dat ge er nu bent geweest, terwijl het een paar dagen mooi weer is geweest. Als ge met slecht weer gaat kijken, zal U wel anders praten. Daarna wordt de vergadering ge sloten. aanvechtbaar advies voor ons Christe lijke menschen door zoo'n hoog College INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur. In de Echo van 21 Maart II las ik uit het Kort Verslag van de Vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waalwijk, dat in die vergadering ook is behandeld het be kende rapport van de Commissie Nol ting. Dit rapport is zeer zeker door de Administratie der Posterijen en Tele grafie orn advies gezonden aan de Kamers van Koophandel en Fabrieken in ons land. zooals ten deze gebrui kelijk is. Het volgende is, volgens Uw verslaggever, van dat rapport gezegd „De vergadering was van gevoelen, dat door de voorgestelde omzetting der hulppostkantoren te 's Gravenmoer en te Grevelduin-Capelle de belangen van de ingezetenen dier plaatsen dermate worden geschaad, dat daartegen met klem behoort te worden opgekomen. De bezuiniging door de in het rap port voorgestelde wijziging, stelde de vergadering te leur. De voorgestelde veranderingen werden dan ook niet af doende geacht om eene beduidende verlaging van het posttarief te verkrij gen. De vergadering acht afdoende bezuiniging alleen fe verkrijgen door verlenging van den arbeidstijd van het personeel, verlaging der loonen tot het niveau van die in de particuliere be drijven, waarnaast verlaging van het tarief, het gebruik van de diensten van het posterij bedrijf zal in de hand werken." ik wil mij niet wagen op het meer Technisch terrein en uitspieken of er al dan niet afdoende bezuinigd wordt door de veranderingen die in genoemd rapport worden voorgesteld, doch wel zou ik de vraag wdlen stellen, omrede de vergadering meende, dat er wel afdoende bezuinigd zou worden door verlenging van den arbeidstijd van het personeel en verlaging der loonen tot het niveau van die in de particulieren bedrijven, of de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waal wijk wel wett-hoe hoog de loonen en hoe lang de arbeidsduur van het personeel bij het bedrijf der Posterijen en Tele grafie thans zijn. Ik mag aannemen, wanneer ze inlichtingen hadden inge wonnen ter bevoegde plaatse, zij een ander advies hadden uitgebracht. Im mers voor verreweg het grootste ge deelte van het personeel is de dienst- duur 51 uren per week. Voor het overige kantoorpersoneel op een enkele uit zondering na is dit 48 uren per week. Als men nu weet dat de arbeid heel wat verantwoording van den ambtenaar vraagt en bovendien een zeer onregel matige diensttijd. b.v.b vroeg én laat en Zou en Feestdagen heeft, is het advies van het hooggeacht en gewaar deerd College als de kamer van Koop handel en Fabrieken te Waalwijk ten opzichte van de arbeidsverlenging wel aanvechtbaar. Het 2e middel de verlaging der loo nen tot het niveau van die in de par ticuliere bedrijven. Ik weet niet of de Post Administratie heel veel aan dit laatste als advies zal hebben. Er wordt niet aangegeven met welke categorie van arbeiders of ambten in particuliere bedrijven men het zoo zeer uiteenloo- pend personeel der Posterijen en Tele grafie wil vergelijken. Ik wil alleen maar goede trouw bij dit hooge College veronderstellen men zal daar meenen, dat de loonen nog heel wat hooger zijn als in particuliere bedrijven Evenwel van de loonen bij het be drijf der Posterijen en Telegrafie wordt thans gezegd door Geestelijke Adviseurs van RK. Bonden, dat de loonen van dien aard zijn dat er fatsoenlijk armoe wordt geleden. Zijne Excelentie de Minister van finantiën