Marktberichten. UIT KAATSHEUVEL. De Weled. Heer P. B. Bisselink alhier, directeur van het fanfare-corps „Sirena" te Sprang-Capeller behaalde op hel muziekconcours te Wijk met zijn corps den eersten prijs in de 3de afdeeling. Den onvermoeiden lei der en zijn koor onze hartelijke gel uk- wen schen. Het matinee door 't Kon. Muziek gezelschap „Euphonic" op Hemel vaartsdag den Donateurs aangeboden is schitterend geweest. Met welwillende medewerking van het Baardwijks Man- nenkwartet is een keurig programma op keurige wijze afgewerkt. De harmo nie liet ons na een pittigen marsch van Langlois „Au roiour de l'Eden" de eerste uitvoering genieten van de groo- te fantasie uit de opera „La Favorite" van Donnizeth. Dit zware nummer vol afwisseling vergt èn aan technische vaardigheid èn aan uithoudingsvermo gen heel wat van de executanten, doch we mogen gerust getuigen, de eerste uitvoering reeds heeft bewezen voor beide eischen de noodige capaciteit aanwezig is. Strauss' Geschichte aus dem Wienerwald werd zeer behoorlijk voorgedragen. Het Baardwijks Man- nenkwartet bestond uit de heeren A. Boom, C. Tijssen, H. Verhoeven en L. Cromvoirt, gaf met begeleiding van den heer J. Verhoeven een mooi fragment uit „Jahreszeilen". Vooral dhr. Boom liet zich hierin als een uitstekend ver tolker der Bas-partij kennen. Hadden we een opmerking, dan zou het zijn, dat de beide tenorpartijen zeker zwaar genoeg waren voor de niet al te jeug dige stemmen. In de Romance de Wil helm Meister uit de opera „Mignon" voor tenor-solo voldeed ons de hee Verhoeven beter. Prachtig gaf Boom ons de „Visschersbruid" van Beltjens te genieten, nog mooier echter was 't klankgehalle van 't duo Thijssen-Boom in de „Bede" van v. d. Heijden, 't Slot nummer „Afscheid van den Ridder" voor kwartet liet andermaal hooren, dat 't Baardwijks koor behalve over goede krachten ook over uitstekende leiding beschikt, 't Was een mooi nva- tinéc, dal een aandachtig gehoor had van 't begin lol het einde. Het bestuur der vereeniging „Kaatsheuvels Belang" mocht van de Autobus-onderneming „Cito" bericht ontvangen, dat de Maatschappij zeer gaarne rekening zal houden met de wenschen omtrent betere aansluiting op binnenkomende en vertrekkende treinen van uit Waalwijk, door de ver eeniging in een tot de onderneming ge richt schrijven geuit. Zooals wij bereids reeds mede deelden, zal Zondag a.s. 24 Mei, des na middags om 5 uur, de officieele ope ning van hel nieuwe Jongens-Patro naat plaats hebben. De dag zal worden begonnen met eene algemeene H. Communie der leden. Het programma der opening zelve is samengesteld als volgt: 1. Zoodra de genoodigden in de groo- te zaal zijn vergaderd,, zullen de jon gens van het Patronaat het lied „Room- sche Blijdschap" zingen, onder directie van den Heer N. de Rooy, met pianobe geleiding van den jongenheer Jan van Woensel. 2. Welkomstwoord door den Direc teur, den Weleerw. Heer Kapelaan van Kemenade. 3. Openingsrede, te houden door den HoogEcrw. Heer Pastoor Mgr. W. H. Völker. 4. Intronisatie van het H. Hart. 5. Lied „Aan U, o Koning der eeuwen". 6. Slot. Tot opluistering dezer plechtigheid zijn uitgenoodigd de verschillende auto riteiten en besturen van vereenigingen verder de vaders of voogden der patro-' naatsjongens en voorts allen die be langstellen in 't R. K. Patronaatswerk. Wij verwachten dat het dien dag niet aan belangstelling zal ontbreken. De jeugdorganisatie is een zeer schoon en nuttig werk, maar tevens niet zonder moeilijkheden. Alleen met de belang stelling van allen, moreel en financieel, heeft dat werk kans van slagen. Er mag dus wel een beroep gedaan wor den op de medewerking van Kaatsheu vels ingezetenen, om dit zoo heilzaam werk te doen slagen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 22 Mei '25. Donderdagmiddag rond vier uren vertrok de H. Familie, vergezeld door hare Fanfare, in processie naar Elshout. De