OPRUIMING WEGENS VERPLAATSING A. VERSTER-DUQUESNOY Grossier - Waalwijk. jaar geieden, dat de lieer Antoon Kuij- sten in dienst trad der firma Timmer mans-van Turenhout alhier en 't is begrijpelijk dat dit bijzonder jubileum niet onopgemerkt voorbijging. De jubilaris, omringd van zijne fami lie, werd ten omstreeks half twaalf op het privé-kantoor ontvangen en door zijn patroon, den heer B. TimmermanS- Verschure hartelijk toegesproken. Hij wees op zijne trouwe plichtsbetrach ting, zijn ijver voor het bedrijf'waar aan hij reeds zooveel jaren wsa ver bonden en bood hem als blijk van er kentelijkheid en waardeering 'n prach tig gouden horloge met inscriptie aan, benevens een geschenk onder convert. Ook van andere zijden ontving de jubilaris hartelijke blijken van belang stelling en onzerzijds bieden wij hem onze beste felicitaties aan, de hoop uitsprekende'dat hij nog vele jaren de trouwe werker zal blijven, die ook op ander gebied zijne verdiensten voor ?t algemeen belang bereidwillig beschik baar stelt. Het verbouwen der concertzaal „Musis Sacrum" is opgedragen aan de firma Wed. G. P. van Hullen, alhier. Tentoonstelling Waalwijk. Dezer dagen waren het comité van pers en reclame en eenige hoofdbe stuursleden in de gelegenheid het ont werp te zien van het Gedenkboek dal door den Ned. Bond van Schoenma kers-patroons en Schoenwinkeliersver- eenigingen zal worden uitgegeven ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van den Bond van Schoen fabrikanten, welke gebeurtenis wordt herdacht door de organisatie der a.s. grootsche Tentoonstelling te Waalwijk. Het ziel er buitengewoon fraai en artistiek uit, vooral de omslag is zeer kunstvol bewerkt. Aan het innerlijke zal alle zorg worden besteed met foto's en illustraties daarenboven is 't litterair werk in handen van den bekenden j1 schrijver, den heer Donker Pzn., speciaal in vakkringen een goede be kende. Het geheel belooft een .schitte rend werk te worden, speciaal van groote historische waarde voor de schoen- en lederindustrie. VOLLEDIGE LIJST van de tot op dit oogenblik aan de Tentoonstelling uitkom'ende firma's. J. van Arendonk's Schoen- Leder- fabrieken, Tilburg. Robert Kirchle,- Leipzig. Henri Dudar, Tilburg. Fa. Meijer Couvée, Amsterdam. Bergner Werke, Eisenach. R. O. Lux, Marienthal. B. van Zwol, Waalwijk. N. V. Leder- en Schoenfabrieken, Frans van den Assum, Dongen. J. Blok van Heijst, Waalwijk. Van Boxe! Co., Dongen. H. Brands, Loon-op-Zand. C. Albert Bode, Baarle-Nassau. De Naamplaat Industrie, Adolf Chottel Co., Amsterdam. A. Combe Fils, Paris. L. Verwiel van Loon, Waalwijk. Wed. A. M. J. van Delft, Waalwijk. Deutsche Vereinigte Schuhmaschi- nen Gesellschaft, Frankfurt a/M. Fa. O. A. Donkers, Waalwijk. Waal wij ksche Chroomlederfabriek v/h. van Dooren de Greeff, Waalwijk. Fa. Gebrs de Graaf f, Waalwijk. Gragtmans Wiesman, .Waalwijk. N. V. Stoomschoenfabriek v/h. Jos. Groenen, Waalwijk. Fa. G. van der Heijden, Oisterwijk. P. Jacobs, Gilze. .1. H. Peels, Dordrecht. Van Iersel Witlox Co. Waalwijk. N. V. Chroomlederfabriek v/h. H. H. Jansen, Waalwijk. Kerst Oerlemans, Capelle. N. V. Lederfabriek Gebrs. Kennen, Eindhoven. N. V. E. W. Klijberg