IE ECHO VAN HET ZUIDEN Dadelijke verlichting van Asthma. No. 31 Zaterdag 18 April 1925 De aanstaande uitvoering ran Men- (lelff$ohn\? ..Eliasop 7 en 8 1/'7 a.n. te Waahe-ijk. IT. Tn het oratorium „Elia-ft" maken we kennis met de tot volle rijpheid geko men talenten van den componist. Het is een aaneenschakeling van de prach tigste koorpartijen, afgewisseld door 'verrnkkelijk-mooié aria's, recitatieven en andere solo-partijen. De inhoud van het bekende Bijbelsche verhaal heeft ongetwijfeld ontroering gewekt bij den componist. Teneinde het werk volkomen begrij pelijk en het meest sprekend te maken, is het wel gewenscht dat men met den inhoud van het verhaal behoorlijk goed op de hoogte is. Dit verhaal wordt ver meld in het Hoek der Koningen van het Oude Testament. Zooals we aldaar vinden, zuchtte noordelijk Israël destijds onder het juk van den goddeloozen koning Achab, wiens vrouw, Izebel, hem in zijn dwa ling versterkte. Op Gods hevel was El ia, de profeet, tot Achab gegaan en had tot dezen gezegd „Zoo waar de Heer, de God Israels, leeft, in Wiens dienst ik staer zal in de volgende jaren geen dauw of regen zijn, tenzij dan naar mijn woord. En het woord der Heeren kwam tot hem: Ga van hier oostwaarts en verberg IJ aan de beek Kritli, die ten oosten van de Jordaan is. Uit die beek zult. gij drinken en ik heb den raven geboden, dat zij U daar onderhouden. En hij ging heen en deed naar het woord des Heeren. Hij ging naar de beek Krith en vertoefde aldaar. En de raven brach ten hem des morgens brood en vleesch en des avonds vleesch en hij dronk uit de beek. Eu het geschiedde na eenigen tijd. dat de beek uitdroogde, want hét had niet geregend in het land. Toen kwam het woord des Heeren tot hem: Maak u op en ga naar Sarfat, dat bij Sidon is en vertoef aldaar. Ik heb daar een weduwvrouw geboden, dat zij u onder- houde. Toen maakte hij zich op en ging naar Sarfat. En als hij aan de poort der stad kwam, zoo was daar een we duwvrouw, hout lezende. En hij riep haar toe en zeide: Haal mij toch een weinig water in de kruik, dat ik drinke. En als zij henenging om te halen, zoo riep hij haar na, zeggende: Breng mij ook een bete broods! Maar zij zeide: Zoo waar de Heer, uw God, leeft, ik heb niets meer dan alleen eene hand vol meel in het vat en een weinig olie in de kruik. En nu sprokkel ik wat hout, om het laatste voor mij en mijnen zoon te bereiden, opdat wij eten en dan sterven. En Elia zeide tot haar: Wees onbezorgd, maar ga heen en doe gelijk gij gezegd hebt: doch maak eerst voor mij eenen kleinen koek en breng mij dien hier; daarna zult gij voor u en uwen zoon wat gereed maken. Want zoo zegt de Heer, de God Israels het meelvat zal niet ledig worden en de oliekruik zal niet verminderen, tot op den dag, dat de Heere regen zal geven op de aarde. En zij ging en deed naar het woord van Elia. En zij had te eten, zij en hij en haar huis, langen tijdhet meelvat werd niet ledig en de oliekruik verminderde niet, naar liet woord des Heeren, dat hij had gesproken dooi den dienst van Elia. En het geschiedde na deze dingen, dat de zoon dier vrouw krank werd en zijne krankheid was zeer zwaar, zoodat geèn adem meer in hem was. Toen zei de zij tot Elia: Wat heb ik met u te doen, gij man Gods? (iij zijt tot. mij ge komen om mijne schuld bij God in ge dachtenis te brengen en mijnen zoon te dooden. Hij zeide tot haar: Geef mij uwen zoon. En hij nam hem van haren schoot en droeg hein naar de bovenkamer, waar hij woonde en legde hem op het bed. En hij riep tot den Heer en zeide: Heere mijn God, waar om hebt gij deze weduwe, bij welke ik herberg vind, zoo kwalijk gedaan, dat Gij haren zoon hebt gedood? En hij strekte zich driemaal over den jongen uit en riep den Heer aan, zeggende: Heere, mijn God, laat de ziel van den jongen in hem wederkeerenEn de Meer hoorde naar