WiïlÖESTREËPT INWIKKELPAPIER Notaris A. SCHAAP publiek ver koop en Donderdag 14 Mei is alhier om- leden de heer Gerrit Jacobs. De over ledene was van 1920 af lid van R.W.B. Wij allen hebben Gerrit gekend als een joviale gemoedelijke sportmakker, als speler van het 3e elftal was hij steeds op zijn post slechts bij hooge uitzondering was hij verhinderd. Ook den tijd dat hij zitting had in het bestuur was hij een warm voor stander van de belangen van R.W.B., door zijn bescheidenheid trad hij niet op den voorgrond doch wij die hem van nabij gekend hebben weten wat hij voor de club gedaan heeft vooral voor de Tombola van Februari 1.1. was zijn steun belangrijk. R.W.B. verliest in hem een trouw lid dat allen tot zijn vrienden telde ook buiten zijn vereeniging was Gerrit een beminnelijk persoon. L.l. Maandag hebben verschillende R.W.B.-leden hun lid de laatste eer bewezen met een krans van alle R.W.B.ers als laatsten groet. De ontroostbare ouders onze innige deelneming in hun zwaar verlies. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hooge eere blijven. R. I. P. In de laatste hoofdbestuursver- gadering der Intern. Tentoonstelling voor de Schoen- en Lederindustrie, Waalwijk 1925 is o.m. besloten den lotingsdatum voor de stands vast te stellen op Woensdag 3 Juni a.s. Het entrée der Tentoonstelling is bepaald op f 0,75, na het sluiten der hallen op f 0 50 terwijl abonnements kaarten voor den geheelen duur der tentoonstelling zijn gesteld op f 4,—. Collectieve kaarten worden alleen ge geven voor scholen. De finantieele positie der tentoon stelling is op het oogenblik zeer goed te noemen en openen zich de beste vooruitzichten voor het geheele wel slagen, ook op dit terrein. De standhouders kunnen zich wen- den tot het comité voor financiën, (secretaris Math, van Loon, Groote straat Waalwijk) in verband met de benoodigde kaarten. Elk exposant krijgt behalve zijn eigen kaart nog twee stuks voor zijn personeel ter beschikking. Afwijkingen hiervan te regelen door het comité. Het verfwerk der Tentoonstelling is gegund aan den heer Gerrit Hens te Waalwijk, het glaswerk aan de firma Volbeda en Siero te Maarssen. De wegenaanleg zal geheel geschie den in sintelpaden met de vereischte stofvrij-making. Een geheel afzonderlijke baan wordt aangelegd voor de draverijen, terwijl het concours d'elegance, voor auto mobielen, behendigheidswedstrijd voor motoren, de turn- en voetbalfeesten, het groot festival in een vergevorderd stadium van voorbereiding verkeeren. Het hulsvestings-comité beschikt thans reeds bij particulieren over 170 kamers met ruim 200 bedden. De gisteravond door het bestuur der Voetbalvereeniging «Quick" op geroepen vergadering om te komen tot vorming van een comité voor de verzameling van gelden voor het N. O. C. ten behoeve der Olympische spelen kon niet doorgaanuit gebrek aan belangstelling. De sportvereenigingen in onze ge meente die natuurlijk op de eerste plaats present hadden moeten zijn, ontbraken vrij wel geheel, terwijl wij ook met reden hadden mogen ver onderstellen dat nog zeer veel vereeni- gingen en personen, op voorbeeld van andere plaatsen blijk van belangstel ling zouden hebben gegeven, 't Is wer kelijk treurig, dat men 't initiatief van de vol-ijverige sportclub „Quick" niet met daden heeft wenschen te steunen. Waalwijk maakt ten deze een klein figuur, zouden wij zoo zeggen. We zullen 't hier maar bij laten, al is de bijdrage uit onze gemeente, waar men toch zoo den mond vol had over de verwerping der subsidie, over 't par ticulier initiatief, over steun enz. al vrij gering. 