HE ECHO VAN HET ZUIDEN No. 23 Zaterdag 21 Maart 1925 DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 20 Maart 1925 IN DEN HOENDERHOF. Wij verwijzen naar het eerste artikel onder deze rubriek van de hand van den heer J. Tuerlings en de daarin vervatte mededee- lingen. Zij zijn voor velen onzer lezers van 't grootste belang, daar om make men er een ruim ge bruik van en volge men deze interessante rubriek zoo-getrouw mogelijk. Redactie. Vaderlandsch Steun Comité van den Nederlandschen Bond in Duitschland. Eenigen tijd geleden werd door de j Commissarissen der Koningin in de onderscheidene provinciën de aan dacht gevestigd op het ijveren van dit comité, dat zich ten doel stelt de be hoeftige Nederlanders in Duitschland te steunen. Is het te verwonderen .dat tal van Nederlanders van hoogen rang en stand, waaronder onze Commissaris der Konipgin, zich geroepen hebben ge voeld het ijveren van dit comité aan te moedigen en te steunen, wanneer men bedenkt, dat nagenoeg 100,000 landgenooten in Duitschland een wis sen ondergang tegemoet gaan? Door de steeds toegenomen duurte, de steeds grooter geworden malaise in industrie en handel zijn daar talloozen werkloos geworden en allereerst de buitenlanders. En zij. die tijdens de inflatie-periode met betrekkelijk ge ringe giften gesteund konden worden, zij staan nu voor een afgrond van kommer en gebrek. Om onze ongelukkige landgenooten te ondersteunen, vooral met het oog op het komende Paaschfeest. wordt op alle Nederlanders een beroep gedaan en met reden mag worden verwacht, dat dit beroep niet vergeefs zal zijn. Zijn wij niet de ongelukkige niet-land- genooten uit de Centrale Rijken, in het tijdperk dat achter ons ligt, met onbaatzuchtige liefde tegemoet ge treden Welnu moge dan ook dit pogen van het Vaderlandsch steun-comité slagen. Wanneer allen, naar de mate van hun welstand, met milde hand geven, dan vertrouwt het comité vol- doende gelden te kunnen inzamelen om onze arme landgenooten door j den crisis heen te kunnen helpen. Het voornemen bestaat om voor dat doel in een 7-tal gemeenten dezer j provincie een collecte te houden. Dat Waalwijk daartoe ook werd uit verkoren, is wel het beste getuigenis voor de weldadigheid en milddadig heid van de Waalwijksehe bevolking. ADEL VERPLICHT. KORT VERSLAG der vergadering der Kamer van Koop- j handel en Fabrieken voor de Lang straat te Waalwijk, gehouden op 19 Maart 1925. Tegenwoordig waren 14 leden, waar van zes der Afdeeling Grootbedrijf en acht der Afdeeling Kleinbedrijf Afwezig zonder kennisgeving de heer M. van Beurden, Kaatsheuvel. Afwezig met kennisgeving de heer J. de Lange, Kaatsheuvel. Voorzitter B. Timmermans-Ver- schure; secretaris M. A. J. van Liempt. De geloofsbrieven van het nieuwge- kozen lid voor de Afdeeling Kleinbe drijf, B. Roza te Wijk, werden onder zocht en goedgekeurd, waarna tot toe lating werd besloten. Aan het Station voor Maalderij en Bakkerij te Wageningen werd voor 1925 een subsidie verleend van 100. Besloten werd oin door den Heer R. Berger, Officier-vlieger te Soesterberg, voor de ingeschrevenen in het Handels register eene voordracht met lichtbeel den te doen houden over het belang van handel en nijverheid, betrokken bij de ontwikkeling van het luchtver keer. Besproken werd het ontwerp-be- drijfsregister, ontworpen door 'n Com missie uit de Vereeniging van Secreta rissen der Kamers van Koophandel. Besloten werd eenige aanvullingen en wijzigingen betreffende de schoen- en lederbranche voor te stellen. Mededeeling werd gedaan van het adres, spoedshalve door het Bureau der Kamer aan de Tweede Kamer gezon den, waarin werd aangedrongen op be houd van den Zomertijd. Besloten werd thans een gelijksoor tig adres te richten tot de Eerste Ka mer. Uitvoerig werd van