DE ECHO VAN HET ZUIDEN No. 48. Woensdag 17 Juni'25. 48e Jrg TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 16 Juni 1925. De Liedertafel „Oefening en Ver maak" zal Zondagmorgen ten l2'/2 uur een matinée'geven>p de kiosk*op,de Markt. Uitgevoerdlzullen^worden 1. De Rots in Zee, R. Hol. 2. Deus in nomine tuo, W. Kools. 3. Minnerzangers Meilied, I. Oilman. 4. De Deerne, W. Kools. Het blijkt telkens al meer en meer wat een voorrecht het is voor onze gemeente thans eene goede kiosk te bezitten, zoodat het publiek in staat is te genieten van 't geen onze en anderer gezelschappen op kunstgebied presteeren. De vereeniging „Waalwijks Belang" doet met de organisatie daar van een uitstekend werk, niet minder de gezelschappen die hunne medewer king zoo welwillend verleenen. Zij zullen dit te liever doen nu zij telkens ervaren dat het publiek dergelijke concerten op prijs stelt en groote be langstelling in elk opzicht toont. Zoo was 't weer Zaterdagavond toen de Chr. Zangvereeniging .Hallelujah een 4-tal mooie nummers gaf, die op werkelijk zeer bijzondere wijze werden gezongen. Het was zeer fijn en geheel af en getuigde opnieuw van het prima stemmen materiaal (vooral der vrou wen), de uitstekende oefening der leden en prima leiding van den heer v. d. Kolk. Vooral „Woudzang" van Isr. Oilman, muntte uit. Niet minder voldeed de Harmonie „St. Crispijn", die een programma van acht mooie nummers had saamgesteld en op uitstekende wijze uitvoerde. Deze harmonie gaat werkelijk met reuzen schreden vooruit, zoowel kwan titatief als kwalitatief. Wij noemen hier vooral Cavatine uit „Anna Bolena", met den heer J. Klijn als solo clari nettist, en niet minder „Mon Pays", waarin de heer C. Didden het publiek deed genieten van z'n mooi trombone- soli. Met een ouverture en een fiksche marsch werd het programma dat zeer heeft voldaan bij 't overgroote publiek, besloten. Hulde daarvoor aan leden en directeur. Voor eenigen tijd hebben we reeds het programma medegedeeld van de sport- en andere feestelijkheden die het Comité voor Vermakelijkheden geeft in de Tentoonstellingsdagen Naast het groot Festival dat drie dagen zal duren, worden gedurende de Ten toonstelling een of meer concerten gegeven door de volgende muziek gezelschappen Kon. Muziekgezelschap Goulmy Baar den Bosch, harmonie St. Crispijn Waalwijk, Kon. Harmonie Euphonia en Apollo van Kaatsheuvel, Concordia en Sofia's—Vereeniging van Loonopzand. Wij willen belangstellenden nog maals gaarne herinneren aan den Algoma Kookcursus, die Maandag a s. begint en gedurende vijf dagen in de kookschool bij de Eerw. Zusters van St. Theresiagesticht wordt gegeven. In ons nummer van 27 Mei werden daaromtrent nadere bijzonderheden gegeven. Eenige dames kunnen zich nog voor deelneming aanmelden bij het bestuur van den R. K. Vrouwen bond. Zooals reeds in ons blad van j.l. Woensdag is bericht, houdt de Waalwijksche Zwemvereeniging op Zaterdag namiddag 20 Juni e.k een zwemwedstrijd voor hare leden en zijn wij nu in de gelegenheid het pro gramma bekend te maken en luidt dit als volgt Borstzwemmen afstand 60 M. voor volwassenen. Borstzwemmen afstand 60 M. voor leden beneden 16 jaar. Rugzwemmen afstand 60 M. voor volwassenen, Rugzwemmen afstand 60 M. voor leden beneden 16 jaar. Vrije slag afstand 60 M. voor vol wassenen. Vrije slag afstand 60 M voorleden beneden 16 jaar. Gekleed zwemmen afstand 60 M. voor volwassenen, verplicht costuum hoofddeksel, jas, broek en schoen; linnen of katoenen kleeding uitge sloten. Hardloopen door ondiep water voor kinderen beneden 12 jaar. Duiken van de plank. Verplicht: 1 gewone duiksprong, 1 variatie sprong (b.v. salt.) De jury