I C. Klerks Kcbt K onze étalages reeds bezichtigd? U vindt er zeker iets voor U geschikt- Corn. P. tan Zeist, Zondag 1 Maart 1925 Terug in de Maatschappij. Enorm Succes RIJWIELEN, WAALWIJK. 6 en 8'|2 uur. 1. Tivoli. Natuuropnamen. 2. Tweelingzuster. 3. Hooldnummer 4. In de Leeuwenkooi. 5. De sofa van Polidor. Prijzen als gewoon sportT™" die het schip in al zijn naden deed trillen en die groote verwoesting aan richtte. Vijf minuten later stond de Teesdale in lichte laaie. Kapitein Braunton redde zich met zijn bemanning, bestaande uit een stuurman, een 1ste en een 2de machi nist, een kok, drie matrozen, een stoker en een donkeyman, in een van de dri zich aan boord bevindende redding booten en koos zee. Zij zijn kort daarna door een loodsboot opgepikt en om 3 uur te Hoek van Holland geland. Zij hebben alles op het fel brandende schip moeten achterlaten. De Japansche stoker T. Takagi, een man van 37 jaar, die op het vasteland gewoonlijk te Rotterdam verblijf hield, bevond zich in de stookruimte toen de ontploffing plaats had en heeft ver moedelijk een zwaar stuk ijzer tegen het hoofd gekregen, waardoor zijn kaak is verbrijzeld"bovendien was de man zwaar inwendig gekwetst. Hij is na aankomst te Hoek van Holland door dr. Knip verbonden en toen onder geleide van den donkeyman K. Nonami, eveneens een Japanees, die te Midd- lesbro woont, met de sleepboot Kever van de firma P. Smit jr. naar Rotterdam vervoerd. Hoewel zijn toestand bij vertrek van Hoek van Holland vrij gunstig leek, is Takagi tijdens het vervoer, ter% hoogte van Schiedam, omstreeks half zes, in de kajuit van de Kever overleden. Zijn lijk is na aankomst van deze sleepboot bij het bureau van de rivierpolitie in de Park haven te Rotterdam naar het ziekenhuis overgebracht. Nonami is in het Britsche zeemanshuis aldaar ondergebracht De andere opvarenden, allen Engel- schen, zijn gisteren te Hoek van Hol land gebleven. Zij hebben geen letsel gekregen. Om half zes gistermiddag heeft de sleepboot Blankenberg verbinding ge kregen met het achterschip van het brandende en in zee ronddrijvende stoomschip Teesdale. De Teesdale is gisteravond 10 u. 35 m. in brand staande den Waterweg binnen gesleept door de sleepbooten Blanken berg en Kijkduin van L. Smit Co.'s Internationale Sleepdienst. Zij zal bij de Berghaven aan den grond worden gezet. Maandagavond heeft de Zwolsche recherche in samenwerking met de recherche uit Rotterdam aangehouden een zekere K., geboortig uit Groningen, verdacht van den moord, die indertijd gepleegd is op een wisselwachter bij Dordrecht. De verdachte is naar RQt- terdam overgebracht. In den laatsten tijd komen te Amsterdam, veelvuldig vervalschingen van postwissels voor. Eenige personen, die zich met dat bedrijf bezig hadden gehouden, bevinden zich reeds achter slot en grendel, maar gisteren is op nieuw op het bijkantoor der posterijen aan de Prins Hendrikkade een ver- valschte postwissel aangeboden. Het bedrag van f 2 was veranderd in f 20. De postambtenaar ontdekte echter bij de aanbieding onmiddellijk, dat de postwissel vervalscht was; toen hij een poging deed om den man, die den vervalschten postwissel had aan geboden, te grijpen, maakte deze zich uit de voeten. De politie, die een onderzoek instelt, is er tot heden nog niet in geslaagd den dader te arresteeren. Eergisteren heeft zich in de kiosk, staande op den hoek Vaillantplein en Hobbemastraat in Den Haag een geval van gasverstikking voorgedaan bij den 65 jarigen beheerder der kiosk, Toen de kiosk als naar gewoonte van 12 tot 2 uur gesloten was opdat de be heerder gelegenheid