DE ECHO VIN HEI ZUIDEN V No. 37 Zaterdag 9 Mei 1925. VIERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 8 Mei 1925 Mendelssohn's „Elias". De uitvoering van dit heerlijke Oratorium van den grooten componist door Waalwijks Gemengde Zangver- eeniging, de groote gebeurtenis op muzikaal gebied voor Waalwijk en verre omgeving, ligt dan weer achter ons. Zij behooren weer tot het ver leden die heerlijke avonden van hoog muzikaal kunstgenotmaar lang nog zullen in ons naklinken die machtige grootsche koren, die verrukkelijk— schoone quartetten of schitterende aria's, want een onvergetelijke indruk moet de uitvoering van deze heerlijke compositie op iederen bezoeker hebben gemaakt. Over welk een prachtig en krachtig stemmenmateriaal beschikt dit koor! Wat een keur van solisten! welk een schitterende begeleiding en ten slotte welk een meesterlijke leiding in de persoon van den heer G. Gerritsen Moet van de vorige uitvoeringen gezegd worden dat men met de solisten een goede keus had gedaan, thans mag men zonder overdrijving beweren dat nooit beter keuze kon gemaakt zijn. De dames Di Moorlag (sopraan) Annie Veenenbosch (alt) en de heeren Max Kloos (bas) en jac. van Kempen (tenor) zijn solisten van den eersten rang en begaafd met alle zangkunstige deugden speciaal met prachtige volle stemmen en onverbeterlijke voordracht kunst. Onnoodig te zeggen dat onze verwachtingen hoog gespannen waren na de vele schitterende recenties van muziek—critici van naam in de groote dagbladen over elk der solisten ge lanceerd, maar zij hebben die verwach tingen verre overtroffen. Ook de medewerking van de dames Mevr. Mannaerts-Pessers (sopraan) Mevr. Verbunt—Janssens (alt) en de heeren Leo Verschuren (tenor) en Mathieu le Jeune (bas) allen uit Tilburg is zeer aan het welslagen van deze avonden ten goede gekomen. De begeleiding door het versterkt orkest van het 6e Reg. Infant, te Breda, al klonk deze wat krachtig, voldeed zeer goed, Voor de prestaties van het Zang gezelschap zelve hebben we niets dan lof. Subliem stemmenmateriaal is daaronder aanwezig en vooral bij die machtige, indrukwekkende koren als o,a. het jubelende slotkoor werd het publiek in de hoogste extase gebracht. Enthousiast, zich bewust van hun kunnen hebben de circa 100 zange ressen en zangers zich geheel gegeven en de hoorders medegesleept in hun vervoering. Hulde aan dit kranige gezelschap dat het wederom aandurfde een werk uit te voeren dat in menig opzicht nog zooveel zwaarder was dan de vorige oratoria Hulde vooral aan hun bekwamen directeur, wien* toonkunste naars—talenten wederom ieders be wondering afdwongen, die het werk volkomen beheerschte en zich weer deed kennen als een meester in de dirigeerkunst. Hulde aan het bestuur met zijn voorzitter, den heer Norbert van Loon, die onvermoeide pogingen aanwenden, geen kosten ontzien om een uitvoering te geven zoo hoog staande, dat het een roem en eer is voor Waalwijk en daarom ieders steun verdient en waardig is, waar de ver- eeniging zoo doelbewust haar eigen weg gaat, zonder eenige rivaliteit naar welke zijde ook Dat beide avonden de zaal geheel bezet was moge voor het gezelschap een voldoening zijn en een bewijs tevens hoe zijn streven om ons jaar lijks op zoo'n zeldzamen muzikalen kunstavond te onthalen wordt op prijs