Troost's Aroma verbetert de Koffie. niet genoeg aanbevelen. Vooral karne melk is een uitstekende drank. Melk is ook zeer goed, doch mag slechts in kleine hoeveelheden worden toegediend, die direct verbruikt worden, daar melk in de open buitenlucht spoedig ver zuurt en dit melkzuur spoedig darm ontsteking bij de kuikens veroorzaakt. Wij kunnen U wijzen op dieren met hooge legproductie. Wij kunnen U wijzen op de hoog ste bekroningen op tentoonstellingen. Wij vertegenwoordigen de beste Wit Legh.-fokkerij van 't vaste land van Europa. (Pedersen Agredup, Dene marken). Gemiddeld legcijfer in 1924 op de legwedstrijd te Naskow 239 eieren per dier. Wij leveren uit eigen fokkerij broed- eieren Wit Legh. (Nuttype) 20 en 35 ct. Wit Legh. (Eng. Sportlype) 30 ct. W. Wyand. (prachttoomen) 25 en 40 ct. Australorps 45 ct R.l.R. (reuzenlegsters) 25 ct. Ancona's 25 ct. en Col. Wyand 25 ct. Dagelijks voor eenieder te bezichtigen. J. TEURL1NGS, „Het Witte Nuthoen" Kaatsheuvel. Wenken voor deze week. I. Laat uwe kuikens 's morgens niet te vroeg vrij uit loopen. 't Natte gras werkt zeer slecht voor de pas half gekleede wezentjes. II. Noodzaak uw kloeken dagelijks van het nest te komen. De eieren worden dan voldoende gelucht, niet bevuild en de kloek kan zich op kracht houden. III. Reinig telkens de drink- en eet- materialen uwer kuikens, 't Voorkomt vele ingewandsziekten. J. TUERLINGS, Pluiinveeteeltleeraar. Kaatsheuvel. horizontaal 1. aanteekenlijst. 9. schiereiland langs de Rootle zee. 10. lengtemaat. 12. deel van het hoofd. 12. telwoord. 14. voegwoord. 10. visch. 17. dom dier. 18. oud schrift. 10. verpoozing. 20. dans. 21. domme vrouw. 24. aardsoort (ijzerhoudend). 25. bloem. 27. voorzetsel. 28. god van den wind. 30. aanhanger van een zeker stelsel. Kruiswoordraadsel No. 1. Aanduidingen. verticaal 1. vleinaam. 2. moeder. 3. zwaardvisch. 4. vogel. 5. Turksch matroos. 0. knik. 7. lidwoord. 8. zottepraat. 11. fijn gepolijste steen. 13. aanelkandér. 15. bouwen de vogels. 10. bezit gaarne iedereen. 22. zangkoor. 23. bekend Fransch schrijver: 25. vlug dier. 20. onnoozel mensch. 28. latijnsch lidwoord. 20. muzieknoot. NIEUWKUIK. Naar we van be voegde zijde vernemen, zal met bet bouwen eener nieuwe kiosk voor de harmonie >de Eendracht* naar aanlei ding van haar onlangs genomen besluit, begin Mei begonnen worden. Nog in dezelfde maand zal dan ook aan donateurs en begunstigers een concert worden aangeboden. Was men onder de stakers In het tnandenbedrijf alhier algemeen van oordeel na Paschen hel werk wederom aan de door hen gestelde eischen te kunnen hervatten, daarnaar guafor- meerd ter bevoegder plaatse, werd ons door een der betrokken patroons me degedeeld dat er hunnietsvan bekend Is. Volgens verdere mededeeling der patroons kunnen de stakers het werk hervatten op voorwaarden en loonen, als voor de staking. HAARSTEEG. Door de raadsleden v. d. Brandt, Dobbelsteen, vao Hemert en van Vrede werd heden, bij aangeteekend schrijven, aan hun voor zitter, den Edelachtb. heer J. v. Bokho ven, verzocht een spoedeischende ver gadering te willen beleggen, met als punt der agenda Indiening beroepschrift bfl de Kroon, naar aanleiding van 't niet-goedkeuren der Gemeente-Begrooting 1925 door Ged. Staten. In dit schrijven werd aitdrukkelijk verzocht vergadering vast te willen stellen voor den 2 5 en dezer, daar op j overkorven der bijen, het uithalen der dien datum termijn van Beroep vervalt, was, het bevestigen vao de was