Marktberichten. De beroemde zanger MAX KLOOS zal bij de a.s. „ELI AS", uitvoering de EliaspartlJ ver tolken. Brabant en uit de provincie lieten zich inschrijven. Kan daaruit de goede naam der stichting worden afgelezen, tevens blijkt er uit, van welke groote betee- kenis zij is voor een uitgebieiden kring van studeerenden, die anders geen gelegenheid zouden hebben tot verdere wetenschappelijke opleiding. Meer dan eens, zoo staat in de al- gemeene opmerkingen geschreven, kwamen van besturen van bijzondere en ook van neutrale scholen voor M. O. aanvragen binnen, om geschikte candidaten op te geven voor vacatures, ook dat bewijst het vertrouwen, dat men in de opleiding stelt. Betreffende de finantiën wordt in het het verslag opgemerkt, dat in 2 jaar tijds de Rijkssubsidie van 1 50.000 op f 40.000 is teruggebracht. Voorts wordt gewezen op de nieuwe huisvesting der stichting, op de ver schillende vakken die worden gegeven en op de in examens behaalde resul taten. De uitlatingen van den Edelachtb. heer W. v. d. Wiel in den Gemeen teraad van Drunen over de Ten toonstelling 1903. In ons no. van 1.1. Zaterdag hebben wij in een naschrift op het raadsverslag van Drunen, den heer W. v. d. Wiel, even aan den tand gevoeld inzake zijne uitlatingen over het comité der Ten toonstelling 1903 alhier. Wij hebben hem gevraagd zijn verdachtmakingen b.v. in ons blad te herhalen, of tenmin ste te trachten 't geen hij zeide te we ten uil welhaast officieele bron, waar te maken. Wij hebben erbij gevoegd dat zulks niet gaan zou omdat hetgeen hij hier openlijk heeft durven uiten, geheel en al onjuist en onwaar is. We hadden ot wel deze verklaring of wel eene openlijke herroeping durven verwach ten, die toch ieder eerlijk man en zeker een raadslid past. Wij hebben noch 't een, noch 'l ander ontvangen. der gezegd. De Prov. Bossche Courant zegt: „Het lid W. v. d. Wiel kan niet toe stemmen om geld uit de gemeentekas beschikbaar te stellen, waar hij weet dat al het geld van de tentoonstelling van 1903 nog niet is betaald." En het Huisgezin: „Het lid W. v. d. Wiel merkt op, dat alle kosten der tentoonstelling van 1903 nog niet betaald zijn en nu wordt het weer een strop." Wil hij nog duidelijker bewijzen; neen hij zal 't nu op een anderen boeg moeten gooien'. Kom, herhaal openlijk uwe verdacht making of herroep ze en biedt ruiter lijk uwe excuses aan! Wij wachten nog. De Voorzitter der Tentoonstelling 1903, de heer E. W. Klijberg-Pernot, is natuurlijk ook voor den goeden naam \an de onder zijn leiding zoo schitte rend geslaagde expositie in 'l geweer gekomen en heeft den heer v. d. Wiel den volgenden brief geschreven: Waalwijk, 14 April 1925. Aan den Edel Achtbaren Heer W. v. d. Wiel Lid v. d. Raad Drunen. Edel Achtbare Heer, Naar aanleiding van hetgeen door U in de vergadering van den Raad op 7 April j.l. is gezegd, n.l. dat U van iemand, bijna van officieele bron, zou U wel kunnen zeggen, weet dat er van de Tentoonstelling 1903 nog zaken niet betaald zijn, verzoek ik U dringend mij den persoon die U dat medegedeeld heeft te willen noemen, alsmede de za ken die nog? betaald moeten worden op dat ik dat verder kan onderzoeken. Uw omgaand antwoord tegemoet ziende, Hoogachtend, E. W. Klijberg-Pernot, Voorzitter van de in 1903 gehouden Int. Tentoonstelling v. Schoen- en Lederindustrie. De edelachtb. heer v. d. Wiel heeft hierop het volgende antwoord gezon den: Drunen, 10 April 1925. Aan den Edel Groot Achtbare Heer E. W. Ivleiberg-Pernots. Edel Groot Achtbare Heer. Naar aanleiding van Uw brief dato 1.4 April 1925 heb ik de eer U het vol gende