i Won en Kloosterbaisem 438e Staatsloterij. onding en wie voor 20 jaar geleden gezegd zou hebben dat men al die wetten zoo zou krijgen, die zou men vlug naar Medemblik gebracht hebben. De Woningpolitiek van den socioloog Aalberse, behoorde al lang niet meer te zijn want daardoor is en wordt er nog op gruwelijke wijze met het geld gesmeten. Zoo wil men nu ook een woning hebben voor den Minister van Buiten, landsche Zaken. Vroeger heeft men daar nooit eenige behoefte aan ge had maar nu men moet bezuinigen, nu is zoo iets beslist hard noodig en moet er maar een ton of 5 voor uit getrokken worden. Weet gij lieden van het platte land, hoe men daar in den Haag de zaken behandelt Ze koopen een heel mooi groot huis van f 130.000. Iedereen zou dat nu wat restaureeren en zeggen zie zoo Minister van Buitenlandsche Zaken, j daar heb je een prachtwoning en zie i nu maar dat ge daar lang in kunt wonen. Maar in Den Haag doen ze dat anders. Daar breken ze zoo'n huis van f 130 000 af en bouwen er dan een nieuw op. Zie je dat is nou bezuinigen. Is dat, plattelanders, niet stuitend, dat zoo met het geld wordt gesmeten. gemoord geworden. Wij zijn intellec tueelen, zeggen die heeren, maar wat doen ze Niets en voorkomen doen ze ook niets. Aan het einde van zijn rede ge komen, wijst hij er op dat van vele zaken een geloofstrijd wordt gemaakt en 'dat acht hij ook uit den booze niet alleen, maar daardoor geraken de belangen van het land op den achtergrond. Aangenaam is het voor hem niet om in de Kamer te zitten en overal lezingen te houden, want overal heeft men spot en hoon in ontvangst te nemen. Een daverend applaus had de plattelander in ontvangst te nemen. De heer A Rijken deelde mede dat na een kwartier pauze gelegenheid voor debat zou worden gegeven. Daarvoor gaven zich op de heeren De Wal uit 's Bosch en De Raad uit Waspik. Het eerst kwam aan het woord den heer De Wal, die de heer Braat een kwartier tijd wenschte te geven. De heer De Wal protesteerde daartegen, omdat men onmogelijk in een kwartier tijds kan ingaan op een rede die ruim twee uur heeft geduurd. De heer Braat zegt dat men in zeer veel gevallen slechts drie minuten ben dat het weer wordt als vroeger Moet de arbeider, als hij ziek wordt, of wanneer hem een ongeluk over komt, maar weer naar de Diaconie worden gezonden of de straat op om zijn hand uit te steken om een aal moes. Neen, geen enkel weldenkend mensch die zulks verlangt. Braat wil gaarne zien dat de arbei der weer de slaaf van weleer wordt. Dat mag niet. Ook de werkman moet als een christen kunnen leven. Maar Braat heeft voor het woord Gods geen oog. dus denkt aan die zaken niet. Spr. zet vervolgens uiteen dat rechts en links zal blijven omdat het geloof tegen het ongeloof gaat. De menschen van het platteland mogen zich niet onttrekken aan den plicht belangstelling. Ook lag het in de be doeling. dat er 's avonds een serenade zou worden gebracht NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 8 Mei '25. De ZeerEerw. lieer v. Kemenade, Rector van Huize Assisië te Udenhout en oud kapelaan onzer parochie, zal op verzoek van de vereeniging „Kaats- heuvels Belang" in 't begin der maand cerstenduif,w;er'1 geconstateerd^™ u';; Juni een lezing komen houden overc. Puilens, 2 en ie a. Kroi, 3 en 13 o. Mui™' de beginselen van de R. K. Staatspartij, Lb". V.'oeid "en^Vn'15 c? gesteld naast en tegenover de be- 11 Li Lcijte,,s' 12 M- ^utens. ginselen levende in de andere partijen, waarnaast terloops de wijze