gedachten ge wisseld over het ontwerp tot wijziging van de Zegelwet, speciaal wat betreft de voor schoenwerk getrokken grens van 15,Voor solied schoenwerk, dat geenszins aanspraak maakt op de betiteling „luxeschoenwerk", werd de ze grens te laag geacht. Aangevoerd werd, dat door de bepa ling van de waarde van het artikel geen zuivere grens tusschen luxe- en niet luxcschoeisel wordt getrokken, al wordt erkend, dat op andere wijze moeilijk eene bevredigende oplossing is te vinden. Door bepaling der waarde wordt zeker fabrikaat schoenen getrof fen, dat geen luxe schoeisel is, terwijl inderdaad luxeschoeisel als dames-bro- caat en suède-schoentjes vrij blijven. Door de waardegrens te laag te trek ken, wordt de eene industrie meer ge troffen dan de andere, wat onbillijk wordt geacht. Besloten werd, aan te dringen op verhooging der waardegrens tot 17,50 en op vrijstelling van waterlaarzen en schoenen voor abnormale voeten. Daa renboven werd besloten te wijzen op de uit de middenstandskringen reeds gemaakte bezwaren, o.a. tegen den ad ministratieven romslomp, waarmede de winkeliers zullen worden belast, het onredelijke van de belasting van arti kelen van dagelijksch gebruik als koek, chocolade e.d. en van het ge bruik van eenvoudige consumptie in restaurants. De bespreking van het Rapport der commissie Molting lokte eveneens lang durige discussie uit. De vergadering was van gevoelen, dat door de voorge stelde omzetting der hulppostkantoren te 's Gravenmoer en te Grevelduin-Ca- pelle de belangen van de ingezetenen dier plaatsen dermate worden ge schaad, dat daartegen met klem be hoort te worden opgekomen. De bezuiniging door de in het rap port voorgestelde wijziging, stelde de vergadering te leur. De voorgestelde veranderingen werden dan ook niet af doende geacht om 'eene beduidende verlaging van het posttarief te verkrij gen. De vergadering acht afdoende be zuiniging alleen te verkrijgen door verlenging van den arbeidstijd van het personeel, verlaging der loonen tot het niveau van die in de particuliere be drijven, waarnaast verlaging van het tarief, het gebruik van de diensten van het posterij-bedrijf zal in de hand wer ken. De rekening 1924 werd vastgesteld in ontvangst op 10 689,40 en in uit gaaf op 10 695,19; nadeelig saldo 5,79 gulden. Door den Voorzitter werd verslag uitgebracht van den stand der actie in zake de P. N. E. M.-tarieven, terwijl bij de rondvraag werd besloten cfè Direc tie der spoorwegen te verzoeken het station Gilze-Rijen telefonisch aan te sluiten met Dongen om hierdoor snel lere kennisgeving van aankomst en voor Dongen bestemde goederen moge lijk te maken. Door de Kon. Stoomschoenfabriek A. H. van Schijndel is tot den Gemeen teraad bet volgende adres gericht: Aan den Raad der Gemeente Waal wijk. Edelachtbare Heeren Geeft met verschuldigden eerbied te kennen: Koninklijke Stoomschoenen- fabriek A. H. van Schijndel gevestigd geslachtsnaam begint van WZ. De zittingen worden gehouden in een lokaal der openbare school (Stati onstraat) voor de geheele gemeente, dus ook voor voormalig Baardwijken Besoijen. Het aantal werkzoekenden bij het Correspondentschap Waalwijk d. Intern. Arbeidsbeurs ingeschreven bedraagt 29 personen, waaronder 22 schoen makers, 1 stoker—machinist, 3 tim merlieden, 1 schilder. 