mmr I O spelen zijn nog sterker dan van de eerste ronde en we beginnen dan ook direct met de wedstrijd, welke om 2 uur aanvangt tusschen Roodborstjes 's Bosch en Willem II Tilburg, De Roodb. vzijn voor ^Waalwijk goede bekenden en haar verblijf in de 2de klas N.V.B. zal haar spelwijze nog wel een beeije versterkt hebben. Hier tegenover staat Willem 2 met een sterke combinatie en we betwijfelen het niet dat deze wedstrijd veel bekijks zal hebben. De Willem 2 spelers zijn voor hier geen bekenden, wat de belangstelling nog zal vermeerderen. De opstelling van beide, ploegen is: Willem U. P. van Beurden. K Quilitz J. van Wees H. Flauwe. Arn. v. d Ven, Alf. v. d. Ven J. Teurltngs, A.de Kauter. |os. v. Son. R. de Vries, A Otten Schut, Satters, Smits. Verheugt, Vos v. d. Pol, Cuners, Konings v. Wijk, Stokker De Werd. Roodborstjes. Na dezen wedstrijd de wedstrijd voor het publiek, n I W S. C Waalwijk tegen B V.V. 's Bosch. Veel is deze wedstrijd reeds besproken en we zijn ervan overtuigd dat het er zal spannen zooals we nog niet gezien hebben. Wie hiervan zal winnen, is moeilijk uit te maken. Het spel van W. S. C. is ge noegzaam bekend, maar de B.V.V ers Als zij opkomen zooals zij van plan zijn dan zien we hun nog wel eens doelpunten maken of denkt er Draanen anders over Toon z'n handen zullen tintelen Een aanmoediging voor bijwoning van dezen wedstrijd lijkt overbodig. Al wat voor sport is, wil dezen wedstrijd zien en we voorspellen „Pa Pippel No. 8." dan ook een record aantal toeschou wers Daar wij van B.V.V. nog geen offi- cieele opstelling ontvingen, laten we hier het W.S C XI tal volgen A Draanen Fr. Pulles, J. Spijkerman Collart, P. van Eethen, L. Moonen, Simons, A. Zeckendorf, Vink. J. Klerkx, Jac. Moonen Deze wedstrijd vangt aan om 4 uur en staat onder leiding van den heer Jac. Geenen uit 's Bosch. H.E.C. TOURNOOl. j 1. Zondag heeft HEC een fraai succes behaald door B.V.V 2 met 2—0 te kloppen. Deze uitslag kwam zeer zeker onverwacht, daar we B.V.V. een van de mooiste kansen gaven voor den eersten prijs. Toch verdiende HEC deze overwinning volkomen door haar vlug mooi spel en haar hard werken van het begin tot het einde, trots de warmte Het was een mooie prestatie van HEC om dezen sterken tweeden klasser er onder te houden j I. Donderdag (Hemelvaartsdag) speelde HEC tegen „Volt" uit Tilburg. Deze wedstrijd is een teleurstelling geworden Volt verscheen met 10 spe lers. waarbij nog twee invallers. HEC had hiermede absoluut geen moeite en versloeg ze met 6-2. Morgen komt NOAD II haar kansen verdedigen. Aangezien de hoogste prestatie nog is geweest van Gudok met. 1-2, zal NOAD zich terdege inspannen om een hooger resultaat te bereiken. Zij komen met een zeer sterk tweede elftal naar Waalwijk, zoo dat het morgen bij HEC wel zal spannen Het spel van HEC gaat met deze wed strijden zichtbaar vooruit. Ook morgen zullen zij weer haar beste beenije voorzetten, zoodat we ongetwijfeld weer een mooie spannende wedstrijd te zien krijgen, dieeen bezoek ten volle waard zal zijn R. W B. Uitslagen 21 Mei RWB2—Vlijmen2 2- 1. R*WB'— Vlijmen' 4-1. Zondag 24 Mei gaat RWB naar Oisterwijk. Het eerste elftal speelt tegen Oisterwijk I voor den seriewedstrijd (tournooi) De vereeniging welke het beste resultaat tegen