STIKSTER. Te koop gevraagd nijpSanket, tanzblokkcn, choenrakket Aaobestediné Woonhui; en£andbonw- schuur te (apelle (V.- Vaart) voor J. Boezer. Voordeelt te hoop aangeboden WinhelgoGderen Notaris Canters vraagt Schrijfbureau. Bekendmaking. geenszins fl. Bonis, Besoijen 20 pCt. korting. HET ZUIDEN verkoop en H. JANSON SNELWEGER Koffiemolen No. 8. Firma 3. Over goor A„ P. C. Roothaert Smolders. De heer Jansen bleef buiten stemming. (Slot volgend nummer.) GEERTRUIDENBERG.. Door de Gebrs. du Pont is het huis, staande voor de St. Antoniusschool aangekocht. Het huis zal gesloopt worden en daarmede zal het speelterrein en het gezicht op de school aanzienlijk ver beterd worden. Vrijdagmorgen had mej. P. het ongeluk uit te glijden en brak hierbij haar been. De ongelukkige werd bij mej A. Vissers binnengedragen en vervolgens per slede naar huis gebracht. De knecht van R. had het onge luk, met een zak meel bij bakker K. van de trap af te vallen en liep hierbij ernstige blessures op. Dokter van Berkensteijn verleende de eerste hulp. Op de publieke aanbesteding ten huize van den aanbesteder D. van Ardenne, voor het bouwen van een schuur met gierkelder, waren de in schrijvingen J. Leijten, Raamsdonk A f 9400 B f 910u G. Verduns, A f 7890 B f 7740 Gebr. du Pont, G'berg A f 7895 B f 7195 Chr. v/a Ploeg, A f 7607 B f 7000 Gebr. Naglé, Af 6998 B f 6690 B is zonder gierkelder. Aan de laagste inschrijvers, de Gebr. Naglé alhier, is het werk gegund. MADE. Op de Maandag alhier ge houden, veemarkt waren 59 stuks hoornvee en 72 biggen aangevoerd; Prijzen als volgt: vetvee f 1.10 a f 1.15 per K.G. Kalfkoeien f 425 a f 500, Melkkoeien f 325 a f 375, Kalf- vaarzen f 350 a f 400, Muntigen f 225 a f250, Hokkelingen f 100 h f 150, taris, een en ander tot een maximum van f 2500, het eerste jaar zal de Ka mer als vergoeding voor de verbou- wingskosten geheel gratis wonen, der halve geen huur betalen noch bijdragen in de algemeene onkosten; 3. het 2de en volgende jaren zal een huur betaald worden van f 1300 en voor de helft zal worden bijgedragen in de algemeene onkosten tot een mazimum van f 1000 4. de huurovereenkomst wordt voor- loopig aangegaan voor twee jaren met een opzegtermijn van een jaar, De vergadering was van oordeel, dat tegen opheffing van het kanton gerecht te Oirschot uit een oogpunt van handel en nijverheid geen bezwa ren kunnen worden gemaakt, nu de GEMENGD NIEUWS. Een Wolff-telegram uit Weenen meldt d. d. gisteren: De schrijver Battauer werd op het redactiebureau van de .Tag" door een man, die hem een bezoek bracht door vijf revolverschoten zwaar gewond. Vas Dias seint ons omtrent boven- staanden aanslag nog, dat de auteur Battauer berucht is om zijn pornogra fische geschriften. De aanslag werd gepleegd door een 20 jarigen tandtechniker. Battauar werd zwaar gewond. Zijn toestand is hopeloos. De dader werd gearresteerd. Hij weigert inlichtingen te geven omtrent te Drunen, zal op Donderdag 26 Maart 1925 ter herberge van de Weduwe KOOLEN te Haarsteeg bij inzet, en op Donderdag 2 April 1925 ter herberge van JAN VAN OIJEN Eekels te Haarsteeg bij toeslag, telkens des nam. 2 uur ten ver zoeke van de erven ADR.ENGELB VAN DEN BRAND te Rosmalen min. in het gewijzigde ontwerp van wetde beweegredenen tot zijn misdaad. Kalveren f 65 a f 75, Nuchtere kalveren f 18 a f22, Biggen f 14 a 18. Handel vlug. Op de scheepswerf van den heer P. A. Ruijtenberg