Pernot, Stoom schoenfabriek Hollandia, Waalwijk. Fa. A. J. de Kort, Waalwijk. M. Levenbach, Amsterdam. Stoomlederfabrïek „De Kroon" Waalwijk. J. R. P. Larsen, Schoenfabriek „La Hollande" Oisterwijk. Nollesche Werke, Weissenfels. Fa. Van der Linden Musters, Kaats heuvel. N. V. Lederfabriek P. van Loon Gzn., Waalwijk. N. V. Loon-op-Zandsche Stoom schoenfabriek, Loon-op-Zand. Maskinkompagniet. Kopenhagen. B. van der Heijden van Iersel, Waal wijk. Uitgevers Mij. C. Misset, Doelinchein. N. V. Stoomschoenfabriek „Neer- landia" Loon-op-Zand. Neptunus Gummi Maatschappij, Amsterdam. Maatschappij van Verzekering op het Leven, Noord-Braband, Waalwijk. F. Pessers-Verbunt, Tilburg. Bern. Pessers, Tilburg. H. J. de Pont-Mannaerts, Tilburg. Gebrs. Pullens, Baardwijk. C. de Rooy Nieuwenhuizen, Vrij hoeve Capelle. Fa. Schalken-van Vugt, Kaatsheuvel. Koninklijke Stooi-«schoenenfabriek A. H. van Schijndel, Waalwijk. Singer Maatschappij, Amstrdam. G. L. Smits Cie, Dongen. Joh. C. Spapens, Waalwijk. N.' V. Van Thiel's Draad-Industrie, Beek en Donk. Jan Tielen, Waalwijk. Fa. Timmermans van Turenhout. Waalwijk. F. B. P. Tront, Nijmegen. C. F. Verschuren, Loon-op-Zand. N. V. J. Verschuur Co's Electri- sche Schoenfabriek, Nijmegen. Fa. Schwarze Hahne te Haan, 1 (Rhld.). The Sturwèll Leather Mfg. Co. te Leicester. G. Barker Co. te Northampton. Carl. Budischowky Söhne, Trebic, (Böhmen). Friedrich Fleischmann, Gablonz a. Neisse (Böhmen). Victor Lanier, Parijs. Gebrs. Quirijns, Waalwijk. Progil. Lyon. Harold M. Mc. Arthur Co. Liver pool. Mac. Arthur Co. Liverpool. Joh. Grebenstein, Eschwege. Vesters Roestenberg, Kaatsheuvel. N. V. van Wagenberg-Festen, Vlij men. N. V. Amsterdamsche Leder Maat schappij, Amsterdam. Boston Blacking Co. Tilburg. N. V. Lips Brandkasten- en Sloten- fabrieken, Dordrecht. A. van der Donck, 's Hertogenbosch. Maschinenfabriek Moenus A. G. Frankfurt a/Main. G. A. Theeuwes Zonen, Reyen. Geldersche Lederhandel, '.s Herto genbosch. Fa. H. Hedeman Jr., Almelo. Fa. Einil Aronsohn, 's Hertogenbosch. Chemische Fabrik „Electro", Wies- baden. Akciova spolecnost-tovarenna fezy Strakonicich, (tchéch-slov.). Jac. van den Assem, Kaatsheuvel. Zwicky Co. Walisellen. N. V. Cartonnagefabriek „Atlanta", Tilburg. Schweizerische Leinen Industrie. A. G. Niederlenz. Fa. Jacob Jeaggli Co., Ober Win- terthur. N. V. Tilburgsche Sehoenfournituren Maatschappij, Tilburg. Koch Schilling Bohlitz Ehrenberg (bij Leipzig). Gutermann Co., Gutach-Breisgau. Mever Sohn, Offenbach. Dürr Reinhardt, Worms. Horkules Werke, Stauffen. P. van Grinsven, Tilburg. Maschinenfabrik „Turner" A. G. Frankfurt a/Main. Wijnmalen Hausmann, Rotterdam. L. Gardner Sons, Ltd. Patricroft, (Manchester). Handel Maatschappij M. L. Rosen berg, Amsterdam. Cornelius Heyl A. G., Worms. Carl Simon Söhne, G. m. b. H. Kirn/ Na he. Lederwerke Wieman, A. G. Hamburg N. V. Hollandsche Lederfabriek, „Reijen", Reyen. E. E. Cohen, 's-Hertogenbosch. Rob. Zinn. Engels Co. K. G., Bar- men-R. Gust. Rafflenheul Maschinenfabrik' Schwelm, i/W. Koch Co., G. m. h. H„ Wandsbek hij Hamburg. Oberschlesische Eisenind. A. G. Glei- witz. Porm Co., 's Gravenhage. B. Hoogen