Inboedel Gerooide Interiiam en Spek. WIT EN GESTREEPT INWMEIPAPIER oiaris R. Schaap APPELS, "agenda^T" publiek ver oopsn: eon eco waarvoor Ia hei café van den heer A. Merkx alhier werd deze week een biljartclub opgedch', genaamd >Nooit Volleerd*. Reeds bssloot men bioneokort op daarvoor nader te b&paleo datum fliok concours te organlsaereo, ■voor men daa ook verschillende prachtige prijzen beschikbaar wenscbte te stellen. Door de liedertafel >Oefenlng Baart Kunst* alhier, welke lu baa< jonpste vergadering besloot tot deel name aan het gedurende de Pinkster dagen a.s. te geveo concours te Loon- opzand, is deze week het door haa- op dat concours te zingen verplichte nummer ontvangen. Met de wekelijksche, voorioopig al thans, hiervoor te houden rrp-t:Mes Is, onder leiding van hun emtnenten directeur den heer C. de Gouw, een begin gemaakt. EET HEN. Openbare vergadering van den R'ad dezer gemeente op Donderdag 26 Maart des namiddags ie 2 uur. Onderwerpen ter behandeling*. 1. Iogekomea stukken. 2. Aanmerkingen van Ged. Staten om'rent begrooting 1925. 3. Verzoek vao het kerkbestuur v?n Heesbeen om herstel van den toren. 4. Verzoek om subsidie van het Groene Kuis. 5. Machtiging tot verhuring van landerijen der gemeente. HERPT. Tot ondervoorzitter van den R. K. jongen Boerenstand is ge- bozen Piet do Wilt, tot afgevaardigde naar de beatuu svergaderiogen der af- deeliog N. C. B. dc voorzitter H. de Wilt. De Jonge Boereostand a'hler zal een proefveld van aardappelen en bieten aanleggen om de werking vau Luna- salpetec ea zwavelzure ammoniak na te gaan. Op de te Heusdcn gehouden .stierenkeuring werden uil deze p'aats afgekeurd de stieren van j C v. Bok hoven, A. J. v. Bokhoven, Jac. Buijs (Bern), Jac. v. Oudbeusdep, Kluderoo M. H. Bulls en Wed. v. Korven. Goedgekeurd de stieren van Jac. Buijs Az». en L. v. d, Grieadt. As. Donderdag zal alhier het eindexamen afgenomen woeden van de leerlingen die deu landbouwwlate; cursus gevolgd hebben. Bond van Fokvereeclgicgen ie» West-Noord-B abant. Bij gelegenheid va» het 50 jarig be staan van het Ned Rundvee S amboek zal het hoofdbestuur met bulfenlandscbe genoodlgden een excu sle maken naar Zevenbergen eo Roosendaal, om aldaar het vee en enkele bedrijven la oogen- schouw te nemen. Men zal dit jaar geen ceotralen fok- vcedag houden, maar zich beperken tot Interlocale keuringen. DUSSEN Mevr. van Roer-Nabbe, directrice en gediplomeerd lecrares van eene mode-academie gevestigd te Eindhoven, zal ia onze gemeenie per soonlijk een kuip- eu naaicursus geven voor huishoudelijke benoodigöheden, maar tevens gelegenheid geven om te worden opgeleid tot coupeuse of leerares. Deze cursus wordt gegeven in eeu der zalen van Hotel Heessels. Het is voor meisjes alsook jong ge trouwde vrouwen een mooie gelegen heid, voorai daar bekend is dat Mevr. van Roer reeds op verschillende plaat sen met succes heeft gewerkt met haar mode-instituut, wat voldoende blijkt uit de vele dankbetuigingen eu attesten, van deze gelegenheid gebruik te maken. Naar wij vernepien zullen eeulge personen uit onze gemeente vertrekken naar Spitsbergen om daar werkzaam te zijn bij do ijzererts en b ulnkocl- ontginniogen. Bij den landbouwer v. d. P. alhier heeft een schaap 4 lammeren geworpen. Op 23 April a.s. zal het voor de Parochie H. Marlapolder een feestdag wo*den Dan zal n.l. de Bioeder der Eerw. Overste van het klooster te Hack Zijne Doorluchtige Hoogwaardigheid Mgr. L. Ke.khofs, Coadjutor Bl*scbop vao