J I v A mt SS?' VROOM DREESMANN Marktberichten. lillllllllllllllllllllüüllllillllllllll BEBl BOSCH - EINDHOVEN -fll 1 Fortuna-Werke Spezialmaschlnenfabrik G. m. b. ri., Canstatt-Stuttgart. K .Slegel, Mascblnenfabrik, Zuffenhausen. Schön Co., A. G., Pirraasens. J. Vullinghs Zn., Heeze. George Hartmann, Arfeld. J. Wildeman Co., Waalwflk. Fa. Vincent Hoffmans Zn., Waalwijk. Broekmann's Schoenindustrie, Amster dam. Drukker Polak, Amsterdam. Lederfabriek Gebrs. Kooperberg, Breda. J. Lnngermans, Waalwijk. I. C. Mortier, Waalwijk. Windstosser Co., Rotterdam. H. G. Hagenaar, Tilburg. A. Worms Co., Amsterdam. C. van der Waals Co., Waalwijk. J. F. Vermeulen, Amsterdam. Bruno Veerman, Amsterdam. Gebr. van der Steen, ReiJen. J. Lensholz, Kaatsheuvel. Jos. Maassen, Tilburg. Gebr. Winekle, Altenstadt. I. van Haren, Waalwijk. F. H. Holt, Amsterdam. Chroomlederfabrlek „De Amstel", L. S. Gompen, Waalwijk. A. van Gent, Waalwijk. N.V. Eerste Ned. Looiextractfabriek v/h. J. Wicherson Zn., Steonwijk. N.V. Ned. Ver. Rubberfabrieken C.R.E.S., Economiesclioenfabrieken, Heveadorp. N.V. Continental Leder Compagnie „Co- leco", Amsterdam. I. G. Bloch Gebr. Stibbe, Amsterdam. J. C. van Beurden, Dongen. Coöp. Ver. „Amsterdamsclie Huideuclub", Amsterdam. The Mansfeld Shoe Company, Mansfield. J. H. Parker, Bury. Wliitaker Co., Londen. Hausschu'h Industrie, G. m. b. II., Berlin Caoutschouc Iiulustriel du Sud, Nice. Firma Andrlesse, Utrecht. Tilburgsche Stoomschoenfabriek v/h. L. de Beer, Tilburg. N.V. C. C. Bender's Piano- en Orgelhandel, Rotterdam. L. Bezemer Zoon, Helmond. J. van den Brule Co., Oisterwijk. Handelmaatschappij v/h. A. S. Cattela Rz., Amsterdam. Tanneries de France, Straatsburg. Tanneries de Stavelot, Stavelot. Henri Levie, Paris. Haagsclie Kantoormachiuebandel Delilin- ger Co., Den Haag. J. C. H. van Duyl Zn., Rotterdam. N.V. „Fnrna", Vloerenfabriek, Den Haag. Fabriek van Koperwerken van Gelder van Ginkel, Den Haag. Gebrs. Giessen van Oostveen, Amster dam. J. G. Schalier Söhne, Schmollin, i/Th. Corn, van Loon, Dongen. .Tob. Snoeren Pzn., Kaatsheuvel. Tob. Óroen Co., Amsterdam. Holland-Amerika Schoenen Mij. „The Up- lK»r Ten Sboeworks", Dongen. Gebr. de I-Iooge, Rotterdam. Etablissements Hutchinson. Haarlem. John. Kosters, Amsterdam. N.V. De Linnengaren Maatschappij, Am sterdam. N.V. Looiextract-Industrie, Dongen. Schoenfabriek „Martino", Kaatsheuvel. S. Monnickendam, Tilburg. La Manufacture de Chaussures de Luxe ..Le Pa on d'or", Rue de Paris, België. N.V. Rotterdamsche Huiden- en Looistof fen Maatschappij, Rotterdam. Cartonfabriek v/h. Wed. J. W. Schut, Loenen. bij Apeldoorn. N.V. „Union", Amsterdam. Vermeer de Leeuw, Waalwijk. Teneria Moderna Franco Espanola, Bar celona. Jacob Wolfers, Paris. S. Kalm, Tanneries d'Assclie, Bruxelles. N.V. Oliehandel v/h. v. Vollenhoven Smulders, Tilhurg. M. Zwaaf, Breda. Max. Moser, Tilburg. Clever Lederwerke v/h. A. Haas, Cleve. Eschweger Lederwerke Schmidt Co., Frankfurt a/Main. Fa. Franz Brasse Lederfabrik Weida, (in Tliur). Fa. Stern Mayer, Frankfurt a/Main. Barboer Welting Co., Brockton. H. von der Fulir, Tilburg. Sterns Ltd., London. Presser Co., Amsterdam. Robert Kiehle, Leipzig. N.V. Papier- Carton-Industrie v/h. Meij er Couvée, Amsterdam. Lederwerke