Ansichtkaarten Dames- en Heerenkleeding Corn. P. tao Zeist 81 WAALWIJKS BELANG, Zaterdag 13 Juni a.s. Chr. Zangver. „Hallelujah". Harmonie „St. Crispijn". 2 uur: Marktberichten. Schildersknecht Gevraagd HET ADRES naar maat is Kynologenclub Raamsdonksveer en Omstreken. Broodsoorten en Beschuit op de kiosk op de Markt. ONZE 34827 staan voortdurend onder controle van het STATION VOOR MAALDERIJ EN BAKKERIJ te Wageningen waar. door U steeds verzekerd is van de beste kwaliteit te ontvangen. M. C. Pl'LLES-HEESBEEN Grootestraat Waalw.jk. stellingsuren zouden volstrekt onvol doende zijn. De functioneering van den dienst zal aanmerkelijk gebrek kiger en trager worden en wij zijn overtuigd, dat de belangen van de ingezetenen dier gemeente bij eene degradatie in ernstige mate zullen worden geschaad. De ruimere gele genheid tot telegrafeeren en telefo— neeren, die om de wijze, waarop zij zou worden bediend, reeds niet zon - der bedenking is, kan voor 's Gra venmoer van geen beteekenis zijn, omdat die gelegenheid zich toch reeds moet beperken tot de openstelling van het controlestation en reeds thans door de hulpvaardigheid van de telefoon- houdster steeds de gelegenheid tot telefoneeren aanwezig is. Het staat dan ook wel vast, dat de toestand, die thans reeds onbevredi gend kan worden geacht, nog aan merkelijk slechter zal worden, waar tegen wij onze stem moeten verheffen. Wat gezegd is van het hulpkantoor te 's Gravenmoer is voor een groot deel van toepassing op dat van 's Grevelduin—Capelle. in deze ge meente is nauwelijks de bouw van eene nieuwe kantoorruimte voor het hulpkantoor voltooid en een nieuwe kantoorhouder aangesteld. Handel en industrie zijn te Capelle van die be teekenis, dat de degradatie tot post station niet kan worden doorgevoerd zonder ernstige schade te berokkenen aan degenen, die bij handel en in dustrie aldaar zijn betrokken. Onze Kamer is dan ook van ge- voelen, dat er reden is voor scepti cisme ten aanzien van de omzetting van de hiervoor aangeduide postkan toren in het district onzer Kamer, terwijl de voorgestelde degradatie van de hulpkantoren te 's Gravenmoer en 's Grevelduin-Capelle niet anders dan in ernstige mate handel en industrie van beide plaatsen zal belemmeren. Wij nemen dan ook de vrijheid onze beschouwingen in Uwe welwillende aandacht aan te bevelen. Door de tennisclub „Tioltib" alhier, is op het terrein van den heer Gragtmans eene nieuwe baan aan gelegd. Deze baan is geleverd door de N V. Utrechtsche Asphalt Fabriek te Utrecht, terwijl -de omrastering is vervaardigd door den heer den Teuling alhier. Het geheel maakt een prachtig effect in de houtrijke om geving daar ter plaatse. Naar wij vernemen zal de baan a.s. Zondag feestelijk worden geopend. Wij wenschen de club, welke momen teel uit 24 leden bestaat, het beste succes op haar nieuwe baan. De aandacht wordt erop gevestigd dat de kiezers die op 1 Juli as. bij de verkiezing voor de Tweede Kamer hunne stem in een andere gemeente wenschen uit te brengen dan in die waar zij op het oogenblik staan inge schreven (bijv. personen die binnen kort van woonplaats zouden verande ren of te voren reeds welen op 1 juli in een andere plaats te zullen ver toeven) dat ook zij in de gelegenheid daartoe zullen zijn in die andere gemeente te gaan stemmen, mits zij slechts vóór 17 Juni a.s. hetzij op het gemeentehuis van hun tegenwoordige of op dat van hun toekomstige ver blijfplaats hun wensch daartoe te kennen geven. Ten raadhuize zal men desverlangd verder van een en ander op de hoogte worden gebracht Wij ontvingen een paar inge zonden stukken waarin men zijn ver bazing uit over het niet-rijden van de sproeiwagen in deze warme dagen. Wij kunnen ons volkomen bij deze klacht aansluiten. Immers, zoo ooit, dan heeft het waarachtig nu toch wel zin dat de wagen dikwerf in dienst wordt gesteld, De Waalwijksche Zwemvereeni- ging heeft voor attractie en tot ani- meering der mooie zwemsport be sloten op Zaterdag 20 Juni