DE ECHO VAN WM DERDE BLAD. No. 25 Zaterdag 28 Maart 1925 ft.s.% .Woensdag be gint een nieuw kwartaal van dit blad. Abonneer U dus direct, waar ons blad zich meer en meer uitbreidt. #.s. Zaterdag beginnen wij weer een nieuwe rubriek foto-nieuws, Humor, modes, speelrubriek, enz. „JEREMIAS". Eene grootsche vertooning te Waalwijk Van vele zijden vraagt men mij, in „De Echo van het Zuiden" eene be spreking te geven van het nieuwe stuk van kapelaan van Delft, dat met Pa- schen alhier gaat vertoond worden. In dit en een paar volgende artikelen zal ik trachten aan dat verzoek te voldoen. Te meer, wijl „Jeremias" nog niet in druk verschenen is, zullen deze artike len dienstig zijn, om het stuk beter te begrijpen. Men zal er dan bij de uit voering des te meer om genieten. Mag ik vooraf verklaren, dat wij hier werkelijk voor een uitvoering staan, die onze aandacht overwaard is. Ik aarzel niet te verklaren, dat we èn vanwege bet stuk zelf èn vanwege de zorg aan het geheel besteed, de praestatie's van vorige jaren, en ze waren toch niet zonder .succes, niet waar? zullen overtreffen. Persoonlijk reken ik „Jeremias" mee tot kapelaan v. Delft's beste werk. Het is een knap dramatisch tooneel- spel met bijzonder sterke handeling. Geen wonder, dat de acteurs, die wel acteeren kunnen, zooals ze meermalen bewezen, er zich met. zoo'n liefde aan geven. De vertolking van den heer van Engelen in de Barucli-rol vooral, bij de beschrijving van den ondergang van Jerusalem, is bijzonder, en streeft zijn Shylock-spel, indertijd zoo geroemd, op zij. Maar ook aan de uitvoering van het geheel hebben we alle zorg besteed. De architect Valk, bood bereidwillig zijne hulp tot het architectonisch opbouwen van 'ttooneel. De Eerw. Broeders ver zorgen het schilderwerk en hebben ook de leiding over 't muzikaal gedeelte. De heer W. Wiegmans uit Utrecht teekende de costuums, die door de fir ma Boomsma uit Groningen naar zijne aanwijzingen zullen geleverd worden. Den heer Joh. Winnubst, een der voor aanstaande musici in 't land, vonden we bereid de muziek te schrijven voor de reien; er komen passages in van treffende schoonheid. Deze reien wor den uitgevoerd door een driestemmig koor van mannen en jongens, allen in passend gewaad in onmiddelijke aan sluiting bij het spel. We zeggen al deze heeren voor hunne medewerking har telijk dank. Wanneer ons geen onverwachte moeilijkheden komen overvallen, hopen we dus we mogen 't in alle beschei denheid zeggen eene uitvoering te geven, die zelfs uwe hooggespannen verwachtingen, niet zal beschamen. Maar waar we 'n dergelijk iets durfden ondernemen, twijfelen we er ook geen oogenblik aan, of u zult ons allen met uw belangstelling steunen. Zelfs uit verren omtrek moeten de menschen nu eens naar goed tooneelspel komen zien. Zijn zulke uitvoeringen niet leer zaam en verheffend, èn voor 't publiek, maar vooral voor tooneelisten? Uw sympathie zal 'tedel streven der ac teurs aanmoedigen. Daarbij, 'tis al tijd aangenaam kennis te nemen van wat met eigen krachten te bereiken valt. Waalwijk heeft zoo langzamer hand een naam op te houden op kunst gebied. Doch laat ik u over 't stuk zelf gaan spreken, 't Is weer een Bijbel-stuk. En ik ben er blij om, nu 't voor den zoo- veelsten keer een werk van kapelaan van Delft betreft. Want op 't Bijbel terrein ligt z'n kracht. „Jeremias" is de titel. Bedoeld is er mee de groote profeet uit het Oude Vei bond. Ik moet u echter aanstonds voor ééne zaak waarschuwen. We zou den uit den aard der zaak gejnakkelijk geneigd zijn, Jeremias, die met zijn naam en daad het stuk draagt, te ma ken tot den passieven persoon van het drama, den held, die na vele verwikke lingen en moeilijkheden ten slotte ten onder gaat. Zoo zou de dichter het drama inderdaad hebben kunnen opvat ten. Maar hij heeft het niet gedaan. Hij heeft Jeremias gemaakt tot een actieven persoon, die werkelijk hande lend optreedt als de profeet, d.w.z. als