't Is niet genoeg 't bij' mooie woor den te laten en waarom geen steun verleend aan een goed initiatief van welke zijde ook Wedstrijd NOAD tegen Eindhoven bij „Qaick" is het gesprek van den dag. Oprichting Waterschap het door der afwateringskanaal Ged. Staten stellen na ingewonnen aldvies voor de gronden onder de ge meenten Almkerk, Dussen, Eethen,' Wijk c.a. Veen en Andel gelegen binnen de in art. 2 van het rapport omschre ven grenzen te vereenigen in een waterschap onder den naam ;Water- schap het Noorder-afwateringskanaal". Op de vergadering der Boeren leenbank werd besloten een vierde gedeelte van de winst over 1924 be schikbaar te stellen voor den Boeren bond, Met bijna algemeene stemmen werden herbenoemd tot bestuursleden de heeren J. A. J. van Heijst, Jac Klerx, en C. van Tuyl en tot leden van den Raad van Toezicht de heeren Ant. Bayens, Ant. van Huiten en D. Loeff. Door denkassier der Boerenleenbank, den heer W. van der Mee werd daarna eene zeer interessante Iedzing gehouden over Spaarzaamheid en het Nut van Sparen. Hij wees op de soliditiet der Boerenleebank als Spaarbanken spoor de de leden aan steeds hun volle vertrouwen in de Boerenleenbank te blijven stellen. Het applaus dat volgde bewees dat de lezing zeer in den smaak was ge vallen. Bij besluit der Prov, Staten van 27 juli 1922 werd overeenkomstig het voorstel der Bijzondere Commissie voor de Waterschappen aan Ged. Staten gerenvoyeerd het voorstel om afwijzend te beschikken op het verzoek van G. Branderhorst te Eethen en anderen om oprichting van een waterschap „Het Noorderafwateringskanaal". Dat afwijzend voorstel vond zijn grond in de geringe instemming, welke het denkbeeld van oprichting van dus danig waterschap inde betrokken streek mocht hebben. In verband met het door den hoofd ingenieur van den Prov. Waterstaat terzake uitgebracht rapport deelen Ged. Staten thans mede, dat zij van oordeel zijn. dat de bedenkingen tegen de voorgenomen oprichting van het waterspap niet opwegen tegen de voor- deelen welke daarmede voor het geheele afwateringsgebied benoorden Noorder afwateringskanaal zullen worden ver kregen en stellen daarom voor vast te stellen eenige ontwerp—besluiten, welke behoudens een kleine verande ring van redactie in artikel 5 van het oprichtingsbesluit, overeenkomen met de door den Hoofdingenieur van den provincialen Waterstaat in bijlage F. van zijn rapport d. d. 26 Februari 1924 aangeboden ontwerpen tota. oprichting van het waterschapen b tot opneming van het op te richten waterschap in den staat, bedoeld in artikel 1 van het Algemeen Waterschapsreglement voor Noord—Brabant 1904. DRUNEN. De harmonie „de Vol harding" heeft voor de a.s. Kermisdagen een pracht-programma gereed. A.s. Zondag geeft zij van 12-2 uur een groot Volksmatinée, waar o m. zullen worden uitgevoerd de solo's voor het solisten-concours te Loonopzand door de heeren J Merks, clarinet; L. v. Wezel, piston en J. v. Wezel, bariton. Alsdan voor eenieder toegankelijk. Op Maandag 25 Mei a s. geeft zij met medewerking van het zoo gunstig bekend staande Duo Dammen uit Breda, hetwelk wordt begeleid door den Pianist, den heer Harry Simons uit Breda, een Matinée voor H H Ho noraire leden met hunne dames (ook toegankelijk voor vreemdelingen). Na afloop tot 8 uur bal met muziek van het alom zeer gunstig bekende ensem ble van den Akker uit 's Bosch. Dinsdag 26 Mei a.s. vanaf 10 uur voorm. tot 8 uur 's nam bal en beide laatstgenoemde dagen van 9—11 uur 's avonds groot concert te geven door genoemd ensem ble van den Akker uit 's Bosch, hetwelk voor eenieder toegankelijk is. 