Bericht, In Overhemden, Dassen, Zelfbinders, Corn. P. van Zeist, Groentenhweeherij I. van Es, HTDROKWERK. Ruwe Huid Schrale Lippen Marktberichten. BUGGY. Grootestraat 323 een Kruideniers- en Comejtibleszaak. PUROL in de zaak tegen den 25-jarigen stoker-1 machinist J. v. d. Groep die door de Haagsche Rechtbank wegens roof- i moord gepleegd in Februari 1924 op zijn gehuwde zuster in de Engelenburg straat te 's Gravenhage tot levenslange gevangenisstraf werd veroordeeld, heeft den beklaagde vrijgesproken van de hem ten laste gelegde misdaad. De advocaat-generaal bij het Hof had verleden week bevestiging van 1 het vonnis der rechtbank geëischt. De vechtpartij te Puttershoek. Het Haagsche Hof heeft heden uit- j spraak gedaan in de zaak tegen den 19 jarigen schipper A. H. O. uit Raams- donk, gedetineerd, die bij een vechtpar- j tij te Puttershoek zekeren Zoeteman zoodanig met een mes heeft gestoken, dat deze Z. kort daarna overleed en deswege door de Rechtbank te Dor drecht is veroordeeld tot 5 jaar gevange nisstraf Het Hof vernietigde dit von nis en veroordeelde bekl. hem schuldig verklarende aan zware mishandeling, den dood tengevolge hebbende, tot 3 jaar gevangenisstraf. Voor de vierde kamer te Amster dam hebben gisteren terecht gestaan de meubelmakers L. H. en J. G. H beschuldigd van diefstal van 200 paar schoenen en vijf koffers uit een per ceel in de Warmoesstraat in den nacht van 5 op 6 December, Beklaagden hebben zich volgens de dagvaarding toegang verschaft tot dat perceel door een ruit stuk te slaan en zij'hebben een hond, die het huls bewaakte, op gehangen Een van hen is gearresteerd toen hij de schoenen, in zakken ver pakt, op een handkar vervoerde. Toen hij zijn, handen waschte op het politie bureau bemerkte de inspecteur van politie, die hem had aangehouden, dat hij eenige wonden aan zijn hand had. Beklaagde zeide toen We hebben een hond thuis. Dit bleek later onwaar te zijn. Ook de tweede beklaagde had open wonden aan een zijner handen. Beide beklaagde ontkenden ook maar iels met de diefstal uitstaande te hebben gehad, maar de officier achtte hun schuld vaststaande en was van meening, dat het duidelijk is, dat de hond de beide beklaagden gebeten heeft. Waar zij reeds meermalen zijn veroordeeld wegens diefstal, beiden één keer reeds tot 1 jaar gevangenisstraf, eischte spr. thans tegen ieder 4 jaar gevangenisstraf, De verdediger van beklaagde L. H. achtte het wel heel waarschijnlijk dat L. H. bij de zaak betrokken is, maar dat hij den diefstal heeft gepleegd, staat allerminst vast. PI. meende dan ook, dat vrijspraak van zijn cliënt zou moeten volgen. Voor den tweeden bekl bepleitte mr. Huyser een clementie. SPORT. R W.B. 29 Maart R.W.B.-^Quick. Blauw-Wit tegen de nationale driekleur, wat zal ons dezen strijd brengen Deze uiterst belangrijke wedstrijd is begrijpelijker wijze het gesprek van den dag, zoowel om de plaatselijke naijver als om het groote belang dat vooral voor Quick op het spel staat. Gaan we de kansen even beschouwen dan blijkt dat Gudok en Quick gelijk staan, terwijl Kaats heuvel momenteel een heel klein kansje heeft, terwijl die kans Zondag geheel verloren kan zijn, dan wel grooter kan worden. Zoo zijn er verschillende mogelijkheden, doch dit staat vast dat R W.B.