vorm. II. Deninger, Lorsbach i/Th. Aug. Strijbosch, Loon-op-Zand. W. Duyn, Rotterdam. N.V. Ingenieursbureau v/h. J. M. C. van Borselen Co., Den Haag. Ludwig Holtz, Amsterdam. Gruschwitz Textilwerke A. G. Neusalz (Oder). Necol Industrial Collodions Ltd. Stow- market, Engeland. „Taunus", Scliuhmaschinenfabrik Oberur- sel. N.V. Wageningsche Lederfabriek v/li. J. B. Roes Zn., Wageningen. Fa. G. van Drunen Co., Drunen. „Electron", Electrotechnische Installatie- Afdeeling der Machinefabriek „Breda", v.h. Backer Rucb, Breda. C. L. Teulings, Breda. Angerer Kock Co., Berlijn. Handelmaatschappij Ledercentrum. Am sterdam. N.V. Gebrs. Nefkens' Automobiel-Maat schappij, Utrecht. Nering Bögel Co., Deventer. Rijksvakschool. Winteravondcursussen. Vervolg.) IV. Naast de cursuscen voor jongens werden ook cursussen voor meisjes geven en wel gedurende 2 avonden per week en ook weer gedurende 5 maanden van October 1924—Maart 1925. Voor deze cursussen in stikkerij gaven zich 25 meisjes op. waarvar. de leeftijd varieerde tusschen 14 en 20 jaren. De deelneemsters werden over 2 avonden verdeeld, zoodat op ieder de avonden zoowel zij waren, die min of of meer met stikken op de hoogte waren, als zij die nog vrijwel alles moesten leeren. Begonnen werd met proefstikken. daarin bestaande dat verschillende stukjes gestikt werden Hierdoor werden verschillende soor. ten garnituur en bovenleder gestikt op voering en geleerd zuiver langs den kant der gesneden deelen te stikken, waarbij de meisjes de druk en spanning leeren kennen. Eveneens werd geoefend in figurenstikken, voorafop de gesneden deelen geteekend. Zij, die dit proefstikken goed ken nen, werden aan bandschoentjes gezet en dan aan heeren boventuigen, alles plat, waarop volgt heeren Derby met omboek. De meer bekwamen kregen per slot bruine schoenen en eenvoudige 1 dames rijgschoentjes. Zooals reeds gezegd, de bekwaam-1 heid aan het begin en de handigheid liepen zeer uiteen, zoodat enkele het tot het fijnste brachten en andere maar aan de beginwerkzaamheden moesten blijven. De ijver was goed en er is ook goed werk geleverd, ofschoon deze cursus voor een praktijkleeraar nogal zwaar is. Aan het eind der cursussen is een tentoonstelling gehouden van het werk in tegenwoordigheid van de leerlingen, en wel voor ieder van de afdeelingen apart, op den avond der week, waarop die cursus gegeven werd. Alle ouders zijn uitgenoodigd en bovendien is ook in de pers bekend gemaakt, dat iedere belangstellend welkom was. Het bezoek was minder groot dan wij gehoopt hadden, maar die er ge weest zijn, waren vol lof over het gemaakte werk. Als wij nagaan het aantal deelnemers aan de cursussen, die gegeven zijn. dan is dat zeer goed geweest. In totaal werden dus door 92 jongens en 25 meisjes de winteravond cursussen aan de schoenmakerijafdeeling van onze school gevolgd. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Gelieve onderstaand te plaatsen. Vrijdagavond traden voor de Ger. Staatk. Partij op de heeren Kersten en 't Zandt, respectievelijk No. 1 ea 2 voorkomende op de candidalenhjat hunner partij- In korte trekken «ij het navolgende van hunne propagandarede weer gegeven. Met nadruk werd gewezen op deu zeer droevlgen en zeer donkeren toe- «tacd van ons land, wat betreft de geestelijke waarden. Doordat de oude paden en oude schrijvers zijn verlaten en verworpen, is het dringend noodig om alle belijders op te wekken daar heen weer terug te keeren. Omdat dit ook doord'ong op het politieke erf, is het noodzakelijk geworden zich een eigen partij te formeeren, die zegt beter te zullen opkomen voor de geestelijke belangen daa de bestaande Christeltjke partflen,' Voorts werd aangetoond het recht eu de noodzakelijkheid om een af zonderlijke partij te vormen doordat men zich niet kan aansluiten bij de revolutlonnalren, noch bfl de Roomschen och btj dc Prot. Christ, partijen. Terwijl de revolutionairen bouweu op den grondslag»G«en heer, geen meester», en de R.K. volgens de «prekers in zich belichamen de Anti Christelijke macht, kan men zich ook niet bij de A. R- partij scharen' omdat die partij samenwerkt met Rome; b. omdat zij, altijd volgens H. H- pro pagandisten der G. S. P., niet voldoende opkomt voor den eisch van Gods woord. Voorts èijn nog de bezwaren ont wikkeld tegen de wijziging van A't. 36; vrouwenkiesrecht, vaccinatie, sociale wetgeving en subsidie Olympische «pelen. Tot zoover een kort overzicht van het gesprokene. Jammer dat er door deze predikanten geen gelegenheid tot gedachtenwisse- ling gegeven werd, we zouden dan gaarne op enkele zaken dieper legegaan zijn, 't welk naar onze vaste overtulgiug ooodzakelijk is, om een meer vollediger beold daarvan té krijgen. Allereerst wenschcn wij op te mekken dat er aau de eere Gods is tekort gedaan om den toestand zoo donker mogelijk voor te stelleu, zouder ook maar eenigszlns te gewagen van de goede gunsten Gods ovter oos land, bezonder betoond in deze laatste pe riode. Of is da' Christen dankbaarheid om terloops te zeggen Nu ja, »van Coiijn als financier wil ik niets zeggen.» Is het geen bijzondere zegen, dat God oos land behoedde voor den ramp van u flitie, en daarvoor den rechten man gaf ter rechter tijd. Dan, is het geeo blijk van broeder zin, om wel bij alle mogelijke gevallen de vermeende feiten der Aot. Rov. zoo b'eed mogelijk uit te meten, alsof daartegen de strijd van Godsontkenning moet worden gestreden. Neem dan b.v. de O'ymp. spelen, Waarom nu daatbij verzwegen dat de A. R. partij en Kamerclub in haar geheel er vierkant tegenover staat P 't geen ook gebleken is bij de stemming over dit voorstel We willen besluiten met op te merken, dat het vooral ook in den tegeawoor- digen tijd onverantwoordelijk is om de krachten dusdanig te verspillen onder elkander, terwijl de teekencn der tijden zich steeds krachtiger openbaren, ot denken Ds. Kersten c. s. dat hun partij- leven zonder vlek of rimpel is Wij weten het, dat hij de eerste zal zijn die dat zal ontkennen. Maar consequent geredeneerd moet er bij openbaring van zulke feiten In de G. S P. weer gezocht worden naar een nog zuiverder partij. Neen mannen broeders, laat ons veeleer samen wer ken; samen bidden, dat Gods Geest ons Ger. volk en hare leiders beziele om met moed en beleid standvastig te blijven voortgaan in de aloude paden EXTRA VOORDEELIGE AANBIEDING vau God* Woord. Capelle. Waalwijk, 8 Mei '25. Eieren 6'/27 ct. Varkens f 16 —f 21. 's BOSCH, 6 Mei '25. Op de markt van heden waren aangevoerd 2393 stuks: 970 stuks hoornvee. 1035 biggen. 85 zeugen. 210 schapen—lammeren. 