Lu k, Eupeu en M Imedy, 'u c fficlecl bezoek btengen aan deze parochie en naar wij vernemen zou hat plac bestaan Z. D. H. aan dc grens der gemeente feest e hik in te halen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 24 Maart 1925. Met goed gevolg werd op de werf te water gelaten een stalen sleep- schip, metende 600 ton, bestemd voor het transport van grint en zand, voor rekening van den lieer W. Savelkou's te Rotterdam. Daarna werd de kiel gelegd voor een stalen Rijnschip van 900 ton voor Duitsche rekening. De prijs der volle melk is met 2 cent per Liter verlaagd en gesteld op 12 cent. Bij de brigade-maréchaussée is geplaatst de maréchaussée Stam van de opleidings-brigade te Apeldoorn. De auto van de Stoomzuivelfa briek „Op hoop van Zegen" te (jen deren, kwam in botsing met de leuning der Oud—Heusdensche brug over 't Maasje, waarbij het chassis dier auto deerlijk werd gehavend. Op de nieuwe lijsten zijn in deze gemeente 1055 personen als kiezer ingeschreven. Mocht men op de scheepswerf de vorige week slechts het normaal aantal uren werken, thans is wederom gunstig beschikt en is vanaf 24 Maart voorioopig een werktijd toegestaan van 9'/i uur daags. schappij uit Amsterdam zal Vrijdag-j Geachte Heer Redacteur hopende namiddag om half drie op het voet- dat de Achtb. Heeren v. d. Raad. niet balterrein achter het Gemeentehuis ondoordacht hunne goedkeuring zul.en alhier een demonstratie houden met de Mirax brandbluschapparaten. De ge meentebesturen ook uit de omliggende gemeenten alsmede de fabrikanten, ver schillende andere particulieren zijn bij deze demonstratie uitgenoodigd. Een driejarig zoontje van D uit de Berkdijkschestraat, kwamZaterdag- middag in een slootje te vallen waaiuit het na een paar minuten zoo goed als levenloos werd opgehaald. Dr. Hueber moest alle middelen aanwenden om de levensgeesten op te wekken, wat hem eindelijk gelukte. In de Stansmessen-smederij van den heer B. V. in de Gasthuisstraat had Zaterdag een ongeluk plaats. De knecht van B. kreeg tijdens 't werk een stansmes tegen de lip. Degtheele lip was gespleten, zoodat de genees heer hechten noodzakelijk achtte. In de patronaatszaal vergaderde Zondag de R K. Werkliedenvereeniging met het R K Ziekenfonds. Oudergewoonte opent de HoogEerw heer pastoor om 12 uur de vergade ring met een kort en kernachtig woord waarbij hij om de niet al te schitte rende opkomst de aanwezigen met Gedeons keurkorps vergeleek. Uit het verslag der R.K Werküe denvereeniging bleek dat de inkomsten over 1924 f 4750.75 hadden bedragen en de uitgaven f 4372 04. Het ledental bedroeg op 31 Dec. '24 575 leden 30 adspirantleden en 7 vrouwelijke leden. Uitvoerig weidde de heer Lamakers daarna uit over de noodzakelijkheid van centralisatie tusschen de verschil lende ziekte verzekeringen. Het voor stel tot aansluiting werd daarop uit voerig besproken, doch alvorens een besluit in dezen zal genomen worden, zal nog een vergadering gehouden worden van 't Ziekenfonds alleen. Uit 't ziekenfonds-verslag bleek dat de inkomsten van de eerste afdeeling waren f 1649 83, (vrije geneeskundige behandeling). Voor de tweede afdee ling f 4513 13 (zlektegeld-uitkeering Uitgegeven was f 4597.09. De reserve bedroeg per 31 Dec 1924 f 4647 695. Uit het verslag der R.K. Bibliotheek bleek dat gedurende 't afgeloopen sei zoen 4878 boeken waren afgehaald door 400 huisgezinnen. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). - Mijnheer de Redacteur. Het verzoekschrift door de N.V. Ko ninklijke .Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel aan den Raad onzer gemeente gericht, had, waar ik zelf jaren lang tevergeefs op eene ge meentewoning gewacht heb, begrijpe lijkerwijze mijne volle attentie. In het request wordt weliswaar de reden waarom de Firma Van Schijndel om inzage vraagt van de bewuste lijst van huurders der gemeentewoningen, niet genoemd, doch eenieder zal ze begrijpen. Het zal mij nu zeer benieuwen te vernemen welk standpunt de Raad in deze nu zal innemen. Dat velen, zeer velen reeds lang ontevreden zijn over de „vreemde" manier van toewijzing der huizen, is overbekend en het is m.i hoog tijd dat men eindelijk eens publiciteit geve van hetgeen gebeurd is. Waarom die geheimhouding? Heeft niet elk Waalwijker recht te weten aan wien de huizen zijn toebedeeld? Te weten welke sollicitanten zich hebben aangemeld Mag tevens niet bekend gemaakt worden volgens welk systeem de toewijzingen plaats vinden Vooral op dit laatste komt 't neer. Laat de Raad maatregelen treffen, door publi citeit voor te schrijven, dat eene com missie niet willekeurig te werk kan gaan en dat hij toezie dat men vooral niet deze kwestie in den doofpot stoppe. U, mijnheer de Redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte, EEN AMBTENAAR. hetgehecl niet de mindere, doch ook hier bleef de tegenstander met 10 de baas. Het W. S. C. terrein is na dezen Zon- '•ii iiv w i.v dag ter beschikking van de a.s. tentoon- EM blwoner"dèraem'"Woningen filing en worden eventoeele vofgen- he, Eljkendonckplein in 'n omnl oP7in "i wedstrijden op liet nieuwe, daar- werden opgeschrikt doo voor aangelegde terrein gehouden. QUICK. Zondag speelde Quick 3 haar laat ste thuis-wedstrijd voor de competitie 2de klas B. V. B. tegen S. V. V. 2 welke tevens zou beslissen over het kam pioenschap van Quick. Er bestond geven aan het voorstel tot huurver- hooging. zeg ik U nogmaals dank. Gem Woni groot gezin. SPORTS R. W. B. I). E. V. O—R. W. B. 2—2. Onder leiding van dhr. Moes stellen heide elf tallen zich vrijwel compleet op. R. W. B. speelt tegen wind en hagel in, hier door is D. E. V. O. het eerst aanvallend, doch zonder resultaat, aangezien de verre schoten voor onzen doelman geen gevaar zijn. R. W. B komt er beter in en heeft succes als de linksbuiten op 1 meter langs het doel voorzet, en de rechtsbinnen in eens inschiet, doch de scheidsrechter welke midden op het veld staat kent dit punt niet toe wegens buitenspel? D. E. V. O. blijft met den wind iets in de meerderheid doch onze verdediging houdt zich zich goed, zoo dal er voor D. E. V. O. geen kans is, totdat voor een aangestooten handsbal een penalty wordt toegekend aan D. E. V. O. door, de rechtsbinnen komt op doel wordt geschoten 10, o.i. een veel te zware straf. Direct hierop breekt D. E. V. O. door dc rechtsbinnen komt op 1 meter voor het doel, doch onze doel man slaat den hal juist voor zijn voe ten weg, een mooi staaltje van koel bloedigheid. Rust 10. Na de rust is R. W. B. het eerst aanvallend, en de D. E. V. O. achterhoede moet meestal door uittrappen redden, doch het succes komt weer jkui dc andere zijde, als de centervoor van I). E. V. O. doorbreekt, de invaller rechtshalf begrijpt de situa tie verkeerd doordat de keeper uitloopt, en hij den man niet afhoudt, waardoor 1). E. V. O. gemakkelijk in het leeg-doel trapt 2—0. R. W. B. geeft zich echter niet gewonnen en liet is hun niet aan te zien dat ze in 5 weken niet