PUROL BericM ra Inzet. Rijwielhandel C. Klerks Ansichtbaarten HIINSTORUKWERS Notaris Canters Lnorm Succes \i RIJWIELEN, decor, belichting, enz. zoo passend mogelijk te doen zijn. Allesverried de zeer deskundige leiding van den WEerw. heer Kapelaan v. Berkel, die met de opvoering van dergelijke tooneelwerken bij het publiek meer waardeering hiervoor wil wekken. De geschiedenis die met dit stuk wordt uitgebeeld is te algemeen bekend dan dat wij deze hier nog zouden weergeven. Wie zal niet reeds gelezen hebben van dezen jeugdigen martelaar van het H Sacrament Tharsicius, of de lichtbeeldenserie over deze geschiedenis hebben gezien, die onlangs nog hier is vertoond. De vertolking van den hoofdrol „Tharsicius" was bij den jongeheer W. van Pinksteren in veilige handen; hij heeft wel het grootste aandeel in het succes van deze uitvoeringen, door zijn ontroerend» diepvoelend spel, zijn bijzonder mooie stem en beschaaf de manier van zingen. Het spel van den heer j. Lombarts als „Tiberius", oudere broer van „Tharsicius" stond eveneens op hoog peil. Het scherpe contrast tusschen de karakters dezer twee broeders kwam op onverbeterlijke wijze tot uiting. Nog dient vermeld het spel der heeren C. Mol als „Nerva" vader van „Tharsicius" C Pullens als „Lucius" Romeinsch Legeroverste en W. v. d. Mee als „Taliarchus" priester, die elk op uitnemende wijze hunne rollen vervulden. Ook de overige spelers en spelertjes hoewel een kleinere rol vervullend, gaven een hoogstaand spel te zien, terwijl de koren zeer goed gezongen werden. Het was een eenig schoon geheel, dat niet naliet, diepen indruk op de aanwezigen te maken. Met de beide komische nummers, welke tot slot gegeven werden is danig gelachen. "Abraham de Foto graaf", blijspel in één bedrijf werd zeer goed gespeeld, doch het stuk zelf leek ons niet gelukkig gekozen. Het pantominisch spel „Amerikaansche Barbierstube" echter was van het begin tot het einde één lachsucces. Aan het slot werd door den ZEerw. heer pastoor van Erp, namens al de aanwezigen dank gebracht aan spelers en spelertjes, maar vooral aan hun voortvarenden leider kapelaan van Berkel, waarmede het publiek met luid applaus instemde. Bij de gisteren ten overstaan van Notaris Schaap gehouden verkooping van een woonhuis met erf en tuin aan de le Zeine van de erven Th. Trimbach, werd dit gekocht door den heer Jac. Mahieu-v. d. Broek voor f 2875. De opvoering van het tooneel- werk van kapelaan van Delft '„Geertrui van Oosten" door de tooneelvereeniging van den R K. Vrouwenbond heeft weL de belangstelling der pers getrokken. Wij lazen recensies in „Prov. Ct.", „Huisgezin" enz., die hier en daar en terecht critisch, met waardeering j getuigden van de goede prestaties en de goede intenties dezer vereeniging. Een uitzondering maakt het „D. v. N." Volgens diens verslaggever deugt er eigenlijk heel weinig van. Men oordeele Het stuk kon in een besloten club wel wat instemming verwerven, op de planken deugt het niet Fraaie decors, schitterende, sprookjesachtige verlich ting (wij meenden dat die hier zeker warenmeer actie, spannende ont- knooping, zouden in staat zijn om tevredenheid te wekken, maar dat alles ontbreekt hier totaal Het spel der toovenares was goed, maar de stem te jeugdig. Geertrui voldeed, maar de prinses was niet trotsch genoeg, de graven niet waardig genoeg, de engelen niet slank genoeg (dus de figuren ook al niet goed gekozen!); de belichting slecht, geen aparte sfeer, de lindeboom op het plein was te min, de straten te breed, de huizen te modern, het reciteeren een miserere van kloosterlingen Comentaar overbodig 1 Niemand die er geweest is en ge noten heeft van het zeer vele goede, zelfs bijzondere, dat hier geboden is zal zulk afbrekend verslag eenigs- zins onderschrijven. Men zou haast zeggen, dat de man er zelf niet geweest is, een heel zwart gallige dag heeft gehad, of zich aldus den schijnwil geven het alleen te wetenl ln elk geval heeft hij verre van opbou wend werk geleverd, integendeel. Werkstaking. Men schrijft ons uit Vlijmen De werkstaking, geproclameerd door de R K. Houtbewerkers vereeniging St. Antonius van Padua, is Vrijdagavond bij die patroons, die gewoon zijn Vrij- dagsavonds het loon uit te betalen, uitgebroken en bij de overige patroons Zaterdag. In de voorgaande weken was door de werkliedenvereniging krachtig pro paganda gemaakt zoodat alle werklie den, op een heel enkele uitzondering na, tot de organisatie zijn toegetreden, zoodat in Vlijmen thans 190. in Haar steeg 70 en in Nieuwkuik 65 man staken. Van het Hoofdbestuurs te Utrecht zijn deze beambten overgekomen, waar van er een. in Vlijmen een in Haarsteeg en een in Nieuwkuik de vergaderingen en besprekingen leidt, Naar wij vernemen zijn de eischen van de organisatie: Verhooging van mand 4 cent en de erkenning van de thuiswerkers als knechten, zoodat ook deze eventueel kunnen profiteeren van de sociale wetten, zooals invalidi- teits, Ouderdoms en Ongevallenwet. Eiken morgens na de Mis. wordt vergaderd odderleiding van vrijgestelde de Groot in het lokaal bij de Laat, waarin en vooral werd aangedrongen zich ordelijk te gedragen om geen sympathie te verliezen. Zaterdagavond was het in de ge meente een beetje rumoerig De mees terknecht van de firma Wagenberg werd met stukken hout gegooid en hier en daar moest een ruit het ont gelden. Overigens blijft het rustig. Naar wij vernemen zijn de patroons ongeorganiseerd en zijn er enkelen die wel iets voelen voor loonsverhoo- ging, maar niet in die mate waarop door de organisatie wordt aangedron gen wijl hun dat thans, nu het bedrijf eenige jaren ten sterkste door de ma laise heeft geleden, onmogelijk is. Verder kunnen zij zich ook niet meer vereenigen met den anderen gestelden eisch. Sinds meer dan 50 jaar is het ge bruikelijk dat de thuiswerkers het hout van de patroons koopen en de man den daarna weer aan hen verkoopen, dus voor zichzelf werken. Daardoor is verkregen dat de werk lieden niet meer onder de bepalingen van de Arbeidswet vallen en dus ook zoo lang als ze willen kunnen werken, maar ze blijven daardoor natuurlijk ook van de verschillende sociale wet ten verstoken en dat nu weer is de grief van de werklieden. De patroons zien in het hout mede geven onoverkomelijke bezwa'ren die tot allerlei misstanden aanleiding geven kan. Naar men ons mededeelt heeft de Rijksbemiddelaar thans de zaak in handen en hoopt men spoedig tot resultaat te komen Tenslotte zijn wij nog gemachtigd het praatje, als zou door den burge meester van Haarsteeg een som van f 5000 zijn gestort in de stakingskas, als geheel uit de lucht gegrepen te kwalificeeren. De C. v. P. der afd. D. te 's Gravenhage geeft in overweging, voorzichtigheid te betrachten bij het aangaan van relaties met de navol gende personen J. C. Geurst, die voor een uit te geven „Bedrijvengids" annoces aan neemt. G Keur, Van Lumeijstraat 74. 