T»elaliags-examen rijving van nieuwe Notaris A. Schaap Hotel Verwiel Vanaf heden „ausschank" p. VERWIEL. HET ZUIDEN m ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. R.K. Hoogere Handelsschool Maandag 13 Juli VERPACHTING A. P. C. Reothaert Aanbevelend, I I Dinsdag 14 Juli a.s. f 3250.- Sprutol» werken op" het IsTat 1 onaaffest1 val van «Oefening en Vermaak' te Waalwijk, te houden op de terreinen van de Int. Nat. Schoen- en Ledertentoonstelling aldaar. VLIJMEN. Het doet ons genoegen te kunnen melden, dat ook onse har monie «Conco/dia» zich opgaf voor het groot festival der Liedertafel «Oefening en Vermaak» te Waalwijk te houden In de laatste volle week der maand Augustus. 's-HERTOGENBOSCH. De zangver- eeniging der „Post" alhier, heeft be sloten mede te werken op het Nationaal festival der Liedertafel „Oefening en Vermaak" te Waalwijk. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 8 Juli '25. Maandagvoormiddag omstreeks half twaalf brak door onbekende oor zaak brand uit bij den heer G. Kleijn, landbouwergroentenkweeker in de Gasthuisstraat alhier. Het oude met riet gedekte huis stond in een omme zien geheel in vlammen. Aan redden viel niet te denken. Toen de brandweer onder leiding van opzichter Tirion aan 't werk ging, was in een half uur tijd het vuur gebluscht. Duizenden menschen waren bij den brand aanwezig, daar zoo goed als alle fabrieken vanwege den lsten dag na kermis stil stonden. De burgemees ter en wethouders en het geheele politiecorps en de brigade der maré- chaussee's waren aanwezig. De inboedel is laag verzekerd. De woning, eigendom van den heer P. Borsten, was redelijk geassureerd. De kermis behoort wederom tot het verleden. Het is er buiten ver wachting druk geweest. Vooral Zater dag en Zondag waren er massa vreem delingen. zoodat we het een goede verandering moge noemen, dat de kermis vóór de Waalwijksche kermis gesteld is. De dansgelegenheden, vooral die der beide harmonieën met keurig Jaszband-muziek, waren overvol. De kermis-vermakelijkheden trokken even eens veel bezoekers De matinée's van Zaterdag waren zeer amusant. Bij „Apollo" trad het duo Smink uit Rot terdam met veel succes op, terwijl in „Euphonia" duo v. d. Laar inplaats van duo Boelen op 't podium verscheen. Geen enkele wanklank werd gehoord, zoodat het corps rijks- en gemeente politie voor 'n gemakkelijke taak stond. Maandagavond hield de Kon. Erk. Schietvereeniging „St.Jan" het kermis- prijseoncours bij den heer Jan v. Berkel. De uitslag was: 1 H Jacobs, 2 H. Molenschot, 3 P. van Dun, 4 W. de Kort, 5 P. Jansen, 6 A Elshout, 7 D. Kops, 8 W. Molenschot. 9 H. van Woensel, 10 J van Berkel. 11 P. van Boxtel, 12 S. Pepping, 13 D. Boons. 14 G. van Riel. Het zal wel niemand onbekend zijn dat de Kaatsheuvelsche Sportver- eeniging Wilhelmina ondanks alles wat een ijverig bestuur voor de club doet en reeds gedaan heeft, nog steeds wat het financieele gedeelte betreft, nu juist in geen rooskleurigen toestand verkeert. De hooge huren van het speelterrein met de zeer hooge kosten die een N.V.B.