had zijn twaalf uurtje te gebruiken, l\eeft deze blijkbaar zijn vrij uurtje willen benutten om een middagslaapje te maken en had hij zich daartoe op de bank uitgestrekt, met een kussen onder het hoofd. Ter wijl hij sliep, is toen de gasslang die wal wijd was, van de gaspijp afge gleden, waardoor de kleine ruimte ■spoedig geheel met gas gevuld was. Toen later op den middag iemand een krant wilde koopen, bemerkte hij, dat de kiosk gesloten was en de man uit gestrekt lag op een bank Hij waar schuwde de politie, die de deur openmaakte en een onderzoek instelde. De beheerder was echter al overleden. Het lijk werd naar het bureau Ver- meerstraat vervoerd. Een Hollandsche zeeman waste Duinkerken a an het passagieren ge weest. 't Kan gebeuren, Ook dat hij boven' zijn bier raakt. Maar wat zeldzamer mag beschouwd worden, is dat hij 's nachts ging lo geeren bij den prefect en mocht slapen in het mooiste bed van de mooiste logeerkamer. Wie hem de permissie gegeven had, wist hij zich niet te herinneren, toen de prefect thuiskomend, den dronken lap in zijn mooiste bed vond. De prefect was verwonderd, maar de ma troos niet minder, want Talbert, zoo heet onze zeeman, had nog niet den tijd gehad zijn roes uit te slapen. De prefect telefoneerde de politie en die gaf Talbert een veiliger rustplaats. Thans heet Talbert bij de maats „Monsieur Ie Préfect" en hij is er wat grootsch op. Alleen de prefect is het minder, die niet weinig voor den mal gehouden wordt met zijn eenige vondst. Het dorp Rahmania. bij Dahan— hoer (Egypte) is door een brand bijna gedood, 28 ernstig gewond. 500 woningen zijn in de asch gelegd. Te Tilburg is de 12-jarige Bertha M. bij het spelen onder een auto ge raakt en aan de gevolgen overleden. Te Parijs is wegens bedelarij een man gearresteerd, die aan de politie bekende, dat zijn gemiddelde eontvangsten per dag ongeveer f 70,— bedroegen. Te Stadskanaal halte, Pekelder weg, is gisterenavond de 70jarige mejuffrouw Woltering onder den trein j geraakt en direct overleden. RECHTSZAKEN. Oplichting. Voor de rechtbank verscheen P. v. T. 30 jaar. zaakwaarnemer te Woudrichem, beklaagd ter zake, dat hij in Augustus 1924 te Eethen, met het oogmerk zich wederrechtelijk te bevoordeelen, P. L. van Wijk heeft bewogen tot afgifte van f 12.25, zulks door zich listelijk en bedriegelijk tegenover dezen te ge dragen en voor te doen als zijnde hij nog agent van de Nederlandsche Assurantie Maatschappij „Salus" te Amsterdam, terwijl hij als zoodanig reeds geruimen tijd was ontslagen, bij welke Maatschappij Van Wijk verzekerd was tegen een jaarlijksche premie van f 12.25 tegen brandschade door het aannemen van welke valsche hoedanig- i heid door beklaagde, voornoemden Van Wijk werd bewogen tot afgifte van genoemd geld. Er waren 3 getuigen gedagvaard. Beklaagde ontkende. Het O. M. eischte 7 dagen ge vangenisstraf. Dezelfde beklaagde had zich te ver antwoorden wegens opzettelijk het zich toeëigenen van het bedrag van f 12, welk geld beklaagde van de Ver- zekerings-Maatschappij La Métropole Anversoise onder zich had, te Wou drichem in 1923. Tot nader onderzoek werd de verdere behandeling dezer strafzaak tot later uitgesteld. Oneerlijke concurrentie. H. J B. 35 jaar, rijwielhandelaar te Kaatsheuvel, stond terecht, beklaagd 1 ter z ike dat hij den 6en Januari 1925 te Kaatsheuvel als rijwielhandelaar op zettelijk om zijn handelsdebiet te ves tigen, te behouden en uit te breiden, tot misleiding van het publiek in zijn winkel en woning zichtbaar voor het publiek 2 rijwielen tot verkoop heeft aanwezig gehad, terwijl aan het