't Is waarlijk een schitterend pro gramma waar „de Volharding" mee voor den dag komt. Hare prachtige nieuwe zaal biedt dan ook voor deze matinée's, concerten en bals een uit stekende gelegenheid, van welke ge legenheid eenieder die zulks mogelijk is, ruimschoots zal profiteeren. We verwachten in deze drie kermisdagen een gezellige drukte. Naar wij vernemen zal op len Pinksterdag door Waalwijks Reveu- gezelschap „Onderling Kunstgenot" (Directeur den heer A. v. Heijst) een Volksmatinée gegeven worden. We zijn zeer benieuwd dit gezelschap ten too- neele te zien, daar het alom geroemd wordt om zijn prachtige programma's. Den heer Ant. Willemse behaalde met zijn Holl. Herdër (teef) „Tamaga" op de j.l Zondag te Nijmegen gehou den Hondententoonstelling het kam pioenschap benevens le en eereprijzen. Het Handbooggezelschap „Con- stantia" gevestigd in 't café van den heer Th. Elshout, kwam Zondag ge lauwerd uit den strijd te Helvoirt bij „Vrede zij ons Doel" thuis. Zij behaalde een prachtigen korpsprijs, benevens werd door het lid C. Bruurmijn het eerekruis geschoten voor 't hoogst aanlal punten met 2 rozen na en den koningsprijs, doch deze laatste mocht hem- daar hij reeds een prijs had, niet worden uitgereikt Een prachtige over winning. DRUNEN. Zondag j.l. werd alhier de jaarvergadering gehouden van de Woningbouwvereeniging „Drunensch Welzijn" te Drunen. De voorzitter, den heer A. van de Wiel, opende de vergadering met den Christelijken groet, heette de aan wezigen welkom en verzocht den secr.-penn. de notulen der vorige vergadering voor te lezen, die na voorlezing zonder op- of aanmerking werden goedgekeurd en vastgesteld. Hierna werd verslag uitgebracht over het jaar 1924, waaraan wij het volgende ontleenen De woningen bleven allen bezet, zoodat behoudens enkele dagen huur- derving bij verandering van bewoner, geen huurverlies werd geleden. De achterstand van nog te vorderen huren over 1923 en 1924 verminderde met f 225.57. De onderhoudskosten bepaalden zich tot gewone kleine werkzaamheden en waren gering te noemen. Den finantieelen toestand der ver eeniging was op 31 Dec. 1924 als volgt Balans. Waarde gebouwen met erven f 159.926.82 Waarde onbebouwd terrein f 813.75 Nog te vorderen huurpenn. f 844.73 Kassa f 2957.81 Nominaal bedrag aandeelen Fonds onderhoud en herstel Schuld aan de gem. Drunen Diverse crediteuren Saldo winst f 164.543.11 f 255.- f 2645.44J f 160.504.30 f 513.40 f 624.961 f 164.543.11 Winst- en verliesrekening. Winst. Huurpenningen f 7038.75 Bijdrage der gem. in het tekort van vorige jaren f 5593.701' Rente, tijd. geplaatst kasgeld f 80.67 Huur onbebouwd terrein f 11.50 f 12724.621 Verlies. Nadeelig saldo over 1923 f Storting fonds onderh. en herst. f Rente aan de gemeente Andere rente Aflossing Belasting Algemeene onkosten Salaris Secr.-Penningm. Voordeelig saldo 1371.561 970.- 7441.33 16 02 988.50 385.98 236.261 200.— 624.961 12724.621 Nadat het rapport der commissie voor het nazien der rekening, houdende mededeeling dat deze in orde was bevonden, was voorgelezen, bracht de voorzitter een woord van dank en hulde aan den secr.