TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 24 Februari 1925 Bij Kon Besluit van 21 Febr. is benoemd tot burgemeester der ge meente Oirschot jhr. mr. C. H. M J J. van Nispen te Sevenaer Bij Kon. Besluit van 23 Febr. is opnieuw benoemd tot burgemeester der gemeente Loon op Zand J L. van Besouw, met ingang van 15 Maart Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, op Vrijdag 27 Februari 1925. des namiddags 63/4 uur ten Raadhuize. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot het bouwen van een urinoir bij de Waag. 3. Voorstel van B. en W. tot het verbreeden en verbeteren van de Baardwijksche Steeg. 4. Voorstel van B en W. tot ver bouwing van het raadhuis in voor malig Besoijen. 5. Verslag omtrent het onderzoek naar de wenschelijkheid van het ver plaatsen der jaarmarkten. 6 Voorstel van B en W. tot het aangaan vaneen onderhandsche leening tot dekking der kosten van aankoop van 2 huizen van H. M van Erp. - 7 Voorstel van B. en W. tot het verstrekken van een bouwcrejdiet aan de' Woningbouwvereeniging „Baard wijk" voor het bouwen van ^arbeiders woningen. 8. Voorstel van B. en W. tot ver pachting van het bouwterrein in de Mr. van Coothstraat. Voor bovenstaande vergadering zijn 0.m. de volgende prae-adviezen door B. en W. aan den raad uitgebracht. Herhaaldelijk werd door de markt meesters geklaagd over de weinige medewerking die van de zijde der win keiiers werd verleend bij de regeling der jaarmarkten. De toename van het aantal kramers dat deze markten be zoekt, maakte het noodzakelijk dat de concessie aan de winkeliers, om des gewenscht, tegen betaling van het geldende marktgeld het trottoir vóór den winkel vrij te houden, moest worden ingetrokken. Wij hebben ons op het standpunt gesteld dat elke win. keiier van het vreemdelingenverkeer op de marktdagen profileert en dat dus ook van die zijde op eenige inschik kelijkheid moet kunnen worden gere kend. Wanneer die inschikkelijkheid niet zou kunnen worden verleend, zou verplaatsing van de markt naar onze meening moeten worden overwogen Wij hebben alle winkeliers in de omgeving der markt ons standpunt schriftelijk medegedeeld en gevraagd of op de noodige medewerking zou kunnen worden gerekend. Alle winkeliers, op één uitzondering na, hebben medegedeeld op het behoud der markt, ter plaatse waar zij nu ge houden wordt, prijs te stellen en zegden medewerking toe. Daarmede werd het voor ons overbodig, de verplaatsing der markt nader te overwegen. Ofschoon de regeling der markten aan ons is opgedragen hebben wij ge meend goed te doen, U met een en ander in kennis te stellen. Bij de behandeling dezer aangelegen heid werd ook onze aandacht getrok ken door een besluit van Uwen Raad van 20 December 1888 waarbij aan 1. van Leeuwen en eenige anderen bewoners van de perceelen vanaf het Raadhuis tot het pand, thans behoo- rende aan de firma Verkade, werd toegestaan hun eigen goederen op het trottoir te mogen uitstallen er,, voor het geval zij daarvan geen gebruik maken, daar alleen plaats zal worden gegeven aan marktkooplieden voor groenten en fruit. De toenmalige adressanten zijn allen overleden of vertrokken en de panden, waarvoor de vergunning werd verleend zijn alle in andere handen overgegaan Waar de vergunning persoonlijk is verleend, kunnen de tegenwoordige eigenaren der bedoelde panden daar aan geen recht meer ontleenen Niette min wordt een beroep gedaan op deze vergunnning en wij achten het daarom wenschelijk dat zij wordt ingetrokken. Dezerzijds wordt het niet onbillijk geacht de concessies te doen beëindi gen, daar de omstandigheden sinds het verleenen der vergunning zich ge heel hebben gewijzigd. In verband met de vestiging van de Nuts U.L.O. School in de zuidelijke lokalen der vroegere openbare school werd besloten het aan die zijde van het gebouw geplaatste urinoir te verwij deren. Een dergelijke gelegenheid kan echter in die omgeving met het oog op mark ten en kermissen moeilijk worden gemist, Het is ons intusschen gebleken, dat in het gebouw der gasfabriek, noordelijk van de ruimte in gebruik voor gemeentewaag, zonder veel kosten een plaatsje is in te ruimen. Door den Gemeente-Opzichter is een schetsplan gejnaakt dat hierbij gaat. De kosten worden al naar gelang de uitvoering geraamd op resp. f 3^5,—, f 400 en f 370.