaart, gevestigd aan de Maas kade aldaar. De „Johanna Marijke" brengt iede- ren avond personeel van de scheeps- smederij der firma K. en Co., Lelie straat, van de Waalhaven naar de Maaskade. Ook gisterenavond was dit het geval. Behalve de kapitein D. H. de 1L, wonende Eenhoornstraat en de dek- knecht J. P. uit de Nijverheidstraat be vonden zich zes werklieden aan boord. Toen de „Johanna Marijke" langs de Maashaven in de richting van de Rijn haven voer kwam haar voor den mond van de Maashaven de „Noord Holland 111" tegemoet, die eveneens naar (ie. Maashaven koerste. Daar een groote sleep bij haar aan stuurboord werd ge sleept, moest de „Noord Holland III" een gri oten zwaai maken, om er langs te komen. De kapitein van de „Johan na Marijke", dit ziende, stuurde naar bakboord, om uit te wijken, doch door een samenloop van omstandigheden, die nog nader zullen moeten worden onderzocht, is de „Noord Holland III", vóór dat het roer kon worden overge gooid op het achterschip van de „Jo hanna Marijke" geloopen, welke rli- ïect water maakte en bijna onmiddel lijk Zonk. De kapitein en de dekkneclr. die zich op het dek bevonden, geraak ten te water, doch konden door het toewerpen van touwen gered worden door opvarenden van de sleepboot „Pionier", die zich in de nabijheid be vond toen de aanvaring plaats greep. De zes werklieden, die zich in het roefje bevonden, hadden door het on verwachte gebeuren geen gelegenheid, zich er uit te werken en ze werden allen door de zinkende boot mee naar de diepte gesleurd. Dinsdagavond omstreeks half zes vieL te Blerick een 60-jarige metselaar van een stelling. Met een zware sche delbreuk werd hij naar huis vervoerd, waar hij omstreeks half acht overleed. De kist van Hugo de Groot. Utrecht heeft op het oogenblik een voorwerp binnen haar muren, dat in onze vaderlandsche geschiedenis een grooten rol heeft gespeeld, namelijk de kist, waarin Hugo de Groot uit het slot Loevestein is ontsnapt. Deze kist na melijk is het eigendom van de familie van Boetaelaer van Dubbeldam te De Bilt en zal nu worden geplaatst in het stedelijk Museum te Delft. Het trans port van de Bilt naar Delft geschiedt door de firma C. A. van der Lee aldaar, die volgens het U. D. eergistermorgen de kist in haar expeditieruimten had klaar staan voor de verzending naar Delft. Het is een groote kist van gebeitst vurenhout, waarop de vele jaren, die zij heeft meegemaakt, onmiskenbaar hun stempel hebben gedrukt. Aan alle kanten is zij met ijzer beslagen, stevige ijzeren banden loopen over den deksel en zijn, als om een ton, ook aan de wanden bevestigd. Aan weerskanten door middel van drie groote sloten, waarvan er twee ontbreken. Uit den aard der zaak is niet meer na te gaan, of die vóór de ontvluchting zijn verwij derd, om Hugo de Groot voldoenden luchttoevoer te geven. Andere openin gen in de kist konden wij niet ontdek ken, zoodat het vermoeden gewettigd is, dat de grootste sleutelgaten voor luchtkanalen gediend hebben. Van binnen is de kist bekleed met een lin nen stof, die ook al geen weerstand heeft kunnen bieden aan den tand des tijds. Maar zooveel is zeker, Hugo de Groot heeft niet over een al te nijpend gebrek aan ruimte te klagen gehad, want hij heeft in het houten gevaarte nog ruimschoots rechtop kunnen zit ten! Een driftkop! Wederom is een der Duitsche grens plaatsen in opschudding gebracht door een gruwelijke daad van een 14-jari- gen jongen. Het betreft 'n jongmcnsch uit Bocholt, wordt aan de