QE ECHOIII HET ZUIDEH Bronchitis Abdijsiroop No. 17. laterdag 28 Febr. 1925. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 27 Februari 1925 In een nader uitgekomen prae advies adviseeren Burg. en Weih den Raad eene onderhandsche conversie- leening aan te gaan, groot f 371 500 Voor deze conversie komt in aanmer king de leening van 14 November 1919, aanvankelijk groot f514 000, waarvan nog onafgeiost f 358.500. Bij de daling van den rente stan daard is het Burg. en Weth. mogelijk gebleken, aanbiedingen te krijgen voor conversie leeningen. De conversie zou voor het eerste jaar een rentebesparing geven van 1077,50, terwijl aan advertentiekosten, provisie voor coupon-verzilvering enz nog jaarlijks f 300 wordt bespaard, In totaal f 1377 50. Deze besparing moet echter worden verminderd met de aflossing van het disagio. De leening loopt nog over 30 jaren, zoodat bij gelijke verdeeling over den vollen duur jaarlijks van het disagio f 433 zou moeten worden afgelost. Het met de rente te verkrijgen voordeel wordt dus door deze aflossing teruggebracht tot f 944 50. o 5-2- /CÏ75 Door Burg~ en Weth. is Hog het navolgende prae advies uitgebracht. De verbetering der brandweer heeft reeds eenigen tijd onze aandacht. Van het door U gevoteerde crediet om de motorbrandspuit op een motorchassis te monteeren, is bereids gebruik ge maakt. Eer ige wijziging is gebracht in de personeelsbezetting, die eenige be sparing geeft zonder het goed function- neeren van den dienst in gevaar te brengen. De groote moeilijkheid is echter steeds gebleven, het gemis van een middel om bij brand zeer snelde brandmeesters te kunnen waarschuwen. Hier en daar worden daartoe diverse soorten alarmsignalen opgesteld. Een eenvoudige oplossing is een electrische sirene van zoodanige geluidssterkte, dat het geluid de geheele gemeente bestrijkt. Een groot bezwaar is het echter, dat daarmede niet alleen het personeel der brandweer wordt geal armeerd. doch dat de geheele gemeente in opschudding wordt gebracht. Nu worden ook in den handel ge bracht alarmsignalen, die binnenshuis worden geplaatsten in werking kunnen worden gebracht door verlaging van den druk in hel buizennet der gasfa briek. Een dergelijk apparaat is voor demonstratie in de raadzaal opgesteld. Wij hebben ons overtuigd dat dit apparaat, geplaatst op verschillende punten in de gemeente (zoowel in het centrum als aan de einden, dus op korten en meer verwijderden afstand van de gasfabriek) goed functionneert. Het wil ons dan ook voorkomen dat hiermede een goede, zij het niet een volkomen bevredigende, oplossing is gevonden. Het ligt in de bedoeling een dergelijk apparaat te plaatsen bij elk der brandmeesters en den Burgemeester De werking is dan als volgt. Wanneer brand wordt gerapporteerd aan het politiebureau, waarschuwt de politie onmiddellijk den Direcieur der Gasfabriek, die ook des nachts tele fonisch verbonden is. Deze zorgt dat de druk in het buizennet voor de alarmeering wordt verlaagd en de sig nalen beginnen in de woningen van de brandmeesters te schellen. Intus- schen kan het politiepersoneel, dat voer een deel reeds met de bediening van de motorspuit is vertrouwd ge maakt, zich met de spuit naar de plaats van den brand begeven. Met deze regeling wordt een beduidende voor sprong verkregen op den bestaanden toestand. Thans is het de eerste taak van den wachtdienst der politie om de gasfabriek en het personeel der brand weer te waarschuwen, waarmede de kostbaarste tijd voor de bestrijding van het vuur verloren gaatin het begin is er altijd nog kans op het tijdig in perken van den brand, waartoe bij te veel tijdverlies weinig kans meer be staat. Voor het hiervoor omschreven doe zouden noodig zijn 9 alarmtoestellen, die geheel gemonteerd per stuk onge veer f 25 kosten. Wij verzoeken U ons voor de aanschaffing een crediet toe te staan van ongeveer f 225.