met Heiden, het gewoonlijk, door den Voor zitter te bepalen uur, niet convenieert, wat duidelijk uit hun herhaald wegblij ven bleek. VLIJMEN. Maandagavond hield de onderlinge veeverzekering „Sint Gunera alhier, in de zaal van den heer L. Prinsen haar jaarlijksche verplichte vergadering. Medegedeeld werd dat de kas nog f550 rijk was. Door het bestuur werd een voorstel gedaan, de betaling voor afgekeurde runderen, waarvoor bij slachting 40 cent wordt uitbetaald, te verlagen, doch de vér- eeniging besloot deze hetzelfde te laten. Het bestuur wijst er op, dat vee, dat ziek is, dadelijk moet worden aan gegeven, om eerst geschat te worden, terwijl werd medegedeeld, dat de groote schattingen in alle wijken op 30 April zullen plaats hebben. DRUNEN. Maandag voor heeren en Dinsdag voor dames, werd door de tooneelvereeniging der Jongenscongre gatie opgevoerd' 't prachtige leerzame en boeiende treurspel in 3 bedrijven: Don Garcia Moreno. De opbrengst dezer uitvoeringen was ten bate der Missie Zooals wij dit van deze vereeniging gewoon zijn, werd prachtig spel ge leverd. Met recht kunnen wij getuigen dat alle rollen uitstekend werden ver tolkt. Costumes en tooneeldecoratie droegen veel bij om den goeden uit slag te verhoogen. Na de opvoering van het treurspel gaf de Jongensafdeeling der gymnastiek vereniging eene korte voorstelling bestaande in figuurmarsch met oefenin gen in standen en groepen. Ook dit viel in den smaak van het talrijk op gekomen publiek, zoodat allen hoogst- voldaan huiswaarts keerden. ELSHOUT. Donderdagmiddag werd hier een buitenle9 (practlsche cursus) gegeven voor ijmkers, vanwege den Bijenbond van den Ned. R.K. Boeren bond. Onder leiding der heeren Broos en van der Zande uit Berlicum werd een demonstratie gegeven van het de Krulf, door den Rijksconsulent de heer van Giersbergen uit Wageniogen. 's HERTOGENBOSCH. Op initiatief van het Gemeentebestuur werd Dins- dagavond ten stadhuize een bijeen komst gehouden onder voorzitterschap van wethouder Krijgsman, met het doel om te komen tot oprichting van een vrijwillige brandweer, ter ver vanging van de bestaande. Besloten werd in beginsel tot op richting van een vrijwillige brandweer vereniging te besluiten, welke voor- loopig zal bestaan uit de ter vergade De heer C. W. Schoenmakers te Breda werd belast met den opsporings dienst voor het Handelsregister. Betreffende de voorgestelde wijzi gingen van de Zegelwet 1917 besloot de Kamer, een adres te zenden, waarin de verlaging van de directe belastingen wcrdt toegejuicht en verklaard wordt, dat men zich kan vereenigen met een weeldebelasting, mits deze ook wei- keljjk een weeldebelasdng Is en niet, zooals met het ontwe<p hier en daar 'i geval is, het karakter heeft van een verteringsbelasting. Vervolgens kwamen ter vergadering de heeren Duijnstee, waarn- hoofdin specteur der posterijen en telegrafie, Truffino, chef der afd. postdienst en de inspecteur der posterijen te Dordt tot het geven van een uiteenzetting van de reorganisatie van 't staatsbedrijf der post, telegrafie en telefonie, vooral de omzetting van hulpkantoren in stations en van kleine kantoren In bij kantoren. Deze uiteenzetting werd mede bijgewoond door 21 burgemeesters van gemeenten, behoorende tot het gebied der kamer. EINDHOVEN. Wij vernemen, dat de staking btj de K&rel I Sigarenfa brieken gisteravond ls opgeheven. Alle stakingsposten zijn reeds ingetrokken. Het werk zal waarschijnlijk a.s. Maandag worden hervat. SPRANG-C APELLE. V.m. Sprang.) A.s. Zondag des voorm, 9.30 uur en des nam. 5.30 uur hoopt in de Geref. Kerk alhier in den Dienst des Woords voor te gaan P/of. Honing uit Kampen. Donderdag 16 dezer heeft de heer P. van Vuren, besteller bij de poste rijen aan het hulppostkantoor alhier, den dien9t met pensioen verlaten. 