T ve MANNEN Ingezonden Mededeelingen. INGEZONDEN STUKKEN. gebaseerd was op de vrees, dat de over weldigend groote hoeveelheid aandee len, die op de markt werden geworpen, een zoodanige débacle in den koers zouden veroorzaken, dat daarvan het gevolg zou zijn een onmiddelijke op vraging van alle deposito's bij de Hoofdbank en bij alle banken inet haar geliëerd. Hierop gaf echter de heer Wibaut tot bescheid, dat z.i. de Regeering niet had behooren te steunen, ja zelfs niet had mogen steunen en op prijs en peil hou den de aandeelen, wier waardebepa ling zoo zei hij men zeer wel kan overlaten aan de garantie van het pu bliek. Naar zijn meening zou het alge meen belang, dat anders loopt dan het belang van een grootcr of kleiner <jroep aandeelhouders, niet in het minst heb ben geleden door een débacle in den koers der aandeelen, tegenover welke wij zouden staan met dezelfde gelijk moedigheid, waarmee we staan tegen over alle beursbewegingen van aandee len. De heer Wibaut zei te gelooven, dat de debacle door het opvragen van deposito's volkomen zon vermeden zijn, indien dp Regcering in samenwerking met de Nederlandsche Bank, op het oogcnblik der aan den dag getreden moeilijkheden, de verzekering had ge geven, dat zij met de Nederlandsche Bank zou staan achter de liquiditelt der instelling, wat betreft de opvor- derbaarheid der deposito's. Want zoo zei nog de heer Wibaut ik geef toe, dat het voor de Regeering taak was, mede te waken voor de liquiditeit van die instelling, alsook van andere bankinstellingen In vorenstaand overzicht hebben we eenige passages gecursiveerd doen drukken, om daarop de bijzondere aan dacht te vestigen van den Middenstand endaaraan vast te knoopen de bemerking, dat hadde de Regeering met de Nederlandsche Bank, of laat ik liever zeggen de Nederland sche Bank onder garantie der Regee ring, ook maar eenigermate gewaakt voor de liquiditeit der Haarlemsche Hanzebank, deze instelling nimmer zou gedwongen zijn, tot liquidatie over te gaan. En gezien de uitkeeringrn, wfelke onder de gegeven omstandigheden door de curatoren der andere Hanzebanken zijn in uitzicht gesteld, wint meer en meer veld de overtuiging, dat ook deze instellingen niet hadden behoeven te verdwijnen, indien door de Nederland sche Bank onder garantie van de Re geering, ware gewaakt voor hare li quiditeitdesverlangd na grondige reorganisatie en verandering in de leiding, waar en voor zoover die mocht worden geëischt. De electriciteitsvoorziening van Noord-Brabant. De bemoeiingen van Rijk en Gemeen te met het bedrijfsleven zijn zoo menig vuldig en verscheiden van aard, dal daarvoor de belangstelling van handel en nijverheid doorloopend gevraagd wordt. De provinciale aangelegenheden daarentegen blijven voor het grootste deel buiten de aandacht van industrie en handel. Het vraagstuk der provinci ale wegen, de kwestie der waterschap pen enz., hebben ongetwijfeld ook groo te beteekenis voor het bedrijfsleven, maar de belangstelling uit de kringen van nijveren en handelaren richt zich, voor wat de provinciale zaken betreft, toch in hoofdzaak op de Provinciale Noord-Brabantsche Electriciteits-Maat- schappij, de P. N. E. M. Niet alleen is de gang van zaken bij deze onderneming van grooten invloed op de provinciale financiën, en daar door op de provinciale belastinghef fing maar vooral richt zich de belang stelling van handel en nijverheid op de vraag, in hoeverre de P. N. E. M. aan haar