gespeeld hebben, want R. W. B. is voortaan meester van het veld, de rechtshalf herstelt zijn fout, en maakt doordat de D. E. V. O. keeper niet vlug genoeg wegwerkt het eerste tegenpunt 21. Aanstonds hierna valt R. W. B. goed gesteund door de halflinie weer aan en maakt dc centervoor het 3e punt, doch weer is het buitenspel. Nog 5 minuten R. W. R. is niet van D. E. V. O. doel weg te krijgen, waarop de links-binnen met een mooi schot gelijk maakt 22. Nog eenige mooie kansen gaan wegens buitenspel verloren en met 22 komt het einde. Er is door allen goed ge speeld, vooral na de rust was er een goed verhand in het elftal. R. W. B. 2—Sprang werd terrein af gekeurd. Zondag 29 Maart eindelijk dc lang verwachte zeer belangrijke wed strijd R. W. B Quick, welke door honderden met spanning en hoop tege moet gezien wordt. We hopen op Za terdag uitvoeriger op dit sportevene ment terug te komen. W. S. C.Gudok 0—1. Onder groote teleurstelling der tal rijke bezoekers is deze wedstrijd in eene kleine nederlaag voor de thuisclub ge ëindigd, en heeft W. S. C. daarmede liet voor haar niet fortuinlijke seizoen af gewerkt. Wie Zondag den wedstrijd heeft bijge woond heeft kunnen zien dat vrouwe Fortuna niet met hen was en sleepte Gudok daardoor een zeer gelukkige overwinning in de wacht. Deze be houdt zoodoende hare kans op het kampioenschap doch het is ons opge vallen dal deze ploeg niet meër is, wat zij in den aanvang van het seizoen was en o.i. zeer zeker geen elftal dat aan spraak kan maken op den kampioens titel. De wedstrijd zelve was hét aanzien ten volle waard, er werd vlug gespeeld met heide doelen om beurten in gevaar. W. S. C. is met één invaller voor haar rechtsbinnen, waardoor hare voorhoe de wel eenigszins gehandicapt is, Gu dok daarentegen is volledig. Vanaf den aftrap pakt Gudok zeer forsch aan, vooral haar linksbinnen wel wat al te forsch. Voorioopig wordt echter het gevaar bezworen en de hal geretourneerd, zoodat W. S. C. haar de aanval kan opzetten. Deze stuit echter op het soliede backstel van Gudok, dat van geen wijken weet. Als dan ca. 10 min. gespeeld zijn wordt de bal door Gudok's halflinie hard naar voren ge speeld, W. S. C.'s achterhoede kan zich vanwege het gladde veld niet vlug ge noeg verplaatsen en met een lage, zui ver in den hoek geplaatsten bal weet de middenvoor, v. Draanen onhoudbaar te passeeren. Dit is voor W. S. C. het sein nog harder aan te pakken, aanhoudend -zwermen zijn voor het Gudok doel doch hel is haar niet mogelijk het net te vin den. Met 10 breekt dan de rust aan. Di rect na de hervatting weder hetzelfde vurige spel. Gudok's links binnen die na het doelpunt al direct z'n eigenlijke linksbackplaats heeft ingenomen, munt weder uit in forsch spel en het uittrap pen van den hal. Toch weet W. S. C.'s rechtsbuiten hem nog verscheidene keeren te verschalken en mooi voor te Geachte Redactie Beleefd verzoek ik U eenige plaats ruimte in de Echo v/h. Zuiden voor de volgende regelen bij voorbaat mijn dank. De Raad onzer Gemeente zal a s. Vrijdag vergaderen en in die vergade ring zal, als ik mij niet vergis, het voorstel der Gem Bouwvereeniging besproken worden, in zake huurprijs- verhooging der woningen van genoem de Vereeniging. Wellicht hebben de Achtb. Heeren van den Gem. Raad, zich zelf ook al eens de vraag gesteld, moeten nu de huurders van die woningen, dewelke als een zuiver gemeente belang ge bouwd zijn, alleen het z.g, te kort aan zuiveren, is dit billijk? Ware het