te berichten: Dat naar mijne meening het verslag in de Echo van Paasch-Zaterdag niet precies juist is weergegeven. Dat het door mij gesprokene niet werd bedoeld de Tentoonstelling 1903. Met de meeste hoogachting, W. v. d. Wiel, Raadslid. Wij willen hier nog aan toe voegen, dat dit antwoord veel lijkt op „trach ten z'n draai te nemen", maar daarmee is de edelachtb. niet van 't ge val af: Eerlijk feiten noemen, openlijk herhalen of eerlijk herroepen en zeg gen dat men gefantaseerd heeft en wil lens en wetens erbij? De heer v. d. Wiel weet heel goed dat ons verslag juist is en dat hij niet al leen de tentoonstelling 1903 bedoeld heeft, maar dat ook duidelijk gezegd. Ons verslag is natuurlijk uitgebrei der dan in andere bladen, maar in dit punt stemmen ze prachtig overeen. Het raadslid heeft misschien anders gezegd dan hij bedoeld heeft! Volgens ons verslag zeide de heer W. v. d. Wiel: W. v. d Wiel. Ik heb ook al eens wat gedacht en dan kwam het niet uit, maar nu wordt gezegd, dat het in 1903 zoo goed geslaagd is, maar ik weet van iemand, bijna van officieele bron zou ik wel kunnen zeggen, dat er van toen nog zaken zijn, die niet betaald zijn. Door den heer W. v. d. Wiel is abso- SPORT. WAALWIJK. De beslissings—wedstrijd tus— schen Quick en Gudok om het kampioenschap zal Zondag 26 April gespeeld worden op het BW—terrein te 's Bosch. W.S C. Zooals wij reeds voor eenigen tijd terug mededeelden, heeft WSC haar speelterrein ter beschikking gesteld van de Int. Tentoonstelling en heeft daarvoor in ruil gekregen een mooi speelveld, gelegen direct aan de Oostzijde van de R.K. noodkerk. Ook dit speelveld is van zeer ruime af metingen en zelfs nog grooter dan het oude terrein. Het speelveld zelve is groot 70 x 104 M. In verband echter met de te houden kerkdiensten, zullen op verzoek van het Kerkbestuur op Zon— en R.K. Feestdagen, de wedstrijden eerst om zes uur aanvangen, hetgeen voor de komende zomerdagen wel géén be zwaar zal zijn. Op werkdagen, zoomede des Zaterdags, zal evenwel steeds gespeeld kunnen worden. Zoodra de gelegenheid zich maar even voordoet, ligt het in de bedoeling van WSC het momenteele terrein met een interessanten wedstrijd te openen. Het nieuwe speelterrein kan uit sluitend vanaf den Parallelweg bereikt worden en wel door de Westelijke toegangspoort [zijpoort) der afrastering aan de voorzijde der Tentoonstelling aan den Parallelweg, welke afrastering thans gereed is gekomen. Andere toegang tot het speelterrein is absoluut verboden en hierop zal van Politie zijde ten strengste gewaakt worden. Belanghebbenden, zoowel leden, dona teurs, etc. gelieven hiervan nota te willen nemen. Wat het oude speelterrein aan den Parallelweg betreft, zoo zal dit direct na afloop der Tentoonstelling geëgali seerd en in prima staat worden opge leverd, terwijl het terrein zelve geheel van draineerbuizen voorzien zal wor den tot dit laatste heeft het Bestuur der Tentoonstelling besloten, dit als compensatie voor de lasten en on kosten, welke door het afstand doen van het oude terrein voor WSC ont staan zijn WSC zal derhalve bij den aanvang van het volgende seizoen de beschik king krijgen over een schitterend speelterrein, welk menige eerste klas vereeniging haar benijden zal. WSC 2—Kaatsheuvel 2. Deze laatste competitiewedstrijd voor WSC 2 staat voor a.s. Zondag op het programma en zal, dank zij de bereidwilligheid van HEC, op het HEC—terrein ge speeld worden. In verband met de bezetting der laatste plaats in deze afdeeling, is deze wedstrijd voor WSC 2 van zeer groot belang. Om twee uur zal worden aangevangen. R.W.B. Zondag 