niet Ie consnlteereii. TIMMERLIEDEN OOGARTS DURING A.s. Zaterdag 8 Aug. Maagpijn ADVERTENTiëN. Notaris Cantèrs verpachten Gevraagd Met Persoon gevraagd Notaris Canters verkoopen te consulteeren. Abonnements kaarten Canters te Drunen S. V. V. goederen Jansen te Waalwijk Huid jeuk aanbesteden Het bouwen van 8 Arbeiderswoningen in de Besoijensche Steeg. publieke verkoop MIJNHARDT's Nederland. In 'hetzelfde jaar was de heer Colijn aan wien tevoren nog het bestuur van de Paséstreek was toe vertrouwd door de regeering naar Sa- bang gezonden om daar toezicht te houden op de naleving der door de regeering gegeven neutraliteitsvoor- schriften. Na een kort verblijf met generaal van Heutsz hier te lande, bleef hij nog, voornamelijk met het oog op de rege ling van het bestuur in de Gajolanden, tot Maart 1905 in Atjeh. Vanaf dat jaar tot in 1907 bereisde hij de Buitenbe zittingen. ter voorbereiding van rege lingen, betreffende het bestuur der pas onderworpen streken. In laatstgenoemd jaar verliet hij het leger, nadat hem de rang van majoor was toegekend, om als secretaris van het gouvernement van Ned.-lndië over te gaan in burgerlijken dienst. Toen in 1908 het nieuwe ambt van „adviseur voor de bestuursgeschillen der Buiten bezittingen" werd ingesteld, werd de heer Colijn aanstonds als zoodanig benoemd. Zijn verdiensten in het leger werden erkend door zijn benoeming tot Ridder in de Militaire Willemsorde, eerst der vierde en later der derde klasse, terwijl hem in 1900 de eere sabel werd toegekend. De heer Colijn. wiens verdiensten door de regeering bovendien werden erkend door zijn benoeming tot Ridder in de Orde van den Ned. Leeuw, werd in 1909, toen hij nog in lndië vertoefde, door de kiezers in het toenmalig dis trict Sneek tot lid van de Tweede Kamer gekozen Den 4en Januari 1911 werd hij be- noemd tot minister van Oorlog, als opvolger van generaal Cool. Onder de wetten, tijdens zijn bewind tot stand gekomen, moeten in de eerste plaats worden genoemd de militiewet, de landstormwet en de landweerwet, ter wijl daarnaast zijn te vermelden ver schillende aangenomen voorstellen tot belangrijke uitbreiding van de munitie voorraden van infanterie en artillerie. De aanvankelijke reorganisatie van de luchtvaart, de aanschaffing van keuken wagens voor 't veldleger, waardoor de mobiliteit der troepen werd verhoogd, een nieuwe organisatie van het leger en verbetering van tractementen en pensioenen van officieren. Eindelijk kwam onder zijn bewind een verbetering van de kustverdediging tot standln Mei 1912 werd hij interim belast met de portefeuille van Marine, welke hij tot het aftreden van het kabinet-Heemskerk (29 Augustus 1913) voerde. Voorts is melding te maken van de instelling van de commissie voor de Indische defensie, waarvan hij ondervoorzitter was. Na een reis te hebben gemaakt door China en lndië, trad hij den len Maart 1914 op als directeur der Bataafsche Petroleum-maatschappij en werd 15 September d a.v. gekozen tot lid der Eerste Kamer voor de provincie Gel derland. Tijdens den oorlog heeft hij veel gewerkt voor de goede verhouding tusschen Nederland en Engeland. Hij was in Londen een zeer geziene figuur. In 1920 werd hij als opvolger van dr. Kuyper benoemd tot voorzitter van het Centraal Comité van A.R. Kiesver- eenigingen in Nederland Toen hij in ditzelfde jaar lid werd van de Tweede Kamer, nam hij ontslag als directeur der Bataafsche Petroleum Maatschappij om zich geheel aan de actieve politiek te kunnen wijden. Op 11 Augustus 1923 trad de heer