PUROL ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. harmoni sche eensgezindheid en een ambitio- neele toewijding. Hij brenge de meest hartelijke verstandhouding zoowel on derling en jegens zijn bestuur en zijn directie, dan zal het schip veilig weten te landen en het brenge in de haven, voerende naar nieuwe successen aan den muzikalen horizon. Met deze wenschen trad hij namens het Bestuur van „K Bhet feestvie rend gezelschap tegemoet. Deelend in de vréugde welke het bezielt, nu de harmonie een meer waardig vereeni- gingslocaal heeft verkregen, hoopte hij dat deze nieuwe zaal. onder Gods zegen, de mede-aanleiding mocht wor den voor haar voortdurende en stij genden groei en bloei. Een daverend applaus ging na 't uitspreken van dezen welkomstgroet door de zaal.' Euphonia gaf hierna een keurige vertolking van de groote Ouverture „La Muette de Portici" van D.^Auber, waarna onze EdelAchtb. heer Burgemeester op de hem eigen hartelijke wijze de openingsrede uit sprak. Feestvierende leden der Harmonie .Apollo". Aan -'het verzoek om deze nieuwe zaal te openen wil ik met het grootste genoegen voldoen omdat ik overtuigd ben dat er in Brabant geene plaats is die kan bogen op zulke flinke, op mu zikaal gebied zoo hoog staande muziek korpsen, als onze gemeente. Wij kunnen en mogen er dan in derdaad trotsch op zijn. 't Is alsof de muziek den ingezetenen alhier is ingeboren. Onder- de verschillende gezelschap pen die er in eene gemeente bestaan, komt mijn inziens op de eerste plaats in - aanmerking voor aller steun en waardèering, eene muziekvereeniging Hoe schoon, hoe heerlijk zijn hare lonen bij kerkelijke feesten zooals bij de alhier jaarlijks plaats hebbende H. Sacramentsprocessie. Hoe aangrij pend klinkt dan het „Panis Angelicus". Het -voert ons op tot den Schepper van het Heelal 1 Wat Is een burgerlijk feest? wat een optocht, hoe schoon ook georga niseerd, zonder harmonie De muziek brengt er de stemming in. Zelfs wanneer de harmonie de laatste eer aan hare overleden leden bewijst,, dan stemmen hare klaagtonen ons tot droefheid en medelijden. •In één woord de harmonie deelt in het hef en leed der bevolking. Wil echter eene harmonie aan hare verplichtingen, aan de verwachtingen in baar gesteld, kunnen beantwoorden dan behoort zij de beschikking te hebben over eene ruime zaal waar zij hare repetities en oefeningen kan houden- en waar zij hare leden en donateurs eene uitvoering kan aan bieden. Apollo dergelijke haar bij beschikt thans over eene zaal en jk geloof dat men haar aanstaand veertigjarig jub'ilé geen schooner, geen aangenamer erT doeltreffender geschenk had kunnen aanbieden, dan deze mooie zaal Ifc' mag U dan wel hiermede geluk- wérisdien alsmede den heer Smit, die dit finantieel offer voor de harmonie heeft willen brengen en wien ik dan ook-toewensch dat de oefen in ge 1 en uitvoeringen druk zullen mogen wor den bezocht om hem zoodoende schadeloos te stellen. Met de grootste voldoening heb ik bemerkt dat de harmonie „Euphonia" hare zustervereeniging „Apollo" de eerste uitvoering in hare nieuwe zaal aanbiedt. Dit is een bewijs der goede verstandhouding die er tusscben onze beide harmonieën bestaat. Moge die zelfde goede relatie blijven bestaan! Moget Gij elkaar, op muzikaal gebied, op eerlijke en vreedzame wijze bekam pen om' zoodoende op dienzelfden hoogen- trap van muzikale kennis en ontwikkeling te blijven en zoo moge lijk nog hööger te klimmen. Mijne Heeren, ik eindig met den wensch Moge de leden der harmonie ^Apollo" nog zeer vele jaren van hunne zaal profiteeren. Moge van uit deze zaal de roem en de glorie van Kaatsheuvel op muzikaal gebied worden hoog gehouden en moge nieuwe lauweren Uw deel zijn. Ik heb gezegd. Wederom een daverend applaus in de ruime zaal met honderden belang stellenden tot in alle hoeken endaar- buiten bezet