19 April RWB 2- Sprang 2 competitie Br. V. B. Aanvang 2 uur terrein RWB. Tevens kunnen we melden, dat RWB een groote seriewedstrijd heeft uitgeschreven voor 2e en 3e klas N.V.B en Zomerelftallen op 17, 21 en 24 Mei a.s. Er wordt een prachtigen zilveren bal op voetstuk, uitgeloofd, circa 35 cm. hoog. Zeer zeker een waardevol stuk waarvoor dan ook wel deelnemers zullen zijn. Nederland—België. De aanvraag voor den 3 Mei te houden wedstrijd Holland—België te Amsterdam is zóó groot, dat voor zoover de zitplaatsen betreft het be schikbare aantal verre is overtroffen. Voor alle rangen, uitgezonderd de staanplaatsen, is slechts een gedeelte toegewezen kunnen worden. Voor de plaatsbewijzen, welke niet konden worden toegewezen, worden staan plaatsen gegeven, aldus de „Sportkr." Het Stadion is geheel uitverkocht. Korfbal. CAPELLE. De op tweeden Paaschdag gehouden korfbalwedstrijden op het terrein alhier mochten zich in een druk bezoek verheugen. In een van beide zijden slecht gespeelden wedstrijd wist de comp. West van de comp. Oost van den B. K. B. met 2 0 te winnen. G H. B. S. C. uit Goiinchem won van Juliana met 4—0. Duivensport. GEERTRUIDENBERG. vlucht van uit Lier. MADE. De postduivenvereniging Prinses Juliana hield op Maandag j.l. alsnog een africhtings—wedvlucht van uit Wouw. De duiven werden aldaar om 11 uur vrij gegeven en bereikten hare hokken als volgt C. Rullen 1 —2—3920—21, D. J. Kop 4-7—13-26-27, Jac. Vos 5-10-11-18-19, A. van Gils6—12. M. Broeken 8-22-23-24, P. Kooij- man 14, B. van Dongen 15—16, B Broeders 17, J. v. d. Ven 25, en J. de Heijde 28. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Maria Joh dv H M Dol- kens en P W Dekkers Gijsbertus CM zv J W van Heesbeen en P C j van Huiten Johannes A A zv H C Korthout en W C M van den Boom Pieternelle M dv J B Steenbergen en A E Verhoeven Johanna A dv Th A Duyvekamp en J M Rosiers Marinus A zv M A Jozen en A C Heeffer. Huw.-Aang Lambertus Schapendonk 29 j en Joh M v d Leur 29 j. Huwelijken Henri H Stassar 36 j en Adr Smits wed van J Rievers 36 j Leonardus L Kok 24 j en Maria de Jong 22 j. Overlijden: Adriana M Boelé 80j. Vertrokken personen Petrus C G J Rutten naar Dinteloord, Gertr Schabrocker naar Kevelaer L 1 v Seeters naar Tiburg Walth J Smol ders naar Oudheusden Joh v Veld hoven naar Rotterdam Allegonda Krol naar Oudheusden Anna M F v Mierlo naar Boxtel Ant M v d Pennen naar Boxtel Ingekomen personen Jacobus Joh v d Aa en gezin van Amsterdam Paulus de Werd van Norg Joha C v Halle van Woensdrecht Adr C Donkers van St. Michiels-Gestel Herman van Giersbergen van Drunen. Mgr. A. Callier achterblijven. zal hier te lande BUITENLAND. De auto van den Bulgaarschen koning, is buiten Sofia door com munistische bandieten beschoten. De koning zelf bleef ongedeerd. Twee andere inzittenden werden gedood, terwijl de chauffeur gewond werd. BINNENLAND. De postduivenvereniging „Koningin Wilhelmina" houdt Zondag a.s. een eiervlucht van uit Lier (afst. 62 K.M.) De duiven zullen gelost worden om 8 uur. De postduivenvereniging „de AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 18 April v4 uur. Schiet oefening Bijz. Vrijwillige Landstorm, achter het Raadhuis. Zaterdag 18 April. 7'/2 uur. Uitvoe ring in de zaal van den heer P. van Daelen. Na afloop bal. Zaterdag 18 April. Partijrepetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak 9 uur le en 2e Bassen Gewone plaatsen. Voor 2e Tenoren om 9 uur, le Tenoren 9'/2 uur. Beide in Musis. Zondag 19 April. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst Zondag 19 April. 