Ned. gemeld, die zich door zijn 4-jarig buurmeisje in zijn spel gehinderd waande. Woe dend liep hij het kind na en bracht het een viertal messteken toe. Hoewel een geneesheer spoedig ter plaatse was, mocht zijn hulp niet meer baten. De jeugdige misdadiger is naar het huis van bewaring overgebracht. SPORT™ (Ingezonden). VOETBALSPORT. Geachte Redactie Toen ik Woensdag als naar gewoonte de „Echo" ter hand nam en even de diverse sportverslagen inzag, trof mij wel een beetje het zoogenaamd verslag Quick TTBaardwijk. Inplaats van een verslag van dezen wedstrijd te geven, wat hij wijselijk maar achterwege heeft gelaten, schrijft deze verslaggever o.m.„Baardwijk heeft een goed elftal, dat voor geen één club uit de afdeeling onder behoeft' te doen". Maar vrindje, weet je nu werkelijk wat je zoo al beweert. Dat je Baard wijk heel even den honing aan den mond smeert, dat neem ik je niet kwa lijk, je hebt er misschien reden voor, maar dat je zegt dat Baardwijk voor geen één club uit haar afdeeling be hoeft onder te doen weet je. wel beter. Tk zal zoo vrij zijn je even een voor beeld te geven om je zoowat op dreef te helpen. Je zult toch wel weten dat de vereeniging waarvan je verslagge ver bent, n.l. Quick, no. 2 op de rang lijst staat, dus is er één waarvoor zij heeft moeten onder doen. Kijk! zoo is het nu met Baardwijk ook, zij spelen wel goed, maar voor één heeft zij moe ten onder doen en dat is voor die, wel ke juist boven haar de eerste plaats inneemt, en dat kan je wel weten. Het staat wel gekleed dat je in je z.g. verslagen nu en dan een bedekte aardigheid lanceert, maar dit moet geen aanleiding voor je zijn, om hier door voor je lezers een scheeve voor stelling te vormen, al was het maar alleen om de in je vereeniging zoo be roemde sport iviteitsbegrippen. Begre pen U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte. - CRITICUS. WAALWIJK. JULIANA. Zondag a.s. ontvangt Juliana voor de comp. 1ste klasse B.V.B., Quick IT op bezoek. Zondag j.l. wisten onze Geel zwarten, een mooie overwinning te ga halen toch mag de sympathieke Quick- ploeg niet onderschat worden, daar zij over een stevig elftal beschikt en Zon dag j.l. goed partij gaf. Dus Geel-Zwar- ten. Zondag a.s. flink gewerkt, dan kan er een prachtige en interessante wed strijd verwacht worden. Aanvang twee uur. Om 12 uur ontvangen de Juliana- reserves H.E.C. II voor de 2de klasse B. V. B. op bezoek. Dat het er hier warmpjes naar toe zal gaan. is te voor zien, er zit vuur in de Juliana 2-ploeg, vooral als het gaat tegen H.E.C. Onze jongens komen volledig uit; als iedere speler zich geheel geeft, kan er ook van de reserves nog wel wat kracht uitgaan en zal het niet gemak kelijk zijn voor H.E.C. hier de puntjes mee te nemen. Juliana 3 heeft rust. QUICK. Zondag speelt Quick haar laatste thuiswedstrijd voor de competitie tegen T.S.C. uit Oosterhout, welke wedstrijd voor Quick van allergrootst belang is. Er zal Zondag alles op gezet moeten worden om de overwinning te behalen, wil Quick haar kleine kampioenskans behouden. Wat T.S.C. betreft, die zal zich zoo maar niet gewonnen geven en zich daarom geheel geven, om beide punten mee naar Oosterhout te ne men. Steeds toch zijn de wedstrijden van Qiuck tegen T.S.C. de spannendste van het seizoen geweest, zoodat we er thans ook weer vast van overtuigd zijn dat we een voetbalwedstrijd te aan schouwen krijgen, die èn om spel, èn om spanning een bezoek overwaard is; daarbij het feit, de eenigste N.Y.B.