rookte en toen ik hem zei dat hij dat niet mocht doen daar, zei hij brutaalweg dat hij dat zelfs moest weten en hij het wel eens wilde zien Verder zou ik de bepaling ook nog opnemen dat bij olievaten niet mag worden gerookt binnen een afstand van 20 M. en dat niet meer dan 25 L. in voorraad mag worden gehouden. Stijnis. Als in de nabijheid van het riet niet mag gerookt worden, dan zal het niet branden ook. Door olie of benzine komt niet zoo gauw brand. Voorzitter De opperbrandmeester had er bezwaar tegen. Segeren Azn. Als hij schipper was zou hij zoo niet spreken. Als men daar gewoon borden plaatst is men al ver. Voorzitter. Die komen er ook. Stijnis. Ik zou het rooken op ge meenteterrein heelemaal verbieden Voorzitter. Dat kar», maar ook op particulier terrein moet het rooken in de nabijheid van rietmijten worden verboden. Ik zou zeggen dat op een afstand van 10 M. het verboden is tc rooken. Stijnis Is het verboden in de kom van de gemeente te zwemmen Voorzitter. Dat mag worden gedaan 300 Meter ver, niet zichtbaar v. d. weg Stijnis. Nu liggen ze aaar een ge- heelen dag in de haven. Ze kruipen dan eens uit het water, steken een sigaret aan en gooien later die bran dende sigaret achteloos in het riet. Geloof maar gerust dat Zondag zoo de brand is ontstaan. Daar mag wel eens op worden ge let want het is er een boel. Ze kleeden er zich aan en uit. Voorzitter. De jongelui zijn tegen woordig zoo brutaal en dikwijls onbe schoft er bij, dat het gewoon nergens op lijkt. Dat zag men aan dat jong mensch die ik zei: dat hij zijn sigaret moest weggooien en daarop antwoord de dat moet ik weten. Dat is toch wel het toppunt. Van der Reijdt. Men moet maar eens een goed voorbeeld stellen, dan zul len ze wel wat fatsoenlijker worden. Voorzitter. Met de kiosk was dat ook het geval. Toen dacht men ook dat men daarop maar gerust kan springen en sjouwen. Stijnis Het mooiste is dat die jon gens aanhoudend schreeuwen alsof er een verdrinkt. Komt men dan aange- ioopen, dan wordt er gelachen. Het gevolg zal zijn, dat als er werkelijk eens ongelukken gebeuren, er niemand meer heengaat. Voorzitter. We zullen de politie er op laten letten. Wij krijgen nu nog het verzoek van het hoofd der school om een bepaling In de verordening te willen opnemen waarbij het verboden is dat kinderen beneden de 16 jaar op openbare we gen zich rookende bevinden In het adres wordt er op gewezen hoe slecht het rooken voor kinderen is en men het bij het onderwijs kan bespeuren of een jongen rookt. Stijnis. Als tegen een jongen die op straat rookt, procesverbaal wordt op gemaakt, hoeveel straf krijgt hij dan Voorzitter. Dat zal een paar g ilden zijn. Stijnis. Hij die de sigaretten of wat ook verschaft, moest strafbaar zijn. Van der Reijdt Dat is ook moeilijk want dan zou een jongen voor zijn vader geen pakje tabak meer mogen halen. Ligtvoet. Wil men het kwaad goed bestrijden, dan verdient het toch wel aanbeveling, dat de gever wordt ge straft, anders zal men niet veel berei ken. Moet een jongen nu een pak tabak halen, dan krijgt hij een sigaret toe en die geeft hij niet aan z'n vader, maar rookt ze zelf op. De heer van der Reijdt meent dat het de bedoeling van het hoofd der school niet is om het zoover te bren gen. Als een jongen eens een proces verbaal krijgt, dan zal hij het wel laten in het vervolg, daar zullen zijn ouders dan wel voor zorgen. De bedoeling van het onderwijzend personeel is meer om het euvel op een gemoede lijke manier er uit te krijgen. Spreker zegt met groote belangstel- ling een ouderavond te hebben mee gemaakt en alle ouders die daar aan wezig zijn geweest, zuilen wel over tuigd zijn van het groote kwaad en hun kinderen het rooken verbieden, zeker ze daarvoor niet in de gelegen heid stellen. Ligtvoet. Een onderzoek schijnt toch uitgemaakt te hebben, dat 75 pCt. al rookers waren en dat is toch, dunkt me. nog al sterk. Van der Sluis. 