afdeeling zangers zong hier zeer verdienstelijk een Lof, terwijl de Fan fare zich ook niet onbetuigd liet Dank zij het buitengewone weer keerde men in goede stemming tegen den avond huiswaarts. Op het concours te Wijk heeft Heusden wel succes gehad. Woensdag behaalde het gemengd koor „Crescen do" onder leiding van den heer Van Heijst uit Engelen in de le afdeeling den len prijs met 109 punten (maxi mum 120), voorts den len eereprijs en den directeursprijs, terwijl de Har monie-directeur de heer Joh. van Berkel uit Ammerzoden, Donderdag eveneens den len prijs behaalde in de 2e af deeling en voorts den 3en eereprijs. Of de burgerij ook in haar nopjes was met deze reuzen-prestatie's. Waalwijk, 22 Mei '25. Eieren 6—7 ct. Varkens f 15—f21. nering van ue ïeuen eii ue uunaieuis van ucn x\eu. n. K. Bond van Schoenfabrikanten, gehouden te Tilburg in Hotel Riche op Maandag 18 Mei 1925 om 3 uur n.m. ontleenen wij hel volgende: De Voorzitter opent de vergadering en houdt de vol gende rede: Mijne Heeren Het jaarverslag over het 24ste vereenigingsjaar van onzen Bond is U onlangs toegezonden. Dit jaarverslag is als 't ware een afsluiting van een wederom doorleefd verleden en de verschijning daar van is voor ons het sein om in Algemeene Jaarverga dering saam te komen. Zooals reeds in de vorige Algemeene Jaarvergade ring te voorzien was, is 1924 over 't algemeen gunstig geweest, althans zeer zeker in vergelijking met de bui tengewone slechte jaren, daaraan voorafgaande. In de jaren 1922 en 1923, toen onze industrie in den grootsten nood verkeerde, hebben alle schoenfabrikan ten, ik mag haast wel zeggen, alle bij de Schoen- en Le derindustrie betrokkenen, de handen ineen geslagen, teneinde het eenige middel te verkrijgen, dat toen nog redding kon brengen/n.l. regeeringssteun in den vorm van een tijdelijk invoerverbod. In 1924 echter, werden de oorzaken van de malaise gedurende de voorafgaande jaren, geleidelijk uitge schakeld, door de stabiliseering der vreemde valuta, zoodat noodmaatregelen niet langer van toepassing behoefden te zijn. Een algemeene opleving was het gevolg, overal werd goed en op zeer vele plaatsen buitengewoon druk ge werkt, de producties werden wederom op normaal peil gebraeht en dank zij, de noodzakelijke, doch niet over dreven prijsverhooging in het begin van 1924, geloof ik, dat de resultaten over het afgeloopen jaar in het algemeen bevredigend waren. Op liet oogenblik zijn wij reeds ver gevorderd in het jaar 1925, het zilveren jubeljaar van onzen Bond. In de vorige jaarvergadering heb ik mijn openings woord besloten met den wensch uit te spreken, dat dit jubeljaar.een buitengewoon gunstig jaar zou zijn, zoo dat alle leden met de meeste opgewektheid liet herden kingsfeest van liet 25-jarig bestaan zouden kunnen vieren. Ten zeerste vrees ik echter, dat 1925 niet aan de verwachtingen in een vorig jaar daarover uitge sproken zal beantwoorden. Wederom verkeert m.i. onze industrie in een toe stand van malaise. Ditmaal is niet zooals voor twee jaren, deze malai se ingetreden buiten onze schuld, dus ook regeerings- maatregelen kunnen ons thans niet uit de impasse helpen. Veel te ver doorgevoerde onderlinge concurrentie is thans de oorzaak en wij zelf zijn verplicht, thans die maatregelen te treffen, die noodig zijn om dezen nieu wen vijand te overwinnen. Zooals destijds door het bestnur van Uwen Bond, krachtig geageerd werd teneinde de middelen te ver krijgen om de toenmalige malaise te bestrijden, zoo is liet hoofdbestuur thans weer bereid zich te stellen aan den spits eener nienwe beweging, indien die tot heil en welvaart der schoenindustrie mocht noodig blijken. Reeds eenige maanden terug werd een vergadering bijeen geroepen van alle in den lande gevestigde schoen fabrikanten. ten einde eene absoluut noodzakelijke ver hooging der schoenenprijzen te bespreken. Hoewel deze vergadering zeer druk bezocht