Colijn als opvolger van jhr. de Geer als minister van Financiën op. De heer M. C. E. Bongaerts (R.K.) werd 9 Januari 1875 te Roermond ge- boren. Hij studeerde aan de voormalige Polytechnische School te Delft en ver kreeg in 1896 het diploma van civiel ingenieur. In het laatst van] dat zelfde jaar werd hij benoemd tot ingenieur van den Rijkswaterstaat. Gedurende korten tijd was hij te 's-Hertogenbosch werkzaam bij de werken tot verlegging van den Maasmond en werd vervolgens gedurende 4 jaar toegevoegd aan den inspecteur van den Waterstaat in de tweede inspectie te 's Gravenhage. Daarna werd hij voor den tijd van zes jaar belast met de uitvoering der werken tot verlegging van den Maas mond en doorliep hij verschillende standplaatsen. Te Heusden o a. was hij belast met de dagelijksche leiding der werken tot opening van de Maas bij Andel. In dien tijd werd hem iu opdracht gegeven een boekwerk te schrijven over de „Scheiding van Maas en Waal, onder verlegging van de uitmonding van de Maas naar den Amer." Dat werk werd in 1909 door het ministerie van Waterstaat uitgegeven. Den len November 1906 werd hij benoemd tot arrondissements-ingenieur te Dordrecht en met ingang van 1 Maart 1912 tot hetzelfde ambt in de standplaats Goes. De heer Bongaerts is lid van den Mijnraad en den Zuiderzeeraad en van verschillende staatscommissies. De heer Bongaerts was lid der Tweede Kamer van 17 September 1913 tot 31 October 1914 en is nu sedert 24 November 1914 onafgebroken lid van dit college. De heer Bongaerts is ridder in de Orde van den Ned. Leeuw en officier in de orde van Oranje-Nassau. Jhr. Mr. dr. H A. van Kamebeek werd 21 Augustus 1874 geboren. Hij studeerde te Utrecht, waar hij in 1900 promoveerde tot doctor in de rechts- en staatswetenschappen op een proef schrift, getiteld De Costa-Rica Parket- Arbitrage. Na zijn promotie verschenen van zijn hand nog verschillende verhandelingen op het gebied van het volkenrecht. In 1907 maakte hij deel uit van de Ne- derlandsche delegatie der Tweede Vredesconferentie te 's Gravenhage, in welke hoedanigheid hij zich belast zag met het uitbrengen van een rapport over de wetten en gebruiken van den oorlog ter zee. 1 Augustus 1911 werd hij benoemd tot burgemeester van 's-Gravenhage. - Voordat Jhr. van Karnebeek het burgemeesterschap van de Residentie aanvaardde, was hij o a. ambtenaar aan het departement van Koloniën, waar hij in korten tijd opklom tot chef der afdeeling Justitie, Onderwijs en Eere- dienst en Nijverheid. Sinds 9 September 1918 is Jhr. van Karnebeek minister van Buitenlandsche Zaken in de achtereenvolgende minis- teries-Ruys de Beerenbrouck. De heer J. M. J. H. Lambooy (R.K.) werd in 1874 geboren. Op 11 Augustus 1896 werd hij benoemd tot tweede luitenant der Infanterie. Op 23 October 1901 tot eerste luitenant en op 1 April 1913 tot kapitein. Den 25sten Dec. 1923 werd hij benoemd tot majoor bij den Generalen Staf, waar hij thans de functie bekleedt van sous-chef van den Staf van het Hoofdkwartier van het Veldleger. Majoor Lambooy, die ridder is in de orde van Oranje-Nassau, is tevens drager van het eere-teeken voor 25- jarigen Nederlandschen dienst als officier. lid van de Centrale Commissie voor de Statistiek. In onderscheidene Staats commissies kreeg Mr. Rutgers zitting. Hij was o.m. lid van de staatscommis sie voor den Rechtstoestand der ambte naren, van die voor de Electriciteits- voorziening, van die betreffende de Alcoholproductie. Van de Staatscom missie betreffende het Gymnasiaal en Middelbaar Onderwijs