93 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 295—f 445 p. st. Kalfvaarzen van f 285—f 440 p. st. Magere ossen en koeien van f 180—f 285 Vette ossen en koeien van f 0.60 pd lekw Vette ossen en koeien van f 0.50 pd 2e kw Pinken van f 145—f 225 per stuk Zeugen van f 85—f 145 per stuk. Biggen van f 2.75—f3.00 per week. Schapen van f 30—f 55 per stuk. Lammeren van f 15—f 25 p.stuk. Handel kalfvee traag, overigens vrij i?oed. Eierveiling Amsterdam. Gehouden op 4 Mei en 7 Mei 1925. KipeierenHoogste prijs f 7.75. Middel prijs f 6.00—6 25. Eendeieren f 5.30—5.85. Totaal aanvoer 325.000 stuks. Handel tamelijk vlug. RECHTSZAKEN. Bossche Rechtbank. DE ZAAK SIEBERS. De rechtbank deed uitspraak in de strafzaken tegen W. Siebers uit het bekende drama te 's-Bosch en ver oordeelde beklaagde wegens ontucht met eigen minderjarige kinderen tot vier jaar gevangenisstraf conform den eisch en met aftrek van voorarrest, wegens diefstal van lood bij zijn pa troon Grasso werd beklaagde veroor deeld tot 1 jaar gevangenisstraf. De eisch was 3 jaar. De opkooper van het lood L. van Laarhoven te Den Bosch werd ver oordeeld wegens heling tot 9 maanden gevangenisstraf. De eisch was 2 jaar en 6 maanden ONEERLIJKE CONCURRFNTIE, In hooger beroep werd voor hef Bossche Hof behandeld de bekende strafzaak tegen H. J. B. rijwielhande laar te Kaatsheuvel, beklaagd van oneerlijke concurrentie in zake de wRinau-rijwielen. De rechtbank had beklaagde tot f 25 boete veroordeeld.. De Adv. Gen. eischte irr hooger be roep met bevestiging van het vonnis dezelfde straf. BRANDSTICHTING. De Bossche rechtbank veroordeelde J. K. rijtuigschilder te Den Bosch, die uit haat de kleeren van een kost ganger met wien hij een kamer deelde, met petroleum begoot en in brand stak, wegens brandstichting tot 1 jaar gevangenisstraf. GEMENGD NIEUWS. Gistermorgen om 11 uur is te Sneek een man onder de uit Bolsward komende tram geraakten overreden. Hij was dadelijk dood. Terwijl men op de stoomboot der firma Heukels te Vaasen bezig was met het ophijschen van goederen, brak plotseling de lier met het gevolg dat een ballast van een paar duizend pond naar beneden kwam en den stoker der boot ernstig verwondde aan het hoofd. De toestand van den man is bedenkelijk. De 17—jarige M. K„ leerling van de Hoogere Burgerschool te Helder, is vermoedelijk bij het schoonmaken van een revolver, door een schot uit het wapen, dat onverwacht afging, getroffen. De kogel tof hem onder het hart; een directe operatie was noodig De jongen werd hiervoor per brand card naar het hospitaal vervoerd. Zijn toestand was na de operatie vrij- gunstig. Te Delft is het 6-jarig zoontje van den heer C. van Minne op den Rotterdamsche weg, toen hij van een bespannen voertuig sprong, door een van de tegenovergstelde zijde komende auto gegrepen en overreden. Met een beenfratuur en bloedend verwond is knaap naar het gasthuis vervoerd Te Vlissingen is de 18 jarige L., die bij de werken aan den Nieuwen Vlissingschen weg door een waterwa gen werd overreden, aan de gevolgen daarvan in het St. Joseph Ziekenhuis overleden. Te Amersfoort is vanmorgen halftien mej. Z in de wachtkamer bij dokter Prins plotseling overleden De politie onderzoekt of deze dood verband houdt met een aanrijding door een