R.K. Dienstbode fa. Wed. Joh- Verhuist I Zones, Marktberichten. Dankbetuiging. Bekendmaking. Gevraagd Machinefabriek nieuws"" Schoenmakerij en Schoenhandel. school te Waalwijk. Beiden zijn leer lingen der St. Antonuisschool alhier. MADE. De ten overstaan van Notaris G. B. Smit, gehouden publieke ver- kooping van een broodbakkerij van de heer P. F. van den Steenoven, bleef bij den verkoop-toeslag onverkocht, omdat 't bod te laag was. Thans ver neemt men dat de bakkerij en geriefe lijke behuizing met schuur onderhands aan van Oven, een bewoner van de Biesbosch zijn verkocht. Het maken van de Veemarkt te Breda waarvoor laagste inschrijver was de heer Th. Rovers, aannemer te Made voor f 47800 is niet gegund, maar na gewijzigde voorwaarden aan den heer Siülmeijer te Breda ais 3e opvolger opgedragen. De Directie van de Rijkswerf te Hellevoetsluis heeft den bouw van een gewapende beton beschoeiing langs het Marine Dok aan de Rijkswerf ge gund aan de heer André Verhagen, aannemer te Made voor f 35 949. In de de vorige maand gehouden „Bazar" ten bate van een nieuw orgel in de Ned. Herv. Kerk aldaar heeft totaal opgebracht f 1494,10, waarvan na aftrek der gemaakte onkosten f 383,07 nog een zuivere winst over blijf van f 1111.03. Donderdag 21 Mei Hemelvaarts dag zal Ds. Vink te Drimmelen in de Herv. Kerk aldaar voorgaan. Ook Ds. Mudde van Made zal op dien dag alhier in de Herv. Kerk voorgaan, om direct na de geeindigde Godsdienst oefening de gelden der zitplaatsen over het jaar 1925 in ontvangst te nemen in de consistoriekamer. De wagenmakersknecht Br. werk zaam in de wagenmakerij van Van B. alhier, had het ongeluk zich met een steekbeitel ernstig te verwonden aan zijn hand. Dr. J. H. Klein verleende genees kundige hulp. Voor het nieuwe schoolleerjaar ingang 1 Mei jl gaven zich tot heden niet minder dan 50 leerlingen voor de Bijzondere R.K Bewaarschool op. De bakker L. werd bekeurd we gens het niet op tijd sluiten van zijn winkel. In het café van R. brak een begin van brand uit, dat echter tijdig werd bemerkt en daardoor gebluscht kon worden, Eenig huisraad waaronder een bed verbrandde. Oorzaak onbekend. De dienstplichtige van de lichting 1922 Jacobus Lagerok is wegens kost winnerschap vrij gesteld van den Militairedienst. te rekenen vooraf 12 Juni a.s. Het jaarlijksche onderzoek der dienstplichtigen zal dit jaar plaatsheb ben op 16 Juni a.s. in de Oude open bare school alhier. De verpachting van den haven- dijk te Drimmelen zal op 22 Mei a.s. plaats hebben tot opstapelen van riet en hout. EETHEN Verbeterde oproeping. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente, op Vrijdag 15 Mei a.s. des v.m. 9'/2 uur. Aan de orde 1. Onderzoek geloofsbrieven A. Vos Czn. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding verslag toestand der gemeente. 4. Aangaan kasgeldleening. 5. Wijziging begrooting 1924. 6. Wijziging verordening G.E.B. 7. Benoeming stembureaax. 8. Aanwijzing localiteit stemming. De ingeschrevenen voor den Dienstplicht, lichting 1926, worden er aan herinnerd, dat vanaf 16 tot en met 31 Mei 1925 ter Gemeente-secretarie gelegenheid bestaat tot het aanvragen van vrijstelling wegens broederdienst. UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 15 Mei '25. De heer J. v. d. Wildenberg, ambtenaar ter Secretarie alhier, slaagde voor het schriftelijk gedeelte van 't examen Gem. Secretaris Bij J. F. aan den Horst werd gis teren f 50 uit huis ontvreemd. De politie stelt een ijverig onderzoek in naar de(n) dader(s). Zondag a.s. vertrekt de groote bedevaart naar O. L. Vrouw van den Elshout. Met een extra tram wordt de reis gemaakt. Een groot muziekkorps maakt de bedevaart mede. Een groot zangerskoor zal zoowel in de H. Mis als in het Lof de gezangen uitvoeren. De deelname aan deze processie be looft zeer groot te zijn. Het zesjarig kindje van H v. d. H. dat Dinsdag j 1. door een auto van de firma W. uit Oisterwijk werd aan gereden is reeds Dinsdagavond in het R. K. Gasthuis