de stem van Elia, en de ziel van den jongen keerde weder in hem, zoodat hij levend werd. En Elia nam den jongen en bracht hem uit de bovenkamer naar beneden en gaf hem aan zijne moeder, zeggende: Uw zoon leeft! Toen zeide de vrouw tot Elia: Nu weet ik dat gij een man Gods zijt, en dat het woord des Heeren in uwen mond waarheid is. (Wordt vervolgd). PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 17 April 1925. Jeremias. A.s. Zondag gaat de eerste uitvoe ring voor 't publiek en Woensdag volgt de tweede en laatste. Een laatste aansporing moge hier nog even volgen, die eigenlijk na onze recensie over bodig mag heeten. We halen hieronder een recensie aan van een Bosschen verslaggever, wiens meening geheel in de lijn ligt van de onze „iets buitengewoons" in elk opzicht. Om deze reden, omdat hier te genieten valt van iets zeer bijzonders op tooneelgebied, het Bijbelsch Tooneel, omdat hier iets gepresteerd wordt ten, omdat alles in de uiterste finesses is verzorgd. Daarom moet ook ieder uit Waalwijk en omgeving, die belang stelt in een goed, prima verzorgd tooneel, van z'n belangstelling doen blijken en daarom mag Zondag- en Woensdagavond geen plaats onbezet blijven in deze voor deze streek hoogst merkwaardige opvoeringen. Wij vestigen er ten slotte de aan dacht op dat de uitvoering Woensdag begint ten half acht (Zondag om 7 uur) en dat de prijzen zijn verlaagd als volgt: le rang f 1.65, 2e rang f 1.10, 3e rang f0.55, alles inbegrepen. De Prov Bossche Courant schrijft Prachtig spel werd hier gegeven door de heeren M. Berkelmans. P. Hurkmans, H. v Engelen, A. Zijlmans. L. Leijtens en H. Stokwielder. Ongeëvenaard, absoluut niet te ver beteren was het spel van den heer H van Engelen in het begin van het derde bedrijf toen hij als Baruch den val der stad,al de ellende die er zouden plaats grijpen, profeteerde. Dat was wel een der meest aangrijpende tafe- reelen van het geheele drama. Plaatsgebrek belet ons alle spelers te vermelden en daarom volstaan wij er mee, door te zeggen dat zonder uitzondering door eenieder een onge kend hoogstaand spel te zien wordt gegeven, dat alleen kan bereikt worden wanneer men zich met liefde en groote toewijding ongeveer een half jaar stelt onder leiding van den hoogst kunst zinnigen kapelaan Bijnèn. Werkelijk veel op het gebied van tooneelkunst heeft kapelaan Bijnen ons met zijn mannen al laten zien, maar wat hij heden heeft bereikt grenst aan het volmaakte Geen pen vermag het schoone, het mooie van den avond te beschrijven, daarom volstaan wij er mee met zeggenEen ieder uit de geheele Langstraat en omgeving moet dat gaan zien en hooren, want niet gemakkelijk zal men in de gelegen heid zijn, iets zoo verhevens bij te wonen. De Tijd schrijft o m. Wij genieten van het benijdens waardige spel der acteurs, wier spel kwaliteiten inderdaad die van beroeps acteurs zeker benaderen, zooniet over treffen, doch de ontknooping interes seert ons weinig of in 't geheel niet Elke acte is een stuk bijbelspel op zich zelf, elke acte geeft een drama tische omschrijving eener strafprofetie zonder dat de spanning van acte tot acte culmineert. De acteurs, wij herhalen het, hebben degelijk spel geltverd. Wat een waar digheid en een verheven waardigheid in Jeremias, wat een uitbeeldings vermogen van de ellende die stad en land teistert in den geheimschrijver Baruch, wat een satapische haat in den afgodspriester Pashuz. Koningen toonden zich joachim, Jecoonja en Sedekia, arglistig en duivels sluw waren de valsche profeten Hananja en Michaja. Kortom, het geleverde spel was voor dilletanten „af" en kapelaan Bijnen komt allen lof toe voor hetgeen hij met zijn jongens, eenvoudige werkmenschen, heeft weten te bereiken. Wij feliciteeren den WelEerw h^er A. van Delft gaarne met de schepping van dit werk, den WelEerw. heer Bijnen en zijn