HEERENBAAI Ingezonden Mededeelingen. Gesprongen Handen. Ruwe Hold; Schrale Lippen, verzacht en geneest men met PUROL. Bij Apoth. en Drogisten. DRUNEN, 16 Mrt. Zondag hield de R.K. Verbruiksvereeniging „Ons belang" haar jaarvergadering. De af tredende bestuursleden, de heeren, H Jehoel, H. Kuipers en W. Klerks werden herkozen; inde vacature Kogels benoemd de heer A. van Huiten. De weleerw. heer kapelaan Gooser.s besprak de balans Op koloniale waren is ruim f 400 winst gemaakt, doch de broodverkoop leverde een verlies van ongeveer hetzelfde bedrag op, zoodat dit jaar geen dividend wordt uitgekeerd. Besloten werd op voorstel van het bestuur alleen secretaris en penning, meester een vergoeding uit te keeren. SPRANG CAPELLE. (Voorm Sprang) Dezer dagen ontstond begin van brand bij dhr. v. d. B. alhier. Gelukkig werd het nog bijtijds opgemerkt en kon den brand nog in den aanvang gebluscht worden. Dhr. F. alhier had vorige week een onbeduidend wondje aan z'n linker hand. Vrijdagavond begon deze en de geheele arm zoodanig op te zetten, dat hij zich genoodzaakt zag geneeskundige hulp van Dr. v. d. M. in te roepen, die begin van bloedvergiftiging con- stateerde. Zondagmorgen kwam Mej. van Dr. alhier te vallen en kwam zoodanig met haar voorhoofd op de steenen terecht, dat zij een vrij diepe wonde bekwam. Geneeskundige hulp van Dr. J v. d. M. moest worden ingeroepen. De herijk van maten en gewich ten voor de inwoners van voormalig Sprang, zal plaats hebben op a.s. Vrij dag 20 Maart, in de openbare school te v.m. Vrijh.-Capelle, van des voor- middags 10—12 uur en des nam. 2— 3.30 uur. CAPELLE In aansluiting op een bericht in het vorig nummer willen wij nog even m'ededeelen, dat de uitvoering van de zangvereeniging „Het Roze knopje" op Woensdag, 18 Maart toe gankelijk is voor honoiaire leden en geintroduceerden, terwijl op 19 Maart d.a.v. toegang heb'ben de bezitters van vrijkaarten en die begunstigers, welke op 18 Maart van hun kaart geen ge bruik hebben gemaakt. Huisgenoten en loges hebben toegang tegen entrée. De jl. Donderdagavond In de Ned. Herv. kerk alhier gehouden col lecte voor de zending heeft opgebracht 1 58,l6'/2. RAAMSDONK. Met ingang van heden is in de kazerne alhier gedetacheerd, de marechaussée, C Boonman, die daarvoren standplaats had te Apeldoorn. Op den onbewaakten overweg in 't Omschoor is een kalf van den landbouwer K door den trein vermor zeld. Daar het remwerk was bescha digd, kwam de trein met een kwartier vertraging in het station aan. Donderdag 23 April a.s. van 9—12 en van 2—6 houdt de Rijks ontvanger op het raadhuis zitting, tot het afhalen van wegkaarten voor rij wielen enz. Voor de radio is in onze plaats nog al belangstelling. Den laatsten tijd zijn weer verscheidene ontvangtoe stellen geplaatst. ZEVENBERGEN, 15 Mrt. Het „Zevenbergsch A Capella Koor" zal in Augustus a.s. deelnemen aan het zang en muziekconcours te Waalwijk en uitkomen in de eerste afdeeling. DUSSEN. Dezer dagen ontstond bij den heer L. S. alhier brand in den schoorsteen. De schoorsteen brandde „evesuiru geheel uit en door het wegnemen van j hier ln twee (Irietallen van iedere club tot onderhandschen aankoop van ge meentegrond. 5. Idem van de belde muziek gezelschappen om subsidie. 6. Idem van de Directie der Holl. Buurtspoorwegen om subsidie. 7. Bezwaarschriften Inzake riool- belasting. 8. Suppletoir kohier «loolbelastiog over 1925. 9. Benoeming van een lid In het bestuur der Godsbuizen ln de plaats vau wijlen den heer H. v. Wijk. 10. Verzoekschrift van W. Bouman om opheffing der onbewooobaarverkla- rlng der woning gemerkt Wijk N No. 99. 