niet beter geweest, den H O. te laten zoo die geraamd was, dat het te kort geleidelijk door al de Ge meentenaren gedragen werd Die huurverhooging is toch niet zoo plotseling opgekomen. Waarom moeten, dit is volgens zetten, doch deze worden echter of on- mij het gevolg van de vermindering derschept, of door Gudok's keeper on- oor dezen wedstrijd groote belangstel ling en de Quickers gaven hun aan hang reden tot juichen door met 5—0 te winnen waarmede zij ongeslagen het kampioenschap behaalden. Het S. V. V. elftal speelde voltallig waaronder dc H. E. C. spelers, v. Breu- gel en v. Delft. Deze hebben niet kun nen verhinderen dat Quick toch glans rijk won. Begrijpelijkerwijze mocht hel kam pioenschap der jeugdige Quickers niet ongemerkt voorbijgaan en daartoe wa ren Maandagavond de meeste Quick- leden, supporters en beide besturen in dc versierde zaal van J. Fransen aan wezig om Quick 3 een gepaste hulde te brengen. Als circa half negen het elftal de zaal binnenkwam werden zij met gejuich begroet, om even later door den voor zitter, den heer v. Engelen in een kern achtige rede te worden toegesproken. Spreker memoreerde hun verschillende accessen in hun afdeeling en stelde deze spelers de anderen tot voorbeeld. Steeds toch zijn deze jongens het gelieele seizoen door volledig opgeko men en nooit ontbrak er een op het ap pèl. Tot slot overhandigde spreker een prachtigen krans aan hun sympathie ke n aanvoerder, den heer Jos. Trim- bacht die er veel toe hij heeft gedragen aan dc goede verstandhouding die in het 3de elftal steeds heerscht. Trimbacht dankte daarna bestuur en leden voor de vele blijken van belang stelling tl ie zij steeds hebben ondervon den en gaf de verzekering dat zij steeds hun best zouden doen lot vooruitgang van Quick. Geheel den avond door kenmerkte zich door goede onderlinge verstand houding en menig woord werd er nog gesproken op het welzijn van Quick. Vermeld dient nog dat Quick 3 dit seizoen nog geen enkele wedstrijd ver loren heeft en 33 doelpunten maakte en slechts 7 legen. Het elftal dat dit succes wist te beha- en bestaat uit de volgende spelers: P. v. Wel .1. Trimbacht B. v. d. Pennen H. Maas J. v. Kuijk H. de Werd C. Brok P. v. ïersel C. Beerens N. Beerens W. Pot. Quick 2 wist van W. S. S. 2 Zondag 1.1. te winnen met 20. GEERTRUIDENBERG. Vitesse speelde Zondag 1.1. tegen Ginneken aldaar. Vitesse speelde met 2 invallers. Na een slapgespeelden wed strijd wist Ginneken met 31 te win nen. Stand met rust 10. Aan Geertruidenberg I is het ge lukt het sterke Boeimeer te kloppen. Stand hij rust 40. Eindstand was 42 KAATSHEUVEL Duivensport. De Getrouwe Duif gevestigd in Euphonia hield Zondag een wedvlucht van uit Vlissingen. Uitslag 1 W. v. d. Velden; 2 A. Snaphaan, 3 F. Moonen, 4 Th. Ligtnel, 5 en 6 A. Mosselveld, 7 ,1. Zijlmans. WAALWIJK. Woensdag 27 Maart. 7 uur. Vergade ring NCB, afd. Waalwijk e a. R.K. Gildenbond. Woensdag 25 Maart. 8 uur. Ver gadering van huurders der gemeente lijke arbeiderswoningen. Zaal P. van Daelen. Woensdag 25 Maart. 8'/2ii. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", gemengd koor. Woensdag 25 Maart. 8'/2u Athletiek- oefeningen voor de Quick-leden in de Openbare School. Donderdag 26 Maart. 7 u. Cursus-les „Eerste Hulp bij Ongelukken", in het Gymnastieklokaal. Donderdag 26 Maart. 8 uur. Repetitie W. G. V. Donderdag 26 Maart. 9 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", mannenkoor met symphonic. 