een nette Dienstbode, Bericht m Inzet. Notaris lansen Notaris A. Schaap Nataris A. Schaap Vischverhoop. HYPOTHEKEN vraagt voor jVlei JUt Boerderijtje c.s, HET ZUIDEN DAGMEISJE op f 6250.- Notaris Jansen, Burgerwoonhuis verkoopen publiek verkoopen: publiek verkoopen P. C. Roothaert mijn belasting zorgenDe belasting, die hooge belasting is juist het struikel blok en daarom moet alles in het werk worden gesteld om die zooveel moge lijk te drukken. Voorzitter. We zullen probeeren of het Armbestuur die twee posten wil overnemen. Smits. Het adres van de R. K. Werk liedenvereniging heeft niet andersten doel dan te trachten, door het krijgen van industrie ter plaatse, de belasting te verlagen. Voorzitter. Ik houd me aanbevolen als de heeren eens iets weten of hooren Burg. en Weth. zullen dan alles in het werk stellen om hier wat te krijgen. Smits. Desnoods zou men iemand die zich hier wil vestigen en wat wil gaan beginnen, een voorschot kunnen geven. Rubbens. Daar zou ik de gemeente nooit aan durven wagen. Smits. Dat geld zou toch spoedig genoeg z'n rente opbrengen, want eerstens zouden er meer menschen in de gemeente komen en ten tweede zou iedereen een betere boterham kunnen verdienen. Voorzitter. Industrie kan ook wel eens een keerzijde hebben. Kijk maar eens naar de schoenindustrie, wat zoo zoetjes aan een seizoenbedrijf is ge worden, daar heeft men meermalen te kampen met werkeloosheid en dat gaat de gemeenten ook veel geld kosten. Smits. Maar als er heelemaal niets te doen is, is er zeker niets te ver dienen. Wat is nu het geval Nu gaat iedereen het voor z'n eigen eens pro beeren om te boeren en daarom wordt het land zoo ontzettend duur. Die menschen zouden veel liever op een flinke fabriek werkzaam willen zijn, maar aangezien die er niet is, moeten •ze wel tot zoo iets hun toevlucht zoeken. Waspik is voor een flinke fabriek heel mooi gelegen, aan spoor, twee havens Voorts heeft men hier electriciteit, waterleiding, enz. Voorzitter. Als U mij den weg kan wijzen om een goede industrie hier te krijgen, dan zal ik U dankbaar zijn. Smits. Het Dag Bestuur is daar veel meer voor in de gelegenheid. Die lezen verschillende dagbladen en komen met meer menschen in aanraking. Vloemans. Het zou een mooi werk zijn als er wat werkverschaffing kwam, dat is zeker, maar je hebt het zoo gemakkelijk niet hier. De heer Verschure zegt dat nog in eigen tuin valt te wieden. Wanneer zorg wordt gedragen voor betere water afvoer, dan zal het land heel wat meer opbrengen. Hij heeft heden met een autoriteit een conferentie gehad en die heeft hem verklaard dat, als bij den hoofdinspecteur wat wordt aangedron gen om wat meer te malen, dat wordt gedaan. Dan moet echter zorg gedragen worden dat de sluis hier in orde is en dat laat juist wel wat te wenschen over. Die is zelfs zoo slecht, dat, als er wat water kwam, half Waspik onder water zou komen te staan. De Voorzitter zegt toe daar eens een onderzoek naar te zullen laten instellen. Naar zijne meening moeten er deuren aan komen zooals die hier onlangs zijn gemaakt. Verschure. Zoo mag het niet blijven want de deuren zijn vastgespijkerd en dat is in strijd met de wet. De heer Van der Rijken merkt op dat in 1920 besloten is voor een jaar de pensioenstoeslag voor deambtenaren te betalen en sindsdien is de post