11. Wtjzigl&g gemoentebegrootlng dienst 1924. J.l. Zaterdagavond had de jaar vergadering plaats van de Christ. Jongellngsvereeciging »Eben Haëter». Nadat het openingswoord gesproken was door den Eere-Voorz. Ds. Huijgens, werden de goed verzorgde jaarverslagen uitgebracht door den secretaris, den penningmeester co den bibliothecaris» Vervolgens wrfdeo de voordrachten ten gehoore gebracht en vertolkte de afgevaardigden uit enkele vereenigingen uit den Ring hun gelukweoscheo, ter wijl men ln de pauze iulm9choots werd onthaald op chocolade en koekjes. Ongeveer om 11 uur werd dc ver gadering door den Eere-Voorz. met gebed gesloten, waarna ieder hoogst voldaan huiswaarts keerde. Bij de brigade-maréchausseé alhier Is geplaatst do heor A. G. Kool (maréchaus.-ée), afkomstig van de brig, te 's Bosch. Bij de gra3veipach!lng werd deze week per koeschaar besteed f 140 t 144, tegen gemiddeld f 108 't vorige jaar. De keuring vro sprlngstlcren alhier zat plaats hebben op 23 Maart om 1 uur n.m. Wegen9 ziekte van het personeel der P/ot. Bewaarschool is deze inrich ting deze week voorloopig gesioïeD. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel. 17 Maart 1925 Onder zeer matige belangstelling vergaderde Dinsdagavond de Hoen derclub „Kaatsheuvel" bij den heer J. Smit. De Voorzitter deelde mede van het bestuur der Bredasche eiermijn van de N.C.B. bericht ontvangen te hebben, dat geen motieven aanwezig waren om dispensatie te verleenen voor aanslui ting bij de Roermondsclie mijn. Be sloten werd eens een proeflevering te doen aan de Bredasche mijn. De lieer Tuerlings gaf daarna een lichtbeelden-serie te zien over de ver schillende hoenderrassen, vanaf de kleine zwarte Bantams tot de groote Hermelijn Brahma's. Bij de voornaam ste rassen werd stil gestaan en gewezen op de standaardeischen in kleur en vorm van de dieren. Ook betreffende de meest voorkomende lioenderziekten werden de zeer geroemde, gekleurde afbeeldingen van Dr. ten Hennepe ver toond. 't Was voor alle aanwezigen, vooral voor hen wier kennis zich nog slechts bij een paar rassen bepaalt, een leerzame avond. Gisterenavond had bij den heer Jan'van Dun de eerste ontmoeting plaats tusschen de Biljartclub „Ons Genoegen" gevestigd bij den heer Kem perman te Waalwijk en „Entre-Nous". gevestigd bij den heer J. van Dun, al- een balk kon men het vuur dooven. Assurantie dekt de schade. De keuring van springstieren zal voor deze gemeente plaats hebben op 23 Maart a.s. om 3 uur te Almkerk. Donderdagavond werd in de Ned. Herv. kerk het biduur gehouden voor de gewassen. Bij den heer v. V., alhier is dezer dagen reeds een nest jonge spreeuwen uitgevlogen. - Dinsdagmorgen reed de heer Vermue met een wagen, bespannen met 2 paarden en geladen met Super over de Molenkade. Doordat de paar den schrokken van den draaienden watermolen kwamen zij terecht in het daarnaast gelegen water. Met behulp van eenige personen werd alles weer op het droge gebracht en kon V. zijn weg vervolgen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 17 Maart 1925. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Woensdag 18 Maart o.k. om 7'/s uur n.m. AGENDA 1. Bcëedlglng van het nteuw ge kozen lid de heer P. Schmlehuseo. 2. Notulen- 3. Ingekomen stukken. 