8. K. Kiesvereeniging op Zondag 26 April. Verkoop Jnboedel, leesten, enz. den getale» inboedel, VertapingJV oen beis Woonhuis, verkoopen Notaris RIETRA sport! 438e Staatsloterij, Waalwijk. STEMMING voor de Groslijst Deurwaarder Gerris publiek verkoopen: Hen'y Rsyraakers, Overste van het Missiehuis Sparrend-tal zijo alom be kende schitterende fiimreeki 1. Cbiaee^cbe oorspronkelijke eere- diecst en Boeddhisme met tempelsi bedienaren. gebed en efferaode. 2. Ophrffog der hetdceschn vrouw door de christenvrouw. Chioecscbe Zusters. Opvoeding van heideasche meisjes. Klassen^, haodwerkcu, eetzaal tot. 3. De H. Kindsheid, ia oowa&gst- neming, verzorging eo opvoeding van Verlaten kinderen. 4. De eerste Algcmeene Keikvergs.- dering in China. Hierbij sloot aan z'a schoons serie lichtbeelden over de Philepiineu. Van deze gelegenheid werd tevens door den Z E. Heer Pastoor geb'uik gemaakt om namens aile vereenlgingeo der parochie een kostbaar geschenk aan te bieden aan den beer A Broe ders oud hoofd der school alhier als bswij9 vaa dankbaarheid, voor z'a 34 jarige werkzaamheid in onze parochie. MEEUWEN. Zaterdag j.l. werd in het café Smits alhter door A. de G?aaf, auto-handelaar aaubcsteed den bouw van cea garage met kantoor, winkel en werkplaats, een en ander met een oppervlakte van 132 E2. Ingeschreven werd ais volgt la massa. F. v. d. Pluijm te D'unen f 3960 H Redeleer te Meeuwen f 3980 C. Vos te Mceuwes f 4025 Hacegraai te Dussen f 4546 K'smer te Babyloitiënbroek f 4699 Timmerwerk afzonderlijk. C. Vos te Moeuwen f 2130 F, v. d. Plutjm te Dussen f 2190 J. Haspels te Babylonfëübtoek f 2274 Metselwerk afzonderlijk. H. Colet f 2000 De gunning werd alsnog aange houden. ALMKERK J.l. Zondagmiddag cam Ds. A. H. do Wit, Hetv. pred, te Uitwijk (Gem. Almkerk) na een ver blijf van 6 jaren (wegens vertrek naa< Welmond) afscheid vaa zijne gemeente. Z.Eerw. had voor deze ure als teks- woord gekozen Htbr. 13 8 Aan he: einde van deze predikatie werd door den consulent Ds. Röth van Almke/k namens den keikeraad den scheidenden leeraar haitelijk toegesproken, en ver zocht de Gemeente Z Eerw. staande toe te zhgen Psalm. 121: 4. Nog werd een woord van afscheid door Ds. Feijkes van Sieeuwijk, namens deu Ring Woudrlchem gesproken, waarna Ds. de Wit de sprekers dankte Voor hunne blijken van sympathie. Made was aanwezig Ds. Valkman van Werkendam. J.l. Vrijdagmorgen had het kttech'je van den landbouwer W. S te Nicuwendsjk (G:in. Almketk] hei ongeluk door een stier van de fok- vereenigiug alhier, zoodanig gestooteo te woidea dat Dr. de G<oot vaa Dus- son overbrenging naar 'c Zlekeohuls te Go'inchem noodzakelijk achten. MADE. De heer P. Smits, voorzitter van de Coöp. Stoomzuivelfabriek „St. Bernardus" alhier, heeft ais zoodanig ontslag gevraagd. De te bouwen watertoren op de Punt te Made, voor de N V. der Water leiding Mij. West. Noord Brabant, die binnen enkele weken geheel gereed zal komen, is naar men zegt, de hoogste toren in dit gedeelte van N -Brabant Bovendien de toren buitenwerks gezien, is een pracht stuk werk. Wij vernemen dat op de te houden Int. Hondententoonstelling op Zondag 26 April a.s. te Waalwijk, een 5 tal honden van de Kynologenclub „Made en Omstreken" znllen deelnemen Door genoemde club wordt een medaille voor den besten hond van de ver- eeniging uitgereikt. Op Woensdag 22 April zal de Raad der gemeente Made ca des voorm. 