16 jaar zijn direct nu geen schoolgaande kinderen meer en als het rooken nu werkelijk van zulk een slechten invloed op het onderwijs moest zijn, dan zGuden de meisjes heel wat beier bij moeten zijn dan de jon gens en daar bemerkt men toch ook niets van. Het voorstel van Burg. en Weth. wordt aangenomen. 2. Wijziging bouwverordening. De Voorzitter deelt mede dat deze wijziging noodzakelijk is door de ver plichting die de Raad op zich heeft genomen bij het besluit tot toetreding bij de Waterleiding. Alle woningen moeten bij de drink waterleiding worden aangesloten tenzij men goed water heeft, dat zal worden vastgesteld door eene commissie. Siijriis. Waarom niet Een boer moet ook maar goed drinkwater drinken. Dikwijls zeggen die dat ze goed drinkwater hebben, maar het is er dan naar. 't Ligt er aan wat je goed drink water noemt. Onlangs was ik hier in een café en vroeg of ik mijn handen even kon wasschen, maar het water zag er zoo vuil uit dat het wel leek of het van den mestput kwam. Een juffrouw vroeg er om een glas ranja, maar toen men met het water van achter kwam had ze al genoeg, want het leek meer op paardendan op hier nogal stijf gehouden worden. Segeren Azn Dat zal nogal mee vallen, want de concurrentie is hier tegenwoordig zeer scherp. Voorzitter. Er zijn altijd van die zaken in een huishouden noodig die men hier niet zoo gemakkelijk kan krijgen. Ligtvoet Die dan naar Breda willen, kunnen dat met de trein doen. kost haast niets meer. Norbart. Het zou niet in den haak zijn om daar subsidie aan te geven. Van der Sluis. Voor het Land van Heusden is het iets anders, daarheefi Sfiukgeloopena Voeten verzachten genees! men met PUROL water. Die juffrouw luste geen ranja meer j het zin. en de boerin begreep eerst maar niet Van Beek. De provincie geeft ook waarom. Ze zal nu voortaan achter de alleen maar subsidie aan die gemeen- kwasi wel bij het water doen. ten weike geheel geïsoleerd liggen. Segeren Azn. Zulketoestanden komen De heer Van der Reijdt wijst op het hier niet voor. Ik kom voor Made op. groote belang van eene goede com- Stijnis. Het was hier, vlak bij, in municatie. Wordt door de gemeente subsidie gegeven, dan heeft men recht van zeggingschap in de dienstregeling en zal men ook niet voor het feit Wagenberg. Adres van het Wit-Gele Kruis, hou dende verzoek ook voor dit jaar een subsidie van f300 te willen verleenen. De Voorzitter zegt dat Burg. en Weth. voorstellen f300 te verleenen, maarte vragen dat voortaan een rekening en verantwoording zal worden overgelegd. De heer Van Beek merkt op dat de verpleegster weggaat en men er tot nu toe nog niet in is geslaagd een andere te krijgen voor dat geld. Ze vragen allemaal veel meer. Voorzitter. Feitelijk moet het zoover komen dat zoo'n vereeniging zichzelf kan bedruipen. Stijnis. Er zijn wantoestanden die niet zoo gemakkelijk zijn te veranderen Zijn ze ziek, dan geven ze zich als lid op. De heer Van Beek zegt dat dit wel wordt gezegd maar dat dit niet het geval is Hij zelf is van het Wit-Gele Kruis penningmeester en hij kan ver klaren dat niemand eerder hulp kan krijgen dan nadat hij 3 maanden lid van de vereeniging is geweest. De heer Norbart meent dat, wanneer de contributie lager was gesteld meer deren als lid zouden toetreden. Voor velen is de contributie te hoog. De heer Stijnis gelooft niet dat dit de oorzaak is. De heer Ligtvoet merkt op dat het Wit-Gele Kruis zich wel in veler be langstelling mag verheugen, want bijna alle vereenigingen hebben al concerten gegeven ten bate dier vereeniging. De heer van Beek zegt dat het juist de boerenbevolking is die nog niet gemakkelijk als lid wil toetreden. Van der Veeken. En toch beginnen die zoo zoetjes aan ook al het groote nut van deze vereeniging in te zien, want zoo nu en dan komt er een bij. Ligtvoet Ze moeten eerst maar eens ondervinden het groote gemak en de hulp die men van de vereeniging kan hebben. Van der Sluis. De contributie blijft die nogal op peil. Van Beek. Er zijn zoo wat een 25 nieuwe leden bijgekomen en nu zijn de inkomsten zoo wat hetzelfde Het kan misschien nog een paar gulden schelen. De oorzaak hiervan is dat de meer gegoeden hun bijdragen wat lager hebben gesteld. Stijnis. Die doen het ook louter uit steun. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van Burg. en Weth. aange nomen Adres van de Autobusonderneming Geertruidenberg De Voorzitter deelt mede dat adres santen eene subsidie vragen, ook aan Ged. Staten. Men zal dan steeds met een goede bus over Made, Oosterhout naar Breda rijden. Burg en Weth. steller»»voor eene subsidie van f 200 te verleenen. Norbart. Nog kort geleden is door de directie der tram een dergelijk ver zoek ingekomen waarop afwijzend is beschikt. Voorzitter. Dat kwam toen meer omdat er nog een andere autobus onderneming was. De menschen hebben veel onkosten. Zoo moeten ze alleen in Breda al f120 staanbe- lasting betalen. Stijnis. Dat is toch wel een heele gekke verhouding. Die bussen brengen de menschen ailemaal naar Breda en dan moeten ze nog geld betalen Dus nu moeten de neringdoenden maar zien dat hun belastingcenten worden ge bruikt om het de menschen gemakke lijk te maken hun inkoopen in Breda of Oosterhout te gaan doen. Van der Sluis. Het is pure onzin dat die menschen in een autobus kruipen om in een naburige gemeente een pond koffie te gaan koopen. Ligtvoet. Breda plukt er de vruchten van en die moeten dan ook maar subsidie geven. Voorzitter. Dat doet Breda absoluut niet. Met concessie verleenen aan de tram is zulks ook nooit het geval geweest, Van der Veeken. Een vroegere bur- gemeester zei altijd, ze komen toch wel. Segeren Azn. Het is heelemaal geen algemeen belang om aan zoo'n bus subsidie te geven. Eerstens hebbende neringdoenden er schade aan en twee- dens wat is de zaak. Een vrouw die naar de stad gaat neemt f25 mee. In werkelijkheid heeft ze maar voor f 10 noodig, maar ze ziet zooveel voor de winkels dat ze 's avonds de f25 wel kwijt is en thuis komt met een hoop rommel die ze niet noodig heeft. komen te staan dat de tarieven wor den verhoogd. De heer Segeren Azn. meent dat de onderneming zich nu zelf goed kan bedruipen, nu er geen concurrentie meer is en subsidie gaan geven acht hij de inwoners dupeeren. De heer Van der Reijdt stelt voor dat f200 subsidie wordt gegeven mits ook door Den Hout subsidie wordt gegeven en door de Provincie. Segeren Azn. Maar ik stel voor afwijzend te beschikken Het voorstel van Burg en Weth. wordt met 5 tegen 4 stemmen ver worpen. Voor het voorstel stemden de heeren Segeren Wzn., Van der Reijdt, Van der Veeken en Stijnis. Tegen de heeren Ligtvoet. Segeren AznVan Beek Norbart en Van der Sluis. BINNENLAND. Aan het verslag van curatoren over den staat van den boedel van de stichting „Spaarfonds voor bodem- cultuur" te Leiden ontleenen wij Het Spaarfonds voor Bodemcultuur werd als Stichting opgericht in 1918. Het grondkapitaal was f 1000, dat einde 1922 door toevoegingen uit de winst was aangegroeid tot f8 950. Het beheer heeft zich gekenmerkt door ondeskundigheid, lichvaardigheid en misleiding. De oorspronkelijke op zet van bevorderen van bodemcultuur, althans het beleggen in werken van bodemcultuur. trad spoedig op den achtergrond. Einde 1922 was van de verzamelde gelden ongeveer slechts '/4 in gronden, daarentegen '/2 in credieten, in gebouwen en effecten gestoken. Het streven om gunstige resultaten te kunnnen aanwijzen, heeft het geheele beheer beheerscht, eri tegen misleidende voorstellen werd daartoe niet opgezien. De verliezen zijn in hoofdzaak ge leden op