werd en met algemeene stemmen eene minimum-prijsverhoo- ging van 10 pCt. werd aangenomen, is daar in de prac- tijk aj heel weinig van terecht gekomen. Dit negatieve resultaat heeft zeer zeker bijgedragen tot verscherping der malaise en veroorzaakt ons allen dagelijks buitengewone verliezen. Duidelijk wordt hiermede bewezèn de te weinige samenwerking, die er thans weder bestaat. Angstig vraagt men zich af, of de nood thans weer ten top moet stijgen, alvorens men verstandig gaat worden en, onder den druk der omstandigheden, op nieuw besluit de handen ineen te slaan. Wij zeker beter dan wie ook zijn in de gelegenheid te kunnen waarnemen, hoe de schoenfabrikanten, ook individueel over den toestand denken en wij kunnen constateeren, dat zeer velen onder U met ons de over tuiging deelen. dat een ingrijpen hier gebiedend noodig is. In een reeks van artikelen heeft de le Secretaris- Adviseur zijn zorg voor de toekomst geuit en getracht een weg te vinden, die tot een algeheele opheffing on zer industrie zou kunnen voeren. Of de in deze artikelenreeks aangegeven weg bereik baar is, wil ik even buiten beschouwing laten, de ideale weg zou het zeer zeker zijn, doch ten slotte staat voor mij en voor velen Uwer met mij, vast, dat eene oplossing gezocht en gevonden moet worden, ten einde te voorkomen, dat onze industrie wederom ondergedompeld blijft, evenals vóór 1914, in eenen on- derlingen concurrentiestrijd, die liet bestaan van ieder onzer, misschien meer nog dan de valuta-concurrentie, voor de toekomst bedreigt. Teneinde met. kans op succes zulke maatregelen te kunnen treffen, is op de eerste plaats noodig verster king van het onderlinge vertrouwen, versterking van de onderlinge samenwerking. Op dit oogenblik is in onzen Bond vertegenwoordigd de overgroote meerderheid der schoenfabrikanten in Nederland. Eenigen echter, wier belangen volkomen met die van onze leden overeenstemmen, staan thans nóg buiten den Bond. Dit feit behoort in de eerste plaats onder de oogen te worden gezien. In deze vergadering is nog gelegenheid om bij punt 9 der agenda hier nader op terug te komen en ik spreek nu reeds de hoop uit, dat als straks de Bond op plech tige en feestelijke wijze de herdenking zal vieren van zijn vijf-en-twintig-jarig bestaan, de geheele Schoen industrie, zonder eenige uitzondering, zich zal hebben geschaard onder zijne vlag. Vanzelf kom ik thans aan het grootsche gebeuren in dit jubeljaar, de Groote Internationale Tentoon stelling der Schoen- en Lederindustrie, waartoe het initiatief genomen werd in de vorige jaarvergadering van onzen Bond. Het is mij zeer aangenaam U te kunnen mededeelen, dat het welslagen dezer onderneming in alle opzichten verzekerd is. Deze Tentoonstelling belooft te worden een waar dig besluit van het vijf-en-twintig-jarig tijdperk van ons bestaan, maar vooral M. EL en wat meer is, zij zal van het grootste belang zijn voor de toekomst. De afgeloopen tien j.aren, waarin de oorlog met zijne verschrikkingen heeft gewoed, waarin wij de ellende van het naoorlogsche tijdperk aan den lijve hebben ge voeld, hebben ons vrijwel van de ontwikkeling der bui- tenlandsche Schoen- en Lederindustrieën geïsoleerd. Dit isolement, M. H., moest verbroken worden en de iii De voor ons zoo nuiiongewoon neiangrrjKê ling, de machinehalworden de nieuwste vindingen op bet gebied van schoenmachines geexposeerd, door de voornaamste buiteniandsche fabrieken. Wij zullen ons gedurende de dagen van de Tentoonstelling op de hoogte kunnen stellen van het allernieuwste en in staat zijn te bestudecren op welke wijze deze nieuwe vindingen in onze eigen bedrijven het beste kunnen worden toegepast. Door haar grootschheid van opzet belooft deze Ten toonstelling één gróóte reclame te worden voor de Schoen- en Lederindustrie en het behoeft wel geen be toog, dat op de eerste plaats de fabrikanten, die op deze Tentoonstelling