van de ver kiezingen stemmen zal worden uiteen gezet. De lezing bedoelt geen politiek karakter te dragen, doch is zuiver om rechts zoo sterk mogeiijk 1 ontwikkelend. Bezuinigen, ja, dat doet men met tijd krijgt. Gaat men langer gelegen- zaken het platte land betreffende Zoo gaat men 37 kantongerechten ophef fen allemaal van het platteland en geen enkel van de groote steden. Vervolgens behandelde spr. nog de afstaan. heid geven, dan krijgt men een lezing naast een lezing. De heer De Raad wil gaarne zijn toegemeten tijd aan den heer De Wal aanhangige land-arbeiderswet, die naar hij hoopt nooit tot wet zal worden verheven, Z.Excellentie Ruys de Beerenbroeck over deze sprekende, wist te zeggen van de menschen die daar in de Drentsche venen onder de grootste armoede leven, ze hebben hard te werken en sober te leven. Ja, hard werken en sober leven op het platte land maar niet in de steden. Die menschen die in krotten wonen waar men hier de varkens nog niet in onder brengt, durft men zoo iets zeggen. De heer De Wal het spreekgestoelte beklimmende zegt dat de heer Braat een zeer lang betoog heeft gehouden, waarin men niets anders heeft kunnen hooren dan de zaken afbreken zonder maar in het minst aan te geven hoe een en ander dan beter zou zijn te regelen. Daar komt nog bij dat hij het met de waarheid niet zoo heel erg nauw neemt. Dan wijst hij er op dat de heer Braat het voornaamste punt over het hoofd heeft gezien nl. dat het Neder- landsche volk een Christelijk volk is dat jaren en jaren heeft gevochten om uit de stembus te laten kernen. De vereeniging „Kaatsheuvels De heer de Raad wees in enkele Belang" heeft zich tot de firma C. woorden er op dat de vlucht van het Smits Co., Auto-Omnibusdienst kapitaal naar het buitenland weer een „Citoc te 's Bosch, gewend om een oorzaak is van het groote koersver- j verbinding op de treinen 7.56 u. v.m schil. I van Waalwijk naar 's Bosch, van 8.27 u. Ook wijst deze debatter er op dat j v.m. van Waalwijk naar Lage Zwaluwe. de plattelanders beter geregeerd kun- 7.15 u. n.m. van Waalwijk naar 's Bosch nen worden door een Chr. Rcgeesing;en 7.34 u nm van Waalwijk naar dan door een linksche Regeering onder aanvoering van socialistische ministers. De heer Braat heeft af staan geven op de verschillende sociale wetten, maar zal men dan niet veel strenger doorgevoerde sociale wetten krijgen Daarom moeten en zullen de platte- Lage Zwaluwe. te verkrijgen, speciaal voor de vele reizigers, die dagelijks met die treinen vertrekken en arriveeren. De Kon. Harm. „Apollo" bracht gisterenavond een serenade aan het echtpaar Schalken—Crijns bij ge legenheid van diens huwelijk. De heer landers wel rechls blijven houden en J A. Schalken is vice-president'der Har- den heer Braai niet volgen j monie Zooals immer was de toeloop De heer Braat de debaters beant- j Van belangstellenden enorm, woordend wijst er op dat hij over Godsbestaan absoluut niet heeft ge sproken. Hij wil daar een ieder vrij in laten en nooit zal men hem er dan ook op kunnen wijzen dat hij wie ook, daarvan tracht af te houden. De heer Braat merkt verder op dat De voetbalvereniging „Kaats heuvel" houdt Zaterdagavond een al gemeene ledenvergadering bij den heer Th. v. Bokstel in de Kruisstraat. Herhaaldelijk waarschuwden we al tegen goede afsluiting van kippen hij niet tegen de wetten is maar tegen i er' kuikenhokken. t Schijnt nog niet de manier waarop men ze laat werken. I ve, te "elpen, met scha en schand Men heeft er te veel