Oisterwijk be haalt komt in bezit van den eersten prijs, een voetballer (beeld) op voet stuk 50 cM hoog, plus 11 draagme- dailles en elke vereeniging een herin neringsmedaille Oplossing Puzzle No. 4. RWB2 speelt vriendschappelijk tegen Oisterwijk2. Er wordt een fietstocht georganiseerd, waaraan door nagenoeg alle leden en veel supporters wordt deelgenomen. Bijeenkomst 11 uur Bes. Steeg bij Franken. Vertrek 11.15 uur precies. G'BERG. De voetbal-vereeniging „G'berg", zal Zondag a s. deelnemen aan de serie-wedstrijden te Zevenbergschen Hoek. De Olympische spelen. Onze landgenoot, de heer Edward W. Bok te Philadelphia, zond aan de Tel. uit Amerika het volgende tele gram „Onder voorwaarde, dat het fonds voor de Olympische Spelen bijeenge bracht wordt, ben ik bereid daarin f 25 000 te storten. De Nederlanders mogen deze gelegenheid n;et voorbij laten gaan om zich voor het forum van de wereld te vertoonen als een vooruitstrevende natie". G'BERG. Korfbal. De Seriewedstrijden van B L. E. I ter gelegenheid van hun 8 jarig be staan is een waar succes geweest. Op een goed bezocht terrein zijn eenige mooi gespeelde korfbal-wedstrijden gespeeld, opgeluisterd door muziek, gegeven door harmonie „Apollo". Na de wedstrijden heerschte er in 't clublokaal nog een gezellige stem ming, waaraan de dansmuziek het noodige bijdroeg. Eerst speelde Odi den Bosch tegen „de Zwaluwen" Lage Zwaluwe, welke wedstrijd door de eerste met 6 2 ge wonnen werd Daarna Ona—Tilburg tegen Hero—Breda, welke wedstrijd door Ona met 2-0 gewonnen werd. In de finale wist Ona—Odi nog met 3-0 te kloppen, waarmede ze houd ster van de beker werd De Getrouwe JDuif gevestigd in Eu- phonia hield Zondag een wedvlucht van uit Mechelen. Uilslag: 1 Bergmans, 2 en 13 G. v. d. Linden, 3 J. Stokker- inans, 4 M. Zwaans, 5 L. v.Mosselveld, 6 P. Pijnenburg, 7 en 17 F. de Beer, 8 en 18 W. Remmeren; 9 A. v. d. Velden, 10, 12 en 10 J. v. d. Linden, 11 W. v. d. Ven, 14 en 15 A. Pijnenburg. De Wilhelminabode gevestigd in ho tel C. v. d. Assem hield een wedvlucht van uit Mechelen. Uitslag 1 en 2 M. Mathijssen, 3 en 4 J. Ree, 5 P. Larou, 0 M. de Nijs, 7, 8 en 11 H. Brekelmans, 9 P. v. Es, 10' W. Salsters, 12 en 15 J. Emmers, 13 A. de Nijs, 14 G. v. d. Ven, 16 Th. v. Boxtel. De Postduif gevestigd bij A. Rijken, Loonschen Dijk hield een wedvlucht yan uit Mons op Zaterdag j.l. Uitslag 1 W. Haverhals, 2 A. v. Drongelen, 3 en 5 P. Rijken, 4 J. Rijken, 6, 9 en 10 J. Treffers, 7 J. Haverhals, 8 H. de Bie, le overduif J. Rijken. De Gevleugelde Vrienden gevestigd bij P. Wagenmakers hielden Zondag een wedvlucht van uit Mechelen. Los tijd 8 u. le duif 9-12-13, laatste duif om 9-31-18; uitslag 1 en 26 P. Wagenma kers, 2 M. v. Wanrooy, 3 en 9 H. Snoe ren, 4 en 13 H. v. Bokstel, 5 Fr. Snoeren 6, 7 11 en 12 P. v. Wanraay, 10 en23 T. v. Duppen, 14 M. v. Bokstel, 15 en 18 K. v. Dongen, 16 Soeterboek, 17 P. Pruimboom, 19 Jac. v. Wanrooy, 20 F. Snoeren, 21 P. v. Wanrooy. Speciale prijs Fr. Snoeren, le zetduif H. Snoe ren 2e zetduif H. Boxtel. G'BERG. Zondag a.s. zal de postduiven— vereeniging „Koningin Wilhelmina" een wedvlucht houden vanuit Com- piegne. Antal deelnemende duiven 76. CAPELLE. Op a s. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerka. d Loonschendijk optreden des voorm. half tien uur Ds. Meyers uit Capelle. Op de scheepstimmerwerf te Waspik had de werkman G v. d. S. uit deze gemeente het ongeluk met zijn hand bekneld te raken tusschen een paar ijzeren platen, zoodat hij genood zaakt was geneeskundige hulp in te roepen. Bij de j 1. Dinsdagavond in het stationskotfiehuis alhier gehouden aan besteding van het buitenverfwerk der 28 woningen van de Vereeniging tot verbetering van de Volkshuisvesting te dezer plaatse werd als volgt inge schreven A Smits. Kaatsheuvel f 974.— J. Klaasse en D. Rijken, Sprang 800.— Wed. J. J. van der Waals en Zonen. Capelle 774 J. van Raamsdonk, Capelle 644.— W. H de Haar, Kaatsheuvel 610.— J. B. de Lange, Kaatsheuvel 527.— Gunning volgens bestek. Zondag a s. des nam. half drie uur zal'in de Ned. Herv. Kerk alhier optreden Ds. A. Meyers. De collecte voor den Gewapenden Dienst heeft in deze gemeente opge bracht f 22 87'/2- WASPIK. Naar wij vernemen zal door onvoldoende deelname de pro cessie naar Elshout op a s. Zondag namens de H. Familie niet doorgaan. As. Zondag zal de R.K. Werk liedenvereniging een algemeene leden vergadering houden. Op Donderdag 28 Mei a.s. zal er voor de pelgrims uit deze parochie gelegenheid bestaan tot het houden eener bedevaartreis naar Brielle.- v RAAMSDONKSVEER. Voorde Herv. Gemeente treedt Ds Ewoldt Zondag morgen om half tien op in de Dorpsche Kerk en des namiddags zes uur in de Veersche Kerk. De Eerw. heer Smeelink, hulpprediker te Bloemendaal treedt Zondagmorgen om half tien en des namiddags om vijf uur op in de Ger. Kerk op 't Veer. In* de vacature D. Zijlmans werd tot bestuurslid van den Sandoelschen Polder gekozen de heer C. M. Sagt. De heer J. B. Zijlmans werd tot Gemeente alhier, zal een collecte voor den arme langs de huizen worden gehouden. Op de vergadering van de Herv. Ver. „Schrift en Belijdenis" alhier welke a.s. Zaterdag 's nam, 7 uur hoopt gehouden te worden, zal o.m. in bespreking komen het plaatselijk reglement, door het prov. college voor deze gemeente ontworpen Trouwe opkomst zeer gewenscht. HERPT. L. v. d. W. alhier had het ongeluk van zijn fiets te vallen en zijn arm zoodanig te bezeeren, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. De schouder was ontwricht. Voor de betrekking van hoofd der R. K. Bijzondere School alhier hebben zich een 20 tal sollicitanten aangemeld. Naar wij vernemen hebben Burg. en Weth. op een aanvraag van den caféhouder J. Verhoeven, om met de kermis een draaimolen te plaatsen goedgunstig beschikt, zulks in flagran- ten strijd met een raadsbesluit. A.s. Vrijdagavond om 7 uur zal de Raad dezer gemeente een openbare vergadering houden. Agenda 1. Notulen vorige vergadering. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Verzoek R. K. Politiebond „St. Michaël" om subsidie 4. Verzoek J. G. Ceelen om ontslag der huur zijner woning. 