met hunne producten uitkomen, daarvan in de toekomst de vruchten zullen plukken. Tenslotte, M. H., zal in deze vergadering worden voorgesteld eene Commissie te benoemen, wier ge wichtige taak het zal zijn er voor zorg te dragen, dat het zilveren feest gedurende de dagen der Tentoon stelling op de meest luisterrijke wijze, den Bond vol komen waardig, zal worden gevierd. Moge dan dit jubeljaar van onzen bond ons brengen voorbij dezen mijlpaal, moge het overschrijden daar van ons brengen tot hartelijke en hechte samenwer king over de geheele linie, dan zal deze herdenkings dag in de annalen der Nederl. Schoenindustrie kun nen worden opgeteekend als de dag, waarop den grond slag gelegd wordt voor voorspoed en bloei in de toe komst. Mijne heeren, ik heb gezegd. {Applaus.) Commissie van Advies Rijksvakschool. De Voorzitter zegt, dat hij' eens wil ter sprake bren gen de Rijksvakschool en de Commissie van Advies. In „De Schoenindustrie" van 12 November 1924 hécft de heer Denteneer onder den titel „Verkeerde bezuini ging" daarover een hoofdartikel geschreven, dal spre ker wil voorlezen. Dit artikel luidt als volgt: „Men kan in het algemeen voor bezuiniging zijn. Toch kan men betreuren dat deze te ver wordt doorgedre ven. Zoo is liet met den maatregel van bezuiniging tot op heffing van de Commissie van Advies voor onze Rijks vakschool. Deze Commissie toch vormde het levend en werke lijk contact tusschen de voorname onderwijsinrichting op schoen- en ledergebied, die onze Rijksvakschool is, en de industrie zelf. Dit contact heeft steeds goede vruchten gedragen en vormt een waarborg dat het onderwijs zich blijft aan passen aan de eischen van de praktijk, en mede, dat geen ontwikkeling kan plaats hebben van eenzijdige be langenbehartiging. Daarvoor was tevens de samenstel ling der Commissie, uit schoen- en uit lederfabrikan ten, een waarborg. Wij vernemen dat door de opheffing der Commissie, op de Staatsbegrooting zal worden uitgespaard het daarvoor uitgetrokken bedrag van 1200. Dit cijfer geeft echter niet weer het werkelijk be drag der bezuiniging. Wel was jaarlijks 1200 beschikbaar gesteld, docli de Commissie heeft nimmer van dit bedrag tón volle gebruik gemaakt. Ofschoon in dit bedrag was begrepen ƒ900.als vergoeding voor reis- en verblijfkosten van de leden, heeft de Commissie, wier leden nimmer vacatiegelden hebben genoten, en dus geheel belangeloos hunne func tie hebben waargenomen, van deze 900.in de laat ste jaren nooit meer dan 200.gebruikt en wel voor vergoeding der werkelijk gemaakte reiskosten van de leden die buiten Waalwijk wonen. In 1923 is zelfs dit bedrag nog beneden de ƒ150.gebleven. Van deze begrootte ƒ900.blijft (lus een bedrag van ƒ750. kalmpjes berusten in de Staatskas. Ook het overige van het geraamde bedrag ad ƒ300, (voor den Secretaris), zou op eigen advies van de Com missie kunnen worden teruggebracht op 100. Zoodat de Commissie per jaar zou kosten 250. Dit bedrag nu lijkt ons te gering, om voor de bespa ring daarvan de geheele Commissie maar eenvoudig weg op te heffen. Wel heeft (le Minister overwogen, dat de opheffing ook nog gemotiveerd kan worden door de omstandig heid, dat de school, het proefstation en de voorlichtings dienst nu voldoende zijn georganiseerd, waardoor naast het Rijkstoezicht weinig behoefte bestaat aan een Com missie, doch dit argument lijkt ons weinig steekhou dend nu de Commissie zelf eenparig van oordeel is, dat de behoefte aan contact tusschen school en praktijk, ten bate der industrie gewenscht, ja noodig is. Blijft dus slechts over het argument der bezuiniging. En dan stemt: het onaangenaam, dat eene zoo nut tige Commissie, die herhaaldelijk blijk heeft gegeven van werkzaam leven en hooge opvatting van hare taak, moet verdwijnen, omdat er op onze Staatsbegrooting geen plaatsje meer over zou zijn, waar de ƒ250.zou den kunnen worden ondergebracht, die deze