gesteld Wij wenschen Waalwijks Gemengde Zangvereeniging met haren vooruit- strevenden directeur geluk met dit on geëvenaard succes en roepen haar een „tot weerziens" toe voor het volgend jaar. Ter Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen is verschenen het 23e Jaarverslag der Gezondheidscommissie gezeteld te Waalwijk in de Algemeene Beschouwingen wordt o m. gezegd De Gezondheidstoestand in 1924 mag wat ons ressort betreft, gunstig worden genoemd. In de eerste drie maanden van het jaar heerschte vrij algemeen eene In fluenza—epidemie, die gelukkig zeer goedaardig was. Besmettelijke ziekten kwamen niet voor. Toch mogen we geen juichtoon aanheffen. Het sterftecijfer, dat in 1924 voor het geheele Rijk 9.6 en voor ge heel de provincie Noord—Brabant 11,1 bedroeg, was voor ons ressort 11.73. Zeker is daarvan de oorzaak de nog te hooge kindersterfte. Wel is waar komt op de bekende lijst van Gede puteerde Staten, waarop de namen der Gemeenten met de hoogste kinder sterfte vermeld, slechts een van onze gemeenten voor, en nog wel met het laagste cijfer, maar terwijl in het geheele Rijk de sterfte van kinderen in het eerste levensjaar per 100 levend geborenen slechts 5.12 bedroeg, en in de geheele provincie Noord—Brabant 7 34, was dit cijfer voor ons ressort nog 8,7. In den loop van het jaar werd door de Vereenigingen „Het Wit—Gele Kruis en „Het Groene Kruis" te Waalwijk een Consultatie—Bureau voor Zuige lingen opgericht, waaraan Mejuffrouw Dr. van Dijk te 's Bosch als arts ver bonden is. Met genoegen vernemen wij, dat daarvan een druk gebruik wordt gemaakt. Ter Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen is verschenen het 24e jaarverslag over 1924 van den Ned. R.K. Bond van Schoenfabrikanten. Aan dit verslag, dat tot een lijvig boekdeel is uitgegroeid en dat wij om de belangrijkheid van den inhoud onmisbaar achten zoowel voor de direct- als indirect betrokkenen bij de schoenindustrie, ontleenen we het volgende In zijn voorwoord wijst de heer M. J. H. Denteneer, le secretaris-adviseur van den bond erop, dat van verbete ring van den aigemeenen toestand gesproken kan worden Reeds kon het vorige jaar met groote voldoening melding worden gemaakt van de goede werking der Schoenen- wet, ook in 1924 heeft deze wet den gang onzer industrie gunstig beïnvloed. Zelfs hadden zich de omstapdig heden dermate gewijzigd, dat ofschoon na de beëindiging van den tijdsduur waarvoor de Schoenenwet was ver lengd, zijnde 30 Juni 1924. bij de wet van 28 juni 1924 (Stbl 352) opnieuw de bevoegdheid tot het beperken van den invoer van schoenwerk aan de Kroon werd gegeven en wel tot 1 Juli 1925, van deze bevoegdheid geen gebruik is gemaakt behoeven te wor den Groote valuta-importen hebben dan ook niet plaats gehad toen de grenzen wederom vrij konden worden ge passeerd. Ook van de Zuidelijke naburen hebben wij geene invasie ondervonden, ofschoon daarvoor met het oog op de lage frankenkoersen zoowel van Frank rijk als van België te vreezen was. De secretaris besluit met de waar schuwing tegen de mateloos doorge voerde onderlinge concurrentie, die een prijsniveau veroorzaakt, waarop het onmogelijk is staande te blijven en toch het product op peil te houden. Eene kentering in de inzichten hier omtrent valt waar te nemen en de eerste