wordt gevormd door de heeren: Gragtmans, Leijtens, Tim mermans en Spijkerman. Het programma is dus wel goed verzorgd en uitgebreider dan het vorige jaar, zoodat dit zeer zeker de animo zal verhoogen. Naar wij hooren worden voor elk nummer 3 prijzen beschikbaar gesteld, welke meestal zullen bestaan uit ge bruiksvoorwerpen, en zijn deze wel zoodanig gekozen dat zij elk deelne mer zullen aansporen z'n uiterste krachten in te spannen er een Van machtig te worden. Het komt ons dan ook, gezien deze prijzen, wel overbodig voor den leden/ der Vereeniging nog eens aan te sporen, het streven van het Bestuur om de zwemsport zoo populair mogelijk te maken, zooveel mogelijk te steunen, hetgeen nu met deelneming aan dezen wedstrijd weer in hun bereik ligt. De leden die aan den wedstrijd wenschen mede te doen, gelieven zich vóór Vrijdagavond 8 uur aan te melden bij den Secretaris der Vereenigtng, hetgeen ook kan geschieden door tusschenkomst 'van den Badmeester. De wedstrijd zal om 3 uur aan vangen en is ook toegankelijk voor niet—leden tegen den matigen entrée prijs van 25 cents. Het aantal kiezers voor deze ge- meent i bedroeg 4543 waarvan 4491 stemgerechtigd zijn voor de Tweede Kamer en Prov. Staten en 4384 voor den Gemeenteraad. Voor de tennisport komen ook in onze gemeente al meer en meer lief hebbers. Achter het hotel Verwiel is een ten nisbaan aangelegd die aan alle ge stelde eischen voldoet. Thans zijn dan niet minder dan 3 vereenigingen opgericht n.l. Hotel Verwiel. waarvan Voorzitter is de heer J. Verwiel en secretaris- penningmeester de heer Eug. de Greeff. Toast. Voorzitter de heerC. Ver wiel, C. van Wijk secretaris en mej. L. Hoffmans penningmeesteresse. Wapaw. Voorzitter de heer J. Plevier, secretaresse penningmees— terresse mej. A. Gerris. De opening der baan had met eenige festiviteiten plaats. Zondag had de opening plaats van de nieuwe baan van de tennis club Tioltib gelegen op het terrein van den heer Jac. Gragtmans. Zooals aangekondigd geschiedde deze opening eveneens met eenige plechtigheden en ging 't er dezen eersten speeldag recht gezellig toe. Door den Commissaris der Koningin is tot lid van de Gezond heids commissie herbenoemd den heer H. J. Dohmen te Dongen. Bij de gisterenavond in het café „Het Vosje" gehouden verpachting voor het jachtrecht in den Baardwijk- schen Binnen- en Buitenpolder was hoogste inschrijver de heer R. van Mil, wien het jachtrecht is verleend voor de somma van f350.— Eokolo fabrieken, d!e tot heden van het Gemeentelijk Electflclteitsbe- drijf alhier den stroom betrokken, zullen dat voortaan rechtstreeks van de P.N. E M. doen, wat voor de fabrikanten een groot voordeel is, want betalen ze bij het GEB. 11 ct. per K.W.U., bij de P.N.E.M. behoeven ze slechts 8,2 ct. te betalen. Enkele fabrikanten zijn reeds bezig met het bouwen van traosformator- öulfjss. A.s. Vrijdag, ter gelegenheid van den feestdag van het H. Hart, zal de jaarlijksche hulde der parochie plaats hebben. De kinderen der bijzondere scholen zullen In processie derwaarts trekken en na de plechtigheden in de kerk hunne bloemenhulde en gebeden voor 't H. Hartbeeld brengen. Ook de geloovigen uit de parochies zullen zich zeker dezen dag niet onbetuigd laten. Een aardige nieuwe winkel is het centrum onzer plaats rijker ge worden. De heer Löwenthal nl. heeft zijn bekende muziekhandel overge bracht van Hoekeiede naar een pand nabij de Markt in 't huis van den heer Bierlaagh. Het zag er Zaterdagavond buiten gewoon smaakvol uit, eene aardige étaiage, een uitstekende groepeering van binnen, een keur van artikelen op muziekgebied en van zakenvrienden en belangstellenden ee^ groot