te Tilburg overleden. Dinsdag 26 Mei zal de heer J. J. Tuerlings, pluimveeteelt—leeraar alhier, een lezing houden voor de Pluimvee-vereeniging Waalwijk en om streken. De Hoenderclub Kaatsheuvel hield Dinsdagavond een druk bezochte vergadering in café Joh. Smit—Hessel- mans. De voorzitter de heer J. Teur- lings sprak in zijn welkom den dank ling is, die steeds goede gevolgen zal hebben. Na een aangenaam debat werd besloten binnen eenige weken een excursie te maken naar de pluim vee-inrichtingen van Nijmegen en om streken. In principe werd eveneens be sloten tot het houden van een pluim veetentoonstelling in 't komend seizoen. Om het ledental der vereeniging te doen uitbreiden zal ieder lid in eigen kring propaganda voor de club gaan maken. De contributie is momenteel gesteld op slechts 35 ct. per maand zoodat niemand, ook niet de gewone werkman, hiervan behoeft terug te schrikken. Binnen eenige weken, zal eveneens een proef levering van eieren geschieden aan de Bredasche eiermijn van de N. C. B. Het Kaartgezelschap „Ons Ge noegen", gevestigd bij den heer P. Wagemakers in den Berkdijk alhier geeft op Zondag 9 en 16 Aug. een groot concours voor Kaartgezelschap- pen, waaraan verschillende medailles en geldprijzen verbonden zijn. Reeds verschillende krachten hebben zich voor deelname aan dezen wedstrijd aangemeld. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 15 Mei '25. De prijs der volle melk is met 1 cent per Liter verlaagd en gesteld op 11 ct. Van het centraalgenootschap van kinderherstellings- en vacantie-kolonie's is ook hier een afdeeling opgericht. De jaarlijksche collecte voor het fonds ter aanmoediging en ondersteu ning van den Gewapenden dienst zal blijkens afkondiging plaats hebben op Dinsdag 19 Mei a.s. KERKNIEUWS. Bedevaart Waalwijk—Handel. De tweede Zondag van Mei was dan v/eer daar, de dag waarop boven genoemde processie ter bedevaart zou trekken. Het getal was sinds't vorig jaar flink toegenomen, circa 200 pelgrims namen aan de bedevaart deel. Reeds om twee uur begon men zich te verzamelen op de Markt en om 2,27 uur vertrok de extra-tram vanaf de Markt, welke om 3.35 uur te 's Bosch arriveerde. Gezamenlijk trok men door de Bis schopsstad naar de andere reeds gereed staande extra-tram van de Maatschappij 's Bosch—H. V. O., welke voor 'n gerieflijk aantal wagens had zorg ge dragen. Te 4.05 uur verlieten we 's Bosch en onder 't bidden van den Rozenkrans en 't zingen van passende Marialiederen bereikten we te 6 25 uur Gemert, van waar de processie verder te voet naar 't genadeoord van O L. Vr. van Handel trok Te 7.10 uur kwam de Rector met de reeds voorafgegane bruidjes en 't Wonderbeeldje in 't zicht. De pelgrims splitsten zich in twee rijen langs den weg, waar tusschen in het Wonderbeeldje van O. L. Vrouw met de bruidjes. Zoodra we de eerste huizen van Handel hadden bereikt, riepen de klok ken ons haar eerste welkom toe en onder de grootste stilte en indrukwek kendste plechtigheid trokken we de kapel binnen, waar door den Eerw. Rector ons 'n welkomstwoord werd toegesproken en door den ZeerEerw. Heer Pastoor Van Riel 't Lof werd opgedragen. Te circa 8.40 uur had de zeer in drukwekkende en goed geslaagde licht processie plaats. 't Was 'n zeer aandoenlijkschouwspel al die pelgrims, voorzien van'nlampion, al biddende te zien rondtrekken over 't Rozenkransveld. Daarna begaf men zich ter ruste. Des 's morgens om 4.30 uur reeds kwam er beweging in die heerlijke morgenstilte, waar men niets hoorde dan het gezang der vogelen en begaf men zich naar de kerk der Eerw. Paters Om 10 uur had de plechtig gezongen Hoogmis met predikatie plaats en zoo werd het door het bestuur vastgestelde programma met de meeste orde en stichting afgewerkt. Te twee uur zou het Lof plaats hebben met Sacramentsprocessie over 't Rozenkransveld, dit laatste kon, van wege het slechte regenweer jammer genoeg niet doorgaan. Te 3.30 uur verlieten we weer ge- zamelijk Handel, te 5.05 uur vertrokken