—. Algemeene Vergadering der ver eeniging „Waalwijks Belang" op Maandag 9 Maart a s., des avonds ten 873 uur in de achterzaal van Hötel Verwiel. Aan de orde: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Jaarverslag van den Secretaris. 4. Verkiezing 3 bestuursleden we gens periodieke aftreding der heeren Norbert van Loon, Jan Tielen en Henri van Tussenbroek. 5. Mededeelingen. 6. Rondvraag. A.s. Maandag 30 Maart zal Felix j Timmermans wederom een avond geven in hotel Verwiel alhier. Hij zal lezen en vertellen over het in wording zijnde heldendicht Peter Breugel, als- - mede over zijn ontroerend schoon nieuw Kerstspel „Als de Sterre bleef stillestaan", dat op het oogenblik door het Ver. Hofstadtooneel met zeer groot succes wordt gegeven. Naar wij vernemen is net onaer houd van het plantsoen tegenover het station en op het St. Antoniusplein gegund aan den heer Nic. van Dongen Zn. voor f 245 en het onderhoud van het plantsoen voor het voormalig Raadhuis te Besoijen, de Besoijensche Steeg. Hoek Putsteeg Parallelweg en het Pleintje in de Putstraat aan den heer C. van Dongen voor t 125. De verschillende winteravond cursussen aan de Machinale Schoen- mekerij-afdeeling der Rijksvakschool j worden de volgende week gesloten en wel iederen avond de dan gegeven cursussen. De cursussen worden, zooals be kend, gegeven alle avonden der week van 7—97a uitgezonderd des Zaterdags. Het werk op deze cursussen ge durende plm. 5 maanden gemaakt, zal op die avonden te bezichtigen zijn voor ieder, die daar belang in stelt. Terecht mag verwacht worden, dat hiervan een druk gebruik zal worden gemaakt. J1. Dinsdagavond werd onder groote belangst.lling het Barak concours bij den heer J. van Helvoirt beCindigd. Er is gedurende het concours met veel afwisselend succes gestreden om de prachtige prijzen, welke tenslotte ten deel vielen aan de heeren Elshout, Kaatsheuvel le prijs, v. Amelsvoort, Kaatsheuvel 2e prijs D. v. d. Boomgaard. Waalwijk 3e prijs. C. Wagemakers, Waalwijk 4e prijs. De Kamer van Koophandel alhier, verzoekt ons mede te deelen, dat Dr. Th. Metz, Secretaris van de Neder- landsche Kamer van Koophandel voor Duitschland te Frankfort a. M. voor belanghebbenden inzake vorderingen op Duitsche debiteuren en eventueel ook omtrent andere aangelegenheden op Donderdag 5 Maart a s. des na middags van 1—4 uur zal te spreken zijn ter Secretarie der Kamer van Koophandel te Nijmegen, Hersteeg50. Op den 7en ontwikkelingsavond van de R. K. Werkliedenvereeniging trad Donderdagavond opdeWelEerw heer J Bijnen uit 's Bosch, broeder van den WelEerw. heer L. Bijnen, capelaan alhier, met het onderwerp Uit het land van het Mahomedanisme. Na ter orienteering aan de hand eener landkaart eenige aardrijkskuidige en geschiedkundige bijzonderheden te hebben meegedeeld over „Tunis", het gedeelte van Noord-Afrika dat zou worden behandeld, toonde Z Eerw. een serie prachtige lichtbeelden van de stad Tunis, zoowel van de Euro- peesche wijk, met zijn moderne ge bouwen en straten, alsook en vooral van de Arabische wijk met zijn ontel bare enge, meestal vieze steegjes en typische winkelsverder van talrijke prachtige moskeen en andere ooster- sche bouwwerken. Een en ander werd op onderhoudende, bevattelijke wijze door spr. toegelicht en aangevuld met interessante bijzonderheden over de gewoonten en zeden der Mahomedanen over hunne leer en over den grond legger van hun godsdienst Mahomed Gedurende de pauze die hierop volgde, werden door een mannen- kwartet, bestaande uit de heeren Gebr Voogts, Verhoeven en de Vaan een tweetal nummers op zeer verdienste lijke wijze gezongen. Het kwartet vormde een zeer goed geheel en oogstte een dankbaar applaus Na de pauze vervolgde zijn Eerw. zijne lezing met een lichtbeeldenserie over de oude stad