doel: eene zoo economisch moge lijke voorziening van Noord-Brabant van electrischen stroom, beantwoordt. De P. N, E. M. is immers opgericht, om geheel Noord-Brabant zoowel de particulieren, als nijverheid en handel op de voordeeligste manier van licht en kracht te voorzien. Millioenen gul dens zijn door de Provincie in deze on derneming gestoken. De P. N. E. M. heeft haar net dan ook over geheel Noord-Brabant gespannen. Volgens het jaarverslag over 1923 had de hoogspanningsleiding op 31 Decem ber 1923 een lengte van 952,5 K.M. Van de 164 Brabantsche gemeenten waren er 112 bij de P. N. E. M. aangesloten, terwijl bovendien 12 ondernemingen rechtstreeks door de P. N. E. M. wer den bediend. En groei zit er ongetwij feld in deze onderneming! Ziet slechts de volgende cijfers. In 1924 werden door de P. N. E. M. 53,1 millioen K.W.U. opgewekt tegen 41,5 millioen in 1923; de aan verbruikers afgegeven K.W.U. bedroegen in 1924 43,4 millioen tegen 33 millioen in 1923. Hoe bemoedigend deze cijfers overi gens ook zijn, vast staat niettemin, dat de afzet der P. N. E. M. nog lang niet dien omvang heeft, dien hij zou kun nen hebben. Eene vergelijking met het Gemeente lijk Electriciteitsbedrijf te Tilburg is hier leerzaam. De Tilburgsche Centrale wekte in 1924 op 15.206.010 K.W.U., de P. N. E. M. 53,1 millioen. Maar de Til burgsche Centrale is bij haar afzet be perkt tot ééne gemeente met 70.000 zie len, terwijl de P. N. E. M. 164 gemeen ten kan bedienen met circa 700.000 in woners. Hoewel uiteraard het inwonertal geen juiste maatstaf is, om de afzetmo gelijkheid te bepalen ligt nietmin in de aangegeven verhouding een sterke aan wijzing, dat de stroom levering door de P. N. E. M. nog lang niet haar uiterste grenzen heeft bereikt. Verschillende ge meenten in Brabant zijn nog niet ge- electrificeerd. Vele bedrijven hebben Indien bij het scheren uw huid pijn doet of stuk gaat, kunt gij dit voorkomen door uw huid vóór het inzeepen eerst in te wrijven met een weinig Purol. woording van de vraag, die de Heer Klijberg voorzitter dezer commis sie stelde in de op 27 Maart j.l. ge- nog hun eigen krachtinstallatie. Enhouden raadsvergadering toen hij nog steeds hoort men van industriëe- len, die eigen krachtinstallatie gaan in richten, omdat zij terecht of ten on rechte van meening zijn, dat dit voordeeliger uitkomt dan het betrek ken van electrischen stroom der P. N. E. M., hetzij direct, hetzij indirect via een gemeentelijk net. Tenslotte bestaat uiteraard bij dege nen die P. N. E. M.-stroom betrekken, het meer of minder gemotiveerde ver langen, om dien stroom tegen een goed- kooper tarief te krijgen. De vijf Kamers van Koophandel en Fabrieken in Noord Brabant hebben gemeend, dat het op hun weg lag, aan de vraagstukken, hierboven in het kort aangeduid, hun aandacht te wijden en zij hebben daarom een Commissie be noemd, bestaande uit de Heeren: B. Timmermans (aangewezen door de Ka mer van Koophandel te Waalwijk). Ir. A. Beukers, (aangewezen door de Kamer van Koophandel te Breda.) Ir. A. Jansen (aangewezen door de Kamer van Koophandel te Eindhoven). F. Rouppe v. d. Voort, (aangewezen door de Kamer van Koophandel te 's Bosch). Fr. van Spaendonck, (aangewezen door de Kamer van Koophandel te Til burg). Aan deze Commissie werd onderge- teekende als Secretaris toegevoegd. De Commissie benoemde tot haar adviseur den Heer Dr. W. Lulofs, Directeur der Gemeente Electriciteitswerken van Am sterdam. Op 28 Februari had de Commissie een conferentie met den Raad van Toe zicht en de Directie der P. N. E. M., (Me tot resultaat had, dat door de Com. uit de Kamers tesamen met de P. N. E. M.