—. Wij geven de voorkeur aan Foifit-urinoirs, die in onderhoud In den westgevel, straatzijde, van het fabrieksgebouw wordt een open toe gang gebroken ter breedte van 2'/2 Meter. De inwendige ruimte wordt on geveer 3l/a x 3 Meter. Het gezicht vanaf de straat wordt weggenomen door een gebogen plaatijzeren schot. Des avonds wordt de inrichting verlicht. Wij verzoeken U ons een crediet van ten hoogste f 400 voor dit werk toe te staan, te zijner tijd uit leening e dekken. In de vorige vergadering werd door een Uwer leden de aandacht gevestigd op de wenschelijkheid van het ver breeden van de Baardwijksche Steeg en het aanbrengen van eenige ver andering in de beplanting der bermen. Uit een naar aanleiding daarvan in gesteld onderzoek is ons gebleken dat een zoodanige verbreeding van den weg, dat een afdoende verbetering tot stand komt, alleen mogelijk is wanneer reinafscheiding op 26.000. Wordt tot het bouwen overgegaan dan behoort de wegverharding over de lengte van de nieuwe bebouwing te worden doorgetrokken. Wij. achten bet redelijk dat de kosten van wegverhar ding voor rekening der gemeente wor den genomen. Ook de wegkosten in de St. Crispijnstraat en van het St. Anto- niusplein zijn niet ten laste van het woningbedrijf gebracht. De kosten der verharding van den weg worden ge raamd op -350.wij zouden daar voor echter gaarne zien toegestaan een bedrag van 450.om uit het meer dere te kunnen dekken de kosten van aankoop en planten van hoornen. Wij meenen dat bij beplanting van den weg met Iaanboomen een meer vriendelijk aanzien ook van deze eenvoudige wo ningen zal worden verkregen en daar mede' de aantrekkelijkheid voor de huurders wordt verhoogd. Wij hebben de eer U hierbij aan te de aan de gemeente behoorende terrein- Wed™ «n exploitatie-begrooting voor strook, oostelijk van den weg, welke terreinstrook met smalle slootjes in de lengte is doorgraven, wordt opgehoogd. Door dit onderdeel van het werk zullen 12 woningen te bouwen in 6 blokjes van 2 woningen. Als annuïteit grondvoorschot is aan gehouden 1/3 van hetgeen verschul- digdl is voor het geheele bouwterrein. echter juist de grootste kosten worden j L-.-a i__ aa~~ Het aangeboden bouwplan zal onge- -veroorzaakt en worden die door den opzichter geraamd op f750,—. De weg heeft thans met inbegrip der bermen een breedte van pl.m. 8 M. bij een verbetering op de hiervoor aangegeven wijze zou over een deel van den weg een breedte worden ver kregen van pl.m. 14 M. De oostelijke wegberm met de bovenbedoelde terrein- strook zijn beplant met elzenschaarhout. Bij uitvoering van de door ons gedachte ophooging zouden de struiken moeten worden verwijderd. In de plaats daar van zouden dan Iaanboomen kunnen worden geplant en zou daarmede een fraaie wandelweg worden verkregen. Waar onze gemeente toch niet rijk met wandelwegen is bedeeld, zou ook dit als een motief voor verbetering kunnen gelden. De plaatsing der oostelijke boomen- rij is zoo geprojecteerd dat tusschen de boomen de weg een breedte krijgt van 8'/a M. Om de wegverbetering volkomen te maken is nog ontworpen een rijwielpad tusschen de aan te planten oostelijke boomenrij en de rij masten voor de electrische verlichting In totaal worden de kosten van ver betering, die van het planten der boomen inbegrepen, geraamd op f 1138,—. Wij stellen U voor, voor het geval ons plan Uwe instemming heeft, op de begrooting 1926 een bedrag van ongeveer f 1200,— voor de uitvoering van het plan uit