Co. Duiken (Rhld.) George Barnsley Son, Sheffield. - Dermatoid Werke Paul Meissner, Leipzig. Cramerus Sluyters, Breda. N. V. Lederfabriek „Noord-Brabant", Reyen. A. Schets, Rijswijk. Aug. W. Kulche, Tilburg. Atlas Werke, Pohler Co., Leipizig. N. V. G. van Loons Import Maat schappij, .Waalwij k. William Amer Co., Philadephia. Tannins Francais Gourdan, Paris La- val-dc-Cère. The Internationaal Products Comp. Buenos-Ayros, New-York, Puerta-Pi- nasco. N. V. Leder- en Fourniturenhandcl v/h. S. Prins Azu., Amsterdam. Fa. Hinders Ltd. Londen. De Victoria Rubber Co., Edinburgh. Fa. Francin, Nancy. J. Elzas, Utrecht, Aug. Jaeeger Komin.-Ges. Bonn a/Rh Kremper Lederwerke, Krempe. N. V. Nederlandsche Maatschappij voor Lederhandel, Amsterdam. Hermann G. Schmid, Neumunster. J. H. Wiese Söhne A. G. Neumunste.r. Lederfabrik Blankenberg-Mark. Potthoff Kayser A. G. Blanken burg-Mark. J. van Zonneveld, Amsterdam. Fa. C. de Jong, Gilze. „The Carborundum Company", Nia gara-Falls, (N.Y.-U.S.A.) Victor van Laarhoven, Waalwijk. - Robert H. Foerderer Inc. Philadel phia, U.S.A. Hunt Rankin Leather Company, Boston 11 Mass, U.S.A. Lucas Beebe Sons, Boston, U. S. A. T. N. F. H. Briggs-Tanners Ltd. „Victoria Leather Works", Leicester, Engeland. Marius Ghabbal, R. Valat A. Ma- daule, Graulhet, Tarn, France. Lorsbach i/Th. Deutschland. S. A. „Tanins Rey" Paris, France. Fa. Corns. Koning Jr., Amsterdam. The North British Rubber Co. Ltd.. Edinburgh. North British Rubber Co S. A. Paris. N. V. Eerste Nederlandsche Leesten en Stanzmessenfabriek, Tilburg. Stock Co., Elberfeld. Klebstoffwerke „Collodin" Mainkur- b/ Frankfurt a/M. Arthur Lachmannski Nachf. Berlin. C. F. P. van den Assem, Arnhem. Francois Coppin, Saventhem, bij Brussel. La Tannerie Moderne Beige. Brussel. A. van Helvoirt-De Nijs, Waalwijk. Alsop Brothers Ltd. Lower Mours, Northampton, Engeland. Fred. Rueping, Leather Co. Ltck Northampton, Engeland. Etablissements De Clerq Cie, Nine- ve, België. Fa. C. E.% Smalle Frères, Iseghem, België. Fa. Herman Driessen Zoon, Aalten Fa. Gebr. Stommel, Barmen, Duitsch- land. Adrian Busch, Oberursel. Maier Reinhardt, Heilhron. J. Sandt, Pirmas^ns. H. Walther Co., Frankfurt a/Main, Oberrad. Limpex Ledermaatschappij, Amster dam. Fraub, Praag. A. Hagnauer Co., Aarburg. The Standerd Kid Comp., Wilming ton. J. Salomon Co., Londen. Agops Tanning Comp, Boston. Koninklijke Pharmaceutische Han- delsvereeniging, Amsterdam. J. Frank Co., Rotterdam. Lederwerke Becker Co., Offenbach a/M. Bürgel. Wilhelm Simon, Krn a. d. Nahe. C. F. Roser, Feuerbach/Stuttgart. J. Feistmann Sohne, Offenbach, am Main. Wurttembergische Lederwerke, Vai- hingen a.d. Enz. R. Ihm. A. G. Raunheim. Kripper Lederfabrik G.m.b.H., Kripp am Rhein. H. Sames, Amsterdam. Berson Kautschuk, Ges. Wien. -** M. van der Hammen, Waalwijk. G. M. Pfaff,Nahmaschinenfabrik, Kaiserslautern. The Reeee Machinery Co. Ltd. Lon den. Leo Lammertz, Nadelfabrik, Aachen. Amann Sohne, Nahseidefabrik, Bonnigheim. S. Kogel, Amsterdam. B. Brown Sons, Agency, Amster dam. I. T. S. Rubber Co. London. Alberts Co., Amsterdam Rud. Ley Maschinenfabrik A. ,G. Arnstadt i/Thiir. Fortuna-Werke Spezialmaschinenfa- brik G. m. b. IT., Canstatl-Stuttgart. K. Siegcl, Maschinenfabrik, Zuffen- hausen. Schon Co., A. G., Pirmasens. J. Vullinghs Zn., Heeze. George Hartmann, Arfeld. J. Wildeman Co., Waalwijk. Fa. Vincent Hoffmans Zn., Waal wijk. Broekmann's Schoenindustrie, Am sterdam. Drukker Polak, Amsterdam. Lederfabriek Gebrs. Kooperberg, Breda. J. Langermans, Waalwijk. 