motor op Maandag. Vannacht is sergeant K. uit Soesterberg met zijn motorfiets tegen de gesloten spoorwegboomen aan de Torenlaan te Baarn gereden. K. werd met een ernstige schedelwond opge nomen en naar het ziekenhuis te Baarn vervoerd. In verband met de moordzaak te Culemborg is, naar Hdbl. meldt, gistermiddag een achterneef van de slachtoffers van Culemborg naar Tiel overgebracht. Toen vannacht de logger Kees, Katwijk 105, de haven van IJmuiden binnenkwam, wou men tusschen de pieren het achterzeil inhalen. Daarbij klom de stuurman H. v. B. op de giek, om het zeil af te trekken. Door een rukwind is hij toen overboord geslagen en verdronken. Van B. was ongehuwd en woonde te Katwijk. Te Bodegraven heeft een schip- per dichtbij een paar bussen benzine een pijp aangestoken, met het gevolg dat een vonk in een der bussen terecht kwan. De bus ontplofte en de schipper werd zoo ernstig gewond, dat men voor zijn leven vreest. Te Wessem heeft gisteren door de rijksveldwacht de 25 jarige slagers knecht W aangehouden, verdacht van diefstal van f 325 uit de woning van den landbouwer S. aldaar. Tijdens een vossenjacht is gistermorgen een onderofficier te Alp hen aan den Rijn met zijn motor in volle vaart tegen een boom gereden. In vrij ernstigen toestand is hij naar het Elisabethgesticht te Leiden over gebracht. Gisteren is de 83 jarige J, v. d. Valk te Balgoij (Gldin de Maas ge vallen en is na eenigen tijd levenloos opgehaald. Zaterdagmiddag j.m. is te Oost burg een vierjarig meisje door een auto zoodanig aangereden, dat het gistermiddag in het St. Antonius al daar aan de gevolgen is overleden. AGENDA. WAALWIJK. Zaterdag 9 Mei. 6 uur. Leden vergadering Quick in de zaal bij J. Fransen. Zaterdag 9 Mei. Repetitie Lieder— tafel „Oefening en Vermaak". 9 uur le en 2e Bassen. 9uur voor allen. Zaterdag 9 Mei. Witte Bioscoop, „Overwinnen of Sterven" (2e deel) om 8 uur. Zondag 10 Mei. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 10 Mei. 12'/2 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", mannenkoor. Musis Sacrum. Zondag 10 Mei. Witte Bioscoop, „Overwinnen of Sterven" (2e deel) om 6 en 8'/2 uur. Dinsdag 12 Mei. Repetitie W G V. CORRESPONDENTIE. Abusievelijk is in het eerste blad gemeldt dit nummer bestaat uit drie bladen, dit moet zijn VIER bladen. I 1 HEERENMODE I Heeren Overhemden, wasch- echte percal, gestreepte en ge ruite dessins, met en zonder 4 QQ boord 3.60 2.75 1.95 Heeren Overhemden, fijne on opgemaakte ribspercal, Zephir. Tussor, met 2 boorden, nieuwe dessins en effen kleuren 3 60 thans5.90 4.90 4.SO £EE Heeren Overhemden, m. 2 slap- pe boorden Triola, Popeline Rayé. ■EE Silking, fijne Engelsche weefsels, sterker dan zijde, gegarand. G 90 echte dessins 9.25 8.50 EE Witte Overhemden, met fijne piqué borst, prima afwerking, zeer ÊEE sterke madapolam. thans 2 40 slechts 5.75 4.50 3.40 G Schiller Overhemden, voor reis en sport, ook met lossen boord. E= zeer solide Matting, prima 3 25 afwerking4.90 4.50 SE Jongenshemden, met vasten CZZ boord, enorme keuze nieuwe des- sins in Zephir en percal. 