Commis sie in werkelijkheid aan het Rijk zou kosten. Bezuiniging is goed, verkeerd bezuinigen is een na deel. Wij spreken de hoop uit, dat de Regeering alsnog moge kunnen besluiten, de opheffing ongedaan te ma ken." Waar de Bond het initiatief heeft genomen acht spre ker hel vanzelfsprekend dat de feestvergadering van den Bond ook zal plaats hebben op de Tentoonstelling. De vergadering besluit daartoe. Thans stelt de Voorzitter voor om eene feestcom missie te benoemen, samen te stellen zooveel mogelijk uit de leden, alsmede een bedrag te bepalen dat voor de feestviering wordt uitgetrokken, welk bedrag zal worden genomen uit de buitengewone middelen van den Bond. Dc heer Nouwens vraagt wat is te verstaan onder buitengewone middelen. De Voorzitter zegt, dat bedoeld is het kapitaal van den bond, zoodat daarvoor geen speciale heffing van de leden noodig is. De heer Van Gils vraagt of de bondskas zulks'toe laat en welk bedrag daarvoor zal worden uitgetrokken. De Voorzitter antwoordt, dat het kapitaal van den Bond ongeveer 10.000,bedraagt, waarvan 5000, zijn bestemd voor deelname in het garantiefonds. Het Hoofdbestuur had gemeend dat een bedrag van 2500 voor de feestviering zou kunnen worden afgezonderd. Na nog eenige vragen te hebben beantwoord, stelt de Voorzitter thans voor om te besluiten dat uit het kapi taal van den Bond een bedrag van 2500,zal wmrden genomen voor de feestviering, .waarover de feestcom missie in overleg met het Hoofdbestuur de beschikking krijgt Hiertoe wordt besloten zonder hoofdelijke stemming De Voorzitter stelt thans voor om over te gaan tot benoeming der feestcommissie. Aangezien zoo'n benoeming altijd een beetje moeilijk is, beeft bet Hoofdbestuur gemeend een voorstel te moeten doen. Daarbij is erop gelet, dal de leden wor den gekozen uit degenen, die geen functie hebben bij de Tentoonstelling. Om contact met hel Hoofdbestuur te bewaren wordt voorgesteld als Voorzitter der Commissie le benoemen de heer J. Verhey, en als secretaris de heer Jos. Maas- sen, 2e secretaris van den Bond. Verder de leden van het Hoofdbestuur J. B. van Bom mel, J. van Sambeek en Chr. Vesters. Verder worden voorgesteld de heeren: C. Ligtenberg en A. Ligtenberg, Dongen; L. van der Horst en W. van Nieuwstadt, Kaatsheuvel; J. Hoogenbosch, Eindho ven; J. Paymans, Oisterwijk; Lankhout, 's-Hertogen- bosch; Sterenborg, Lichtenvoorde; Henri Pullens, Waalwijk en Kerst, 's Capelle. De beer Nouwens vraagt, of deze benoeming niet beter zou kunnen worden overgelaten aan de afdeelin- gen. De Voorzitter zegt te vreezen, dat de Commissie dan niet tijdig gereed zal zijn. De heer Denteneer zou willen adviseeren om de Com missie nu te benoemen en dan de afdeelingen het recht te geven om desgewenscht de Comimissie aan te vullen mits hiervan binnen 14 dagen opgaaf geschiedt aan het Bondssecretariaat. De heer Verhey steunt dit voorstel De Commissie, als door bet Hoofdbestuur voorge steld, -wordt thans bij acclamatie benoemd, terwijl be sloten wordt om de afdeelingen gedurende 14 dagen in de gelegenheid te stellen het lijstje aan te vullen. Voorstel in verband met de uittreding van leden. De Voorzitter zegt, dal door het Hoofdbestuur in zijne vergadering van 10 Maart 1925 is besloten, om aan de algemeene vergadering voor te stellen om in verband met het jubeljaar van den Bond de loopende procedures in te trekken, mits de tegenpartij daarin be willigt in dier v.oege dat iedere partij baar eigen kosten draagt, verder alle boeten kwijt te schelden, de ontslag besluiten van hen die voorwaardelijk zijn ontslagen alsnog te laten ingadn op den dag waarop zij zijn ge nomen zonder dat eenige voorwaarde daaraan is ver bonden en eindelijk te bepalen, dat voor hen die zich weer aanmelden als lid ook de teruggave van 1/12 van den Kindertoeslag 1921 toe te passen, njlts zij tot aan den datum van het ontslagbesluit aan hunne verplich tingen