te trekken. Reeds meermalen is in Uwe verga dering de vraag gesteld of het niet mogelijk zou zijn, een bestemming te geven aan de gemeentehuizen van voormalig Baardwijk en Besoijen. Bij nader onderzoek van dit laatste ge meentehuis is ons gebleken, dat dit zonder al te groote kosten voor be woning zou zijn in te richten. Het lokaal beneden rechts (vroeger distri butielokaal) zou zijn in te richten voor keukende vroegere raadszaal zou door plaatsing van een afscheiding in het midden voor twee slaapkamers kunnen worden ingericht, terwijl de vroegere secretarie voor woonkamer kan worden bestemd. Op deze wijze wordt een woning verkregen die, wat aantal en grootte der vertrekken betreft, aan billijke eischen voldoet. De kosten worden geraamd op f 700,—. Het ligt in onze bedoeling de woning beschikbaar te stellen voor een agent van politie Wanneer U met ons plan instemt, gelieve U tot uitvoering daarvan een crediet te verleenen van f 700,—, te zijner tijd uit leening te dekken. Door het Bestuur der Woningbouw vereeniging „Baardwijk" wordt een crediet gevraagd voor het bouwen van 12 arbeiderswoningen, in aansluiting aan de bebouwing op hare terreinen aan het Vooreinde. Wij hebben gemeend U te moeten adviseeren het verzoek in te willigen omdat er nog steeds een groote behoef te aan dergelijke woningen bestaat en het particulier initiatief in gebreke blijft het tekort aan te vullen. Het Be stuur der Bouwvereeniging heeft zich overtuigd dat voldoende gegadigden voor de te bouwen woningen aanwezig zijn, waartoe zij vooraf de vermoede lijke huurprijs heeft gepubliceerd. Van het grondbezit der bouwvereen. is thans slechts één-derde bebouwd. De annuïteit van het grondvoorschot voor het geheele terrein drukt dan ook, na aftrek van een geringe pacht van het onbebouwde gedeelte, op de exploita tie van de 14 woningen die reeds eeni- gen tijd geleden gebouwd zijn. Bij ver dere bebouwing wordt deze exploitatie, zij het in geringe mate voordeeliger. Daarenboven achten wij het ge wenscht dat de volkswoningbouw zich niet op één punt der gemeente con centreert. De voorkeur wordt gegeven aan een woning van eenvoudig type om de huur zoo laag mogelijk te kunnen stel len. Door den gemeenteopzichter is een plan ontworpen voor 6 dubbele wonin gen dat gelijkvloers een woonkamer- keuken geeft, met een slaapkamer, op den zolder twee slaapkamers en een open ruimte. De bouwvereeniging heeft zich met dit plan vereenigd. De kosten veer 1/3 van het totaal terrein beslaan. De annuïteit voor het bouwvoorschot is berekend naar een rentevoet van b-U Het is evenwel mogelijk dat de gemeente tegen een lagere rente kan leenen; in dat geval is het redelijk dat slechts een annuïteit wordt bedongen berekend naar een rentevoet als door de gemeente zelf moet worden betaald. Uit deze begrooting zal U blijken dat kan worden volstaan met een week- huur van 3.60 per week. Het bouw plan met situatie-teekening ligt ter in zage. Wij hebben de eer U hierbij aan te bieden een ontwerp-raadsbesluit tot het verleenen van het gevraagde voor schot. Naar aanleiding van ons bericht omtrent het gouden feest, dat de heer H. Michaël op 11 Maart a s. hoopt te vieren, deelt deze ons mede, dat het feest alleen in den Intiemen familie- en vriendenkring zal gevierd worden en dat vooral geen uiterlijk feestbetoon verlangd wordt. Vrijdag 1.1. gaven eenige leer lingen der R. K. H. H S hun tweede lezing in Hotel Verwiel over eenige studie-ondeiwerpen Half zeven opende de Voorzitter, de heer B. v. Ommeren, de vergade ring met een welkomstgroet te richten tot den Weled Heer G de Vries, Directeur der H H. S., leeraren en andere aanwezigen. Hierna gaf hij het woord aan den heer G. de Rooy, die een lezing hield over loonstelsëls. Door den spreker werd eerst een inleiding gegeven, waarna hij overging tot de bespreking van de verschillende stelsels, o.a. die van