12l/2 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", mannenkoor. Musis Sacrum. Zondag 19 April. Flora-Bioscoop „De Spaansche Danseres" om 6 en 8'/a uur. Zondag 19 April. 7 uur. Opvoering van „Jeremias" in de R.K. Werk- liedenvereeniging. Zondag 19 April. 7'/2 uur. Concert en tooneeluitvoering Patronaatsharmo nie St. Jan. Dinsdag 21 April. Repetitie Waalw. Gem. Zangvereenigingvoor Dames om 8'/4 uur, voor Heeren om 9 uur in Hotel Verwiel Dinsdag 21 April. Repetitie W G V. Dinsdag 21 April. 8V4 uur. Alg. Vergadering der Vereen Eerste Hulp bij Ongelukken in Hotel De Twee Kolommen. Woensdag 22 April. 7'/2 uur. Opvoe ring van „Jeremias" in de R.K. Werk liedenvereniging. „Morgenbladet" meldt dat de Koningin van Nederland dezen zomer eenige weken zal doorbrengen aan de Westkust van Noorwegen. Met ingang van 1 Juni a.s. is aan Jhr. Mr. E. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer, Commissaris der Koningin in Groningen, op zijn verzoek, als zoodanig eervol ontslag verleend. Tot zijn opvolger is benoemd Jhr. Mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer. zoon van den tegenwoor- digen titularis. Het Tweede Kamerlid Braat heeft een wetsvoorstel ingediend, waarvan de strekking is om den Zomertijd te beperken tot de maanden Juni, Juli en Augustus. Naar Het Volk meldt heeft de directie der spoorwegen besloten, de reclame van een Zeepmaatschappij op de wagentjes der posterijen niet meer op de perrons toe te laten, daar dit in strijd wordt geacht met de belangen der maatschappij in verband met de gewone perronreclame. De bloemententoonstelling te Heemstede is len Paaschdag bezocht door 18.000 menschen, 2en Paaschdag door 26.000. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot het ver- leenen van toelagen aan hoofden, onderwijzers en onderwijzeressen, die in het tijdvak van 1 Januari 1920 tot en met 31 December 1924 werkzaam zijn geweest aan een openbare of bijzondere leerschool, die als eenige leerschool was verbonden aan een gemeentelijke of bijzondere Kweek school voor onderwijzers en (of) onderwijzeressen. Waalwijk, 17 April '25. Eieren 5'/a—6 ct. Varkens f 17—f 23. 's BOSCH, 15 April *25. Op de markt van heden waren aangevoerd 2080 stuks: 1129 stuks hoornvee. 696 biggen. 98 zeugen. 75 schapen—lammeren. 82 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 300—f 460 p. st. Kalfvaarzen van f 295—f 450 p. st. Magere ossen en koeien van f 175—f 280 Vette ossen en koeien van f 0.60 pd lekw Vette ossen en koeien van f 0.50 pd 2e kw Pinken van f 140—f 230 per stuk Zeugen van f 85—f 145 per stuk. Biggen van f 2.75—f3.— per week. Schapen van f 30—f 55 per stuk. VoorjaarS'Lammeren van f 12—f25 p. stuk. Vetvee willig, overigens traag. Eierveiling Amsterdam. Gehouden op 14 April en 16 April 1925. KipeierenHoogste prijs f 7.25. Middel prijs f 5.75—6.00. Laagste prijs f 5.00. Eendeieren f 5.10—5.50. Totaal aanvoer 300.000 stuks. Handel iets vlugger. KERKNIEUWS. Naar „De Volkskrant" van zeer gezaghebbende zijde verneemt zullen H.H. D.D. H.H. Mgr. H. v. d. Wetering, Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. A. Diepen, Bisschop van Den Bosch en Mgr. P. Hopmans, Bisschop van Breda, op Dinsdag 12 Mei met den bedevaarts- trein naar Rome vertrekken. Mgr. L. Schrijnen, Bisschop van Roermond, zal reeds vooraf in gezel schap van zijn broer, prof. Schrijnen, GEMENGD NIEUWS. Ia aansluiting op hetgeen wij onder de rubriek Buitenland schreven betreflende het Engelsche luchtschip seint men nader: Het luchtschip R 33, dat pas nog een geslaagde vlucht volbracht heeft, is vanmorgen om 10 uur tijdens een hevigeo storm