—Quick grootendeels de be slissing kan brengen Quick heeft dus alles, R.W.B. niets te verliezen, Quick staat bovenaan, R.W.B. onderaan. Men zou redelijkerwijze Quick de beste kans geven en toch achten wij het verschil lang niet zoo groot als de stand op de ranglijst aantoont. R.W.B. heeft 1.1. Zondag tegen D.E.V.O. met een nieuwe opstelling en een nieuwe kracht haar besten wedstrijd van dit seizoen gespeeld. Wij weten echter ook dat Quick sterker is, doch kan R W.B spelen gelijk vorige week, dan moet Quick heel wat presteeren om succes te behalen en dan kunnen wij een zeer feilen strijd tegemoet zien. Laten spelers zoowel als supporters er voor zorgen dat er fair gespeeld wordt en dat kan best indien men het goede waardeert en eventueele overtredingen niet op een goudschaaltje weegt, dan kan voor eenieder het spel een genoegen zijn. Elke partij hoopt op een overwinning doch er kan maar een overwinnaar zijn. Wie dat zal zijn, zal de strijd uitwijzen, doch wij hopen van die welke het verdient. De belangstelling in onze plaats is. mede doordat dit de eenige wedstrijd is, zeer groot, doch ook in Kaatsheuvel en Tilburg is er door belanghebbenden veel belangstelling Het was ons nog niet bekend welke-scheidsrechter met de leiding belast is. Aanvang half drie terrein R.W.B. JULIANA. Na een rust—periode van enkele weken gaat Juliana Zondag wederom naar Besoijen om een wedstrijd te spelen tegen de R.W.B.—reserves Voor de competitie 1ste klasse B. v. B. Geel zwarten van het begin tot het einde toe flink gewerkt Indien ge wint is uw kampioenschap nog niet verkeken, dus denkt er aan lui. flink gewerkt. Juliana 3 ontvangt om 2 uur de Sporters 1 uit Drunen, die hier hun kampioenswedstrijd komen spelen, maar indien de Sporters hier verliezen is het kampioenschap verkeken. De Juliana 3 jongens zuilen er echter alles op zetten om te winnan. wat wij dan ook van hen verwachten. Aan spanning zal het Zondag dus niet ont breken. W.S.C. De lagere elftallen van W.S.C. spelen morgen hunne laatste thuiswedstrijden voor de competitie en wel W.S.C. 2 tegen Kaatsheuvel 2, aanvang 2 uur, en tevens W.S.C. 3 contra Quick 3, aanvang 12 uur. Gezien het nieuwe W.S.C. terrein voor a.s. Zondag nog niet gereed zal zijn, worden bovenstaande wedstrijden, dank zij de bereidwilligheid der ver- eeniging H.E.Cop het H.E.C.-terrein gespeeld. KAATSHEUVEL. Zoodag a.s. speelt Kaatsheuvel 2 tegea W.S.C. 2 ïe Waalwijk. W.S C. 2 is een sterke club waartegen Kaats heuvel alle krachten aal moeten In- spancea om te winnen. Zoo ons tweede echter alle zeilen bijzet en de wil om te winnen voorzit, zien wij den uitslag vaa Zondag met gerust hart tegemoet. G'BERG. Zondag a.s. speelt Geertruiden— berg 1 tegen O. D. O. Breda op het terrein achter de R.K. kerk. Zondag a.s. speelt Vitesse I tegen Bredania III te Breda, Dit is de laatste uitwedstrijd voor Vitesse in deze com petitie. Harry Denis speelt Zondag we gens ziekte niet mee tegen Duitschland Vermetten van H. B. S zal hem vervangen. Het gerucht ging dat ook Van Dijke niet van de partij zou zijn, dit is on juist. Van Dijke speelt a.s Zondag wèl te Amsterdam. Het is waarschijnlijk dat Gillens (Willem 11) a.s. Zondag nog niet her steld zal zijn van een mondziekte. Hij zal dan vervangen worden door Hamel (Ajax). ■Duiven. G'BERG. Zondag a.s. zal de vereeniging .Koningin alhier, een africhtingsvlucht houden met oude duiven vanuit Zevenbergen. postduiven- Wilhelmina" BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK.' Geboren: Geertruida d.v. Joh. A. Hooijmaijers en Joha. P. v. d. Wiel. Adrianus Joh. Jos. z.v. L. M. A. FTesselberth en G. H. Brekelmans Paula Joh. M. d.v. E. E. H. Bossaerts en J. C. M. van Ree Anton ia Joh. d.v. C. Pelgrim en A. G. v.d. Pluijm. Cornel is H. R. z.v. H. C. de Ruijter en A. M. Moonen. Paulus z.v. J. Mosselveldt en M. Pistorius. Adra. C. d.v. P. L. Pullens en F. O. v. Hilst Anton ia M. J. d.v. A. van Wezen- beek en J. C. van Heescli. Oatha. A. d.v. KI. Dalmaijer en C. J. Kortier Anna M. d.v. Willi. Arnold en A. M. K. Phaff. Overlijden: Johanna M. v. d. Gouw eohtg. van Adr. G. Verkoofstad 63 j. Agitha M. Korsten, echtg. van J. R. Kool, 43 jaar. Jordanus F. H. van Calker, echtg. van Joh. M. H. de Raad 79 jaar L. L. Th. J. de Leijer - J. M. Lombarts van A. C. Driessen van Versteijnen van Rotter- Robben en