heeft gezegd in 1924De loonen zijn in absoluten zin niet te hoog en dat het hem leed deed om de loonen te moeten verlagen en toch is dit ge schied, tot een percentage van 10 tot 25 °/0 afgezien nog van het offer van 8'/2°/o pensioensbijdrage wat tot 1923 niet bestond. Er leeft onder het corps ambtenaren een bittere stemming vooral bij het Post- en Telegraaioedrijf. Een maatschappelijke instelling als de Ka mers van Koophandel die zeer zeker willen bevorderen de goede functio neering van een bedrijf wat zoo 'n gewichtige en onmisbare rol speelt in het maatschappelijke leven, had eerst zich eens ernstig rekenschap moeten geven, wat de gevolgen zouden zijn, wanneer hun advies voor zoover het begrijpelijk en volledig is, zou worden opgevolgd. Een bezuiniging op de loonen d.w z. loonsverlaging, om een beduidende verlaging van de post- tarieven te verkrijgen, zonder om te zien of zijn evenmensch daardoor in armoede wordt gebracht, is een zeer gegeven. VERITAS. Mijnheer de Redacteur Voor eenige weken las ik in uw geacht blad dat van de afd. „Schoen maken" aan de Ambachtsschool te Tilburg een aanvraag was ingekomen bij den Bor.d van Schoenfabrikanten om financieelen steun. Terecht werd bij deze aanvrage op gemerkt door den heer Verheij uit Nijmegen, dat de landelijke bond van schoenfabrikanten z.i. alleen te maken had met het landelijke instituut, met name de Rijksschool voor de Schoen en Lederindustrie te Waalwijk. Mijns inziens is dit een zeer juist en het eenig juiste standpunt, waardoor trouwens ook elk precedent wordt vermeden. Stelt U voor dat de bond alle gemeentelijkescholen en schooltjes moest gaan subsidieeren. Dat is toch onbegonnen werk en tevens zou dat steeds in meerdere of mindere mate strekken ten nadeele der Rijksschool te Waalwijk, die door rijksgeld, dus ook door ons aller geld ten behoeve va'n onze beide industriëen werd op gericht. in stand gehouden en op zoo uitnemende wijze werd uitgebreid en gehouden op de hoogte van den tijd, zoodat het ook noodig is daarop aller steun te concentreeren. zeker dien van een lichaam als den Bond van Schoen fabrikanten Schoenfabrikant Mijnheer de Redacteur In mijn vorig ingezonden stuk heb ik den „Oprechten Waalwijker" uit het „Huisgezin" even met juiste cijfers erop gewezen, dat hij een leugenaar, een verdachtmaker is van de bovenste plank met z'n 80 °/0 Hij zwijgt ook als 't graf. natuurlijk. Het zal me echter niet verwonderen als hij nu binnenkort met een ander praatje komt dat hij nu reeds hier en daar vertelt en opgeld moet doen, nl.„hetgeen nu vermeld is. dat zijn alleen de wo ningen die toegekend zijn aan gezins hoofden. maar de bedoeling is dat men de huizen neemt waar dochters of zoons zijn, die als stikster of schoen maker ergens werken natuurlijk in hoofdzaak bij „Hollandia" of „Timtur". Komt dus een aanvraag in bij de bouwcommissie van een metselaar, verver, timmerman of wat ook, dan mag de commissie voortaan niet meer vragen naar de huiselijke omstandig heden, naar de noodzakelijkheid, neen dan moet die huisvader opgeroepen worden om te verklaren of hij soms een zoon. dochter, neef, nicht of wat ook heeft die bij „Hollandia" of „Timtur" werkt en dangeen woning, want dat is uit den booze en dan is die woning al woont er maar een plaksterlje of loopjongetje in.. toegewezen aan „Hollandia" en „Tim tur" en gaat het naar de..... 80 °/0 Wie lacht daar, „Oprechte Waal wijker" X Y Z. ^RECHTSZAKEN^ POLITIERECHTBANK. Strijders in den dop Twee schoolkinderen in Almkerk hadden zoowaar een schoolstrijd. De een genoot onderwijs op de openbare de ander op de christelijke school. Over en weer