10 uur in een openbare' ver gadering bijeenkomen ter behandeling van mededeelingen, benoeming lid der schattingsóommissie Rijksinkomsten belasting (vacature P Smits), vast stelling rekeningen der Burgerlijke Armbesturen over 1924, vaststellen kohieren hondenbelasting en bouw- terreirienbelasting voor 1925, vaststel ling rooilijn voor 't perceel van W. de Wijs aan het Molenplein Vrijdag 16 April werd van mrj. wed, A. Smifs bij publieken verkoop de aao de Stationsweg alhier gelegen bouwhoeve gekocht voor f 11500 doo? Jos. de Laat tc Made. Op de heden gehouden veemarkt waren 62 stuks hoornvee en 38 stuks biggen aangevoerd. Prijzen ais volgt Vet vee f 1.10 k f 1.15 per Kg., kal'koelen f 425 a f 500, melkkoeien f 350 a f 425. kalL'aarzen f 350 a 425, muntlgen f 225 a f 275, hokke- llngen 75 k f 125. kalveren f 60 a 80 nuchteren kalveren f 10 a f 13. big gen f 16 a f 20. Handel matig. De premie-keuring van stieren zal voor Made op 23 April des nam. te Oosterhout gehouden worden. RECHTSZAKEN. Uitspraken Bossche Rechtbank. F. C v. H te Wijk, heling, f75 boete subs. 40 dagen hechtenis L. v. W. te Wijk, huisvredebreuk, vrijgesproken conform den eisch. Mishandeling. j. K., A K en P. K. te Vlijmen. Beklaagden stonden voor de recht bank alhier terecht ter zakedat zij den 2den Januari 1926 te samen en in vereeniging na met kalm overleg en rijp beraad het plan daartoe te hebben gevormd en hem daartoe te hebben op gewacht, opzettelijk mishandeld Q. Kuys geweldadig hebben geslagen ten gevolge waarvan deze pijnlijk werd getroffen en bloedend werd verwond. Beklaagden werden te dier zake veroordeeld ieder tot drie weken ge vangenisstraf. Eisch in hooger beroep bevestiging van het vonnis. A. de B kolenhandelaar te Oud- en Nieuw-Gastel. Beklaagde stond voor de rechtbank te Breda terecht terzake: dat hij of omstreeks 18 Januari 1925 te Roosen- daal met het oogmerk om Adriana Maria Petronella Franken van het leven te berooven, opzettelijk en met geweld haar met een mes in de linkerborst heeft geslagen, gesneden of gestoken, zijnde de verdere uitvoering van het door hem voergenomen misdrijf niet voltooid, alleen tengevolge van de van zijn wil onafhankelijke omstandigheid dat, tegen zijn wil daardoor geen edele deelen van genoemde Franken zijn geraakt en daardoor bekomen ver wondingen niet van zoo'n ernstigen aard is geweest, dat Adriana Franken daaraan is overleden of zwaar lichame lijk letsel heeft bekomen. Beklaagde werd ter dier zake ver oordeeld tot 1 jaar gev. straf. Beklaagde had verkeering met het meisje, doch zij liep ook met een ander. Levensmoede over haar gedrag vroeg hij haar zich met hem te gaan verdrinken, doch zij weigerde. In een danszaal dwong hij haar toen met hem te dansen en poogde haar door een messteek van het leven te berooven. De adv. gen. eischte bevestiging van het vounis. Uitspraak 4 Mei a. s. De aanstaande, uitvoering van Men delssohn's „Dlias", op 7 en 8 Mei a.s. te Waalwijk. 3. iJlia op den Karmel. En liet geschiedde langen tijd daarna, dat het w oord des Heeren tot El ia kwam: Ga heen. vertoon U aan Achab, want ik zal regen geven op de aarde. En Ei ia ging om zich aan Achab te vertoonen. Toen de hongersnood zwaar werd in Samaria (de hoofdstad van noordelijk Israël), had Achab Obadja, den opzie nd' van zijn buis laten roepen. (Obadja was een godvreezend manwant als Izébel de profeten des Heeren uitroei de, had hij honderd profeten genomen en hen, hij vijftig, verborgen in een spelonk en hen onderhouden met brood en water.) En Acliab had tot Obadja gezegdKom, laten wij het land door trekken. om te zoeken naar waterbron nen en beken, of wij misschien gras vinden, om onze paarden en muildieren in het leven te houden, opdat wij ons vee niet behoeven te dooden. Zoo scheidden zij van elkander om het land door le trekkenAchab ging den eenen weg en Obadja den anderen weg. Als Obadja nu onderweg was, zoo kwam Elia liem plotseling tegemoet. En als Obadja hem herkende, boog hij zich eerbiedig ter aarde, en zeide: Zijt gij liet, mijn heer Elia? Hij antwoord de: lk ben het; ga heen en zeg uwen lieer, dat Elia hier is. Maar hij zeide: Wat heb ik misdaan, dat gij uwen knecht wilt geven in de hand van Achab, om mij te dooden? Zoo