- wedstrijd in onze plaats, het kan niet anders of een massa voetbal-suppor ters zijn Zondag op het Quick-terrein aanwezig. Rest ons nog mede te deelen, dat deze wedstrijd onder de eminente lei ding staat van den heer IJpelaar uit Tilburg. Aanvang half drie. Quick 3 thuis om 12 uur tegen Sprang 2; Quick 2 te Baardwijk tegen Baard wijk 1. Alle winnen hoor Quick'ers. staat de belangrijke wedstrijd W.S.C. 2H.E.C. 1, voor a.s. Zondag op het programma en wij hopen, dat deze ontmoeting thans wegens terrein-af keuring wederom niet zal behoeven te worden uitgesteld. Voor eenige weken hebben wij reeds een en ander omtrent deze ontmoeting medegedeeld, zoodat wij thans met bo venstaande kunnen volstaan, teneinde niet in herhaling te vervallen. Voor de goede orde wordt nog mede gedeeld, dat deze ontmoeting, welke zeer zeker de noodige belangstelling trekken zal, om twee uur zal aanvan gen. Om den N.V.B. 'Beker. De „Sportkroniek" vermeldt den uitslag der loting van de eerste ronde om den N.V.B.-Beker op 1 Maart. Ook de beide Waalwijksche vereenigingen Quick en W.S.C. nemen hieraan deel. De loting voor deze beide vereenigin gen is wel eigenaardig uitgevallen. Quick moet n.l. spelen tegen Allian ce I, terwijl W.S.C. het 1ste B.V.V. uit den Bosch op bezoek krijgt! R.W.B. Voor 22 Februari is vastgesteld R. W.B. 2Dongen 3. De R.W.B. reser ve's hebben nu gelegenheid revanche te nemen voor de onverdiende nederlaag te Dongen. Wij achten R.W.B. 2 wel in staat om te winnen. Aanvang 2 uur, terrein R.W.B. R.W.B. 3 gaat op bezoek bij H.E.C. 3 en is voor R.W.B. belangrijk. Aan vang 2 uur, terrein H.E.C. Zooals reeds gemeld, wordt op Maan dag 23 Februari het 17e Jaarfeest ge vierd van R.W.B. Voor deze gelegen heid wordt een bal gegeven in 'tcafé van den heer D. van der Zaken, voor leden en begunstigers met genoodigden. Vorig jaar is het jaarfeest tot aller ge noegen geslaagdwij vertrouwen dan ook dat eenieder tot het welslagen van dezen avond zal medewerken. De heeren C. Trimbach, piano, en Löwenthal, viool, staan ons borg voor goede dansmuziek. Aanvang 7 uur. GEERTRUIDENBERG. Zondag a.s. krijgt Vitesse Bel- crum, Breda, op bezoek. Daar Belcrum sinds eenige jaren al kampioen in deze afdeeling is, zal het Vitesse niet mee vallen de puntjes hier te houden. Zondag a.s. gaat Geertruiden- berg T bij Boeyjieer I op bezoek te Breda. Dezer dagen heeft rilmeester Labouchere op het concours hippique in het Sportpalast te Beriijn een groot succes behaald. Bij de „Prüfung" der otficierspaarden waaraan 22 Duitsche olficieien en twee buitenlanders deel namen, werd hij, luide door het publiek toegejuicht, No. ,1 op Jopie Slim. Onder de toeschouwers bevonden zich Pi ins Hendrik der Nederlanden, de Nederlandsche gezant te Berlijn en generaal Van Seckt. De Nedetjander Donnering be haalde het kampioenschap van Europa voor amateurs. - DRUNEN. Wij lezen in 't Vakblad v. d. Schoenmakerij De Comm. Venn. Van Riel Co. te Drunen, fabrikante van't ,Ripeldru- schoeisel, heeft sedert eenigen tijd haar fabriek aanmerkelijk uitgebreid, door toevoeging van eer» nieuwe afdeeling voor het maken van gelijmd schoen werk Voor dit Ago-werk merk „Para mount", zullen uitsluitend de nieuwste overledersoorten verwerkt worden op moderne leestvormen en in de meest luxueuze uitvoering. De verkoop der Paramount-artikelen is opgedragen aan de Galea Import Cy., Keizersgracht te Amsterdam, terwijl de heeren Kros- kinsky, als voorheen, alleenvertegen woordigers