verdroegen ze zich niet en geraakten aan 't vechten. Gevolg was dat C. v. d. Stelt te Almkerk het opnam voor zijn eigen strijder in den dop en, naar het heette, op 'n keer het kind van C. Paaimans een bloed neus sloeg. Doch papa Paaimans sprong toen ook uit zijn vel en kwam er toe op 14 Febr. van der Stelt een pak slaag te geven, zoodat hij er van in den sloot rolde en er kletsnat weer uitkroop Beklaagde P. was niet verschenen. De eisch wegens mishandeling luidde f20 boete, de uitspraak f i5, subs. 8 dagen hechtenis. Ernstige mishandeling. C. V. uit Waspik had bij een vecht partij te Raamsdonk een tegenstander met een mes gesneden en ernstig ver wond. Deswege was beklaagde door de rechtbank te Breda veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf, conform den eisch van hel O. M. De zaak diende in hooger beroep. Het misdrijf was weer gevolg van het kermishouden. Beklaagde ontkende alles De adv.-gen. eischte bevestiging van het vonnis. De verdediger, Mr. van Leeuwen Jr. Den Bosch, pleitte vrijspraak, subs, voorwaardelijke straf. Uitspraak 11 April. Geheime branderijen. De rechtbank deed uitspraak in de strafzaken wegens overtreding der wet op het gedistilleerd en veroordeelde P. G. v. A., G. W. en P. A. M., allen te Heusden, ieder tot 3.maanden gevangenisstraf; H. W. G. H. te Den Bosch tot 3 maanden A. v. d. H. te Den Bosch tot 2 maanden gevangenis straf en 1 maand hechtenis; D. A. H. te Den Bosch tot 3 maanden gevan genisstraf. allen met verbeurdverklaring der in beslag genomen goederen. De Haagsche Rechtbank ontzegt de ingestelde vordering. In het door den Centralen Bond van Nederlandsch Post-. Telegraaf en Te lefoonpersoneel (C. B P. T. T.) aan hangig gemaakte proces tegen den Staat der Nederlanden in verband met de intrekking van artikel 40 van het Be zoldigingsbesluit en de door dien Bond op naam van A. J. M. van der Wielen te Amsterdam ingestelde vordering tot uitbetaling van hetgeen aan salaris is gekort, beneden het bedrag van het traktement op 1 Juli 1922. is heden door de Haagsche Rechtbank uitspraak gedaan. De ingestelde vordering werd door de rechtbank ontzegd. KANTONGERECHT WAALWIJK. Uitspraken 26 Maart 1925. F. J. T te Waalwijk, overtr. Pol. Verord. 1 of 1 w. tuchtschool J. W. N. te Sprang en C. S. te 's Bosch, beiden alsvoor, ieder 10 of 5 d. 1'. v. 1). te Wijk, alsv. 15 of 8 d. S. R. It. v. E. zwervende, alsv. 3 of 2 d. A. C. v. d. P. te Dussen, overtr. wa penwet 3 of 2 d. M. L. v. d. S. te Elshout, A .H. de B. te Nieuwkuijk en L. v. d. A. zwervende, allen overtr. mo tor- en rijwiel regl., ieder 5 of 3 d. M. J. te Kaatsheuvel, opgave valsche naam, 10 of 5 d. L. v. O. zwerven de, alsv. ƒ20 of 10 d. en overtr. Pol. Verord. 3 of 2 d. A. v. M. te Kaats heuvel, overtr. Vleeschkeuringswet 1 of 1 w. tuchtschool H. W. v. L. en C. H. v. L. heiden te Waalwijk, beiden alsv. ieder 15 of 10 d. G. M. v. d. S. te Elshout, alsv. 3 of 2 d. J. T. en J. v. K. en A. A. v. R. allen te Waal wijk, allen alsv. ieder ƒ2 of 2 d. J. H. B. te Waalwijk, overtr. woningnood wet, vrijgesproken. J. B. te Waal wijk. alsv.3 maal 2 of 2 d. P. v. D. te Drunen overtr. Invaliditeitswet 19 maal 0,50 of 1 dag. S. V. te Veen, overtr. trekhonden wet ƒ1 of 1 d. A. v. B .te Waalwijk overtr. veldpol. 