- directie een onderzoek zal worden in gesteld naar de wijze waarop de elec triciteitsvoorziening door de P. N. E. M. •voorziet in de gevoelde behoeften. De Commissie heeft gemeend haar onderzoek op ruime schaal te moeten instellen. Aan alle ingeschrevenen in het Han delsregister der vijf Brabantsche Ka mers wordt door haar tesamen met de P. N. E. M.-directie dezer dagen een vragenlijst gezonden: aan handelaren en industriëelen, aan groot- en kleinbe drijf. Laat eenieder door spoedige en accu rate beantwoording der gestelde vragen het werk der Commissie vergemakke lijken, tot groot voordeel voor onze provincie, tot bloei van haar electrisch bedrijf, tén bate van nijverheid en han del in dit gewest. De gegevens zullen door de Commis sie streng vertrouwelijk worden behan deld. Mr. B. J. M. VAN SPAENDONCK, Secretaris der Commissie uit de Noord-Brabantsche Kamers van Koophandel tot onderzoek der Electriciteitstarieven in NoortL Brabant. Tilburg, 1 April 1925. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur. Mijnheer de Redacteur. In Uw nummer van 1.1. Woensdag lees ik in 't raadsverslag dat de wet houder Klijberg officieel opgaf dat het aantal werklieden der Kon. Stoom- schoenenfabriek A. H. v. Schijndel be droeg 230 arbeiders(sters).In het raads verslag in het „Huisgezin" van de hand van den bekenden auteur van „Jan Boezeroen" en criticus van „Geertrui van Oosten" staat dit aantal op 326. Is dit toeval of is dit cijfer willens en we tens foutief? Zoo ja dan dupeert hij daarmee een betrouwbaar blad en neemt een loopje met deszelfs lezers, en doet aan de goede persmanieren op nieuw geweld aan. X. Waalwijk, den 24'25. Mijnheer de Redacteur! Mogen wij U beleefd verzoeken het onderstaande in Uw geacht blad op te willen nemen? Bij voorbaat onzen dank. Koninklij ke Stoomschoenenfabriek A. H. VAN SCHIJNDEL. BOUWCOMMISSIE. Het is naar aanleiding van het ant woord der Bouwcommissie op ons ver zoekschrift aan den Raad en ter beant- vroeg waaraan onze firma het recht ontleende de bewuste vragen te stellen en welke motieven ons hiertoe geleid hebben, dat wij langs dezen weg het pu bliek in kennis willen stellen van de treurige ondervinding die wij opge daan hebben in zake de toewijzing der gemeentewoningen. Het publiek kan uit onderstaande gegevens die zoo nauwkeurig mogelijk zijn verzameld, zelf opmaken of wij reden hadden in zage te vragen van de lijsten waarop de toewijzingen voorkomen en of onze grieven al dan niet gegrond zijn. Wij willen beginnen met te zeggen dat wij de overtuiging dragen dat de Bouwcommissie ons, speciaal ons, zéér stiefmoederlijk bedeeld heeft, in aan merking genomen de toewijzingen die gedaan zijn aan het personeel van de „TIMTUR", „HOLLANDIA" en andere fabrieken. Uit onderstaande opgave blijkt dat op 15 Maart j.l. van „Hollandia", 40 arbeiders(sters), van „Timtur" 31 ar beiders (sters), van ons slechts 14 ar beiderspers) woonden in gemeente woningen. Of wil men eene andere opstelling, 32 gemeentewoningen op dezen da tum werden bewoond door personeel van „Hollandia" 30, door personeel van „Timtur" en slechts 10 door ons personeel. Van deze 10 werden er slechts 3 toegewezen aan ons personeel, 1 man is intusschen verhuisd, de 6 andere woningen wor den op 