's Gra venhage. die onder de firma G. Keur Co. een bloembollenhandel drijft. A. van Kluijve, Vaillantlaan 7.'s Gra venhage. handelaar in zuivelproducten. W. G. F. v. d. Kraats, Ieplaan 23, Rijswijk. P J v d Laar, Bloemfonteinstraat 71, 's Gravenhage, handelende onder den naam „Haagsche Boter- en Eier- handel" R de Vries, Deimanstraat 312, 's Gravenhage, fotograaf. Overneming in de plaatselijke bladen is gewen^cht. Het Waschmiddel Persil Naar aanleiding van verschillende vragen te dezer zake diene 't volgende De bedenkingen tegen Persil zijn door tal van deskundigen in verschillende Vak Tijdschriften (speciaal van de Textielindustrie) voldoende weerlegd geworden, en mits behoorlijk aange wend en in de juiste verdunning (volgens de gebruiksaanwijzing) als een voortreffelijk waschmiddel te be schouwen, daar het tijd bespaart, het goed behoorlijk bleekt en reinigt, de mechanische behandeling van het wasch (te veel wringen en wrijven b. v.) overbodig maakt en daardoor een vernieling daarvan voorkomt. Waar duizenden huisvrouwen in ver schillende landen, dit artikel bij voort during met succes gebruiken, en ons Ministerie van Koloniën zelf de aan wending van perboraat (het meest werkzame bestanddeel van Persil) voorschrijftop grond van deskundige adviezen, is de onschadelijkheid en het gunstige prachtische nut van Persil voldoende bewezen. ELSHOUT. Ook wij hadden hier Zondag en Maandag onze groote Vas tenavonduitvoering door Fanfare, Lie dertafel en Jongenstooneel Na een paar goed verklankte nummers door de fanfare, waardoor deze blijken gaf steeds „excelsior" te gaan, gaf de jongenstooneelvereeniging het drama in 3 bedrijven H. Tharcistus, martelaar van het H. Sacrament, eene episode uit de christenvervolgingen in het oude Rome De jeugd der spelers in aan merking genomen werd dit drama uit stekend vertolkt en gaf een helderen blik op de haat tusschen heiden en christen, de daarbij komende afgunst tusschen medescholieren, welke zelfs moord niet ontzietdaarentegen ook op de waarlijk christelijke liefde tus schen vader en zoon en vrienden onder ling, maar vooral een getuigenis van de niets vreezende zelfopoffering voör de H. Eucharistie. Hierop vergastte de eerst voor kort opgerichte liedertafel ons op een zangnummer, en nog wel een lied in de Frdnsche taall'Orgue, waarin mannen en jongensstemmen een harmonisch geheel vormden. Hierna ging het blijspel in 2 bedrij ven: Jochem Stumpel als Koning Herodes, wat na het ernstige dat we er in bracht, 't Was aardig hoe deze in hoofdzaak jeugdige krachten door hun los spel ieders bewondering af dwongen. In 't geheel een uitmuntend geslaagde uitvoering, waartoe zeker aan de regie en de directeuren van Zang en Muziek eveneens een woord van lof toekomt. Dat de drie vereenigingen groeien en bloeienper aspera ad astra WASPIK. Zondagavond gaf de Tooneel- en Operetten-Vereeniging „Entre Nous" eene gTed geslaagde uitvoering in de Harmoniezaal voor niet stemgerechtigde leden Opgevoerd werden „de Hellas" treurspel in drie bedrijven door Louis Haves. Waspiks Mannenkwartet bracht een paar num mers ten gehoore waaronder het op het a. s. concours te Haarlem te zingen verplicht nummer „Meisje" gecompo neerd door Piet Versloot, dat het