'Zaterdag 28 Maart. Partijrepetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", verplicht koor, voor alle partijen mannenkoor. Zondag 29 Maart. 12'/2 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", mannenkoor. Musis Sacrum. Zondag 29 Maart. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. De Nederlandsche Mirax Maat- HO. degenen die de belasting goed kunnen betalen, er wel bij varen, maar zij, die er toch al genoeg mee te doen Jiebben, en in hoofdzaak in Gem woningen wonen, door verhoo ging van huurprijs in zwaarderen druk komen, zwaarder dan wanneer de H.O. op het oude peil gebleven was. Er wonen in deze woningen veel groote gezinnen, die het nu reeds hard te halen hebben, daar zij nood gedwongen zoo'n huurprijs moeten verwonenmocht daarom de verhoo ging toch moeten doorgaan, dat er dan met de inkomsten der huurders reke ning worde gehouden, zou ten zeerste zijn aan te bevelenen maar niet denken, - „ze kunnen toch niet anders". schadelijk gemaakt. Deze weet op zeer fortuinlijke en soms zeer eigenaardige wijze zijn doel schoon te houden, en komt hel ons geenszins een betrouw baar doelman voor. De uitvallen waartoe zich Gudok hoofdzakelijk bepalen moet zijn ook niet van gevaar ontbloot, doch heeft de W. S. C. achterhoede deze nu vol komen in bedwang, terwijl in laatste instantie van Draanen in keurige con ditie is. Onder veel pressie van de W. S. C. voorhoede breekt dan het einde aan en heeft W. S. C. weder zeer onfor tuinlijk het onderspit moeten delven. W. S. C. II hoewel met 3 invallers spelende gaf uitstekend partij aan de Quick reserves, en toonde zich zelfs in GEMENGD NIEUWS. Uit Tunis wordt aan de „Petit Journaal" gemeld, dat een ernstige ontploffing heeft plaat gehad in een vrachiauto, die met 7 ton dynamiet, bestemd voor de Fransche troepen te Gaffa, beladen was. Een gebouw van den Tunesischen spoorweg werd ernstig beschadigd. Vijftig personen zijn gewond. Te Meerkerk heeft Woensdag avond een droevig ongeval plaats gehad Ongeveer tegen 10 uur was het beweegbare gedeelte uit de schip brug gevaren om schepen door te laten Zekere Middelkoop kwam op de fiets aangereden en merkte niet spoedig genoeg dat de brug open was. Hij reed tegen de sluitingsketting die daardoor uit den haak schoot. De ongelukkige geraakte te water Er werd onmiddelijk gedregd, doch toen men hem ophaalde waren de levensgeesten reeds geweken. 'i Was Vrijdagavond org veer zes uur, toen de bmers van de anders zoo rustige Kleine Hekel bij den Bosch door een hevig hulpgeroep j Toen het 7 jarig zoontje van H. A I Siebers thuis kwam en hij reeds enkele malen vergeefs had gebeld vond hij het vreemd, dat er niet werd open gedaan. Daarna nam hij een kloek besluit kroop achter door een openstaande raam naar binnen. Nog bleef het stil in huis. Angstig liep hij door de kamers, kwam bij de trap, waar hij tot zijn bijna niet te noemen schrik zijn broertje Hendrik van 2'/2 jaar en zijn zusje Anneke van bijna 5 jaar zag hangen aan de trap leuning, gestiikt als een paar hazen i aan een groen koord Daarnaast hing nog een derde koord mei lus, dat misschien bestemd v/as voor het oud ste zoontje?.'