is hij voorzitter, ln de commissie van advies voor crisisaangelegenheden bekleedt hij de functie van ondervoorzitter. Mr. Rutgers is voorts lid van de Commissie van Beroep voor bijzondere onderwijzers van den Schoolraad, lid van de Commissie inzake herziening der Lager Onderwijswet van den School raad, voorzitter van den Bond van vereenigingen voor Chr. Middelbaar en Voorbereidend Hooger Onderwijs. Tot tweemaal toe diende hij als Kamerlid een initiatief voorstel in tot invoering der Plaatselijke Keuze. De Eerste Kamer verwierp echter beide malen het betreffend wetsontwerp, Mr. Rutgers is ridder in de Orde van den Ned. Leeuw. De Heer en Mevrouw RIfKSEN-SNEEP geven kennis van de geboorte van hun zoon RIJ K. Hendrik de Keizerstr. 46. Utrecht. 35118 GETROUWD: 35117 3 Hansen en L- Koffnians. Waalwijk 4 Aug. 1925. De Heer en Mevrouw JANSEN- Hoffmans betuigen ook namens wederzijdsche familie hartelijk dank voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. GETROUWD: Max Moser en Mr. J. Schokking (C.H.) werd 10 Mei 1864 geboren. Hij studeerde in de theologie en de rechtswetenschap aan de gemeentelijke en aan de Vrije universiteit te Amsterdam. Hij is doc torandus in de theologie en doctor in de rechtswetenschap. De heer Schok king was predikant bij de Ned. Her vormde Kerk in Wezep. Koudum, Dordrecht en Leiden en is protestantsch godsdienstleeraar in het Rijksopvoe dingsgesticht te Leiden. Hij is lid van Ged. Staten van Zuid- Holland. Mr. Schokking was lid van de Tweede Kamer van September 19Ü1 tot September 1909. Sedert 27 Sept. 1918 is hij onafgebroken lid van dit college geweest. Mr. Dr. D. A. P. N. Kooien (R.K.) werd 21 Januari 1871 te Utrecht ge boren. Hij bezocht daar het stedelijk gymnasium en studeerde daar aan de universiteit, waar hij in 1894 promo veerde tot doctor in de staatsweten schap en rechtswetenschap op disser tatie „De Kapitaal-rente". Van 1897 tot 1905 was Mr. Kooien schoolop ziener in het arrondissement IJselstein, van 1900 tot 1911 lid van den ge- meenteraad van Utrecht, van 1903 tot 1909 lid van den Centralen Raad van 1 Beroep. In 1905 deed hij zijn intrede I in de Tweede Kamer als afgevaardigde voor het kiesdistrict Grave, welk man daat in 1909 en 1913 vernieuwd werd. j In dien tijd was mr. Kooien o.a. ook voorzitter van den Algem. Bond van R.K. Kiesvereenigingen in Nederland. Reeds in 1918, toen dr. Nolens op- dracht kreeg een kabinet te vormen, 1 was de keus van den formateur geval- I len op mr. Kooien, die zich echter op 1 het laatste oogenblik terugtrok. Mr. Kooien is sedert 19 October '1920, voorzitter der Tweede Kamer, in welke kwaliteit zijn leiding alge- meene waardeering vond. Mr. V. H Rutgers (A-R.) werd geboren 16 December 1877. Hij bezocht het gereformeerde gymnasium en de vrije Universiteit te Amsterdam en promoveerde aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam. Hij is ad vocaat en procureur geweest te Amster dam en te Hilversum. In 1907 werd Mr. Rutgers lid van den Hilversumschen Raadin 1906 volgde zijn verkiezing tot lid van de Prov. Staten van Noord- Holland. j Sedert 20 Februari 1912 is hij lid van de Tweede Kamer. In 1915 werd 1 hij benoemd tot burgemeester van Boskoop. Vier jaar later kozen de Zuid- Hollandsche Staten van welk college Mr. Rutgers inmiddels ook lid was I geworden hem tot Gedeputeerde in i de plaats van den overleden Mr. H. A. I v. d. Velde. In Gedep. Staten zag Mr. Rutgers zich in het bijzonder Onder wijszaken en Financiën toegewezen, i Mr. Rutgers is voorzitter der A.