5. Nadere bespreking afgraving Bernschen Dijk. 6. Wijziging gemeentebegrooting 1925. De landbouwer M. de Wilt alhier heeft een koe die wel voor twee kan doorgaan, niet alleen omdat zij twee kalveren bij één geboorte gaf, doch zij geeft hiernaast 42.25 K.G. melk met 3 pCt. vet per dag. ELSHOUT. Op Hemelvaartsdag- morgen te 6,30 uur trok de Werklie- denvereeniging „St. Joseph" iyt Baard wijk onder leiding van den Weleerw. Heer van Berkel, met de muziek hun ner harmonie ons dorp binnen; ten 7 uur had de H. Mis plaats, waarbij de pelgrims tot de H. Tafel naderden en de predikatie gehouden werd door den Het Elftal van-U. B. 8'. dat Zondag, 10 te winnen, Kampio dom' te Deventer van Go-Aliaed met en van Nederland werd. voorzitter van den Góeden Aarts- en Eendrachtspolder gekozen. MADE De ziekenverpleegster van het Wit-Gele Kruis. Zuster Erna Kraye, heeft tegen 1 Augustus ontslag aan gevraagd wegens vertrek naar Duitschv land. Zij heeft zich-zoowel te Made als te Drimmelen beminnelijk weten te maken door hare voorkomendheid en hulpvaardigheid. Den 2 Juli a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. P. van Sleeuwen het ambt van gemeente secretaris van Made en Drimmelen aanvaardde. Ongetwijfeld zal het hem dien dag niet aan blijken van belang stelling ontbreken. Door den heer A Kraaijenveld te Zwijndrecht werd heden alhier on derhandsch aanbesteed in. 3 perceelen en massa, met bijkomende werken, le en 2e perceel resp f 1255 en f 1305 door G. v. Gils en perceel 3 f 1203 door G. Norbart, het verzwaren der dijken rondom de „Maltha" polder - Biesbosch en bijkomend werk, gecom bineerd in massa voor f4500 Zondag 24 Mei zal Ds Vink te Drimmelen des voorm. 10 uur in de Herv Kerk voorgaan Op genoemden datum en uur zal Ds. Mudde te Made in de Herv. Kerk een preekdienst doen. Met ingang van 1 juni a s. wordt mej. B. van der Made, telefoniste ten postkantore alhier, als zoodanig over geplaatst naar Treebeek (Zuid Limburg), terwijl als hulp-telefoniste op genoem den datum ten postkantore alhier in dienst treedt mej C. van der Made, eerder telefoniste te Waalwijk. Men ziet mej. B. v. d. M om hare hulpvaardigheid en voorkomendheid niet gaarne heengaan. ALMKERK. Dezer dagen kwam Mej. V. alhier zoodanig van een trap te vallen, dat zij haar been brak. Genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Door de Diaconie der Herv. Weleerw. Heer Willems, kapelaan al hier. Door het Zangkoor der vereeni ging werden eenige liederen op zeer verdienstelijke wijze gezongen, waar na de processie te 8,30 uur met volle muziek vertrok. Te 8 uur kwapien de jongens van het St. Josephshuis uit 's-Bosch, onder lei ding der E. E. Broeders; onder de pa- rocliiemis van 9,30 uur voerde dit jon geuskoor, versterkt door de Eerw. Broeders-geleiders en onder leiding van den Eerw. Broeder Perpetuus, di recteur van het Zangkoor, óp zeer ver dienstelijke wijze uit de „Missa secun- da in honorem Sancti Antonio de Pa dua van W. P. H. Jansen, Pr. Te 10,30 uur arriveerde een proces sie van de Maria-Congregatie (dames) dan met den grootslen lof worden mel ding gemaakt. In heide H. H. Missen werden de predicaties gehouden door den WelEerw. Heer Breugelmans, re gulier kanunnik der Norbertijnen van de abdij van Heeswijk. Te 12 uur begaf de processie zich on der gebed en gezang naar de kapel, waar de Weleerw. Heer Willems de dames-Congreganisten en verdere pel grims toesprak. Hierna keerde de pro cessie weder kerkwaarts; in den stoet bemerkte men 6 bruidjes in zwart costuuin met lange sluier en bloem krans, die een beeld der H. Maagd droegen onder een troonhemel. Tc 2,30 uur had het Lof plaats, dat door het dames-Zangkoor der pelgrims