de man, die in naam van God tot volk en koning komt spreken. En wat hij te zeggen heeft, dat zijn de strafaankon- digingen vanwege de boosheid van het volk van Israël en Juda. Zoo is het stuk in zekeren zin geen éénheid. We kunnen het opvatten, als de sterk dramatische omschrijving van drie straf-profetieën van Jeremias, respectievelijk tot drie verschillende koningen gericht. De drie koningen zijnJoakim, Jecoonja en Scdekias. En de straf profetiede driedubbele wegvoering van het volk naar de Ba bylonische gevangenschap. Hier hebt ge in een paar woorden geheel den in houd. Dan vangt het eerste bedrijf aan, dat handelt om de verwerping van ko ning Joakim. Joakim was de oudste zoon van Jo- sias, een vrome koning. Maar zoo vroom als Josias was, zoo slecht was Joakim. Onder zijne regeering staken de ondeugd en afgoderij in Juda, en vooral in Jerusalem, het hoofd weder op. Jeremias werd door God gezonden, en op zekeren dag predikte hij in het voorhof van den tempel: „Dit zegt de Heer: indien gij niet naar mij luistert, en niet hoort naar de woorden van mij ne dienaren, de profeten, zal Ik dezen tempel gelijk maken aan Silo, en deze stad zal Ik stellen tot een vloek voor alle volken der aarde". In het 4e jaar der regeering van Joakim, overwon Nabuchodonosor, ko ning der Chaldeën, die Babylonië (Ba- bel) bewoonden, de Egyptenaren en ont nam hun al de landen, die zij bemach tigd hadden, o.a. ook Juda. Weldra be legerde en veroverde Nabuchodonosor Jerusalem; Joakim moest onderdanig heid en jaarlijksche schatting betalen. Toen trok Nabuchodonosor af, maar voerde enkele der aanzienlijkste jonge lingen mee, onder wie Daniël, den prins-profeet. (Dit komt in ons spel voor). Maar 't was nog niet genoeg. (Op een en ander wordt ook in den loop van 't spel gewezen.) Met de wegvoering van Daniël en anderen, in het jaar 606 voor Chris tus, beginnen de zeventig jaren der Babylonische ballingschap. Jeremias profeteerde nog in hetzelfde jaar: Al dus spreekt de Heer: „Omdat gij naar mijne woorden niet geluisterd hebt, zal Ik zenden en vergaderen alle volken van het Noorden en mijnen dienst knecht Nabuchodonosor, den koning van Babyionen Ik zal hen brengen over dit land en over zijn bewoners en over alle volken in het rond. En dit gansche land zal woest en wild zijn en al deze volken zullen den koning van Baby Ion onderworpen zijn, zeventig jaren lang. Maar als de zeventig jaren vol zijn, zal ik den koning van Babyion en zijn volk straffen, om wille hunner ongerechtigheid, en Ik zal het land der Chaldeën maken tot een eeuwige woes tenij." In het zevende jaar zijner regeering weigerde Joakim de hem door Nabu chodonosor opgelegde schatting te be talen tot straf werd zijn land aan plundering prijs gegeven, en zwermen van roovers overstroomden het onge lukkige Juda, en verwoestten alles te vuur en te zwaard. Vier jaren latei- kwam Nabuchodonosor zelf voor de tweede maal Jerusalem belegeren. De belegering van Jerusalem wordt door kapelaan van Delft in zijn too- neelstuk breedvoerig en zeer drama tisch weergegeven; we zien Joakim als het ware tot waanzin komentenslotte vlucht hij weg. Na zijn dood werd zijn lijk, evenals het onreine overblijfsel van een gestorven dier, weggeworpen buiten de poorten van Jerusalem, juist zooals Jeremias het hem voorspeld had. Jeremias had hem voorzegd, dat hij „een ezels-begrafenis" zou krijgen. Nog moeten we dit vooral goed in het oog houden. Jeremias handelt bij zijne straf-predikatie's vaak symbo lisch. Zoo kondigt hij de straf aan Joa kim aan door „de profetie van den pot". Hij is naar den pottenbakker gegaan (zie hierboven, hoe hij tot Ba ruch spreekt) en heeft er gezien, hoe de pottenbakker een pot draaide uit leem, maar hem aan stukken smeet, om dat hij hem niet beviel, en een anderen pot draaide. Nu verschijnt Jeremias voor den koning Joakim, terwijl hij eenen pot draagt. Hij smijt dezen pot voor den