gezin van Drunen Grietje Wildeboer van Grave Jos. van Boxtel van Schijn cel J. M. van Oers van Boxtel. O. M. Vervoet. van Den Haag M. J. Keijzer van Arnhem J. Nieuwen- li u ij zen en gezin van Sprang-Capelle Th. Blom en gezin van Sprang-Ca pelle G. M. v. Mierlo van Tilburg P. J. Harry Lalieu en gezin van Teteringon Antoinetta M. v. Bal- kom van Tilburg Jolia, Heisen van Lastrup D. J. Tb. Leijtens v. Hens den Elisabeth S. A. van Bladel van Hedikhuijzen F. v. d. Leest van Nis- telrode P. A. Maas van Vorden, Geld. M. G. Schoevink van Apel doorn Adra. Reijners van Dord recht Anna Timmermans van Ant werpen Louisa Timmermans van Antwerpen. Vertrokken: Cornelis Th. de Kort naar Amsterdam Corn. v. d. Wiel naar Drunen Cornelis A. -I. van Loon naar Amsterdam. fngekomen van Waspik Eindhoven Utrecht M. dam Mar. Lammeren van f 22—f 36 per stuk. Aanvoer ruim, handel traag. Eierveiling Amsterdam. Gehouden op 23 en 26 Maart 1925. Kipeieren Hoogste prijs f 7.25. Middel prijs f 6.00-6.25. Laagste prijs f 5.00. Eendeieren f 5.60—6.50. Totaal aanvoer 450.000 stuks. Handel vlug. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 28 xMaart. Partijrepetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", verplicht koor, voor alle partijen mannenkoor. Zaterdag 28 Maart. Vergadering „Quick"-supportersvereeniging in de zaal J. Fransen. Aanvang 6 uur. Zondag 29 Maart. 12'/a uur- Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", mannenkoor. Musis Sacrum. Zondag 29 Maart. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 29 Maart. Flora-Bioscoop, „Dolle Marie" 6 en 8'/2 uur- Zondag 29 Maart. Witte Bioscoop, „Scaramouche" 6 en 8'/i uur. Dinsdag 31 Maart. Repetitie W G V. Dinsdag 31 Maart. Repetitie Waalw. Gem. Zangvereeniging voor Dames en Heeren om 8'/4 uu»- in Hotel Verwiel CORRESPONDENTIE. Correspondent Nieuwkuik en anderen. Wanneer U niet zorgen kunt, dat wij berichten en verslagen op denzelfden datum kunnen plaatsen als andere bladen, hebben ze voor ons geen zin. Willen we ze dan toch plaatsen, dan kunnen we ze beter aan die bladen ontleenen. U kunt ze toch zoo opgeven dat we ze gelijk hebben. Kan dat niet, dan kunnen we ze niet honoreeren. We kunnen dus het gezonden verslag niet opnemen, daar het reeds overal is ge publiceerd. Red. Verschillende stukken en berichten moeten tot een volgend nummer blijven liggen. Waalwijk, 26 Maart '25. Eieren 5"/a6 ct. Varken6 f 16—f 23. •s BOSCH, 25 Maart '25. Op de markt van heden waren aangevoerd 2114 stuks: 1156 stuks hoornvee. 701 biggen. 112 zeugen. 53 schapen—lammeren. 92 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 310—f 460 p. st. Kalfvaarzen van f 300—f 450 p. st. Magere ossen en koeien van f 170—f 270 Vette ossen en koeien van f 0.571 pd lekw Vette ossen en koeien van f 0.471 pd 2e kw Pinken van f 135—f 225 per stuk GEMENGD NIEUWS. Toen gisteravond de heer De K., wonende in de Paulus Potterstraat in Den Haag, thuis kwam, vond hij tot zijn groote ontsteltenis zijn 75- jarige vrouw, mevr. J. C. de K., gebr. E., bewusteloos op den grond liggen haar kleeren waren verkoold. Hij riep direct hulp in en spoedig werd de vrouw, wier lichaam door vlammen deerlijk verminkt was, naar het Zieken huis overgebracht. Later op den avond is zij nog even bij bewustzijn gekomen en heeft toen aan den dokter meege deeld dat bij het aansteken van de kachel haar kleeren in brand geraakt waren. Zij was alleen* thuis geweest en had aanvankelijk de vlammen niet kunnen dooven.Toen zij eindelijk hierin slaagde, was haar geheele onderli chaam reeds verbrand en viel zij bewus teloos neer. Vannacht is zij in het Ziekenhuis over leden Betreffende de verduistering van f 165 000 gepleegd ten nadeele van een te Amsterdam gevestigde bankin stelling kan nog het volgende worden medegedeeld. De gearresteerde