eene rijwiel een kaart was bevestigd met het valschelijk opschrift: „Dit prima Hollandsch rijwiel wordt hier ter plaatse verkocht onder het merk „Rina" en dan betaalt U 90 tot 100 gulden en ik lever het U voor f52.50 onder het merk „D. V. K.". Deze prijzen gelden alleen in de maand Januari. Profiteer nu. Er waren 5 getuigen gedagvaard. De verkooper van de echte „Rina"- rijwielen te Kaatsheuvel had schade j van die oneerlijke concurrentie. De klanten kwamen en zeiden„Wij koopen niet meer bij je, want we worden afgezet. Bij H B. koopen we dezelfde fiets voor 40 gulden." In Januari is het steeds druk met verkoop van rijwielen, dus had de verkooper der echte „Rina" schade. Ter rechtzitting werden de echte en de valsche „Rina's" zeer nauwkeurig door de rechtbank bekeken en toen bleek, dat er een zeer groot verschil was, ook in kwaliteit der beide rijwiel soorten. Als getuige werd ter overtuiging van de rechtbank ook een deskundige ge hoord, die verklaarde dat de fietsen van beklaagde heel wat minder ge monteerd waren dan die van den ver kooper der echte „RinaMiets. Van de kwaliteit kon getuige niets zeggen De binnenbanden, die wel van geringe kwaliteit kunnen zijn, had getuige niet onderzocht. De conclusie van den deskundige was wel. dat de „Rina" van den ver kooper Reijnen de kroon spant, doch er staat tegenover, dat het rijwielmerk van beklaagde verkocht wordt op 'n wijze dat er voor een gezin geen stuk brood naar behooren aan verdiend wordt: „Zoo is nu eerfmaal de con currentie", besloot de deskundige. „De een is tevreden met 10 gulden winst en een ander moet 25 gulden er uit halen". Een* ander deskundige veiklaarde kort en krachtig dat de echte „Rina"- fiets van le klasse kwaliteit waren en de fietsen van beklaagde waren „van alles". Beklaagde meukte op, dat hij nog niet lang in Kaatsheuvel woonde en zich verplicht had gezien door con currentie zijn brood te verdienen. De president bracht beklaagde onder het oog dat eerlijke concurrentie goed en geoorloofd is, doch dat de wijze van concirrreeren. gelijk door-beklaagde werd toegepast, oneerlijke concurrentie is. waardoor een ander het brood uit den mond gestooten wordt. De eisch luidde f 100 boete subs. 50 dagen hechtenis. Beklaagde trachtte zich nog te ver weren door aanvoer van bewijzen zijner eerlijke wijze van handelen, waarna opnieuw getuigenverhoor volgde. Daarna werd de uitspraak bepaald op 12 Maart a.s. Heden deed de Bredasche Rechtbank uitspraak in de zaak tegen den 19- jarigen H. W. van W., voermansknecht te Oosterhout, die had terechtgestaan wegens mishandeling van de maré chaussees Admiraal en Van Bommel, gepleegd in den avond van 19 October 1924 te Rijen. Beklaagde werd vrijgesproken op grond van een foutieve dagvaarding met bevel tot onmiddellijke invrijheid stelling. De eisch was 3 jaar gevangenisstraf. VOETBALSPORT. WAALWIJK. Om den Ned. Voetbalbeker W.S.C.—B.V.V. T. De Bosschenaren zullen morgen in den wedstrijd tegen W.S.C. met hun volledig eerste elftal naar Waalwijk komen, vooral nu ook hun tweede elftal, alsmede lagere elf tallen, dien dag eveneens competitie wedstrijden te spelen hebben. Wat zal W.S.C. morgen tegen de club van Blom, Burgerhof, Fleuren en cs. uitrichten, of laten we liever de vraag omgekeerd stellen: wat zal B. V.V. morgen met W.S.C. gaan begin nen? Dat wij vooraf een nederlaag dei- zwart hemden verwachten, is haast vanzelfsprekend. Evenwel het voetbal spel staat aan zulke groote wisselval ligheden bloot, wie weet. wat er mor gen geschieden kan De W.S.C.