meest in den smaak viel. Het geheel liep vlot van stapel tot hooge tevredenheid van het talrijke publiek. RAAMSDONKSVEER. Over bet jaar 1924 ontving de Commissie voor het Ziekenfonds aan giffen, collecten kerk en rente in totaal f 1140 66; daardoor steeg het fonds tot f 14307 IOV2 Door de Commissie ter inzameling van gelden voor het Diakonessenhuis te Breda werd alhier en op 't Dorp ontvangen f269 20. GEERTRUIDENBERG. Donderdag 26 Februari zal er in de zaal van Hotel Central een voordrachtavond worden gegeven. Behandeld zal worden „Die Meistersinger von Niimberg." Als spreker zal optreden de heer A. Alt, toonkunstenaar te Bolsward. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 24 Febr. 1925. Voor een buitengewoon opge komen publiek ook van elders waren er velen aanwezig trad voor het Departement Heusden der Mij. tot Nut van het Algemeen als spreker op de heer A. Alt, organist te Bolsward, met tot onderwe p de opera: „De Hugenoten". Na een ge schiedkundig overzicht te hebben ge geven van de stof, behandelde hij de opera zelf, die hij verduidelijkte door lichtbeelden. Een hartelijk applaus beloonde spreker voor zijn interessante rede, terwijl de voorzitter niet minder hartelijk dankzegde namens de aan wezigen. Op meerdere plaatsen is door de kommiezen, geassisteerd door de marechaussées, huiszoeking gedaan met het oog op het vermoeden van clandestiene sterkendrankbereiding. Na bespreking met het gemeente bestuur te Werkendam heeft de heer J. Reas de benoeming tot hoofd eener Openbare School aldaar alsnog aan genomen. De Carnaval behoort weer tot het verleden. Hoewel er slechts op een drietal plaatsen gelegenheid was om te dansen, werd er zelfs daar in ver gelijking van vroeger geen druk ge bruik van gemaakt. Op straat was er zoo wat heelemaal niets te merken van Vastenavond, zoodat voor de hand ligt. dat de Carnaval hier weldra fieelemaal tot het verleden zal be- hooren. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 25 Februari 1925. Op voordracht der wegencom missie is door B. en W. de volgende aanbeveling opgemaakt voor een te benoemen gemeente-opzichter: 1 H. J. v. d Heuvel Kaatsheuvel. 2 A. A. C J. de Chêne Tilburg. 3 A. M Tirion Tilburg. Op 18 Februari j 1. werd op het politiebureau alhier door een eerlijk vinder gedeponeerd een portemonaie met aanzienlijken inhoud. Reeds sinds dien datum is door aanplakking de noodige publiciteit aan deze vondst gegeven, zonder dat de eigenaar komt opdagen, zoodat het vermoeden gewet tigd is, dat deze schat aan een niet- inwoner toebehoort. Donderdagavond om kwart voor acht zal er in de R K. Gildenbond een vergadering gehouden worden voor iedereen toegankelijk. Naar aanleiding van een vergadering van vóór eenige weken terug zullen als sprekers op treden de heeren A. C. v. Dieken, Inspecteur der Coöperatieve Levens verzekering Mij Concordia te Utrecht en A. v. Zeist, Inspecteur der Levens verzekering Mij. Noord Biaband te Waalwijk. Zondag 1 Maart wordt in onze parochie een Drankweerdag gehouden. De eerste H. Mis zal voor de drank bestrijding worden opgedragen, met het verzoek aan alle leden der Maria- vereeniging en het Kruisverbond om aan de algemeene H. Communie deel te nemen. Zondagavond om 7 uur wordt een groote propaganda-vergadering ge houden in het Patronaat, waar de be kende drankbestrijder Pater Cadetanus een redevoering zal