poging tot verbetering van dit kwaad kon onlangs op groot succes bogen. De toestand in het bedrijf over het afgeloopen jaar is op duidelijke en overzichtelijke wijze geschetst door den voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat, den heer B. J. H. C. Tim mermans, bij gelegenheid.zijner nieuw jaarsrede, welk overzicht wij vroeger mededeelden en in z'n geheel over namen Hierop volgen de overzichten van den in en export van schoenen over de laatste jaren en een productie statistiek der schoenfabrieken en schoenmakerijen over 1923. Voorts zijn in het verslag afgedrukt de officieele gegevens betreffende de Schoenenwet Het verslag vermeldt vervolgens o.m. de tekst van het collectief contract voor de schoenindustrie 1922 met hetgeen daarmee verband houdt als loonen, vergunning voor seizoen werken, kindertoeslag, enz. Het orgaan van den Bond, in 1919 van halfmaandelijks in wekelijks ver schijnend vakblad omgezet, heeft zich ook in 1924 als weekblad gehand haafd. Het hoofdbestuur van den bond is als volgt samengesteld Voorzitter: jos. J Klijberg, Waal wijk onder-voorzitterM. v. Beurden, Kaatsheuvel; geestelijkadviseur: de Zeereerw. heer pastoor J. van Gelder, Tilburg; le secretaris-adviseur: M. J. H. Denteneer. Tilburg 2e secretaris Jos/Maassen, Tilburgpenningmeester W. Riemslag, Dongen. Tenslotte wordt een overzicht ge geven van de financiën van den Bond. Dezer dagen vond het zoontje van A. Mulders te v.m. Baardwijk in de zoogenaamde „Kweb" over den dijk aldaar, terwijl hij met eenige makkers in het ter plaatste gestorte vuil aan het rommelen was een en veloppe inhoudende een bedrag van f 28 50 aan papieren geld, welk bedrag later bleek toe te behooren aan den heer J. L. die het reeds zeer langen tijd vermiste. Een meevallertje voor dezen laatste die het geld natuurlijk al lang verloren waande, zoowel als voor den vinder die een goede fooi kreeg. sjuliaoa», Dongen, 3e pr. >Julian6>, Vlijmen, 4e pr. >St Blasius», Heusden, 5e pr. >St. Joris», Nicuwkuilk, 6a pr. Hierop nam het meest spannende gedeelte van den- wedstrijd, den strijd om de personeele prijzen, een aanvang, welke na herhaalden kamp en onder algemeen enthousiasme eindigde met den uitslag Kaatsheuvel 1, 3, 9, 15, 19, 21 en 22 pr. Waalwijk 2. 7, 10, 17 en 18 pr. Heusden 4 en 6 pr. Vlijmen 5, 8 en 16 pr. Dongen 12, 13, 14 en 20 pr. Nteuwkuijk 11 pr. Na het uitreiken der prijzen en een passend slotwoord van den voor zitter, namen de deelnemende gezel schappen afscheid van >St. Crispljo» tot een volgende ontmoeting Vergadering der Boerenleenbank op Dinsdag 12 Mei 1925 des avonds ten 8 uur in het Patronaarsgebouw te Baardwijk op boete van 25 cent. 1. Opening. 2. Voorlezing der notulen van de vorige vergadering. 3. Voorstel van het Bestuur om over gedeelte van de winst over 1924 te mogen beschikken. 4. Aftreding van 3 leden van het Bestuur, die terstond herkiesbaar zijo ai. de Heeren J. A. J. v. Heijst, Joh. Klcx en C. van Tutil. 5. Aftreding van 3 leden van den Raad van Toezicht, die terstond her kiesbaar ztln, nl. de heeren Ant. Batjens, Ait. van Huiten en D. Loefif 6 Lezing te houden door den kassier. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Eindelijk dan hebben de sombe re kille dagen plaats gemaakt voor het heerlijke lenteweder en met de terug keer van zwaluwen en ooievaars worden er plannen gemaakt voor len tegenoegen en zomersport. Blijkens advertentie In het nummer van heden heeft het bestuur der Waalwijksche Zwemvereeniging besloten de bad- en zweminrichting a.s. Zaterdag voor le den en houders van gemeentekaarten wederom te openen. Ondanks de zware stormen van de achter ons lig gende tijden, heeft de badinrichting niet het minste geleden. De gemeente draagt thans zorg voor het gereed maken van een rijwielpad, wat ver moedelijk tegen het einde van de vol gende week klaar zal zijn. Hierdoor werd in een noodzakelijke behoefte voorzien. Het Bestuur verzoekt ons mede te deelen, dat in de loop van de volgen de week over de contributie van het zomerseizoen zal worden beschikt Er wordt prijsgesteld, dat ieder de kwi tamie op eerste aanbieding zal voldoen. De heer Slaats, badmeester zal toe zien, dat ieder, die van de inrichting gebruik wil maken, van een geldige kaart zal zijn voorzien. Kaarten ver leden jaar afgegeven zijn waardeloos. Ook gemeentekaarten dienen te worden vernieuwd. Hiervoor kan men zich uitsluitend vervoegen ten politiebureele Bezoekers worden attent gemaakt op de onbewaakte overwegen. In de uren van openstelling werd geen verande ring gebracht. Hiertoe wordt verwezen naar de dienstregelingen, welke aan gebracht zijn in de inrichting en mede verkrijgbaar zijn bij den badmeester. Zooals wij bereids mededeelden heeft „Waalwijks Belang" op een na der te bepalen datum in deze maand de harmonie „Concordia" van Loon- op-Zand uitgenoodigd een concert te geven op de Markt alhier Wat dit gezelschap presteert moge blijken uit onderstaande gegevens, alsook uit het prachtige programma dat zij zal uit voeren. De harmonie behaalde in 1920 te Oss in de le afdeeling den len prijs, achtereenvolgens werden behaald in 1921 te Breda den lsten prijs in de afdeeling uitmuntendheid; in 1923 den 2e prijs in de hooge Eere-afdeeling en in 1924 in diezelfde afdeeling den len prijs met hoogste onderscheiding en lof van de jury. Heden werd op den toren van de in aanbouw zijnde kerk het 3 Meter hooge kruis geplaatst. Jaarlijksche algemeene vergade ring van de leden en de donateurs van den Ned. R K Bond van Schoenfabri kanten, welke zal worden gehouden te Tilburg in Hotel Riche, op Maan- dag 18 Mei 1255 om 3 uur n.m. Agenda 1. Opening door den Voorzitter. 2. Vaststelling der Notulen van de vergadering van 29 December 1924. 3. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 4. Verslag van het 24e Vereenigings jaar. 5. Vaststelling der Balans- en Winst en Verliesrekening over het afge loopen jaar. 6. Vaststelling der contributie voor 1925. 7. Benoeming van een lid van het Hoofdbestuur wegens periodieke aftreding van den heer J. C. Spapens. (De aftredende is her benoembaar.) 8. Plan van herdenking van het 25- jarig bestaan van den Bond met benoeming feestcommissie, zoo veel mogelijk uit de leden. 9. Voorstel in verband met de uit treding van leden. 