Kinderwagen. Bekendinaking. Stukadoor. Oor-. Hoos- oo Keelarts. spretkuttr honden Mevr. Pokter G mbrere Vischverkoop Terstond te huur: Aanbesteding. heeft gevestigd aanbesteden Het sloopen van 3 arbeiderswoningen en het ter plaatse bouwen van een dubbele midden standswoning. Vraag-programma waar de bal op de doellijn blijft zweven maar een der T. S C ers werkt weg. Dan komt T. S. C aan het woord en aanhoudend is het Quick doel in gevaar. Uitgezonderd enkele Quick-aanvallen is T. S. C. de meerdere, doch door schitterend verdedigen weet Quick haar doel schoon te houden en met,blanco stand gaat de rust in. i De rust schijnt de Quickers goed gedaan te hebben want als er weder begonnen is wordt het T. S. C.-doel belegerd. De aanvallen zijn niet van de luchf en uit een dezer maakt Stippent een mooi doelpunt. De Quickers hebben thans den smaak te pakken. Steeds zweeft de bal op de T S C. helft en uit een penalty maakt Hensen het tweede doelpunt, waarna v. Lier er eentje bij doet, zoodat^Quick een flinke overwinning kon boeken. Met een beetje fortuin had T. S. C. wel twee doelpunten moeten^hebben, want hun spel was niet om met 3-0 te verliezen. Het talrijke publiek heeft var, een span- nenden wedstrijd genoten en het was een waardig slot van den laatsten com petitie wedstrijd op eigen terrein. Quick 2 schijnt van Baardwijk graag te verliezen, want was het Zondag van tevoren 4-0, verleden Zondag gingen de Quick-reserves er met 6-1 onder. Quickers ge behoeft tegen Baardwijk zoo hoffelijk niet te zijn, een beetje minder is ook goed. Met der gelijke spel-capaciteiten als Baardwijk Zondag 1.1. vertoonde, geven we hun een reuzen-kans, vooral als er in de competitie een kleine verandering komt en het is aan de Geel-zwarten dan ook wel,toevertrouwd. Quick 3 behoefde niet te spelen wegens terugtrekken van Sprang 2 en wij? Zondag 1.1. Baardwijk 2 won van HEC 2 kunnen we Quick 3 bijna als kampioen complimenteeren. Nog een wedstrijd winnen Quickers en je benter. Een belangrijke wedstrijd staat er Zondag voor Quick I op het program nl. tegen Alliance 1 uit Roosendaal, de Zuidel 1ste klasser. Hierop komen we Zaterdag terug. De wedstrijd wordt op het Quick terrein gespeeld. WSC 2-HECI eindigde in eene verdiende overwinning voor laatstge noemde. HEC nam even na het begin de leiding, daarna werd gelijk opge speeldeerst even voor het einde verzekerde de geelhemden zich van de overwinning door een doelpunt bij te fabriceeren. WSC—BW I. A.s. Zondag zal het eerste elftal van WSC wederom te strijden hebben en zooals wij[reeds vorige week mededeelden, zal zij niet minder dan het 1ste elftal van het Bossche BW te gast krijgen voor de eerste ronde van den Nederlandschen Voetbalbeker. A.s. Zaterdag zullen wij de namen der spelers mededeelen, waarmede BW zal uitkomen. JULIANA. Zondag speelde onze W. V. V. Juliana een wedstrijd voor de compe titie 1ste klasse B. V. B tegen Quick 2, rust gipg in met 2-0 in het voordeel van Juliana. Ofschoon de Quick-ploeg hard werkte en uitstekend partij gaf. kwamen de geelzwarten er steeds beter in en - als het einde aanbreekt heeft Juliana den stand tot 61 gebracht. Ofschoon Quick wel een paar tegen punten verdiend had, is de overwin' ning een verdiende zegen voor Juliana. Om 12 uur was het de strijd tus- schen Juliana 2 en H E C 2, het was een spannende strijd met de Juliana- reserves over de geheele linie in de meerderheid en de reserves deden dan ook wat men van hen verwachtte en stuurden