Het Koninklijk Muziek gezelschap „Euphonia" begint daarop aan de afwerking van een programma zooals alleen onze Kaatsheuvelsche Harmonieën dat kunnen samenstellen en uitvoeren en waaraan zelfs een beroepskorps een zware avond had. Achtereenvolgens kregen we te hooren het prachtige Faust Ballet in zeven deelen „van C. Gounod, de grande Fantaisie sur l'opera „La Favorite" van Donizetti, „Geschichte aus den Wiener- wald" van J. Strauss. „Caprice sur un thgma Allemand" met 12 variaties van J. Bekeer, de Ouverture „Zampa" van Halevy. Ze allen bespreken kunnen en willen we niet We willen volstaan piet te zeggen: Euphonia gaf een concert als nooit te voren, dat de grootste lof en goedkeuring wegdroeg van allen in de zaal. De Voorzitter van „K. B." voelde zich gedwongen in een dankwoord allen nogmaals te gedenken. Hij dankte voor zijn hartelijk openingswoord, waarmede hij andermaal toonde met zijn volk te willen medeleven en sprak daarbij de hoop uit dat ZEdelAchtb wanneer hij in 1926 zijn zilveren ambtsjhbilé viert op ondubbelzinnige wijze zal mogen ondervinden de ver knochtheid en waardeering van zijn volk aan hem. Hij dankte Euphonia voor 't welwillend aangeboden en uit nemend geslaagd concert en wenscht het collegiaal muziekgezelschap een voortdurenden groei en bloei. Hij dankt alle aanwezigen van allen rang en stand, die zijn opgekomen om hunne belangstelling te toonen en hoopt ook in de toekomst deze belangstel ling van blijvenden aard zal zijn. Hij dankt de biljartclub K. B. C. voor de gebrachte bloemenhulde, den architect voor zijn degelijk practisch werk. den heer P. Snoeren voor zijn smaakvolle kunstige versiering en Apollo zelf voor de hartelijke ontvangst. Hij wenscht de harmonie in de toekomst een steeds stijgend succes. De heer S. Lombarts sprak als voor zitter van de Kon Harmonie Apollo eveneens een dankwoord, speciaal tot den heer Burgemeester, de vereeniging K. B die door hare leiding het feest groot gemaakt heeft, de harmonie voor haar collegiaal en sportief aan geboden concert, K. B. C. voor de bloemen, den heer Smit voor de aan gename inrichting en samenwerking en de aanwezigen voor de drukke op komst. Hij vertrouwt, dat deze belang stelling een blijvende herinnering moge achterlaten, die tot steun van de ver eeniging moge dienen. Hij roept allen een spoedig „tot weerzien" toe Lang nog bleef de gezelligheid in de zaal en werd getoost op allen en ieder die iets tot 't welslagen van den avond had bijgedragen. In eenige weken tijd zijn alleen in Kaatsheuvel bijna 160 aansluitingen aan het Waterleidingnet de West- Noord—Brab.—Waterleiding— Mij. tot stand gekomen. Bij alle aangeslotenen is men ten zeerste over het water content. De werkploeg der maatschappij gaat bin nen enkele dagen naar elders vertrek ken Zoo deze ploeg vertrokken is, kunnen geen aansluitingen meer tot stand komen, dan wellicht eerst over een halfjaar Belanghebbenden wordt daarom aangeraden zich terstond voor aansluiting op te geven, dan kan 't werk nog voor vertrek der werkploeg geschieden. Donderdagavond hield K. S. W. een zeer doelmatige trainings- wedloop. De belangstelling hiervoor van de zijde van 't publiek was enorm. Markt en Peperstraat waren één menschenzee. Langs de route zag het zwart van de menschen. Geloopen moest worden vanaf 't clublokaal Jan van Dun. door Peper straat en Hesselstraat naar café Th. v. Bokstel, verder door de Dongensche straat naar P. Wagenmakers en vandaar naar 't clublokaal terug De wedloop moest geschieden in voetbalshirt en was door een reglement geregeld De geheele afstand bedraagt naar schatting 3500 Meter De prijzen werden als volgt behaald le Elftal le prijs G de Beer in 14 min. 3 sec 2e prijs P. Dekkers 14 min. 15 sec.; 3e prijs P. Kemmeren in 14 min. 24 sec He Elftal le prijs L van Bokstel in 13 min 21 sec. 2e prijs J. Esch 