mannen met het behaalde succes. Uit de opvoering van dit grootesche werk en straks weer met de vertolking van Elias, van Mendelssohn blijkt dat de kunst den Waalwijkers in het bloed zit. Immers, niet alleen in zang en too neel weten ze het beste te geven wat er is, maar reeds met hun dagelijksche bezigheden, het maken van schoenen, staan ze aan den spits van geheel Europa. Int. Hondententoonstelling Waalwijk. Zondag 26 April a s. zal ook Waalwijk zijne Eerste Int. Honden tentoonstelling hebben. De jeugdige Kynologen-Vereeniging „Waalwijk en Omstreken" heeft het aangedurfd deze tentoonstelling te organiseeren en be driegen de voorteekenen niet, dan zal de opzet, gezien het begin van elk werk dat moeielijk is en gezien de omstandigheden, naar wensch slagen. Het aantal inzendingen is vooral de laatste dagen zeer belangrijk toege nomen en de voornaamste honden rassen zullen in tal van variëteiten vertegenwoordigd zijn, terwijl ook de minder bekende soorten acte de présence zullen geven. Er is ook in deze streken de laatste jaren eene sterk groeiende belangstel ling voor de kynologie, het aantal tentoonstellingen ook in Brabant neemt steeds toe. Na den Bosch komt Waal wijk, dan zullen nog Breda, Raams- donksveer e.m.a. volgen. Wij verheugen ons zeer in deze belangstelling, omdat de hond werkelijk deze belangstelling verdient. De kynologie heeft heel veel aantrekkelijkheid, de hondensport geeft veel ontspanning en daarenboven welk nut trekt de mensch niet van den hond in zoo menig opzicht. Hij is z'n aller- trouwste kameraad, hij vergezelt z'n baas des avonds en op de vrije dagen op z'n wandelingen of bij z'n fietstocht, beschermt z'n huis en erf, brengt af wisseling in den huiselijken kring, helpt hem in z'n bedrijf op veelzijdig gebied, verleent belangrijke diensten enz. Redenen te over om de liefhebberij voor den hond aan te wakkeren en in goede banen te leiden, ten eerste wat de keuze van den hond en ten tweede wat de opvoeding betreft. \\^t de keuze betreft, we zouden dit nader willen definieeren, nl. dat men er naar streeft een fatsoenlijk exemplaar van een bepaald ras te krijgen, zoodat die bijzonder leelijke straat-terriers zooveel mogelijk ver dwijnen en wat de opvoeding betreft j zullen wij niet behoeven te zeggen dat deze nog heel veel te wenschen overlaat. We bedoelen niet dat iedere hond een politie-hond zijn moet, verre van daar; maar iedere hond kan en moet geleerd worden hoe hij zich op straat en in huis heeft te gedragen, gehoorzaam te zijn, te weten wat hij te doen of te laten heeft. Zoo opgevat zal hij een bron zijn van ontspanning en voldoening, waar hij vaak anders een ergernis is. Dit alles te bevorderen is het doel der kynologen-vereenigingen en der tentoonstellingen. Door onderlinge uit wisseling van gedachten en ervaringen, door dresseerproeven, door voorlichting bij aanschaffingen, dekkingen enz., hoopt de vereenlging een juist inzicht ten deze bij hare leden bij te brengen en ook het houden van tentoonstel lingen zal krachtig meewerken om het beoogde doel, hierboven in 't kort ge schetst, te bereiken. Men zal hier kunnen zien in welke richting zijne liefhebberij kan en moet gaan en krijgt een deskundig oordeel over den hond zijner keuze en z'n eigenschappen. De Kynologen-vereeniging en de tentoonstelling mag dan ook aanspraak maken op aller belangstelling, in hoofd zaak waar de hondensport zulk een uitnemende ontspanning bezorgt niet het minst aan den werkman. Deze belangstelling is dan ook we 1 afdoende gebleken bij 't beschikbaar stellen van eere-prijzen door 't gemeentebestuur, „Waalwijks Belang" en tal van parti culieren en zuster-vereenigingen. Wij verwachten dan ook dat naast nog tal van inzendingen (de inschrijving sluit Maandag), het bezoek Zondag 26 dezer zeer druk zal zijn Men zal daarmee een alleszins