1 kantoorbe diende en 1 los werkman. In de 1.1. Maandag te Tilburg gehouden hoofdbestuursvergadering van den Ned. R.K. Bond van Schoenfabri kanten werd besloten de Algemeene Vergadering van den Bond te houden te Waalwijk in de a s. Tentoonstellings- week. Daarvoor zal, zooveel mogelijk uit de leden, een feestcommissie wor den saamgesteld en zal aan de Alg. Verg. een crediet uit de buitengewone middelen van den Bond worden ge vraagd. De aanvraag om subsidie voor de Am bachtsschool te Tilburg voor hare afdéeling „Schoenmakerij", wordt na breedvoerige bespreking aangehouden, totdat nadere informaties zijn inge wonnen betreffende aantal leerlingen, leeraren, subsidie van gemeente, rijk provincie, Tilburgschen Bond, e a. Opgemerkt werd dat men als natio nale Bond te maken had met de nationale school te Waalwijk en het subsidieeren een gevaarlijk precedent zou worden, terwijl zulks anderzijds toch ook een algemeen belang werd genoemd. Besloten werd om, zoo ook de andere uitgenoodigde vereeniginger. deelne men, een voorstel aan de Alg. Verg. te doen, om bij te dragen in de kosten verbonden aan het gratis doen deel nemen der Vakscholen aan de Ten toonstelling te Waalwijk. Medegedeeld werd dat de vertegen woordigers der mede-contracteerende arbeiders-organisaties weigeren een adres aan den Minister inzake alge meene overwerkvergunning mede te teekenen, zoodat de onderhandelingen op het doode punt zijn gebleven, zooals reeds in de vergadering van December werd geconstateerd. Terzake eene conferentie met eenige schoenfabrikanten te Kaatsheuvel werd, nadat door den voorzitter de loop der besprekingen was medegedeeld, met al gemeene stemmen besloten om aan de algemeene vergadering voor te stellen om in verband met het jubeljaar van den Bond alle loopende procedures in te trekken, mits de tegenpartij daarin bewilligt in dier voege dat iedere partij hare eigen kosten draagt, verder alle boeten kwijt te schelden. v»7 i --1 T? •u, g, 1 de ontslagbesluiten van hen die voor- le Waalwijk, dat aj zich bi, monde rdelijkB zij|l ontsiagen alsnog te van haren directeur, den heer P. van ,„aarr»r, Schijndel, gewend heeft tot den Heer Burgemeester, met het verzoek om in zage of opgave van de lijst der namen van de huurders der gemeentelijke ar beiderswoningen, dat zij naar aanlei ding hiervan, hij schrijven van 12 Maart j.l. van het „Gemeentelijk Wo ningbedrijf", het volgende antwoord ontving: „Naar aanleiding van Uw mondeling verzoek aan den Burgemeester om in het bezit te worden gesteld van een op gave, vermeldende de namen der huur ders der gemeentelijke arbeiderswo ningen, welk verzoek door den Burge meester ter beslissing in onze handen werd gesteld, heb ik de eer U te berich ten, dat onze Commissie geen termen heeft gevonden Uw verzoek in te willi gen." Namens de Bouwcommissie, w.g. E. W. Klijberg, Voorzitter. dat zij over deze afwijzende beschik king ten zeerste verbaasd is en zich met klem afvraagt wat toch de redenen kunnen zijn of welke motieven de Bouwcommissie er toe geleid hebben om aan genoemd verzoek niet te vol doen, dat zij van meening is, dat het ten zeerste aanbeveling verdient dat de in woners van Waalwijk, ten minste in zage kunnen nemen van de lijst waar op de huurders voorkomen, doch dat zij het nog wenschelijker zou achten, wanneer deze lijsten van tijd tot tijd gepubliceerd werden, dat het hier immers geldt eene ge meentelijke aangelegenheid waarbij de bevolking onzer plaats o.i. alle recht heeft te weten hoe in deze gehandeld wordt, terwijl de leden dezer commis sie mede door eenige publiciteit te ge ven van hunne toewijzingen, zich.meer gedechargeerd kunnen achten. Redenen waarom zij U beleefd in overweging geeft meergenoemde com missie te instrueeren de gevraagde pu bliciteit der toewijzingen te geven, 't Welk doende, Koninklijke Stoomschoenfabriek, A. H. van Schijndel. Waalwijk, den 14 Maart 1925. Vrijdag 27 Maart des avonds ten 7 uur zal de Raad dezer gemeente een openbare vergadering houden. De herijk van maten en gewich ten voor deze gemeente zal plaats hebben als volgt Maandag 30 Maart van 9—12 en van 14 uur voor hen wier geslachts naam begint met de letters AD, Dinsdag 31 Maart op dezelfde uren voor hen wier geslachtsnaam begint van E-H, Woensdag