aantal bloemstukken. Wij wenschen den heer Löwenthal een groeiend succes, wat op dezen stand zeker met reden mag worden verwacht. Maandag 22 Juni desavondsten 8 uur in Musis Sacrum zal Mevr. Mr. A. Lijdensdorf de Leeuw uit 's Hage als spreekster optreden voor de De mocratische partij met het onderwerp „De Vrouw en de Democratie". De Prov nciale inkomsten over het dienstjaar 1923 bedroegen f 7 564 664.94; de uitgaven f 6.884.995 33'/a batig slot f 679 669.60'/a Gisteren was de belangstelling voor de wedstrijden nog grooter dan op de vorige Zondagen. De „Vereenigde Zangers" met hun energiek bestuur hebben wel succes van het werk, Gisteren was het de beurt van de eerste afdeeling. Als juryleden, fungeer den de heeren P. Gielen, Maastricht, H. v. d. Nieuwenhoven, Breda, G. de Rooij, Venlo, Henri Weijts, Brussel en Jan van Leeuwen, Tilburg. Ingeschreven hadden de volgende koren: „Da Pacem Domine" van lsr. Olman, „Zanglust", Rotterdam, met het vrije nummer „Zegenpraal van Brandts Buijs, „Orpheus", Druten, met 'het vrije nummer „Hosanna Filio David" van Olman, „Rotte's Liedertafel",Rot terdam, vrij nummer „Jom Kipoer" van Olman en Mannenkoor „Wilhelmina", Dongen, vrij nummer „Gloria" van Verheij. Als verplicht nummer was opgeven een nieuwe compositie van Jan van Leeuwen „Dies Irae". een stuk dat een overweldigenden indruk maakt, waarvoor ae componist een ovatie van zangers en publiek in ontvangst had te nemen. De uitslagen zijn lste prijs „Rotte's Mannenkoor", bij acclamatie, 2e prijs Zanglust, Rotter dam, met algemeene stemmen3e prijs „Wilhelmina„, Dongen, met al gemeene stemmen 4e prijs „St. Cae- cilea" Utrecht, met algemeene stem men. DirecteursprijsW. F. Kools, direc teur van Rotte's Mannenkoor. DRUNEN. Deze week werd het melkexamen gehouden van den cursus, gegeven door de Coöperatieve Eerste Langstraatsche Stoomzuivelfabriek te Drunen. De beoordeeling werd gedaan door den Rijkszuivelconsulent den heer E. F. Struif te Breda, den heer A. Klijs te Oosteind en den heer E. van der Linden te Gemonde. Een diploma verwierven 6 vrouwe lijke en 8 mannelijke candidaten. De geslaagden zijnPetronella Baijens—van Woensel, Isabella Baijens, Mina Schilders, Fr^ns van Tuijl, Maria de Jong, Laurina Pullens, Jan van der Sangen, Arnoldus Baijens, Cornelis de Jong, Gerardus van Bergen, Theodorus Pullens, Josephus de Jong, Jan Baijens, Hendrik van Nooij. NIEUWKU1K. Het concert gegeven door de Harmonie „De Eendracht" alhier met welwillende medewerking der harmonie „St. Cecilia" te Haarsteeg en de liedertafel „Oefening baart kunst" alhier, ter gelegenheid van de opening der nieuwe muziektent onzer boven genoemde harmonie, in den tuin van den heer A. Merkx, is in alle opzichten schitterend geslaagd. 't Zeer a ndachtig en dankbaar publiek dat na elk nummer in een hartelijk applaus losbarstte, zegt reeds genoeg dat alles in de kleinste bijzonderheden was verzorgd. Werkelijk, het concert was magnifiek en heeft dan ook een uitnemende indruk achtergelaten. Het heeft het publiek doen genieten, waarvoor wij dan ook gaarne hulde en dank aan de vereeniging brengen. Nog zij vermeld dat ter dezer ge legenheid het woord werd gevoerd door den Edelachtb. Heer Burgemeester den heer W. v. d. Leede, Gemeente secretaris en den heer Princen, oud hoofd der school te Haarsteeg resp als Beschermheer, als president onzer harmonie en laatstgen. als president der harmonie Haarsteeg. Op de Maandag j.l. gehouden ledenvergadering van den vakbond van mandenmakers alhier werd tot af gevaardigde dezer afdeeling tot het bijwonen van het in juli a.s. in Nij megen te houden bondscongres, be noemd, de heer W. van Falier, De