31 jaren is hij alhier bezorger geweest, zoowel van blijde als droeve tijding en heeft zich in die lange reeks van jaren zeer verdienstelijk gemaakt. Steeds was hij in de weer om, waar bij kon, de hulpvaardige hand te bieden. Men ziet hem dan ook noode heengaan, hoewel men hem zijn verdiende rust gaarne gunt. CAPELLE. A.s. Zondag des voorm. 9'/2 en des nam. half drie uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier optreden Ds. Meijers, In de Ned. Herv. Kerk aan de Loonschendijk zal op a.s. Zondag des voorm. half tien uur optreden Ds. Van der Vlugt uit Drunen. Blijkens ontvangen mededeeling van den Rijksontvanger te Kaatsheuvel drichem. In de vacatures van administrateur en passantmeester bij het Burgerlijk Armbestuur te Capelle, ontstaan door het vertrek van dhr. Jac. van der Lely, burgemeester van Woudrichem, zal vooralsnog niet worden voorzien. WASPIK. De bruto opbrengst van den verkoop der Emmabloem bedroeg hier f20.63. Aan de bedevaartsreis naar Ha kendover namen uit deze gemeente 25 personen deel. De Raad dezer gemeente zal op Vrijdag 17 April de9 avonds ora 6 uur een openbare vergadering houden. Aan de orde zijn 1. Beëediging Armmeester. 2. Mededeelicgen. 3. Aanbieding gemeenteverslag en verslag betreffende de volkshuisvesting. 4. Verhooging tijdelijke kasgeld-r leening. 5. Wijziging begrooting 1924. 6. Ontwerp heffing straatbelastio». MADE. In ons vorig nummer namen wij een bericht op van onzen corres pondent, mededeelende dat, het Post-"' kantoor te dezer plaatse dezer dagen zou worden teruggebracht tot bij kantoor, ressorteerende onder het hoofdkantoor Raamsdonksveer. Wij ontvingen var. den directeur van 't Post- en Telegraafkantoor te Made de mededeeling dat dit bericht onjuist is, althans voorbarig, daar in deze aangelegenheid nog geen besluit is genomen. Waar het aanleiding zou kunnen geven tot misverstand, rectificeeren wij het bij deze. MADE Op de Dinsdag jl. alhier gehouden veemarkt waren 57 stuks hoornvee en 23 stuks biggen aange voerd. Prijzen golden als volgt Vetvee f 1.10 a f 1.15 per kg., kalf- koeien f 400 a f 500, melkkoeien f 350 a f 750. kalfvaarzen f 375 a f 425, muntigen f 250 a f 300, hokkelingen f 100 a f 150, kalveren f 60 a f 75, nuchtere kalveren f 10 a f 13, biggen f 17 a 21, overloopers 0. Handel ma tig Maandag 2en Paaschdag zijn onder prachtig weer de banen ge opend, van het van ouds bekende „Willem Teil" Kruisbooggezelschap. Er werd een uur gestreden om het Koningschap, welk werd gewonnen door den heer Joh. Pols met 48 pun- Tevens werd daarin nogmaals sterk op aangedrongen bewuste vergadering te doen houden op een der avonduren, dat alle leden past, daar bij de laatste vergadering gebleken was, dat, behalve aan bovengenoemde leden, ook aan Wethouder Winkel en het lid van der broedsel in de raampjes en 'c plaatsen In de kl9t. Jammer dat door 't ongun stige weder deze les in de zaal van 't patronaat moe9t gegeven worden. Deze bultenlessen waren 's morgens te Drunen geopend ten huize van den Secretaris van den Bond, de heer J. Te Den Haag werd Zondag tusschcn IIli. S. en Frisia een voetbalwedstrijd gespeeld voor het kam pioen,schap