uit het Westen van den landlngsmast geslagen en zeewaarts gedreven. Da storm woel al van den vorigeu dag 's middags, maar 't lucht schip had zich tot dan toe uitstekend gehouden. Het had een bemanning van 21 koppen aan boord tervooibe- reiding van een nieuwe groote vlucht. Eerst dreef het schip hulpeloos af, maar de bemanning wist de motoren °P gang te krijgen en hoewel het luchtschip snel voortgestuwd werd, het in bedwang te houden. Om half een, na 3 uur in de lucht te zijn geweest, was de R 33 twaalf mijlen bezuiden Lowestoft ea meldde dat het het in den storm goed uithield. Twee uur later bevond het zich ter hoogte van Terschelling buiten de Ne- derlandsche kust. Om half vier was 'c 75 mijlen N.W. van Amsterdam en 't vervolgde een Noordelijken koers. In overeenstemming met een mede-, deeling vau het ministerie van Lucht vaart gelooft men, dat de bemanning geen moeite zal hebben bij het sturen van het schip. Draadloos Is hun gelast zoo ver mogelijk Noordelijk te koersen om vanavond met den wind, die ver moedelijk Noordelijk om zal loopen en aanzienlijk verzwakken, om te draaien. Het zou dan in staat zijn om zonder bezwaar naar Pulham of Car- dlngton terug te keeren. Als alles tegenloopt ls er genoeg benzine en olie aan boord om het twee dagen In de lucht uit te houden. Het losslaan van bet luchtschip was het gevolg daarvan dat de landlngsmast bezweek voor de kracht van den storm, die op dat oogenblik met een sterkte van 50 mijl per uur stond, 'n Gedeelte van den mast zag men aan den neus van het schip hangen. Vastgesteld ls, dat de neus eenigszins is beschadigd. Majoor Scott, die vroeger met de R 34 tweemaal den Atiantischen Oceaan is overgestoken, is niet aan boord, maar hij heeft draadloos zijn ervaring In de lucht ter beschikking der bemanning gesteld. Later werd geseind dat het schip ten Westen van Den Helder gezien was. Door de marineautoriteiten werden aanstonds drie torpedobooten uitge zonden, die echter niets hebben gezien. Later in den avond, ongeveer half zeven was het luchtschip in zicht van de Hollandsche kust ter hoogte van i Egmond, 8 mijl uit de kust en onge- veer 200 a 300 M. boven het water. Volgens ontvangen draadloos berichl van het luchtschip is de neus be schadigd. Het deelde mede van de Engelsche regeering bericht te hebben ontvangen te trachten naar Keulen te ontwijken Inmiddels is aan de Neder- landsche regeering gevraagd of hier te lande gelegenheid was om te landen. De vraag werd bevestigend beantwoord. De gelegenheid daartoe is aan het Met den heerschenden wind is de kans groot, dat Soesterberg daarvoor in aanmerking komt. De geheele be manning van de vliegkampen De Kooi en Soesterberg zijn in dienst gehouden voor hulpverleening. Later werd het weer le IJmuiden waargenomen en iets later weer te Zandvoort en daarna te Leiden. Later vernam men radiografisch dat men het plan had om te Soes/erberg te landen. Doordat verbetering in het weer kwam, is men van dit plan af gezien omdat men over zee naar En geland terug wilde gaan om daar te landen. Volgens een later ontvangen telegram verkeert het luchtschip in nood boven de zee. Meer is er nog niet van bekend. In de rivier de Aa bij den Brantschen wal te 's-Hertogenbosch is gistermiddag een lijk opgehaald, dat gebleken is te zijn van vrouw S., die eenige weken geleden haar twee jongste kinderen door ophanging van het leven beroofd heeft. Gistermorgen kregen de mare chaussees te Roosendaal van het station bericht, dat een ploeg weg werkers, werkzaam op de lijn Roosen daal—grens, was bedreigd door een verdacht uitziend persoon, die