-penn. voor zijn keurig verslag en uitmuntend beheer, eene hulde, waarbij zich het bestuurs lid de beer L. Sikkers tot zijn genoegen ten volle kon aansluiten. Tot bestuurslid werd gekozen de heer F. v. Drunen. De storting in het fonds van onder houd en herstel werd voor 1925 vastgesteld op f960. Nadat de voorzitter in het kort de te volgen gedragslijn van het bestuur had uiteengezet om in het belang der vereeniging en mede in dat der huur ders te kunnen werkzaam zijn, werd de vergadering met den Christelijken groet gesloten. SPRANG CAPELLE. (V.m. Sprang.) De WelEd. heer H. Dijk, hoofd der Chr school alhier, is benoemd in ge lijke betrekking met ingang van 1 Sept. a.s. te Leeuwarden. Wij feliciteeren den heer D. met deze benoeming, doch hoezeer wij hem deze benoeming gunnen, zien wij hem zeer noode onze gemeente verlaten. Met hem vertrekt voorzeker een krachtig werker in het belang van het Chr. onderwijs alhier. Personeel en leer lingen der school, allen zien hem noode vertrekken. Ds. J. C. Wolthers. predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, heeft een beroep ontvangen naar Gouderak. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 20 Mei 1925. De Raad onzer gemeente is opge roepen tot bijwoning eener openbare vergadering, te houden ten Gemeente huize alhier, op Zaterdag 23 Mei a.s. des namiddags ten half 3 uur, ter be handeling van 1. Voorstel verbetering van de Nieuwe Straat te Loonopzand en van de Telefoonstraat te Kaatsheuvel. 2. Schrijven Gedeputeerde Staten inzake de gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1925. 3. Verzoek van het Bestuur der Vereeniging „Kaatsheuvels Belang", om een repteloos voorschot inzake den bouw eener muziekkiosk en een subsi die in de gewone onderhoudskosten. 4. Voorstel benoeming steinbureaux voor de op 1 Juli a.s. te houden stem mingen voor leden van de 2e Kamer der Staten Generaal. Het Kon. Muziekgezelschap Eupo- nia opent op een waardige wijze zijn zo nierprogramma. Op Hemelvaarts dag (Donderdag 21 Mei) biedt het de H. H. Donateurs een instrumentaal en vocaal matinée aan, om 12 uur v.m. De Harmonie zal ons de primeur laten liooren van de groote Fantaisie „La Favorite" van Donnizetti, terwijl het bekende Baardwijks Mannenkwartet, eenige mooie nummers zal ten beste geven, o.a. een fragment uit „Die Jahreszeiten van Haydn. De heer Boom zal ons van zijn sonoor geluid laten ge nieten in de Visschersbruid, terwijl de heer M. Verhoeven (tenor) ons zal ver gasten op eer^ aria uit de opera „Mig non". Kaatsheuvel weet, dat als Baard wijk zich laat hooren, het overtuigd kan zijn iets goeds te mogen verwach ten. Zeker zal het puikje van Baard wijks Mannenkoor ons niet teleurstel len. Tn verband met de aansluiting bij de Waterleiding is onze brandweer ge heel gereorganiseerd. Alle vroegere be noemingen moeten thans beschouwd worden als vernietigd, zoo zij niet door een herbenoeming zijn gevolgd. Zater dag j.l. werd reeds de eerste oefening gehouden. Zaterdagavond 23 Mei, zal de nieuwe Apollo-zaal bij den heer Joh. Smits-Hesselmans geopend worden. We mogen dit feit als een evenement beschouwen in Apollo's bestaan. Te bekrompen huisvesting wreekt zich zoo wel in 't gezelschap als in 't huiselijk leven, 't Was een goede gedachte van den heer Smits, om zijn gezelschap een zijner waardige zaal aan te bieden. Dat Apollo dit op prijs stelt moge blij ken uit de wijze waarop het feest der opening