1. C. Mortier, Waalwijk. Max Moser, Tilburg. Windstosser Co., Rotterdam. H. G. Hagenaar, Tilburg. A. Worms Co., Amsterdam. C. van der Waals Co., Waalwijk. J. F. Vermeulen, Amsterdam. Ijruno Veerman, Amsterdam. Gebr. van der Steen, Reijen. J. Lensholz, Kaatsheuvel. Jos. Maassen, Tilburg. Gebr. Winckle, Altenstadt. I. van Haren, Waalwijk. F. H. Helt, Amsterdam. Chroomlederfabriek „De Amstel" L. S. Compen, Waalwijk. A. van Gent, Waalwijk. N. V. Eerste Ned. Looiextractfabriek v/h. J. Wicherson Zn., Steenwijk. N. V. Ned. Ver. Rubberfabrieken C. R. E. S. Economicschoenfabrieken, He veadorp. N. V. Continentale Leder Compagnie „Coleco" Amsterdam. I. G. BI och Gebr. Stibbe, Amster dam. J. C. van Beurden, Dongen. Coöp. Ver. „Amsterdamsche Huiden- club" Amsterdam. The Mansfeld Shoe Company, Mans field. J. H. Parker, Bury. Whitaker Co., Londen. Hausschuh .Industrie G. m. b. H. Berlin. Caoutsehouc Industriel du Sud, Nice. Dit jaar zullen in deze gemeente de volgende paardenkeuringen worden gehouden Op 2 Juni voorm. 10 uur keuring van merriën en op 21 Juli voorm. 10 uur van stamvaders en afstammelingen. Het boerderijtje, staande in de Eerste Zeine, ten overstaan van Notaris Jansen voor den heer H. de Brouwer te Haarlem geveild en ingezet op f 6250, is bij de Maandag gehouden verkooping niet afgegaan. GEERTRUIDENBERG. Dinsdagmid dag, had het dochtertje van de Heer Pietersen, het ongeluk onder een auto te geraken en liep hierbij eenige zeer ernstige hoofdwonden op. ELSHOUT. Donderdagavond had in een der lokalen van het schoolgebouw, het examen plaats voor de jonge leden van den R.K Boerenbond alhier, die den landbouwcursus hadden medege maakt. De heer Willemse, leeraar— examinator mocht zeker met voldoening neerzien op de oogst van het door hem gestrooide zaad, dat blijkbaar goede vTutiii Traa gescnoien uit ae meer- malen herhaalde tevredenheidsbetui gingen op de gegeven antwoorden bleek dit duidelijk. Na dit, over 't al gemeen wel geslaagde examen namen achtereenvolgens de Heeren Huizinga, Rijks—landbouwleeraar en de Zeer Eerw Heer Rector Van Kessel, geeste lijk adviseur van den N C B. het woord leder in zijn kwaliteit vestigde de aan dacht op de niet te bestrijden waarde van de technische kennis van het Landbouwbedrijf, zonder welke de practische uitoefening zóó niet onmo gelijk is. dan toch zeker veel moeilijk heden doet ontmoeten en aldus nadetl berokkent. Hierna betuigde de Edel- Achtb Heer Burgemeester zijn tevre denheid over den gunstigen uitslag en de betoonde belangstelling, terwijl de Heer Willemse zijne leerlingen aan moedigde op den ingeslagen weg voort te gaan en vooral door de beschikbaar gestelde vakliteratuur hunne kennis te wederom deze belangrijke wedstrijd moest worden uitgesteld. Het lijkt wel of deze ontmoeting hier niet plaats kan hebben, dit was n 1. nu reeds de derde maal dat dezelfde wedstrijd was vastgesteld, terwijl voor geen enkele andere wedstrijd dit seizoen het terrein is afgekeurd behoeven te worden. Hoewel het programma voor a.s. Zondag nog niet is bekend gemaakt, meenen wij toch te kunnen aannemen dat wederom W.S C.