we te Gemert om te circa 9 uur te Waalwijk te arriveeren. Hierbij past zeker 'n woord van hulde en dank voorde schilierende en correcte leiding van het Bestuur, hetwelk al het mogelijke in 't werk heeft gesteld om 't verloop zoo goed mogelijk te doen zijn en waarvan het dan ook alle eer heeft gehad. We mogen de hoop uitspreken dat deze bedevaart moge groeien en bloeien en vele vruchten zal mogen dragen. LAATSTE BERICHTEN. DEN HAAG. De Hooge Raad heeft uitspraak gedaan in de procedure van De Hanzebank. Curatoren vorderden van debiteuren betaling van het nadeelig slot der Rekening—Courant, hetwelk de debi teuren kunnen compenseeren door aankoop van twee vorderingen van curatoren gelijk. Het Hof aldaar ver nietigde dit vonnis en ontzegde cura toren hun vordering. Waalwijk, 15 Mei '25. Eieren 6—7'/2 ct. Varkens f 15—f 21. 's BOSCH, 13 Mei '25. Op de markt van heden waren aangevoerd 2590 stuks 966 stuks hoornvee. 1203 biggen. 81 zeugen. 237 schapen—lammeren. 103 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 295—f 445 p. St. Kalfvaarzen van f 285—f 440 p. st. Magere ossen en koeien van f 180—f 285 Vette ossen en koeien van f 0.58 pd lekw Vette ossen en koeien van f 0.52 pd 2e kw Pinken van f 145—f 235 per stuk. Zeugen van f 85—f 145 per stuk. Biggen van f 2.75—f3 00 per week. Schapen van f 30—f 55 per stuk. Lammeren van f 15—f24 p. stuk. Ruime aanvoer, overigens prijshoudend. Eierveiling Amsterdam. Gehouden op 11 Mei en 14 Mei 1925. KipeierenHoogste prijs f 7.75. Middel prijs f 6.25—6 50. Laagste prijs f 5.24. Eendeieren f 5.45—5.50. Totaal aanvoer 300.000 stuks. Handel vlug. AGENDA. WAALWIJK. Zaterdag 16 Mei. Repetitie Lieder tafel „Oefening en Vermaak". 9 uur Mannenkoor, alle partijen. Zaterdag 16 Mei. Witte Bioscoop, „Overwinnen of Sterven" (3e deel) om 8 uur. Zondag 17 Mei. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 17 Mei. 12'/2 uur- Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", mannenkoor. Musis Sacrum. Zondag 17 Mei. Witte Bioscoop, „Overwinnen of Sterven" (3e deel) om 6 en 8'/2 uur. Maandag 18 Mei. Groote uitvoering der Liedertafel „Oefening en Vermaak" om 8 uur. Musis Sacrum. Dinsdag 19 Mei. Repetitie W.G.V. GEMEENTERAAD. EETHEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 15 Mei des voormiddags ten 9.30 uur. Voorzitter Edelachtb. heer Brune. Klokslag half tien opent de Voor zitter de vergaderingafwezig de heer Van Buuren. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde L. Onderzoek geloofsbrieven A. Vos Czn De Voorzitter stelt de stukken in handen van een commissie ter fine van onderzoek en wijst daarvoor aan de heeren Van der Schans en Smits en schorst gedurende dat onderzoek de vergadering. Na heropening deeit de commissie mede dat de stukken in orde zijn bevonden en wordt tot toelating be sloten. 2. Ingekomen stukken. Schrijven van de R.K. Politieschool te 's Bosch houdende het verzoek een subs die te willen verleenen. Voorzitter. Ik stel voor afwijzend op dit schrijven te beschikken. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. Schrijven van den heer J. G. van den Heuvel, houdende het verzoek hem een perceeltje grond, gelegen aan zijne boomgaard te willen verkoopen. Voorzitter. Ik stel voor in beginsel daartoe te besluiten en een Commissie te benoemen die de waarde van dat perceel zal onderzoeken. Tot leden dier Commissie worden benoemd de heeren Schreuders, Van Wijk en Saakes. Vervolgens deelt de Voorzitter nog mede, dat van het Kerkbestuur als antwoord op ons schrijven betreffende overname van den toren, een schrijven is ingekomen, doch wijl alles nog niet volledig is en de kwestie in het Dag. Bestuur nog geen punt van bespreking heeft uitgemaakt, stelt hij voor deze aangelegenheid in een volgende ver- gadering te bespreken. 3. Aanbieding verslag toestand der gemeente. Wordt voor de leden ter inzage gelegd. 