13 min. 46 sec.; 3e prijs G. Kemmeren 14 min 3 sec Om 5 uur Zondagmiddag vulde zich de prachtige patronaatszaal St. Jan met jongens en genoodigden om de plechtige opening en inzegening der zaal bij te wonen. Behalve de geestelijk heid met het kerkbestuur der parochie merkten we "op het Öagelijksch Bestuur der gemeente, de St. Vincentius-ver eeniging. het Armbestuur, de Eere- wacht, de besturen der Harmoniën, het bestuur der vereeniging Kaats heuvels Belang, de besturen der stands organisatie etc. De Directeur van het patronaat de WelEerw. heer Van Kemenade heette de aanwezigen wel kom, nadat de jongens onder leiding van den heer Norb. de Rooij gezongen hadden het lied „Roomsche blijheid". De Eerw spreker concludeerde uit de aanwezigheid van zoovelen de belang stelling voor het werk en uit de be langstelling de waardeering. Was hij op 't eerste oogenblik niet bijzonder met de opdrachl de leiding van't werk op zich te nemen ingenomen, het heil der parochie had elke aarzeling bij hem verdreven. Hij wilde thans niet uit wijden over het doel van patronaats wezen in 't algemeen, wel even over 't doel waarmede deze inrichting is geschapen De menschen beweren, om de jongens van de straat te houden. Zeker is dat iets, doch slechts weinig, 't Doel van ons patronaat is, onze jongens een stuk opvoeding te geven. Roomsche jongens van hen te maken. Roomsch in huis en Roomsch ook daar buiten, jongens waar iets vanuit gaat in 't dagelijksch leven waarin zij ver keeren. Spreker hoopt dat met de waardeerende belangstelling der pa rochianen en vooral van de ouders der jongens dat doel te bereiken. Hierna hield onze HoogEerw. heer Pastoor Mgr W. Völker de openings rede. Bijna 24 jaren, aldus Mgr., is het geleden dat Z D.H. de Bisschop van 's Bosch mij benoemde tot Pastoor der ik Kaatsheuvel gezien of ik begreep dat hier veel te arbeiden viel op gods dienstig, zedelijk en allerlei gebied. Met groot genoegen mag spreker con- stateeren dat er in deze 24 jaar zeer veel gebeurd is. Aan de hulp van God heeft het daarbij niet ontbroken. Doch ook Uwe hulp, aldus Mgr., heeft daarbij krachtig medegewerkt. Wel is er veel geld noodig geweest om alles daar te stellen, wel mag er eens geklaagd zijn, dat de banken in de kerk zoo duur waren, doch hij mag er op wijzen dat iet geld niet ongebruikt in de brand kast is blijven liggen, doch is aange wend om vele werken uit te voeren. Mgr. permiteert zich, datgene wat in die 24 jaren is tot stand gekomen, even de revue te laten passeeren. Toen Mgr. op Kaatsheuvel arriveerde, was de parochie Berkdijk pas gesticht. Dit werk is tot stand gekomen uitsluitend met Uw geld, M.H., uitsluitend met het geld van onze -parochie. Met het bouwen eener nieuwe pastorie, even eens met middelen uit Uwe beurs, was men bezig Het klooster was bouw vallig, voor de ouden van dagen moest gezorgd worden, nieuwe zolders, nieuwe kelders werden aangelegd, de oude pastorie werd verbouwd en ingericht voor verblijf van onze oudjes, alles met Uw steun en Uwe geldmiddelen. En voldoet thans deze inrichting nog niet aan de eischen die wij daara'.n zoo gaarne stellen, met Uwe hulp hopen we binnen enkele jaren een nieuw gebouw te zien verrijzen en tevens een groot nieuw gasthuis, dat volgens de eischen des tijds is ingericht. Onze scholen waren te klein. Door den bouw van nieuwe bewaarscholen konden we de oude lokalen eenigszins ontlasten, doch ook thans is er weer veel te weinig ruimte. 