zijn voor de afdeeling doorgenaaid schoeisel. SPRANG CAPELLE. Donderdag 26 dezer, des avonds ten half zeven, zal in de zaal van den heer L. van Dongen bij het Station Capelle— Nieuwevaart, eene bijeenkomst worden gehouden waartoe alle landbouwers worden uitgenoodigd. De heer C. G. de jong uit Almkerk, Secretaris van de Mij van Landbouw, zal alsdan eene lezing houden over het onderwerpHet werk dat de Noordbrabantsche Mij. voor haar leden en afdeelingen verricht. WASPIK. De 1.1. Dinsdag gehouden algemeene ledenvergadering van het Wit Gele Kruis mocht zich in eene buitengewone belangstelling verheugen. Aan de orde waren Verkiezing nieuw bestuurslid, vacature de heer B. van Schijndel, en Verloting fiets. Ofschoon een talrijk publiek aanwezig was. wer den er slechts 75 geldige stemmen uitgebracht. Bij herstemming verkreeg de heer G. van Son 41, W. Verschuren 32 stemmen, terwijl 2 van onwaarde waren Gekozen werd verklaard de heer G van Son. Bij verloting der fiets bleken alle loten, d.w.z. 300, verkocht te zijn. No. 92 viel de fiiets ten deel. Later bleek dat de niet aanwezige gelukkige winster was, de Zuster-Wijkverpleeg- ster, mej. M. Offergelt. RAAMSDONK. Kapelaan Daniels heeft maar kort, amper 6 maanden hier mogen 7ijn Verleden Zaterdag ontving Z E. van Mgr. Diepen den moeten nemen van zijn hem dierbaar geworden parochie. Van harte wen- schen wij onzen beminden kapelaan die promotie toe, doch hoe gaarne hadden Raamsdonks Katholieken hem nog eenigen tijd in hun midden gehouden. In die enkele maanden heeft deze priester zich bij allen bemind gemaakt èn om zijn edel priesterhart èn om zijn werkkracht en aangenaam karakter. Recht hartelijk wenschen wij hem ook ginder een plezierigen werkkring en Godes zegen op zijn arbeid. GEERTRUIDENBERG. Maandag a.s. geeft de harmonie „Apollo" een uit voering in Hotel Santbergen, met medewerking van het humoristische duo Damen uit Breda. Na afloop wordt er bal gehouden. A s. Zaterdag om acht uur heeft de harmonie een extia repetitie. Dinsdagavond werd in Hotel C. Stal de „Credo"film vertoond. De belangstelling voor deze film was buitengewoon groot De film was ook de belangstelling wel waard, en iedere toeschouwer ging wel vol daan naar huis. In de Ger. Kerk hoopt Zondag a.s. op te treden dhr. Willemsen uit Amsterdam. Voor de Evangelisatie zal Zondag a.s. optreden Ds. Jonkers uit Waspik. MADE. Donderdagavond 6 uur hield de R K. Boerenbond in zijn vergader zaal een jaarvergadering, waarin het periodiek aftredend lid H. v. Ooster hout als bestuurslid bij acclamatie werd herkozen. Ook werd het voorstel van 't bestuur, bij overlijden van een bondslid een H. Mis te laten doen, aangenomen. Zaterdag 21 Febr. a.s. zal des avonds 7 uur de gemengde Zang- en j Tooneelvereeniging „Symphonie" te Drimmelen in een zaal van de O. L School een uitvoering geven, onder leiding van haar Directeur de heer Kennippaas. Op Zondag 22 Febr. hoopt Ds. Vink te Drimmelen in de Herv. Kerk des v.m. 10 uur voortegaan, terwijl Ds Meulenbelt des nam 2 uur te Made in een vacature beurt zal optreden. Heden Donderdag herdachten de echtelieden D. Stoop en M. Godschalk den dag dat ze vóór 25 jaar in't huwe lijk traden. Nadat heden morgen ten 7'/2 uur een H. Mis voor hen is opgedragen, waarna de feestdag in irtiemen kring werd voortgezet. Het huwelijk had veel kinderzegen, waarvan nog 14 kinderen in leven zijn. Begeleid door hunne onderwijzers, deden de leerlingen der twee hoogste klassen van de