't oogenblik ook bewoond door personeel van ons dat bij de toewijzing der huizen bij een anderen patroon in dienst was. Ook deze opgave geeft nog geen juist beeld van den werkelijken toestand. Deze moet inderdaad bij de toewijzin gen nog ongunstiger voor ons ge weest zijn. In werkelijkheid 'komt het hierop neer, dat voor zoover wij hebben kun nen nagaan, in totaal 4 woningen (zeg ge vier) en niet 5 zooals de Heer Klij berg zegt, aan ohs personeel zijn toege wezen in al de jaren gedurende welke de Bouwcommissie bestaat!! Zou ver dere uiteenzetting nu nog noodig zijn? Volledigheidshalve dient hier tevens melding gemaakt te worden dat wij be schikken over 22 woningen voor eigen personeel en dat wij over sommige hui zen die niet bewoond werden door on ze arbeiders meer dan vier jaren bezig zijn geweest deze vrij te maken. Het ligt allerminst in onze bedoeling blaam te werpen op de werkzaamhe den der „Huurcommissie" daar wij vol doende overtuigd zijn dat zij, gezien de omstandigheden, niet anders kon han delen, temeer waar ook deze Commis sie zeer dikwijls op de Bouwcommissie was aangewezen. Maar gememoreerd mag in dit ver band worden hetgeen de leden van eerstgenoemd college kunnen bevesti gen dat wij ons steeds bij hunne uit spraak hebben neergelegd ook al was hiervoor vaak een jobsgeduld noodig. Wij kunnen dan ook de opgave van den Heer Klijberg verstrekt in de laatst gehouden gemeenteraadsvergadering niet als juist erkennen: en wel ten le) omdat voor ons niet vaststaat of de verstrekte cijfers betref fende „gezinshoofden" juist zijn, mede daar de beteekenis van dit woord zeer rekbaar is, ten 2e) omdat door op te geven „zoo veel gezinshoofden" de opgave niet duidelijk en volledig is en de goê ge meente o.i. hierdoor een rad voor de oogen wordt gedraaid, 't Is immers een ieder hier in de schoenindustrie vol doende bekend, hoe in den drukken tijd behoefte aan geschoold mannelijk, doch vooral aan vrouwelijk personeel bestaat en dat men speciaal om deze laatsten te kunnen bekomen extra-kos ten moet maken en zich extra-moeite moet geven. En 't is met het oog hierop dat men juist deze factoren had moe ten vermelden. „Gezinshoofden" zegt in dit verband niet veel en geeft eene verdraaïng der feiten. Wij begrijpen nu volkomen, we had den dit trouwens ook verwacht, waar om in het antwoord der Bouwcommis sie o.in. voorkomt dat „in den regel geen rekening wordt gehouden met de „anciënniteit" en hieruit is dan ook te verklaren dat: 40 arbeiders van „Hollandia", 31 arbeiders van „Timtur" en slechts 14 arbeiders van VAN SCHIJNDEL in de gemeentewoningen wonen! Dat we dit ook niet vroeger begrepen| hebben Hel gaat hier immers niet om de an ciënniteit! „Omstandigheden" zijnl hier in aanmerking genomen! En deze! verschillen, uit het bovenstaande afge-l leid, bij de Heeren Klijberg en Timmer-j mans van Turenhout (beiden fabri-J kanten en leden der Commissie) zóó! hemelsbreed met die der „Koninklijke! Stoomschoenenfabriek A. H. v. Schijn-- del (geen lid der commissie), dat een' kind begrijpen kan dat een groot ge deelte der woningen moesten komen aan „Hollandia" en „Timtur" en dat in den regel „Van Schijndel" gepasseerd moest worden. Wij begrijpen ook nu volkomen, dat de Heer Klijberg, den Heer Verwiel dankbaar was voor 't vertrouwen dat deze in de commissie stelde. Zooals wij in den aanvang van dit schrijven zeiden, zijn wij overtuigd dat de Bouwcommissie ons achtergesteld heeft