e.k. een interressante wedstrijd te houden voor hare leden. Het leidt geen twijfel of hiervoor zal, gezien de vele goede zwemmers die wij in onze plaats reeds hebben, de belangstelling in niet ge ringe mate blijken. Naar wij vernemen stelt het bestuur ook weder zooals vorig jaar, aardige prijzen voor dezen wedstrijd beschik baar en hopen wij in ons nummer van as. Woensdag het geheele pro gramma te kunnen bekend maken. Naar we in Duitsche bladen lezen, is de hoogere vakschool voor de schoenindustrie in Pirmasens, door den Beierschen Landdag met alge- meene stemmen aangenomen. Reeds den tweeden dag na het bekend worden van deze definitieve stichting hebben zich uit binnen- en buitenland 32 leerlingen aangegeven. Met den bouw wordt direct be gonnen, zoodat men voorjaar 1926 gereed denkt Je zijn. De collecte der dames voor de versiering der tentoonstellingshallen heeft, naar wij vernemen het respec tabele bedrag opgebracht van f 500. CAPELLE. Ds. A. Meijers, Hervormd predikant alhier heeft voor het op hem uitgebracht beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Den Bommel bedankt. Bij de dezer dagen gehouden aanbesteding van het verfwerk aan de uitbreiding der Coöperatieve stoom- zuivelfabriek „De Toekomst" alhier werd als volgt ingeschreven J. de Lange, Kaatsheuvel f 425 T. den Hollander, Capelle f 382.50 J. de Groot, Capelle f 375.— Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. A.s. Zondag des voorm. ten half tien uur zal in de Ned. Herv. kerk optreden Ds. A. Meijeis. Jl. Dinsdagmiddag had zekere R. uit Sprang, terwijl hij de Hoogevaart afkwam fietsen, het ongeluk in de Vaart te rijden. Met den schrik en een nat pak kwam hij vrij. De jl. van kracht geworden kie zerslijst voor de gemeente Sprang- Capelle telt 2515 kiezers voor deTw. K. der S. G.. 2500 voor de Prov. Sta ten en 2459 voor den Gemeenteraad. In de Ned. Herv. kerk a.d Loon- schendijk zal op a s. Zondag des voorm. half tien optreden Ds. Jonkers uit Waspik. ALMKERK. 15 Juni a.s zal alhier een vergadering worden gehouden tot het oprichten van een Chr. Gem. Zangvereeriiging. De Chr. Gem. Zangvereeniging Oefening kweekt kunst", (Directeur de Heer N. Snijders) te Nieuwendijk heeft besloten 'deel te nemen aan het groot Nationaal Concours voor Harmonie, Fanfare en Zangverenigingen te Over- schie, 't welk gehouden zal worden in Aug. a.s. Woensdagmiddag brandde door onbekende oorzaak, het woonhuis van de Wed. Buizer (waarin een Brood drogerij van haar zoon was geplaatst) tot den grond toe af. Door 't flink optreden der burgerij, kon men de belendende perceelen behouden. As surantie dekt de schade. GEERTRUIDENBERG. Door den heer A. Bloks is in de buitenvest alhier een karper gevangen, welke een gewicht had van 12 pond. In de Ger. Kerk hoopt Zondag te half tien en te 3 uur op te treden, dr, Laarman uit Klundert. In de Evangelisatie hoopt Zondag a s. op te treden, ds. Jonkers uit Waspik. Zondag a.s. gaat Vitesse een vriendschappelijke wedstrijd bij T.S.C. Oosterhout spelen, We wenschen de Vitessers goed succes. Als bijzonderheid dient te worden vermeld, dat bij den jongenheer A. du Pont, heden een roode doffer is terug gekeerd. welke hij vermiste vanaf 24 September 1922 van een wedvlucht op Eisden. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. de komende tentoonstelling huisvesting met of zonder voeding te verleenen aan exposanten en hun personeel. Belangstellenden kunnen' zich in dezen wenden tot de Voorzitter of Secretaris der vereeniging „Kaatsheu vels Belang", de heeren M v. d. Wee en J. Tuerlings, met opgave van wat zij disponibel hebben, die hen met een commissielid der Waalw. Tent. in verbinding zullen brengen NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 11 Juni '25. Tusschen de Harmonie en de Fanfare itf de volgende regeling ge troffen met betrekking tot de te geven concerten. Het le concert der eerste vereeniging heeft plaats Zaterdag 13 Juni en der laatste op Maandag 22 Juni des avonds van 