Cartago, die reeds zoo lang voor onze jaartelling bestond en langen tijd met het oude Rome gelijken tred heeft gehouden, ja er zelfs nog bovenuit wou blinken. Tot tenslotte de Romeinen na zwaren strijd die schitterende stad met de aarde gelijk gemaakt hebben. Op het doek verschenen pracht-opnamen van de door uitgravingen aan het licht gekomen ruines van amphitheater, tempel, enz., welke oudheidkundige vondsten zooveel uit het verre ver- j leden hebben ontsluierd Veel te snel verliep de tijd onder deze boeiende lezing en jammer ge-j noeg kon een groot gedeelte der platen wegens tijdgebrek niet meer vertoond worden. i In zijn sluitingswoord deelde de WelEerw heer kapelaan Bijnen nog mede dat de laatste ontwikkelings- j avond zal plaats hebben op Donderdag 12 Maart en alsdan als sprqker zal J optreden de WelEerw. heer kapelaan van Delft met het onderwerp: „Het! Jodendom". Bij de gehouden publieke aan- j besteding door het Architectenbureau j van Ree Bossaerts te Waalwijk, i van het bouwen van een werkplaats voor den heer Antoon Bergmans j aldaar, is als volgt ingeschreven Z. Treffers Zn., Waalwijk f 2510. H. Maas, f2318.— A. van Huiten, f 2272.— A. Vermeer, 12089 J. Trompen, 1 1625.— j Het werk is aan den laagsten in-1 schrijver gegund. De Chr. Jongel. Ver. „Immanuël" I hield alhier 21 Febr. in combinatie met i de Knapenver. „Jozua" haar 8e Jaarver gadering, met hare begunstigers en genoodigden. De Voorzitter de heer |ac. Faro opende na het zingen van Ps. 119 5 i en gebed deze vergadering, met het lezen van Spreuken 11, waarbij hij de aandacht vestigde op 's menschen ver gankelijkheid en boven alles onze grooie veraniwoorueujKntiu aan uuu. Wij hebben, zoo zeide spr., dan ook als plicht, als leden eener Chr. Jong lings-Vereen. het zaad des Evangelies uit te strooien. Spr. zette ons uiteen, dat het leven is zoet en het is goed de zon te aanschouwen en indien de mensch vele jaren leeft en hij verblijdt zich in alles zoo moet hij toch ook gedenken de dagen der duisternis, want die zullen vele zijn. Het leven en het levensgenot is aangenaam en lieflijk voor de boozen, terwijl zij hun deel hebben in dit leven, maar voor de vromen is dit de tijd der voorbereiding, voor een beter hiernamaals. De goddeloozen genieten in dit leven zooveel zij maar kunnen, maar zij vergeten het woord des Heeren, dat tot hen zegt: al wat voorbij gaat is ijdelheid Verblijd U, O Jongeling in Uwe jeugd en laat uwe hand zich vermaken in de dagen uwer jongelingschap, maar weet, dat God U om 'al deze zal doen komen voor het gericht Laat Uwe blijdschap zoo zijn, dat Gij voor God hiervan verantwoording kunt geven, want weet dit wel. in de plaats waar de boom valt daar zal hij wezen. Hierna volgden de verslagen van Secretaris en Penningmeester, welke van bloei getuigden. Verschillende af gevaardigden van Zuster-vereenigingen uit den omtrek brachten hunne beste wenschen over. Deze avond werd verder gezellig doorgebracht met voor drachten, een samenspraak en een 3-tal leerzame onderwerpen. De Voor zitter der Knapenvereeniging, de heer J. Budding sloot na het zingen van Ps. 150 f 1 deze goed geklaagde ver gadering met dankgebed. Aangemoedigd door het groote succes dat T. A. V. E. N. U. met de opvoering van Franchemont heeftmogen behalen, is thans besloten in het a s. seizoen een dergelijk werk, nl. „Rozen- Marie van Sam Flessing" in studie te nemen NV. Schoen- en Lederfabriek St Antoine te Eindhoven. - Oprichters A. J. Hoogenbosch. industrieel te Eindhoven en A W. v Thiel, industrieel te Helmond. Doelhet expioiteereu van schoen- en lederfabrieken, het oprichten van schoenwinkels, het drijven van handel in schoenen, leder en alles wat daarmede in den ruimsten zin in verband staat, alsmede het deelnemen in andere ondernemingen meteen gelijk doel. Duur: tot 31 December 