gewettigd blijk van belangstelling geven niet alleen, maar ook de onderneming financieel steunen. En hiermee bevelen wij deKynologen- Vereeniging „Waalwijk en Omstreken" en hare Eerste Internationale Tentoon stelling in aller belangstelling aan. De Honden-tentoonstelling op Zon dag 26 dezer mag zich in groeiende belangstelling verheugen. Tal van speciale prijzen zijn nog ingekomen, die in den catalogus zullen worden vermeld, maar ook het aantal inschrij vingen is de laatste dagen zeer toe genomen. We noteeren b.v. tot Donder dag 34 Duitsche Herders, 22 Belgische Herders, een 10 tal Hollandsche Her ders, voorts Matin Beige, Dobermans, Barsois,Greyhounds New Foundlanders Duitsche Doggen, Malthezers, Duitsche staanden, dwerg- en andere, teckels, dwerg pinchers, Fransche enSchotsche Herders, Rottweilers. Poedels, Whip pets, Setters, Terriers. Dwergheesjes, Las Palmas-hondje. Men ziet dus tal van rassen en variëteiten, terwijl de inschrijving, die tot Maandagavond geopend is, nog toeneemt. Wij kunnen voorts nog mededeelen dat op den avond der Tentoonstelling vanwege „Waalwijks Belang" bij gunstig weder een concert zal worden gegeven in de kiosk op de Markt door de harmonie „St. Crispijn" van 6—8 uur. Hedenmiddag ten 3 uur had de begrafenis plaats van den heer Jan Versteeg, werkzaam bij de Kon. Stoom- schoenfabriek A. H. van Schijndel en die binnen een paar maanden zijn zilveren jubileum als zoodanig zou vieren. Het stoffelijk overschot werd gedra gen door personeel van de fabriek, terwijl met de directie een deputatie uit kantoor- en fabriekspersoneel hel lijk volgde. Een drietal rouwkransen van directie, kantoor- en fabriek dekten de lijkbaar als een bewijs dat een trouw en voorbeeldig werknemer en een goed mede- arbeider met hem was heengegaan. Bij de te 's Bosch gehouden aanbesteding door den Rijkswaterstaat voor aanbrengen van steenslagdeklagen en alsphalt—steenslag verhar dingen op de Rijkswegen in Noord- Brabant werd o.m. ingeschreven door Voor perceel I M. Vissers, Drunen P. f 19.400. F. v d. Pluijm, Dussen P. f 19 927 Hooyink, Raamsdonk B. f21.374. Raming f 17 500. Voor perceel II. F. v. d. Pluijm, Dussen P. f 8289. M. Vissers, Drunen P. 7690. Raming f 7900. Voor perceel 5. F. v. d. Pluijm, Dussen P. f 10 640. J. Wilgers, Nieuwkuijk P. f 9372. Raming f 8700. De examens voor het politie diploma van St. Michael zullen dit jaar zoowel te 's Bosch als te Amster dam gehouden worden en aanvangen den 15 September e. k. De aanmel ding tot deelneming aan dat examen moet geschieden bij den Secretaris der Examen—Commissie te 's Bosch vóór 1 juli e.k meer toegelaten. Op Zaterdag 18. Zondag 19 en Maandag 20 April zal in de bewaar school van het St. Theresiagesticht alhier eene tentoonstelling worden gehouden van nuttige en fraaie hand werken, alsmede van de kleeding stukken vervaardigd door de meisjes van de Naaischool. Tevens zal er een demonstratie worden gegeven van batik- en chablo- neerwerk, terwijl men zich kan op geven tot het volgen van een cursus in batikken, chabloneeren en fraaie handwerken Ook zal er voor de bezoekers ge legenheid zijn de Kookschool, van den R. K Vrouwenbond te bezichtigen, zoodat iedereen zich zal kunnen over tuigen van het nuttig werk door den R K Vrouwenbond tot stand gebracht. Aan deze tentoonstelling, die voor iedereen toegankelijk is zijn verschil lende attracties verbonden, alsook een loterij en theetuin. Het Bestuur vertrouwt dat zeer velen hunne belangstelling voor deze ten toonstelling zullen toonen, doordat op financieele wijze gesteund, de bondinde toekomst steeds meer en meer voor het heil der R. K. vrouwen van Waal wijk zal kunnen tot stand brengen. In het Patronaatsgebouw der St. Clemensparochie geeft Zondagavond de patronaatsharmonfe „St. Jan" haar tweede uitvoering van dit seizoen. Gezien het zeer