4 45 c— alle maten 2.20 1.85 1.65 Do afdeeling Heerenmodcartikelen is een speciaalzaak op zichzelf Door den gecombineorden inkoop met onze 50 zaken kunnen wij steeds het nieuwste bicden, tegen prijzen die zeer concurreerend zijn Heeren Pyama's mooie kwali- teit Zephir. met brandebourgs, om- zzz slagen op pantalon, uitste- 4 40 kende coupe 6.90 5.40 Jongens Pyama's groote keuze EEE mooie strepen in prima wasch- echte Zephir, percal enz. alle maten voorradig, slechts 195 2.SO 2.60 2.40 2.20 Bretelles, diverse verbeterde mo- dellen, alle kleuren, mooie on- verslijtbare elastiek, slechts 1.60 1.35 1.1 O 95 79 59 Vilthoeden, uitsluitend nieuwe j modellen 1925 in zwart, bruin. groen en grijs, enz thans 9 90 6.90 5.90 4.50 3.90 Sportpetten, zeer mooie Engel- sche wollen ruiten, prima afge- rzr werkt met leeren binnenband, in rjS alle maten voorradig, slechts QQ ZZZ 2.40 1.95 1.60 1.25 EE Heeren Parapluies, met diverse hoornen knoppen, overtrek v. echt 5^ zwart Silézienne. Taffet. of 3 60 zijde Serge 6.90 5.90 4.50 IIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIII i— Heerenriemen.in suède en gevlochten leer. bree- de en smalle model- "7Q =EE len1.45 1.10 iiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiii nieuwe modellen 1925, met zijden lint en leeren binnenband, fijn gevlochten, de beste pas- QQ vorm3.25 2.75 1.95 1.60 0,3 iiiimiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiii Vestgordels, in mooie EE zwarte ribs, zijden en kunstzijde diverse 4 JQ modellen 2.90 1.60 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiii 55 E= Tricot Zelfbinders, zeer sterke kunstzijde, buitengewoon groote keuze en kleurensorteering, 4Q thans85 59 39 29 10 EE Gehaakte Zelfbinders, prachti- ge zware zijde, helle modekleu- ren, zeer modern en prijs- 4 25 waardig1.75 1.45 Zelfbinders, sterke kunstzijde. nieuwe ruiten, strepen en mo- C£) dekleuren1.30 1.10 98 79 EE Zijden Zelfbinders, prachtvolle kleuren en dessins, keuze uit meer dan 300 soorten 3.25 4 50 2.90 2.75 2.40 1.95 1.75 EE Heeren Strikken met en zonder band, gewerkte en effen kleuren, zijde en kunstzijde, slechts EE 1.95 1.60 1.25 79 59 03 Dwarsstrikjes, voor dubbelen en SSS staanden boord, moderne dessins SïS en enorme verscheidenheid. nu1.05 98 79 59 39 HEERENBOORDEN zeer solide dub bel linnen, nieuwe En- JQ per gelsche modellen 3 sl. LINNEN BOORDEN diverse staande modellen, ook met omgeslagen QQ 65 49 Vö ook met punten SLAPPE BOORDEN de beste Mat ting, piqué of ribslinnen, uitste- OTfl kende modellen421 2 HALF SLAPPE BOORDEN „Stella- monto" m. waschvoor- 7 C per n «C schrift, je lomerboord J 3 st. 4,1-J HEEREN BOORDEN zeer fijne, dub bel linnen, de nieuwste gij per gg Engelsche modellen Heeren Regenjassen, water- proof, de nieuwe modellen En- gelsche wollen gabardine 19 00 thans39.00 29.OO li'' Heeren Regenjassen, zeer so- lide twill met gummi gevoerd. absoluut waterdicht, elegan- Q 75 te snit.. 19.50 16.00 11.90 Reisdekens (Plaids) zeer mooie Schotsche ruiten, uitsluitend 6.90 fijne wollen soorten 19.50 1= Heeren Handschoenen, in zeer EE fijne tricot, imitatie Gemsleder, diverse lichte zomertinten, AQ thans 1.75 1.35 1.05 79 Heeren Handschoenen, Peau de Suède. Gemsleer, Nappa en Glacé, zomerkwaliteiten, per Q QQ paar 4.50 3.90 3.25 Sokkenhouders," zeer sterke EE elastiek met vernikkeld koperen montuur, roesten niet, extra 4Q aanbieding75 55 39 EEE Laagste prijs f 5.00.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 14