70-80 kinderen in één lokaal is èn voor de gezondheid èn voor het onderwijs zelve veel te veel. Mgr. hoopt nog eenmaal nieuwe scholen te zien. verrijzen voor zijne kinderen, de hoop van Kaatsheuvel en hij rekent van de gemeente, ook al kost het een geldelijk offer, in deze op den mildsten steun. En dan de kerk, het „Huis Gods" De oude kerk was in verval, was vee te klein. Een nieuwe tempel verrees „Gode waardig", „Kaatsheuvel een eer", waarover ieder slechts een woord van lof en waardeering heeft. En tot zijn grootste blijdschap mag Mgr. getuigen dat zijne parochianen een druk gebruik maken van het prachtige gebouw Doch de blijdste dag, aldus gaat spreker voort, is de dag van heden, nu hij over mag gaan tot de inzegening en opening van het patronaat, dat zijne jongens zal beschermen evenals eene hen hare kiekens beschermt onder hare vleugelen Zoo de jeugd, zoo de jongens zijn, zoo is de toekomst. Dan schetst de gewijde spreker het ontstaan van het pa'ronaatswerk, dat in 1845 in Elberfeld zijn oorsprong vond Een troepje schoolvrije jongens, die gevoelden dat hun verdere ont wikkeling op godsdienstig en zedelijk gebied in de maatschappij gevaar ging lijden, zoo zij geen verdere leiding genoten, namen hun toevlucht tot hun ouden onderwijzer. Deze begreep wat de jongens -noodig hadden en met behulp van den pastoor van de parochie Elberfeld werd het eerste patronaats- werk begonnen onder de bezielende en diepgevoelde leiding van den grooten Kapelaan Kolpin, die zelf tien jaren schoenmakersgezel geweest zijnde.be sefte waaraan zijne jongens behoefte hadden. Binnen enkele jaren telde Duitschland 400 patronaten met meer 10000 leden. Veel vruchten heeft het patronaatswezen reeds afgeworpen en Mgr. hoopt dat met Gods hulp ook hier 't werk niet zonder resultaat zal zijn. Jongens denkt aan het doel waar voor gij hier gekomen zijn. Gij moet hier gevormd worden tot godsdienstige jongens in merg en been, hier moet U worden bijgebracht liefde voor Gods dienst en Kerk. Een van de middelen die Uw Directeur daarvoor zal aan wenden, zal zijn, U in te wijden in de geheimen der Bijbelsche en Kerke lijke geschiedenis en in de liturgie der Kerk. Gij moet worden godsdienstige jongens, zedige en kuische jongens, wat gij zult worden door een gods dienstige, zedelijke opvoeding. De be dorven wereld wil de godsdienst uit de jongens uitroeien door U te voeren naar de bioscopen en de andere zondige genoegens die zij U biedt. Hier zult gij bewaart blijven voor die gevaren en tevens de gelegenheid krijgen U te ontspannen, U te vermaken zonder te zondigen. Speelt veel, speelt goed, want ais gij speelt zondigt gij niet. Toont U flinke leden van 't patronaat, 't Heeft veel geld gekost, doch toont gij U die offers waardig. Voor te eindigen en over te gaan tot de plechtige inzegening en intron! satie van het H. Hart, doet Mgr. een beroep op aller steun, vooral op die van de ouders der kinderen, op die der burgerlijke overheid, op die van de besturen der standsorganisatie's die zoozeer gebaat zijn met degelijke gods dienstige opgevoede leden, op de steun der vereeniging „Kaatsheuvels Belang" wier eerste devies zeker is de vorming en verdere ontwikkeling der schoolvrije jeugd. En evenals de pastoor van Elberfeld zoo blij was een kapelaan gevonden te hebben, zoo bij uitstek geschikt voor 't moeilijk patronaats werk zoo eindigt spreker met zijn blijdschap uit te spreken ook zoo'n WeiEerw. heer Van Kemenade, die tot bloei van Kaatsheuvel met Gods steun t groote werk in onze parochie op zich zal nemen. Alsnu ging Mgr. over tot de plechtige inzegening van het gebouw en de plechtige intronisatie van en toewijding aan het H Hart. De jongens zongen daarna het lied Aan U. o Koning dér eeuwen", met begeleiding aan de piano van den jongenheer van Woensel. De Burgemeester hield daarop de volgende toespraak HoogEerw. Heer Pastoor, Eerw Heer Directeur, Mijne Heeren. Als Burgemeester wil en kan ik deze zaal niet verlaten, zonder een kort maar oprecht woord van dank te brengen aan onzen HoogEerw. Heer Pastoor voor het totstandkomen van dit schoone patronaat. Hoewel het een groot finantieel offer voor de Kerk is, heeft hij toch niet geaarzeld aan den lang gekoesterden wensch