is voorbereid. Welwillend heeft de Weled.achtb. heer Burgemees ter op zich genomen de openingsrede uit te spreken. De vereeniging Kaats heuvels Belang is speciaal met de lei ding der openingsfestiviteiten belast, in welke hoedanigheid haar Voorzit ter een welkomstwoord tot de aanwe zigen zal richten. Zeer sportief ver klaarde het Kon. Muziekgezelschap Euphonia zich bereid hare zusterver- eeniging een concert op den openings avond aan te bieden, terwijl wij over tuigd zijn, dat ook meerdere andere vereenigingen als blijk van attentie, zich bij deze gelegenheid zullen presen teeren. Tegen 7 uur n.m. begeeft zich Apollo naar Euphonia om deze onder muziek naar hare nieuwe woning te begeleiden. Direct na 't Lof zal worden afgemarcheerd. We verwachten Zater dagavond groote belangstelling. Zondag n.m. om 5 uur zal de plechtige opening plaats hebben van ons Patronaat St.. Jan. Verschillende autoriteiten zijn bij deze plechtigheid uitgenoodigd. In ons Zaterdagnummer hopen we op deze plechtigheid te kun nen terug komen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 19 Mei '25. Zaterdag herdacht de Eerw. Zuster Bonifacia onder buitengewone belang stelling. geuit in gelukwenschen, per soonlijke felicitatie's en geschenken, haar 50 jarig kloosterfeest, terwijl de R. K Fanfare haar Zondagmiddag een aubade bracht. Onze stadgenoot, de heer R. Verhoeven, slaagde te Utrecht bij het examen voor Semi-arts. Na een omgang door de stad, begeleid door de Harmonie, begaf zich de Scherpschuttersvereeniging„St. Blasius" Zaterdagmiddag om 3 uur naar haar schietterrein om op den vogel te schieten. De heer Ant. van Bladell (Oud-Heusden) was zoo gelukkig hem af te schieten, waardoor hij voor het komende jaar het koningschap verwierf Met goed gevolg werd op de werf te water gelaten het stalen schip „Wilhelmina", metende overlangs pl.m. 80 M. en gebouwd voor Hollandsche rekening. Dit is in betrekkelijk korten tijd reeds No. 99. Om circa één uur werd Zaterdag nacht een begin van brand ontdekt ten huize van de Br. in de Wittebrood straat. Door de spoedige en krachtige hulp der brandweer was men het vuur spoedig meester. De bewoner tevens eigenaar van het pand werd den zelfden nacht in arrest gesteld op grond van ernstige vermoedens alles was gedrenkt met petroleum dat de brand niet bepaald aan een toeval te wijten is, terwijl hij Dinsdagmorgen naar 's Bosch werd overgebracht. De H. Familie trekt, behoudens onvoorziene omstandigheden, met Hemelvaartdag op ter bedevaart naar Elshout, terwijl de zangersafdeeling alsdan zich zal doen hooren onder het plechtig Lof om 5 uur. Was het de eerste drie dagen verbazend slap op de kermis, waarvan ditmaal toch zeker het weer de schuld niet droeg, Zondag heerschte èr zoo ongeveer een echte kermisdrukte. Zaterdagavond moest, jammer ge noeg, een paar malen medische hulp worden ingeroepen in verband met een snij- en een steekpartij. De collecte-opbrengst voor het Fonds van den Gewapenden dienst bracht hier op pl.m. f 14.—. BINNENLAND. Rykskieskring 's-Hertogenbosch. In den Rijkskieskring 's Hertogen- bosch zijn gisteren 21 lijsten ingediend n.l.: van de R. K. Staatspartij, R. K. Volkspartij, Anti-rev. Partij, Christ.