aantrekkelijk program ma staat ons een genotvolle avond te wachten. Wij weten dat door dit jonge gezelschap met groote ambitie wordt gerepeteerd, vooral den laatsten tijd, nu het tegen het concours te Zeven bergen gaat Wij zullen dus ongetwijfeld goede muziek te hooren krijgen, terwijl bovendien een paar aardige komische nummers een aangename afwisseling zullen bezorgen en de lachspieren ge ducht in beweging zullen brengen Er mag dus een zeer druk bezoek verwacht worden. Op hare huishoudelijke vergade ring d.d. 15 April j.l, besloot de „W G V." tot de uitschrijving van een vaardigheidsmarsch, waarvoor zich staande de vergadering een 12-tal deelnemers opgaven. De marsch zal gehouden worden op 17 Mei a s en aanvangen des morgens om 9 uur. Hei te doorloopen parcours isWaal wijk—'s Hertogenbosch vice—versa. Buiten de leden der „W G.V." zullen ook tot deelname worden uifgenoodlgd de leden der naastbijzijnde zuster- vereenigingen en van de vereeni- gingen, aangesloten bij den R. K. Turnkring Tilburg. Voorts zal er ook gelegenheid tot inschrijving of deel name gegeven worden aan leden van ardere sportclubs, alsmede aan ieder die lust gevoelt eens mede te trainen. Wie het parcours in bepaalden tijd volbrengt, de rustpoozenmedegerekend, en zich tijdig als deelnemer opgeeft bij het bestuur der „W.G.V.", zal ter herinnering aan deze prestatie door opgemeld bestuur een fraaie medaille worden uitgereikt. We plaatsen a.s. week een oproep in ons blad, waarin de voorwaarden tot deelnapie nader zijn omschreven. Donderdagmiddag had de opening plaats van de tentoonstelling der prijzen van de groote verloting te houden door de St. Elisabeth's-vereeniging van de parochie van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen. Het ruime gymnastieklokaal der Bijzondere School, waar de tentoon stelling wordt gehouden, is door de goede zorgen der leden in een feest lokaal herschapen, zoodat het den velen bezoekers een gezellig verblijf biedt. Goed drie uur nam de WelEerw. pater Van Erp, broeder van den Z Eerw. heer pastoor der St. Clemensparochie, thans plaatsvervangend pastoor alhier, het woord In een mooie toespraak wees hij er op, dat hij met vreugde aan het verzoek, om deze tentoonstelling te openen, heeft willen voldoen omdat het geldt een liefdewerk bij uit nemendheid Als aller oogen op de vele en mooie prijzen rusten, gaan de gedachten verder, gaan die naar de armen, omdat men hen door tusschenkomst van de leden der St. Elisabethsvereeniging wil helpen in hun lijden en nood Spr. wil alle aanwezigen aansporen om met liefde te geven en wijst er dan op wat staat geschreven n.l „den arme gegeven is Gode geleend Door de geheele wereld is het» bekend dat Holland steeds gaarne met liefde steun geeft, daar waar die noodig is en daarom zal men ook hier gaarne geven. Na de vereeniging bij allen gaarne te hebben aanbevolen, verklaart.hij de tentoonstelling voor geopend. Ondanks het slechte weer waren er al vele belangstellenden, onder wie de spes patriae goed was vertegen woordigd. Van ae verschillende spelen als grabbelton, sjoelbak, rad van avontuur, enzenz., werd aanstonds een druk gebruik gemaakt. i Wij raden onze lezers aan heden- i middag zeker een bezoek aan deze tentoonstelling te gaan brengen want I er zijn heel wat mooie prijzen te winnen, maar bovendien men helpt de dames in haar streven om daar waar noodig de helpende hand te bieden. Dit zal bewezen worden aan alle Asthmalijders in Nederland. Ieder Asthmalijder kan bij zijn drogist de volgende drie dagen een gratis proefpakje Asthmador aanvragen. Dr. Rudolph Schiffmann is met de voor naamste drogistenovereengekomen deze proefpakjes aan alle Asthmalijders in Nederland af te geven. Dr Schiffmann. de bekende specialist voor kwalen der ademhalingsorganen, heeft in Asthma dor een volmaakt middel samengesteld, na