zijner pa rochianen te voldoen Doch wat zullen al zijn goede zorgen, wat zal de ijver, de inspanning en de opoffering van den Eerw. Directeur vermogen, indien de ouders niet medewerken. En daarom doe ik een ernstig beroep op de hier aanwezige huisvaders. Spoort Uwe jongens toch aan om trouwe leden te zijn van het patronaat. Hier zullen zij. na een gepaste ont spanning. gevormd worden tot flinke, tot degelijke leden, tot mannen, waarop èn Kerk èn Maatschappij in de toe komst zullen kunnen rekenen. Steunt dus in alles Uwe geestelijke leiders, dan z^l dit schoone, dit prach tige patronaat, de vreugde zijn van onzen goeden Herderdan zullen de zorgen, de moeiten en opofferingen van den Directeur eenigszins worden beloond en dan zal het patronaat zijn en blijven „een zegen voor Kaats heuvel". De heer M. van der Wee, Voorzitter der vereeniging Kaatsheuvels Belang, sloot zich bij de woorden van den WelEdelAchtb. Heer Burgemeester aan, doch wenschte nog speciaal de ge voelens van de vereeniging Kaats heuvels Belang naar voren te brengen. Hij feliciteert Mgr. met zijn prachtig voltooid werk en hoopt dat de parochie heel veel vruchten van dezen arbeid moge plukken Hier wordt de grond slag gelegd voor het later leven en gedachtig het woord „wie de jeugd heeft, heeft de toekomst", verwacht spreker van dit werk het grootste, succes. Voor den Eerw. Directeur is in deze een prachtige taak weggelegd, n.l. het vormen van de steunpilaren der Kerk, van goede onderdanen der maatschappij Ongetwijfeld zijn de bel mgen door de jeugd hier opgedaan, eveneens de belangen waarvoor onze vereeniging is in het leven geroepen. Kaatsheuvels Belang sluit zich daarom gaarna aan de wenschen der vorige sprekers aan en hoopt dat de parochie door deze stichting in voortdurenden groei en bloei moge toenemen Kapelaan Van Kemenade dankt den Pastoor Mgr Völker, den WelEdelAchtb. Heer Burgemeester, de vereeniging Kaatsheuvels Belang voor de hartelijke woorden, waarin hij de voorbode ziet van de voortdurende belangstelling hunnerzijds, mede een belangstelling die hij nog hoog noodig heeft. Ingezonden Mededeelingen. "Verl;rijqb. bij ApolhenDrocjisterv] SPORT. Morgen (Esrsleo Pinksterdag)komt »Zaltbommel< 1 bij H. E. C. op bezoek, tot het spelen van een wedstrijd voor het tournool. Zaltbominel I is hier in Waalwijk genoegzaam bekend. Iedereen weet dat Zaltbomme! een prima elftal bezit, wat zij kort geledea nog hier hebben be wezen. H. E. C. krijgt dus morgen weer een waardige tegenstander. Wil* Zaltbom- mel kans hebben op den eersten prijs moeten zij H E. C een groote neder laag toebrengen Zij zullen zich dus zeer zeker van het begin tot einde wel geheel geven om 'n zoo gunstig mogelijk 'esultaat te bereiken. Op heden staat N. O. A. D. bovenaan met een over winning van 4—1. Zal het morgen anders zijn Wij zullen zien. Ia ieder geval Is H. E. C. zich wel bewust een flinke stevige ploeg tegenover zich te krijgen, zoodat het noodig is dat zij hun beste spel leveren willen zij niet Ingemaakt worden. We krijgen du9 morgen twee mooie hard werkende ploegen tegenover elkaar waardoor een spannende ontmoeting verzekerd is. Omrede dit de eenlgste wedstrijd Is hier in de omgeving verwachten wij een groote beiaagstelllng die deze wedstrijd dan ook dubbel verdient. De wedstrijd vangt aan om half drie. De Quick—Serie—wedstrijden. Na de twee succesvolle dagen welke reeds van de Quick—seriewedstrijden verloopen zijn wordt met enorme be Pinkerdag tegemoet gezien. En niet zonder reden, want dan komen pas de prachtigste wedstrijden aan, De vier winnaars van de vorige Zondagen zullen om de waardevolle prijzen komen strijden en hardnekkig zullen de wedstrijden worden. De eerste wedstrijd welke om 2 uur aanvangt vraagt reeds ieder belang stelling. Alsdan komen tegen elkaar N, O. A. D. Tilburg tegen Kaatsheuvel. Op