7 tot 9 uur, terwijl de volgende in dezelfde volgorde om de 14 dagen zullen plaats hebben. Dinsdagavond acht uur werd aan haar lokaal de Fanfare in optocht af gehaald door de Harmonie en de ge mengde zangvereeniging „Crescendo", waarna evenzoo gemarcheerd werd naar „Het Wapen van Amsterdam" onder opgewekte marschen. Hier werd de eerste door de beide andere ver- eenigingen gehuldigd om haar succes op het concours te Loonopzand. Onder afwisselende zang- en muziek nummers werd de avond verder ge zellig doorgebracht. Moge de wensch van den Directeur van „Crescendo" in vervulling gaan, dat de vriendschaps band tusschen de drie vereenigingen een duurzame zij In de jaarvergadering der Fanfare werd o.m. besloten den heer Mr. J. B. Sens (oud-stadgenoot) bij zijn komst binnenkort alhier een serenade te brengen wegens zijn succes bij zijn examen voor Mr. in de Rechten en hem tevens te benoemen tot rechts kundig adviseur der vereeniging Naar we vernemen zal de Fan fare der H. Familie deelnemen aan het op 2 Augustus a.s. te Herpt te houden festival. Waalwijk, 12 juni '25. Eieren 8*/29 ct. Varkens f .12—f 19. 's BOSCH, 10 Juni '25. Op de markt van heden waren aangevoerd 2021 stuks: 838 stuks hoornvee. 918 biggen. 58 zeugen. 76 schapen—lammeren. 131 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 285—f 440 p. st. Kalfvaarzen van f 270—f 430 p. st. Magere ossen en koeien van f 175f 275 Vette ossen en koeien vanf0.57Jpd lekw Vette ossen en koeien van f0 47Jpd2ekw Pinken van f 125—f 220 per stuk. Zeflgen van f 75—f 120 per stuk. Biggen van f 2.25—f2 75 per week. Schapen van f 25—f 50 per stuk. Lammeren van f 12—f 20 p.stuk. Aanvoer redelijk. Handel traag. Kaatsheuvel, 12 Juni '25. Nogmaals wijzen we op de lezing die Dinsdag 16 Juni om 7'/2uurinde zaal van den heer Joh Smit zal ge houden worden door den ZeerEerw. heer H. J. M. v. Kemenade, Rector van Huize Assisië te Udenhout, over de beginselen der R K. Staatspartij gesteld naast en tegenover de beginselen levende in de andere partijen. Zonder dat de vereeniging „Kaatsheuvels Be lang" zich met de politiek wil inlaten, meenen we, dat deze lezing met het oog op de naderende verkiezing, in breeden kring belangstelling zal wek ken en door alle leden zal worden bijgewoond. Direct voor de lezing zal de aanbesteding der muziekkiosk plaats hebben. Op het trottoir bij de winkel der firma Reijnen-de Visser is dezer dagen een benzinepomp geplaatst van de Continental Petroleum Mij. uit Rotter dam. De tank heeft een inhoud van 2000 Liter. Door de commissie voor huis vesting der exposanten e.a. der Waal wijksche tentoonstelling zijn in onze plaats adressen gevraagd van huis INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Kaatsheuvel, 11 Juni '2.~>. Mijnheer de Redacteur. Wilt U me nogmaals een plaatsje in Uw veelgelezen blad afstaan? Bij voor baat m'n dank. In het zeer slappe en nietszeggend verweertje van J. v. Amelsvoort, dat in elkaar, zit als droog zand, tracht bij zich te dekken met een nieuw gevon den argument.'Hij wil z'n leege woor den om zooveel mogelijk z'n eigen te redden met alle geweld opblazen. Maar zij gedragen zich tegenover zoo'n poging als een lekke voetbal. De inge pompte lucht ontsnapt meteen weer en de beroerde woorden blijven slap en leeg. 't Lust me niet, op al z'n uit- vluclitjes te antwoorden, doch bij de woorden waar liet gaat over de geld kwestie en eerlijken naam, meen ik verplicht te zijn een paar kantteeke- ningen te moeten maken, hopende, dat 't v. A. niet als een nieuwe misdaad zal aanzien. Hij schrijft wellicht'in een uiting van vreugde! „Het is komen vast te staan, dat de bewuste gelden allen zijn uitbetaald, dus dat noch Voorzitter, noch mijn persoon, noch .iemand anders de gelden in bezit kan hebben. En dat is liet voornaamste. Mijnheer de Redacteur, nu komt de aap uit den mouw. De geld kwestie hei voornaamste puntll Dat dit bij hem als hoofdmotief gold bij mij is 't nooit geweest, omdat ik reeds lang wist, dat