belegging in verleende cre dieten, verder in effecten, in deelne mingen, in ondernemingen en in 't kantoor gebouw. Het verlies uit beleg ging in effecten alleen bedraagt f 102,617 Het zwaartepunt der beleg gingen en daarmede tevens der verlie zen. kwam spoedig in credieten te liggen. Toen men inzag dat belegging uitsluitend in onroerend goed, gevaarlijk was voor de liquiditeit, en niet voldoende rendeerend was. ging men meer over tot de credietverleening, in afwijking van de plannen bij de oprichting. Deze credieten werden lichtvaardig zonder voldoend onderzoek naar de mogelijkheid van terugbetaling en vaak zonder voldoende vasielling van de voorwaarden verleend Zoo werden voor het crediet aan de N V. Werf Akerboom, dat ruim f 580,000 beloopt alleen in de akte van crediet hypotheek voor de eersie 150000 gulden eenige voorwaarden vastgesteld, maar omtrent de voorwaarden der verstrekking van verdere gelden be staan alleen eenige brieven. Curatoren taxeeren, dat van crediet ten hoogste plm. 8 mille te innen zullen zijn, zoo dat deze post een onherstelbaar ver lies bevat van f 500.000. Ook andere credieten van twijfelachtig gehalte werden gegeven, o.a. aan een winkel bedrijf en kousenfabriek welke thans f 72 000 schuldig is, waarvan geen 50 pCt terecht zal komen. De L. E. M. V. O. G. kreeg een crediet tot boven de 2 ton bij welks afwikkeling het Spaarfonds voor bodemcultuur reeds eenige verliezen leed en nog zal lijden door tekort op een in betaling genomen vordering op de N V. Rijn en Gouwe. Bij de faillietverklaring stonden we gens credieten uit f 883,628, waarvan, naar curatoren thans schatten, niet meer dan f 208 520 inbaar zal zijn, zoodat op credieten een verlies wordt geleden, dat geraamd is op f 675,407. De resultaten, tot heden met den gedeeltelijken verkoop van onroerende goederen, waren niet onbevredigend daar prijzen niet onbelangrijk boven taxatie, konden worden bedongen. Wat voor de gronden en boerderijen in Noord—Brabant te piaken zal zijn, achten curatoren onzeker. De inventa rissen zullen bij te gelde making wel eenig resultaat opleveren, daarentegen is te vreezen dat de incourar.te fond sen teleurstelling zullen geven De ver liezen uit credieten zullen moeilijk verder te beperken zijn, gegeven de gedacht. zwakheid van debiteuren terwijl het verlies van ongeveer 5 ion bij de N V. Werf Akerboom, die op vordering van curatoren in likwiaatie is getreden. üal niet te vermijden is. In het aigemeen blij ken curatoren de betalingscapaciteit der debiteuren te hebben overschat. Curatoren verwachten dat een uit- keering aan concurrente crediteuren van 40 a 50 pet. mogelijk zal zijn. De onzekerheid omtrent de opbrengst van het onroerend goed maakt meer pre ciseering bezwaarlijk. Mocht echter worden beslist dat houders van contributiebewijzen schuld- eischers zijn, dan zoude het bedrag der concurrente vorderingen kunnen toenemen met ongeveer 2 ton, waar door het percentage met '/s zou dalen. Wat betreft strafrechterlijke aanspra kelijkheid der leden van het oude be stuur hebben curatoren nog geen feiten gevonden die h.i. tot inmenging van de justitie aanleiding geven. De mees te bepalingen der strafwet die in aan merking komen o.a artikel 336 W. v. S. omtrent het opzettelijk openbaar maken van onware balansen be perken zich tot bestuurders of commis sarissen van naamlooze vennootschap pen of coöperatieve vereenigingen, zoodat bestuursleden eerier stichting hieronder niet vallen. Hetzelfde geldt voor de meeste bepalingen omtrent benaadeeling van schuldeischers bij faillisement o,a, 347, W. v. S. Voor civiele aansprakelijkheid der gewezen bestuursleden voor verliezen, geleden door handelingen, gelegen' buiten het in de akte van oprichting aangegeven doel der instelling of dooi ernstig verzuim in de vervulling van hun mandaat