is een 29 jarig jongmensch. wiens royale leef wijze reeds eerder de aandacht trok, Vooralsnog werd echter niet tot een buitendien moeilijk onderzoek overge gaan. Met het opmaken van de boeken aan het einde des jaars bleek echter dat er een tekort was van f165 000. De maatschappij, bij welke de bank tegen schade uit diefstal of verduiste ring verzekerd is, drong aan op een minutieus onderzoek, Daarbij kwam aan het licht, dat het betrokken jong mensch op eigen houtje speculeerde en voor dekking gebruik maakte van de waardepapieren der bank. Ook hield hij ónder zich geldsom men welke hij van de clientèle der bank ontving. Hij wist de fraude te maskeeren door dekking van den eenen post uit den anderen. Bij een verhoor heeft hij volledig bekend. De politie onderzoekt thans of er van het verduisterde geld nog iets te redden valt. Op de kruising van de Prins Hendrik en de Rietdijkstraat te Hoek van Holland zijn gistermorgen een auto bestuurd door G. Haaksma en de motorrijder J. Postma beiden aldaar tegen elkaar gereden. P, werd tegen de aldaar staande gemeenteklok ge slingerd en kreeg een samengestelde beenbreuk. Hij werd bij dr. Knip binnengedragen, die den man ver bond waarna hij per auto door een lid van de vereeniging Eerste hulp bij ongelukken naar het ziekenhuis aan den Bergweg te Rotterdam werd ver voerd. —Op den weg Roermond—Hom is gisteren de heer H. P. kassier der Boerenleenbank te Horn met zijn fiets in botsing gekomen met een motorfiets Hij werd met een gebroken been en een levensgevaarlijke schedelfractuur naar het hospitaal te Roermond over gebracht. schip in de Hamburgsche haven mel den de bladen nog de volgende bijzonderheden Men heeft verzuimd het schip, alvorens met de reparatie te beginnen, te ontgassen. Toen men nu met zuur stofapparaat eenige ijzeren stangen wilde doorsnijden, vloog het schip met ongeloofelijke kracht in de lucht. Een paar arbeiders werden over de daken van de naburige huizen heen- geslingerd en in de puinen teruggevon den. Hetzelfde gebeurde met een vijf centenaar zwaar anker, dat 200 M. verder in een zijstraat teruggevonden werd, bijna geheel onder het plaveisel begraven. Vier man worden nog vermist. Hun dood staat echter vast. Een Wolff-telegram uit Hamburg meldt Over de ontploffing in de haven wordt nog het volgende bericht De ontploffing op den lichter „Saturn" ging met vreeselijk geweld gepaard. Het 70 tot 80 meter lange schip werd volkomen uit elkaar geslagen Op het schip bevonden zich ver scheidene personen, die met zuurstof apparaten werkten. Men gelooft, dat er zich in de ledige tanks olieresten bevonden, die door verbinding met lucht een gasmengsel vormden, hetwelk door de hitte der zuurstofapparaten ontplofte. Hoe geweldig de ontploffing was, blijkt uit het feit, dat men een lijk op een 25 M. hoog dak in een zijgebouw vond. Van de „Saturn" steekt nog het stukgeslagen voorschip uit het water. De lichter „Saturn" behoorde aan de Kraluper machineolie-raffinaderij te Praag en bevond zich in reparatie. Het aantal dooden is tot elf gestegen. Twee personen worden nog vermist. Een Wolff-telegram uit Berlijn meldt Een ernstig auto—ongeluk heeft in den afgeloopen nacht plaats gehad. Een auto vaneen koopman uit Zehlen- dorf, waarvan de bestuurder door den schijnwerper vaneen van de tegen overgestelde zijde komenden wagen verblind werd, reed bij den overweg Wannsee tegen een boom. De koopman Ziegelroth was onmid- delijk dood, een inzittende werd zwaar, drie andere inzittenden werden licht gewond. Te koop aangeboden wegens plaatsgebrek zeer billijk eene in goeden staat zijnde Inlichtingen aan het Bureau van dit Blad. 34465 Ondergeteekende bericht het publiek van WAALWIJK en Om streken dat zij in het pand vroeger bewoond door den Heer C. VAN ZELST, heeft gevestigd Hopende door prompte en nette bediening veler gunst waardig te worden. 