1974. Kapitaal: f 15 000 verdeeld in 15 aandeelen aan toonder van f 1000, waarvan het bij de wet voorgeschreven bedrag is geplaatst. - Bestuuréén directeur, onder toezicht van een raad van commissarissen, bestaande uit hoogstens 3 leden. Voor de eerste maal benoemd tot directeur de heer A. J. Hoogenbosch voornoemd en tot commissarissen de heeren A. W van Thiel voornoemd en H. M. H. van Thiel te Helmond. De R. K. Vereeniging tot bevor dering van het vakonderwijs voor schoenmakers te Oisterwijk meld ons De gemeenteraad van Oisterwijk verklaarde in zijn vergadering van 2 December 1924 de instandhouding der vakschool voor schoemakers niet noo dig te achten en verzocht in verband daarmede het bestuur der school de toelating at* nieuwe leer lingen stop te zetten, en tot geleidelijke liquidatie over te gaan, zoodat de vak school in 1928 zou zijn opgeheven. Het bestuur van bovengenoemde vereeniging ging hierop in beroep bij den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, van wien ze het volgende schrijven ontvingen „De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen gezien het beroep van het Bestuur der R K. Vereeniging tot bevordering van het vakonderwijs voor schoenmakers te Oisterwijk tegen het besluit van den Raad der gemeente Oisterwijk van 2 December 1924 vol gens hetwelk de instandhouding der vakschool voor schoenmakers in die gemeente niet noodig wordt geacht gehoord den Inspecteur van het Nijver heidsonderwijs, alsmede de gedepu teerde Staten der Provincie Noord- Brabant overwegende, dat de organisaties van werkgevers en werknemers, welke bij het bestaan der school betrokken zijn, zich eenparig voor het behoud van de school hebben uitgesproken overwegende, dat deze school in verband met het aantal leerlingen en de wijze, waarop zij geexploiteerd word, kan geacht worde reden van bestaat te hebben gelet op artikel 25,2e lid, der Nijver heidsonderwijswet, heeft goedgevonden te bepalen, dat het instandhouden van de schoenmakersschool in de gemeente Oisterwijk, noodzakelijk is te achten". AKKER'» DRUNEN. De Vastenavonduitvoe ringen der Jongenscongregatie behooren weer tot het verleden. De tooneel- vereeniging heeft Maandagavond haren ouden roem meesterlijk gehandhaafd De opvoering van het treurspel in 3 bedrijven: Don Garcia Moreno, was zoo prachtig 'en indrukwekkend, dat van het begin tot het einde, de meer dan 600 toehoorders met de grootste aandacht het spel volgden, waartoe de godsdienstige strekking van den inhoud veel bijdroeg. Dit was weer een uitvoering, zooals wij dat meer dan 30 jaar van de ver eeniging gewoon zijn en zooals wij hopen ze telken jare weer te mogen meemaken. Naar wij vernemen bestaat het plan na eenige weken dit stuk nogmaals op te voeren, ten bate van de Missiën. Dinsdagavond gaven harmonie en liedertafel een goed geslaagd concert, waarna de opvoering van het blijspel Jas No. 1, No. 2 en No 3 een vroolijk slot maakte aan deze uitvoeringen. VLIJMEN. W4 vcruetueB d*t de po gingen van den Rijksbemiddelaar inzake de staking lo het maodeubedrijf tot dusverre geen resultaat hebben gehad. De arbeiders houden aan den gestelden eisch en zijn bereid over art. 4 van het concept collectief contract het oor deel van eeu bemlddellngsraad In ie roepen, olet over de loonen. De pa troons verklaren zich In de onmoge lijkheid booger loon uit te betalen, In verband met den zeer slechten toestand in de Industrie eo den handel In hei buitenland, zoodat het zelfs moeielijk is de bedrijven staande te houdeo zelfs zou daardoor de werkeloosheid zeer toenemen. Zij achten ook de In stelling van een bemlddellogsraad over art. 4 zonder eenlg doel, daar met hef oog op malaise en uiterste concurreatle, zoo goedkoop mogelijk moet worden geproduceerd en omdat geen enkele waarborg of controle mogelijk Is op diefstal, bedrog of andere