koning aan scherven, zeggen de: „kan God niet als deez' pottenbak ker doen? Hij verbrijzelt u als dezen pot." Daarom draagt het eerste bedrijf tot opschrift: „De profetie van den pot". Het tweede heet, zooals we nog zul len zien„De gordelde zure en zoete vijgen; de zure en zoete wijn". En het derde: „Het boek in 't vuur." Ook moet ik u wijzen op het Bijbelsch perspectief, dat van Delft zoo schoon weet aan te geven, d.w.z. de vooraf beelding van den Christus. Maar ik doe misschien beter met dat pas op het allerlaatst aan te toonen. De handelende personen in het eer ste bedrijf zijn Jeremias, de profeet. Baruch, geheimschrijver van Jere mias e'n profeet. Joakim, koning van Juda. Jecoonja, zijn zoon. Sedekia, zijn broer. Hanauja, valsche profeet. Michaja, valsche profeet. Paskur, (afgods)priester. Daniël en Ezechiël, prinsen en pro feten. Verder volk, gevolg van den koning, slaven enz. L. BIJNEN, Pr. (1) Moloch was een koperen beeld, dat gloeiend gestookt werd, en dan wierp men de offers (kinderen) in zijne armen. (2) Jahve is de naam van God, ook Jehova de zijnde („lk ben, die ben"). PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 27 Maart 1925 De heer Gerard Goutière alhier is uitgenoodigd op te treden als jury lid op de Internationale Bakkerij-Ten toonstelling, dezen zomer te Parijs te houden. Zeer zeker eene mooie onderschei ding. L.l. Woensdagavond werd in 't café P. van Daelen een vrij druk bezochte vergadering gehouden van huurders van gemeentelijke arbeiders woningen. Door de commissie uit de huurders werd verslag uitgebracht van hare conferentie met de Bouwcom missie. De vergadering was niet te spreken over het resultaat. Vooral het gegeven motief voor huurverhooging. nl. dat de regeering de huurprijsver- hooging zou hebben vastgesteld, were gewoon in twijfel getrokken. Men meende dat. waar de woningbouw als een algemeen belang is te beschouwen, het niet aanging den H. O. met f 20,000 te verlagen en den huurders van gemeentewoningen zoo'n belang rijken nieuwen druk op te leggen. Verschillende vragen werden gesteld aan het aanwezige lid der bouwcom missie, den heer F. Smolders, die de meeste vragen naar voldoening be antwoordde. Enkele stemmen gingen zelfs op om en bloc niet te betalen en een geluid liet zich hooren om andere radicale maatregelen te nemen, nl. om z'n jas maar eens te gaan omdraaien met de roode voering naar buiten Dit vond trouwens meer afkeer dan bijval. Men besloot te protesteeren tegen de huurverhooging en met gepaste middelen te trachten deze te voorkomen. Besloten werd het volgende adres aan den gemeenteraad te richten Aan den Raad der gemeente Waalwijk te Waalwijk. Edelachtbare Heeren! Ondergeteekenden, vormende eene Commissie uit de huurders der ge meentewoningen en domicilie kiezende ten huize van eerstondergeteekende, St. Antoniusstraat 93 te Waalwijk, hebben de eer U ter kennis te brengen dat zij aan de huurders der ge meentewoningen. in protestvergadering bijeen op 25 Maart 1925 in de zaal van den heer van Daelen. het resultaat der besprekingen met de bouwcom missie hebben medegedeeld. dat de vergadering ten zeerste ver baasd was en ten zeerste teleurgesteld over het feit, dat de huren toch verhoogd zullen worden, ondanks de uiteengezette bezwaren dat de vergadering met klem opkomt tegen deze verhooging die den huurders uiterst onaangenaam is en die hen in groote verlegenheid brengt, nu de loonen zoo gedaald zijn, terwijl de levensstandaard daarentegen zoozeer gestegen is dat de Hoofdelijke Omslag, die met f 20,000 is gedaald, voor de huurders der pl.m. 150 arbeiderswoningen door de verhooging der huurprijzen geen voordeel oplevert, terwijl de overige gemeentenaren van deze belasting verlaging wel profiteeren. Redenen waarom ondergeteekenden, namens de vergadering, beleefd doch dringend verzoeken te willen bevorde ren dat deze huurverhooging niet doorgevoerd worde. 