met hare frissche stemmen niet weinig werd opgeluisterd, waaronder het „Mgnificat" vooral uitmuntte. Na de zegening hief hetzelfde koor het Maria- lied „Sterre der Zee" aan dat in één woord subliem door onze kerk klonk en voorzeker den meest onverschlilige ontroerd zal hebben. Hierna hield de Weleerw. Heer v. d. Boom, kapelaan te Vlijmen nog eene slotrede en keerden de pelgrims per extra tram huiswaarts. De slialen der zich ten ondergang neigende zon deden het koper schitte ren van de fanfare, welke aan het hoofd der Heusdensche processie, uit het donkere geboomte van den fraaien weg opdoemde, 't Was ongeveer 5 uur toen deze processie Maria's Genade oord binnentrok en onder de toonen der muziek "kerkwaarts trok om het Lof bij te wonen, waaronder de Wel Eerw. Heer Breugelmans de pelgrims welkom heette en eene indrukwekken de predicatie hield. Hierna werd de bidkapel bezocht waar de steeds onver moeide kapelaan Willems eene schitte rende improvisatie hield op de Won derbare Moeder van Elshout, welke ze ker op allen den diepsten indruk heeft achtergelaetn. Vóór het vertrek brachten de pelgrims nog een kort bezoek aan de kerk waai de fanfare met hare kopere stemmen, het melodieus lied „Maria's kinderen" door het kerkgewelf deed weerklinken. Nog onder den machtigen nagalm van die toonen vertrok de processie weder te voet naar Heusden, onder de vroo- lijke marschtoonen der fanfare. Een mooie dag! Maandag 1 Juni Groote Ommegang en 4 Juni processie naar Brielle. VLIJMEN. Zondag 24 Mei zal een algemeene vergadering plaats hebben over het mobilisatie-kruis ten bate van de mobilisatie slachtoffers in de zaal van den heer L. Prinsen, om 6 uur met als spreker de Luitenant-Kolonel der Kon. Marechaussée's G. Thomson. Tot bijwoning dezer vergadering worden alle gewezen militairen gediend hebbende tusschen 1 Aug. 1914 en 1 Nov. 1918 beleeft uitgenoodigd. Ook is deze vergadering voor een ieder toegankelijk die niet in militairen dienst is geweest. GEERTRUIDENBERG. Maandag avond a.s. geeft de harmonie „Apollo" een concert op de kiosk op het Marktplein. In de Ned. Herv. Kerk hoopt Zondag a s. op te treden ds. Koster. Ir. de Evangelisatie treedt Zondag a.s. op ds. v. de Wal uit Breda. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. geboren Nicolaas A L zv H L Pijnenburg en A M Hooijmaaijers Joh Adr dv A v Bokhoven en A M Boom Petrus zv J P Pulles en van A v d Aa Adriana M Th dv W C Pennings en E M Lammers Arnol- dina J M Th dv L J M A Leenheers en J M Berkelmans Illustratie voor Vonde.Vs „Gijsbrecht van Aemstel Waar werd oprechter trouw, Dan tusschen man en vrouw. uit Vlijmen, onder leiding van den Weleerw. Heer W. v. d. Boom, Rape-* laan; de processie voerde een groote, fraaie waskaars mede, bestemd voor de Rapel der Moeder Gods. Voor de pel grims werd te 10,45 uur de solemneele H. Mis opgedragen en voerde hetzelfde Jongenskoor eene Gregoriaansche Mis. uit. Er kan van beide uitvoeringen niet huwelijken: Arnoldus W v Ra- venstein 27 j en Louisa Anna Kort hout 23 j ovfrlijden Gerardus Jacobs 24 j. vertrokken Ant L v Bladel naar Den Haag Wilh C Brans naar St Michiels Gestel Maria van Helvert naar Breda. ingekomen Geen. DUIVENSPORT. KAATSHEUVEL.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6