ongeoor loofde handelingen. SPRANG-CAPELLE. (Voorm. Sprang ln den nacht.van Dinsdag op Woensdag werd alhier ingebroken in den slagers winkel van de Wed. Nieuwenhuijzen. De dieven hebben een winkelruit in gedrukt en daardoor een hoeveelheid worst ontvreemd Aangifte is gedaan bij de politie, die een onderzoek instelt. A.s. Maandagavond hoopt de Afd. Sprang van het Ned. Werkl Verbond „Patrimonium" haar 16 jarig bestaan op feestelijke wijze te herdenken. Bij deze gelegenheid zal voor hun als spreker optreden de WelEd. Heer H. Wetselaar van Dordrecht met het onderwerp „De taak van Patrimonium in ernsiigen tijd - Jaarvergadering der Anti-Revolu- tionnaire Kiesvereeniging „Sprang" op Dinsdag 2 Maart, des avonds half 3 in de zaal van den Chr. Volksbond. Agenda: Opening. Notulen, Jaarver slagen secr. en Penningmeester. Vast stelling groslijst voor de Candidaat- stelling ter verkiezing van leden der 2e Kamer. Onderwerp door dhr. Stof fels„Geestelijke vrijheid", Onderwerp door dhr. Frings: „Art. II A. R. Begin selen Varia Sluiting. De vergadering zal een gezellig karakter dragen. Aller opkomst gewenscht. As Zondag des nam. half 3 hoopt in de Geref.'Kerk alhier in den Dienst des Woords voor te gaan Proff. Honing van Kampen. SPRANG-CAPELLE De Landbouw- vereeniging Capelle, Vrijh-Capelle en Sprang zal Donderdag 5 Maart des avonds ten half zeven ten Kofflehuize van J. Treffens te Vrijhoeve-Capeile eene algemeene vergadering houden ter behandeling van 1. Aanvrage om lid te worden. 2. Aanschaffing van Veevoeder, Hulpmeststoffen, Graszaad enz. 3. Opgave van de benoodigde pulp in het a s. najaar. CAPELLE. In haar repetitielokaal hield de muziekvereeniging „Kunst na Arbeid" Vrijdag 20 dezer haar jaar vergadering. De verslagen van secre taris en penningmeester werden goed gekeurd. De heeren J. Michael, W. J. v. Nieuwenhuijzen, J. Kraak, E. Colet, W. v. Vuuren, W. M. de Bas en C. de Rooij werden herbenoemd in hunne resp functies. A. v. B., werkzaam op de zagerij en schaverij van de firma Oerlemans alhier, had j 1. Zaterdag het ongeluk met zijn rechterhand in aanraking met de zaagmachine te komen met het ongelukkig gevolg, dat hij zich onder geneeskundige behandeling van Dr. Kohier moest stellen. uanKen van oen neer verHueven en het overlijden van den heer Rozen- brand. A.s Zondag hoopt des voorm. ten half tien en des namiddags ten half drie uur in de Ned. Herv. Kerk alhier voor te gaan Ds A Meijers. In de Ned Herv Kerk aan den Loonschendijk zal a s. Zondag des voorm. ten half tien optreden Ds. Anker uil 's Gravenmoer. WASPIK Donderdagavond hield de eiervereeniging „Waspik" bij den heer Montens Gijsman haar jaarvergadering. Niet minder dan 165 leden waren aan wezig. De heer v. Strien opende met een kernachtig woord, waarna de Secre taris Penningmeester verslag uitbracht. In 1924 werden door de vereeniging geleverd aan de Roermondsche Eier mijn ruim 235000 eieren voor een totaal bedrag van fl 17722 06 De vereeniging telt momenteel 225 leden met de afdee ling Sprang-Capelle samen Alleen heelt Waspik 187 leden. De gemiddelde netto uitbetaalde eierprijs van fl. 7 30 per 100 eieren. Zoowel 't gewicht der eieren, als de kwaliteit en de wijze van aflevering is 't laatste jaar enorm verbeterd. Tegen verkeerde praktijken van slechts een tweetalleden werd vanaf de bestuurstafel gewaarschuwd. Sij acclamatie werden de beide aftre dende bestuursleden herkozen. Mede- deeling werd gedaan dat als onderaf- deeling der vereeniging was gesticht de eiervereeniging Sprang Capelle, waarvan twee bestuursleden de heeren (V\ichael en Spierings aan de bestuurs tafel aanzaten. Een commissie van drie heeren om de boeken en bescheiden van den Penningmeester te controleeren werd benoemd, waarna de heer Tuer- lings Pluimveeteelt-leeraar uit Kaats heuvel 't woord kreeg tot het houden