-club voortdurend te dragen heeft, zijn K S.W. reeds lang een te zwaar blok aan 't been geweest. Daartegen over wordt de vereeniging naar gelang de prestatie der elftallen en vooral naar gelang de toewijding waarmede het bestuur steeds werkzaam is, niet voldoende gesteund Dit is de oorzaak geweest, dat K.S.W. zijn toevlucht heeft moeten nemen tot het uitschrijven van een groote verloting, waartoe be reids de toestemming van B en W. is verkregen. Tot heden werd dit idee van K.S.W. met sympathie begroet. Reeds vele loten werden geplaatst. We wenschen K.S.W. met dit pogen succes en verwachten allerzijds den meest royalen steun der burgerij. KERKNIEUWS. Nederlandsche bedevaartgangers naar Kevelaer Het ministerie van Buitenlandsche Zaken deelt mede, dat voor het loo- pende jaar de hooge intergeailleerde commissie voor het bezette gebied in Rijnland wederom vrijgevige voor schriften heeft vastgesteld inzake de toelating van Nederlandsche bede vaartgangers in Kevelaer. Het verblijf der bedevaartgangers in het bezette gebied mag niet langer dan 4 dagen duren. Paspoort is voorde bedevaartgangers niet noodig. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 8 Juli '25. Vreemde beslissing. Ja Mijnheer de Redacteur deze schijnt er het Bestuur van R.W.B. op na te houden. Zooals men weet heeft H EC. welke op de seriewedstrijd van bovengenoemde vereeniging inschreef zich door het winnen van een 2 tal wedstrijden tegen W S.C. I en Baard wijk I in de finale geplaatst. Ook S. V. W. Gorinchem heeft door te win nen van Boxtel de finale bereikt, dus deze beide clubs welke bewezen heb ben de sterkste te zijn moesten na tuurlijk elkaar bekampen om den lsten prijs. Nu wou het geval dat S.V.W. voor dien Zondag verhinderd was haar kans tegen H E C. te verdedigen, zoodat ter elfder uren de medewerking van Quick gevraagd werd welke hierop een af mattingswedstrijd speelde tegen een zwakke R.W.B.-combinatie en deze wedstrijd natuurlijk won. H E C. wei gerde tegen een vereeniging die zich op zulk een gemakkelijke wijze in de finale geplaatst zag en waarop van een zuivere krachtmeting absoluut geen sprake meer was om den len prijs te spelen. Wel was H.E.C. gaarne bereid om op welken datum ook tegen den regelmatigen winner S.V.W. den eind strijd te spelen. Weineen zegt nu R W.B. gij H.EC. die op ons verzoek direct op deze serie inscheef, die W S C. I en Baard wijk klopte die toch genegen is te spelen, maar tegen S V W. gij wordt uitgeschakeld voor Quick dat op uit- noodiging van R W B niet bereid was deel te nemen maar nu met een in allerhaast bijeengetrommcld elftal door het spelen vaneen afmattingswedstrijd' als het ware in de finale geloodst werd. dit elftal zal nu door R.W B. het uit verkorene zijn om op 26 Juli tegen S V.W. inplaats van H.E C den wed strijd te spelen. H.E C. moet zonder eenig motief worden uitgeschakeld. Ik durf verklaren dat eenieder die eenig sportief gevoel bezit met walging dit gedraai den rug toekeert en waar door deze seriewedstrijd, die een suc ces voor de vereeniging H.E C. had kunnen zijn een teleurstelling voor haar is geworden omdat zij de dupe is ge worden van een onbenullige en on tactische beslissing van het R W B.- bestuur. U Mijnheer de Redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte. OPMERKER. piaais unumnijni, uie u naai uwe ue- wering zoo dierbaar zijn. Kan, of wil het Bestuur dan niet begrijpen, dat voor wat mij betreft, ik al lang lid van K. S. W. was geweest, als ik eens een klein bewijs van pro tectie had mogen ondervinden, in plaats van zooals nu weer, het geld de gemeente uit te dragen tot niemands voordeel, en ware het nu dat u bij mij meer moest betalen voor dergelijke prijzen, dan was er tenminste nog eene verontschuldiging voor, doch hieiin kan ik de Heeren de