vele duizenden Asthmalijders behan deld te hebben. Hij zegt: „Besliste verlichting bij de hevigste Asthma- krampen kan verkregen worden door het gebruik van „Asthmador\dikwijls na 10 15 seconden, doch in ieder geval binnen hetzelfde aantal minuten". Hij zegt ook: „Het is mij volmaakt bekend, dat er ernstige twijfel bestaat omtrent het genezen van Asthma en ik ben tot de overtuiging gekomen, dat de eenvoudigste manier om mijn middel zijn heilzame werking te laten toonen is, door een gratis proefpakje uit te reiken aan ieder die er belang in stelt. Ik weet wat Asthmador zal uitwerken ik heb het in duizenden gevallen met bevredigend resultaat aangewend en mijn vertrouwen er in is zoo sterk, dat ik gaarne de kosten ervan draag om ieder Asthmalijder in de gelegenheid te Btellen gratis een proef te nemen". Zij, die ver van een drogist verwijderd wonen, kunnen een gratis proefpakje per post bekumen, door hun naam en volledig adres per briefkaart op te geven aan Schiffmann's Depot, Singel 95 te Amsterdam. behaalde te Waalwijk een l.N.S A I.D.- diploma de dames Dora v. d Bogaart, Dina v. Oers, Truda Ophorst, Anna Franssen, Nelly v. Lier, Adriana Dielissen, Jans v. Muilekom, Jo Mandemakers, Naantje v. Schendel, Betsie Bakkers, Liza Ver hagen, Cor v. Vugt-de Wit, Marie v. Zutphen, Mien Trommelen, Jeanne v. Oers, Jeanne v. Herwijnen, Margot v. Beijnen, Anna Pullens allen te Waalwijk en Jo Zijlmans te Sprang. Zij genoten hare opleiding van mej. Corry v. d. Griendt, Gediplomeerd Coupeuse-Leerares alhier. De groote uivoering van het prachtige Oratorium „ELIAS*' (Mendelssohn) door Waal wijks Gemengde Zangver- eeniglng heeft 7 en 8 Mei a.s. plaats. De Tooneelvereeniging „O.O.G." geeft Zaterdagavond in de zaal van den heer P. van Daelen haar tweede uitvoering en zal dan opvoeren het doi coinische blijspel in twee bedrijven „De Dertiende Klokslag". Behalve dit mooie blijspel worden nog eenige komische voordrachten ten gehoore gebracht. Een gezellig bal, waarvoor een uitstekend Jaszbandorkest geëngageerd is en dat voortaan Zondagsavonds altijd zijne medewerking zal verleenen, zal den avond besluiten. Naar wij vernemen is de aan vrage om een standplaats op de kermis zoo groot als nog nooit te voren het geval is geweest De houders van kermisvermakelijk heden zien er dus geen bezwaar in, al komt een paar maanden daarna de groote tentoonstelling. Dinsdag 21 April a.s. zal in het café van den heer A. v. Berkel de laatste van de dit jaar te houden biljartwedstrijden om den uitgeloofden beker plaats hebben Ditmaal gaat de strijd tusschen het le vijftal van „De Poinmerans" uit 's Hertogenbosch en het le vijftal der „Waalwijksche Biljartclub". De wedstrijd vangt aan ten 8 uur. Op de heden alhier gehouden rijkskeuring van springstieren werden 7 eenjarige stieren aangevoerd. Be kroond werd met 125 „Revenant Bon" van de Fokvereeniging „Land van Heusden en Altena" te Eethen met 82.1 punt. Tweejarige waren 2 stuks aange voerd. welke beide werden bekroond, nl. „Nap van de Stapel" van de Fok vereeniging „Elshout" f 50 met 81.2 punt en „Dirk" van de Fokvereeniging „Herpt Hedikhuizen f 40 met 80.8 punt. Na in de maand Februari tot lid van het hoofdbestuur te zijn gekozen, werd dezer dagen de heer J G. v. d. Ligt. onderwijzer te Boxtel, tot voor zitter gekozen van den R. K. O. B. in 't bisdom Den Bosch. Van het bestuur der R.K. Leer gangen te Tilburg ontvingen wij een jaarverslag over 1924. Met vreugde constateert men daarin dat de Leergangen hun groote betee- kenis voor het onderwijs in het alge meen telken jare duidelijker beves tigen. In het laatste cursusjaar hebben zich niet minder dan 638 studenten laten inschrijven, wat een duidelijk beeld geeft van de beteekenis der stichting. Meerdere andersdenkenden ook, I

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 9