van Nederland. Voor den aanvang van den wedstrijd werden de meer en meer gebruikelijke bloemen aangeboden. Hijdiplomatisch„Willy, speel eens Flowing Bubblesvoor ons Zijhaastig„Nee, nee, dat nietl Terzijde„Dat kent hij zonder naar de muziek te zien". ring aanwezige heeren en een tweetal die bericht van verhindering hadden gezonden. Na bestudeering van een plan van organisatie zal op 5 Mei a.s. een vergadering worden gehouden, waarin tot definitieve oprichting en tot vast stelling van het organisatieplan zal worden besloten. De vrijwillige brand weer zal de beschikking krijgen over het brandweermateriaal der gemeente. Ter voorbereiding van de feeste lijkheden voor de onthulling van het H. Hartmonument in de maand Juni is een uitvoerend comité gevormd, bestaande uit de heeren Jos. Meijring, F. M. Jansen en A. B. Rabou, alsmede de dames mevr. Dony van Lanschot en mevr. Tilman Rouppe van der Voort. BREDA. De Kamer vao Koophandel en Fabrieken voor Westelijk Noord- Brabant heeft in haar jongste vergade ring de rekening en verantwoording over 1924 goedgekeurd. De ontvangsten hebben bedragen f 21.109, de uitgaven f 15.160, batig saldo f 5949. Over vorige jaren is er nog een saldo van f 473, zoodat het totale saldo bedraagt f 6422. De Kamer besloot een bedrag van f 4000 te voegen bi) het stamkapjtaal en daarvoor 6 pCt. stukken Ned* Staatsleenlng aan te koopen. lerl. zal op de volgende dagen voor de bewoners van Sprang-Capelle gelegen heid bestaan tot het bekomen van rijkaarten voor fietsen, enz Op Woensdag 22 April 1925 van voorm. 9—1 uur en van 2 4 uur nam. te Capelle op Donderdag 23 April 1925 van 9—1 uur voorm. en van 2—4 uur nam. te Vrijhoeve Capelle, en op Vrijdag 24 April 1925 van voorm. 9—1 en nam. van 2 tot 4 uur te Sprang. Tot ons genoegen kunnen we mededeelen, dat de Edelachtb. heer Meijer, burgemeester der gemeente Sprang-Capelle het beschermheerschap geeft aanvaard van de Chr. Zangver- eeniging „Hallelujah" te Capelle. Naar men ons mededeelt zal de heer Jac. van der Lely, burgemeester van Woudrichem de thans door hem gevoerde administratie voor de ver schillende waterschappen alhier blijven waarnemen. De heer E. Colet, hoofd der O. L. school in de Kom te Capelle is bsnoemd tot administrateur van de vereeniging tot verbetering van de Volkshuisvesting, wegens het bedanken van den heer |ac. van der Lely in verband met zijn vertrek naar Wou- ten in 10 schoten. Het aloud gezel schap bestaat uit 20 leden. Na den strijd werd tot laat in den avond in het café C. Stoop, waar genoemd ge zelschap gevestigd is gezellig doorge bracht. Dezer dagen vertrokken van hier een ploeg grondwerkers met den ploeg baas Thijssen naar Brussel om aldaar en in de omstreken grondwerken te verrichten. Reeds eerder vertrokken een tweetal ploegen, die daar behoor lijke verdiensten hebben. Op Zondag 19 April zullen de predikanten Ds. Vink te Drimmelen en Ds. Th. Mudde te Made in de Herv, Kerk des voorm. 10 uur in de Herv. kerk ter hunner plaatse voorgaan. Den 3den Mei a s. hopen de echtelieden Adam Akkermans en Maria van Dongen den dag te herdenken dat ze voor 50 jaar in het huwelijksbootje stapten. Het zal den oudjes niet aan belangstelling ontbreken. G'BERG. Ia de Evangelisatie hoopt Zondag op te treden ds. Jonkers uit Waspik. In de Geref. Kerk zal optreden Ds. Donner uit Breda. Ia de Ned. Herv. Kerk zal optreden ds. Koster. De huizen van Proysten en

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6