4. Verzoekschrift van Chr. Meikx werd tegen elkaar gespeeld. Waalwijk won in totaal met 405 caramboles te gen 347 voor Entre-Nous. De tweede ontmoeting zal Woensdag 1 April te Waalwijk plaats hebben. De R.K. Gymnastiek club K.G. V., die tot heden het Gymnastieklokaal der openbare school als oefeningslo kaal gebruikte, is Maandag j.l. over- gehuisd naar liet nieuwe patronaat, alwaar de club thans definitief ge vestigd is. Met een woord van dank voor de voortdurend ondervonden hulpvaar digheid, reikte de Voorzitter, de heer van Rijswijk, het hoofd der school, den lieer J. J. Leenaarts, een klein souve nir als bewijs van erkentelijkheid over. 26 SO cent per ons. Aljjemeene Politieverordening der Gemeente Waalwijk. Artikel 52. De ontheffing, bedoeld in de artikelen 50 en 51, wordt schriftelijk en tot wederopzegging ver leend; er kunnen voorwaarden aan worden ver bonden. Hij, die de voorwaarden, waaronder de onthef fing verleend is, niet naleeft, wordt geacht zonder ontheffing te hebben gehandeld. Artikel 53. Het is verboden, rijdende op een rijwiel of motorrijtuig op twee of drie wielen op een weg, te vervoeren of mede te voeren: latten, ladders, planken of andere voorwerpen, die meer dan 50 centimeters voor het voorwiel of achter het achterwiel, of die meer dan 30 centi meters buiten het buitenste gedeelte van het rijwiel uitsteken. Artikel 54. Het is verboden: a. in de kom der gemeente, hetzij met bespan nen rij- of voertuigen, hetzij te paard of met losse paarden, harder te rijden dan in matigen draf; b. anders dan stapvoets te rijden op plaatsen, waar een volksmenigte bijeen is, waar markt ge houden wordt, alsmede bij het voorbijrijden van troepen, van een begrafenisstoet of van een op tocht, bij het nemen van een bocht van een weg, of wanneer men door eenig beletsel verplicht is van de gewone richting af te wijken, tenzij de politie in een der hiervoor bedoelde gevallen in het belang van de openbare orde of veiligheid het verder rijden verbiedt, aan welk bevel alsdan de bestuurder of berijder onmiddellijk moet vol doen c. te loopen, of met rij- of voertuigen of te paard te rijden door marcheerende troepen, door een optocht of een begrafenisstoet, of hiervan op eenigerlei andere wijze de orde of het verband te verstoren; d. te rijden op wegen, die door de politie in liet belang der openbare orde of veiligheid zijn afgezet. Artikel 55. Bestuurders van rij- of voertuigen, daarmede stilstaande zijn verplicht op de eerste aanmaning van de politie onmiddellijk verder te rijden of een andere standplaats, zoo noodig door de poli tie aan te wijzen, in te nemen. Artikel 56. Wanneer Burgemeester en Wethouders bij openbare kennisgeving bepalen, dal een weg niet, of slechts in een bepaalde richting mag worden bereden, of daarover geen vee gedreven mag wor den, of wel da^ de rij- of voertuigen of het vee op bepaalde plaatsen niet mogen (mag) stilstaan of voortgaan, of een zekere richting nemen, zijn de bestuurders of geleiders der rij- en voertuigen of van het vee verplicht, deze bepalingen op te vol gen. Artikel 57. Het is verboden, op wegen ingespannen rij- of voertuigen te laten besturen en paarden te laten berijden door personen, jonger dan 15 jaren. De politie zal den bestuurder beneden dien leeftijd* van het rij- of voertuig of van het paard verwij deren, en, indien geen rechthebbende zich aan meldt, rij- en voertuig en (of) paard opbergen of stallen op kosten van dengene, die voor overtre ding van het bepaalde in dit artikel aansprakelijk is. Het is den bestuurder of geleider van een met een of meer trekdieren bespannen, beladen voer tuig, waarvan de lading hooger is dan 1 meter boven het bodemoppervlak van het voertuig, ver boden op de lading