vooral bij de twee fabrikanten door ons genoemd en misschien ook bij meer anderen die zoo verstandig waren reeds vroeger hun misnoegen te kennen te geven, en waar wij ineenen toch minstens dezelfde rechten te heb ben die andere fabrikanten bezitten, doch deze rechten ondanks herhaalde pogingen niet konden bekomen, geven wij deze aangelegenheid over aan de publieke beoordeeling. Wij weten dat er zullen zijn die spre ken van verdachtmakingen, wij weten dat commissieleden zich verontwaar digd zullen toonen, doch men begrijpe dat men ons geprest heeft tot dezen maatregel over te gaan. Het heeft nooit in onze bedoeling gelegen publiciteit hieraan te geven, doch eens raakt ons geduld uitgeput. Onze cijfers liegen niet, wat wij schreven is de waarheid en onze naam onder dit artikel geeft aan dat wij de verantwoording van het geschrevene dragen. Verder, begrijpen wij, dat wij van deze actie weinig of misschien in 't ge heel geen successen voor ons zullen kunnen boeken, doch bereikt is in elk geval dat de lijsten den Raadsleden ter inzage gegeven zullen worden en hier mede de mogelijkheid geopend is dat de toewijzing in het vervolg misschien „eenigszins anders" wij noemen het „onpartijdiger" zal geschieden. Wij danken U, mijnheer de Redac teur, nogmaals voor de verleende plaatsruimte en voegen hieraan tot slot nog toe dat wij U over deze kwestie niet verder zullen lastig vallen. Koninklijke Stoomschoenenfabriek A. H. VAN SCHIJNDEL. 110 Ill2 lilt |ll6 1- W. v. d. Heuvel 1 Jongen A. Collurd, Gasfabriek 1 kostganger Hcnscn Vugts, koetsier Hcnsen, kleermaker -1—1 Meisjes v. Gcnd en Loos. Kleijberg. Gemeente. Timtur. B. Timmermans eigen rekening. Timtur. 1 zoon getrouwd inwonend Timtur. 118 de Lange 120 W. Mutsaerts 122 H. Bruurmijn 12-1 A. v. Druuen 1 Meisje, (wees) 1 Jongen (wees) 1 Jongen, (wees) 121a v. Oudlieusden 126a Dankard 120 G Timmermans £.128 Bald. Korthout 1 Jongen 1 Jongen 1 Jongen 1 Jongen Huis nummer Putstraat Patroon 16 Bart van Bladel eigen rekening. 18 Jan v. d. Broek Kleijberg. 1 meisje stikster Kleijberg. 20 H. Boot, timmerman H. v. Huiten 22 M. Brok Blok v. Heijst. 1 Meisje Blok v. Heijst. 1 Jongen Timtur. 1 Jongen de Kort. 24 Jos Verschuren NVitlox. 1 Meisje Spapens 1 Jongen Spapens 1 Jongen Timtur. 26 Jan ten Haaff zonder werk. 1 Jongen Blok v. Heijst. 1 Meisje stikster te huis Blok v. Heijst. 28 C. van Es Vrinten. 30 M. Schilders Donkers 32 Kroot, drukker Tielen. 34 C.J.v.Duijl, kantoorbediende (thans werkeloos) Klijberg. 36 M. Maas, metselaar v. d. Wijngaard, machinist eigen rekening 38 Varensgezel. 40 L. Dcmmers J. den Teuling 1—11 Meisjes stikster Kleijberg. 42 C. Hendriks zonder werk. 1 Jongen Spapens. 1 Meisje Gasfabriek gemeente. II .1. VV. Kolsteren, stoker Gasf. gemeente. 1—1 Jongens Gebr. Pullens. 1 Jongen de Kort 46 W. v. Meulecom J. v. Haren 48 G. J. val. Heijden, agent Huisgezin. 1 Strijkster v.d. Berg. 1 Meisje Kleijberg. Jongen Gebr. de Graaff. 1 Jongen Klijberg. 50 Wed. v. Delft 111 Meisjes stikster Timtur 1 Jongen Tinitur. 1 Jongen in Drunen. 52 J. v. Hooren, brievenbesteller Postkantoor. 54 W. Dommelen, chauffeur Smelt een kostganger boekhouder Smelt. 56 Jan v. Houten, schilder G. Hens 1 Meisje Kleijberg 1 Strijkster v.d. Berg 1 Jongen, kanloorbediende Noord Braband. 58 F. v. Delft Vermeer. 1 Weesmeisje stikster Kleijberg. 60 Nol van Loon v. Bladel. 111 Meisjes v. Schijndel. 1 Jongen Timtur. 62 C. de Leur de Kort. 64 A. H. Meijers, chauffeur v. Schijndel. 