op de begrooting blijven staan. De Voorzitter zegt dat het besluit zoo is genomen dat het niet ieder jaar opnieuw aangevraagd had behoeven te worden. Van der Rijken. De Raad heeft een fout begaan, ik heb een fout begaan en het Dag. Bestuur heeft een fout begaan. Voorzitter. Waarom hebt U niets gezegd. Van der Rijken. Het Dag. Bestuur had het weer moeten aanvragen en niet zoo maar zonder meer op de be grooting moeten zetten. Voorzitter. De begrooting is post voor post voorgelezen, dus had U kunnen praten. Van der Rijken Het had opnieuw aangevraagd moeten worden. Nu heeft niemand daar erg in gehad. Voorzitter. Wij zijn toch geen kinderen meer. 't Kan wel eens eenmaal onze aandacht ontsnappen, maar toch nie herhaaldelijk, maar U kunt nu nog een voorstel daartoe indienen Van der Rijken. Dat doe ik niet Voorzitter. Dat is niet correct. Als U zoo iets zegt, moet U hetzelfde standpunt blijven innemen. Smits. Zoo'n begrooting moesten wij een week of vier van tevoren thuis gezonden krijgen. Voorzitter. Daar zijn nogal groote kosten aan verbonden. Laten de leden naar het Raadhuis de begrooting komen inzien, de secretaris zal dan steeds alle inlichtingen geven. Smits. Ze kunnen ze toch typen. Voorzitter. Het is een heel boekdeel Beter kan de begrooting post voor post worden behandeld. Smits. Ik denk dat wij er te lomp voor zijn Van der Rijken. Een vorig jaar heb ik nog gezegd dat de weg was dat de begrooting door alle leden wordt nagezien, maar toen was dat niet noodig. Voorzitter. Nu, dan zullen wij dat voortaan zoo doen, dan moeten de Leipziger Messe vertegenwoordigd veest. Daarvoor had zij steeds goede leden daar maar eens den tijd voor nemen. Kan het niet in een halve dag, dan nemen we er maar een geheelen dag voor Daarna wordt devcrgadering gesloten. BINNENLAND. De Duitsche verkoopers op de Leipziger Messe, die natuurlijk het overgrootste deel vormen, hadden de meeste moeite tot zaken te komen De Duitsche industrie werkt op het oogen- blik nog te duur, de productiekosten zijn over het algemeen te hoog met als gevolg een prijs, die in sommige industrieën belangrijk boven dien van de wereldmarkt uitsteekt. De verkoopen voor export waren dan ook betrekkelijk gering. Naar het binnenland werden betere zaken gedaan en het waren vooral de artikelen voor dagelijksch gebruik, waaraan uit den aard der zaak de meeste behoefte bestaat, die ver- cocht werden. Een der Nederlandsche exposan ten (een plateelbakkerij) was tengevolge van den oorlog en de daarop gevolgde crisis gedurende elf jaar niet meer op de geweest zaken in Leipzig gedaan en dit maal werd een poging gedaan het oude afzetgebied te heroveren om nieuw afzetgebied te vinden. Deze Neder landsche fabriek heeft op de Messe geen onbelangrijke zaken gedaan heeft veel verkocht naar Amerika en ook naar Duitschland zelf Ook de andere Hollaridsche exposanten hebben voorzoover wij in de gelegenheid waren dil vast te stellen goede zaken gedaan. Niet alleen naar het buitenland kon worden verkocht, doch ook naar Duitschland zelf. Een ernstige belemmering van den handel tusschen Nederland en Duitschland is evenwel het feit, dat de invoer van verschillende Nederlandsche producten in Duitschland verboden is. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat bewijzen van Nederlanderschap, afgegeven voor het reizen naar België, een onbeperkten geldigheidsduur hebben, zoodat deze bewijzen niet, zooals bij paspoorten het geval is, behoeven te worden ver lengd. Het verdient derhalve aanbeveling, bedoelde bewijzen goed te bewaren. De 's-Hertogenbossche Courant meldt, dat curatoren der Hanzebank omtrent de al of niet publicatie van het geheim rapport, dat thans in hunne handen is, nog geen beslissing hebben genomen. Naar wij vernemen is de kans niet uitgesloten, dat het oorspronkelijk genoemd percentage van l°/0 van de cessies van de Zuiderbank lager gesteld zal kunnen worden wanneer- tot definitieve afwikkeling dezer zaak wordt overgegaan. Dat zou dan voor betrokkenen nog een meevallertje zijn Naar wij vernemen zal de Eerste Nederlandsche Kunstzijdefabriek te Arnhem een nieuwe fabriek gaan ves tingen te Dordrecht, ingericht voor ongeveer 900 arbeiders. De fabriek, die geheel nieuw gebouwd wordt, zal verrijzen op het industrieterrein in de Merwede polder;- R. Resink. Manufacturenhandel te Amsterdam, Apeldoorn en Steenwijk heeft sursiance van betaling aange vraagd, evenals de N V Amsterdamsche Manufacturenhandel Van Resink Co., Amsterdam en Tilburg. Naar wij uit de beste bron ver nemen, heeft mevr. Henriette Roland- Holst te Zundert zich aangesloten bij het religieus socialistisch verbond. Zondagmiddag had te Arnhem in caférestaurant „Royal" een vergadering plaats van een aantal genoodigden. ter bespreking van hetgeen in Nederland op katholieken grondslag zou kunnen worden gedaan ter bevordering van de vredesgedachte. De vergadering was o. abezocht door Prof Dr. Titus Brandsma, O Carm., Pater Bonaventure Kruitwagen O. F M Mej Peeters, presidente van den R K. Vrouwenbond in het bisdom Haarlem, P. J J Haazevoet, lid van de Eerste Kamer der Staten Generaal, J. B. Vesters, voorzitter der R. K. Journalistenvereniging P. J. S. Serra- rens, secretaris van het Internatio naal Christelijk Vakverbond, verder door verschillende personen uit de onderwijswereld, de journalistiek enz., terwijl vóór en tijdens de vergadering van verschillende zijden, o. a. van Prof. Mr. Bellefroid Prof. Mr. Pompe. Dr. Deckers. Ir. L J M. Feber enz. sym pathie met het streven werd betuigd. De vergadering werd geleid door den heer Ko de Haan, redacteur van „Ons Noorden", van wien het intiatief in deze was uitgegaan en wien uit de vergadering van meer dan één zijde warme hulde voor dit initiatief werd gebracht. De besprekingen hadden uitteraard een voorloopig karakter, wijl de ver gadering geen andere strekking had dan de stichting eener breed opgezette ver- eeniging voor te bereiden. Uitvoerig werd besproken de wijze, waarop deze vereeniging zou kunnen worden tot stand gebracht Aan een redactie commissie van 6 personen onder presidium van Prof. Dr. Titus Brandsma werd opgedragen in een concreet ontwerp nader te omschrijven het doel der vereeniging, om daarna met verschillende organi saties en personen nader in verbinding personen het wijklokaal bezochten. te kunnen treden. De publicatie van dit ontwerp kan zoo spoedig mogelijk worden tegemoet gezien. Bij de rondvraag werd o a. op het belang van het bevorderen der vredes gedachte bij het onderwijs en de opvoeding der jeugd bijzonder de aandacht gevestigd. In hoopvolle voorjaarsstemming hebben