-verdediging zal het enorm zwaar te verantwoorden krijgen, om weerstand te bieden aan de snelle en daarbij zoo gevaarlijke Bossche voor hoede. Als Fleuren in actie is, kan v. Dranen profiteeren, meer wellicht, dan hem lief zal zijn. Wij zullen moeten afwachtenech ter laten de W.S.C.-spelers er zorg voor dragen om te trachten de neder laag zoo klein mogelijk te houden en laten allen, geen enkele uitgezonderd, zich morgen tot het uiterste inspan nen en zich geheel geven, opdat aan B. V.V. zoo hardnekkig weerstand gebo den wordt als maar eenigszins moge lijk is. Alhoewel hier morgen voor onze plaats twee wedstrijden om den N.V.B. beker zijn vastgesteld, zoo meenen wij toch wel te mogen veronderstellen, dat de wedstrijd W.S.C.B.V.V. zeer ze ker de noodige belangstelling tot zich trekken zal. Een ieder zal, nu zich de gelegen heid zoo gemakkelijk voordoet, gaarne getuige willen zijn van het spel (le zer jongste Bossche 1ste klasser, wier verrichtingen als een der beste in de Zuidelijke Afdeeling worden aange merkt. Als <le regen der laatste dagen nu niet zal noodzaken tot afkeuring van het W.S.C.-terrein, zoo kunnen wij morgen op een zeer belangrijken wed strijd rekenen. Hét elftal, waarmede B.V.V. mor gen zal verschijnen, zal er als volgt uitzien van Dijk. BurgerhofHootsmans W. v. d. HeijdenJ. KerstenMees. BlomJ. V. DoremalenW Fleuren H. KerstenC. van Dungen. W.S.C. 2—Kaatsheuvel 2. Vooraf gaande aan bovenstaande ontmoeting, spelen om 12 uur de tweede elftallen van W.S.C. en Kaatsheuvel. •JULIANA. Zondag a.s. gaan onze geel-zwart-ge- streepten naar Dongen, om aldaar een wedstrijd te spelen voor de comp. 1ste klasse B.V.B. tegen het 3de elftal van dien naam. Dat er den moed nog in zit is de laatste wedstrijden bewezen en indien er met hetzelfde enthousi asme gespeeld wordt, hebben wij wel vertrouwen in onze ploeg. Een flink aantal supporters zal de reis meema ken. Aanvang 12 uur. Juliana 3 ontvangt de Sporters uit Drunen en indien de reserves zich geheel geven, kan er gewonnen wor den. QUICK—ALLIANCE I. Wat zal er nu gebeuren! Quick te gen een Zuidelijk 1ste klasser. Door deel te nemen aan de N.V.B.- serie-wedstrijden, had Quick zich de kans geschapen om tegen een Zuid. 1ste klasser te spelen. En die kans is een feit geworden, het lot besliste dat Quick tegen Alliance moest spelen en wel op eigen veld. Dit is een tweede buitenkansje, daar thans de voetbal supporters het Quick-elftal tegen een lste klasser zullen kunnen zien spelen En vele zullen dan ook naar het Quick veld opgaan, om de Quickers die mo menteel in goeden vorm zijn, eens te gen een veel sterkeren tegenstander te zien werken. Als men een vergelijking maakt tus schen beide ploegen, dan zal men wel tot de conclusie komen dat de over winning mee naar Roosendaal gaat doch dit neemt niet weg dat we een wedstrijd zullen kunnen zien, waar bei de verdedigingen handelend op zul len moeten treden. Het zal geen spel worden van kat en muis, daar zullen de Quickers wel voor oppassen en spelen als nooit te voren. Tevens kunnen we de absolute verzekering geven dat Al lian.ee volledig op komt en volgens of ficieele mededeeling met de volgende opstelling. C. Vermeeren. A. DirvenP. v. Gastel. J RademakersA den HartogJ Pelt J. Cokx—M. VinikxJ. Schotman— A. Tielen—C. Rademakers. Eggelen, wien deze taak wel is toever trouwd. Tevens kunnen wij mededee- len dat de entrée-prijzen niet verhoogd worden, zoodat deze gewoon zijn als bij andere wedstrijden. Alleen voor do nateurs is een kleine verandering aan gebracht. Werd hun anders een gratis belastingkaartje verstrekt, thans moet dit door hen voor 10 cent genomen wor