van een lezing over huisvesting der hoenders. Naar de principes van den WelEdelGestr. Heer W. Jansen, Hoofd Assistent Rijkspluimveecor.sulant in 't Zuiden en tevens Directeur van 't Proef- fokstation in Horst behandelde spreker achtereenvolgens op uitvoerige wijze de huisvesting der kuikens zoowel bij natuurlijken als kunstmatigen opfok; de huisvesting de jonge dieren en zeer uitgebreid de huisvesting der leghoen ders. Na een lezing van ruim een half uur werd even gepauseerd en eenige huishoudelijke zaken afgehandeld, waar na spreker in een causerie nogmaals op de huisvesting terug kwam. Een miniatuur carousel kunstmoedertje en een keurig modelhok naar systeem- Horst deden hierbij als demonstratie materiaal dienst Nog bijna een uur werd met aandacht deze 'praktijkles gevolgd die voor alle kippenhouders van 't allergrootste belang is De Voor zitter dankte den spreker voor zijn leerzaam onderhoud en sprak de hoop uit hem spoedig andermaal voor de vereeniging te zien optreden Een trac- taat op worstebrood was 't laatste en voor allen een niet minder interresant punt der agenda Na een ruim 20 jarige stipte en nauwgezette plichtsvervulling, heeft de Heer J. de Glas zijn ontslag gevraagd als administreerend armmeester. Noode nemen zijn medebestuursleden afscheid van den om zijn rechtschapenheid en accuraatheid alom geachten man, wiens werken en streven in breeden kring steeds gewaardeerd werd. Zijn heen gaan laat dan ook in het bestuur een leemte achter, welke niet gemakkelijk zal zijn aan te vullen. Moge God den ijverigen werker voor zijn onvermoei- den arbeid in het belang van den nood lijdenden evenmensch, nog vele jaren eene welverdiende rust schenken. J.l Maandag hieli de Christ. Schoolvereeniging a/d. Loonschendijk haar gewone jaarvergadering Uit de jaarverslagen van secretaris en penning meester bleek, dat een en ander reden gaf tot tevredenheid Tot bestuursleden werden gekozen de heeren B. Ver hoeven en P./ Geenen ter vervulling der vacatures ontstaan doof het be- Door het verkeerd uitwijken van een motorrijder, werden de fietsers H. V. en A. de B. aangereden. Behalve eenige kneuzingen aan de hand, kwam V. er met een gebroken voorwiel en de B. er met een dito achterwiel af. Het nummer der motorfiiets is bekend en de politie heeft het zaakje in onder zoek, zoodat het muisje voor onzen motorrijder nog wel een staartje zal hebben. RAAMSDONKSVEER. Voor de Herv. Gem. treedt Zondagmorgen om 97i uur op 't Veer en des namiddags om 2 uur op 't Dorp op Ds. Ewoldt. Zondagmorgen om 97* uur en des namiddags om 3 uur zal op het Veer in de Ger. Kerk leesdienst ge houden worden Mej. v. Tr. kwam te vallen en brak daardoor het been onder den enkel. Zaterdag houdt de Werkmans bond een ledenvergadering, waar onder meer bestuursleden zullen gekozen worden. Voor de A.-R. Kiesvereeniging hoopt 4 Maart a.s. in propaganda- vergadering op te treden Dr. W. Beumer uit Utrecht. Tot bestuursleden van de C.-H. Kiesvereeniging werden gekozen de heeren A. Redert, D. Lankhuijzen Sz., L. v d. Waals en C. H. Timmer mans Az. De heeren B. v. Achterberg en Lommers werden gekozen tot bestuurs leden van de A.-R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje*. GEERTRUIDENBERG. Het doen van voorzieningen aan gemeente gebouwen enz. is bij aanbesteding op 24 Febr. 1.1 gegund aan den laagsten Inschrijver, den heer P. v. d. Ploeg, voor f 1998. Al» Uw in den aanvang onbetee- kenende verkoudheid is verergerd tot bronchitis, talm dan niet langer, neem de beproefde Akker*s Abdij siroop die de prikkelende hoest- aanvallen zal temperen, de slijm zal oplossen en Uw ontstoken slijmvliezen volkomen genezen. verzacht zuivert geneest. --.Alom vcrktijgbMf in koker» <r*n 230 gram Jf1.50550 gram ƒ2.75 ai o 1000 gram ƒ4.50

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 9