voordenamen IL, Donderdag voor de namen M-R, Vrijdag voor de namen S—V en Za terdag van 9—1 uur voor hen wier laten ingaan zijn genomen op den dag waarop zij zonder dat eenige voor waarde daaraan is verbonden, en eindelijk te bepalen dat voor hen die zich weer aanmelden als lid, ook de teruggave van '/u van den Kinder toeslag 1921 toe te passen, mits zij tot aan den datum van het ontslag besluit aan hunne verplichtingen heb ben voldaan of alsnog voldoen. Betreffende de weelde-belasting ble ken alle aanwezigen principieele voor standers dezer belasting. Bezwaren werden echter gemaakt tegen de in het ontwerp genoemde grens van f 15. Unaniem was men van meening, dat werkmansschoenen, orthopaedisch schoeisel en waterlaarzen vrijgesteld behoorden te worden van belasting. Door de vertegenwoordigers der schoenfabrikanten, die het betere- kwaliteits-schoeisel vervaardigden, werd betoogd dat de grens minstens op f 18.gesteld behoorde te worden. Na eene uitvoerige bespreking werd tenslotte besloten, den betrokken Minister mede te deelen, dat het Hoofdbestuur van meening is, dat althans voor Heerenschoeisel, de grens moet worden verhoogd tot f 17 50. De vertegenwoordigers der betere fabrikaten behielden zich echter het recht voor een en ander nog nader onder het oog te zien en met verder strekkende voorstellen te komen. De datum der Alg. Vergadering zal nader worden bepaald. Onder No. 170 is aan het telefoonnet aangesloten de Waalwijk sehe Vischhandel, firma Jos. v. d. Lee alhier. Gisterenmiddag kregen twee nog jeugdige kinderen van den heer T doordat een 'n ketel kokend water van de kachel trok, den inhoud daarvan over het onderlijf, tengevolge waarvan ze brandwonden opliepen Dokter L verleende de eerste genees kundige hulp en naar wij vernemen zal het ongeval, dat zich in het begin ernstig liet aanzien, nogal gunstig voor de kinderen verloopen, waar alleen de beentjes gebrand zijn. Gisterenavond hield de afd. Waalwijk van den Ned. R.K. Bond van Schoenfabrikanten eene vergade ring waarin de Weelde-belasting ter sprake werd gebracht. Besloten werd dat van deze afdeeling aan den Minister een adres zal worden gezonden waarin wordt aangedrongen om de grens van heerenschoenen inplaats van f 15.— op f 17.50 te willen stellen. Vervolgens werd nog besloten aan het Hoofdbestuur te verzoeken eene commissie te benoemen die in studie zal hebben te nemen of in het Kindertoeslagfonds wijziging kan wor den aangebracht. Het Nederlandsch-Jongelings-Ver bond heeft Woensdag 18 Maart zijn eerste Radio Bondsvergadering gehou den. De afdeeling Chr. J. V. „Immanuel" te Waalwijk heeft deze vergadering beluisterd in het gebouw van het E. T. B. Borstrok en Stoop. Besoijen- sche Steeg. Als sprekers traden op Ds. P. Veen van Utrecht. Een kort maar krachtig openingswoord. H. GordeauHet Jeugdwerk van het N, J. V. C. Tabak: Het goeds dat ik vond in het Oude Verbond. C. van DoorschodtOns stadswerk Vervolgens financiëele commissie, verslag en rapport Dit werd afge wisseld door muziek en zang De sprekers waren duidelijk hoor baar en goed te volgen, eveneens de muziek en zang, Allen keerden na afloop hoogst voldaan huiswaarts. Verschenen is het vraagpro gramma der a s Int. Hondententoon stelling, waarvoor de heer Ton van Es een kunstvol omslag ontworpen en in linoleum heeft gesneden. Dit omslag doet bijzonder smaakvol aan en geeft een duidelijk bewijs van de artistieke opvatting en snijkunst van den heer van Es. De inhoud bevat behalve eere- comité, keurmeesters, comité en bestuur, een mededeeling betreffende de voorwaar den van inschrijving, de gevraagde rassen, de prachtige prijzen, die aan deze expositie zijn verbonden. Uit alles blijkt dat deze onderneming deskundig, accuraat en flink wordt aangepakt en buiten