waar de Heer, uw God lééft, er is geen volk of koninkrijk, waarheen mijn heer niet heeft gezonden, om li te zoekenen als men zeide: hij is hier niet, zoo deed hij dat koninkrijk en dat volk zweren, dat zij u niet hadden gevonden. En nu zegt gijga heen en zeg uwen lieer, dat Elia hier is. Het zou kunnen ge schieden, wanneer ik van u was weg gegaan, dat de geest des Heeren u, ik weet niet waarheen, wegnam; en wan neer ik dan kwam 0111 het Achab te boodschappen, en hij u niet vond, zoo zoude hij mij doodenEu toch vreest uw dienaar den Heer van zijne jeugd aan. Is het mijnen heer niet te kennen gegeven, wat ik heb gedaan, toen Izé bel de profeten des Heeren doodde? Dat ik van de profeten des Heeren lionderd man heb verborgen in een spe lonk, bij vijftig, en hen met brood en water heb onderhouden? En nu zegt gij ga heen, zeg uwen heer. dat Elia hier is. Hij zou mij dooden! Maar Elia ant woordde: Zoo waar de Heer der heir- scharen leeft, in Wiens dienst ik sta, nog heden zal ik mij aan hem vertoo nen. Toen ging Obadja Achab tegemoet, en boodschapte het hemen Achab ging Elia tegemoet. En het geschiedde ais Achab Elia zag, dat hij tot hem zeide: Zijt gij daar, beroerder Israels? Maar Elia antwoordde: Niet ik heb Israël beroerd, maar gij en uws vaders huis, omdat gij den Heere hebt verla ten en de Baiils zijt nagevolgd. Nu dan. vergader op dèn berg Karmel tot mij gausch Israël, en de vier honderd en vijftig profeten van Baal, die van Izé bel s tafel eten. En Achab zond boden door gausch Israël en ook vergaderde hij de pro feten op den berg Karmel. Toen trad Elia nader tot het volk en zeide: Hoelang zult gij kreupel loopen aan beide zijden? Zoo de Heere God is. volgt hem naen zoo Baal het is, volgt hem na. Maar het volk antwoordde hem niet. En Elia zeide tot het volk: Ik ben alleen als profeet des Heeren overge bleven. en de profeten van Baal zijn vier honderd en vijftig man. Dat men ons twee jonge stieren geve; laten zij den eenen uitkiezen en hem in stukken deelen en op het offerhout leggen, zon der vuur. En ik zal den anderen jon gen stier bereiden, en op het offerhout leggen, zonder vuur. Roept gij dan den naam vau uwen god aan. en ik zal den haam des Heeren aanroepen; en de god die met 'vuur zal antwoorden, die zal God zijn. En het gansche volk ant woordde: Zoo zullen wij doen. En Elia zeide tot de profeten van Baalkiest gijlieden eenen van de jonge stieren, en maakt hem het eerst gereed, omdat gij met velen zijt; en roept den naam uws gods aan. En zij namen den jon gen stier, en maakten hem gereed; en zij riepen den naam van Baal aan, van den morgen tot den middag, zeggen de: Baal, antwoord ons! Maar er was geen geluid en geen antwoord. En zij hielden een offerdans om het altaar dat zij hadden opgericht. En als het middag geworden was, spotte Elia met hen en zeide: Roept niet luider stem! dewijl hij een god is, is hij in gepeins, of hij is op reis, of misschien slaapt hij en zal li ij wakker worden. En zij riepen met luider stem en wondden zich naar hun gebruik met messen en spiesen, totdat het bloed langs hen afvloeide. En als de middag was voor bijgegaan. zoo begonnen zij te profe- teeren tot den avondtijd. Maar er was geen geluid, noch antwoord, noch ver hooring. Toen sprak Elia tot het gansche volk: Treedt nader tot mij! En het volk trad nader tot hem. En hij richtte het verbroken altaar des Heeren weder op: hij nam twaalf éteenen. naar het getal van de slamnicii der kinderen Jakobs, en hij bouwde met die steenen een altaar voor den naam des Heeren. En hij maakte een groeve rondom het altaar, en hij schikte het offerhout, en deelde den jongen stier in stukken en legde ze op het hout. En hij zeide: Vult vier kruiken met water, en giet het op het brandoffer en op het hout. En zij deden alzoo. En hij zeide: Doet het