papier lijkt ons N. O. A. D. de sterkste doch Kaatsheuvel heeft maar reeds te dikwijls bewezen tegen der gelijke ploegen iets buitengewoons te presteeren. Vermeld dient nog dat onze ex—internationale doelman H.v. Tilburg het N. O. A. D. doel zal verdedigen en wie zou zoo'n keper niet eens aan het werk willen zien, buiten gelaten nog de overige 1ste klas spelers welke in het N. O. A. D. XI—tal zijn opgenomen Om 3 uur krijgen we den wedstrijd voor onze plaats tusschen W. S. C. en Roodborstjes. Gezien het spel van beide ploegen 1.1. Zondag geven we de W. S. C.ers de meeste kans van winnen alhoewel zij het niet cadeau zullen krijgen. Aan belangstelling zal het in deze wedstrijd niet ontbreken. Om 5 uur krijgen we den laatsten en beslissenden wedstrijd tusschen de twee voorgaande winnaars. En wie zouden dat zijn. Gaan we onze voorspelling na dan zou het zijn N. O. A. D. en W. S. C. Als dat waar is dan is de belangstelling niet te overzien. Voet balliefhebber of niet, een ieder zal van dit voetbalfestijn willen genieten. Nie mand zal achterwegen willen blijven want zoo iets komt niet gauw weer. Om alles zoo goed en eerlijk mo gelijk te laten gaan heeft Quick voor twee goede scheidsrechters gezorgd welke door twee neutrale grensrech ters worden bijgestaan. De finale wordt geleid door Voltijn uit 's Bosch. Na deze breedvoerige uiteenzetting gelooven we wel dat het publiek er van overtuigd zal zijn tweeden Pink sterdag iets buitengewoons op het Quick —terrein te aanschouwen te krijgen zoodat een verdere aansporing tot bijwoning dezer wedstrijden over bodig blijkt. BURGERLIJKE STAND. RAAMSDONK. Burgerlijke Stand 1 15 Mei. Geboren: Maria C d v JacobusJcore en Adriana C Buijks Johanna d v QuirinuS de Veer en Maria K Witlox Adriana M d v Matheus H Kuijsters en Hendrica C van Strien Johan M z v Barend A Kramer en Paulina M Janssens Jacob J z v Marinus A Wuijten en 'Antonia H Sanner Josephus A M z v Josephus H Leijten en Adriana J M Heere. Overleden Jan B Broeders, wed van Th Kanters 71 j Adriana M Kuijsters. 1 dag Adriana J Dor- renboom, 70 j Antonie Bergé, echtgen yan Hendrika van Lang, 66 j Huiberdina J A van Daal, echtgen van Gijsbertus Boom, 64 j. Getrouwd: Adrianus de Groot, 28 j en Anna C M de Vos, 32 j Ja cobus H Stevens, 26 j en Anna M van Dongen, 24 j Hubertus Waas 28 j en Anna E van Seters, 23 j Barent J van Seters, 25 j en Cornelia A van Dongen, 22 j Johannes de Wijs, 38 j en Gerdina J van Krooy 24 j |ohannes C van Strien, 32 jen Hendrika Th van Dongen, 32 j Hendrik J van Achterberg, 32 j en Helena Middelkoop 31 j. Ingekomen Pieter van Haveren-Schott en gezin van Vlissingen Anna van der Schans van Dongen Petro- nella Kommers van Waspik Gijsbertus van Gils, van Medan (Ned. O.-Indië) Martinus J van Breemen van Vught Johannes Lambregts- Halters. van Oosterhout Hendrik J van Dongen, van Oosterhoiit Maria A Oomen, van Dongen. Vertrokken Adrianus P J Borren- bergs, naar Luijksgestel Adriana H Bax, naar Luijksgestel Sebas- tiaan van Dongen, naar Made Adriana Klavers, naar Tilburg Adrianus J de Jong, naar Geertrui- denberg Jenneke Blom, naar Den Haag Cornelia Werther, naar Hilversum Wilhelmus Schouten naar Sprang Dingeman Zijlmans- Verhagen en gezin naar Schermer- horn Anna M van Dongen naar Breda Maria Hompus, naar Made Elisabeth Fijneman naar Geertruidenberg Joachim B H Kamp-van Heeswijk en gezin naar Waspik Wilhelmina J Jansen naar Oosterhout Pietronelia M Jansen naar Oosterhout Neeltje Kortland, naar Geertruidenberg Antonius Verhoeven naar Dongen Adriana M Lodewijkus, naar Dongen Arie Dolk-van Mastrigt en gezin naar Oud-Beijerland Jacobus J Hui- bregts Prümmer en gezin naar Te- teringen. bij wielrijders. Schrijnende en smer- rande of ver ekken. Ve schroeide huid door de ton. Gebruik H. E. C.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 7