ambtenaren voor j w en> verschillende plaat- noodig. Dat is de zaak. sen werden dezer dagen weer kuikens Leeft nu toch nog maar arbeider, i te verkrijgen wat het thans heeft en O, zegt spr., gij lieden, voelt ge niet nu wij dat recht om te leven over- dat het noodzakelijk is dat ge moet eenkomstig onze belijdenis eenmaal zorgen dat niet al diezelfde personen terug komen. Spr. wil nog even opmerken dat hij geen vijand is van de ambtenaren, alleen is hij de overtuiging maar toe gedaan dat er veel te veel zijn. Hoe die wetten er nu allemaal zijn gekomen Eenvoudig omdat de meesten leden socialistisch zijn aangelegd Hoe is het mogelijk dat al deze echt onvervalschte roode wetten er zijn j Door het feit dat onder de ver schillende partijen van rechts zooveel elementen schuilen die socialistisch zijn aangelegd. Omdat er te veel van die menschen zijn ondergebracht die bij de socia listen thuis behooren. Hoe worden de wetten in elkaar gezet Er komt een ontwerp en dan komt het in de fractie. De heeren van de stad verklaren er zich dan voor of tegen. Durven de andere dan zeggen, dat zij zich daarmede niet kunnen vereenigen, dan dreigen ze met de partij uit te gaan en naar de S.D.A.P. te zullen overloopen. Spr, wijst er vervolgens ook nog op dat op onderwijs nog heel wat valt te bezuinigen want waarom, zoo vraagt hij, is het noodig dat zooveel scholen worden gebouwd wat alleen maar twist en een groote tweestrijd veroor zaakt terwijl het onderwijs er op de meeste plaatsen slechter door wordt. Ook bij Oorlog en Marine kan heel wat bezuinigd worden, maar daar doet men het niet. De jongens van het platteland heb- hebben, zegt spr., nu wij onze kinde- ren kunnen opvoeden volgens onze christelijke beginselen, iiu zullen wij dat recht niet gemakkelijk meer af geven. Verder gaande wijst spr er op wat de gevolgen zijn wanneer het Gods bestaan in een hoek wordt gezet. Dan, men ziet het in Rusland, wordt er een standbeeld opgericht van Judas, den verrader van Jezus. Nu zegt Braat wel, dat zijn zaken waarover ik niet praat, allemaal goed en wel, maar daar moet men over praten want anders ziet men wat de gevolgen zijn. Men kan, men mag God niet buiten het Staatsbestuur houden. Vervolgens wijst hij er op dat de heer Braat niet eerlijk is en vanavond bij hem nog meer in achting is ge daald. (Lawaai). Braat. O, wat spijt me dat toch. De heer De Wal voortgaande zegt Dat hij voor de motie-Otto heeft gestemd, komt omdat hij hoopte dat daardoor het kabinet zou vallen, dat ministers als Aalberse en IJselsteijn zouden heengaan Alleen daarom heeft hij voor die 16 millioen gestemd. Ware dat niet het geval geweest, dan had hij beslist tegen de 16 mil lioen gestemd (Groote beweging in de zaal.) Tenslotte wijst de heer Braat nog op de z g. intellectueelen Aan de Redactie van de A.-R. Nederlander zitten Prof., Dr en Mr., en wat kunnen die menschen Niets anders dan mij, zegt Braat, kleineeren en uitlachen. Dat en dat alleen kunnen die ge leerde heeren. Meer niet. Wat hebben wij aan geleerde men schen Wij moeten practische menschen hebben, menschen met gezonde hersens. De heer Rijken dankt daarna de sprekers en sluit de vergadering. Daarna ontstond er voor goed een gemist Bij de wed R, in de Marktstraat werd midden op den dag een broedende kip door een hond uit het openstaande karhuis gestolen. Soliditeit van kooien en hokken is geen weelde Ruim zestig jongens hebben zich aangemeld als leden van het patronaat „St. Jan" alhier. Op het Bondsconcours