10. Rondvraag en sluiting. Tegelijk met het 25 jarig jubileum van den Ned. R.K. Bond van Schoen fabrikanten zal ook het orgaan van deze vereeniging 25 jaar onafgebroken op de drukkerij van ons blad zijn gedruis- De heer P. v. d. Schans zal op Woensdag 20 Mei den dag herdenken waarop hij voor 25 jaar geleden In dienst trad bij Van Gend en Loot, Gedurende al dien tijd heeft hij zich doen kennen aH een zeer accuraat be9teller, incasseerder, enz. Steeds was hij bereid om het publiek daar waar hij maar koo, behulpzaam te zijn. Daarom zal het v. d. Schans dien dag niet aan bewijzen van belangstelling ontbreken. Wij hebben bereids medegedeeld, dat de laatste dagen voo>al In de machinetal der tentoonstelling belang rijke inzendingen zijn bionengekomen. Op 't oogenblik Is er in 't geheel 9/io der beschikbare rnimte verpacht, tcrwgl oog tal van ooderbaodellogen gaande zijn, zoodat weldra alle stands zulten zijn geplaatst. Op 22 Mei a.9. houdt de heer G. v. Imbeeck, leeraar aan de R.K. Hoogere Handelsschool alhier, In de kleine aula van de Universiteit te Amsterdam in het F ao.-ch een lezing over »Het Mlddeleeuwsche tooneel In zijn godsdienstigen oorsprong en zijn verband met de godsdienstige kunst van dien tijd». Voor deze lezing is de heer v. Imbeeck uitgenoodigd door den >Cercle frargils» te Amsterdam. Door gebrek aan plaat9'ulmte moeten wij ons voornemen om ook de hist van eere- en speciale prijzeD der Hondertentoonstelliag in dit num mer op te nemen laten varen en dit uitstellen tot een volgende uitgave. Naar wij tot ons genoegen vernemen is naast het succes der inzendingen, der regeling, enz., ook het financieel welslagen geheel verzekerd. Dus ook op dit gebied een succes voor de organiseerende verecnigiag, spcisal om 't comié, waarvan we naast degenen die we een vorige maal vermeldden, nog wel mogen noemen de heeren L. Leijtens en Jos. Pulles die door hun deskundige adviezen en groote activiteit veel tot het succes hebben bljeedragen. Weldra zal eene algemeene vergade ring gehouden om van een en ander aan de leden mededeeliog te doen. Wij spreken het vertrouwen uit dat vele bondenliefhebbers thans als lid of donateur zullen toetreden. Zondag j.l. hield de schutterij »St. Crispljo», gevestigd bij den heer J. v. d. Mcijs alhier, onder groote belangstelling een concours, waaraan door een 100-tal schutters werd deel genomen. Dit concouts is, begunstigd door het schitterend zomerweer, een succes voor >Sr. C'ispijn» geworden Nadat om 2 uur de prachtige korps en personeele prijzen waren bezichtigd, heette de voorzitter, de heer Ver hagen, de deelnemende gezelschappen van harte welkom op het terrein van >St. Crispiju». Daarna namen de korpswedstrijden een aanvang, welke een geannimeerd verloop hadden en na feilen strijd eindigden met den volgenden uitslag >S'. Jan Baptist, Kaatsheuvel le p'. >St. Crifipijn en Crisplnlanus», Waal wijk 2 e pr, VOLLEDIGE LIJST van de tot op dit oogenblik op de a.s. Ten toonstelling te Waalwijk uitkomende firma's. J. van Arendonk's Schoen- Lederfabrie- kon, Tilburg. Henri Dudar, Tilburg. Bergner Werke, Eisenach. It. O. Lux, Mariënthnl. B. van Zwol, Waalwijk. N.V. Leder- en Schoenfabrieken, Frans van den Assum, Dongen. J. Blok van Hejjst, Waalwijk. Van Boxel Co., Dongen. H. Brands, Loon-op-Zand. C. Albert Bode, Baarle-Nassau. De Naamplaat Industrie, Adolf Ohottel Co., Amsterdam. A. Combe Fils, Paris. L. Verwiel van Loon, Waalwijk. Wed. A. M. J. van Delft, Waalwyk. Deutsche Vereinigte Schuhmaschinen Ge- sellschaft, Frankfurt a.M. Fa. O. A. Donkers, Waalwijk. Waalwijksche Chroomlederfabriek v/h. van Dooren de