ten tweeden male. En zij deden het ten tweeden male. En hij zeide: Doet het ten derden male. En zij deden liet ten derden male, zoodat het water rondom liet altaar stroomde, en ook de groeve met water werd gevuld. En het geschiedde ten tijde van het avondoffer, dat de profeet Elia naar voren trad en zeide: Heere, God van Abraham, Iziiak en Israël, laat nu be kend worden, dat Gij God zijt in Is raël, en dat ik uw dienaar ben, en dat ik alles gedaan heb naar Uw Woord. Antwoord mij, o Heere, antwoord mij opdat dit volk erkenne, dat Gij, o Heere, de waarachtige God zijt. en dat Gij hun hart hebt omgewend! Toen viel liet vuur des Heeren neder, en verteerde liet brandoffer en het hout en de steenen en de aarde, en de vlam men lekten ook het water dat in de groeve was. Als al het volk dat zag, bogen zij zich eerbiedig ter aarde en riepen: De Heere is God. de Heere is God En Elia zeide tot henGrijpt de pro feten van Basil! dat niemand van hen ontkome! En zij grepen hen en Elia voerde hen naar de heek Kison, en doode hen aldaar. Daarna zeide Elia tot Achab: Ga, eet en drink; want ik hoor het geruiscli van eenen overvloedigen regen. En als Achab ging om te eten en te drinken, klom Elia op den top van den Kar mel, en boog zich diep ter aarde, met het aangezicht tusschen zijne knieën. Toen zeide hij tot zijnen jongen: Ga en zie uit naar de zee! En deze ging, en zag uit. en zeide.: Er is niets. Tot zevenmaal gaf Elia dat bevel, en tel kenmale keerde de jongen terug. Maar ten zevenden male zeide hijEen klei ne wolk, als eens mans hand, komt op uit de zee. Toen zeide Elia: Ga en zeg tot Achab: span uwen wagen in en daal af, opdat de regen het u niet be lette. En in eenen oogwenk was de he mel zwart van wolken en wind, en er kwam een zware regen, terwijl Achab naar Jizreël terugkeerde. En de hand des Heeren kwam op Elia; en hij gord de zijne lenden, en hij liep vóór Achab uit naar Jizreël. (Wordt vervolgd;. AGENDA'S. WAALWIJK. Woensdag 22 April. 7'/2 uur. Opvoe ring van „Jeremias" in de R.X. Werk liedenvereniging. Woensdag 22 April. 8'/2 u. Athletiek - oefeningen voor de Quick leden in de Openbare School. Woensdagavond 22 April. 8'/2 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", gemengd koor. Donderdag 23 April. 7 u. Cursus-les „Eerste Hulp bij Ongelukken", in het Gymnastieklokaal. Donderdag 23 April 8 uur. Repetitie W. G. V. Donderdag 23 April. 9 u. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", mannenkoor met symphonie. Waalwijk's Gemengde Zangvereni ging. Vrijdag 24 April om acht uur repetitie voor dames Ten heeren. G'BERG. Zondag 11. speelde een Qalck Waalwijk combinatie tegen Vitesse I. Vitesse miste de keeper. Na de aftrap krijgen we al gauw eenige vlugge Qolck-aan- vaileo, die echter door de backs weg gewerkt worden. Na een vlug op en neergaand spel, maakt Vitesse het eerste doelpunt spoedig gevolgd door den gelijkmaker. Nadat de beide doelen aog io gevaar komen, maakt de Vitesse- middenvoor er even voor de rust nog 21 van. Na de rust Is Vitesse Iets ia de meerderheid en maakt er dan ook 41 vaa waarmee bet einde komt. Bij Vitesse speelde de rechtervleugel maar zwakjes en de linksbinnen cen terde niet genoeg. Het Quick-elftal ipeelde vlug en fair, vooral de rechts half was voor onze linksbuiten bijna alet te passeeven. GEMENGD NIEUWS. Het gerecht te Kleef heeft de Nederlandsche kooplieden G. Z. en W, v. V. die in Februari zijn aange houden wegens het smokkelen van 2 auto's beladen met 84 balen koffie uit Nederland naar Pruissen, veroordeeld elk tot een boete van 23,367 mark of voor elke 50 mark een dag hechtenis. Gisteravond is ingebroken bij den winkelier Kuiper te Almelo. Er is een bedrag tusschen de f 600 en f800 gestolen. Vavmorgen is de wagen van den landbouwer Van Dooyen omgeslagen. Diens zestienjarige