van schiet vereenigingen Zondag j.l. te Besoijen gehouden, behaalde de Kon.Erk.Schiet- vereeniging „St. Jan" den len korps prijs, benevens 7 personeele prijzen door de heeren H. Molenschot (1), S. Pepping, W. Molenschot A. Elshout, H. Jacobs, P. van Dun en D. Kops. - De officieels opening der nieuwe Apollo-zaal bij den heer Joh. Smit— Hesselmans is bepaald op Zaterdag 23 Mei a s. SPORT. dat de heer Braat het vreeselijk gemunt debat onder de aanwezigen waarbij heeft op de ambtenaren, althans hier het dikwijls warm toeging. doet hij alzoo, maar in de Kamer was hij een van de voorstemmers van de motie-Otto om bij de onderwijzers salarissen nog 16 millioen bij te doen. Het spreken van den heer Braat is in strijd met zijn handelwijze. Zoo ook wat betreft den achturigen arbeidsdag. Braat zegt wel dat als men in Twente om een overwerkvergunning vraagt, men eerst naar Zeeland gaat kijken of het daar slap is in de textielindustrie. Nu in is die geacht kan worden onder de textielindustrie te behooren. Het was middernacht geworden eer de plattelanders naar huis gingen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 8 Mei 1925. Dinsdagavond geraakten twee knaapjes van 6 jaar al spelend onder de vrachtauto van L. B. Het ee.ne viel zoo, dat de auto er overheen ging zonder het te raken, terwijl het andere weet iedere schooljongen al dat vermoedelijk in aanraking kwam met heel Zeeland geen enkele fabriek een der wielen en een lichte hersen schudding bekwam. D Op het gehouden bondsconcours Braat zegt maar iets, denkend daar van scherpschuttersvereenigingen in de ben geen baantje als officier daarbij weten de boeren toch niets van. Zoo^^rbëiJ^e T^iging opk wat betreft de contröle, die is „St. Blasius" den 5en prijs, lerwijl C noodig. ook wat "lg7d Tl! er ge?m.e<e? z?nderJ'" ree' .'f-, scherp zeg' hii' in het I ï-aros en Adr. v. d. Oeve'r"bovendien weerga. Zoo heeft men het salaris van buitenland kijkt men niet zoo nauw. de Kamerleden van f 3000 of f 5000 Nu weet iedereen, dat reeds voor den gebracht. Dat is schandelijk want het oorlog men in Duitschland vele zaken betreffende is niet waar dat het Kamerlid maatschap den geheeien mensch vfoagt, want ziet maar eens hoevelen er bij zijn die er burgemeesier bij zijn of Wethouder of wat ook. den arbeid wettelijk had geregeld, voor dat men er hier aan dacht. En iedereen weet ook nog dat tengevolge daarvan de arbeiders in Duitschland onder heel wat betere f 2500 salaris is genoeg, volop ge- voorwaarden werkten en leefden dan noeg, of vreest gij lieden dat ge dan de arbeiders hier in Nederland dat bij een volgende verkiezing geen can- j deden. Den heer Braat moest weten didaat zult hebben waarop ge kunt J dat een regeling van arbeid noodza- stemmen. vraagt spreker. Geloof maar van ja hoor want voor ieder jaar dat men daar zit krijgt men nog f 150 pensioen. Ook het aantal Kamerleden kan goed van 100 op 80 teruggebracht woiden. Er zitten nu veel te veel marionetten, die niets anders doen dan maar ja knikken als aan de touwtjes wordt getrokken. Tenslotte heeft spr. het nog over den Zomertijd en merkt dan op dat i kelijk was wijl de arbeiders anders in het geheel geen leven meer zouden gehad hebben. (Bravo 1) Colijn bezuinigt niet genoeg zegt Braat, waar waarom heeft hij dan geen gevolg gegeven aan het verzoek van den heer Colijn om bij hem te komen om adviezen te geven. Neen, afbreken, niets dan afbreken, dat is makkelijker denkt Braat. Iets zakelijks heeft men niet gehoord alleen heeft hij afstaan geven op de hij in deze al heel veel heeft ge- ambtenaren en niemand zal er in de zaal zijn die iets wijzer van avond naar huis gaat. Braat zegt voor de ambtenaren is 425 millioen uitgetrokken. Si Dat is niet waar. 210 millioen is er uitgetrokken. 