Greeff, Waalwijk. Fa. Gebrs. de Graaff, Waalwyk. Grngtmans Wiesman, Waalwijk. N.V. Stoomschoenfabriek v/h. Jos Groenen, Waalwyk. Fa. G. van der Heijden, Oisterwyk. P. Jacobs, Gilze. J. II. Peels, Dordrecht. Van Iersel Witlox Co., Waalwijk. N.V. Chroomlederfabriek v/h. H. II. Jan sen, Waalwijk. Kerst Oerlemaus, Capelle. N.V. Lederfabriek Gebrs. Keunen, Eind hoven. N.V. E. W. Klijberg Pernot's Stoomschoen fabriek „Hollandia", Waalwyk. Fa. A. J. de Kort, Waalwyk. M. Levenbach, Amsterdam. Stoomlederfabriek „De Kroon", Waalwyk. J. R. P. Larsen, Schoenfabriek „La Hol- lande", Oisterwyk. Nollescbe Werke, Weissenfels. Fa. Van der Linden Musters, Kaatsheu vel. N.V. Lederfabriek P. van Loon Gzn., Waalwyk. N. V. Loon-op-Zandsche Stoomschoenfa briek, Loon-op-Zand. Maskinkompagniet, Kopenhagen. B. van der Heyden van Iersel, Waalwyk. Uitgevers My. C. Misset, Doetinchem. N.V. Stoomschoenfabriek „Neerlandia", Loon-op-Zand. Neptunus Gummi Maatschappy, Amster dam. Maatschappy van Verzekering op het Le ven, „Noord-Braband", Waalwyk. F. Pessers-Verbunt, Tilburg. Bern. Pessers, Tilburg. H. J. de Pont-Mannaerts, Tilburg. C. de Rooy Nieuwenhuizen, Vryiioeve Gebrs. Pullens, Waalwyk. Capelle. Koninklyke Stoomschoenfabriek A. H. van Schijndel, Waalwyk. Singer Maatschappy. Amsterdam. G. L. Smits Cie., Dongen. Job. C. Spapens, Waalwijk. N.V. Van ThieI's Draad-Industrie, Beek en Donk. Jan Tielen, Waalwyk. Fa. Timmermans van Turenhout, Waal wijk. C. F. Verschuren, Loon-op-Zand. N.V. J. Verschuur Co's Electrische Schoenfabriek, Nymegen. Fa. Schwarze Habne, Haan, (Rhld.) The Sturwell Leather Mfg. Co., Leicester. G. Barker Co., Northampton. Carl. Budischowky Söhne, Treble, (Böhmen). Friedrich Fleischmann. Gablonz a. Neiss^.^ (Böhmen). Victor Lanier. Parys. Gebrs. Quiryns, Waalwyk. l'rogil. Lyon. Harold M. Mc. Arthur Co., Liverpool. Mac. Arthur Co.. Liverpool. Joh. Grebenstein, Eschwege. Vesters Roestenberg, Kaatsheuvel. N.V. van Wagenberg-Festen, Viymen. N.V. Amsterdamsche Leder Maatschappy, Amsterdam. Boston Blacking Co., Tilburg. N.V. Lips Brandkasten- en Sloteufabrie- ken, Dordrecht A. Vanderdonek, 's Hertogenboscb. Mascbiuenfabriek „Moenus" A. G. Frank furt a/Main. G. A. Theeuwes Zonen, Reyen. Geldersclie Lederhandel, 's Hertogenboscb. Fa, Emil Aronsohn, 's Hertogenboscb. Chemische Fabrik „Electro", Wiesbaden. Akciova spolecnost-tovfiren na fezy Stra- konicich, (tchóch.-slov.). Jac. van den Assem, Kaatsheuvel. Zwicky Co., Walisellen. N.V. Cartonnagefabriek „Atlanta", Til burg. Schweizerische Leinen Industrie. A. G. Niederleuz. Fa. Jacob Jeaggli Co., Ober Winterthur. N.V. Tilburgsche Schoenfournlturen Maat schappy, Tilburg. Koch Schilling, Böhlitz-Elirenborg (by Leipzig) Gutermann Co., Gutach-Brelsgau. Meyer Sohn, Offenbach. Dtlrr Reinhardt, Worms. Herkules Werke, Stauffen. P. van Grinsven, Tilburg. Mascbinenfabrik „Turner" A. G. Frank furt a/Main. Wijnmalen Hausmann, Rotterdam. L. Gardner Sons. Ltd. Patricroft. (Man chester). Handel Maatschappy M. L. Rosenberg. Amsterdam. Cornelius Ileyl A. G., Worms. Carl Simon Söhne, G. m. b. H. Kirn/Nabe. Lederwerke Wiemgn, A. G. Hamburg. N.V. Hollaudscbe Lederfabriek, „Reyen", lteyen. E. E. Cohen, 's Hertogenboscb. Rob. Zlnn. Engels Co., K. G., Bar men-It Gust. Rafflenbeul Maschinenfabrik, Schwelm, i/W. Koch Co., G. m.b. H., Wandsbek by Hamburg. Oberschlesische Eisenind. A. G. Gleiwitz. Porm Co.. 