hebben voldaan of alsnog voldoen. Spreker wil hieraan toevoegen, dat dit besluit na tuurlijk alleen slaat op degenen die door een mee- ningsverschil hebben nagelaten aan hunne verplich- ligen te voldoen, doch niet op degenen die uit louter onwil hebben gehandeld. Het voorstel van het hoofdbestuur wordt aangeno men zonder beraadslaging en zonder hoofdelijke stem ming. De Voorzitter zegt, het geheel met den heer Denteneer eens te zijn dat bier inderdaad mag gesproken worden van verkeerde bezuiniging. boe langer boe meer blijkt boe jammer het is, dat de Commissie is opgeheven; èn in verband met de belan gen van bet onderwijs, èn ter bevordering van eene betere verstandhouding tusschen de heeren die aan de school zijn verbonden èn in bet belang van de instand houding der school zelf is het wederom in bet leven roepen der Comimissie eene absolute noodzakelijkheid. Spreker verzoekt daarom aan de vergadering om het Hoofdbestuur te machtigen, om alles in bet werk te stel len om de Commissie te behouden zoo noodig ook door het verleenen van een subsidie tot een bedrag van ten hoogste 250,om daaruit de kosten der Commis sie te bestrijden indien de Regeering deze luttele kosten niet voor hare rekening zou willen nemen. Dit voorstel wordt aangenomen zonder beraadslaging cn zonder hoofdelijke stemming. Rondvraag. Bij de rondvraag wordt uitvoerig van gedachten ge wisseld omtrent de vraag, op welke wijze weer in de schoenindustrie eenheid ware te verkrijgen. De verga dering acht dit jubeljaar bij uitstek geëigend om daar toe pogingen te doen. Na ampele bespreking dezer aangelegenheid besluit de vergadering zich te refereeren aan de déligenlie van het Hoofdbestuur. De Voorzitter zegt dat hiermede ook nauw verband houdt de mogelijkheid van verwezenlijking der denk beelden van den heer Denteneer, gepubliceerd in de laatste nummrs van het orgaan. Iets zal er toch ook in deze richting moeten geschieden. Spreker zou daarom zoo gaarne zien voordat hij af scheid neemt als voorzitter, dat alles weer één is in de Schoenindustrie. De beer Leyten zegt, dat hij overtuigd is, de tolk te n verKeerae uezuiniging. j vergadering door onzen eminenten Voorzitter Spreker heeft dit punt ter sprake gebracht omdat het 1 y - - - met den meesten aandrang te verzoeken om terug te komen op zijn ontslagaanvrage en als Voorzitter aan te blijven. De Voorzitter dankt den beer Leyten voor zijne vriendelijke woorden. Het besluit om ontslag te nemen is echter door spreker niet genomen zonder daarover ernstig te hebben nagedacht. De functie van Bondsvoorzitter brengt nog tal van andere functies mede,, zooals het vorig jaar van lid der Commissie van Advies voor de Schoenenwet en nu weer het Voorzitterschap der Tentoonstelling. Dadelijk na de Tentoonstelling moet worden inge grepen om te komen tot betere economiseering onzer bedrijven en dat heeft weer tot gevolg Commissies en veel vergaderen en daarvan zal de Bondsvoorzitter niet verschoond blijven. Na het besluit van mijn Vader, zegt spreker, om zich uit de zaken terug te trekken, heb ik de noodzakelijk heid ingezien, om in eigen zaken de teugels weer vas ter in handen te nemen. Mocht later nog eens de keuze op mij Vallen, dan wil ik gaarne mij nog eens beschikbaar stellen, maar thans is het mij niet langer mogelijk. Plan van herdenking van het 25-jarig bestaan van den Bond, met benoeming feestcommissie, zooveel mogelijk uit de leden. De Voorzitter zegt dat in de vorige jaarvergadering door den heer Maas is uitgesproken de wensch om het 25-jarig bestaan van den Bond te vieren door het hou den eener tentoonstelling. En ziet, thans kunnen we de gebouwen voor de ten toonstelling uit den grond zien oprijzen, zijn alle voor bereidende maatregelen genomen en zijn de werkzaam heden zoover gevorderd, dat zelfs reeds nu kan worden (De Sohoemndustrie.)

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 8