680 millioen is het geheele budget. Over de ziekte-wet en nog vele andere zaken den arbeider betreffende heeft Braat met minachting gesproken. Prullen wetten, ondingen noemde hij die. wonnen. Ook wijst hij op de trage manier van werken bij het dempen van de Zuiderzee, op welks gronden vele plattelanders werkzaam zouden kunnen zijn. Verzwijgen wil hij ook niet dat de groote pers hem gewoonlijk in een belachelijk daglicht stelt, maar dat komt. zegt hij, omdat het allemaal partijbladen zijn. waaraan niet anders zitten dan heel geleerde menschen, die niet eens hebben weten te voor een personeelen prijs bekwamen. Zondag hield de „Postduif" een wedvlucht van uit Zwolle. De prijzen werden als volgt behaaldP. de Graag len, 3en, 4en, 6en en 8en, J. Verheij 2en, 9en en 12en, J. Toethui- zen 5en en 7en en W. van Leeuwen llen prijs. De heer W. van Heivoort, direc teur der R.K. Fanfare, behaalde op het solistenconcours te Tiel in de ie afd. den len prijs met de 17 air varié van J. Christophe voor Trombone. Woensdagmiddag speelden enkele knaapjes in een zandkuil aan het voetbalveld. Een was in een uitge graven gang gekropen, toen deze instortte. Het jongentje werd geheel onder 't zand bedolven en zou zonder de hulp van een volwassen persoon, die toevallig voorbij fietste en door de kinderen geroepen werd, het er hoogst waarschijnlijk niet goed hebben afgebracht. Nadat het ventje bekomen was, werd hij door den fietser r.aar huis gebracht. Donderdag vierde het echtpaar Blom—Timmermans in de Engstraat zijn gouden huwelijksfeest. Door de buren was aan de woning een passende versiering aangebracht. Ook werd rond den middag door enkele kinderen, die een toepasselijk lied zongen, namens de buurtcommissie een prach tige bloemenmand aangeboden, terwijl het verder den geheeien dag een BURGERLIJKE STAND. 4e klase. Trekking van 6 Mei Getrokken prijzen Prijs van f 5000 No. 15129 - w 2000 13437 a 1500 17343 a' a a 1000 10614 a a a 400 2399 2772 15622 8342 a - a 200 342 688 3019 16958 a 100 865 1937 3799 14916 19333 gul UUUI Ul_ UCIUUIIUC veroorzaakt door branden, snijder, of stooten, builen eninsectenbeten dadelijk behandelen met AKKER', WitloX 10; Ant. Pijnenburg 11; J. Muskens 12 J 27; P. Schoemans 13 en 15; P. de Jong 18- \v Mulekom 22 en 24; Th. v. d. Grlendt 23en'J H. Hermans 28 en 31; L. v. Eeten 29. Aanknrë eerste duif 10-40-33. Laatste duif 10.53.18. m' BAARDWIJK. J.l. Zondag hield onze Postduivenvereenlgin. „l.neiil ver kenners een wedvlucht van uit ij, i 1 min. 20 sec. De uitslag was als volgt. Ie nrii BESOIJEN. Dc Postduivenvereeniging „Besoijen" hield 20 dng 20 April een wedvlucht van uit Hall. De pn'' zen weiden behaald als volgt: 1 Jac. Pullens, 2 Th. de Ronde; 3 en 4 Joh i Verhagen, 5, 7, 10, 11. 12, 15 en 16 Th. Bakkeri- en 13 G. Hens, 8 en 9 J. Treffers, 14 C. Verhuhi Eerste prijswinnende duif 10-44-53. ft De Postduivenvereniging „Besoijen" hltü Zondag 3 Mei eene wedvlucht van uit Mons Bcbi.' De prijzen werden behaald als volgt: 1 en 2 f. Hens; 3, 4, 5 en 11 Joh. C. Verhagen; G, 12 end Th. Bakkers. 7, 8, 14. 