's Grnvenbage. B. Hoogen Co., Duiken (Rhld.) George Barnsley Son. Sheffield. Derma told Werke Paul Meissner. Leipzig. Cramerus Sluyters, Breda. N.V. Lederfabriek „Noord-Brabant", Rey en. A. Schets, Ryswyk. Aug. W. Kujclie, Tilburg. Atlas Werke, Pohler Co., Leipzig. N.V. G. van Loon's Import Maatschappy, Waalwyk. William Amer Co., Philadelphia. Tannins Francais Gourdon .Paris. Laval- de-Cère. The Internationaal Product Comp. Bue- nos-Ayres, New-York, Puertn-Plnasco. N.V. Leder- en Fouruiturenhaudel v/h. S. Prins Azn., Amsterdam. Fa. Hinders Ltd., Louden. De Victoria Rubber Co., Edinburgh. Fa. Francin, Nancy. J. Elzas, Utrecht. Aug. Jaeger Komm.-Ges. Bonn a/Rli. Kremper Lederwerke, Kreinpe. N. V. Nederlandsclie Maatschappy voor Lederhandel, Amsterdam. Hermann G. Sclimid, Neumiinster. J. H. Wiese Söhne A. G. Neumiinster. Lederfabrik Blankenburg-Mark. Pottlioff Kayser A. G. Blankenburg- Mark. J. van Zonneveld, Amsterdam. Fa. C. de Jong, Glize. „The Carborundum Company", Niagara- Falls (N.Y.-U.S.A.) Victor van Laarhoven, Waalwyk. Robert II. Foerderer Inc. Philadelphia, U.S.A. Hunt Rankin Leather Company, Boston 11 Mass, U.S.A. Lucas Beebe Sons, Boston, U.S.A. T. N. F. II. Briggs-Tanners Ltd. „Vic toria Leather Works", Leieester, Engeland. Marius Oliabbal, R. Valat A. Madaule, Graulhet, Tarn, France. S. A. „Tanins Rey", Paris. Fa. Corns. Koning Jr., Amsterdam. The North British Rubber Co. Ltd., Edin burgh. North British Rubber Co. S. A. Paris. N.V. Eerste Nederlnndsche Leesten- en Stanzmesseufabriek, Tilburg. Stock Co., Elberfeld. Klebstoff werke „Collodin" Mainkur-b/ Frankfurt a/M. Arthur Lachmannski Nachf. Berlin. Pa- lissadenstr. 100. N.V. Handelmaatschappy v/h. C. F. P. van den Assem, Arnhem. Frangois Coppin, Saventhem, by Brussel. La Tannerie Moderne Beige, Brussel. A. van Helvoirt-De Nys, Waalwyk. Alsop Brothers Ltd. Lower Mours, Nort hampton, Engeland. Fred. Rueping, Leather Co. Ltd., Nort hampton. (Eng.) Etablissements De Clerq Cie., Niueve, België. Fa. C. E. Smalle Frères, Isegbem, Bel- gië. Fa. Hermun Driessen Zoon, Aalten. Fa. Gebr. Stommel, Barmen. Adrian Busch, Oberursel. Maier Reinhardt, Heilbron. J. Sandt, Plrmasens. H. Walther Co., Frankfurt a/Main, Oberrad. N.V. Limpex Ledermaatschappy, Amster dam. Traub, Praag. A. Hagnauer Co., Aarburg. The Standard Kid Comp., Wilmiugtou. J. Salomon Co., Londen. Agoos Tanning Comp., Boston. Koninklyke Pharmaceutische Handelsver- eeniging, Amsterdam. J. Frank Co., Rotterdam. Lederwerke Becker Co., Offenbach a/M. Biirgel. Wilhelm Simon, Kirn a.d. Nahe. C. F. Roser, Feuerbach/Stuttgart. J. Feistmann Söhne, Offenbach, a/M. Wiirttembergische Lederwerke, Vaihinggn n.d. Enz. R. Ihra. A. G. Raunheim. Kripper Lederfabrik G.m.b.H., Kripp am Rhein. II. Sammes, Amsterdam. Berson Kautschuk, Ges. Wien. M. van der Hammen, Waalwyk. G. M. Pfaff, NUhmaschinenfabrik, Kaisors- lautern. The Reece Machinery Co. Ltd., Londen. Leo Lammertz, NSdelfabrik, Aachen. Amann Söhne, NÖhseidefabrik, Bonnig- helm. S. Kogel, Amsterdam. B. Brown Sons, Agency, Amsterdam. I. T. S. Rubber Co., Londen. Alberts Co., Amsterdam. Rud. Ley Maschinenfabrik A. G. Arnstadt i/Thttr.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 13