R K. jongensschool naar de ambachtschool te Oosterhout een uitstapje. De jongens woonden de les sen der afdeelingen bij en bezichtigden op hun weg de Wilhelminakanaal werken en een der schutssluizen. Het op 9 Febr. bij den storm gezonken ijzeren schip „Geertruida" geladen met 24 last kunstmest, nabij Zwijndrecht, van schipper B. te Made is dezer dagen gelicht en had voor j zoover bekend geen zichtbare averij bekomen. Op Zondag 1 Maart dadelijk na 'i Lof zal in de zaal van het Liefde gesticht een vergadering worden ge houden voor de mannelijke leden van 't Wit—Gele Kruis. Het retratiewerk bloeit onder de mannen, voornamelijk door den ijver van kapelaan Klerks komi het vrouwe lijk deel aan de beurt en zullen 30 meisjes met de Vastenavonddagen een gesloten retraite houden in Cenakel te Tilburg. ALMKERK. Op de te 's Bosch ge houden verplichte Voorjaarskeuring van Dekhengslen (type trekpaard) werd „Oron" van den heer A. Ver schoor alhier goedgekeurd. Naar wij uit goede bron ver nemen hoopt het fanfarecorps „Cres cendo" te Nieuwendijk (Gem. Almkerk) op Vrijdag 6 Maart a.s. in het Insti tuutlokaal aldaar een openbare uitvoe- ring te geven. Naar wij vernemen is in het afgeloopen jaar aan de Coöp. Stoom- zuivelfabriek „Altena" alhier aan melk verwerkt 5.152 057 K G. met een ge middeld vetgehalte van 3 202 pCt. Het vorige jaar werd 5.182.079 K.G. melk verwerkt. Op 4 Maart a s. hoopt de Mannenzangvereeniging „Exelsior" al hier in de zaal van den heer C. Dekker een openbare uitvoering te geven. DUSSEN. Het ging er, zooals wij reeds voor eenigen tijd terug berichten, op het eeuwenoude kasteel alhier zoo geheimzinnig naar toe, doch toen is de eigenaar nog eens hier geweest op zijn kasteel en ging het zeker naar diens zin nog niet geheimzinnig genoeg. Althans nu mag er niemand meer op het kasteel toegelaten worden, geen bakker, geen slager, enfin niemand, zonder uitzondering. Aan de inrijlaan staat een bordje „Verboden toegang", alsook nog eens aan de deur. Den laatsten tijd komen weer veel wagens vanuit Utrecht en Breda hunne vrachten daar lossen. Tot ouderling en diaken der Ned. Herv. Kerk alhier zijn resp. gekozen de heeren C. Rombout en A. van Vugt. aangegeven. De fanfare „Wilhelmina" zal deelnemen aan het concours te Oos terhout. A. H. had het ongeluk met een pink tusschen een bietensnijder te geraken, waardoor van dit lichaams deel in de lengte het vleesch tot op het been werd opengesneden. Men is thans bezig met het rooien der iepenboomen staande te Dussen (Binnen). Deze behoorde vroeger tot de heerlijkheid Dussen. WOUDRICHEM Een recht hartelijke ontvangst is burgemeester J. v d Lely Maandag is te beurt gevallen bij de intrede in zijn nieuwe functie zoowel wijk A (het eigelijke Woudrichem), als wijk B (Oudendijk), heeft zijn best gedaan, om den heer en mevr. v. d. Lely met beide dochtertjes op joviale wijze welkom te heeten. Reeds om tien uur stelde zich op het Leege End een stoet samen. Voorop kwam het Oudendijk's Fanfarekorps daarna het rijtuig van den burgemeester, de rij tuigen van de commissie van ontvangst, het Woudrichem's Fanfarekorps, ter wijl twee jonkers te paard den optocht sloten. Om kwart voor elf stapte de burgemeester uit zijn auto, waarbij hij toegesproken werd door den voorzit ter der commissie, den heer dr. A. A. Giesberts. Spr. heette den burgemeer- en diens famielie hartelijk welkom. Zeer zeker zal de heer v. d. Lely moeilijkheden op zijn weg ondervinden, doch spr. twijfelt