had de werkman W. Diepstraten het ongeluk met zijn hand tussc'nen een lier te geraken. Hij zal waarschijnlijk een gedeelte van zijn vinger moeten missen. Dr. J. H. Klijn verleende geneeskundige hulp. De muziek-kiosk, gebouwd door de Gebr, C: en J. van der Steen alhier, komt deze week geheel gereed. Gezien de prijs is het een mooi stuk werk, dat op zijn standplaats een prachtig effect maakt. Het podium biedt voor 35 personen plaatsruimte. De onthullingsdata door de harmonie „St, Cecilia" is nog niet bekend, doch zal bij gunstig weer niet lang op zich laten wachten. Hot paard gespaaoea voor een kar, bestuurd door den slager van der M. werd zoo schichtig, dat eo paard en kar In een sloot terecht kwamen. De bestuurder wist er tijdig uit te springen. Paard en kar werden door vereende krachten 9poedlg op 't droge geholpen, zoodat dit ongeval met ee- nigen schrik en een kleine schade aan tuig en kar goed afliep. De onlangs in den Zeggepolder gevonden oude zilveren munten, aan'ai 226, hebben als oud zilver opgebrach f 70. Dus slechts een waarde aan oud zilver. ALMKERK. A s. Donderdag 19 dezer hoopt de Chr Herv. Schoolvereeniging alhier een ledenvergadering te houden. Mej. S. de Vries, tijdelijk onder wijzeres aan de Herv. Chr. School alhier, is naar wij vernemen, ingaande 1 Juni a.s. benoemd als onderwijzeres te Millingen. Zondag j.l. maakte Ds. Böth, Herv. pred. alhier, vanaf den kansel bekend, dat zijn Eerw. een beroep had ontvangen van de Herv. Gemeente van Hillegom. TILBURG. De Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Tilburg en omstreken heeft besloten, een nader onderzoek in te stellen naar de moge lijkheid, de beteekenis der Piushaven voor handel en industrie te vergrooten door het wegnemen van de bezwaren, die op dit oogenblik naar het schijnt tegen het oprichten van loodsen en dergelijke bij belanghebbenden bestaan Terzake' zal contact worden gezocht met het gemeentebestuur. De vergadering vereenigde zich met de denkbeelden der Kamer van Koop handel te Amersfoort inzake vereen voudiging van het kies- en stemstelsel voor de Kamers van Koophandel. Na eenige discussies over de vraag of verandering van huisvesting voor de Kamer noodzakelijk moet worden ge acht, werd met op twee na algemeene stemmen besloten, met de Vereeniging van Tilburgsche fabrikanten van wol len stoffen een huurovereenkomst aan te gaan op de volgende voorwaarden: 1. Voor rekening van de Kamer van Koophandel zal het gebouw der Ver eeniging van Tilburgsche fabrikanten van wollen stoffen zoodanig worden verbouwd, dat het een geschikte huis vesting voor de Kamer biedt in dier voege, dat de Kamer de beschikking krijgt over een ruime vergaderzaal, voldoende kantoorlokalen, een lokaal voor inzage te nemen van het handels register en een bureau voor den secre- voorstelt, zitdagen in te voeren, Wel achtte de vergadering het gewenscht dat de competentie der kantonrechters wordt uitgebreid en wel door de grens van f 200 uit te breiden tot f 400 om in verband hiermede de grens der appellabiliteit te brengen van f50 op f 100. De vergadering was eenstemmig van meening. dat de voorgestelde weeldebelasting met de daaraan ver bonden verlaging van verschillende directe belastingen in beginsel moet worden toegejuicht. Eenige bezwaren zullen worden samengevat in een rap port aan den minister van financiën. Goedgekeurd werd de rekening en verantwoording