- Hist. Partij, Christ-dem. federatie, Herv Geref. Staatspartij1, Protestantsche Volkspartij, Staatk. Geref. Partij, Vrijz- Dem. Bond, Vrijheidsbond (2 lijsten), Democratische Partij, Vaderlandsch Verbond van actualisten, Plattelanders- bond, S. D. A. P., Socialistische Partij, Communistische Partij, Revolutionnair Arbeiderscomité, Nederl. Middenstands Partij en Nationale Bond voor bezuini ging. In den kieskring Tilburg zijn lijs ten ingediend van de R. K. Staatspartij, R. K. Volkspartij, Anti-Rev. Partij, Staatk. Gereformeerde Partij, Christe- lijk-Historische Partij, Nederlandsche Middenstandspartij, Plattelandersbond, Christel. Sociale Partij, Socialistische Partij, S. D A. P.. Bond van Actualisten, Democratische Partij, Christ.-Democr. Federatie, Hervormde Geref. Staats partij, Nat. Bond voor bezuiniging (2 lijsten) Vrijz. Democr. Bond, Vrijheids bond (2 lijsten). Tezamen 19 lijsten. Nog geen beslissing. Het eerste millioen bijeen. Het Comité Olympische Spelen 1928 deelt ons mede: dat het met groote dankbaarheid den buitengewonen steun erkent, van de pers ondervonden bij de inzameling der gelden voor 1928; dat het zijn oprechten dank betuigt voor de boven verwachting ontvangen bedragen, groote en kleine, van zoove- len in den lande uit alle kringen der be volking; dat het echter nog niet het bedrag bij een heeft waarop gerekend moet wor den om de Olympische Spelen in 1928 te kunnen houden; dat het, gezien het spontaan tot stand brengen van een zoo groot aan tal plaatselijke commissies, vertrouwt dat de eerstvolgende dagen nog een aanzienlijk bedrag bijeen gebracht zal worden Dat het daarom tot het laatste oogen blik het besluit wil uitstellen om de verantwoordelijkheid voor het houden der Spelen te aanvaarden; Het Hoofdbestuur doet alsnog een beroep op een ieder, opdat de som, die nog noodig is, bijeengebracht kan wor den en spreekt de verwachting uit, dat bij een krachtige inspanning als in de afgeloopen week werd vertoond, de Olympische Spelen voor Nederland be houden zullen blijven. Wij vernemen nog, dat gisteren ruw geschat, het eerste millioen van de be noodigde twee millioen aan giften en gewaarbrogde bedragen bij het N. O. C. was ingekomen. Daaronder is een gift van 25.000 van den Nederlandschen Amerikaan Edward W. Bok. Het „Haarl. Dagblad" verneemt, dat Ged. Staten van Noord-Holland beslo ten hebben aan de Provinciale Staten voor te stellen voor de Olympiade tot een bedrag van 100.000 deel te nemen in het garantiefonds. AGENDA'S. WAALWIJK. Woensdagavond 20 Mei. 8'/j uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Gemengd koor. Donderdagmorgen 21 Mei. \2X\2 u. Liedertafel „Oefening en Vermaak" Mannenkoor. Donderdag 21 Mei, Witte Bioscoop 6 en 8'/a uur. „De groote Zeeslag." Zaterdag 23 Mei. Repetitie Lieder tafel „Oefening en Vermaak". 9 uur Mannenkoor. ADVERTENTIëN. Wiermede betuigen wij onzen 1 *hartelijken dank voor de veie bewijzen van deelneming ont vangen bij het overlijden van onze innig geliefde Moeder en Behuwdmoeder, 34757 Anna Maria van Drunen, Weduwe van Theodoras Adriaans Bergmans. Uit aller naam, P. BERGMANS. Waalwijk, 20 Mei 1925. te Waalwijk, zal op Vrijdag 29 Mei 1925 des nam 2 uur ten huize van J. A. VAN HELVOIRT Vooreinde 2 Den zeer goed onder houden Inboedel waarondermahoniehouten lin nenkast, tafels, stoelen, spiegel, schilderijen, klok, koperen wasch- ketel, hutshoudelijk gerief, prima fornuis, aardewerk enz. Te zien een uur voor den ver koop, bedrukt en onbedrukt voor Heeren Schoenfa brikanten. 34435 ZEER BILLIJK. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N T1ELEN.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6