P. KOESEN. MEÜBELMAQaZIJIMEN 't „W oonhu i s", Het is in Uw belang De Rooij-Bourgonjen, Mij v.jh. De Erven Trip Utrecht, Bij Muggebeten 's-Bosch. DSjckerhoff Portlandcement kerknieuwsT~"~" /V&ee»* bezochte en beKendste adres der Zuidelijke Provinciën. Bekend om onze groote sorteering prima afwerking en 30206 DE LAAGSTE PRIJZEN. Meubelmagazijnen ,,'T WO OM HU 15' 'sHERTOQENBOSCH MUZIEKINSTRUMENTEN C. Jacobs Zn., Waalwijk 117 WinAe/iars ven 'Waalwijk en Omstreken t 34197 Importeurs van Kluitkalk, Dakleien, Wand- en Vloertegels en andere Bouwmaterialen. 'sHERTOQENBOSCH Attentie verschillende particuliere en boeren alhier besloten kleinere en grootere perceelen zwarte bessen en frambozen aan te leggen. Wij kunnen dit niet aanbevelen, daar telken jare blijkt, dat juist deze artikelen met heel veel winst en weinig arbeiden geteeld kunnen worden. stelling toont voor deze reis, niet alleen i als in Amsterdam. Wie loopt daar uit een oogpunt van sport, maar vooz- eigenlijk? Ingezonden Mededeelingen. en Beten van Andere Insecten geeft het inwrijven met PUROL dadelijk ver lichting GEMENGD NIEUWS. OP Madagascar gearriveerd. Geruimen tijd geleden meldden wij een eri ander over de Citroen expeditie naar Centraal-Afrika, welke ten doel heeft de toegangswegen van Midden- Afrika te bestudeeren en de beste we gen op te zoeken op het vaste land, om Madagascar met de andere Fransche gebieden in Afrika te verbinden. Men zal zich herinneren, dat de expeditie den 20sten October van het vorige jaar uit Colomb-Bechar vertrok ken is en daarna de Fransche koloniën aan den Nijl, aan het Tchadmeer en voorts den Belgischen Congo door trokken heeft. Daarna heeft zij zich ten Noorden van het Victoria meer in vier afdeelingen gesplitst. De eerste groep verliet de hoofd- macht van de expeditie te Kampala, om den 29sten April te Nairobi, de hoofdstad van Kenya, aan te komen Tusschen Kampala en Nairobi heeft zij de Ripon-watervallen kunnen bezoeken, namelijk in de hoop, dat zij veel zal j bijdragen tot de toekomstige verbete i ringen van de communicatiemiddelen in een landstreek, die buitengewoon vruchtbaar is en waar de landbouw tegenwoordig tot volle ontwikkeling gekomen is Zooals te voorzien was, hebben de drie eerste afdeelingen zich te Majunga met elkander vereenigd, om tezamen Antananarive. de hoofdstad van Mada gascar, te bereiken, waar haar de meest hartelijke ontvangst bereid werd. EEN COWBOY TN EUROPA door (Vervolg.) Van ons uitstapje in Parijs bij nacht, kan ik vertellen, dat Montmartre den meesten een zwaar hoofd en een lichte portefeuille bezorgt. Daar ik niet drink was ik een paar duizend francs kwijt voor eenige flesschen Vichy-water en een paar dansen Maar ook Parijs zou spoedig tot on ze reisgeschiedenis behooren. Nu kwam, via België, HOLLAND aan de beurt. Aan de Nederlandsche grenzen werden wij ontvangen dooi de Directie der Fox offices te Amster dam. Ik geloof, dat liet mij dezen keer niet gelukken zal 0111 voldoende te be schrijven, hoe groot mijn indruk van het kleine Nederland is geweest. Het enthousiasme, waarmede dit gastvrije land den vreemden Cowboy heeft ont vangen, zal door mij nooit vergeten worden. De eerste officiëele ontvangst was in Schiedameen stad met een Last not least, hulde aan Amster dam's bereden politiecorps. Mijn hart ging open, toen ik hen, één met hun snuivende, kloeke beesten, zag galop- peeren naast onze wagens. Maar ook aan Holland kwam helaas veel te vlug een einde. Het was te kort, te weinig geweest, wat ik van dit mooie bloemenkind had gezien, en deed slechts het verlangen opkomen, het spoedig weer te zien. Na Amsterdam, in den nachttrein naar Berlijn. We kwamen daar aan op den Verkiezingsdag, en de geheele stad was op de