overl924, sluitende met een batig saldo van f 4035. Een subsidie van f 300 werd ver leend ten behoeve van de R. K. Mid- denstandsvereeniging te Tilburg voor haar cursussen in boekhouden en sociale politiek. De voorzitter deelt een en andef mee uit de vergadering van de com missie tot onderzoek van de electrïci— teitstarieven in Noord Brabant. De uit de Brabantsche Kamers gevormde commissie heeft onlangs een onderhoud gehad met den raad van toezicht op de Prov. Noordbr Electriciteitsmaat- schappij. Als gevolg van deze bespre king zal de commissie met de directie der P.N.E.M, een onderzoek instellen naar de wenschen en verlangens van handel en nijverheid in Noordbrrabant ten aanzien van de stroomlevering zoowel door de P.N.E.M. rechtstreeks als door de gemeentelijke distributie bedrijven. WASPIK. Op Maandag 23 en Dins dag 24 Maart zal voor deze gemeente de herijk plaats hebben van maten en gewichten in de oude Openbare lagere school. Aan de N.V. de Scheepsbouw- werven v/h P. en A. Ruij'enberg is door B. en W. dezer gemeente ver gunning verleend tot het plaatsen van een electrischen motor van 5 P.K Gisteravond werd eene algemeene ledenvergadering gehouden der boeren leenbank bij mej. M. de Bont alhier. De Voorzitter, de heer A. Stieur, opende ongeveer 6 uur de vergadering met den gebruikel?jken# christelijken groet. De notulen werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Tot secie- taris van het stembureau werd ge kozen de heer Legout, inspecteur de; boerenleenbank te Eindhoven. Tot stemopnemers werden aangewezen de heeren J. de Bont en A. Bink uit Raamsdonk. De rekening en balans over '24 werden overgelegd en met algemeene stemmen goedgekeurd. Besloten werd 5 pCt. van de winst uit te keeren aan den plaatselijken boerenbond. Bij herstemming werd tot kassier benoemd de heer M van Dongen alhier met 89 van de 144 uitgebrachte geldige stemmen tegen 55 op den heer L. Broekhoven. Voor lid van den Raad van Toe zicht werd met bijna algemeene stem men herkozen de heer B. Langerwerf. Eveneens werden wegens periodieke aftreding met groote meerderheid van stemmen herkozen voor bestuursleden de heeren A. Smeur, ]os. Kuijsters en A. de Wit, terwijl in plaats van den heer P. Klazen, die wegens hoogen leeftijd ontslag had genomen, benoemd werd de heer W. Klazen-Frangois. Wijl bij rondvraag niemand het woord ver langde, werd de vergadering door den Voorzitter, den heer A. Smeur, gesloten met den gebruikelijken Christelijken groet. RAAMSDONKSVEER. Tot Voorzitter van het Bestuur van de Waag Ge meentebelang werd gekozen dhr. J. R. van Wageningen en tot lid dhr. J. G. Lankhuijzen Pz. Woensdagavond 7 uur treedt Ds. Ewoldt op in de Herv. Kerk teneinde een bidstond te houden voor het gewas. Van dhr. A. J. K. liep een kalf van het erf en de spoorbaan opdoor een juist aankomende trein werd het dier gegrepen en verbrijzeld. Dhr. de Beer, onze voormalige dorpsgenoot, wordt als waarnemend Directeur overgeplaatst naar het Post kantoor Vlijmen met ingang van 1 April. Voor het gerecht te Coutances verscheen gisteren een 21 jarige vrouw die beschuldigd wordt van moord op haar kindje van 18 maanden. Dit kind was den 2 den November 1924 gestorven en de dokter had een attest afgegeven, waarin hij de oorzaak van den dood als een natuurlijke aangaf. De plaatselijke gendarmerie ontving echter inlichtingen, volgens welke de vrouw den dood van haar kind op