landbouwer S. had het ongeluk bij het maaien zich zoodanig aan een der messen van het maaimachien te verwonden, dat hij zich onder dokters behandeling moest stellen. Eenigen tijd zal hij zich van den arbeid moeten onthouden. DUSSEN. De heer v. E. was Maandag met een machine aan het gras maaien. Doordat het paard begon te steigeren brak een riem tengevolge waarvan het mes in een der pooten van het paard terecht kwam. Het dier werd zoodanig verwond dat het moest worden afge maakt. Ook de machine had veel averij bekomen zoodat het een heele schade post voor v. E. is. De oude aardappelen worden hier nog verkocht voor f 5,— doch ook zijn er te verkrijgen voor f 3,— per H.L. In het gezin van F. P. is een geval van besmettelijke ziekte gecon stateerd nl. Typhus. 's HERTOGENBOSCH. In de ver gadering van B. en W. werd besloten de werkzaamheden voor den dienst van Openbare Werken in handen te laten van Wethouder van Meerwijk. De portefeuille van Sociale Zaken en Onderwijs zal berusten bij Wethouder Krijgsman, die van Financiën en Be drijven bij Wethouder Houtman. CAPELLE. Ooder zeer veel be langstelling vierde het echtpaar H. van SuijlekomColijn j.l. Vrijdag zijn 50-jarig huwelijksfeest. Heel den dag heerschte er op het Sas, waar bet echtpaar woont, een gezellige drukte en die drukto werd nog verhoogd toen het muziekgezelschap »Kunst na Ar beid» het gouden echtpaar des avonds een serenade bracht. Bij monde van den Voorzitter werden de jubilarissen namens de vereeniging gecomplimen teerd, waarna heel de avond in feeste lijke stemming werd doorgebracht. Bij de talrijke felicitaties die Hein van 't Sas en moeder Bien dien dag ontvangen hebben willen wij ook nog de onze doen en wij hopen dat het hun gegeven moge zijn ook eenmaal hun diamanten huwelijksfeest te vieren. Onze dorpsgenoot, de heer A. Christ, ontving de vereerende uit noodiging om met het muziekgezel-— schap >Euterpe> uit 's Gravemoer, van welke vereeniging hij directeur is, op Zaterdag 20 dezer, des avonds ten 7 uur, een concert te Geertruidenberg te komen geven. De Gemeente-ontvanger van Sprang—Capelle zal a.s. Donderdag, 18 dezer, op het voormalig raadhuis alhier van 2—4 uur zitting houden tot ontvangst van de schoolgelden. bij de j.l. gehouden aanbesteding voor het schoi nhouden der O. L. scholen In de gemeente Sprang— Capelle, werd dit weik voor het tijdvak 1 Juli 1025—30 Juni 1926 opgedragen aan A. de Rooij en W. Rosenbrand voor zooveel betreft de school in de Heistraat en te Vrijb.—Capelle. Ten aanzien van de school in de Kom heeft de gunning nog niet plaats gehad. Tot onze spijt moeten we mede— deelen, dat de legger van het predi— kantstraktement der Herv. Kerk a/d. Loonschendijk, welke ter goedkeuting aan bet Provinciaal Kerkbestuur was opgezonden, de vereischte goedkeuring niet heeft verkregen, aangezien bij niet aan de vereischte voorschriften voldeed, zoodat deze gemeente momenteel ten gevolge daarvan geen predikant kan beroepen. De alphabetlsche naamlijst 1925 en het inschrijvingsregister der lichting 1926 der gemeente SprangCapelle Hggen gedurende 10 dagen ter secre tarie dezer gemeente ter visie. Naar men ons mededeelt hoopt Ds. Bartlema uit Hoogeveen voor de A R.