verzekering ge ven zij nergens voordeeliger zullen slagen daar ik in zulke exceptioneele gevallen mijne prijzen uiterst billijk noteer. Ik kan dus niet anders veron derstellen hier niets dan antipathie of afgunst in het spel is, doch geloof mij gerust Heeren dat als U die gevoelens blijven bezielen, er steeds (en niet ten onrechte) gekankerd zal worden, niet alleen door mij doch naar ik zeker weet ook door vele andere welden- kenden die graag in het ware belang der gemeente zouden willen mede werken, doch door Uwe handelwijze hierin worden tegen gehouden. Als U niettegenstaande de goedbe doelde terechtwijzing toch nog op den ouden weg zoudt willen voort gaan dan zal het gezegde in bedoelde circulaire bewaarheid worden van „'t ls hier niks" en ik voeg er nog bij „'t Wordt hier niks". Ik heb gezegd; H. VAN BOMMEL. Kaatsheuvel, 7 Juli 1925. De Redactie van de „Echo van het Zuiden Waalwijk. M. Wij zijn de meening toegedaan, dat het bij de pers een stilzwijgende ver plichting, althans minstens een goede gewoonte was, zich te onthouden van commentaar op „buiten verantwoorde lijkheid der redactie" geplaatste stukken. Uw onderschrift bij ons ingezonden stukje van Zaterdag 1.1. heeft ons echter duidelijk gemaakt, dat wij in deze dwalen, in elk geval wij bemer ken, dat U zich dergelijke inmenging wel veroorlooft, zij het ook, dat dit alsnog voor ons een unicum is. Tenzij bedoelde opmerking er bij vergissing of buiten uw weten is bijgezet Intusschen nemen wij nota uwer aan duidelijkheid niets te wenschen overlatende bewoordingen en is het ter uwer keuze het bovenstaande al dan niet in uw blad te plaatsen. Inmiddels, Hoogachtend, Het Bestuur van „K.S.W." J. KEMMEREN, Secretaris. RECHTSZAKEN. Kaatsheuvel, 6 Juli '25. Geachte Redacteur. Het schijnt alsof het Bestuur van K. S. W. mij niet goed begrepen heeft. Ik schreef het stukje in verband met de gezonden circulaire en moet het dan ook in dit verband gelezen worden. Het Bestuur schrijft daarin dat «het Kaatsheuvel wil maken, voorwaar een zéér loffelijk besluit waarmede ik het dan ook volkomen mede eens ben. Nu, vereenigingen en gezelschaopen zijn er hier voldoende om onze plaats op peil te brengen, doch... dan moet men ook de middelen gebruiken welke hiertoe leiden kunnen, en niet zooals het Bestuur van K. S. W. zich laten vervoeren door antipathie en verblind heid, hiermede komt men niets verder, integendeel. Ieder weldenkend mensch zal het met mij eens zijn dat een Bestuur van welke vereeniging of gezelschap ook boven alle partijen moet staan om met succes te kunnen werken. Tusschen zeggen en doen van het Bestuur van K. S. W. schijnt echter een lange weg te liggen, en daarom zeg ik nogmaals dat voornoemd Be stuur niet zoo hoog van den toren moet blazen dat het opkomt voor de belangen van alle inwoners, hierin schiet het volgens mijne meening nog veel te kort, want weet het wel, Heeren dat door oneenigheid en verdeeldheid te zaaien gij juist de belangen der Dat is 't nieuwste. De geachte in zender schijnt dan al heel weinig couranten te lezen. Heeft hij nog nooit een opmerking of commentaar onder een ingezonden stuk in andere bladen gezien Dat is kras! Heeren inzenders zouden dus in een blad maar kunnen schrijven wat ze wenschen, terwijl de redactie in eigen blad geen enkele opmerking zou mogen maken. Deze meening mag een unicum genoemd worden en buitengewoon naief. Heusch 't was geen vergissing