haar geweten zou hebben, Het lijkje van de kleine werd op gegraven en het bleek, dat men het meisje met kracht op het boofd ge slagen moet hebben en dat het aan hersenbloeding gestorven is, hoogst waarschijnlijk een gevolg van dit slaan op het hoofdje Uit het verder onderzoek is gebleken dat de vrouw haar kind zonder eenige reden mishandelde. De 35 jarige Saksische handels raad, Dr. Hans Gutkowski, is, na ge heel geruïneerd te zijn. uit zijn woning te Berlijn verdwenen. Gutkowski was directeur van verschillende, gedurende den inflatietijd opgerichte firma's waarvan de een na de andere failliet ging Hij deed zijn schuldeischers allerlei beloften en verklaarde een goede zaak te kunnen doen te Con- stantinopel, waarheen hij een lading radiotoestellen onderweg zou hebben, ter waarde van 24.000 Mark.Dit ver haal was evenwel niet juist. Gebleken is dat G. sinds de vorige week noch in zijn huis, noch in zijn kantoor is geweest. Abonneert op en Adverteert in „DE ECHO VAN HET ZUIDEN", het rneett gelezen blad in de Lang itras.t en Omgeving. ADVERTENTIëN. In plaats van kaarten. De Heer en Mevrouw H. WITLOX Kersemakers geven met genoegen kennis van de geboorte van hun zoon WALTER. Goirle, 14 Maart 1925. 34403 Schoenfabrikant Waspik een bekwame 34404 en een Brievm onder nummer der adv. Bureau \an dit blad. 34402 Ondergetekende verklaart hier mede dat dv geruchten als zou door den Her JOS. SCHAAPS MEERDERS v Strien Schoen en Lederhanda te Waspik, ten nadeele van nij fraude zijn gepleegd tijcens ik als deel genoot aan zijn aak verbonden was, alsmede bij mijn uittreden als zoodanig waarheid bevatt>n. L. VAN RRSEL 34408 Waspik. TIMMERMAN. Onder Hedikhuizen. Koop 1. Wei- en Bouwland, ge legen aan de Hoevensche straat, geschikt voor bouw terrein kadaster sectie C nos. 4a en 4 groot 62.70 aren. Hierbij inbegrepen het recht van voorpooting, groot 2.40 aren. HuurderJan Hendrzn. van Engelen—Dekkers te Hoeven voor f 68.— p. jaar. Koop 2. Bouwland gelegen ten Noorden van koop 1 en daar aan grenzende kadaster Sectie C nr. 5 groot 27.40 aren. Huurder: Adr. Lamb, van Falier te Haarsteeg voor f 30 per jaar. Koop 3. Weiland gelegen ten Noorden van koop 2 en daaraan grenzende, kadaster sectie C nr. 6 groot 44.80 aren. Huurder: Adr. Lamb, van Falier te Haarsteeg voor f37.50 per jaar. Koop 4. Weiland, gelegen ten Noorden van koop 3 en daar aan grenzende, kadaster sectie C nr. 7 groot 40,40 aren. HuurderAdr. Lamb, van Falier te Haarsteeg voor f 37 50 per jaar. Koop 5. Massa der koopen 2, 3 en 4. Koop 6. Massa der koopen 1,2, 3 en 4. Opmerking: Bij gunning der per- ceelen of onder massa wordt recht van weg gecondi tioneerd naar de straat. KOOP 7. Bouwland, gelegen op het Zand, kadaster sectie C nr. 67 groot 15.30 aren. HuurderJan Marinus de Laat te Haarsteeg voor f 11.— per jaar. Koop 8 Weiland achter het woonhuis van Piet de Vaan. kadaster sectie C nr. 159 groot 3170 aren. Huurder: Hubertus van Ravesteijn te Haarsteeg voor f25.— per jaar. Koop 9. Weiland, in de Groote Kamp, groot ongeveer 14 aren zijnde een Oostelijk af gepaald gedeelte van sectie C nrs. 346 en 347 in hun geheel groot 30.90 aren. Huurder: MichielEekels voor f 14 per jaar. Koop 10. Weiland, in de Groote Kamp, groot ongeveer 16,90 aren zijnde een Westelijk afgepaald gedeelte van sectie C nrs. 346 en 347 in hun geheel groot 30,90 aren. HuurderJan van Son-van de Wiel te Haarsteëg voor f 21 per jaar. Koop 11. Massa der koopen 9 en 10. Koop 12. Bouwland, in de Groote Kamp, kadaster sectie C nrs 340. 