5 of 3d. L. v. d. W. te Vlijmen, overtr. warenwet 20 of 10 d. A. B. te Drunen, alsv. 7.50 af 4 d. H. B. te Vlijmen en F. C. B. R. te Waalwijk, beiden alsvoor, ieder 10 of 5 d. J. II. B. te Sprang overtr. Alg. Veil.wet 10 of 5 d. Th. H. L. te Waalwijk overtr. arbeidsuxVt 2 maal 2 of 2 d. M. D. te Waalwijk alsv. 7 maal ƒ1 of 1 d. G. P. te Waalwijk, P. J. P. te Loon-op-Zand, beiden dronkenschap ieder 10 of 5 d. W. J. A. P. zwer vende, alsv., 5 of 3 d. SPORT. Quick. Door de schitterende 41 overwin ning van Quick op K. W. B. heeft zij haar kampioenskansen behouden en staat met een prachtig doelgemiddelde aan de spits van haar aldeeung. Quick heelt evenals Gudok 18 punten behaald en daar het doelgemiddelde niet be slist, zal Quick op een neutraal terrein een beslissings-wedstrijd moeten spe len tegen Gudok. Waar en wanneer deze voor Waalwijk zoo belangrijke wedstrijd zal plaats hebben is nog niet bekend, doch groote kans bestaat er dat het reeds Zondag a.s. zal zyn, wat dan ook zoo gauw mogelijk bekend ge maakt zal worden. Daar er van R. W. B. zijde wel een volledig verslag zal komen aangaande den wedstrijd van Zondag 1.1. zoo be hoeven wij hier over niet te schrijven. De uitslag geeft voldoende de sterkte van bovenste en onderste club weer. Quick 3 sloot op waardige wijze hair ongeslagen record met een 41 over winning op W. S. C. 3. R. W. B.—Quick 1—4. Deze met zooveel spanning verwacht te wedstrijd is een groote teleurstelling geworden. Het weer kon al niet slech ter zijn, waardoor Je stemming zeer ge drukt was, goed spt.J was niet mogelijk R. W. b. verscheen met twee invallei s. Quick was complect, ondanks deze handicap was zooals we Zaterdag reeds het verschil gaven, niet groot, R. W. B. heeft tot het laatst, toen nog twee spelers moesten uitvallen, en met 10 man verder gespeeld, werd zoo goed mogelijk partij gegeven. Quick verdien de een kleine overwinning. Er werd veel te forsch gespeeld, mogelijk dat het zware gladde veld hiertoe mede werkte, doch 't is een feit dat de links binnen van Quick aanleiding heeft ge geven tot het te forsche spel toen hij den R.W.B. doelverdediger unfair nam, al zijn we niet blind voor eigen over tredingen. Het spel leek naar niets, ter wijl het geluk totaal aan de Quickzijde was. Dat men niet voldaan was bleei wel na afloop, R. W. B. had een strop aan het slechte weer, terwijl de stem ming bij Quick verre van geestdriftig was. We willen er verders niets meer van zeggen, wij veronderstellen dat men een dergelijke vertooning niet meer wenscht. Zondag 5 April R. W. B.Kaatsheu vel. De laaiste competitie-wedstrijd, la ten wij hopen dat K. W. B. nu eens be ter weer treft. R. VV. B. heeft het plan opgevat met de a.s. Paaschdagen een wedstrijd te spelen in Antwerpen. Na veel gschrijf en een persoonlijk bezoek is men er in geslaagd een tlinke vereeniging als te genpartij in Antwerpen te ontmoeten. L>e t C. Ürbain zal R. W. B. ontvangen. Aangezien deze vereeniging eenter momenteel nog niet tot den Belgischen v'. B. is toegetreden maakt den N. V. B. er bezwaar tegen om R. W. B. toestem ming te geven, doch wij iiopen alsnog op een gunstige wending. Het zou na zooveel moeite jammer zyn, dat om een onbeteekenende administratieve reden net uitstapje zou afspringen. DRUNEN. Zondag 29 Maart speelde de Drun- sclie Voetbalclub „De Sporters" haar laatste competitie-wedstryd tegen Ju liana 111 Baardwijk. Deze wedstryd ein digde in 30 voor de Sporters en hier mede heeft Drunen het kampioenschap weien te behalen. Altijd bebben de oporters '1 moeten verliezen tegen R. vV. B. Besoyen. Doch daar Besoyen een wedstrijd meer gelyk heeft gespeeld en dus gisteren de beslissingswedstryd te gen Baardwijk ging, wisten de dappere oporters Juliana te verslaan met 3—0, zoodat Drunen kampioen is van de 3de xvlasse B. v. B. Bravo Sporters, bravo. Het spel: Als scheidsrechter van Beek beide ploegen in het veld fluit, stellen beide elftallen zich op. Drunen heelt wind tegen en brengt net monster aan het