Taylor, Gantt, Emerson, Halsey en Rouan. Nadat door den spreker nog op eenig debat te antwoorden was, werd het woord gegeven aan den heer J Pullens. Na een korte toelichting over de groote Fransche Parnasien-dichter Leconte de l'lsle declameerde hij het gedicht Les Efles van genoemden schrijver op een zeer verdienstelijke wijze. De bijval na afloop was dan ook buitengewoon groot Uit het debat wist hij zich met groote gevatheid te redden en wekte hiermede de alge meene vroolijkheid op. De volgende spreker, de heer A. Vloeimans, gaf eene beschrijving van den Duitschen dichter Heine en decla meerde van dezen eenige der bekendste gedichten, o a. An meine Mutter, Die Lorelei, die Grenadiere Hierna trad de pauze in, welke gevuld werd door een strijkje. Na de pauze werd door den heer D. Vos gesproken over eenige Neder landsche schrijvers uit de 17e eeuw o.a. de groote Ren. dichter Vondel en Hooft, de Realistische dichter Bredero en de didactische dichters Catz en Huygens. Voorts declameerde spreker nog de gedichten „Kinderlijk" en „Op ons Weeshuis" van Vondel en „Dank lied" (bij het ontzet van Bergen op Zoom 1622) van Jacob Revius, waarin deze dichter uit de 2e helft van de 17e eeuw z'n godsdienstige gevoelens uit Door den volgenden spreker, den heer J. v. Heeswijk werden eenige trekken uit het leven van Napoleon op zeer verdienstelijke wijze geschetst In het volgend onderwerp „De Sturm und Drang Periode" werd door den heer P. v d Hoven het ontstaan van dit tijdperk uitgelegd en het ont staan van het drama in Duitschland onder den invloed van den bekenden Engelschen tooneelschrijver Shakes peare. Daarna gaf spreker nog eenige gedichten van de voornaamste dichters uit genoemde periode, n 1. Goethe en Schiller en wel der Tischer en Mignon van eersten- en der Alpenjager van laatstgenoemde. Hierna sloot de Voorzitter onder een zeer geanimeerde stemming deze zoo goed geslaagde lezing. As. Zaterdag des namiddagsten 4 uur zal in 't café van den heer Verwiel alhier. Op 68 jarigen leeftijd overleed te Amersfoort, na eene kortstondige ziekte de heer J. Bolk, notaris aldaar De heer Bolk was jaren candidaat notaris ten kantore van zijn zwager notaris Rant alhier en was hier zeer gezien. Hij was een broeder van den professor Louis Bolk te Amsterdam. De liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" gaf Zondagavond haar jaarlijksch Vastenavondconcert dat in alle opzichten geslaagd mag heeten en dat zich vooral heeft gekenmerkt door een gezellige, vroolijke stemming die den geheelen avond heeft geheerscht. De uitvoering w s zeer druk bezocht waaraan de medewerking van den humorist, den heer W. Kuys uit Herpt, wel niet vreemd zal zijn geweest. De liedertafel zong de verschillende koren op uitnemende wijze, terwijl de heer H. Verhoeven nog een tenor solo ten beste gaf, welke een dankbaar applaus oogstte. De clou van een avond was echter het optreden van den humorist, den Heer W. Kuys, die er slag van heeft een vroolijke atmosfeer te schep pen er is onbedaarlijk met zijn ver schillende scènes gelachen en hij moest dan ook het publiek op menig extra nummertje vergasten. De heer Kuys heeft hier zijn goede reputatie schit terend weten te handhaven hij voldeed in elk opzicht. Stcrt no. 37 bevat een afdruk van de Kon. goedgekeurde akte betref fende de Naaml Venn Schoen- en Lederfabriek St. Antoine te Eindhoven. Aanvullende voorloopige lijst van deelnemers aan de Internationale Ten toonstelling voor de Schoen- en Leder industrie Waalwijk 1925 Koninklijke Pharmaceutische Han delsvereeniging, Amsterdam. J. van Arendonk, Tilburg. Jos. Maassen, Tilburg. Het getal der mooie winkels in de Grootestraat rondom de Markt is weer met een uitgebreid en zeer zeker niet een der minste en niet een waar 't minst behoefte aan werd gevoeld. In 't pand, vroeger bewoond door den heer D. van Bavel, schuin tegenover de