houden. Na de pauze zal de heer Jozef Seller, voor zitter der vereeniging, een lezing met lichtbeelden geven over 't edele doel van den strijd- (Wegens te late ontvangst der be richten rest a s. Zaterdag. Red.) R W B. Zooals verwacht werd heeft R.W B 2 op Dongen revanche kunnen nemen, hoewel Dongen 1 en li vrij waren was Dongen 3 slechts met 9 spelers, waaronder uitstekende krach ten en deze hebben de overwinning niet cadeau gegeven, hoewel voor R W.B. vee) mooie kansen verloren zijn gegaan door buitenspel. R W.B. won ten slotte verdiend met 3 0. R W B. 3 heeft het te Waalwijk tegen HEC 3 niet verder kunnen brengen dan 1 1waardoor het kampioenschap wel verkeken zal zijn. Gelijk reeds bekend was is het 17e jaarfeest 1.1. Maandag in café v. d. Zaken gevierd en wij kunnen er aan stonds bijvoegen dat dezen avond schitterend, geslaagd is. Op de magni fieke muziek van de Heeren Löwenthal en C. Trimbach werd er tot laat in den avond lustig gedanst zonder dat er één wanklank gehoord is Ook de bekende attractie had weer veel succes, waaraan door allen werd deelgenomen. Het deed ons genoegen dat er naast alle R W B.ers ook vele leden van zuster vereenigingen aan deelnamen. Wij hebben dezen avond voor het eerst kennis gemaakt met het duo Gouda- Passier, deze jeugdige humoristen heb ben door hun mooie en dikwijls raake voordrachten velen een genoegelijken avond bezorgd. Tenslotte een woord van dank aan de leden en vele particulieren o. a. de Firma's Jacobs. Verster. Verstijnen. Philippart enz die door hun steun dezen avond hebben doen slagen. Wel voldaan en met den wensch op een spoedige hei haling keerden allen huis waarts. De correspondent van de N. Rott. Crt. seint uit Brussel Ik verneem hier, dat de Koninklijke Belgische Voetbalbond voornemens is den wedstrijd België—Nederland op 15 Maart een bijzonder cachet te verleenen. Zeer waarschijnlijk zal de Koning der Belgen den wedstrijd met een bezoek vereeren en men hoopt hier dat ook van officieele Nederlandsche zijde blijk van belangstelling gegeven zal worden. Ingezonden Mededeelingen. Schrale Lippen Ruwe Huid gebruik ikaIHjd esteld, doch de zilversmeden hebben er zoo lang aan gewerkt, dat het bij 't uitbreken van den grooten oorlog nog niet klaar was. Daarna is er geen gelegenheid meer geweest het te over handigen en thans weigert de rijksbank het af te geven vóórdat is uitgemaakt of het inderdaad aan den kroonprins behoort, dan wel nog eigendom is van de steden die het hebben besteld. Op dit punt zijn de wettelijke bepalingen niet duidelijk, vooral omdat in de positie van hem, voor wien het geschenk bestemd was. een zoo groote veran dering is gekomen. Naar verluidt zullen, om den knoop door te hakken, de schenkers (dat zijn dus de 4000 P:uisische steden) beslissen en wel bij volksstemming. De uitslag daarvan zal belangwekkend zijn, omdat er uit kan blijken hoe de stemming in Pruisen ten aanzien van den gewezen kroon prins is. CORRESPONDENTIE? P. L. alhier. Dergelijke advertentie kan niet worden opgenomen. Adm. ADVERTENTIëN. AGENDA'S. WAALWIJK. Woensdag 25 Febr. 8'/2 uur Athletiek- oefeningen voor de Quick-leden in de Openbare School. Donderdag 26 Febr. 7 uur Cursus-les „Eerste Hulp bij Ongelukken", in het Gymnastieklokaal. Donderdag 7uur Ontwikkelings avond R K. Werklieden vereeniging Kap. J. Bijnen uit 's Bosch. „Uit het land van 't Mohamedanisme". Donderdag 