van ons en zeker onpartijdig waar me noch bestuur van K.S.W. noch den vorigen inzender kennenOverigens absoluut geen bezwaren bovenstaand op te nemen. Red. GEMENGD NIEUWS. Te Hillegom is gisteren het 3—jarige zoontje van v. R. verdronken Uit Madrid word gemeld, dat bij Murcia een auto, waarin zich 10 personen bevonden, die van een brui loft terugkeerden, door een goederen trein is gegrepen. Alle personen werden gedood. Zaterdag zijn in de buurt van Scheemda negen runderen door den bliksem in de weide gedood. Gisteravond heeft den Nieuwen Rijn te Leiden een ernstige familietwist v. T. zijn 17-jarige neef J. v. T. met een mes een diepen steek in den rug heeft toegebracht. Tegen den dader is proces-verbaal opgemaakt. Te Wervershoofd (N.—H.) is het 4—jarig dochtertje van den heer Buis bij het plukken van bloemen te water geraakt en verdronken. De landbouwer P. Vaessen uit Ter Worm, gem. Voerendaal, is door een stier aangevallen en aan de verwondingen na hevig lijden overle den. Verschenen is een lijst van namen van personen, gesignaleerd in het „Algemeen politieblad", welke signale menten op 1 Januari 1924 nog niet waren ingetrokken of vervallen, uitga ve van het departement van Justitie. Uit deze lijst blijkt, dat in het jaar 1924 ongeveer 29300 personen zijn gesignaleerd. Zaterdagavond is de onderwijzer Bongers uit Echt, te Rothem door autobus overreden en gedood. Vanmorgen is de 26 jarige J. Dek ker. werkzaam bij de houtzagerij van de heeren Kramer en Smit te Delft, bij het lossen van een schip in de Ezelsveldlaan te Delft over boord geslagen. De schippersknecht haalde hem spoedig boven water, doch binnen enkele oogenblikken was de man over leden. De overledene was gehuwd. Hij leed aan toevallen. De onderofficier-vlieger die van het vliegkamp van Diest naar dat van Wevelgom bij Kortrijk vloog kreeg ter hoogte van Denderleeuw motordefect. Het toestel vloog op een hoogte van 700 Meter, toen in de nabijheid van Denderleeuw de motor stilhield en het vliegtuig zeer snel begon te dalen. Toen het toestel nog circa 6 meter van den grond verwijderd was, sprong de onderofficier bijtijds om niet onder het even verder neerstortende gevaarte verpletterd te worden. De koelbloedige vlieger liep slechts enkele lichte ontvellingen op aan hoofd en handen en werd ter plaase verzorgd. De Deensche luitenant Pless Schmidt heeft een overdekte kano van 5'/2 M lengte geconstrueerd, waarmee hij wil trachten den volgenden zomer den Atlantischen Oceaanover, te steken,1 in de hoop een daarvoor uitgeloofden prijs van 1 millioen kronen te winnen, welk bedrag hij dan wil bestemmen voor den bouw van een overdekte zweminrichting te Kopenhage. In den nacht van Zaterdag op Zondag om twaalf uur zou hij met dit bootje een proeftocTit over een afstand van 2000 mijl aanvangen. Van Kopengagen gaat hij naar Gotenburg. daarna naar Skagen en verder naar Kristianssand en langs de Noorsche kust naar Bergen om vandaar naar de Shetlandsche eilanden en de Faröer over te steken Hij komt dan per stoomschip naar Kopenhagen terug. Als deze proefvaart slaagt, zal luitenant Schmidt den transatlantischen tocht wagen. Zijn vaartuigje weegt, met inbegrip van 140 pond provisie, slechts 800 pond. Om tijdens de tocht te kun nen slapen heeft hij voor de opening in de overdekking, waarin hij zit, een transparent—deksel gemaakt met het opschrift„Man inside!" AGENDA'S. WAALWIJK. Woensdag 8 Juli. 8'/2 uur. Algem Ledenvergadering der Steenkolen- coöperatie „Broederhulp" in den R.K. Gildenbond. Donderdag 9 Juli. 