66 Jan de Folter eigen rekening. 1 Jongen Eibers 1 Jongen Witlox. 68 Robbe, machinist Tram. 70 F. J. Weber, drukker Tielen. 72 Wed. II. J. v. Kuik-Disseldorf 1 Meisje Groenen. 1 Meisje Kleijberg. 1 Meisje Pulles v. G. 1 Jongen, leerlooier P. v. Loon. 74 A. de Graaff-Maas Kleijberg. 1 Jongen Kleijberg. 1 Jongen (in dienst) Kleijberg. 76 B Rombouts Pullens v. G. 78 W. v. d. Lee Pullens v. G. 1 Jongen de Kort. 1 Jongen de Kort. 1 Meisje Pullens v. G. 1 Meisje Gebr. de Graaff. 80 J. Dalmeijer v. d. Hout. 3 Stiksters C. G. v.d. Heijden 82 G. H. Driessen, politie Gemeente. 84 G. Elilert v.d. Waals. 86 J. Verhoeven Kleijberg. 88 A. J. de Ruiter Timtur. 1 Jongen Pullens v. G. 1 Meisje Kleijberg. 90 G. Couwenberg Spapens. 92 Heinen, olie-agent Automaat. 94 J. Berkelmans, kleermaker eigen rekening. 1 Duitsch meisje Kleijberg. 91a Verhoofstad de Kort Wingels 1 Jongen Kleijberg. 1 Jongen Spapens. 96 M. H. Vugts Rijkstelefoon. 96a J. v. d. Grient Vrinten 11 Jongen Kleijberg. 1 Meisje Kleijberg. 1 Jongen de Kort. 98 M. C. Maas Klerx v. Herpt. 100 Ketelaars, brievenbesteller, Postkantoor. 102 II. v.Engelen, brievenbesteller Postkantoor. 104 J. Moonen Blok v. Heijst. 106 P. v. Rcijcn Kleijberg. 108 Ant. de Ruiter M. Bergmans. 130 132 134 136 138 13 15 23 25 27 29 31 33 35 37 39 41 43 45 47 51 53 87 89 91 93 95 97 99 101 103 105 107 109 111 113 115 117 119 121 123 125 22 24 20 28 Rijkstelefoon. Jac. Oomens. Vedé. de Kort. de Kort. de Kort Kleijberg. Timtur. Timtur eigen rekening. Kleijberg. Ouwerkerk. Kleijberg de Kort. Pijnenburg. L. Verschuren, groentcnhundel eigen rekening 26 28 30 32 31 36 38 40 42 44 48 46 50 58 64 66 68 70 72 74 76 78 80 82 84 86 98 1—lMeisjes 1 Jongen v.d. Hammen J. v. Velt hoven 1 Meisje 1 Jongen Hobbelen, kantoor v. d. Wee-Schalken Parallelweg Lalieu, machinezetter Piet Soiners, smid Antoniusstraat de Dames Moors Feijan Bakker Prinsen A. Pullens, kantoorbediende Scholten Aug. v. d. Heijden Ant. de Ruiter Ding. v. Bavel Bank, gasfabriek Duitschcr Klomp Piet v. d. Aa Bart Massuger, kleermaker G. Eikenbroek Andries Andriaanse Nlc. v. Gorcum F. Smolders P. de Jong, briefbesteller H. Trimbach, agent Toon Snijders A. v. Mier C. v. Eten Casteleijns v. Gijzel v. Draanen Jac. Heukelman 11 Jongen 1 Meisje, dienstbode Piet v. d. Ven Koos Wljkmans 1 Jongen 1 Jongen 1 Jongen 1 Meisje 1 Meisje 1 Meisje, dienstbode Pennings Verharen 1 Broer, kostganger Piet de Wert 1 Jongen 1 Jongen 1 Meisje Alessie C. Diddcn M. Schambergen. agent Jac. v. Nispen K. v. Huiten Pb. v. Eten Kleijberg. Kleijberg. C.G.v.d.Heijden, eigen rekening. Pullens v. G. de Kort. Kassier Timm. Bakker. Tielen. eigen rekening. zonder beroep. Gompen. Gonipen. wachtgeld ond. Kleijberg. Postdirecteur, gep. ouderwijzer eigen rekening, rentenier. Gemeente. Singer Mij. Naehtveiligheid. Timtur. eigen rekening. Tielen. Timtur de Kort. Tielen. Postkantoor. R. V. S. Gompen. de Greeff. eigen rekening. Gompen. Kassier Timm. Gepensioneerd. Kleijberg Kleijberg. Kleijberg. Gemeente, v. Schijndel. Pullens v. G. v. Schijndel. Timtur. v. Schijndel. Kleijberg. Arn. Verwiel. Timtur. R. de Ruiter. R. de Ruiter. Pullens v. G. Pullens v. G. Kleijberg. de Kort. Timtur. Tielen V. O. V. Gemeente. Rijkstelefoon, de Kort. 1—1 Meisjes, stikster te huis Blok v. Heijst. G. Berkelmans Rijksvakschool. Ant. Peijnenburg Karei v.d.Heijd. Jan Massuger eigen rekening. Wed. Casteleijns 1 Jongen Gompen. 