er niet aan, of de burgevader zal zijn krachten inspannen, om die bezwaren uit den weg te rui men. Na een driewerf hoera, zette het korps het Wilhelmus in. Mej. Daim, de bewoonster van het eerste huis in de gemeente, bood mevr. v. d. Lely bloemen aan. De burgemeester dankte voor de woorden van den voorzitter. Hij hoopte van harte, dat de burgerij er het hare toe zou bijdragen, om Woudrichem omhoog te brengen. Ondertusschen hadden »ich bij de openbareschool de schoolkinderen op gesteld. Hier voerde de heer Huijzer het woord, die den burgemeester het wel kom toeriep uit naam van de jeugd. De twee welkomstliederen werden heel mooi gezongen. Dit zelfde schied- de bij de school in wijk A, waar de heer H. P. Vos het woord voerde .Spr memo reerde, dat Woudrichem moest bestaan van den landbouw en de visscherij. De burgervader heeft een moeilijke taak, om Woudrichem op te voeren, maar spr. zag in Zijn. Edelachtb. een man, die voor zijn taak berekend was. De kinderen zongen een tweetal liederendoor jonjuffrouw Van Gooi werden bloemen aangeboden. Om 12 uur was er ontvangst in het oude Raadhuis. Aldaar waren alle Raadsleden, benevens vele burgelijke en militaire autoriteiten bijeen geko men, om den burgemeester te instal- leeren We merkten o. a. op de heeren v. Aken en De Boer, burgemeester en secretaris van Hardingsveld Kaasjager, districts commandant der marechaus sees te Den Bosch het comité, be staande uit de heeren A. A. Giesberts, H. v. Andel, S H. Bax, H. Benjamins, A. C. Havelaar, F. C. Huijzer, H de Lorm, W. N. Koppers C. Schriek Hzn., J. Spoor Rzn., P. v. Tilburg, A. Vink en H. P. Vos. De loco burgemeester, wethouder Wendel de Joode, opende de vergade ring met gebed, waarna hij zich tot den heer v. d. Lely richtte. Het ver heugde spr., dat het H. M. de Konin gin had behaagd, den heer v. d. Lely tot burgemeester van Woudrichem te te benoemen. De heer v. d. Lely kon overtuigd zijn een Raad te vinden, die in alle opzichten voor de belangen mee zou werken. God almachtig, sterke u in uw moeilijke taak laat het geen last zijn, maar een lust. Hierop reikte de heer Wendel de Joode de ambisketen den heer v. d. Lely over, waarna de secretaris het afschrift van de benoeming voorlas. De burgemeester dankte H. M. de Koningin, den Minister van Binnenl. Zaken en den Comm. v. d. Koningin in de provincie Noord-Brabandt, den oudsten wethouder, den Raad en ten slotte de inwoners voor de eer hem aangedaan. Tenslotte kreeg het vrijz-dem. Raads lid, de heer v. d. Wiel nog het woord, waarbij hij den burgemeester geluk- wenschte. Rest ons nog op te merken, dat de politie, onder leiding van den opper wachtmeester Den Toom, voor een keurige orde zorgde. RAAMSDONKSVEER. Voor de Herv. Gem. treedt Zondagmorgen op 't Dorp op Ds. Ewoldt, ook des namiddags om 2 uur op 't Veer. Ds. Akkerhuis, Pred. der Geref. kerk te Maassluis, treedt Zondagmorgen om 9'/2 uur en des namiddags om 3 uur op in de Geref. kerk op 't Veer. Zaterdag zal de Chr. Hist. Kies- vereeniging haar jaarvergadering hou den, waar o.m. de bestuursverkiezing moet plaats hebben. Tot Hoofd der te stichten Chr. U. L. O. school werd benoemd de heer Kluit van Willemstad. DRUNEN. In de Dinsdag gehouden vergadering der R. K. Kiesvereeniging werden aangewezen als candidaten voor het lidmaatschap der Tweede Kamer, de heerenMr. H. J. M Loeff, Fleskens, Sasse van Ysselt, Dekkers en Max van Poll. PAARDEN. BILJARTEN.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6