't Welk doende, enz. Waalwijk, den 26 Maart 1925. Ook werd besloten te requestreeren bij den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid om, gezien de dalende lijn van den loonstandaard en de lage contractueele loonen in de groote bedrijfsgroep der schoenmakers en looiers, waartegenover staat het steeds hooger worden van de prijzen der eerste levensbehoeften, hem te verzoe ken de opgelegde huurverhooging te willen terugnemen. Gisierenavond had in de groote zaal van den Gildenbond eene propa ganda vergadering plaats, uitgeschre ven door de vereeniging Derde Orde, gevestigd in de St. Antonius-kerk. Ongeveer half acht opende de Voor zitter. de heer W. v. d Mee, met den chr. groet deze vergadering Hij riep de vele aanwezigen hartelijk welkom toe en zag in deze opkomst een groote belangstelling voor de Derde Orde. De Eerw. pater Seraphinus daarna het woord nemende, liet, aan de hand van ontelbaar gekleurde lichtbeelden het met groote aandacht luisterende publiek het geheele leven van St. Fran- ciscus zien, vanaf zijn geboorte tot aan zijn dood. Hij voerde zijn gehoor naar het schoone Assisië, waar Franciscus het levenslicht aanschouwde en naar de plaatsen waar de grootste bijzon derheden uit zijn leven zijn voorge vallen. Voorts kreeg men tal van hoog geplaatste personen te zien die tot de volgelingen van dezen grooten Gods- vereerder zijn gaan behooren. Deze lezing, die bijna drie uur in beslag nam, heeft iedereen voldaan want pater Seraphinus bleek behalve een goed spreker ook een groote ken ner te zijn van de geschiedenis van St. Franciscus. De Z.Eerw. heer Kuijpers pastoor van de St Antonius-parochie, dankte den Eerw. pater voor diens heerlijke levensschets van St. Franciscus en wees er op dat de vereeniging in 1920 is opgericht met 140 leden. Ge durende de jaren 1921 en 1922 zijn nog talrijk vele leden toegetreden doch in 1923 en 1924 hebben er bijna geen inschrijvingen meer plaats gehad, van daar deze propaganda avond. Hij kan de aanwezigen nog mededeelen. dat binnenkort het 5 jarig bestaan sal wor den herdacht en dan durft hij vertrou wen dat velen zich bij deze vereeni ging, die in den hedendaagschen tijd eene vereeniging bij uitnemendheid is, zullen laten inschrijven. De plicht van de leden der Derde Orde is niets anders dan braaf te leven en te streven naar meerdere volmaakt heid. Daarna werd deze goed geslaagde propaganda avond gesloten. Er werd nog eene collecte gehouden, die f20.— opbracht. Ik zal u voor vandaag het eerste be drijf wat nader omschrijven. Het volk pleegde afgoderij. Dat was wel zijn ergste, maar dan ook een groote misdaad. Zoo offerden ze in het dal van Tophet aan den afgod Moloch zelfs hun eigen kinderen. Om al die misdaden was de beker van Gods toorn boordevol gevuld. Hoort, hoe Jeremias liet aan Baruch, zijn geheimschrijver, tevens profeet, aankondigt. Dit is de aanhef van het stuk: Jeremias Baruch, de Heer zegt: „Ga naar Tophet", Kom. Raruch Tophet? dat gruweidal van bloed en vuur waar Moloch staat in laai en gloei (1) en Juda speelt met vuur? Profeet, er bliksemt gramschap in Uw woorden, of gtf de sikkels voert van Jahve's (2) [wraak. •Jeremias Ja, .Tahve heeft tot maaierszeis mijn woord voor d* oogst van gruwelen versch gewet... WeeWeenu op het veld van bloed en [moord .Tahve zijn sikkels om te maaien zet en maait de maten vol. Nu is 't Zijn uur. Zij staken voor 'nen koop'ren afgod 't vuur en als gemeste kalv'ren dart'len zij en springen dol en dronken in de rei op trommels en trompetten rond het beeld, en rijten borst en boezem open, en slaan van 'tkind, de handen... Moeders schreien zucht [noch traan, maar spelen mee 111 rei en dans voor 't wicht, dat voor hun oogen in de vlammen ligt... Baruch Wee WeeJerusalem wacht eene wreker Jeremias De Heer staat op. Hij heeft den gouden [beker van heil'gen toorn boordevol gevuld, en roept tot alle volkeren„Gij zult van mijnen heil'gen beker drinken allen"... ze