6roenMweeKerij I. md Es, Viscliverkoop. is een Kwane raadgever. T. W. E. M. - TILBURG. Planken- verkoopingen Notaris Jansen Heuvelstraat 7, GROOTE WEDSTRIJDEN Zondag 9 Augustus nam. 3 uur, Achter groote Motoren. Motorrace BLEKEMOLEN. LEJOUR. TORRICELLI. PAIJMANS. J. DE ROODE. H. JANSEN. WEGENS_VERTREK. Notaris Jansen veilen on verkoopon: HET HEERENHUIS veilen en verkoopen: Bericht van Inzet. Gouden-, Zilveren- en Juweelen Sieraden en Gebruiksartikelen Is afgekondigd, dat in geval van brand de spuit per paard zal worden ver voerd en wel door het eerstaankomence. Hiervoor zullen f 6 vervoerkosten worden uitbetaald. Terwijl de wijkverpleegster van het „W. O. K.", Zuster Offergeit ge durende de maand September in prac- tische opleiding gaat voor T. B. C.- bestrijding, zal zij worden vervangen door eene Eerw. Zuster uit het St. Elisabeths gesticht te Breda. Niet met de a.s. kermis, doch reeds Dinsdag en Woensdag 4 en 5 Augustus, zal het circus „Westfalia" hier voorstellingen komen geven, staanplaats achter het café .Concordia" van den heer H. Tabbers. LOON-OP-ZAND, 2 Aug. Loonop- Zand is in feesttooi. Van de pastorie tot aan den ingang van de kerk is een laan gevormd van denneboompjes, opgesierd met bloemen en vóór de pastorie is een mooie boog geplaatst, terwijl de ingang en de kerk zelve, vooral de laatste, allerprachtigst ver sierd is. Het geldt de feestelijke herdenking van het 25 jarig pastoraat van den ZeerEerw. heer E. Muré. Zaterdagmorgen werd eene H. Mis opgedragen, waaronder de kinderen zongen en tot intentie van den Jubi laris de H. Communie ontvingen. 's Namiddags werd van huis tot huis de vlag ontplooid en van 3 uur tot half vier weergalmde het heerlijk klok kengelui. Daarna trokken de kinderen der Bijzondere en Openbare school, allen op z'n mpoist uitgedost met een bou quet of een vlaggetje in de hand, be geleid door de Eerw. Zusters onder wijzeressen en onderwijzers, onder de welluidende tonen der „Sophia's-Ver- eeniging" van de oude school bij 't Gerlachusgesticht af naar de pastorie en werd heel de stoet in den voor tuin opgesteld. Toen de Eerw. Jubilaris naar buiten kwam ging er een lang. durig gejuich op, met de vlaggetjes werd geestdriftig gezwaaid en de har monie hief een .Lang zal hij leven" aan, luide door de kleinen meegezon gen. Tot half zes werden bij afwisse ling feestliederen gezongen, toespraken gehouden, verschillende mooie cadeaux van de Eerw. Zusters en de kinderen aangeboden, gymnastische oefeningen gehouden en een klein tooneelspelletje werd opgevoerd. Tusschen de bedrij ven in speelde de „Sophia's Vereeni- ging", die meer dan één mooi num mer ten beste gaf. Bij afloop der kin- derhulde sprak de Eerw. jubilaris een woord van dank en stelde voor a.s. Maandag een tractatie voor de kleinen in uitzucht. De harmonie werd gul onthaald. De dag werd besloten met een plechtig Lof, waaronder de lof zang „Te Deum" werd gezongen en door den Z.Eerw. heer een toespraak voor de kinderen werd gehouden. Het feest werd Zondag te half 10 geopend met plechtig klokkengelui. Onder de vroolijke tonen der harmo nie .Concordia" werd de Z.Eerw. heer Pastoor te 10 uur van de pastorie afgehaald en naar de kerk begeleid door het Kerk- en Armbestuur, de Feestcommissie, de Misdienaars en tal van bruidjes. Bij het binnenkomen hief het Zangkoor het Magnificat an Caes. de Zachariïs aan. Onder de Hoogmis door den Z.Eerw. heer Pastoor met assistentie hield de Weleerw. heer Kapelaan A. van Hoek een gevoelvolle feestpredicatie. Na de H. Mis zong het zanhkoor de feestcantate van