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Gemengd koor. Zaterdag 11 Juli. Repetitie Lieder tafel „Oefening en Vermaak". 9 uur Mannenkoor. Zondag 12 Juli 127a uur. Matinée „Oefening en Vermaak". met 5-Jarigen cursus TE WAALWIJK. 4-5 uur n.m. De Directeur, G. J. DE VRIES; £au de(o/^neJ()yz&LC Auto-, Motoren- en Rijwielparken der Internationale Tentoonstelling voor de Schoen- en Lederindustrie, Waalwijk 22-31 Aug. 1925. Bijzonder gunstige gelegenheid wordt geboden tot het pachten der uitgestrekte parken, grenzende aan de beide langszijden der Tentoonstellingshallen, voor de stalling van auto's, motoren en rijwielen. De stalling mag resp. 50, 25 en 10 cent niet te boven gaan. Aanwijzingen worden op het terrein verstrekt. Inschrijvingen te zenden aan 't Bureau der Tentoonstelling vóór 22 Juli a.s. HET BESTUUR. te WAALWIJK, maakt bekend dat het land bouwershuis, schuur, erf en weiland te Sprang van J. DE BIE is ingezet op De afzonderlijke perceelen staan Koop 1 op f 2500.— Koop 2 op i 750.— Toeslag Dinsdag 21 Juli 1925, des avonds 7 uur bij J. KLIS te Sprang. 35013 verdwijnen spoedió dooreen pof StoombiljartfabrieK TILBURG. 3181 Do rechtbank te 's Bosch, uitspraak doen de, veroordeelde E. .T. M. S., magazijnbe diende te Bosch, tot O maanden en J. P. L. O., volentair ter Secretarie t. St. Mi- chiels-Gestel, tot 0 maanden gevangenisstraf, resp. wegens verduistering en heling van een groote party sigaretten te Den Bosch. liet O.M. had tegen ieder 12 maanden geeischt. Gebrek aan ouderliefde en zorg Het gerechtshof te 's Bosch veroordeelde in lmoger beroep M. C., huisschilder te Eind hoven, die zijn gebrekkigen minderjarigen zoon. tijdens de wintermaanden onverzorgd had buitongestooten, tot 1 maand gevange nisstraf, terwijl 3 maanden was geëischt. Vrouw F. te Eindhoven, die haar kind herhaaldelijk heeft mishandeld in den nacht dat het ging sterven, tot 1 maand gevange nisstraf, terwijl 3 maanden was geeischt. In het U.K. Patronaatsgebouw is op gericht het „Heusdenech Mannenkoor" met 37 leden, 't Bestuur bestaat uit de heeren Fooy, Voorzitter, Koller, Secretaris en Mey er, le Penningmeester, terwijl de overige functie's onderling worden verdeeld onder de heeren M. La ros, C. Laros, J. van Lent, Jac. v. d. Pol, G. Ititeco en ,T. v. d. Staak. Belangeloos als Directeur treedt op, de keer Chr. Merkx Jr. Door B. en W. is toegestaan het hou den eener verloting ten bate der Gem. Zang- vereeniging „Crescendo", waarvan de trek king plaats heeft 22 Juli, terwyl uitgege ven worden 400 loten voor 15 prijzen. Woensdag 5 Aug. maakt de Chr. Jon- gelingsvereenigiug „Eben Haëzer" een uit stapje naar Rotterdam. Op het programma komen voorBezoek aan de Fransche Ba zar, t Witte Huis, Dierentuin, Warenhuis en boottochtje door de havens. llondoin een gezonken schip. Het gerechtshof te 's Hertogenhosch heeft in hooger beroep den gezagvoerder der boot „Crescendo" vrygesproken. Aan beklaagde was ten laste gelegd, dat door zyn schuld het schip „Arnolda" op de Merwede werd aangevaren en zonk, waarby voor de op varenden levensgevaar te duchten was. De rechtbank had den gezagvoerder ver- ftordeeld tot 14 dagen hechtenis. iiT^nSTCTBWnilPI™ Opwekkend en verfrisschend Parfumerie Joyzelle, Haarlem. ZOMER

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6