achten curatoren meer kans aanwezig. Het maakt nog een punt van onderzoek bij hen uit, of zij hiertoe over zullen gaan, waartoe zij ook willen afwachten, welke verliezen de afwikkeling van de zaken o.a. het crediet aan de N V. Werf Akerboom zal uitwijzen. Voor den boedel is hiervan echter niets van beteekenis te verwachten met het oog op de finantieele draagkracht der betrokkenen. Pogingen van het bestuur om een accoord voor te stellen, hebben niet tot een resultaat geleid, althans is geen ontwerp accoord gedeponeerd. „Futura" in moeilijkheden. De Katholieke uitgeversmaatschap pij „Futura" te Leiden, die voor twin tig jaar door de uitgave van het Ka tholiek Sociaal weekblad en populaire politieke brochures zooveel voor onze katholieke sociale ontwikkeling heeft gedaan, verkeert in finantieele moei lijkheden. Er zou een nadeelig saldo van meer dan anderhalf millioen gulden gecon stateerd zijn, wij hooiden zelfs een cij fer van 17 ton noemen. Een der commissarissen van de ven nootschap is minister Aalberse die, naar men zegt, voor omstreeks een ton gouds in de onderneming geïnteres seerd zou zijn, welk bedrag wel als verloren zou worden beschouwd. Futura" is behalve van het „Katho liek Sociaal Weekblad" en van het katholiek weekblad „de Voorhoede" ook uitgeefster van het katholieke dag blad „Het Centrum" en van het Leid sche Katholieke orgaan. Het verder voortbestaan dezer uitgaven moet ern stig in de waagschaal gesteld zijn. Behalve een drukkerij te Leiden be zit de maatschappij ook drukkerijen te Utrecht en te Arnhem. De laatste drukt oa. een plaatselijk bijblad van „Het Centrum". Het katholieke dagblad „Ons Noor den" te Groningen, dat ook met „Fu tura" geliëerd was, is bijtijds daarvan losgemaakt, terwijl de „Grondwet" te Roosendaal een aparte maatschappij is, hoewel toch ten nauwste met het Cen trum verbonden. De directeur der vennootschap, de heer Arnold Smits, moet zich sinds eenigen tijd in de Belgische badplaats Blankenberge bevinden, tot herstel van zijn geschokte zenuwen Aan den directeur van de katholieke Nieuwe Haarl. Crt." den heer van der Griendt, is een onderzoek naar den geidelijken toestand van „Futura" op gedragen. Av. Men schrijft aan het „Handels blad" Volgensde „Neptune" van Antwerpen, heeft de Belgische generale staf in de laatste helft van Mei j. 1. een groote oefeningsreis gehouden in de buurt van Hasselt. De daarbij gehouden oefening geeft het beeld, dat de Belgische legerlei ding zich van een toekomstigen oorlog maakt, als 't bezet gebeid ontruimd zal zijn. Aan de oefening toch lag de ver onderstelling ten grondslag, dat de vijand zijn legers aan weerszijden van den Rijn verzamelt en wel met de noordelijkste legergroep in de streek van Bocholt, Geldern, Munchen—Glab- bach en Dusseldorf. Daartegenover trekken twee Belgische legers zich samen tusschen de Schelde beneden Maastricht; verder zuidelijk zijn andere, blijkbaar Fransche legers —Neerharen bezetten, terwijl net zuide lijk aansluitend leger krachtig de Maaslinie moet vasthouden ten zuiden van Neerharen. In deze Maaslinie is een vak van 2 K. M, dat op ons grondgebied is gelegen Voorts maakt, volgens de veronder stelling het geheele Belgische leger (16 divisies) front tegen onze zuidelijke grenzen, terwijl de Belgische generale staf blijkbaar rekent op een aanval van de vijandelijke noordelijke legers. Tusschen beide legers bevindt zich Nederlandsch grondgebied, Noord brabant en Limburg dat in dezen gedachtengang onherroepelijk het too- rieel reeds van den eersten strijd zou worden.Dit ware slechts te voor komen indien de partij aan wie de gresschending word toegedacht, te voren er van overtuigd is, bij grensoverschrij' ding een krachtig Nederlands veld leger tegenover zich te vinden. Ter overdenking aan „ontwapenaars" en aan hen, die het Nederlanasche