rollen. Drunen valt goed aan, doch de sterke wind mengt telkens den bal weer naar de oacks van Drunen, doch deze staan ook niet te suffen en zetten den voet- oaischoen stevig tegen 't leer dat weer nard, middenveld invliegt. Juliana zet stevig op, zoodat het doei van Dru nen druk bezoek krijgt, doch backs en keeper geven steeds thuis, zoodat de rust in gaat met gelijk spel 00. Na de rust speelt Drunen van wind af en is niet meer te houden. Na een mooi sa menspel gaat de voorhoede van Dru nen naar Juliana's doel, dat weldra door den linksbuiten gevonden is, zoo dat de keeper van Julinna met no. 1 net nakijken geeft. Stand 10 Hierop is Juliana ontmoedigd, p»akt flink aan doch er is geen doorkomen aan. Ein delijk heeft de linksbuiten van Drunen weer succes en met een score van de nuitenlijn komt no. 2. Duarna geeft de «inks binnen no. 3 onder de lat. Als scheidsrechter van Beek einde blaast, hebben de Sporters Juliana een nederlaag gegeven met 30. Hierop is Drunen onverslaanbaar kampioen wat nog nooit in ons dorp gebeurd is. Jong en oud zingt nu in ons Drunen KAATSHEUVEL. Zondag a.s. speelt Kaatsheuvel zijn laatsten Competitiewedstrijd tegen R vV. B. Besoyen. R. W. B. hangt als laat ste onder aan het lijstje, terwijl Kaats- neuvel de derde plsiats inneemt. Ja^1" mer genoeg kan Kaatsheuvel in zijn stand geen veraü.dering meer bren gen, doch dat neemt niet weg, dat ver wacht wordt dat de club in Besoyen baas van het lerrc in zal blijven. GEERTD.UIDENBERG. Aan Geeriruidenberg is het niet mogen gelukken van O. D. O. te win nen. Met goedvinding der beide par tijen werd er wegens het slechte weer, maar 1 uur gespeeld. De stand met de rust was 0/0. Ongeveer 5 minuten voor eind.e maakte O. D. O. het eerste en eenig,e doelpunt. Geertruidenberg speelde liaar laatste thuiswedstrijd in deze competitie. Vitesse liet zich bij het zeer ver sterkte Bredania III elftal weer eens van den besten kant zien. Met de rust hadden de onzen een voorstand voor 20; eindstand was 21. Onze Korfbalclub. B. L. E. I. speelde Zaterdag 1.1. te Lage-Zwaluwe. Na een vluggespeelden wedstrijd wisten de onzen het op gelyk spel te houden n.l. 44. Dit is de eerste wedstrijd van B. L. E. I. dit jaar. DuitschlandJNederland. L.l. Zondag had in 't Stadion te Am sterdam ten aanschouwe van 30.000 toeschouwers. de voetbalwedstrijd Duitschland-Holland plaats. Er werd ondanks het slechte weer een fraaie wedstrijd gespeeld, die gewonnen werd met 21 door Holland, wiens spel uit stékend was. De Duitschers waren technisch zeker niiet minder. Duivensport. MADE. Zondag hield le P. D. V. Prinses Ju liana een proefvlucht vun uit Wouw (34 K.M.), de druiven /erden aldaar vrijgelaten om 10,30 uu r. De eerste duif bereikte hauir hok oi n 10 u. 50 m. 6 sec., de laa tste om 11 u 0 m. 14 sec. Voorts als volgt:. R. Rulle ns 1.13.16.19; D. J. Kop 2«3.8. 14.18, M. Broeken4.23; Jac. Vos 5.6.15.24.25; J. de Jong 7.20; P. Kooyman 9.10.11; G. van Gils 12.17; B. Broeders 21.22; A. van Gils 26. DRUNEN. Dinsdagavond had alhier de sluiting plaats van den tuinbouw- cursus, gegeven door den heer v. Rooij. hoofd der school en Jac. v. Esch tuin bouwkundige. Aanwezig waren de heer v. Gogh, Rijkstuinbouwconsulent. burgemeester en wethouders, de ZeerEerw heeren Pastoor en Kapelaan Goossens en het oestuur der tuinbouwvereeniging. De heer A. v. d Wiel opende de bijeenkomst met 'n woord van welkom aan allen. Hij zei dat het voor de jongens de avond was. die hun het diploma moest brengen. Hij hoopte, dat allen de vragen goed zouden be antwoorden, zoodat aan allen het diploma verdiend zou kunnen worden piigereikt. Hierna werden de