34468 Hoogachtend, WED. P. VBRSTI.IN6N. LAATSTE BERICHTEN. VAN DER MAADEN's HOENDER-EENDENPARK. Wijk en a burg Tel.No. 1. Broedcentrale 2400 eieren. Valnestcontröle. Boomgaard—Zwemwater. Wit- en Patrijsleghorns, Witte Wyandots, Barnevelders, Rhode Island, Wit Indische loopeenden. Eieren 20 cent. Kuikens 50 ct. Eendjes 60 cent. Loonbroederij: Volle lade 10, halve 12 ct. 34382 In de gisterenavond gehouden Raadsvergadering werd een schrijven van J. B. ten Haaf, waarom hem het winkelhuis in de Putstraat niet is gegeven en wel aan een vreemdeling, in handen gesteld van Burg. en Weth. Naar. aanleiding van een schrijven van de Kon. Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel over de toewijzing van gemeente-woningen, werd door wethouder Klijberg geprotesteerd tegen een ingezonden stuk voorkomende in „Het Huisgezin" en de vele verdacht makingen die naar aanleiding daarvan zijn gelanceerd. Hij gaf een uiteen zetting van den juisten stand van zaken, die alle leden bevredigde. De heer Verwiel stelde alle vertrou wen in de Commissie. Op verzoek van den heer van der Geld zal aan de Raadsleden een lijst worden verstrekt van de huurders. Een schrijven van den Minister van Onderwijs mededee^nde dat voorloopig voor de oprichting van een Ambachts school geen subsidie kan worden ver leend. wordt voor kennisgeving aan genomen. Besloten werd aan het comité voor de Hondententoonstelling een subsidie te verleenen van f 25. Een voorstel van Burg. en Weth., om den grond waarop het H. Hart- monument op het St. Antoniusplein is geplaatst, in erfpacht af te staan aan het Kerkbestuur in de St. Antonius- parochie, werd metalgemeene stemmen aangenomen evenals een voorstel tot aanwijzing der gronden, welke in de naaste toekomst voor den aanleg van straten bestemd zijn en vaststelling van een besluit tot het leggen van bouwverbod op die gronden. Een voorstel tot verhooging van de huren der gemeente-woningen, ont lokte eene langdurige discussie. Van huurders der gemeente woningen was een verzoek ingekomen om de huren met het oog op de steeds lager wordende loonen, niet te verhoogen. Door den heer Smolders werd het voorstel van de Commissie om bij den Minister alsnog stappen te doen om de aflossing over 60 jaar te verdeelen en niet ineens tot invoering van de eindhuren over te gaan, verdedigd. Ten slotte werd daartoe met alge- meene stemmen besloten. Bij de rondvraag werd door den heer Eibers gewezen op het gevaarlijke van het te hard rijden met auto's in de Grootestraat. Hij drong aan om vanaf de Broedersschool tot die der Eerw. Zusters de maximum snelheid op 15 K.M. te bepalen. Besloten werd waarschuwingsborden te plaatsen en aan de schoolbesturen te verzoeken de schoolkinderen tot voorbij de gevaarlijkste plaatsen uit school te willen geleiden. Volgend nummer uitvoerig verslag» GEERTRUIDENBERG. In de heden gehouden raadsvergadering is het nieuw benoemde lid van den raad, de heer A. J. L. de Kroon, met algemeene stem men tot wethouder benoemd. ENZ., ENZ. 34202 VINDT U BIJ ONS STEEDS IETS APARTS. Prima Overhemden met boord f 2,50. WAALWIJK bij de Markt. v./h. „Pomona", Grootestraat, W A A L W IJ K. Telefoon 162. .Dagelijks versche Spinazie 35 ets. p. kilo. Keelen 5 ets. p. bosje Radijs 7 ets. p. bosje. Verder alle soorten Bloem en Landbouwzaden voor handen. Vraagt prijscourant. Agent der Kon. Holl. Handel Mij. GROENEWEGEN Zoon. Tuinbouwwerktuigen, De Bilt. Alle artikelen worden direct aan huis bezorgd. 34418 33600 Alleen bij: TH. LÖ WENT HAL. Grootestraat 375. W A A L W IJ K. WIJ LEGGEN ONS S P C C i 8 1 toe op Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieten. Doos 90 - CO - 30 ct. BIJApoth.enDu>g!tten

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 11