been. Berlijn is een nieuwe stad, volgens moderne plannen ge bouwd, en daardoor misschien koud en eentonig. Ook de Berlijnsche dagen gingen voorbij, als in een droom. Van Berlijn ging het weer naar Lon den. Wederom Cherbourg, de zee en nu de Mauretania. Tony ging weer op de „Aquitania" huiswaarts. De boot reis was een heerlijke verkwikking 11a de drukke dagen. Ik had zooveel te denken en te droomen over alles, wat ik beleefd had. Mixville naderde weer, mijn ranch, de wijde prairiën en vlak ten, mijn zonnige tuin. Ik deed een van mijn koffers open „Wat pak je in?" vroeg mijn vrouwMijn Europeesche cul tuurIu Mixville heb ik ze niet BUITENLAND. de werkelijke bronnen van den Witten Nijl en den berg Meru, waar zij over is getrokken op een hoogten van 300 M. Daarna den Kilimanjaro omtrekkend, langs ongebaande wegen, die buiten gewone moeilijkheden opleverden, heeft zij den Indischen Oceaan op den 14den Mei te Tanga bereikt, 200 KM. ten Zuiden van Mombasa, waar zij zich den J8den d.a.v. inscheepte naar Ma dagascar. De tweede afdeeling was den 5den Mei te Kondoatrange, den 8sten te Mhonda en den 18den te Bagamoya, waar zij zonder ongeval aan de kust van den Indischen Oceaan aankwam, ondanks een zeer moeilijken weg door moerassige streken en diepliggende rivieren. Van Bagamoya af heeft commandant Bettembourg zijn weg gekozen naar Dar-Es-Salam, waar hij zich den 19den Mei ingescheept heeft naar Majunga. Volgens telegrafisch ontvangen bij zonderheden schijnt het wel, dat de moeilijkste reis was weggelegd voor de derde afdeeling, aangevoerd door den hoofdleider George Marie Haardt zelf. Deze groep verliet den derden Mei Dodoma en nam de richting naar Iringa, waar zij den zesden aankwam, nadat zij de door de zware regens ge zwollen Ruaha-ri vier overgetrokken was, waarover geen enkele brug bestaat. Den l2den was zij te Tukuyu en had toen 500 K.M. afgelegd in minder dan 5 dagen door zeer afwisselend terrein, nu eens moerassen, welke de tropische regens (bijzonder overvloedig dit jaar) bijna ontoegankelijk hadden gemaakt en dan weer dooi bergachtige streken, beroeid met struiken, waar het zelfs noodig is geweest zich met 'n bijl 'n weg te banen. Op deze wijze heeft deze groep Livingstonia den 25sten Mei kunnen bereiken, waar zij hartelijke gastvrijheid heeft ondervon den van de zijde der Schotsche zen delingen. Haardt vervolgde daarna zijn weg naar Blantyre. Nieuwe moeilijkheden. Vier-en-twintig bruggen waren verwoest door den hoogen waterstand van even zooveel rivieren, die in een op een stort vloed gelijkende watermassa naar het meer voerden. Met het grootste door zettingsvermogen overwonnen de reizi gers alle hinderpalen en kwamen den 2den juni te Blantyre aan waar de geheele Europeesche bevolking hun een geestdriftige ontvangst bereidde. Hun kansen op welslagen hadden in deze Engelsche stad vele hartstochte lijke discussies veroorzaakt en waren aanleiding geweest voor hooge wed denschappen, want vele personen be^ schouwden het doortrekken van Nya saland met automobielen als volstrekt onmogelijk. Van Blantyre is Haardt gereisd tot Zonba, de Residentie van den Gou verneur van de kolonie, waar hij den 4den Juni aankwam om terstond verder te gaan teneinde Mozambique te be reiken, dwars door Portugeesch Oost- Afrika teneinde aan deze zijde de mo gelijke wegen naar zee te bestudeeren Haardt scheepte zich den 13den Juni te Majunga in. De laatste afdeeling is einde Mei doorgedrongen in het Engelsche gebied van Noord-Rhodesia en heeft zijn weg vervolgd in de richting van Kaapstad. Hij is Broken Hill den 2den Juni ge passeerd. Gedurende zijn geheelen tocht werd hij overal hartelijk ontvangen door de bevolking, die groote belang- ondeugenden naam voor den