. Op zijn hulpgeroep snelde nu een buurvrouw toe, die direct de politie gi.ig waarschuwen. Zij trof een sur- veilleerenden agent ter hoogte van sluis O die aanstonds mee ging naar het pand, waar de wreede daad was geschied. I middels was het commissariaat opgebeld en een kwartier later was commissaris Van Dam ter plaatse, bij gestaan door den inspecteur van de recherche Van Keulen, die een uitge breid onderzoek instelden Het gebeurde verspreidde zich als een loopend vuurije door de stad en velen waren de belangstellenden, die door de politie op afstand moesten gehouden worden Dr Met.trop was eveneens spoedig aanwezig, doch kon niets anders dan den dood constateeren. De beide lijkjes werden daarop per brancard naar het ziekenhuis vervoerd. Korten tijd na de ontdekking kwam de vader, die bij de N. V. Grasso's Machinefabrieken als metaalslijper werkzaam is, thuis. Ondertusschen vroeg men zich af waar de moeder gebleven kon zijn Buren zeiden,-dat zij ze een uur geleden hard hadden zien wegloopen Ze was niet teruggekomen. Naar we vernemen, zijn de vermoor de, kinderen uit het tweede huwelijk Er heerschte sinds eenigen tijd on- cenigheid bij de familie Siebers. j e De commissaris van politie durfde j niet vasistellen, of de moeder zcif de moordenares is. Immers, het is zeer goed mogelijk dat zij de kindertjes hangende heeft gevonden en toen als waanzinnig weg geloopen is. Op dit oogenblik «ast de politie nog in het duister. Het pauket was terstond ter plaatse Het lijk van vrouw S uit Den Bosch die haar beide kinderen heeft opge hangen, is nog niet gevonden Wel staat vrijwel vast dat zij verdronken is Haar bover.kleederen zijn Zaterdag morgen op de leuning van de brug over de Aa gevonden; er lag een tasch bij met een brief, waarin zij de reden van haar daad moet hebben genoemd De politie dregt de rivier af. De Maandagm meldt. Ondanks alle pogingen door de politie in het werk gesteld, heeft men ofschoon alle teekenen er aanvankelijk op schenen te wijzen dat de vrouw zich had verdronken, haar lijk niet kun nen vinden. Meer en meer in verband mede roet het gerucht dat zij tevoren nog haar geld van de spaarbank zou hebben gehaald, wint de gedachte veld dat de vrouw de kleedingstukken en den brief aan de ijzeren brug onder Berlicum heeft gedeponeerd, om de politie op een dwaalspoor te brengen, ten einde ijd te winnen om zich uit de voeten te kunnen maken. Vermoedelijk zal zij dar; wel de wijk genomen hebben naar het buitenland en wel gezien de, richting waarin zij verdwenen is. naar Duitschland Zaterdag is te Amsterdam naar het Wilhelminagasthuis vervoerd een man die in de J. v. Lennepstraat was aangereden door een auto en daarbij eenige ontvellingen aan hoofd en han den had gekregen. Voorts klaagde hij over inwendige pijnen. De man is Zondag overleden. In de proeffabriek der Philips gloeilampenfabriek te Eindhoven is gistermiddag door het springen van een metalenbuis een der assistenten de 19 jarige P. Custers, zeer ernstig gewond. Hij is eenige uren daarna aan de bekomen verwonding bezweken In het pand op den hoek van de Electro en Motorstraat vlak tegen over Electrostroom in de onmiddelijke nabijheid van den Kleiweg onder de gemeente Schiebroek rook de vrouw van den waterstoker Zwanenburg vannacht omstreeks kwart voor twaalf gaslucht. Onmiddelijk daarna vclgde een ontploffing, waardoor het huisje van den waterstoker en het naastbij gelegen pand met een ontzaglijke knal die door het heele ftoorden duidelijk te hooren was en die in de buurt tal van ruiten liet springen, instortten. Onder het vallende puin, één groote ruïne, bevonden zich alle bewoners van de twee huizen. Het gezin van den waterstoker Zwanenburg, bestaan de uit man, vrouw en kind, was met kneuzingen en verwondingen weldra onder het puin vandaan gehaald. Van de bewoners van