26 Febr. Repetitie W.G.V. 8 uur. Vrijdag 27 Febr. 7'/2 uur. Voor dracht dr. Moller. „Moderne littera tuur", Hótel Verwiel. Zaterdag 28 Febr. 4 uur. Trekking verloting Pluimveevereeniging, Holzer Passier. Zaterdag 28 Febr. 5'/2 "ur Aan besteding gebouwen Tentoonstelling. Hotll Verwiel. BUITENLAND. De Duitsche President Ebert is lijdende aan blindendarm-ontsteking. gisternacht door den prof. Diehl direct geopereerd, welke operatie goed is afgeloopen. Naar men uit Brussel seint', is daar ter stede bericht ontvangen, dat. de België-Congovliegers te Goa aan den den Niger zijn gearriveerd, na door den storm te Ouallen te zijn opgehouden geweest. Zij zullen ver moedelijk te Goa een paar dagen uitrusten. Kardinaal Dubois is te Rome aangekomen, naar verluidt in verband met een oplossing van het gezant- schapsvraagstuk bij het Vaticaan Branting, de bekende Zweedsche premier die, gelijk bekend, sinds eenigen tijd ernstig ziek was, is over leden. Het Hof van Beroep te Brussel heeft den Vlaming Remi Deman.die door de correctioneele rechtbank tot 3 jaar gevangenissiraf werd veroordeeld wegens moord op den Waal Maguet tijdens een Vlaamsche betooging bij de Beurs te Brussel, vrijgesproken. Het Hof oordeelde, dat de beklaagde zich in staat van wettige zelfverdediging i bevond. j Men zal zich herinneren dat de gewezen kroonprins na zijn terugkeer in Duitschland bij de rijksbank heeft aangeklopt om het huwelijkscadeau ter waarde van meer dan een half millioen goudmark, hetwelk nog altijd in de kluis van de bank wordt bewaard, uitgeleverd te krijgen. Het geschenk, verpakt in 40 groote kisten, is afkomstig van 4000 Pruisische steden en bestaat uit een prachtig bewerkt zilveren ser vies. Het werd twintig jaar geleden te DRÜNEN, bericht dat bij de veiling door hem gehouden op 19 Febr. 1925 bij ANT. MERKX te Nieuwkuik de onroerende goederen door inzet en hooging staan als volgt I. Voor den ZeerEerw. Heer Aloys van den Broek pastoor te Haaren Koop 1 f 1300 2 f 850 - Koop 3 (massa 1 en 2 f 2200.- Koop 4 f1510 5 f 1060 - 6 f 1110 Koop 7 (massa van 4,5en6)f3830.- Koop 8 f 700 „9 f 300 - - 10 f 800.- II. Voor den Heer Gijsbert de Vaan Vroomans te Nieuwkuik: Koop 11 f 1500 De toeslag blijft bepaald op Donderdag 26 Februari 1925 bij A NT. MERKX te Nieuwkuik. 34300 heb ik met den verkoop mijner omdat ik een prima fiets lever aan billijken prijs en daarbij zeer coulant ben in garantie opvattingen. Ik lever U alle eerste klas fabrikaten, w.o. GAZELLE, BURGERS, SIMPLEX, BATO, SERVA EN ANDERE, terwijl ik reeds voor 65.een beslist degelijk Rijwiel kan leve ren met één jaar schriftelijke garantie. Grooten voorraad in alle ONDERDEELEN, tevens meest gesorteerde adres in allerlei LUXE ARTIKELEN, alle soorten Lantaarns, Zaklam pen, Batterijen, Handwarmers en verder al het denkbare dat met den rijwielhandel in verband staat. 33152 Annex Reparatie-Inrichting Grootestraat 4, D R U N E N. VERSCHENEN: der nieuwe kerk van St. Jan Baptist. Winkeliers, Hoteliers enz die zich met den verkoop daarvan willen belasten, kunnen zich vervoegen van onzen kantore. 33187 Verkoopsprijs 5 een, waarop 20°/0 korting. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieten. »-»- WIJ LEGGEN ONS -<-« S p C C I 3 3 1 toe op Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieten. 1j

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6