—Kiesvereenlglng alhier op te treden op een nog nader aan te geven datum. WASPIK Vermoedelijk door het spelen met lucifers van één der kin deren, ontstond gistermiddag brand in de kapitale, nog zoo goed als nieuwe landbouwersschuur van den heer W. de W(it) Toen de motorsputt kwam, was een groot deel der schuur reeds een prooi der vlammen. Met twee stralen werden thans massa's water in den vuurgloed geworpen en werd tevens het woonhuis bespoten, dat men gelukkig wist te behouden. Duizenden kilo's hooi, zoowel oud als nieuw zijn mede verloren gegaan. Wijl niets verzekerd was, is de schade ontzaggelijk Deze week begint men weer met nieuwe aansluitingen aan de water leiding Een 60 tal nieuwe aanvragen zijn ingekomen. Men hoopt dat getal eerstdaags tot 100 te kunnen opvoeren Bij onderhandschen verkoop is het café van mej de Wed Teunen, het van ouds bekende hotel „De Ploeg" in handen overgegaan van den heer H. van lersel-Montens, die het ongeveer half September hoopt te betrekken. Bij het probeeren der motor brandspuit op Vrijdag j 1 bleek deze uitstekend in orde Met slangen van 225 M lengte werd het water nog met kracht voortgedreven en werd nog over de hoogste huizen der ge meente met volle straal heengespoten. Een gedeelte van den weg rondom de kerk werd geducht opgefrischt, terwijl een aardbeien terrein flink besproeid werd. De hoogbejaarde weduwe mej M werd Zondagmiddag door een onbekende fietsrijdster aangereden. Mej M werd hierbij tegen den grond geslingerd en bezeerde zich ernstig aan het oog Bij H binnengedragen werd haar daar de eerste hulp ver leend. Ia deze gemeente zi]n eenige gevallen van typhu9 voorgekomen, welke zeer waarschijnlijk een gevolg van slecht drinkwater zijn. De Directie der Waterleiding-Maat schappij Noord-West-Brabant heeft daarom op vier plaatsen in de gemeente de gelegenheid opengesteld om tijdelijk gratis drinkwater uit de waterleiding te tappen. Óp verzoek van den Heer Burge meester zal a.s. Maandag op groote schaal met het maken van hulsaan- sluiiiogen begonnen worden. Tot heden zijn slechts 70 woningen in de gemeente aan het buizennet der waterleiding aangesloten. RAAMS')ONKSVEER. Tot lid van het Schoolbestuur der Herv. Scholen werd gekozen de heer J. G. Knaap, De heer Joh. Simonis Gzn. werd door ingelanden met 14 stemmen ge kozen tot lid van het bestuur van den Nieuwenpolderop den heer A W. van Dongen waren 12 stemmen uitge bracht. De Protestantsche Zangvereeniging „Oefening baart Kunst" geeft Woensdag haar uitvoering in het St. Henricus- gebouw. De bouw van een lighal voor rekening van het Groene Kruis alhier werd gegund aan Chr. Adr. Molenwijk. Zondag zal er in de Herv. Kerk gecollecteerd worden voor het Zieken huisfonds. Naar het schijnt wordt deze collecte bij voorkeur gehouden als er óok één keer leesdienst Is. De collecte voor de Ger Zendings- bond bracht dit jaar f 133,06 op. Bij dhr. A. C. T. werd Zondag middag begin van brand ontdekt. Een brandende zak had een staldeur reeds aangestoken. Met toegeschoten hulp was de brand spoedig gebluscht. MADE. Zondagnamiddag ontving de familie Br. alhier het treurig bericht dat hun 57-jarige broeder P. die tijdelijk voor werkzaamheden op den „Otter- polder" Biesbosch woonde, op noodlottige wijze, door te verdrinken, jammerlijk om het leven was gekomen. Het stoffelijk overschot werd naar zijn woonplaats Dordrecht over gebracht en aldaar Dinsdag op de R K. begraafplaats ter aarde besteld. GEERTRUIDENBERG? Ten l)e— hoeve van het bouwfonds der Prot. Bewaarschool alhier, zal op een nader te bepalen datum een bazar gehouden worden. Tot commissieleden zijn be noemd de dames A. Boon, Haverhorsr, Otsen, Scherpten v. d. Hoven. Op de 1.1. gehouden bestuurs vergadering der R.K. Kiesvereenlglng, Is besloten den heer Fleskens, lid der Tweede Kamer, uit te noodlgen een spreekavond te komen houden. De heertL. Rutger is benoemd t lid der examen—commissie, ter verkrijging van het »Hanze—diploma». Voor het doctoraalexamen in rechtswetenschappen, slaagde aan Universiteit te Amsterdam, onze oud-stadgenoot, de heer G. H. J. Scholtens. GEERTRUIDENBERG. Het