plaats te nemen, alsmede plaats te nemen op een op of aan een voertuig bevesligden bok, wanneer vandaar het uitzicht naar rechts of links of naar voren belemmerd of belet wordt. Onder rij- of voertuigen, in dit artikel bedoeld, zijn hondenkarren niet begrepen. Artikel 58. Het is verboden, een kreupel of gewond dier als trekdier te gebruiken. Artikel 59. Het is verboden, op motorrijtuigen en rijtuigen goederen te vervoeren, tenzij die rijtuigen voor zien zijn van een voor dat doel geschikte impé riale, of voor vervoer van goederen zijn ingericht. Artikel 60. Een ieder is verplicht op te volgen of te vol doen aan de voorschriften, in het belang van de instandhouding, bruikbaarheid, vrijheid en vei ligheid van wegen, bruggen, veren, openbare wateren en andere plaatsen, tot gemeenen dienst van allen bestemd, door Burgemeester en Wet houders dezer gemeente uit kracht der bepaling van artikel 179, letter h, der Gemeentewet ge geven. Artikel 61. HOOFDSTUK VI. Van het Bouwen en Sloopen. Artikel 65. Bij het sloopen en oprichten of vernieuwen van gebouwen langs den openbaren weg, moet deze door een behoorlijke, door Burgemeester en Wethouders goed te keuren, afsluiting van het werk worden gescheiden. Indien in de kom der gemeente terreinen, gren zende aan den openbaren weg, door afbraak of brand braak komen te liggen, is de eigenaar dier terreinen verplicht, deze onverwijld door eene afsluiting van den openbaren weg te scheiden, welke afsluiting moet voldoen aan de eischen, door Burgemeester en Wethouders te stellen. Artikel 66. Ieder eigenaar is verplicht te zorgen, dat zijne gebouwen tot wering van ongelukken, aan de zijde van den weg in goeden staat worden onder houden, zulks ter beoordeeling van Burgemeester en Wethouders. Het is verboden, een rij- of voertuig voort te duwen, indien vracht, samenstelling of afmeting dengene, die het voortduwt, belet behoorlijk voor uit te zien, tenzij zoodanig voertuig door een per soon wordt getrokken of onmiddellijk wordt voorafgegaan'door een persoon, bij dat voertuig behoorende. Artikel 62. Het is verboden, handwagens voort te duwen met de hurries vooruit, en daarmede anders dan stapvoets te rijden. Artikel 63. Het is verboden, op wegen in de kom der ge meente paarden af te draven of te doen afdraven, te monsteren of te doen monsteren, tenzij met vergunning van Burgemeester en Wethouders. Artikel 64. Het is den bestuurder van een autobus verbo den, hiermede een andere standplaats in de kom der gemeente in te nemen, dan door Burgemees ter en Wethouders daarvoor is aangewezen. De ondernemer van den autobusdienst zal zor gen, dat de aangewezen standplaats steeds rein en zindelijk wordt gehouden, en van olie en vet wordt gereinigd. HOOFDSTUK VII. Van het reinhouden van straten en wegen. Artikel 67. Hel vs verboden: a. in de kom der gemeente op of aan wegen te wateren, anders dan in de daarvoor bestemde waterplaatsen; b. wegen door inenschelijke uitwerpselen te verontreinigen en waterplaatsen voor andere doeleinden te gebruiken, dan waarvoor zij be stemd zijn; c. op wegen, in goten of slooten, of op terrei nen in de kom der gemeente, welke niet met een muur of schutting van den weg zijn afgescheiden, vuilnis, papier, houtkrullen, zaagsel, asch, zand, mest, afval of in het algemeen stoffen, welke ver ontreinigen, te werpen, te storten of neder te leg gen, alsmede mest, drekstoffen, bloed, bloèd- water of eenig ander stinkend vocht door de goten te doen of te laten afloopen, of in de zink putten, riolen of slooten