4. Aangaan kasgeldleening. Voorzitter, Het noodige geld om te kunnen betalen is niet meer in kas aanwezig en daarom stellen wij voor een kasgeldleening aan te gaan van ten hoogste f 15000 tegen een rente van Sll2°lQ. Daartoe wordt besloten. 5. Wijziging begrooting 1924, Conform het voorstel van Burg, cn Weth. wordt besloten, 6. Wijziging verordening G.E.B (De heer van Buuren komt ter ver gadering) De Voorzitter deelt mede dat eenige wijzigingen in de verordening moet worden aangebracht, wijl deze in over eenstemming moet worden gebracht met de nieuwe begrooting en rekening. Het betreft slechts een kleine technische Weth wordt besloten. 7. Benoeming van een stembureau. Worden benoemd voor Genderen tot Voorzitter, de EdelAchtb. heer Burgemeester en tot leden Brander horst en van den Heuvel. Tot plaatsvervangend voorzitter den heer W. G. Branderhorst en tot plaats vervangende leden de heeren Van Breugel en A Vos Czn. Voor het stembureau te Meeuwen tot Voorzitter den heer Van Beek, tot leden de heeren Van der Schans en Van Buuren Tot plaatsvervangend Voorzitter de heer D. v. d. Schans tot plaatsver vangende leden de heeren J. A. van der Schans en P Sprong. 8 Aanwijzing localiteiten stemming. Voorzitter. Voor Gencferen is de secretarie aangewezen en voor Meeu wen stellen wij voor aan te wijzen het oude gymnastieklokaal. Het ziet er nu wel wat smerig uit, maar door het wat op te halen, de muren wat te witten en hier en daar een ruit in te zetten, komt het best in orde, althans kan men er zich wel een dag in be helpen. Oorspronkelijk hadden wij gedacht een schoollokaal aan te wijzen, maar daar zijn wij van terug gekomen omdat die veel te keurig in orde zijn en bij regenachtig weer te veel zouden te lijden hebben. Aldus wordt besloten. 9. Wijziging verordening inkomsten belasting. De Voorzitter deelt mede dat deze ingevolge de wetswijziging op de invordering der plaatselijke inkoms tenbelasting moet worden gewijzigd. Artikel 2 zal zoo gewijzigd worden dat het bedrag in vijf gelijke ter mijnen betaald zal kunnen worden. 10. Schrijven van den heer D. van Buuren, houdende de mededeeling dat hij ontslag neemt als lid van de Schattingscommissie van de Rijks inkomstenbelasting. Voorzitter. Daar is nog een vacature ontstaan door het overlijden van den heer Stravers. Wij zullen dus thans twee leden benoemen. Worden gekozen de heeren A. L. de Graaff en A. Vos Czn. Vervolgens deelt de Voorzitter nog mede, dat hij dezer dagen een onder houd heeft gehad met den ingenieur van de Rijkswaterstaat, den heer Van Spanje te Breda, waarbij mede tegen woordig was de heer Van Nieuwland, opzichter van den Rijkswaterstaat te Waalwijk. De definitieve toezegging is gedaan dat tot verlaging van den stoep bij het Drongelsche Veer zal worden over gegaan op voorwaarde dat de ge meente zorg zal dragen dat de grond behoorlijk en regelmatig wordt opge ruimd. Zooals de heeren weten, zegt de Voorzitter, hebben de heeren Nieuw koop en Donken reeds eerder te ken nen gegeven dat ze ieder 1000 Kub. Meter grond zullen weghalen en waar Maandag a.s. reeds met het werk zal worden begonnen hebben wij gisteren wethouder Branderhorst en ik, de heer Van Beek was verhinderd, met deze heeren een bespreking gehad. Wij hebben hun de vraag gesteld of ze ook bereid waren voor de gemeente den grond te vervoeren. Wijl ze toch bezig zijn, kunnen ze dat gemakkelijker dan een ander doen. Ze hebben dan nog dat voor dat ze de beste grond kun nen uitzoeken omdat wij voor het dempen van die kuilen geen goede grond noodig hebben. De heeren werden bereid gevonden zulks te deen tegen een vergoeding van f 350. Voor de afwatering zijn wat buizen noodig, waarvan de kosten geraamd mogen worden op f 40 a f 50. Zoodat de kosten voor de ge meente totaal geraamd mogen worden op f 400. In een vorige vergadering vroegen Burg. en Weth. voor de uitvoering van deze werkzaamheden een crediet aan van f 150.— De heer Van den Heuvel wees er toen op dat dit bedrag veel te weinig was daar het werk zeker f 250.— zou kosten. En nu staan wij dan voor het feit dat we een crediet vragen van f400.