aantal badbezoekers der badinrichting van de zwemclub «Geertruidenberg* bedroeg de afgeloopen week Datum Dam. Heer. Kind. 9 Juni 19 29 91 10 1 27 40 33 23 9 11 de de 11 12 13 14 15 91 106 96 97 18 66 Temp. 23° 24° 24° 25° 24° 23® 22® 1 16 22 3 2 14 Bij het naar huis gaan van de scheepswerf der firma v. Dongen, viel met het stoelen een der arbeiders, zekere P. S., in 't water. Met veel moeite slaagde men er in hem op 't droge te brengen. MEEUWEN. Do HoogEdelGestr. Heer H, A. Leenstra, landbouwer te Heereveen, Lid van de Tweede Kamer, zal niet op 18 Juni zooals reeds gemeld werd, doch op 24 luni a.s. des avonds alhier optreden voor de Antirevolutio nairen Kiesvereenlglng. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 16 Juni '25. Zondagnamiddag werd in onze parochie de H. Sacramentsprocessie gehouden. De bclaogstelling hiervoor en de deelname aan deze plechtigheid waren.wederom enorm. Duizenden volg dea het Allerheiligste over het ver sierde kerkhof, duizenden stonden nog vol interresse vanaf kerkplein en straat eerbiedig drn stoet gade te slaan. Een muziekkorps, uit de complete beide harmonieën >Apollo> en >Euphonla» samengesteld, speelde onder leiding van den heer P. BbselJnk eenige marschen en accompagneerde den zang van het kerkkoor. Op den Calvarie berg was een rustaltaar voor het Allerheiligste opgesteld. Tijdens de expositie aldaar speelde de harmonie het Innig devote »Panls Angelicus» van Caesar Frank. Na afloop der plechtigheid, die ruim 2 uur duurde, bracht het muziekkorps een kleine ovatie aan den H.Eerw. heer pastoor Mgr. Völker vóór de pastorie. Mgr. dankte met de hem eigene hartel^ke woorden, waarop de executanten met een toast wederdank brachten. Ter ondervanging van de be zwaren en moeilijkheden, verbonden aan twee afgescheiden bedrijven, is besloten de fabriek van heerenschoenen der firma Vloemans' Stoomschoen— fabriek in haar geheel onder te brengen bij de firma P. H. Vloemans, alhier. Het fabrlceeren van heercnartlkelen zal niet alleen worden voortgezet, doch thans nog energieker ter hand ge nomen worden, waartoe reeds de plannen tot uitbreiding der fabriek der Pehave-schoenen gereed zijn. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 16 Juni '25. De eerste nieuwe aardappelen zijn reeds gestoken en wel door den hovenier A. Verhoeven. Ze waren naar omstandigheden goed, zoover betreft smaak en opbrengst. In de eind-examen-commissie voor Mulo-onderwijs hebben ook zitting mej. Knoop en de heer Van Dijl, werk zaam als onderwijzeres en hoofd aan de openbare Mulo school te dezer stede. Het hooi was op de verschillende verpachtingen in de afgeloopen week ondanks het flinke beschot over 't al gemeen duur. Voor goede kwaliteit werd besteed per 500 Kilo gem. f 25. Dit jaar zal de Heusdensche processie naar Kevelaer van hier ver trekken 16 Augustus a.s. Zondag maakten vele leden der Brandweer (een brandmeester en de hoofdlieden) per autobus een uitstapje naar Nijmegen, waar o m. de bezichti ging plaats had van de H. Landstichting. Circa half twee kwam men hier hoogst voldaan weer terug. Rectificatie. Waar in het jongste Raadsverslag van Heusden staat, dat bij de Mij. van Holl. Buurtspoorwegen zeer beperkte dienst wordt ingevoerd (traject Drunen—Heusden), moet zulks zijngeen beperkte dienst etc. KERKNIEUWS. Het priester-studenten convict te Nijmegen zal de naam van Pius-col- lege dragen, Het wordt gevestigd in de Siichtenhorststraat. De Paus gaf hiervoor 2 millioen lire en '/2 millioen voor het Nederlandsch college te Rome. Te Tilburg is Maandag door Mgr. Diepen de 17e parochiekerk geconsa-

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 5