15, 10 en 17 J. Treffers 91' 18 C. van Oers, 10 Fr. Schoemans. Eerste prik winnende duif om 11-52-34. DRUNEN. De P. D. V. „de Reisduif", gevestigd in hèt Café Elshout, hield Zondag eene wedvlucht vanuit Mons, afstand 160 K.M., waar de dulyJ vermoedelijk om 10 uur in vrijheid zijn gesteldi De eerste prijsduif werd geconstateerd om li 57 m. 40 sec., dc laatste om 12 u. 5 m. 28 s. [u prijzen werden behaald: A. v. Spijk 1, 4, 7 en r Th. Elshout-Jehoel 2, 3, 6, 9 en 13. Joh. Blok Si 8 en 14; Verhoeven 10 en 15. v. Dommelen 11, vl en 10. Eerst geteekende Th. Elshout-Jehoel. k., ningspoulc 1 en 2 Th. Elshout. Speciaal 1, J 6 A. v. Spijk. 2, 3 en 5 Th. Elshout; 7 en 8 v Dommelen. Kwartjes poule 1—2 Th. Elshout. KAATSHEUVEL. Uitslag van de P. V. de Luchtvaart Kaatsheuvel gevestigd bij Treffers van uit Mons. 1, 6, 7 en 13 Arn. Zwnrt. 2 D. de Bie. 3 en ji A. Versteeg. 4 en 18 L. d. Rooij. 8 en 16 H. Ro. senbrand. 9 G. Verhagen. 10 H. Dekkers. 11 C. \'e. rings. 12 P. d. Roon. 11 A. Kent 15 en 17 P. Nlcu- wenhuizen. Overduif L. de Rooij. Op Zondag 28 Juni geeft de vereeniging uitsluj.' lend voor hare leden een onderling concours van uit Orleans om een Constatcur. „De Getrouwe Duif" gevestigd bij Eunhonis Uitslag wedvlucht Mons: 1. 7 en 11 I.. v. Mossel! veld, 2, 5, 8 en 25 J. Stokkermans, 3 en 10 \y Keniniereii. 4. A. Pijnenburg. 6, 9 en 27 W. v. d Ven. 12 en 15 J. v. d. Linden. 13 J. Esch. 10 j Zijlmans, 17 Rergmans, 18, 22 en 29 M. Swaans. ij en 24 A. v. d. Velden. 20 en 33 F. Moonen, 21 J v. Boxtel, 23 en 20 Th. Ligtvoet. 28, 30 en 31 Snaphaan. 32 P. Pijnenburg. „De Combinatie" gevestigd bij den heer Jan v. Dun. Uitslag wedvlucht Mons. 1, 18, 20 en J. Opperman, 2, 7 en 10 Jos. Vrinten. 3 en 23 m" Zacht, 1 en 0 N. Brokken, 5. 8 en 33 C. de Bondl 9, 12 19, 21, 24, 36 en 40 P. v. d. Assem. 11, 29 en 30 P. Stokkermans. 13 en 20 F. Dam en. 14 en r, W. Lugters. 16 A. Verster. 17 en 32 A. de Man. en 34 Joh. v. Riel. 27 en 35 1'. Remmeren. 28 en 31 II. üamen. 37 A. v. Riel 38 M. v. Dijk 1ste duif 11-45-2. Laatste duif 11-50-45. m J J w v V V M V QUICK—S. V. W. I GORINCHEM. Deze belangrijke ontmoeting welke reeds 1.1. I Zondag gespeeld had moeten worden, zal dan a.s. Zondag plaats hebben. Wc gaven reeds vorige week een breedvoerige j uiteen-zetting aangaande de sterkte dezer club, I zoodat we dit gerust achterwegen kunnen laten. De naam S. V. W. zegt genoeg, dit beteekent voor den voetbalsurporter een wedstrijd van hoog- staand spel. j Dat zij die tegen liet voetballen gekant zijn, nu eens naar het Quick-terrein wandelen, dan zullen zij bij liet aanschouwen van dezen wed strijd een vaste bezoeker worden. Het in goeden vorm zijnde Quick-elftal zul er wel voor zorgen dat tS. V. W. zoo gemakkelijk niet wint en laten zien de bovenste plaats van de ranglijst volkomen waardig te zijn. Verder kunnen we nog inededce- len dat S. V. W. met baar sterkste 1ste elftal naar Waalwijk komt, met dezefde opstelling waar mede zij enkele weken terug tegen een paar West lste klussers heeft gespeeld. Aanvang half drie, terrein Quick. H. E. C. Daar voor „Zaltbomniel" nog een competitiewed strijd is ingelascht speelt H. E. C. morgen tegen het hier zoo goed bekende „GUDOK" I. Dit belooft een der mooiste wedstrijden van liet Tournooi te worden. GUDOK komt geheel com pleet, met ook het ex-VOLT lid in de gelederen, naar Waalwijk, om H. E. C. een nederlaag toe toe- te brengen en liefst een zoo groot mogelijke ne derlaag. Met een kleine overwinning is dc kans op dc zilveren draagmedailles maar gering. Bij gevolg zal GUDOK tot het laatste minuut zwoegen oin de eventueele overwinning zoo