H. E. C. 2 met een lesje van 1—0 naar huis. GEERTRU1DENBERG. Zondag 1.1 speelde Vitesse tegen Belcrum 1 Breda. Om half drie trapt Vitesse af en het gaat direct op het Belcrum doel af. Na eenige minuten spelen, breekt de kleine middenvoor door, hij lost een schitterend schot, dat de keeper niet goed kan verwer ken, hij loopt in en met een prachtige kopbal geeft hij Vitesse de leiding Nu komt Belcrum ook flink opzetten en heeft weldra succes, als de mid- voor off side staande de parijen op gelijken voet brengt. Weldra gevolgd door een pracht goal van Belcrum's linksbuiten 1—2 Hiermede trad de rust in. Na de rust ontwikkelde zich direct een forsch spel. Direct maakt Belcrum nog een mooie goal 1—3. Hiermede is Vitesse sterk in de meerderheid," de midvoor is niet om te houden. Weldra krijgt de Belcrum- keeper een enorm hard schot van den Vitesse linksbuiten te verwerken, dat hem te machtig bleek 2—3. Belcrum heeft niets meer in te brengen, maar alle schoten gaan óver of langs. De scheidsrechter vergeet nu nog even voor een penalty te fluiten, waarvoor door Vitesse protest is aangeteekend. Zoo kwam het einde met een 2 3 nederlaag voor Vitesse. 4—2 voor Vitesse had de verhouding beter weergegeven. Geertruidenberg moest bij Boei- meer ook de beide puntjes laten en keerde met een 5—2 nederlaag terug. Voetbaluitslagen AFDEEL1NG I. Westelijke le klasse. A S C—Feijenoord 21 't GooiSparta 2—3 Z F C-H F C 2-1 AFDEELING II. Westelijke Ie klasse. Ajax—D F C 3—3 Excelsior—Stormvogels 3-2 U V V—H B S 0-3 H V V—R H C 0-2 AFDEELING 111. Oostelijke le klasse. Enschedé—U D 3—0 Z A C—Go Ahead 1-2 Hengelo-Ensch. Boys 2—1 AFDEELING IV. Zuidelijke le klasse. De Valk—Eindhoven 7—2 N A C—Alliance 7—2 M V V-Willem 11 2-1 N O A D—Bredania 1 1 2e klasse. VlissingenMiddelburg 13 Breda—Noad II 0—2 V O S—Boxtel 2-0 Roodborstjes—V V V 0—2 Juliana- A C C 5 1 St. Emma—Bleyerheide 2—0 3e klasse. Stavast—Goes 4—2 Zeelandia M E V O 2—0 B O Z—Terneuzen 2—0 Waalwijk—T S C 3—0 Oranje Wit—Zalt Bommel 0—4 Oisterwijk—Willem ll2 1—2 Bleyerheide 2—Overb. 1—0 Reserve 2de klasse. Bredania 2—Alliance 2 4—1 AFDEELING V. Noordelijke le klasse. Leewarden—Be Quick 3—7 VelocitasAlcides 3—0 W V V—Achilles 4-4 Veendam—Friesland 3—1 voldoende was als van een andere Kiesvereeniging iemand werd aanbe- volen waarop de Voorzitter antwoordde dat alleen zij gestemd kunnen worden die ter vergadering worden genoemd, waarna ook Mr. Loeff werd aanbevolen. Daarna werd tot stemming overge gaan waarvan de uitslag was: Zelfs de Rechtsche minister van Buitenlandsche Zaken vond het een VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Vrijdagavond j.l. hield de R.K. Kiesvereeniging in de zaal van den Gildenbond eene algemeene vergade ring die slechts zeer m^tig was bezocht Nadat de Voorzitter de aanwezigen een hartelijk welkom had toegeroepen, deelde hij mede dat het eerst aan de orde zal worden gesteld de candidaat- stelling van de leden der Tweede Kamer der Staten Generaal wijl de uitslag daarvan nog dien avond In der, Bosch bekend moest zijn. Vervolgens wees hij er op dat vijf namen op een briefje geschreven moe ten worden. Aftredende leden zijn de heeren Sasse van IJsselt, Fleskens, Dr. Deckers en Wintermans. Van zijn recht om een candidaat naar voren te brengen, wil hij gaarne gebruik maken omdat een aftredend lid, de heer Fleskens zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt voor de geheele streek en gemeente door zijn taaie volharding om