dochter raakte er onder, in een sloot, en werd er dood uitgehaald. Een inspecteur van politie heeft gisteravond op een bureau aan het Spui in den Haag aangehouden en naar het hoofdcommissariaat van poli tie geleid S. de V., houder van een advertentiebureau, die verdacht wordt van verduistering. Gistermorgen is de 62—jarige wed. v. d. B. in de Roodestraat te Venlo door een vrachtauto overreden. Zij was onmiddelijk dood. Gistermorgen is te Leeuwen bij Tiel de 16— jarige dochter van v. Nooien. door het omslaan van een wagen, te water geraakt en verdronken Bij den bouw eener locomotief- loods op het emplacement der Spoor wegen te Groningen, is de 33—jarige arbeider j. Booij, uit Rotterdam, in een z.g aschgat geraakt, waarbij hij 15 M. rail op zich kreeg. Hij werd op slag gedood. In het ziekenhuis te Coevorden is overleden het 4—jarig dochtertje van den landbouwer R., uit Steen wijks- moer, dat eenige dagen geleden in een pot kokend water was gevallen en daarbij ernstige brandwonden had opgeloopen. Een 18—meisje uit Blitterswijk, dat bij het stoken hevige brandwonden opliep, is in het ziekenhuis aan de gevolgen overleden. LAATSTE BERICHTEN. Naar wij vernemen is aao dc »emeetiferaad?l<rdec een prae-advles zezondeo, waa bij door B. en W. wordt voorgesteld aan 't Kerkbestuur 'an St. Jan voor de nieuwe monumen- 'ale kerk namens de gemeente aan te bieden een toren-uurwerk en twee 'uldklokken en deze te noemen St. Crispijo en St. Crispianus. Voorgesteld wordt teven9 he» stichten van eeue gemeentelijke hy potheekbank om eigen bouw te be vorderen en gemeentelijke woningbouw geleidelijk op te doen houden. Ia 't vclgecd nummer geveu we het gehecle prae-advles. MARIAPOLDER. Voor de alhier ■?pgerichte rijvereeniglog gaven zich op 28 ieden. CORRESPONDENTIE. Verschillende stukken moeten tot een volgend nummer blijven liggen 3e Klasse. Trekkin van 20 April. Getrokken prijzen. Prijs van f 2000 No. 15363 400 2866 8161 100 1414 2595 7900 16412 16724 17230 19551 3e kl. 2e lijst. Trekking van 21 April. Hooge Prijzen. (Naar de vooiloopige lijst.) Prijs van 5000: 17175 1500 6269 1000: 3156 7938 200:19958 20113 - '100: 5260 13838 17431 17537 ADVERTENTIëN. Voor de Kiezers van „St. Jan" wier naam met A—K begint in het BONDSGEBOUW; voor hen wier naam L—Z begint in de OPENBARE SCHOOL Voor de Kiezers van „St. Antonius" in de BEWAAR SCHOOL. 34619 Voor BESOIJEN en BAARD WIJK in het voormalig GE MEENTEHUIS. Van 12—2 en van 3'/,—5 uur. De oproepingskaart mee te brengen. Men denke er aan, dat men op het stembiljet maar één hokje zwart mag maken. De Secretaris, H. A. W. SURIG. te WAALWIJK, zal Maandag 27 April a.s. 's nam. 2 uur ten huize van Mej. de Wed. L. SPAPENS te Kaats heuvel (Markstraat) a contant w. o linnenkasten, penantkastje, diverse tafels, stoelen, spiegels, klok, houten en ijzeren ledikanten, karpetten en loopers, etc. Eén uur voor den verkoop te zien. Voorts des 's nam. 5 uur aan de schoenfabriek der Fa. J. H. VAN BOXTEL a /d. Hoofd straat te Kaatsheuvel Pl.m. 500 p. Zwlkleesten, 130 paar gtëttleesten, 35 hooge- en 225 lage diverse stanzmessen. Bezichtiging van 4'/a uur tot den aanvang verkoop. Geschiedende deze verkoopin- gen ten verzoeke van den Heer Curator in de faillissementen van genoemde Wed. Spapens en Firma Van Boxtel. 34620 te DUSSEN, zal aldaar bij VAN BEURDEN, op Donderdagen 30 April en 7 Mei 1925, telkens voorm. 10 uur bij inzet en toeslag, voor den heer G O V E R T SCHERMERS, Het hecht sterk en rutm- gebouwd tuin met 3i vruchtboomen, enz. te Dussen, Buitenkade, aan den harden weg en water, groot 7 aren, ingericht voor meer gezinnen. Zeer geschikt om een ambacht in uit te oefenen. Betaling uiterlijk 7 Juni, lasten 1 Juni, aanvaarding 1 September of vroeger. 34612

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 7