339 en 338 groot 30,00 aren. Huurders: Mart. Franc Vugts en Lamb van den Brand, te Haarsteeg resp. f 25 en f 15.— per jaar. Koop 13. Bouwland in de Groote Kamp ten Oosten van koop 12, kadaster sectie C nr. 342 groot 19,30 aren. Huurder Laurens van Bokhoven te Haarsteeg voor f 20 p. jaar. Deze koop krijgt recht van weg over koop 12 aan de Zuidzijde en over koop 10 aan de Westzijde. Koop 14. Massa der koopen 12 en 13. Koop 15. Bouwland in de Groote Kamp, ten Oosten van koop 14 en achter het erf van Jac. Pulles, kadaster Sectie C nr. 358 groot 37,80 aren. Huurder: Laurens van Bok hoven te Haarsteeg voor f 32 per jaar. Koop 16. Dam, beplant met Wilge- boomenen Elzenhout gelegen tusschen de koopen 10 en 12 kadaster sectie C nr. 345 groot 1*40 are. Koop 17. Grasland, langs den dijk, kadaster sectie C nrs. 337 341, 359 en 360 groot 10 92 aren. HuurderLaurens van Bokhoven te Haarsteeg voor f9— per jaar. Koop 18. Weiland ten Noord- Westen van het Fort. kadaster sectie A nr. 372 groot 82,20 aren. Huurder: Jac.' Pulles te Haarsteeg tot en met 1926 voor f 150 per jaar. Koop 19. Hooiland genaamd de Maashoeven, kanaster sectie BQ nr. 47 groot 50,50 aren. HuurderGerardus van Esch Adrzn. te Haarsteeg tot en met 1928 voor f60 per jaar. Koop 20. Weiland, in de Ipper- hoeven, kadaster sectie C nrs. 492, 493 groot 82.10 aren. Huurders Gebr. van Helvoirt te Haarsteeg tot en met 1928 voor f 105,per jaar. Onder Vlijmen. Koop 21. Bouwland, genaamd het Kromstuk, kadaster sectie A nr. 796 groot 19 50 aren, Huurde, Egidius van Opzee- land te Haarsteeg voor f 30 per jaar. Koop 22. Bouwland genaamd de Breede Donk kadaster sectie A nr. 410 groot 34,60 aren. HuursterWed. jan Lamb, van Bokhoven te Haarsteeg voor f51 per jaar. Koop 23. Bouwland, genaamd de Smalle Donk, kadaster sectie A nr. 401 groot 23,80 aren. Huurder Ant. van Bokhoven de Vaan te Haarsteeg voor f 31.per jaar, Koop 24 Bouwland, genaamd de Raaymaker, van de Steeg tot den Dijk, kadaster secfie H nr. 2707 groot 41,60 aren. HuurderMarinus de Groot te Vlijmen voor f 38.— per jaar. Algemeene Bepalingen. Voor zoover niet uitdrukkelijk anders is vermeld, zijn de goe deren mondeling van jaar tot jaar verhuurd. Lasten over 1925 voor de koopers. De huurpenningen over 1925 zijn voor de koopers. Betaling 6 weken na den toeslag. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij den opzichter Cornelus van den Dungen te Haarsteeg Vlijmen, en ten kantore van Notaris Canters te Drunen. 34405 van 34411 Bestek en teekening liggen ter inzage bij Mej. Wed. A. VAN DER HAART (N.-Vaart.) Inlichtingen verstrekt J. Quirijns Mr. Timmerman Capelle. (v. Berkels patent) zoo goed als nieuw Flesschen, bussen, tonnen, lessenaar, maten, gewichten, scheppen, Sigarendroogkast, builenrek, schragen m. bladen luifel enz. Ook uit de hand te koop: Keukenkachel, Wieg, Kin derstoel, Kinderwagen, An tieke spiegel, Lampen, Pen dule met kandelabres. Hang klokken en verder Huishou delijke artikelen. Alle nog voorradige met 34406 v/h. Gez. Zijlmans. >TARSAVON Stoombiljartfabriek TILBURG. 3181 (WETTIC GiaPOnf CRO) HAARWASCHMIDDEL SEUKUD03 TEERZKPPREPWAAT VERKRUGBMK in FLESSCHEN I)VAM VtB3CMIL'..tNDE GROOTTE. I AfDOCNO MIDOCL TE&ZJ4 HOOA. TARSAVON COMPANY - HAARLEM

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 3