zullen drinken, tot ze dronken vallen... Naar Tophet kom Wij moeten gaan naar eenen pottenbak ker." Woensdagavond hield de afdeeling Waalwijk c.a. van den N. C. Boerenbond in de groote zaal van den Gildenbond, eene algemeene vergadering. Wegens het bedanken van den Voorzitter, den heer Loeff, stond de vergadering onder leiding van den heer Adr. v. d. Broek. Deze wees er op dat uit de groote op komst de conclusie mag worden getrokken, dat de leden weer meer belang gaan stellen in de vereeniging en dat noemt hy een stap in de goede richting. Vervolgens deelde liy nog mede dat door den heer Van Heftst het secretariaat voor- loopig geheel belangloos zal worden waar genomen. Namens alle leden brengt hy hem daar voor gaarne een woord van openlyken dank. Naar aanleiding van een in de vorige ver gadering gestelde vraag over het beerrijden. kan hy den leden nrndedeelen, dat door het bestuur met verschillende raadsleden daar over is gesproken. Allen waren van oordeel dat 's avonds oninogeiyk eerder daarmede kan worden begonnen. Wel zou het gevonden kunnen worden dat 's morgens een uur lan ger kan worden gereden. De toestand in de gemeente is hier zoo, dat tot 's avonds laat aanhoudend menschen op de been zyn en 's morgens voor zeven uur weinig of geen. Door den heer van Ryen, ambtenaar van den N.C. Bond, wordt op verzoek van den Voorzitter rekening en verantwoording over 1924 gedaan. Daaruit bleek dat de ontvang sten hebben bedragen 994.20 en de uitga ven 957.61, zoodat het boekjaar sluit met een goed slot van 36.60. Door genoemden ambtenaar werd ook voorlezing gedaan van de balans. Daaruit bleek dat de vereeniging voor een schulden last staat van ƒ6000. Wel heeft men in het pakhuis een bezit ting, doch dit mag men voor heden niet te hoog op de balans brengen. Worden de ty- den beter dan bestaat meer kans om het pakhuis aan een goeden prys te verkoopen dan thans. Naar zyne meening zou, wanneer de Boerenbond zou ophouden te bestaan en het pakhuis geforceerd moest worden ver kocht, 't het geraamde bedrag niet opbrengen en er dus nog een grooter verlies te boeken zyn. Om dat alles te voorkomen, zal een aandeelenkapitaal worden aangegaan als zynde in het algemeen belang. In het verslag zal telkenjare een balans worden overgelegd, opdat de leden steeds kunnen zien hoe het met de vereeniging staat. Men zal dan telkens kunnen zien of er verlies of winst gemaakt is. Hierna stelt de Voorzitter aan de orde verkiezing van 4 bestuursleden, wegens ont slagneming van den heer Jos. Loeff en pe riodieke aftreding van de heeren W. Klerkx, Arn. Pullens en J. van Daelen, en van een secretaris-penningmeester wegens ontslag neming van den heer W. de Rooy. Hy brengt dank aan den heer Loeff, die wegens gezondheidsredenen ontslag moet nemen, voor alles wat hy in het belang van de vereeniging heeft gedaan. Hy dringt er by de leden op aan een goed lid te benoemen. Het bestuur heeft gemeend goed te doen, zich van een aanbeveling te onthouden. Worden herbenoemd de heeren A. Pullens en J. van Daelen en gekozen dhr. H. Klijn en J. van Loon, Mzn. De Voorzitter brengt het scheidende lid. den heer W. Klerkx, gaarne een warm woord van dank voor alles wat hy in het belang van de vereeniging heeft gedaan. Vanaf de oprichting is hy steeds bestuurslid geweest en maar weinig vergaderingen zullen zyn gehouden wnarby hy niet tegenwoordig is geweest. Spr. hoopt dat de heer Klerkx den Boeren bond een warm hart zal biyven toedragen. Vaststelling en verdeeling der aandeelen in het anndeelenkapitaal, in te leiden door den heer van Rijen, ambtenaar van de Coop. Centrale Boerenleenbank. Spr. zegt, dat hij na hetgeen hij In een vorige vergadering hierover heeft gezegd, daaraan niet veel meer behoeft toe te voegen. Op een zaak wil hy echter wyzen en dat is dat hy in een vorige vergadering gezegd heeft dat iemand die nooit het ledenregister heeft geteekend ook niet annsprnkeiyk kan