vertegenwoordigers van handel, nijverheid en industrie opnieuw het Jaarbeurspaleis te Utrecht betrokken. Weer zal de koopmansgeest onzer natie worden aangewakkerd en geprik keld in deze halle van Mercurius. Straks gaan de poorten open en wordt Utrecht voor de twaalfde maal gedu rende een aantal dagenen de groote koopmansstad van Nederland. In den handel rekent men nogal met dozijnen en dit woord heeft in handels kringen 'r. goeden klank.Thans heeft ook het Instituut der Utrechtschejaarbeurzen het dozijn volgemaakt en al is dit geen aanleiding geworden tot een bijzonder feestelijke opening toch zal het getal 12 hier eenigszins als een „feestnummer" te boeken zijn. Dit gebeurt echter niet, want trouw aan Hollandsche degelijk heid word het karakter der ernstige zakenmesse gehandhaafd. Geen fanfa ronades zullen klinken bij de opening der twaajfde Jaarbeurs. Er zal'niet gehuldigd en gespeecht worden maar de deuren gaan wijd open om koopeis en verkoopers te ontvangen in breeden stroom. Rustig worden de zaken besproken, het nieuwe getoond en beproefd om straks zijn weg te vinden door het land en over de grenzen. De groote deelname aan de twaalfde Jaarbeurs er zijn 891 deelnemers en reeds werden 40 000 kaarten voor bezoekers uitgereikt wettigt het vertrouwen, dat zij beantwoorden zal aan haar doel. De uitstekende voor bereiding en de krachtig gevoerde propaganda ook in het buitenland doen vermoeden, dat deze messe het zachtjes opluikende handelsleven nieuwe groei kracht zal schenken. Deze twaalfde Jaarbeurs moge een overvloedig succes oogsten. De Tweede Kamer heeft gisteren het regeeringsvoorstel tot afschaffing van den Zomertijd aangenomen met 52 tegen 24 stemmen. Ingezonden Mededeelingen. Overwerkte Zenuwen hebben in de eerste plaats een kal meerend en versterkend middel noodig. Mijnha dt's Zenuwtabletten geven kalmte en nemen onrust, gejaagdheid en overspanning weg. Koker 75 ct. Bij apoth. en drogisten. ""NIEUWS ÜIT HEUSDEN. Heusden, 10 Maart 1925. Bij voldoende deelname zal door den dam-redacteur van het „Nieuws blad", uitg. L. J Veerman alhier, een simultaan-scéance worden georgani seerd, te spelen in een onzer hötels In de examen eommissie voor Cand.-Gem. Secretaris, welke bijeen komt in April en Juni, zijn benoemd onze stadgenooten de heeren H.J van Eggelen en C W. van Ommeren. De iakomsiea bedroegen f 1561.21, de uitgaven f 1428.43, zoodaï een batig I slot bleef van f 132,78. Hat reservefonds bletf onaaogefoe d 1 tn bedraagt f 900, De Inkomsten der afdeellng ter be- I sUijdiag der T. B. C. bedroegen f 1643 86, d* uitgaven f1611.alzoo een batig saldo van f 32.06 Te betreuren is het dat de wenken ee voorschilften, door de eerw zuster- verpleegster gegeven ter best'ijdlag en voorkoming der T. B. C-zIekte, niet altijd worden opgevolgd, daar deze èn voor den ziek'; èu voor diens omgeving an zoo'n groot belang zije. Wij willen hopen dat hierop beter zal worden acht gegeveo. Geeft ons dsn iieantieelen toestand der vereeniging reden tot tevredenheid, grootcre voldoening scheukt ons voor- j zeker de goede werking der vereeni ging. I e zal het niet wagen hier op te sommen, dc moeiten en zo-gen die de eerw. Zusters zich getroost hebben, tentiade nuttig werkzaam te zBn voor de leden, om hulp en troost te brenger.' waar die noodig was, maar