R. K. Kerk, heeft de heer Corn. Marks een mooie flinke winkel doen bouwen, in huur en geëxploiteerd door den heer Jos. van der Lee, in visch, kaas en fruit in den uitgebreidsten zin De ruime winkel met z'n mooie op stallen en keurige etalage-ruimten is helder wit geschilderd en maakt zoowel uit- als inwendig een uitstékende, smaakvolle, frissche indruk. De etalage zag er bij de opening zeer smaakvol uit en trok zeer groote belangstelling waarover de ondernemer de eerste dagen niet zal te klagen hebben. Wij durven hem gerust een goeden omzet voorspellen in deze zaak die een werkelijke aanwinst is, indien hij zich blijft toeleggen op groote helderheid goede bediening, ruime sorteering van prima artikelen, niet 't minst fruit met eens iets anders dan het alledaagsche op verschillend gebied. Zondagmorgen werd de Winter dijk in rep en roer gezet doordat zekere M. v. d. A. bij zijn ouders thuis vreeselijk te keer ging en alles kort en klein sloeg, zoodat de hulp van de politie moest worden inge roepen Hij mishandelde zijn huis- genooten en stelde zich als een be zetene aan De politie overmande den woesteling die zich op zolder had verschanst, nam hem mee en maakte proces verbaal tegen hem op. Zondagavond waren eenige per sonen uit Dussen in de omgeving van de Haven in een café en stelden zich zeer luidruchtig aan. Toen de politie, de belhamers eens goed opnam, bleek dat een der kerels een verboden wapen (ploerten- dooder) bij zich droegdeze werd in beslag genomen en proces verbaal opge: maakt.Een an^er werd wegens openbare dronkenschap in arrest gesteld. De kerels wisten zeker nog niet dat men in Waalwijk volop plezier kan komen maken, maar alleen op fatsoen lijke manier. Door Ged. Staten is de bouw verordening goedgekeurd. Door de gemeente-politie is tegen eenige voerlieden proces-verbaal opge maakt wegens het voor een kar ge spannen hebben van een gewond paard. Bij de Maandag gehouden aan besteding voor het onderhoud der plantsoenen en beplantingen werd ingeschreven als volgt a. Voor het onderhoud van het plantsoen tegenover het Station en op het St Antoniusplein. Gebr. Vissenberg f 291 50. Nic. v. Dongen Zn. f 245. b Voor het onderhoud van het plantsoen voor het voormalig Raadhuis te Besoijen, de Besoijensche Steeg, Hoek Putsteeg, Parallelweg en het pleintje in de Putstraat. C van Dongen f 125, Het werk Is nog niet gegund. Door de gemeente polit'e is tegen een aantal slagers proces verbaal ge- Holtzer—Passier de trekking plaats maakt wegens het slachten van varkens hebben der verloting van de Tentoon- zonder toepassing van bedwelmende stelling van de Waalwijksche Pluimvee- middelen. vereeniging. De aanbesteding der gebouwen voor de tentoonstelling 'zal plaats hebben op Zaterdag 28 Februari a.s. Zaterdagavond omstreeks 10 uur werd de heer van Beusekom op weg naar Drongelen op den Zomerdijk door Enkele der belhamers waren hier mede nog niet tevreden, wierpen van B zijn fï ets in een sloot en sloegen en trapten hem. Een der onverlaten bracht hem plotseling een messteek in het gezicht toe. Van B. vluchtte en zag dat de helden hun weg naar Waalwijk vervolgden. Hij keerde terug, trok z'n fiets uit de sloot en ging naar de politie alhier om van het geval kennis te geven. Aanstonds trok deze op onderzoek uit met het gevolg dat spoedig een der daders, zekere KI, uit Genderen in het café van V. d. Z. werd gearres teerd. Met behulp van de marechaussé te Heuëden werd Zondagmorgen zekere W. C. uit Genderen uit z'n bed ge licht en gearresteerd, die evenals K. na aan een verhoor te zijn onder worpen bekende Ook de anderen werden opgepikt en naar Waalwijk gebracht. KI. heeft bekend van B. te hebben mishandeld en C. hem te hebben gestoken. Nadat proces-verbaal tegen hen was opgemaakt, zijn ze in vrijheid gesteld. Zondagavond ging voor de vijfde maal voor een uitverkochte zaal, de Opera Comique in drie be