groot mogelijk te doen zijn. Daarbij beschouwd GUDOK dezen wcdstljd zoo veel als eene generale repetitie, voor den waar schijnlijk binnenkort te spelen veelbesproken kam pioenswedstrijd. Hieruit kan men dus zien wat H. E. C. te wach ten staat. GUDOK zal ongetwijfeld een mooi vurig spel ontplooien. Wat zat H. E. C. hiertegenover stellen'.' Er zal zeer zeker beter gespeeld moeten worden als j.l. Zondag, want al was de wedstrijd niet be paald slecht. H. E. C. kan tocli veel beter en daar om moet het morgen ook beter. Het is de eerste maal dat II. E. C„ GUDOK tot tegenstander heeft en daar GUDOK dit seizoen voor de Waalwijksche clubs ongenaakbaar is gebleken, zijn wij zeer be nieuwd wat H. E. C. nu zal presteeren. Wij durven ons aan geen voorspelling wagen maar raden iedereen, die een mooien spannenden wedstrijd wil zien, dringend aan de ontmoeting H. E. C.GUDOK te gaan zien. Men zal er geen spijt van hebben. De wedstrijd vangt aan om half drie. G EERTR UIDEN BERG Zondag a.s. speelt Vitesse I tegen Internus I Breda, de kampioen van deze afdceling. Aan be langstelling voor deze ontmoeting zal het zeker niet ontbreken. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Zondag 3 Mei hield de Postduivenvereniging „De Postduif" Waalwijk eene wedvlucht van uit Mons (België) afstand 153 K.M. In concours 90 duiven. Duiven los 0111 10 uur. De prijzen werden behaald als volgt:: le prijs Adr. Stokwielder; 2c prijs Jac. Simons, 3e prijs P. Horman; 4e prijs Ant. v. Eijck; 5e prijs Cor Witlox 6e prijs Ant. v. Eijck; 7c prijs J. v. Delft; 8e prijs P. Schoemans; 9e prijs A. Hensen; 10e prijs P. Horman; 11e prijs P. Schoemans; 12e prijs Jac. Simons; 13e prijs Adr. Stokwielder; 14e, prijs Adr. Hensen; 15e prijs B. v. d. Pennen; 16e prijs L. v. Eten; 17e prijs idem; 18c prijs Jac. v. Engelen; 19 prijs Ant Pijnenburg; 20e prijs A. Hensen; 21e prijs J. v. Delft; 22e prijs Jac. v. Engelen; 23 prijs J. Schalken. Aankomst eerste duif om 11.53. Laatste duif 12,05. Zondag hield de Postduivenvereeniging „De Jeugdige Vliegers" een wedvlucht van uit Mons. De prijzen werden behaald als volgt 1 en 9 A. Verhoeven; 2 M. v. d. Hcyden; 3 C. de Pcffer; 4. Henkelman; 5 en 11 TIi. Trlmbach; 6 J. v. Huiten; 7 J. v. Veldhoven; 8 en 17 II. Knippcls 10 en 14 J. v. d. Grindt; 12 en 21 Ant. v. Hilst; 13 Adr. Stam; 15 K. Wassenaar; 16 Th. v.d. Geldt; 18 W. Pot 19 H. v. Wees; 20 W. Meeuwis. lste overduif H. v. Wees. De Postduivenvereeniging „De Postduif" Waalwijk hield eene wedvucht met Oude duiven van uit Hall, België. De prijzen werden behaald als volgt. In concours 124 duiven en gelost om 9 u. 5 mill. Ant. van Eijck 1, 21 en 25 prijs. Adr. Stokwielder 2, 14 15 en 20; G. v. Haperen 3; A. Hensen 4 en 19; Jac. Simons 5 en 7; Jac. v. Enge len 6 en 26; J. Allexsie 8; J. v. Delft 9 en 17: Cor „De Willieluiina-bode" gevestigd bij den het: v. d. Assem. Uitslag wedvlucht Mons: 1, 17 r 20 M. Damen. 2 en 12 P. Laros. 3 en 8 Sulsters j en 22 Corstanje. 5 en 16 A. de Nijs. 6 Mathijsen 7 en 21 G. v. d. Ven. 9 14 en 19 I'. v. Es. 10 en li Fr. v. Bokstel. 13 Th. Emmers. 15 J. v. Ree, 18 Schrcgts, 23 Brekelmnns, le duif 1-55-24. Laatst! duif 12-1-14. „Nog Sneller" gevestigd bij den heer Jan van Hees wijk. Uitslag wedvlucht Mons: 1, 7 en 16 JoV Emmers. 2, 3, 4 en 21 Jan v. Heeswijk. 5 0 en 8 Oosterwaal. 9 en 20 J. v. Es. 10 en 14 H. Monter 11 en 18 G. Snoeren. 12 C. Constanje. 13 en 19; J. Oomcs. 15 H. v. Dongen. 