ook om zooveel mogelijk te waken over de geestelijke belangen der zieken. Ons past het voorzeker haar voor- die trouwe en onbaatzuchtige liefde en opoffering onzen warmon dauk to bc- tuiges. Moge God haar al het goede vergelden, haar lootten voor den ijver, waa:medc zii de belangen der leden onzer vereeniging hebbea betracht. Moge Hij haar sterken in haren moei lijken en dikwijls ondankbaren werk kring en haar eenmaal een eeuwig loon doen genieten In den Hemel. Onzen dank verder aan God, die ook dit jaar weer Z'jncn mildsten zeges over onze vereeeigiog uitstortte, aan het bestuur der gemeeute Diuvcn en dc hooge Regeering des lands, voor de ons op zoo gulle wijze geschonken subsidie, aan deu ZeerEerw. heer pas toor voor de moeite en zorgea die bij zich in het belang onzer vereniging heeft getroost, kortom aan allen, die op ©enigerlei wijze hebben medegewei kt aan de belangen onzer vereeniging. De voorzitter brengt dank aeu den secretaris voor zijn keurig en duidelijk verslag. Hij betreurt dat *r nog altijd achterblijvers zijn, die ciet aansluiten bij etttt vereeniging die zoo nuttig werkt. Verkiezing van 2 bestuursleden we gens periodieke aftreding van de leden M. Veltmzo cu L Batallle, welke laatste niet meer verkiesbaar if, wijl hij de gemeente metterwoon verlaten heeft. Herkosen wordt de heer M. Veltm&n en gekozen als nieuw lid de heer Jos. v. Kassei. De geestelijke adviseur bespreekt in het kort het groote nut der vereeniging en spoort vooral de meer gegoede leden aan tot vrijwillige verhoogiog huaser contributie, opdat bij ruimer inkomsten ook meer nog voor het welzija en het belang der leden zal kunnen worden verricht. Dp voorzitter dankt dsn geestelijken adviseur voor het gesprokene ca nog maals zijne beste wenschen uitende voor den groei en bloei der vereeoi- glng, sluit hij de vergadering met den christelijke?» groet. RECHTSZAKEN. Bedreiging met misdrijf tegen het (even Wegens bedreiging voormeld stond terecht C. B. bakker te Waspik Deze had onaangenaamheden gehac met M. Boezer, wiens zoon bij be klaagde als knecht was geweest. Beklaagde was bij Michael Boezer in huis gekomen en dreigde met een revolver te zullen schieten Vrouw en kinderen waren geweldig geschrokken en klampten zich van angst aan vader vast. Uit het getuigenverhoor bleek da beklaagde wat gesard zou zijn. Ook de verdediger bracht naar voren dat Michael Boezer aan den. nieuwen knecht van beklaagde meermalen zou gevraagd hebben„Krijg je er nog genoeg te eten Beklaagde ontkende. Er werden 3 getuigen a décharge gehoord o w. ook burgemeester Dek kers uit Waspik Allen verklaarden dat beklaagde gunstig bekend staat. De eisch luidde 1 maand gevange nisstraf voorwaardelijk. Als verdediger trad op Mr. van Leeuwen Jr. 's Bosch. Diefstal. P. J. v. A. te Sprang stond terecht ter zake van diefstal van eierkolen. Als getuige werd gehoord J. L v. d. Lindt. De eisch luidde 1 maand, de uit spraak 7 dagen gevangenisstraf. Mevr. SPAPENS, Grootestraat 283, - Waalwijk netjes en zelfstandig kunnende werken en van goede getuigen voorzien. Zich aan te melden 's avonds tusschen 7 en 8 uur. 34356 Aan hetzelfde adres EEN NET gevraagd. te WAALW1IK in de Eerste Zeine, geveild len verzoeke van den heer H. G. DE BROUWER te Haarlem is ingezet 34341 Toeslag heeft plaats Maandag 16 Maart a.s. des avonds 7 uur in het café KEMPERMAN. ADVERTENTIëN. De Heer en Mevrouw Dr. VAN L1EROP—Rubbens hebben het genoegen kennis ie geven van geboorte van hun zoon ADKIAAN. Hulst, 7 Maart 1925. 