—Gudok op het programma zal komen en zullen Wij hopen dat Pluvius ons ditmaal beter gezind zal zijn. Op de gebruikelijke wijze, door affiches en in ons blad van Zaterdag wordt dan het definitief doorgaan van den wedstrijd nog nader bekend ge maakt. GEERTRUIDENBERG. Geertruidenberg 1 speelde Zondag 1.1. een vriendschappelijke wedstrijd j tegen Excelsior, Dongen en wist met vermeerderen en te scherpen Ten slotte dantoe een der leerlingen den d-2 ,1e zegete'Iwhaien.' Heer Willemse voor het genoten onder- vitesse lde Zoo(, WIJS en behoorde hiermede deze. voor d.v.S.. Breda. It,-I publiek was iu tal den boerenstand zeker zeer belangrijken ,-ijke mate aanwezig. Vitesse miste den avond weder tot het verleden. HEkPT. Dinsdagavond vergaderde café Eekcis te Haarsteeg de leden Coöperatieve Stoomzutvelfabnck Isidorus», oader presidium vad van Engelen. Ook Zee E;rw. heer Mtijs, de Boerenleenbank te 1923 833 2 579 281 f 189 999.74 f7 14 3.179 °/o f156.478 78 77253 f 7.02 f54 768.14 f 2569 33 f1344 80 f 1391.11 f 5386 85 f021 f 22 443.90 f085 der »St. den heer G. aanwezig de adviseur van H.ia?9teeg. In 't vervolg op het reeds mede gedeelde kan nog het volgende ge meld worden Er waren in 1924 Koelen 843 Gcl.KG.melk 2.568.972 Werdubbet, f 218 109.27 Per 100 K.G. f8 69 Vetgehalte 3.192°/0 Boteropbr. f 162 620 56 K.G. boter 71894 K'lo-opbrenpst f 2 26 Volle melk f 76.145.73 Karnemelk f 2686 14 Pap f2621.60 Spoeling 1 1659 58 Melkveirvoer f 5205 35 Per 100 KG. f 0.2O1/, Onkosten f20.785.46 Psr 100 K.G. f 0.85 Onder de mcacdecliügou werd nug vermeld dat het proces, vanwege de ontzetting van het lid Baaijens hetwelk eerst was verspeeld, opnieuw in behan- dellog is geweest en dat Baaijens thans is veroordeelde Omtrent den mclkcursus vanwege de fab'fek kan men mededeelen dat van de 14 deelnemers aan den cursus die in aanmerking kwamen voor het examen 6 wa«en opgekemee welke alle zes een diplcma verwierven tn wel Adra. van Gestel, Anna v. cl. Wenscb, Grada van Grevecbroek, Cbrlst van Herpt, Tb. v. Bokhoven en M. v. Bok hoven, Door den directeur werd het nut van melkconttöle uitgelegd en ten drin gendste aanbevolen. Den melkrijder de Vaan, die 1.1. zomer een ongeluk mat het mtlkujdeo had gebad werd een tegemoetkoming van f 100 toegestaan. Besloten werd een stukje grond aan te koopen voor eventueel benoodigde 2e ketel en waterput tegsn de prijs van f 2.50 per Meter. Kapelaan MctJs hei woord verkrij gende, deelde mede zijne belangstelling te hebben willen toocen door zijoe aanwezigheid, alhoewel hij h»:t druk had met de stakende mandenmakers kon er dit avondje toch nog wel af. Hij con stateerde dat het bestuur en de directeur alles poed gedaan hadden, ja zelfs dat het l2'/2—ja.lg directeurschap van den heer Mtedcma ongeeneikt was voorbil gegaan, hij hoopte dat er nog goede jaren zouden komen voor de boeren, dat zij