uit te storten. In bijzondere gevallen kan door Burgemeester en Weihouders vergunning verleend worden, den weg met stroo, run, zand, turfstrooisel of iets dergelijks te beleggen. Artikel 68. Het is verboden, tusschen 10 uur voormiddag en 10 uur namiddag op of aan wegen karpetten, loopers, kleederen of andere voorwerpen uit te kloppen of schoon te maken, en zulks te doen elders dan voor het pand of erf, bewoond of in gebruik bij den eigenaar, gebruiker of houder dezer voorwerpen.. Het is verboden, gedurende den tijd, dat in eenig huis een besmettelijke ziekte heerscht, mat ten, karpetten, loopers, tafel- en haardkleeden. uit dat huis afkomstig, op of aan wegen uit te slaan of schoon te maken. Artikel 69. Het is verboden meststoffen, ingewanden van dieren, gier, bloed, lijmvleesch of stankversprei- dende stoffen over wegen te vervoeren, anders dan in goed gesloten bakken, tonnen of voertui gen, zoodanig ingericht dat daaruit geen vocht druipt en door het vervoer geen spoor wordt ach tergelaten, dan wel zich daaruit tijdens het ver voer geen hinderlijke of schadelijke uitdampin- gen verspreiden. Het is eveneens verboden, voorwerpen of stof fen, die hinderlijke of schadelijke uitdampingen verspreiden zoodanig te plaatsen of aanwezig te hebben, dat tengevolge dezer uitdampingen hin der wordt veroorzaakt. Artikel 70. Het is. verboden, op wegen eenig voertuig te bezi gen waarvan stoffen of voorwerpen neervallen, waardoor de weg wordt verontreinigd. Artikel 71. Het is verboden, stalmest op wegen neer te wer pen, tenzij zulks geschiedt met het doel, die mest onmiddellijk te vervoeren. Dit vervoer moet in de maanden April tot en met September des morgens vóór 8 uur, en in de maanden October tot en met Maart des morgens vóór 9 uur geëindigd zijn, Waarna de weg onver wijld moet worden gereinigd. Artikel 72. Het is verboden, bij-vriezend weer op wegen water of andere vloeistof te plassen of uit te stor ten. Artikel 73. Hij, die tengevolge van overmacht wegen ver ontreinigt, is verplicht deze onmiddellijk schoon te maken of te doen maken. De bewoners of, bij niet bewoning, de eigenaars of beheerders zijn verplicht de trottoirs, loopende langs hunne panden, behoorlijk schoon te houden. Het is verboden, het bijeenverzamelde vuil, af komstig van wegen, te laten liggen langer dan het tijdstip, waarop de gemeente-reinigingsdienst op dien dag de verzameling van het straatvuil heeft beëindigd. Artikel 74. Het vervoeren van goederen op zoodanige wijze, dat zij stof verspreiden, is verboden. Artikel 75. Hel huisvuil zal eenmaal per week op een door het hoofd van den gemeente-reinigingsdienst te bepalen dag aan de huizen worden afgehaald. Onder huisvuil wordt niet begrepen, afval van in fabrieken of werkplaatsen verwerkte materia len. Artikel 76. De bakken, waarin het huisvuil is geborgen, mogen op den weg worden geplaatst vanaf 7 uur voormiddag op den dag, dat op den desbetreffen- den weg het huisvuil wordt ingezameld, tot 1 uur na het tijdstip, dat de vuilnisbak door den gemeen te-reinigingsdienst is geledigd. Artikel 77. Van de vuilnisbakken, die door den gemeente reinigingsdienst geledigd worden, mogen lengte, hoogte en breedte niet meer bedragen dan respec tievelijk 70, 70 en 30 cM. Van cylindervormige aschbakken mag de middellijn van den bodem niet grooter zijn dan 40 cM. De vuilnisbakken moeten van eel den deksel zijn voorzien. De vuilnisbakken moeten aan dt gestelde eischen voldoen, een half jj waarop deze verordening van kracl Artikel 78. Onder vuilnisbak