twijfel zullen op dergelijke voorwaarden zeer vele hondenliefhcbbers aan deze expositie deelnemen en zal het onnoodig zijn de hondenliefhebbers uit Waalwijk en de Langstraat e.a. aan te moedigen ten spoedigste hun inschrijfbiljet in te zenden aan het Secretariaat. De reclame plaat (verkleind for maat op carton) der Int. Tentoon stelling te Waalwijk is verschenen en wij gelooven dat het Comité een geluk kige keuze heeft gedaan. Het hoofdmotief is een wereldbol, waarop gezeten een pierrot* die in een hand een schoentje houdt en met de andere hand wijst op de op den aardbol natuurlijk flink uitkomende tentoon stellende gemeente Waalwijk. Op den achtergrond een silhouet der Tentoonstellingsgebouwen, terwijl in sierlijke duidelijke letters naam, datum enz. op smaakvolle wijze zijn aangebracht. De plaat, o.i. zeer expressief vooral ook door de uitnemende pakkende kleurenkeuze, doet het ons inziens uitstekend en zal zijn doel wel be reiken. Den ontwerper, den heer C Pasmans, leeraar onzer teekenschool, die op dit gebied aardig naam begint te maken, brengen wij gaarne een woord van hulde voor deze prestatie. Het tentoon steliingsbestuur wenschen wij er gaarne het beoogde succes mee. P.NEM. In 1924 werden 5,31 millioen K.W.U. opgewekt, tegen 41,5 millioen in 1923de aan verbruikers afgegeven K.W.U, bedroegen in 1924 43,4 millioen tegen 33 millioen in 1923. De belangrijke stijging, welke grooter is dan in een der voorafgaande jaren, is hoofdzakelijk het gevolg van verhoogde afname der bestaande in— dustrieaansluitingen, alsmede van vele nieuwe aansluitingen van industrieën, zoowel op provinciaal- als op de gemeentelijke netten. Ook in de eerste maanden van 1925 werden nog voortdurend fabrieken aangesloten; de KWU—afgifte blijft zich daardoor in sterk stijgende lijn bewegen. De C. v. P. afd. D te 's Graven- hage geeft in overweging voorzichtig heid te betrachten bij het aangaan van relaties met C. W. Caljaard en J. Th. Hulsker zich noemende kooplieden, Kazernestraat 27a te 's Gravenhage. Het adres van den in het Algemeen Politieblad van 19 Februari'25 rubriek G blz. 160, no. 261, genoemde P. J. v. d. Laar, is thans: van Alphenstraat 39 te Voorburg, en dat van A van Kluijve Eliasplein 4, 's Gravenhage. Overneming van deze waarschuwing in de plaatselijke bladen is gewenscht CAPELLE. Men meldt ons, dat toen bekend was, dat het le klas postkantoor dezer plaats zoude worden omgezet in een station, de heeren A M Verheij den en G. de Bas onmiddelijk enkele leden en voorzitter der Kamer van Koophandel voor de Langstraat hebben bezocht om dit te voorkomen en is door den heer Verheijden snel een met redenen omkleed request aan deze Kamer verzonden om nog ter tafel te kunnen worden gebracht in de verga dering van 1.1. Donderdag. Genoemde Heeren mochten het gefïoegen smaken dat de Kamer het verzoek met klem zal ondersteunen, om dezen ramp af te wenden. CAPELLE. De gemengde Zangver- eeniging „Het Rozeknopje" gaf Woens dagavond jl. voor haar donateurs en geïntroduceerden in de zaal van den heer L F. van Dongen alhier onder leiding van den heer Snijers te Raams- donksveer een goed geslaagde uitvoe ring. Te ruim 7 uur werd de uitvoering geopend door den heer W. G. Tref fers president der vereeniging, die de aanwezigen in welgekozen woorden hartelijk welkom heette. Hierna werd begonnen met de af werking van het welvoorziene pro- gramma, dat niet minder dan 14 num mers vermeldde, waaronder 9 zang nummers en 5 voordrachten. Alle I nummers te beoordeelen zou te veel plaatsruimte vergen. Wij kunnen gerust volstaan met te vermelden, dat de zangvereeniging zeer goed gewerkt heeft. Ook' de voordrachten, die ter afwisseling gegeven werden, werden op uitstekende wijze vertolkt en gaven den aanwezigen ruimschoots