Mendel- sohn-Bartholdi. Daarna trok de bo vengenoemde stoet weer naar de pas torie terug. Hier werd door den heer joh. Beunis den Z.Eerw. Jubilaris onder couvert het bedrag aangeboden, bij de parochianen gecollecteerd en bestemd voor een St. Gerlachus-beeld buiten aan het nieuw te bouwen klooster te plaatsen en voor eene albe, waarvan de teekening werd overhan digd, waarop de heer J. D. E. van den Heuvel eene welsprekende feestrede hield. De Z.Eerw. heer Pastoor sprak onder een warme toespraak zijndiep- gevoelden dank uit. De harmonie Concordia gaf met een „Lang zal hij leven" een paar vroolijke stukjes ten beste. Om 4 uur werd een plechtig Lof gehouden, waarna de Z.Eerw. heer Pastoor een hartelijk woord tot de aanwezigen sprak. Te 5'/j uur had het reeds aange kondigde défilé plaats waaraan onder de opgewekte tonen der beide har monieën door de vereenigingen der plaats met hare wapperende banieren en een stoet van bruidjes werd deel genomen. Van half zeven tot half tien was er afwisselende muziek en zang door de .Sophia's Vereeniging" met de Liedertafel .Echo der Duinen" en „Concordia" met het kerkelijk Zang koor. De mooiste nummers werden ten hoore gebracht. De presidenten der verschillende gezelschappen felici teerden en huldigden den Jubileeren den Herder en werden door dezen in een teespraak vol geestdrift en humor telkens beantwoord. Daarbij gul was het onthaal. Het tweedaagsch feest ter eere van den Z.Eerw. heer Pastoor bij zijn zilveren jubilé heeft èn in de kerk èn daarbuiten een schitterend verloop gehad. Loon-op-Zand heeft op waar dige wijze getoond wat het voor zijn Herder over heeft. LOONOPZAND. De heer J. Brands overkwam Maandagmorgen een ernstig ongeluk. Toen hij met zijn motorfiets op weg was naar de beurs te Tilburg geraakte door een onverklaarbaar feit zijn achterwiel los met het gevolg dat hij met een geweldigen smak tegen den grond werd geworpen. Hevig bloedend uit neus en mond werd hij door personen, die het ongeluk hebben zien gebeuren, aanstonds opgeraapt en in een naast gelegen woning binnen gebracht. Medische en geestelijke hulp waren direct ter plaatse. Men achtte de toe stand van dien aard, dat hij van de laatste H. Sacramenten der Stervenden moest worden voorzien. Tot ons genoegen vernamen wij heden, dat de omstandigheden zich Jen gunste hebben gewijzigd en er geen oogenblikkelijk levensgevaar weer be staat. GEERTU1DENBERG. Openbare ver gadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 7 Augustus 1925 des n. m. twee uur, ten gemeentenuize, aldaar. Te behandelen zaken 1. Installatie van den Heer S. G. Meyers, als lid van den Raad. 2. Aanbieding Gemeenterekening dienst 1924. 3. Benoeming rekening-en begro tingscommissie. 4. Brieven Gedeputeerde Staten be treffende wijziging verordening voor het Gemeentelijk Electriciteits en het Gemeentelijk Grondbedrijf en wijziging der Gemeetebegrooting en begrooting G. E. B. 5. Herziening verordering der plaat selijke inkomstenbelasting. 6. Ingekomen stukken. 7. Vaststelling suppletoirkohier Hon denbelasting. 8. Reclames. Met ingang van 1 Aug. is alhier als commies der directe belastingen aangesteld M. Kant, uit Baarle-Nassau. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur. Onze Tentoonstellingsgebouwen hun voltooiing, een ding ontbreekt echter nog om er te komen, moet men een verbazend stoffigen weg passeeren; deze week moest ik er wezen en werd bijna verblind door de stofwolken die een passeerende auto maakte. Deze weg kan stofvrij gemaakt wor den, door deze twee of drie maal per week 's nachts te doen hesproeien met een mengsel water en kool teer, naar ik meen een op twaalf. In Gelderland be sproeit men de wegen ook zoo met suc ces. Dankend voor de plaatsing. Hoogachtend, X. SPORT. WAALWIJK- W.V.V. Juliana. Zondag j.l. liadden de Bekerwedstrij den, uitgeschreven door Juliana plaats en hadden een goed verloop. Eerst kwamen in den strijd B.V.V. 2 's Her togenboschR. W. B., Waalwijk. Of schoon de B.V.V.'ers over beter spel- capaciteiten beschikken dan R.W.B., hebben ze de overwinning niet cadeau gehad en wisten de Bosschenaars op 't nippertje af van het hardwerkende R. W.B. te winnen; 32 was hier de uit slag. Daarna kwamen in den strijd Quick, WaalwijkZomer-elftal W.S.C., Waalwijk. De blauw-witten hadden 'n gemakkelijke taak en met 63 wer den de geel-zwarte W.S.C.'ers naar huis gestuurt. Indien de Quick'ers in de finale vol ledig uitkomen, geven wij hen een goe de kans naar den Juliana-beker. De wedstrijden mochten zich in een druk bezoek verheugen en er werd onderling i nde beste verstandhouding gespeelt. W.S.C. Na sedert Maart j.l. géén thuiswed strijd meer gespeeld te hebben, in ver band met. het afstaan van het speel terrein voor de Tentoonstelling, zal W.S.C. a.s. Zondag 9 Augustus haar geheel nieuw speelterrein en tevens het nieuwe seizoen met een zeer inte ressante voetbalwedstrijd openen. Niet minder dan hare plaatsgenoote, Quick, de nieuwe Waalwijksche tweede klasser, heeft zich direct als tegenpar tij in deze openingswedstrijd disponi bel gesteld. Nadere mededeelingen zullen wij in het nummer van a.s. Zaterdag laten volgen. SPRANG-CAPELLE. J. 1. Vrijdagavond speelde de pas enkele maanden opgerickt.te Korf balclub ,,N.E.O.", alhier haar eerste wedstrijd tegenhaar plaatsgenoote „Ju liana ",op het terrein van laatsgenoem- de. .Juliana wist deze wedstrijd, waar in de jeugdige spelers(sters) van N.E.O. flink partij wisten te geven, met 42 te winnen. Niettegenstaande N. E. O. verloor, mag zij met trots op haar eerste wed strijd terugzien. GEMENGD NIEUWS? Een vreeselijk auto-ongeluk heeft Zondagmiddag bij den Grebbebrug te Wageningen plaats gehad, meldt de Crt. De heer Onnes uit Amersfoort reed met zijn echtgenoote per auto uit de richting Utrecht naar Arnhem. Een tweetal jongens die op eenigen afstand achter de auto reden, bemerkten plot seling achter bij het bezinereservoir een vlam. Ze reden uit alle macht om de auto in te halen en de inzit tenden te waarschuwen, doch de wagen had te veel vaart en zij moesten hun pogingen opgeven. Eensklaps had er een ontploffing plaatsde wagen maakte eenige slingerende bewegingen over den weg en reed vervolgens tegen een boom. Degenen, die te hulp wilden schieten, zagen dat de inzittende heer door het verbrijzelen van het portierraam nog frachtte uit de auto te komen, doch de eerste ontploffing werd gevolgd door een tweede die veel heviger was. Een geweldige vuurzuil steeg op, die den wagen in minder dan geen tijd in lichte laaie zette. Toen het ten slotte gelukte om de vlammen te dooven vond men in den bijna geheel verbrande auto de verkoolde lijken der beide inzittenden. De heer Onnes was woon achtig te Amersfoort waar hij een druk kerij exploiteerde. Het echtpaar laat geen kinderen na. Omtrent de oorzaak van het ongeluk is nog niets bekend. Nader vernemen we De heer Onnes reed Zondagmiddag rond drie uur met een matigen vaart door de Nude te Wageningen. Een passeerende wielrijder, de heer G. de R., onderwijzer te Ochten, zag vlam men aan de auto en keerde direct om ten einde de inzittenden te warschuwen. Hij kon echter de auto niet inhalen. Eensklaps