-R. Kamerclub. Hij is lid van de Interpar lementaire Unie. Met Mr. Kooien heeft hij namens Nederland zitting in den Conseil van dit nstituut. Hij is voorts Jhr. Mr. D. J. de Geer werd 14 December 1870 te Groningen geboren. Hij bezocht het Erasmiaansch Gymna sium te Rotterdam en het Gymnasium te Arnhem, waarna hij te Utrecht aan de Hoogeschool in de rechten studeer de. Hij was lid van den gemeenteraad van Rotterdam 1907-1908, tevens was hij lid van de Gezondheids Commissie I te Rotterdam, sedert 1902 lid der I Provinciale Staten van Z.—Holland en vele jaren lid van Ged. Staten van Z. Holland. In 1907 werd hij tot lid der Tweede Kamer gekozen. Hij was lid geweest van de volgende staatscommissiesde legercommissie, de Centrale-Commissie voor de Drink waterleiding, Commissie tot herziening der Grondwet en de Commissie tot herziening der Gemeentewet, Ook is hij nog lid geweest van de Staatscom missie tot voorbereiding van het even redig kiestrecht en van de Staats commissie tot voorbereiding der Oor logswinstbelasting. 8 Mei 1920 werd hij burgemeester van Arnhem. jhr de Geer was van 28 Juli 1921 tot 18 Sept, 1922 minister van Finan ciën in het ministerie-Ruys de Beeren brouck. Een paar maanden geleden werd hij in de vacature Gerritson be noemd tot lid der Tweede Kamer. Jhr. de Geer is ridder in de orde van den Nederl. Leeuw. Betsy Henriques Plmentel Frankfort a/M. 2 Aug. 1925. Tilburg De Heer en Mevrouw MAX MOSER—Henriques Pimentel, betuigen ook namens wederzijd sche familie hartelijk dank voor de talrijke bewijzen van belang stelling bij hun huwelijk onder vonden. 35102 te DRUNEN, 35085 zal op Vrijdag 7 Aug-1925, voorm. 10 uur bij SOMERS te Engelen Voor den Heer J. F. H. van Calker te Waalwijk, Vier hont het Peterstukje om te hooien. Voor den Heer P. Mostermans Arnzn. 7'/2 hont Kropsla-Weislag. het eerste perceel naast Jonkheeren Weislag, om te hooien. 7'/2 hont Kropsla-Weislag af komstig van Frans van Gulick om te hooien. Voor den Heer Corn. J. Leijten en Mej. Dina Simons te Helvoirt. 4.00 00 H.A. om te beweiden met hoornvee, zijnde de twee heet. Balekamp in het Bossche Veld van den Heer Leijten en de twee heet. ten zuiden daarvan gelegen, toebehoorende aan Mej Simons, alles in een perceel. Voor de Families Leijten en Boset. 1.31,00 H.A. Berenkamp aan den Hollandschen Dijk en Aalsloot en 86 Aren Weerdskamp, daar aan gelegen, alles in een per ceel, om de toemaat te weiden enkel met hoornvee. bekend met de geheele Goodyear-afdeeling. Brieven Bureau van dit Blad onder no. dezer advert. 35097 Naar de Tel. verneemt is telegra fisch bericht ontvangen, dat de heer Ch. J. 1. M Welter (r. k.) lid van den Raad van Ned. lndté, zijn benoeming tot minister van koloniën aanvaardt. De heer Welter, die zich nog in lndië bevindt, zal met de eerste gelegen- heid naar ons land vertrekken. OOR-, NEUS-, KEELARTS, is van 1 tot 16 Augustus 35104 voor den Standbouw op de Tentoonstelling Waal wijk. 35124 te DRUNEN, 35086 zal op Donderdag 6 Aug. 1925 bij inzet, en op Donder dag 13 Aug, 1925 bij toeslag, telkens des nam 5 uur ter her- berge van de Wed. MAUR1TS v. d. WATER te Haarsteeg ten verzoeke van den Heer BENE- DICTUS BALDWIN te Haarsteeg Een Huis met stal en tuin. gelegen te Haarsteeg, gemeente Hedikhuizen, kadaster sectie C nrs. 448 en 749, groot 05,80 aren, thans bewoond door den verkooper. Aanvaarding 1 October 1925. Lasten vanaf 1 Januari 1926 voor den kooper. Betaling 6 weken na den toeslag. Daarentegen deelt de Res.