wordt begrepei bezigd voor het verzamelen van hu toe gediend hebbende. Artikel 79. Het is verboden, op of aan wege ken, emmers, vaten of andere v« vuilnis omver te werpen of te stoc houd daarvan geheel of gedeeltelijk te verspreiden of te doorzoeken. Artikel 80. Na aanzegging of oproeping vs meester en Wethouders, en binnei hen bepaald, is ieder hoofdbewone of gebruiker van erven, of bij o' dezen, de eigenaar, vruchtgebruik' verplicht den weg, voor zoover d> is belegd of tot trottoir of voetpad strekkende lengte zijner gebouwer a. bij vriezend weer en gladhei zand of steenkolengruis te bestroc b. bij invallenden dooi vorengc deel ten van ijs en sneeuw te zuivel Het is verboden, het ijs en de sn schen de spoorstaven der trambaa HOOFDSTUK VII] Van Mestspeciër Artikel 81. Behoudens de desbetreffende be] wijzigde wet van 2 Juni 1875 (Staal verboden bloed, pensen, lijmvlees dere dierlijke afval, drek, bagger, alle andere rottende of gistende sl uitgezonderd) te verzamelen, te be' gen anders dan in waterdichte, dichtgesloten, overdekte putten o| geheel afgesloten gebouwen. Van het in het vorig lid bedoe door Burgemeester en Wethoui, worden verleend onder daartoe d len voorwaarden. Artikel 82. Mestvaalten mogen zich in de k< niet op korter afstand dan 10 Mr en 20 Meter van eene belendendi weg bevinden. Buiten de kom der gemeente standen respectievelijk 10, 20 en 4 Zij moeten zoodanig worden aar in geen regenwater, niet ter plaat afvloeien, en dat de meststoffen c ting, reikende minstens tot de H mestvaalt, zijn omgeven. Van het voorschrift, in het eei kan door Burgemeester en We: nader door hen te stellen voorwaï worden verleend. Voor de naleving van dit artikel' de eigenaar of beheerder der mes Artikel 83. Wanneer dc ruiming van sekr of andere verzamelplaatsen van n; bagger, vuilnis, pensen en andere noodzakelijk wordt geoordeeld, beheerder daarvan verplicht, aa; daartoe door of vanwege den Insj tie binnen den door dezen bepaa doen. Artikel 84. Het is den bestuurder van voe met stoffen, in dit hoofdstuk be op de wegen die voertuigen bui doen stilstaan. Artikel 85. Het is verboden, privaatputten daaruit komende stoffen te vervt a. van 1 November tot 1 Apri middag tot 11 uur namiddag; b. gedurende het overige deel 6 uur voormiddag tot 11 uur na Voor het vervoer dezer stoffe de haven geldt dit voorschrift ni Het is verboden, het vervoer te ben anders dan in afgesloten \va kisten, of in voer- of vaartuige richt, dat daaruit geen vocht ka HOOFDSTUK II Besmettelijke zie Artikel 86. Het vervoer, bedoeld bij artik 4 December 1872 (Stbl. nr. 134) i met rij- of voertuigen of draagb: meester en Wethouders daartoe met hunne goedkeuring tijdelijk baar te stellen, en voorzien van te geven, van buiten duidelijk ken. Artikel 87. Ieder eigenaar of beheerder v riolen, zinkputten of andere der plaatsen van vuil, is verplicht daarmede wordt gehandeld als Wethouders ter voorkoming v van smetstof noodig oordeelen, melplaatsen vrijen toegang te lal toe door Burgemeester en Wethoi personen. Artikel 88. Het is verboden: a. Potten of vaten, waarin dra stig van lijders aan buikloop, et dysenterie zijn opgevangen, te rei reinigen in openbare wateren of verbinding staande slooten. b. Voorwerpen, in aanraking bezoedeld door stoffen of uitwi ders aan genoemde ziekten, in 1 te reinigen of te spoelen, of het hebbende water te werpen in d ren, slooten, goten, riolen of zin dit niet overeenkomstig deskii smet is. ECHTE FRIESCHE

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 8