geheel onthouder. Een groote delegatie wacht te aan het station. Men overhandigde mij een respectabel pakket, een van de veelvuldige bewijzen van sympathie, op de reis ontvangen. Schiedam, zooals gezegd, is de stad van de beroemde Hollandsche jenever en het pakket bevatte een eigen aardig gevormde kruik, gevuld met het edele vocht, jenever, van minstens 200 jaar oud. Hoewel ik niet drink, werd het geschenk dankbaar aanvaard. Een perkamenten oorkonde met Engelschen tekst vergezelde het geschenk. De oor konde hangt 1111 in mijn kamer; waar de kruik met Bols gebleven is (de naam duidt zeker aan, dat je bol er bij in gevaar komt) is wat de autoriteiten van droog Amerika maar zelf moeten trachten uit te vinden. Xa Schiedam, Rotterdam. We ver lieten den trein gedurende 20 minuten en bemerkten, dat ook Rotterdam blij was, mij te zien. De menigte juichte, jongelieden in Cowboy-costuuin vorm den een vroolijke eerewacht. Op liet perron gaf een groot plakkaat „Wel come be Toni Mix to Holland", mij een aangenaam huiselijk gevoel. I11 de wachtkamer een keurige ontvangst door autoriteiten en een menigte, die met de grootste moeite in bedwang werd gehouden. Eenige minuten later zaten we weer in den trein het compartiment ge)eek een bloemenbed dank zij de vriendelijk heid van het volk van Nederland. Den Haag volgde mei bloemen en cadeaux. I11 Haarlem weer Cowboys. ToenAMSTERDAM. Nu moge het schijnen, dat dit alles geschreven is om te toonen, hoe goed ik overal ontvangen ben, doch alles is waar en soms geloof ik, dat ze in Eu ropa een beetje gek waren om zooveel drukte te maken voor een Cowboy filmartistmaar het moet mij van het hartAmsterdam was het toppunt. De vijf uren in die stad doorgebracht, waren door de sponta niteit, door het ongeloofelijke enthou siasme, de climax van de geheele reis. Van Rotterdam naar Amsterdam ging het door Hollands glorie, dooi de bloeiende bollenvelden. Het was een weelde voor de oogen, dit welvarende land met zijn molens en kanalen, als in een bed, in de schitterendste felste kleuren voorbij te zien glijden. Ik dacht dat Californië het bloemenland was, doch Holland wint het. Wij bereikten het hotel slechts met de grootste moeite, omstuwd door een juichende menigte. Gedurende lunch tijd stonden dichte drommen geduldig te wachten tot wij uit zouden rijden. Mijn venster zag uit op een oud ka naal met bootenik zag een grooten antieken toren en hoorde een prachtig klokkenspelAmsterdam ge leek een sprookjesland in den stralen- den zonneschijn. De rit door de stad was onbeschrij felijk. Alle kanalen vol booten, alle booten vol menschen. De vensters en straten met opgepakte rijen menschen. Als ik ooit ontevreden met mijn lot ben, zal ik aan Amsterdam met zijn lachende, vriendelijke menigte vol ge zonde sportieve vitaliteit denken. Spor tiefvooral niet te vergeten. Een horde fietsrijders in onverbreekbare keten, hield gelijken tred met onze vlugge Renauds. Is er wel één stad ter wereld, waar zooveel fietsen zijn De Vlaamsche reserve-officier De Man, die indertijd een fascist doodschoot en in eerste instantie werd vrijgesproken, eergisteren tot 3 jaar ge vangenisstraf en 50.000 francs boete veroordeeld, is gisteren gearresteerd. In de Belgische kamer hebben de socialisten gisteren bij de behande ling van hun voorstel tot verhooging van de vergoeding aan de kamerleden een vernederende nederlaag geleden. Er deden zich daarbij eenige onver kwikkelijke incidenten voor. De Missie in Oostlndië. De Spec. Aneta—dienst seint d,d. 27 Juli uit Batavia Naar Holland is ter goedkeuring gezon den het voornaamste conferentie-punt tusschen den Gouverneur—Generaal en Mgr. Gijlswijk betreffende het bereiken van uniformiteit in missiezaken van verschillende orden en congregaties, aan welke een Indisch arbeidsveld is aangewezen. Aneta's speciale dienst seint ons nog d d. 27 Juli De paters Jesuiten zullen te Djocja een kerkgebouw met 1400 plaatsen stichten en te Solo een broederhuis ontwerpen, dat betrokken zal worden door de Maastrichtsche Broeders. (Con gregatie van de Broeders der Onbe vlekte Ontvangenis van Maria) die ook de St. Petrusschool alhier besturen. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 30 Juli 8'/2 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Gemengd koor. Vrijdag 31 Juli. 63/4 uur precies. Bijeenkomst St. Thomas (Slotvergade ring). Hotel Verwiel. Zaterdag 1 Aug. Repetitie I «eder- tafel „Oefening en Vermaak". 9 uur Mannenkoor. Zondag 2 Aug. 12'/2 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", mannenkoor. Musis Sacrum. SPORT. KAATSHEUVEL. Zondag 26 Juli hield de post duivenvereniging „De Jeugdige Vlie gers" een wedvlucht vanuit Maastricht. De prijzen werden behaald als volgt: 1, 10. 14 M. v. d. Heijden. 2 M v. Helvoirt 3, 8, 17, 19 G. de Graaff 4, 15 J. v. Veldhoven. 5, 7 H. v. Wees. 6 J Verwiel. 9 J. v. d. Grindt. 11 Jac. Wassenaar 12 K Broumels 13, 16. 18 C. de Peffer 20 H. Brans Eerste overduif M. v. Helvoirt. Eerste constateering 10.26.25. Zondag j.l. hield de postduiven vereniging „De Reisduif", gevestigd in het café Elshout, een wedvlucht vanuit Hall De prijzen werden behaald als volgt: 1, 15 M. Klomp. 2, 5. 13 Th. Els hout—Jehoel. 3. 16 J v. d. Steen. 4. 14 loh. Brok. 6. 8 10. 11 P v. Dom- melen. 7, 9. 12 Th Verhoeven. 17, 18 A v. d. Hoven 19 H. de Wit. 20 A. van Spijk. Oude duiven 1 M. Klomp. 2 Th. Elshout—Jehoel 3 H de Wit. ABONNEERT U OP EN ADVERTEERT IN DIT BLAD. Zadelmakerij. Kofferfabriek. RINTHAMERSTRAAT 61 VUCHTERSTRaaT 46 en 48 Geregeld zeer grooten voorraad in Salon-, Huis en Slaapkamer Ameublementen. Stoelen, Fauteuils, Bedden, Matrassen. Spiegels, Schilderijen, Geschilderde Meubelen enz. Bij ons gekochte Meubelen worden door ons per eigen Vracht auto thuis bezorgd, zonder prijsverhooging. ENGROS Firma G Vennix Hendriks. VUCHTERSTRAAT 46 en ENDETA1L 48 HET ADRES voor alle soorten 35060 vindt rnen bij Naast de Ned. Herv. Kerk. Steeds het nieuwste leveren wij op het gebied van GRAMAPHOON- en C1TH6RPLATEN, Neemt proef met onze beste merken SIGAREN, SIGARETTEN en TABAK. -v om uwe inkoopen van Sigaren, Sigaretten, Tabak, Koffie en Thee te doen bij 33302 GROSSIER, W A A L W IJ K. VRAAGT MONSTER. PRIJS EN CONDITIËN Voor Noord-Brabant levering uitsluitend aan den handel TOM MIX. noodig. EINDE. VOETBAL. -— Zondag speelde Gudok ui' TIbu-p 'egec K S W. alhier iu hef door K S W jlgeschreven voeibaltournool. Vi-n- leo aanvang ?au 'c spel, dat doo •«cheidsrcch'er Ho?S'cn zeer naar ge- ooegee geleid wetd, speelden d- brei clubs in geltlke verhouding tegen el kander op. Beu'telicgs werdeo b?ld» keepers aan '1 weik gesteid. Voo'- tu-t Back-siel der gasten blonk bij d' etdediglog uit. De rust ging in met blanken stand Direct na de ihee wist Kaa'-sheu^e door Wagenmakers uit een gecomb- o-erd opbrengen de leidtng te nem-D. Gudok valt daarop met meer krach .an. Tot driemaal toe denken ztl een gehjkm kcr te zien komen, doch he geluk ts niet met Tiibu«g. Als cndelttk ook Gudok 't net weet te vinden, wo- dt an beide zijden wederom met dezelfd- afwisselende overmeebt en hetzelfde pech voor doel zonder resultaat naa< hel einde gewekt, da' met 1 1 kom' DUIVENSPORT. WAALWIJK. DEUNEN. Paardentuigen. Paa dendekken. Voermansbellen. Reiskoff -rs Reismanden. Hardtasschen. Motorbrillen en Kappen. Koffers voor Kostscholen en Di nstboden. Oudste adres voor 35063 Breukbanden. Buikbanden enz, Telef. 22

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6