veldleger het noodige willen onthou den. In „Stemt Rood", het verkiezings orgaan der S. D. A. P. lezen we „Verbijsterend en ontstellend is het hoeveel geld wij desondanks aan het leger hebben ten koste ge egd. In de oorlogsjaren werd niets gespaard. Al leen voor het leger werd uitgegeven in 1914 f 110 000 000 in 1915 f 220 000 000 in 1916 f 259 000 000 in 1917 f 282 000 000 in 1918 f 373.000 000 in 1919 f 171 000000 Samen Indeoorlogsjaren f 1.415 000 000 dus bijna anderhalf milliard guldens, waarvan het volk nu nog elk jaar de hooge belastingen moet opbrengen." En de goe gemeente gelooft het wel Nochtans je reinste boerenbedrog. Wam de Kamerfractie der S. D. A. P. heeft van 1914 gestemd voor de be- grootingen met resp. 110, 220, 259, 282, en 373 millioen. Zij is dus mede aansprakelijk voor het aandeel van l'/4 uit de anderhalf milliard guldens. En bovendienhet toppunt is wel, als een partij, die zelf mede „schuldig" staat aan deze uitgaven voor het leger, thans met die cijfers stemming komt maken onder de kiezers tegen een ministerie, dat eerst aan het bewind kwam, toen het geweldig accres der uitgaven reeds was geëndigd en het cijfer met 60 0/° daalde. Onder het Kabinet Ruys daalde het eindcijfer der begrooting van oorlog van 171 tot 58 Millioen en bleet de gulden 100 cent waard. Minister Colijn heeft te Rotterdam eene politieke rede gehouden. Uit de rede van den Minister stippen wij het volgende aan. Spr. vatte het a. r. program in één woord samen ais ongrepte handhaving van onze nationale zelfstandigheid naar binnen en naar buiten. Naar bui ten door een goedgeschoolde diplomatie en een deugdelijke weermacht, voor zoover door den toestand der inter nationale rechtsverhouding geëischt. Naar binnen in de eerste plaats door de bewaring van de orde in onze nationale huishouding. Bij de periode van 1925—'29 zal in menig opzicht moeten worden geconsolideerd en vol tooid, wat in 1922-.25 is verricht. Spr. herinnerde er aan, dat Nederland, dat in 1923 s echts kon leenen tegen 6'/a o 1° en dan nog onder voorwaarden van nieiconverteerbaarheid, en dat in 1924 een leening, hier te lande geplaats, niet geneel volteekend zag, aan den rand der inflatie heeft gestaan. Nu zegt Wibaut, dat het bubget te vlug sluitend is gemaakt. Maar, als dit langzamer was geschied, dan zou men nu de tegenvallers niet kunnen dragen, dat reeds in het Invaliditeitsfonds moet worden gestort en dat het Ouder- domsfonds 5 millioen meer eischt, dan zou voor 1926 niet een sluitende begrooting zijn verzekerd, hetgeen thans wel het geval is. Spr. is verheugd, dat er thans op verschillende wetgevend gebied rust is gekomen, waardoor de gelegenheid wordt geboden voor arbeid aan onder- werden als de Zondagwet, de Bios coopwet, de afschaffing van de Staats loterij, het ontwerp betreffende de Vaccinedwang en vooralden vrede in de industrie. Tenslotte wees spr. op de handha ving van onze nationale zelfstandig heid in de bewaring van den Christe lijke grondslag, waarop ons nationaal volksleven is gebouwd het Christe lijk gezin en huwelijk, waaraan men telkenmale traeht te wrikken. Spr. zeide de indiening van het ontwerp tot subsidieering der Olym piade te hebben kunnen verhinderen, maar dit niet te hebben willen doen op dezen grond. Spr. zou door mid del van de staatssubsidie, door de daarbij als voorwaarde te stellen heiliging wan den Zondag, tegenover de geheele wereld een getuigenis hebben willen zien gegeven van ons Christelijk volkskarakter. Een groep va» 3 zeevllegtuigen onder bevel van den luitenant ter zee le klasse C. A. Weemhoffis hedenochtend om 7 uur uit De Mok vertrokken naar Kopenhagen. Nabij Schiermonnikoog werd gedaald om brandstof bij te >r> o.K». «rv*- Wordt vervolgd. ^.i i ui uuuuiiitct jjci i

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 2