hetSchoenenwetje er door te krijgen. Spr. wil op de andere heeren niet het minst afdingen maar meent te mo gen zeggen, dat de heer Fleskens den meesten steun heeft verdiend. Voorts kan hij ook nog mededeelen, dat een aanbeveling is ingekomen van een candidatuur voor Dr. Moller te Tilburg en een voor den heer van der Put, industrieel te Eindhoven, teiwijl van de Kiesvereeniging te Drunen een schrijven is ingekomen waarin Mr. H. Loeff, burgemeester dier gemeente, krachtig wordt aanbevolen. De heer G. v. Loon-Wagenberg zegt aangezocht te zijn om hier een enkel woord van aanbeveling te spreken voor de candidatuur van den heer Van der Put. Volgaarne wil hij daaraan, voldoen omdat de heer Van der Put is een werkgever, iemand die de nooden van de industrie kent, wat een feit van groote beteekenis is vooral omdat zoo herhaaldelijk bij behandeling van ver schillende wetten gebleken is dat beslist veel te weinig mannen in de Tweede Kamer hebben die met kennis van zaken over de nooden van de industrie kun nen oordeelen. Bovendien is de heer Van der Put op onderwijs gebied geen vreemde. De heer De Vries v/il de candidatuur van Dr Moller ten sterkste aanbevelen omdat het zijn volle overtuiging is dat in de Tweede Kamer mannen als Dr. Moller. te kort komen. Ook juist bij de; Katholieke Staatspartij heeft men nog te veel leden van gewoon'niveau, te veel ambtenaren, mist men iemand die het middelbaar hooger onderwijs kan vertegenwoordigen en daarom durft hij, Dr. Moller, iemand waar ruggegraad inzit, die een buitengewoon goed spre ker is, aanbevelen. Dr. Moller zal een schitterend figuur in de Tweede Kamer maken. De heer Th, van Mierlo- v. d. Werff beveelt aan Mevr. Brouns van Besouw. Een der aanwezigen vroeg of het ook 1. Fleskens 51 stemmen. 2. Dr. Deckers 46 3. Dr. Moller 41 4. Sasse van IJsselt 32 w 5. Van der Put 28 6. Mr. H. Loeff 25 7. Wintermans 23 Zoodat de eerste vijf candidaat zijn gesteld. Tot bestuurslid ter vervulling in de vacature afd. St. Clemens-parochie, werd gekozen de heer Jos. Loefl. Uit het Jaarverslag dat daarna door den penningmeester werd uitgebracht bleek dat het ledental bijna de 1700 bereikt, de ontvangsten f 378,91 en de uitgaven f 311,84 hebben bedragen, zoodat de kas sluit met een saldo van f 67 84. Door de heeren J. Tielen en A. van Liempt werden de boeken en beschei den onderzocht en in orde bevonden. Door den Secretaris werd onderstaand keurig jaarverslag uitgebracht. Jaarverslag der R. K. Kiesvereeniging in haar Algemeene Vergadering van Vrijdag 20 Februari 1925. Het jaar 1924 was, zooals te be grijpen is, een minder bewogen jaar dan 't vorige. De politieke hemel was opgeklaard geen Kamer-ontbinding dreigde meer die ons plotseling te midden der ver kiezingen had kunnen verplaatsen. De gemoederen kwamen nu wel tot rust, maar toch kan niet ontkend wor den, dat te rechte of onrechte bij velen een ontevredenheid tegen Regeering en Kamers zich openbaarde, die bi den eerstkomenden stembusstrijd be vrediging zou zoeken. Wij mogen het daarom als een daad van wijs beleid beschouwen, dat een nieuw kiesreglement werd voorgesteld, waardoor bij verkiezingen belangrijke minderheden tot hun volle recht kunnen komen. Het kiesreglement Bongaerts moet velen kunnen voldoen en wij gelooven dat daardoor te eer een verzoening tusschen ons Bondsbestuur en de Michaëllsten is tot stand kunnen komen. Daar deze toch hun al of niet ver meende grieven bij de verkiezingen tot uiting kunnen