— Het werk moet met spoed worden uitgevoerd, want Maandag komen er de menschen om de keien uit te breken. De weg zal 6 M. breed worden, terwijl van het hoogste gedeelte van den weg 2 M. zal worden afgehaald. Waar de heeren Donken en Nieuw koop ieder 1000 Kub. Meter grond willen hebben, blijft er voor de ge- meente nog altijd grond over welke echter later altijd is te gebruiken. Smits. Is er voldoende grond voor het dempen van dien put. Voorzitter. Volgens berekening is er 750 kubieke Meter voor noodig. De heeren Nieuwkoop en Donken zullen met 900 kub. Meter grond ook wel genoegen nemen als dat moet zijn. De heer Branderhorst zet uiteen hoe men de werkzaamheden zal regelen. Van der Schans. Waarom zijn andere inwoners ook niet in de gelegenheid geweest. Er zijn meer menschen die op die lijst geteekend hebben om de verlaging te verkrijgen, die wat grond willen hebben. De Voorzitter merkt op dat de heeren Nieuwkoop en Donken zich daarvoor direct bereid hebben verklaard en om andere te vragen. Wij kunnen echter die zaak nog wel zoo zien te regelen dat ook U wat grond krijgt. Misschien zijn zij wel genegen om wat grond af te staan. Men moet echter wel bedenken dat, hoe de grond ook uitvalt, men die moet nemen en niet «kan zeggenhet valt me niet mee, ik laat 't maar leggen. Men moet achter elkaar alles weghalen. Branderhorst. Als door Van der Schans ook grond wordt weggehaald, zullen ze het misschien nog wat goed- kooper doen. Voorzitter. Dat zal wel niet, want ze hebben daardoor niet minder arbeid te verrichten, maar krijgen wel minder grond. Hierna wordt Burg. en Weth. een crediet van f 400 toegestaan. Voorzitter. Dan wil ik de heeren nog even mededeelen, dat we van de P N.E.M., naar aanleiding van een onderhoud dat we hebben gehad, een brief hebben gekregen. Zooals de heeren weten, hebben wij te kennen gegeven dat we zoo het bedrijf niet langer kunnen gaande houden, dat het veel te duur is. De P.N.EM, is bereid die groote zorgen van de schouders der gemeente af te nemen. Kan de gemeente beslui ten op de voorwaarden die de P.N.E.M. stelt en die zullen straks in geheime vergadering worden medegedeeld in te gaan dan zal de prijs van 't licht van 50 op 45 ct. per K.W. uur worden teruggebracht. In spertijd zal de prijs dan slechts 20 ct. per K.W. uur be dragen. De meterhuur zal 35 ct. blijven. De gemeente moet garandeeren, dat voor straatverlichting minstens 4000 K.W. uur a 45 cent zal worden afge nomen. Ik geloof, nadat ik alles gelezen heb wat de P.N E.M. thans schrijft, dat de gemeente door op het voorstel van de P.N.E.M. in te gaan, een groot voor deel zal behalen en daarom geef ik in ernstige overweging het voorstel goed te overwegen. Om de pers gelegenheid te geven iets te weten, heb ik dit weinige in openbare vergadering willen mede deelen. De rest moet in geheime ver gadering worden besproken. Daarna wordt de openbare vergade ring gesloten en gaat de raad over in geheim comité. ADVERTENTIëN. Ondergeteekende brengt langs dezen weg zijn hartelijken dank aan Burg. en Weth. van KAATS HEUVEL voor de vergunning hem verleend om op de Roestelberg en Omgeving bier. limonade, chocolade, suikerwerken enz. te mogen verkoopen. A. VERMEER. Loonsch Hoekje, 15 Mei 1925. Ondergeteekende brengt het geachte publiek van WAALWIJK en Omstreken ter kennis dat hij vanaf heden geregeld met een kraam op de Roestelberg staat en steeds verkrijgbaar heeft bier, limonade, chocolade, suiker werken, enz. enz. Billijke prijzen, uitstekende be diening, 34746 Aanbevelend, A. VERMEER. Loonsch Hoekje, 15 Mei 1925. EEN 34721 liefst zoo spoedig mogelijk. JOS. PULLES-DERKS, Slager WAALWIJK. EEN DRUKKE Eigenaar is ook genegen mee in de zaak te blijven. Voorgoed vakman bestaan verzekerd. Brieven onder No. der advert. Bureau van dit Blad. 34747 WAALWIJK. 1 31200 Interc. Telefoon No. 40. Complete Drijfwerken. Condenseurs. Walkvaten. Exbaastera.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 10