een vuurwapen bij zich had. Een uitge zonden patroelje gelukte het, nabij dit baanvak iemand te arresteeren, die in het bezit bleek van twee met scherp geladen revolvers en nog 54 scherpe patronen. Op de kazerne werd de aangehoudene aan een scherp verhoor onderworpen, zonder resultaat even wel. Hij weigerde alle inlichtingen. Enkel kon men te weten komen, dat het een Belg uit Merxem was Tot nader onderzoek is hij te Roosendaal in arrest gesteld. Gisteren is op den Maassluisschen Dijk te Vlaardingen een ongeluk gebeurd met doodelijken afloop. De 30-jarige juffrouw N. Dijkshoorn ging per fiets naar Maasland. Ze werd ingehaald door een vrachtauto van de firma C. v. d. Burg en Zonen te Vlaardingen en waarschijnlijk door den sterken wind is zij onder de auto gekomen. Het achterwiel ging haar over het hoofd, dat geheel verbrijzeld werd. Nadat de president van de Tielsche rechtbank gistermiddag de zaak van J. van T., medeplichtig aan een inbraak, had bepaald, wierp deze zich met een forschen sprong op den hoofdgetuige, vM. Mogge. der. chauffeur, die hem op den dag der inbraak per auto naar Tiel had vervoerd. Met kracht greep hij Mogge in de keel. De politiemacht en de andere getuigen ontzetten hem en er zijn maatregelen tot verder bescherming van M. getrof fen Zaterdagavond, omstreeks kwar tier voor tien uur, vervoegde zich bij den Rijksveldwachter te Bergen, de 15-jarige D. M. uit Amsterdam, met de mededeeling dat hij door een zijner ka meraden met een mes was gestoken. Daar de wonde in de borst hevig bloedde, achtte de rijksveldwachter, 11a een noodverband te hebben gelegd, het noodzakelijk, de hulp van een dokter in te roepen. Dokter P., spoedig ter plaatse, achtte overbrenging naar het St. Elisabethgasthuis noodzakelijk en de jongen werd, na door de politie te zijn gehoord, naar het ziekenhuis ver voerd. De rijksveldwachter S. en de gemeen te-veldwachter v. d. K. namen een voor- loopig verhoor af, waaruit bleek, dat de jongen des morgens met 2 kamera den, allen padvinders van de Padvin ders vereeniging Amsterdamsche Pad vinders-Organisatie, naar Bergen was gewandeld, met het voornemen gedu rende de Paaschdagen in de duinen te kampeeren. Daar de avond wat kil was en zij niet over voldoende dekens beschikten, besloot het drietal in'Ber- gen-binnen te blijven en zochten zij een tuin uit in de St. Antoniusstraat, om aldaar te overnachten. Al spoedig kregen de jongens, die op één deken lagen en slechts één deken tot bedekking hadden, over den deken ruzie, welke zoo hoog liep, dat een der jongens, de 16-jarige B. een dolkmes nam en M. daarmede een steek gaf met liet noodlottige gevolg. De politie heeft tegen den dader, die al meer met de politie in aanraking is geweest, proces-verbaal opgemaakt. De beide andere jongens zijn Zondag- naar hun ouders teruggekeerd. De Ford Motor Company publi ceert niet regelmatig jaarverslagen, doch moet op gezette tijden aan den „Commissioner of Corporations" te Massachusetts eenige gegevens over hare werkzaamheden voorleggen. Dit is onlangs over 1924 gebleken dat Ford het laatste jaar over iedere door hem geconstrueerde automobiel een winst behaald heeft van 47 dollar tegen 37 dollar in 1923. De totale winst werd aangegeven op 542 millioen, of 100 millioen meer dan in het voorafgaande jaar. Het aandeelenkapitaal is onveran derd gebleven op 17.264.000. Abonneert op en Adverteert in yyDE EOHO VAN HET ZUIDEN", het meeit geleeen blad in de Lang ■straat en Omgeving, ..LI-1 71 Ol. J LJJ.A— .>1<ao>Utmr\ ia (forti of fo ^npclorhprrr

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 10