goede koelen zouden krijgen met goede vette melk en dat de boeren nog veel pap zouden kuones shkkco, hij wecschte de zuivelfabriek nog veel groei toe. Een aanvraag om subsidie voor de musschenglldcn van Haarsteeg en He»pt werd aangehouden totdat zij een tekoit op hun rekening hebben. SPORT. WAALWIJK. R.W.B. Hoewel onvolledig, heeft R.W.B. 2 te Sprang tegen S.V.V. zich kranig gehouden; hoewel er wel eene beter ge speeld is. werd toeli nog een gelijk spel 22 op het laatste moment geforceerd. WS.C.-GUDOK Het terrein van W.S.C had Zondag j.l de vele gevallen sneeuw en regen niet kunnen verzetten en was in een abnormaal slechten toestand, zoodat rechtsbuiten, waardoor de linksbinnen als rechtsbuiten fungeerde. Vitesse speelt met wind mee en is onophoude lijk in de meerderheid, maar de mid den-spelers weten niet van de kansen te profiteeren. Er komen veel ballen mooi voor, maar aan doelpunten komt men niet. Zoo komt de rust met blan- 'ken stand. Na de rust probeert het de linksbui ten en onze midden-voor maar eens met schieten, maar de D.V.S.-keeper houd zijn doel zuiver. Wij krijgen eeni ge mooie rennen van den rechtsbuiten te zien, maar aan den linker-vleugel mist men den kop van „de Blauwen". Vanuit een voorzet uit rechts, schiet de midden-voor in, maar de bal wordt nog juist teruggewerkt, doch liggende schiet dezelfde keihard in, 10. Direct hierop heeft D.V.S. een cor ner te nemen, welke direct tegen den keeper belandt en zit, 11. Vitesse probeert nog bij te halen, maar 'tver- band van 't midden-trio is zoek en zoo komt het einde met gelijken stand. De uitslag van den wedstrijd Holland—België, 1.1. Zondag onder zeer groote belangstelling te Antwer pen gehouden is 1—0 in 't voordeel der Hollanders. Het was een zeer teleurstellende vertooning en ook het Hollandsche elfial viel zeer tegen De Belgen waren veel vlugger, terwijl de onzen wat meer tactisch speelden. Men beschouwt het over 't algemeen als een bof dat Hol land won, waar de Belgen minstens even sterk waren. AGENDA'S. WAALWIJK. Woensdag 18Maart. 8'/2 u. Athletiek- oefeningen voor de Quick-leden in de Openbare School. Donderdag 19 Maart. 7 u. Cursus-les „Eerste Hulp bij Ongelukken", in het Gymnastieklokaal. Donderdag 19 Maart. 8 uur. Repetitie W. G. V. Dinsdag 24 Maart. 8 uur. Vergade ring van huurders der gemeente woningen. Zaal P. van Daelen. LAATSTE BERICHTEN. SPRANG-CAPELLE. Gisterenmiddag hield de raad dezer gemeente eene openbare vergadering. Besloten werd de gemeente in vier stemdistricten te verdeelen. Een voorstel van Burg. en Weth. verkoop raadhuizen, school en huis te Sprang werd op aandringen van den heer Adr. Verheijden aangehouden tot een'volgende vergadering. In een volgend nummer uitvoerig verslag. Uitslag der door het Architecten bureau Van Ree Bossaerts gehouden aanbesteding voor het bouwen van een Landhuisje voor de Eerw. Broeders te Waalwijk A. v. Huiten, Waalwijk f5927 A. de Graauw, Waspik f5550 Gebrs. Maas, Waalwijk f 5497 H. Maas, Waalwijk f 5275 J. Trompen, Waalwijk f5040 Gunning in beraad. ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. van 34407 bi|

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 7