dit in orde was dachten we vast en nu getuigt hij 't bovendien zelf. O, geldduiveltje, wat hebt ge een kwaad gestichtNu hij overtuigd is, dat dit in 't reine is, be schouwt hij de rest maar als bijzaak, 't Is nu voor eenieder wel duidelijk, waarom de kletspraatjes zijn rondge bazuind. Prachtig, prachtig!!! Ook schrijft van A. dat men om m'n laatste repliek zou lachen, als 't niet zoo diep treurig was. Misschien dat 't volgende verhaaltje, getiteld „Een on verbeterlijk broekjeover de treurig heid zegeviert. Het is circa een viertal jaren geleden, dat mij door een der leden van m'n personeel, de aandacht werd gevestigd op een jongen. Zij 't was een onderwijzeres, M. de K., had reeds verschillende klachten van hem vernomen en meende in 't belang der school mij daarop te moeten attent maken. „Maar juffrouw", was m'n antwoord, ,,'tkan onmogelijk waar zijn, Jantje gedraagt zich steeds netjes, is proper, zeer vriendelijk, gaat dagelijks naar de kerk. kortom, ik ben over hem tevreden en kan uw woorden mo,eilijk aannemen. Met nauwlettend oog hield meester Jantje in 'toog. bespeurde weinig zoo nu en dan wel eens klik ken en bleef hem houden voor „een brave Hendrik". Op zekeren dag ech ter worden /le woorden der juffr. be waarheid. „feen reiziger" komt bij meester z'n beklag doen over 't ventje. Innig vertoornd vertelt de man wat Jantje misdaan heeft. Hij gooide steeds met steentjes, slijk, houtjes, sneeuw ballen (ook in den zomer) naar hem, als hij passeerde, hij schreeuwde hem na, schold hem uit, enz., 't was een echte straatvlegel. Meester beloofde Jantje le zullen inpeperen. Met een ernstig gezicht en den vermanenden wijsvinger dreigend voor hem houden de, kreeg Jantje in 't openbaar een flinke reprimande, moest in 'thoekje en nablijven. Toen de school uit was, hield ik hem nog even na en wees hem terdege op 't verkeerde van zijn han delwijze. Mijn woorden maakten schijn baar indruk op hem, want, hoewel vol houdend dat hij onschuldig was, zei hij eindelijk: „Ik zal steeds braaf zijn". Een tijdje paste hij dan ook oogen- scliijiilijk goed op, zoodat hij het ver trouwen van meester, weer geheel had herkregen. Doch zie, op zekeren dag is Jantje z'n belofte vergeten en maakt zich schuldig aan kwaadspreken en groote leugens. Verontwaardigd over dezen vreeselijken misstap, moet hij een flinke straf ontvangen. Niet in t hoekje, maar een pak voor z'n broekje. Nu is Jantje vertoornd op z'n meester, hij vervalt van kwaad tot erger. Hij raast 'en tiert tegen anderen over z'n meester, die 't toch zoo goed met hem meende, schelt hem uit voor alles, wat men van een onverbeterlijken deugniet verwachtzegt, dat meester hem zoekt, hem niet kan velen en daarom onver diend gestraft heeft. Uit baloorigheid schuwt hij eenigen tijd meesters tegen woordigheid, doch eindelijk komt hij weer gedwongen op school. M'n hoop op verbetering is nu vervlogen. Een harde straf wordt toegediend in tegen woordigheid van anderen en daarna moet hij tot beschaming dicht bij de deur alleen staan. Plotseling ontvlucht hij de school.-Meester en de aanwezigen kijken hem medelijdend na. 't Is zoo doodstil, eenieder is onder den indruk. Lintje spoedt zich naar huis en kruipt zonder eten of drinken, onder voor wendsel dat hij niet lekker is, maar zeer onder den indruk van de harde woorden van dèn meester, diep onder de dekens. De wroeging van. zijn. geweten doet hem keeren en draaien, maar slapen, dat gaat niet. Zoo brengt hij den nacht door en maakt dan,een kloek besluit om meester ernstig beter schap te gaan beloven. Op een oogen blik dat ik alleen in school ben, komt hij met looden beenen en knikkende knieën naar binnen. Met een beleefd en vriendelijk groetje stapt hij naar me toe en zegt „Ik heb u door m'n slecht gedrag be droefd ik heb u, die 't toch zoo goed met me meent hard gevallen, o, wil 't kwaad me toch vergeven, want anders kan ik niet meer leven". Terwijl mees ter hem wat hardhandig bij 'tooi* neemt en onderwijl in de oogen ziet, waaruit tranen rollen die schijnen te spreken, wordt z'n hart week en ver geeft hem alles, wat hij ooit mocht hebben misdaan, als hij z'n rechtvaar dige en verdiende straf zal hebben af gemaakt. Meester dicteert de strafre gels, die den anderen morgen klaar moeten zijn. Jantje komt echter 's mor gens niet op school, niemand weet waar hij is. 