wor den gesteld. Dat is niet zoo. Volgens art. 9 moet iedereen betalen waarvan eenig bewys is dat hy fid is. Ieder lid zal derhalve een schuldaandeel van 95 moeten nemen. Kan men dit niet ineens betalen, dan kan dit in gedeelten wor den gedaan en wordt van _het niet-betaalde 5 pCt. rente gerekend. Door den heer H. Maas werd opgemerkt dat, toen hy zich een vorig jaar opgaf als lid, hem nooit gezegd is, dat de vereeniging tot over de ooren in de schuld zat. Had hy zulks geweten, dan zou hy nooit als lid zyn toegetreden. Hem nu laten betalen noemt hy onbiliyk en hy denkt er dan ook niet aan om dit te doen. De heer van Ryen merkt op, dat hy dan gerechteiyk zal worden vervolgd. Hy wil dnarby de waarschuwing nog voegen dat de onkosten van het proces dan teven9 ook voor rekening van het uittredend lid ko men. De heer Maas zegt dat ze hem wel kun nen ophangen, maar verplichten tot betalen nooit. Eenige hospitont-leden wyzen op de on- biliykheld dat ze thans in het tekort moe ten bydragen, terwyi ze nooit aan de stem ming hebben deelgenomen. De heer v. Ityen wyst er op dat ze van de vereeniging hebben geprofiteerd. Hy merkt nog op. dat de voordeelen verbonden aan de verschillende zaken van den Boeren bond zeer groot zyn. Alleen het verzekeren der paarden is al zoo goedkoop by een par ticuliere maatschappy vergeleken, dat men daar alleen reeds aan verdient wat men nu door .samenloop van omstandigheden moet betalen. Verschillende leden biyven het betalen onbiliyk noemen en zeggen nog niet te we ten of ze daartoe wel over zullen gaan. Door den heer Van Heyst wordt de vraag gesteld of de grondeigenaren het jaclitrecht aan den Boerenbond willen afstaan, welke het dan zal verpachten. De vereeniging zal daardoor een voordeel genieten van 100. Wordt besloten dit in overweging te ne men. De ZeerEerw. heer Adviseur dankt den heer van Ryen, omdat hy alle moeiten in het werk heeft gesteld om de Boerenbond weer te maken tot een flinke vereeniging, waarvan alle leden steeds de rykste vruch ten kunnen plukken. Daarna werd de vergadering gesloten. Zaterdag 21 Maart werd aan de arbei ders der N. V. Hulshof's Vereenigde Fabrie ken te Lichtenvoorde bekend gemaakt, dat de schoenfabriek met ingang van 5 April a.s. \vordt stopgezet. Alleen de afd. Long Life biyft in werking. In .ons „In Memoriam" betreffende wyien den heer Jord. van Calker, stond ook vermeld, dat ZEd. penningmeester was van 't R. K. Burgeriyk Gasthuisbestuur. Dit is onjuist. Hy was hiervan gewoon lid. In de gisteravond gehouden vergade ring van de Bouw-commissie, werden met eenige vrykomende woningen en de in de St. Crispynstraat gereedstaande, in totaal 17 gemeente-woningen aan gegadigden toe gewezen. By nagaan van de sollicitanteniyst bleek dat nog pl.m. 60 ernstige liefhebbers moeten wachten. Het is te hopen dat het gerucht, waarvan wy dezer dagen hoorden, n.l. betreffende een gevormde combinatie, die naby den wa tertoren een 30-tal arbeidswoningen wilde bouwen, waarheid bevatte, want het woning tekort biykt hier nog lang niet aangevuld. J.l. Woensdagavond werd de vriend- scliappeiyke wedstryd tussdhen de Biljart- vereenigingen „Ons Genoegen", gevestigd by den heer Alb. Kemperman, alhier en „Entre Nous", gevestigd by den heer .Tan van Dun te Kaatsheuvel, onder groote belangstelling voortgezet. Met een groote meerderheid werden dit maal alle partyen gewonnen door „Ons Ge noegen". De ZeerEerw. heer Buys, pastoor van de parochie Maria Onb. Ont., is in den bes ten welstand in de Eeuwige Stad aangeko men. Op de Candidateniy'st van de Demo cratische Party, die in alle kieskringen de zelfde 20 namen zal bevatten, komen o.m. ook voor de heeren C. Roggeveen en A. van Gent, beiden alhier. De heer Joh. Verhoeven, organist en muziekleeraar alhier, is benoemd tot orga nist-directeur aan de St. Elisabethkerk, in de Mathenesserlaan te Rotterdam.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 9