brengen, vrijwel verzekerd van succes, houdt hun reden van bestaan opafgezien nog van het feit, dat de vorming van hun partij in de R. K. Staatspartij van organisatorisch standpunt beschouwd, nooit toelaat baar was. Gelukkig, dat men inzag, dat van beide zijden een offer geëischt werd om tot een verzoening te komen en dat de eenheid onzer R. K Staatspartij niet mocht verbroken worden, wilde men tenminste niet door een onbe- suisden stormloop alles onder den voet halen, wat men door jarenlangen strijd verworven heeft. Terecht spoorden dan ook de beide redenaars, die op ons verzoek voor de R.K. Kiesvereeniging in deze periode optraden, ons met alle kracht aan de Regeering te steunen. Het waren de H.Ed.Gestrenge Heeren Deckers en Fleskens, die respectievelijk 7 Januari en 5 Februari van dit jaar een lans braken voor het huidige Ministerie. Wel erkenden beiden, dat niet a wat de Regeering deed onze volle goedkeuring kon wegdragen, dat nog veel ongedaan was gebleven, wat dringend voorziening behoefde, maar toch mochten wij nooit vergeten dat diezelfde Regeering ons land van een wissen ondergang had gered, dat zij de revolutie had bezworen en het netelige woningvraagstuk opgelost. Zeker, er bestaat nog groote on tevredenheid in sommige kringen. Doch als men den toestand van ons land met dien van andere landen ver gelijkt, als men bedenkt dat de ont waarding van het geld in de meeste Europeesche Staten onrustbarende af metingen heeft aangenomen, als men de loonen en salarissen nagaat die hier en elders worden uitbetaald, dan mag ons land zich nog tot de bevoor rechte naties rekenen. Al is dan van velen een groot offer gevraagd, dat mag geen reden zijn onzen steun bij de eerstvolgende ver kiezingen aan de Regeering te ont zeggen we moeten hierbij toch niet vergeten dat iedere Regeering Linksch of Rechtsch tot doortastende maat regelen haar toevlucht had moeten nemen. Meent men reden te hebben zich over ons Ministerie te beklagen, wijl zij niet voldoende onze industrie en handel hetft gesteund, laten wij aan stonds dan eraan denken, dat nog steeds in 's Lands vergaderzaal zulk een sterke strooming naar vrijhandel zich doet gevoelen, dat yv.j ons ver wonderen moeten dat ons schoenwetje tot stand kwam. waagstuk, dat eenigszins tot politieke verwikkelingen zou kunnen leiden, protectie tot wet te verheffen en zelfs niet alle Katholieken van het Noorden steunden hem daarin. Wat zou van dat wetje geworden zijn als een Linksch Ministerie aan de groene tafel gezeten had De H.Ed.Gestr. Heer Fleskens mocht werkelijk het zich als verdienste aan rekenen, dat vooral door zijn initiatief die wet tot stand kwam en dat hij daardoor Brabant, en in 't bijzonder Waalwijk, een vriendendienst bewezen had. Van onze Waalwijksche kiezers mogen wij daarom verwachten, dat zij de aftredende Kamerleden steunen zullen. Van den R.K. Kiezer, dat hij zijn grondbeginselen huldigt en hand haaft. Geen afbrokkeling van de partij geen oneenigheid, alleen als gevolg van vermeend voordeel of onrecht, dat van ondergeschikten of voorbij- gaanden aard is. leder wete, dat alle tweedracht in onze partij koren op den molen onzer tegenstanders is. Niemand zal naar wij vertrouwen die verdeeldheid daarom in de hand willen werken. Misschien zou een twijfelachtig ge win ermee te bereiken zijn, doch de eenheid onzer R.K. Staatspartij ging daarbij te loor. Dat onze politieke scheurmakers er eens aan denken, dat, waar de Katho lieken verdeeld zijn, of in