17 P. v. Rooij. „De Postduif" gevestigd hij den lieer P. Rij-; ken Loonschen Dijk. Uitslag huldigingsvlucht Hol- laud-Indic-vliegers 's Hage. 1. H. v. Achterberg, 2 en 3 W. Haverhals. 4 P. Rijken. 5 J. Rijken. 6 Treffers, le overduif IL v. Achterberg. „De Postduif". Uitslag wedvlucht Lier: 1 0 Rozenbrand. 2 en 8 W. v. Drongeien 3, 5 en 7 Ji Treffers. 4 E. J. Rijken. 9 G. Vos 10 W. Havcrliah le overduif J. Vos. „De Gevleugelde Vrienden" gevestigd hij (IcdI lieer J. Wagemakers. Uitslag wedvlucht Mons: 1,1 3 en 18 H. v. Bokstel. 2, 7 en 20 Fr. Snoeren, 1 IC en 22 P. Snoeren. 5 en 15 II. v. Bokstel. 6 II Hendriks. 8 en 9 K. v. Dongen. 10 Th. Damen 11 M. Boxtel, 12 en 13 H. v. Wanroij. 14 G. v. Wan- roij. 17 P. Pruimboom. 19 en 25 J. Sebrechts. 21 M. Soeterboek. 23 P. Wagenmakers. 21 T. v. Dup- peil. le overduif T. v. Duppen. le duif 11-50-20 Laatste duif 12-1-9. MADE. Zondag hield de Postduivenvereeniging „Prinsei Juliana" een wedvlucht van uit Soignies, België afstand 128 K.M. De duiven werden 8 uur vrij ge geven, de eerste duif bereikte haar liok om 9 u 23 m. 25 sec. dc laatste om 9 u. 13 m. 33 sec. en als volgt: P. de Reijer 1, C. Pullens 2 en 29, A. v Gils 3 en 28 G. v. Gils 4, 17 en 20. P. Kooijman 3, 12 en 16. I). J. Kop 6„ 8, 10, 13, 23 en 20. B. Broe ders 7 en 27. J. de Heijde 9. Jac. Vos 11 en 25. M Broeken 14, 18, 21 en 22. Van Oorschot 15 en 25 B. v. Dongen 19. H. Weiten-Rut 24. Zondag hield de Postduivenvereeniging „De Gevleugelde Vrienden van Soignies, België, een wedvlucht, afstand 128 K.M. De duiven werden om 8 uur los gelaten; de eerste duif bereikte haar| hok om 9 u. 23 m. 35 sec, de laatste om 9 u. 10 m. 21 sec. verder als volgt. A. de Reijer 1, 3, 5, 7 en 9. G. v. Gils 2, 8 en 10. V. Oorschot 4, 6 en 15. H. de Laat 11 en 13. II. Weiten 12 H. Weiten I»z.i 14 C. Reniers 16. Van der Korput 17. Zondag hield de Postduivenvereeniging „De Reisduif" een wedvlucht van uit Zwolle met 95 duiven, de duiven bereikten hunne hokken als- volgtJ. de Jong 1, 3 en 6. P. Thijssen 2 en 11. J Avontuur 4, 9 en 10 P. Bragt 5, 7 en 8. P. v. d. Made 12, 1-1 en 15. D. Hccre 13, 16, 20 en 21 J. de Been 17, 18, 19 22, 23 en 24. J. Rosel 25, 26 en 29. I'. v. Gogtem 27, 30 en 31. A. Jansen 28 en 32. Zondag hielden de Postduivenverenigingen „Prinses Juliana" en de „Gevleugelde Vrienden" van uit Soignies, België, afstand 128 K.M. eene combi natie-wed vlucht. De duiven werden vrij gegeven om 8 uur, de eerste duif bereikte haar hok om 9 u. 23 m. 25 sec., dc laatste om 9 u. 43 ni. sec-Verder als volgt: P. de Reijer 1, S, 15 19 en 23. C. Rullens 2 en 37, A. v. i'.Ils 3 en 35; G. van Gils 4, 21 en 25. I\ Kooijman 14 en 20 J. Kop 6, 9, 12, 16, 19 en 23. B. Broeders 7 en 31. v. Oor schot 10, 18 en 38. J. de Heijde 11. Jac. Vos 13 en 32. M. Broeken 17, 22 27 en 28. B. v. Dongen 24. H. de Laat 26 en 31. II. Weiten Rz„ H. Weiten Pz.' 36. C. Reniers 39, v. d. Korput 40. GEERTRUIDEN BERG. Zondag a.s. houdt de postduivenvereeniging „Koningin Wilhelmina" een prijsvlucht met oude duiven van uit Noyon, afstand 264 K.M.. Aantal deelnemende duiven 134. GEERTRUIDENBERG. Maand April. Geboorten: Dimphena d. v. P. II. Spectjensl van Groensen; Maria d. v. A. C. Krooswijk- Snellens; Teuntje d. v. II. v. Dam-de Waal; An ionic z. v. M.Maas-v. d. Elshout; Iluiberdina d. v.' L. do Bodt-dc Jong; Lambertus Adrianus Petrus z. v. D. A. Bercnde-GoossensHenricus Johannes Maria z. v. H. J. M. van Beek- de Jong. Overleden Johanna Reypert, oud 80 jaren.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 10