1 Jongen, kleermaker te Nieuwkuyk. v. Ginneken Vedé. Maarschalkcrweerd Gompen. Beijlhout Slaats. G. Slaats Slaats 1 Jongen v. Schijndel. I Jongen Timtur. 1 Meisje Vrinten. 1 Meisje, te huis stikster Slaats. G. Maas ten Haaf Spapens, v. Haperen Rijksvakschool. Wed. Burmanjc 1 Jongen Kleijberg. 1 Meisje, te huis stikster R. de Ruiter. God. Smolders, agent Friesche Fonds. G. Smolders, inwonend Eibers. Koehorst, brievenbesteller Postkantoor. M. Diddcn, politie-agcnt Gemeente de Visser-Didden Spapens. 2de Seine. Sprangers Gompen. 1—1 Meisjes Timtur. Jac. Eikens Rijksvakschool. Leliveld, gasfabriek Gemeente. Wed. Snijders 1 Jongen Gemeente. 1 Jongen, boer Am. v.d. Broek. St. Crispijnstraat. Otto Siemons, stadsreiniging Gemeente. M. v. Es, gasfabriek M. Rombouts G. Dekkers, timmerman W.Sehapendonck 1 Jongen 11 Jongens A. de Vaan, kleermaker II. Massuger H. Korthout F. v. Osch, smid M. v. Rijswijk 11 Meisjes 11 strijksters, meisjes 1 Jongen, slager L. v. d. Pennen Evert Kleijberg 11 Meisjes 1 Jongen v. Broekhoven J. Hermans C. Mutsaarts 1 Meisje 1—1 Meisjes 1 Meisje 1 Jongen 1 Jongen J. Pulles Wed. Schapendonk 1 Jongen 1 Jongen G. Bergmans 1 Jongen v. Bavel 1 Meisje I'. Kelder Keiler, politie-ugent Verhoofstad J. Sleenhoff J. v. Leent H. Henkens, timmerman 1—1 Meisjes Ant. v. Gorcum J. de Munik M. v. Delft 1 Meisje 1 Jongen J. Nouwens 1 Jongen. 11 Meisjes L. v. Eten L. v. d. Pennen 1 Meisje W. Pennings 1 Meisje 1 Jongen Adr. Korthout 1 Meisje 1 Jongen J. v. d. Aa P. v. d. Geld 1 Jongen 11 Jongen Adr. Mcerakker 111 Jongens 1 Meisje Gemeente. Pullens v. G. H. v. Huiten Kort Wingels. Kleijberg. Spapens, de Greeff K. v. d. Heijden. Gragtmans. eigen rekening. Gragtmans v. Schijndel. v. d. Berg. C. v. Loon. v. Bladel. Pullens v. G. v. Schijndel. v. Schijndel. Riethandel. v. Gend en Loos. Leenheers. v. Schijndel Timtur. Kleijberg Timtur Ruiter Moonen. v. Schijndel. Gebr. de Graaff. K. v.d. Heijden, eigen rekening. Kleijberg. Pullens v. G. Pullens v. G. Pullens v. G. Gemeente. Pullens v. G. Pullens v. G. Pullens v. G. H. v. Huiten. Kleijberg. v. Bladel. Kleijberg. Kleijberg. Kleijberg. de Kort. Timtur. Groenen. Timtur. Gompen. Adr. Jansen. Kleijberg. v.d. Hammen, de Kort. Vrinten. Vedé. Pullens v. G. C. v. Eeten. Kleijberg. de Kort. Kleijberg. Pullens v. G. Pullens v. G. Spupens. G. J. v. Oosterum, timmerman eigen rekening. J. v. d. Velden I kostganger II. v. d. Pennen C. v. Eten Nic. Strikkers P. Gasteleijns Wed. Maas 1 Jongen 1 Jongen 1 Jongen J. de Rooij-Duister, gasfitter M. v. d. Aa-Hensen N. v. Hoof 1 Jongen 11 Jongens 1 Jongen H. Mulders A. Mangels 1 Jongen 1 Meisje P. de Leur 1—1 Meisjes 1 Meisje Gebr. de Graaff. Tinitur. de Kort. Pullens v. G. de Greeff. Gragtmans. Spapens. Gragtmans. Pullens v. G. Gemeente. Blok v. Heijst. Adr. Jansen. Timtur. Pullens v. G. Adr. Jansen. Slaats. de Kort. de Kort. de Kort Pullens v. G. de Kort. 100 102 10-1 106 108 110 112 114 116 118 120 122 124 126 128 130 132 134 136 138 1 2 3 4 V slisf a.s. is n a.s. Zall H eeni dat zclfi ZOIK sen, 1.1. spet met Wil tall" Ste\ dat krat kra< uit staf dert tal zoei vers dan deel Z< den op 5 vast Qui' zekt Zllll' naa en waa V port strij bals 2de A Z titit B. t H slisf verv van dooi terv win op, tijdf L Kaa wat gen zorj; verl strij (lrul half R H.E met nen deze 4 u moo strij van gew A D de Zon uits lijst doei tal, met zal naai heut V ste berg de I

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 10