's Middags laat meester thuis informeeren en naar 't strafwerk vragen. Ietwat verlegen zegt 't kerel tje: „Ik kom dadelijk zelf bij meester". En werkelijk een kwartiertje later, daar verschijnt hij. „Meester", zegt hij bedeesd, nadat hij in de spreekkamer gelaten is, „ik heb uw strafwerk niet af, doch ander gemaakt» dat veel lan ger en m.i. beter lijkt". Wat zegt u daarvan? Onderwijl neemt hij z'n pet af, die hij tot heden heeft opgehouden. „Ga maar heen, ik zal 't wel eens na kijken en vanmiddag bescheid geven." „Dag meester". „Dag Jan!" doch merkt aanstonds, dat 't geen eigen werk is't zit bovendien vol gro ve taalfouten. Kortom, 'meester kan geen genoegen nemen met 't ingelever de werk en jaagt Jantje als een onver beterlijken bengel van school, waarop hij niet meer mag komen, eer het ge dicteerde strafwerk is afgemaakt en in 't openbaar de belofte gedaan, dat hij voortaan geen ondeugende streken meer zal uithalen en niet meer zal lie gen. .Meester hoopt innig, dat deze straf een gunstige uitwerking zal heb ben, anders vreest hij voor Jantje's toekomst. DE MEESTER VAN BERKDIJK. LAATSTE BERICHTEN. MADE. In de hedenmorgen gehou den Raadsvergadering is besloten de prijs voor het electrisch licht te bren gen op 30 ct. per K.W.U. en de bovengrondsche leiding voor een ge deelte om *te bouwen in eene onder- grondsche. Verder werd nog besloten zulks naar aanleiding van de Zondag 1.1. plaats gehad hebbende groote brand, in de politie-verordening eene bepaling op te nemen waarbij het verboden is in de onmiddellijke omgeving van riet- mijten te rooken. Aan het Wit Gele Kruis werd een subsidie toegekend van f300. Uitvoerig Raadsverslag volgend nummer. Donderdag 2 Juli zal eene open bare raadsvergadering worden gehou den waarin de secretaris, die ais an den dag herdenkt waarop hij voor 25 jaar geleden als zoodanig werd be noemd, zal worden gehuldigd. AGENDA. WAALWIJK. Zaterdagavond 13 juni 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Zaterdag 13 Juni. Witte Bioscoop, „De Bruid van den Hollander", 8 uur. Zondag 14 juni. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 14 Juni. 12'/2 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", mannenkoor. Musis Sacrum. Zondag 14 Juni Witte Bioscoop, „De Bruid van den Hollander" om 6 en 8'/2 uur. Dinsdag 16 Juni. Repetitie W GV. Donderdag J8 Juni. Musis Sacrum. Vergadering Vrijz. Dem. Bond. 8 uur. ADVERTENTIëN. Adres: G. BIJNEN-Pullens, Schilder, BAARDWIJK. 34894 VERSCHENEN s der nieuwe kerk van St. Jan Baptist. Winkeliers, Hoteliers enz die zich met den verkoop daarvan willen belasten, kunnen zich vervoegen van onzen kantore. 33187 Verkoopsprijs 5 cent waarop 20°/0 korting. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. VOOR 34203 WAALWIJK bij de Markt. Tot op 15 Juni bestaat nog gelegenheid tot inschrijving van honden voor de Tentoonstelling op ZONDAG 21 JUNI a.s. Ingeschreven werd o. m. reeds voor: 19 Duitsche herders, 4 Hollandsche herders, 2 Belgische herders, 2 Groenendaelers, 1 Duiische dog, 1 Malthezer leeuwtje, 3 lersche Setters, 1 Duitsche staande jachthond. 1 Tax. 1 Fox terrier, 3 Chiens de Bry. enkele B luviers en 2 Duitsche pinchertjes, Vooral voor liefhebbers uit WAALWIJK en OMSTREKEN zijn dus nog mooie klassen open. 34893 Adres van den Secretaris J. NOORLANDER, Keizersdijk G 13. 2 99 34891 iï-1 U L%. B35TS55SÏ5S5MS5E£:: Waarom die onnoodige kwellingen verdragen van huiduitslag, enz. Krabt niet, Akker's Klooster balsem zal den jeuk doen bedaren, ver zachting en genezing brengen. WGGStGT o *ciuc ncihj

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 14