jongens door de heeren onderwijzers ondervraagd. De vragen werden door de meesten vlot en juist beantwoord. De heer v. Gogh deelde onder toe passelijke woorden mee dat aan 11 van de 13 cursisten het diploma zou worden uitgereikt. Hij toonde zich zeer voldaan over de gegeven antwoorden en hij hoopte dat de jongens de opgedane kennis goed zouden onderhouden en desnoods later nog op 'n specialen cur sus zouden uitbreiden. De Edelachtbare heer Burgemeester, die steeds het streven der tuinbouw vereeniging zooveel mogelijk bevordert, sprak ook nog 'n hartelijk woord. Met groot genoegen voldeed hij aan 't verzoek van 't bestuur om den cursus te komen sluiten. Het was reeds de derde maal. dat hij het genoegen had hier getuige te zijn van de resultaten die onder de leiding dezer twee be kende onderwijzers bereikt worden. Hij wenschte de jongens met 't behaalde diploma geluk en hij verwachtte, dat ie de kennis op hun bedrijf in toe passing zouden brengen. Hij spoorde hen aan om ook andere jongens op te wekken eens zoo'n tuinbouwcursus te volgen. Het speet hem zeer. dat er nog zooveel boerenjongens in Drunen zijn, die niet gebruik maken van deze schoone gelegenheid om hun vak te leeren. Onder de beste wenschen voor onderwijzers en leerlingen sloot hij den cursus ELSHOUT. Het gerucht doet de ronde, dat het postkantoor alhier zou worden opgeheven en deze dienst geheel geregeld zou worden door het postkantoor te Drunen dit in verband met de voorgenomen vereeniging der gemeenten Oud Heusden en Elshout. respectievelijk met Heusden en Drunen. De waarheid is dat er hoogstwaar schijnlijk een proef zal worden genomen hetzelve te vervangen door een post station dat dan 2 uur per dag zou geopend zijn. Om de kapel van O. L. Vrouw aan het O. L Vrouwepad heeft men eenige boomen gerooid en zal hier een aan te leggen plantsoen de omgeving ervan een fraaieren aanblik geven. HERPT, 26 Maart Donderdagavond had de siuitingsles plaats van den alhier gegeven landbouweurcus in de R K. Bijzondere School Onder de aanwezigen merkten wij op de Z.Eerw. Heer Pastoor, adviseur van de afdee- lmg N. C. B., met het Kerkbestuur, Soerenbondsbestuur, de heer H. E. Huizinga, rijkslandbouwconsulent, de Edelachtb. Heer H. J. v, Eggelen. Burgemeester en tal van ouders der cursisten De heer J. G. Ceelen. hoofd der R K. Bijzondere school en leider van den cursus gaf de eindles, waarin den leerlingen niet alleen een algemeen overzicht gegeven werd van het ge leerde maar ook waarbij zij op dusda nige wijze werden ondervraagd over het geleerde tot bijna alles de revue pas seerde het geheel was dusdanig in gekleed dat het ook voor de toehoor ders zeer leerzaam was en gemakkelijk te volgen. Toen de heer Ceelen aan het einde van zijn les was gekomen nam de heer Huizinga het woord en sprak ongeveer als volgt Bij de laatste les, wanneer men aan het einde van den cursus is gekomen is het een gewoonte om aan de cur sisten die getrouw en met vrucht de lessen gevolgd hebben een diploma uit te reiken, doch voor hel uitreiken wensch ik een enkel woord te zeggen. Het is U allen wel bekend dat lang geleden door een dichter, de dichter hseite Post, het volgende was gedicht Hoe genoeglijk rolt het leven Des gerusten landsman heen Die zijn zalig lot, hoe kleen Voor geen Koningskroon zou geven. Die zoo iets hoort of leest, zou on willekeurig op het standpunt geplaatst worden, dat het in den landbouw niets anders zou zijn dan rozengeur of manenschijn. Zij zouden denken dat er totaal geen moeilijkheden voor de boeren waren, dat er voor hen geen wolkje aan de

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 2