den, daar elk kaartje dat uitgegeven wordt door Alliance in rekening ge bracht kan worden. We zullen hopen dat het weer mede werkt. opdat de toeschouwers van een iet-alledaagschen wedstrijd zullen kunnen genieten. Aanvang half 3; ter- ein Quick, aan den watertoren. Wielrijder De 375 K.M. rit door Brabant. Onder leiding der Zuid-Nederland- sche Wielerclub Federatie heeft op len en 2en Pinksterdag een, 25 uur tocht plaats door Noord-Brabant, waarvoor bet vertrek zal plaats hebben op len Pinksterdag des middags 12 uur. We kunnen de voorloopig vastge stelde route reeds nu opgeven. Deze gaat van Breda over Dorst, Gilze, Alphen, Baarle Nassau, Chaam, Ulvenhout. Ginneken, Princenhage, Roskam, Etten, Roosendaal, Wouw, Huibergen langs Wousche Plantage, Hoogerheide, Bergen op Zoom. Hal steren naar Steenbergen, waar een uur wordt rust gehouden. De tweede etappe gaat van Steen bergen over Dinteloord, Stampersgat, Fijnaart, Standdaarbuiten, Zevenber gen, Wagenberg, Made, Geertruiden- berg. Raanisdonk, Waspik, Capelle. Waalwijk, waar weer een uur wordt gerust. De derde etappe leidt over Sprang, Loon-op-Zand, Udenhout, Oisterwijk, Moergestel, Oirschot. Best naar Eind hoven, waar weder een uur verplichte rust plaats heeft. De vierde etappe gaat van Eindho ven over Geldrop, Huiten, Beek en Donk, Gemert, Oploo, Wanrooij, Mill, Beers, Grave. Hees, Den Bosch, waar wederom een uur wordt gepauseerd. Als vijfde etappe gaat het naar Til burg, waar op de Twem het eindpunt ligt van de 375 K.M. lange rit. Gereden wordt met een gemiddelde snelheid van 10 K.M. per uur. De hoofdleiding is in handen van de lieeren Roupe van der Voort te Vucht en Scheinemacher te Tilburg, terwijl de algemeene leiding in handen is van den heer M. .T. Dekkers te Breda. D. v. X. Paarden. Ritmeester Labouchère won te Berlijn de volgende prijzen 3 eerste prijzen, n.l. één gewoon springconcours met „Gamin", één der officiersdieustpaarden (dressuur en springconcours) met „Jopie Slim", één groot springconcours-Landen wedstrijd met „Gamin" de prijs der naties. Van elk land (Duitschland, Zweden, Zwit serland. Nederland) één ruiter met twee paarden. Verder drie 2e prijzen springcon cours, één met „Jopie Slim", één met „Gamin" en springconcours-sprongen met tweeën (Saut-Couplé) met „Jopie Slim", twee 3e prijzen met spring concours; vier 4e prijzen met spring concours en dressuur; een 6e prijs met springconcours en nog 3 verdere prij zen. Hij is te Amersfoort gehuldigd. TE KOOP: Een zoo goed als nieuwe, donker blauwe Model 1923. Waar zegt de Uitgever. 34302 TE KOOP: Eenmaal hier verbouwde Eigenheimer poot-aardappelen en te velde goedgekeurde lste nabouw Zege-Zaaihaver vrij van schot, Kaver en Tarwestroo, bij C. M. DONKEN, 34320 Drongelen. heb ik met den verkoop mijner omdat ik een prima fiets lever aan billijken prijs en daarbij zeer coulant ben in garantie opvattingen. Ik lever U alle eerste klas fabrikaten, w.o. GAZELLE, BURGERS, SIMPLEX, BATO, SERVA EN ANDERE, terwijl ik' reeds voor f 65.een beslist degelijk Rijwiel kan leve ren met één jaar schriftelijke garantie. Grooten voorraad in alle ONDERDEELEN, tevens meest gesorteerde adres in allerlei LUXEARTIKELEN, alle soorten Lantaarns, Zaklam pen, Batterijen, Handwarmers en verder al het denkbare dat met den rijwielhandel in verband staat. 33152 Annex Reparatie-Inrichting Grootestraat 4, DRUNEN. WAALWIJK bij de Markt. 34204 Drama in 5 acten. 34326 In de hoofdrol de beeldschoone filmactrice LUCY DOR AI NE. 2 acten, .caaiiia BW RECHTBANK. u FLORA BIOSCOPE

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6