34371 DRUNEN. Ia de Zondag gehouden algemeece vergadering der Vereeniging »Wit-Gele Kruis* werd door den secre taris-penningmeester verrlag uitgebracht over de werking eo den toestand der vereeniging In 1924. Daaruit is ons het volgende gebleken Ie don loop ?an het jaar verloor de vereeniging door vertrek, het vervalleo van huisgezinnen, door opzegging van het lidmaatschap enz. 30 leder, 16 nieuwe leden traden toeeinde Dec. 1924 bedroeg het getal lcdeo 500. Door de Eerw. Zusters-verpieegsters werden 4700 huisbezoeken afgelegd, terwijl om raad of verpleging 1800 GETROUWD: Kieuwland en <5. Wildeboer die hierbij hartelijk dank zeggen voor de vele bewijzen van belang stelling bij hun huwelijk onder vonden. 34372 Waalwijk, 28-2'25. De Heer en Mevrouw KLIJBERG-SWEENS betuigen, voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij de geboorte van hun Zoon JOH AN, 34370 hun harte/ijken dank. Waalwijk, Maart 1925. te WAALWIJK. zal namens de Erven Jan Baptist de Kort in het openbaar Een goed onderhouden en geriefelijk met tnln te Baardwijk, Sectie E No. 428. groot 2 Are Terstond te aanvaarden. De inzet en toeslag geschieden op Dinsdagen 17 en 31 Maart 1925 des avonds 7 uur in het Cajé van WILLEM VAN HELVOIRT te Waalwijk (voorm. Baardwijk.) 34348 te Waalwijk, zal bij inzet op Donderdag 19 Maart en bij toeslag op Dinsdag 2 April 1925 telkens om 9'/2uur des voorm ten koffiehuize van Mej. WED. VAN DER MADEN te Wijk, 34391 De zeer gunstig gelegen perceelen Welland. KOOP 1 Weiland te Genderen ter plaatse Rekselaar, sectie C nos. 51 en 52. groot 2,58,80 H A. KOOP 2 Weiland te Veen in het Wijksche Pontveld sectie B no. 126 groot 1.75.20 H A. KOOP 3. Bouwland te Wijk, ong. de helft van sectie A no. 649, groot ong. 20 aren 50 centiaren KOOP 4. Bouwland te Wijk, ong. de helit van evengemeld per- ceel groot ong. 20 a 50 cent. KOOP 5. Massa koopen 3 en 4. Aanvaarding dadelijk; koopen 1 en 2 in eigen gebruik, koopen 3, 4 en 5 in genot der huren. te Waalwijk, zal bij inzet op Vrijdag 20 Maart 1925 en bij toeslag op Vrijdag 27 Maart 1925 telkens om 2 uur des nam. ten koffiehuize van M. LANKHAAR te Babyloniënbroek, De Bouwhoeve met bouw en weiland, boomgaard, erf en tuin, kad. Meeuwen B 263, 264, 352, 353, 354 en 433 samen groot 5,09,20 H.A. als34390 KOOP 1. De Bouwhoeve, schuur, erf, tuin en boomgaard, sectie B 263, 264, 352 en 353 groot te zamen 0.72 50 H A. KOOP 2. Welland en boomgaard, sectie B 354 groot 1 89.40 HA. KOOP 3. Weiland sectie B 433 groot 2 47.30 H.A. KOOP 4 Massa koopen 1, 2 en 3 Dadelijk te aanvaarden, behalve een gedeelte van koop 1 verhuurd a f 1 50 per week welke huur ten voordeele van den kooper is Donderdagmorgen van 9-12 uur Vischverkoop in de Manege achler het Raadhuis. Aanvoer van33002 Schtlvisch, Kabeljauw en Schol Tarbot, Tong. De prijzen zullen in het aan plakbord bekend gemaakt worden. (ie en 2e Credeten.) met en zonder borgen voor alle solide personen. Zeer billijke condities Postz. voor antwoord. Caes de Vriesadn 19b, 33608 Rotterdam. StoombiljartfabrieK TILBURG. 3181

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 3