hun laks heid zich door een rumoerige minder heid laten regeeren, de politiek in linksclie banen wordt geleid, waarbij de overheerschers ten slotte tot een benepen anti-clericalisme vervallen, zooals de dissidenten van heden noch voorzien, noch gewenscht hebben. Boven alles worde daarom de een heid gehandhaafd, onze komende stem busstrijd zij principiëelwat men aan grieven of bezwaren mocht hebben, worde in den boezem der partij zelve tot klaarheid gebracht. Alle oneenigheid worde verbannen en in gesloten gelederen worde de strijd voor de Rechtsche meerderheid aanvaard. Onze R.K. Kissvereenigingen stonden tot nu toe pal, onze locale afdeeling Waalwijk mag zelfs eenigen vooruit gang boekenzij telt thans ongeveer 1700 leden. Als wij dezen zomer met vereende krachten de verkiezingsstrijd tot een goed einde brengen, dan zal onze R.K. Staatspartij een harer schoonste triomfen vieren, die door haar behaald kunnen worden. TE KOOP: Een zoo goed als nieuwe, donker blauwe Model 1923 Waar zegt de Uitgever. 34302 Ondergeteekende bericht het geëerde publiek van WAALWIJK en Omstreken dat hij zich als Alle voorkomende werkzaam heden worden vlug, accuraat en billijk door hem verricht. 34304 Aanbevelend, J. VU GTS. Grootestraat 276, - WAALWIJK. ln de R K. Kliniek WIT-GELE KRUIS. Mr. van Coothstraat 35, Waalwijk, zal te beginnen Zaterdag 7 Maart a.s. en zoo vervolgens iedere eerste en derde Za terdag van iedere maand vanaf des namiddags vier uur uit Tilburg. N B. Bewijs van Huisdokter of behandelend geneesheer mede te brengen. 34299 H. A. W. SURIG, Secr. De Voorzitter dankt den heer Surig voor zijn keurig jaarverslag, den heer M. v. Loon voor zijn accuraat beheer en hoopt dat alle kiezers hun plicht zullen doen om daardoor straks katho liek Nederland te dienen. ADVERTENTIëN. De Heer en Mevrouw N. VAN LOON-de Jong, geven met genoegen kennis van de geboorte van hun Zoon KEES. 34308 Waalwijk, 21 Febr. 1925 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze gelief de Vader en Behuwdvader J. BOLK, in leven Notaris te Amersfoort, in den ouderdom van 68 jaren. Scherpenzeel A. A. M. C. Bolk. E. P. Bolk Willemsz. s-Gravenhage Ir. L. J. C. van Es. A. A. J. van Es Bolk. Amersfoort, 22 Februari 1925. 34301 Volstrekt eenige kennis geving. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. Donderdagmorgen van 9-12 uur Vischverkoop in de Manege achter het Raadhuis. Aanvoer van33002 Schelvisch, Kabeljauw en Schol. Tarbot, Tong. De prijzen zullen in het aan plakbord bekend gemaakt worden. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk zullen op Maandag 9 Maart, voormiddag 11 uur ten raadhuize in het openbaar 34292 Bestek en teekening zijn tegen betaling van f3.— te verkrijgen ten kantore v. d. Gemeente Opzichter, die tevens nadere inlichtingen ver strekt. GEVONDEN: Een bos sleutels, waaraan verschillende voor Lipssloten. Waar zegt de Uitgever. 34306 Te bevragen bijG. BLOK, Besoijensche Steeg 70, 34307 WAALWIJK. Eerste Internationale tiondententoo nstelling te Waalwijk. Er bestaat gelegenheid tot het plaatsen van advertentiën in het dezer expositie. Dit programma-boekje zal ver spreid worden aan alle honden liefhebbers in deze streek en in geheel Nederland, bekende café's, vereenigingen, enz. en biedt dus eene uitnemende reclame. De prijs der advertenties is 110.-, '/2 16.-, 74 13 Opgaven aan 't Comité, 't Be stuur of Bureau van dit blad. f \n Heeieiibuis.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 3