-bode mede, dat in verband met verschillende omstandigheden van particulieren aard een zoo spoedig vertrekniet te wachten is. Aan het zelfde blad ontleenen we de volgende bijzonderheden over den nieuwen bewindsman. De heer Charles Joseph Ignace Marie Welter is 5 April 1880 in den Haag geboren. Na de H. B. S. jaren volgde de studie voor ingenieur te Delft en toen ook deze volbracht was begaf de heer Weiter zich naar Nederl -lndië. waar hij spoedig in dienst van het gouver nement trad. Als 3e commies aan het departement van binnelandsch bestuur kwam hij in 1902 in dienst. Na drie jaar volgde zijn benoeming tot adsp.-controleur B. B., in de residente Pekalongan, terwijl in 1906 zijn bevordeing tot con troleur afkwam. In 1908 werd de heer Weiter tijdelijk geplaatst aan de alge- meene secretarie een jaar later gevolgd door zijn benoeming tot hoofdcom mies. Reeds na een jaar was hij refen daris, weer een jaar later, in 1911, adjunct—inspecteur voor agrarische ln dat jaar werd de heer Weiter ziek, zoodat hem een jaar verlof naar Europa werd verleend. Hij herstelde hier spoe dig en werd in 1912 tijdelijk tewerk gesteld aan het departement van kolo niën hier te lande. Na weer teruggekeerd te zijn naar Java, werd hij in 1915 ter beschikking gesteld van de algemeene secreetarie. Twee jaar later werd hij aangesteld als een der secretarissen van he gouvernement van Ned.-lndië In 1918 volgde zijn detacheering op het bnreau van den directeur van binnenlandsch bestuur in verband met de voorgeno men hervorming van het bestuursstel- sel De heer Weiter werd 1919 benoemt tot le secretaris van het gouvernement eneenige maanden geleden tot algemeen secretaris van 't gouvernement van Ned. Aanmelding op 't bureau der firma VLAANDEREN Co. op het Tentoonstellingsbureau. Notarissen en TE 's BOSCH is weer 35114 Ingezonden Mededeelingen. verdwijnt spoedig door inwrijven met 30-60-90 ct. PUROL ut. Tentoonstelling voor de Schoen- en Lederindu strie, Waalwijk 1925. voor den geheelen duur der ten- oonstelling a f 4,— vanaf heden aan 't Bureau verkrijgbaar. (Tip top vereischt.) 35072 berichten, dat de door hen op Vrijdag 31 Juli 1925 te Waalwijk geveilde Onroerende Goederen na inzet en hooging thans staan als volgt Koop 1 i 5200 Koop 2 1050 Koop 3 2000 Koop 4 (Massa 2 en 3) 3200 Koop 5a 2200 Koop 5b 1800 Koop 5c (Mass 5a en 5b) 4000 Koop 6 2200 Koop 7 1800 Koop 8 2560 Toeslag blijft bepaald op Vrij dag 14 Augustus 1925 voorm. 10 uur in HOTEL VERWIEL te Waalwijk. 35125 BURGEMEESTER en WET HOUDERS van Waalwijk zullen op Maandag 17 Augustus, voor middags 11 uur Bestek en Voorwaarden liggen ter inzage ten kantore van den Gemeente—Opzichter, alwaar nadere inlichtingen te bekomen zijn. 35119 des avonds 6 uur in de zaal van Café TROMPEN BURGEMEESTER en WET HOUDERS van W A A L W IJ K, maken bekend, dat in hunne vergadering van heden eene Openbare Ult- loting van Schuldbrieven heeft plaats gehad, te weten der leening van 1898 No. 12. der leening van 1900 No. 15. der leening van 1904 Nos. 14, 19 en 28. der leening van 1907 35116 Nos. 19 en 47. De uitgelote schuldbrieven zijn aflosbaar 1 September a.s., ten kantore van den Gemeente ontvanger te Waalwijk. Waalwijk, 3 Aug. 1925. Burqemeester en Wet houders voornoemd. van o. a. bestaande in130 M. doek in verschillende partijen, pomp. ballen, doelen, netten, truien, enz. 35124 Namens het Bestuur. MAAGTABLETTEN Dr. VAN MENS, zajcen# maagzuur, oprisping, gebrek aan eetlust Gebruik Per koker 75 ct. Bij Apothekers en Drogisten.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 3