gelegen heid tot lachen. Te ongeveer twaalf uur sloot de vice-president, de heer Adr. Verheijden, met een woord van dank de uitvoe ring en ging ieder hoogst voldaan huiswaarts Donderdagavond 11. werd hetzelfde programma nogmaals opgevoerd. - Door de Afd. Sprang-Capelle en Omstreken van Volksonderwijs zal op Woensdagavond 1 April e.k een ver gadering worden gehouden, waarin als spreker zal optreden de heer H. Groe- newout uit Santpoort. Deze vergadering is toegankelijk voor zoowel leden als niet-leden van Volks onderwijs. Laat niemand verzuimen dezen begaafden spreker te komen hooren. A.s. Zondag des voorm. 9'/a en des nam 3uur zal voor de Ned. Herv. gemeente te Capelle optreden Ds. A Meyers. In de Ned. Herv. Kerka/dLoon- schendijk zal op a.s. Zondag, des voormiddags half tien optreden Ds. Schlemper uit Waalwijk. De collecte voor de Chr. School a/d Loonschendijk heeft jl Zondag op gebracht f 14 28. RAAMSDONK. Gistermorgen vond de landbouwer J. de B. zijn beste werkpaard dood in den stal. Dit be- teekent een groote schadepost, temeer nog omdat het vleesch voor de con sumptie werd afgekeurd. Gistermorgen ontstond brand op de rietwerf van D. Door het snel in grijpen van de brandweer was men het vuur spoedig meester en bleef dit beperkt tot een paar rietschelften. RAAMSDONKSVEER. De R K. Werk. liedenvereeniging houdt a.s. Zondag avond een Propaganda-avond. Voor de Herv. Gem. treedt Zon dagmorgen om half tien op 't Dorp en des namiddags om half drie op 't Veer op Ds. Ewoldt. De Eerw. heer v. d. Zanden, cand. tot den H. Dienst, zal Zondag morgen om half tien en des namiddags om 3 uur optreden voor de Ger. Kerk op 't Veer. De scholier v. R. werd door een losloopenden hond zoodanig gebeten dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Door onbekende oorzaak ontstond brand in een der rietschelven op Sandoel. Gelukkig toegeschoten hulp wist den brand te blusschen. GEERTRUIDENBERG. Aan den heer J. O. Wolthuis directeur van 't post- en telegraafkantoor alhier, is eervol ont slag verleend. GEERTRUIDENBERG. De heer H. v. Laarhoven alhier, verbouwde onlangs zijn rietmattenfabriek zonder daartoe de noodlge vergunning te hebben ontvangen en werd deswege door den Kantonrechter te Oosterhout veroor deeld tot f 20 boete. Een les voor anderen om maar niet te gaan bouwen alvorens eerst de bepalingen van de bouwverordening na te komen. Het dochtertje van den heer P. werd Donderdag door den hond van voerman v. d. H zoo ernstig gebeten, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Donderdagmorgen ontstond in de rietmattenfabriek van den heer G. Zijlmans v/h. M C Zijlmans, brand. Door spoedig ingrijpen is een ernstige brand voorkomen. Naar we vernemen heeft de Weledele heer P. Smolders als wet houder bedankt. In de Ned. Herv. Kerk zal Zondag a.s. optreden ds Koster. In de Evangelisatie zal Zondag a.s. optreden ds Jonkers uit Waspik. In de Ger. Kerk zal Zondag as. om half tien en drie uur leesdienst worden gehouden. Tevens zal de gemeente worden voorbereid op het H. A. MADE. De knecht J. S van de firma v. d. Reijt en v. Riel viel bij het op zolder brengen van zakken meel van de trap en bekwam daarbij ernstige kwetsuren aan rug en beenen. Op Zondag 22 Maart zal des nam. 2 uur in de Herv. Kerkte Made, door den consulent van Made. Ds. Plaatsman uit Hooge Zwaluwe, een vacaturebeurt worden vervuld. We vernemen dat P. S de jongeling die op 4 Maart j 1. een zeer ernstige messteek ter hoogte van de borst kreeg van den vermoedelijken dader B de Bok en werd overgebracht naar 't St. Ignatius Ziekenhuis te Breda, Maandag daaruit is ontslagen. B. de Bok zit nog steeds in het huis van bewaring te Breda in voorarrest. Dit jaar zullen op Zondag 29

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 9