drijven Franchemont de Marskramer. Mochten wij bij vorige opvoeringen reeds de loftrompet afsteken over hetgeen T.A V E.N U. heeft gepresteerd, ditmaal zijn er bijna geen woorden te vinden, om ieder afzonderlijk, benevens koor en strijkorkest naar hunne waarde te roemen. Dat het kunstminnend publiek, dat zoo talrijk was opgekomen, hoogst dankbaar was voor het gebodene, bewees wel de uiterste stilte onder het spelen (men kon wel een speld hooren vallen) om dan telkens na ieder pakkend moment solisten en koor een hartelijk applaus te brengen. Waarlijk Waalwijk kan trotsch zijn op een vereeniging als T.A.V.E.N U., die zoo iets aandurfde, en nu eens iets dat hier nog nooit gebeurd is. vijfmaal een stampvolle zaal trok Over solisten en koor dan ook niets dan lof Dina Slaats als Marie, Joh. Mulders- Sars als Constans, Anna van der Werff als Vrouw Dupuis. Koba de Vries als Margot, Jos Knepflé als Vader Michot, Gerard Sars als Antoine, Jos de Bont als Jean Dumont, Henri van Oud- heusden als Franchemont. benevens de kleinere rollen van Tini van der Heijden, Arn, Burmanje en de dames Dora van Heesch, Constans Sars en Betje de Vries, deze allen wedijverden a's het ware. Menig ontroerend oogen- blik heeft ons Constans gebracht, doch even dikwijls kwam onze onverbeter lijke Michot opluchting brengen. Het is moeilijk om uit de vele koren, dj£ werkelijk prachikoren zijn, te kiezen welk nu juist het mooiste zou zijn. Echter voor het drinkkoor met C. van Heijst als kastelein, een echt salut, dat was nu zoo men wel eens zegt, geknipt Aan de belichting was ook ditmaal bijzondere zorg besteed door het aanschaffen van een zeer bijzonderen schijnwerper, uit het maga zijn Vorstenbosch te Den Bosch, werd het tooneel als het ware betooverd in alle mogelijke kleuren. Aan het slot der opvoering barstte het publiek als het ware los en hield niet op met applaudiseercn vooraleer herhaalde malen werd gehaald. Directeur, Regiseur en soufleur, hoewel hier het laatst genoemd, hebben door deze tip top opvoering het puoliek ten zeerste aan zich verplicht. In aansluiting aan bovenstaande be schrijving van de uitvoering van Zon dagavond. kunnen wij nog melden, dat de zesde opvoering van „Franchemont" op Dinsdagavond wederom een zeer talrijk- publiek trok en dat het spel van de hoofdpersonen, de prachtige koren, de keurige begeleiding van het strijk orkest v. d. Akker, de schitterende belichting, enz. wederom ieders be wondering wekten Bijzonderen lof verdienen het su blieme spel en de eenig mooie zang van de dames A. Fransen en A. Ver- durmen-Botermans die respectievelijk als Marie en Constans Dumont op traden en herhaaldelijk een dankbaar applaus van het publiek hadden in ontvangst te nemen. Het spel van Mej. M van der Heijden v. Loon als Vrouw Dupuis voldeed ook in elk opzicht. De heeren G Duivelaar en E Verdur- men respectievelijk als „Franchemont" en „Antoine" hebben wat spel betreft uitstekend voldaan. Ook de overige spelers kweten zich als vorige malen uitnemend van hun taak Wij mogen T.A V.E N.U. wel geluk- wenschen met het groote succes met deze opvoeringen behaald (6 maal en volle zaalen hopen van harte dat ze hierdoor aangemoedigd ons nog vaak op dergelijke genotvolle avonden zal onthalen. Een tooneelspel, bij uitstek passend bij deze dagen, werd Maandag en Dinsdag in het Patronaatsgebouw der St. Clemensparochie gegeven waar door Roomsch Tooneel „Liefdadigheid door Kunst" het schoone Eucharisiisch spel „Tharsicius" werd opgevoerd. Dit oude rederijkers gezelschap heeft zijn goeden naam weer alle eer aan gedaan en terecht elks bewondering gewekt door de zeldzaam mooie vertolking van dit prachtig tooneelspel. Tot in de kleinste bijzonderheden was een vijf-tal personen met de fiets aan. alles verzorgdmoeiten noch kosten rJ ivnnmrfAn In hAinron i r* I. K a mao

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 5