het andere huis, het gezin Schaap, bestaande uit man, vrouw en vijf kinderen, is de man dood onder het puin gehaald. De vrouw en drie kinderen zijn te voor schijn gebracht en dadelijk door den gemeentelijke Geneeskundigen dienst die voltallig met dr. van Herwerden aan het hoofd, op het terrein van de ramp aanwezig was, naar het ziekeni huis vervoerd Vannacht kwart voor éèn bevondem zich, naar men vermoedde,, nog twec£ menschen, zoons uit het gezin Schaapr onder het puin Met èén van hen heeft men gesproken. De waterstoker Zwanenburg heeft gisterenmiddag het ziekenhuis op den/ Bergweg kunnen verlaten. Hij zal zijn, intrek nemen hij zijn moeder, die even eens op Hillegersberg woont. De toe stand van mej Schaap is nog steeds zorgelijk. Te ijmuiden is een poging toll vadermoord door vergiftiging ontdekt..; Zaterdagmorgen wou de 56 jarige losse1 arbeider D. s wonende in de Visse ringstraat. koffie zetten. In den water ketel zag hij een oplossing waaraan hij rook en waarvan hij voorzichtig proefde. Hij vertrouwde het niet en ging er mee naar de politie, die een onderzoek instelde, waarbij vastgesteld werd, dat zich in den ketel ijzervitriool bevond De beide kinderen van S. weiden ervan verdachi, dat cr in gedaan te hebbenden vorigen dag was er een huiselijke twist geweest. Zij bleken niet thuis te zijn en werden daarop in Amsterdam aangehouden Het zijn de 15 jarige dochter N. S' en de 19 jarige zoon J. S. Gebleken is' dat de dochter de aanlegster van rdeze poging tot vadermoord is, en dat haar verloofde haar daarbij behulpzaam is geweest, Deze verloofde, N. D. de R., is Zaterdagavond te IJ muiden aange houden. In het gezin kwam veel twist voor, en de man en de vrouw leefden gescheiden van elkaar. In de bunrtschap Riele, onder Diepenveen, is gisteren bij het laden van Bootnen op een kar, de 24-jarige Van Rijsc! van de kar gevallen en door een boom op het hoofd getroffen. Hij was onmiddellijk dood. - Ónder verdenking van kinder moord zijn Zondagmiddag in arrest gesteld zekere L en zijn stiefdochter M., beiden woonachtig in de gemeent Losser. De politie aldaar vond in een beerput nabij de woning de lijkjes van twee pasgeboren kinderen, die reeds meer dan een maand daarin vei borgen waren. De stiefdochter, die naar de marechausseekazerne te Olden- zaa! is overgebracht, heeft bekend, de moeder van de tweelingen te zijn. L die te Losser in arrest is, nog geen bekentenis afgelegd. heeft ADVERTENTIëN. Voor direct gevraagd een bij 34440 A V e R iV1EER, Mr. Timmerman (voorm. Baardwijk.) te WAALWIJK, zal ten verzoeke en ten huize van den heer JAC. OVERGOOR te W a a 1 w ij k op Dinsdag 31 Maart 1925 des voorm. 9'/2 u"r Een zeer nelten waaronder: Eikenhout Ameuble ment, Theetafel. Sigarenkastje, Schoorsteenbuffet, Eiken Hang klok. Vulhaard, Schemerlamp, Eikenhout Slaapkamer-Ameuble ment, Kasten, Tafels, Stoelen, Glas- en Aardewerk, Lampen, Schilderijen. Spiegels, Crucifix, Koperen ketels. Kapstok met kleed, Gangt^f ltje. Wieg, Kin derwagen, Kiverstoei, Kleeden, Matten, Gordijnen, Servies enz Alles weinig gebruikt ep in prima staat. Voorts Restant winkelwaren: Winkelbussen, Lessenaar. Fles. schen, Weegschaal, v. Berkels Palent enz. Te bezichtigen Maandag 30 Maart van 2-5 uur. 34444 Vraagt prijs. Aanbevelend, Grootestraat 225, 34443 Waalwijk. bedrukt en onbedrukt voor Heeren Schoenfa brikanten. 34435 ZEER BILLIJK. WAALW1JKSCHE STOOMDRUKKER» ANTOON TIELEN.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6