reed de auto naar links en reed tegen een boom op. De wagen stond toen reeds in vlam. Een voor bijganger, de heer S. trachtte het por tier te openen, doch dit was gesloten. Hij sloeg toen een ruit in doch het vuur was zoo hevig dat hij geen ver dere pogingen om te redden kon doen. De auto en de inzittenden verbrandden totaal. De politie kwam met twee brandbluschapperaten „Minimax" doch slaagde er niet in het vuur meester te worden. Met water dat van verren afstand moest worden aangevoerd slaagde men er in de vlammen te dooven. De auto was echter geheel verbrand, alleen het ijzeren geraamte was over, De onherkenbaar verkoolde lijken zijn per brancard naar de begraafplsats vervoerd. Volgens het ingestelde deskundig onderzoek is het benzinereserAoir in brand geraakt en zijn de beiden inzit tenden zeer waarschijnlijk door de uitstroomende benzinedampen be dwelmd geraakt. Dien tengevolge heeft de heer Onnes de macht over zijn stuur verloren. Een familielid heeft verklaard dat de heer Onnes de gewoon te had het portier binnen van te sluiten. De houding waarin zijn lijk in de auto lag wijst er op dat hij nog getracht heeft het portier te openen. De sleutel lag aan den kant waar de heer Onnes geze ten moet hebben. AGENDA. WAALWIJK. Donderdag 6 Aug 8V2 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Gemengd koor. Zaterdag 8 Aug. Repetitie Lieder tafel „Oefening en Vermaak". 9 uur Mannenkoor. Zondag 9 Aug. 12'/2 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", mannenkoor. Musis Sacrum. ADVERTENTIëN. namens J. DEGENAARS te Klundert te ELSHOUT, Donderdag 6 Augustus v. m. 10 uur (precies) aan het café Roij„ mans. te NIEUWKUIJK denzelfden dag n.m. 2 uur aan 't café Merkx. te DRUNEN, denzelfden dag n.m. 6 uur aan het café van Kessel. te WAALWIJK, Vrifdag 7 Aug. v.m. ll'/2 uur aan de Haven. te LOONOPZAND denzelfden dag n.m. 6 uur aan het café Hornman. 35121 Notaris JANSEN. te WAALWIJK. zal namens de familie VAN DER HEIJDEN-Wakkers aldaar in het openbaar te Waalwl|k in de Grootestraat gemerkt 242 met daar aangrenzende gebouwen en terrein Sectie C. nummers 1280-2012 en 2013 en Sectie B. nummer 1425 tezamen groot 30.33 aren. Het huis bevat a. beneden2 kamers en suite, 3 groote en 1 kleine kamer, keuken, 3 groote muurkasten, waschplaats. b. 1ste verdieping: 4 groote kamers en groote muurkasten. c. 2de verdiepinggrooten zolder met dienstbodenkamertje, De aangrenzende gebouwen bestaan uit groot steenen pakhuis, groot 220 M2., voor de helft ver huurd voor f 182.— per jaar en een groote leerlooierij (2 verdie pingen) met steenen pakhuis groot 205 M2. waarvan een klein gedeelte verhuurd voor f80.— per jaar; beide huren kunnen worden beëindigd met ljuli 1926. Voorts nog aan ongebouwd terrein groot ongeveer 2900 M2., beplant met vele fruitboomen, geschikt voor fabrieksterrein. Het geheel heeft uitgang ten Oosten door het bestaande gan getje en ten Westen door een rijweg naar de Grootestraat. Het huis is terstond te aan vaarden. De verkooping zal geschieden te Waalwijk op Maandagen 10 en 17 Augustus 1925, 's avonds te 7 uur resp. in Hótel VERWIEL en GERRIS. 35078 te Waalwijk, zal ten verzoeke van den heer EUG. KEIJZER in het openbaar Een warenhuis met bouw land te Waalwijk groot 41 are gelegen achter de looierij van den heer P. Mombers, met uitweg naar de Groote Straat. Het warenhuis is 100 M. lang en 18 M. breed en is verhuurd voor f600 per jaar tot 1 Nov. a. s. waarop het te verkoopene is te aanvaarden. 35127 De inzet geschiedt op Maandag 10 Augustus 1925 in hel Hotel VERWIEL en de toeslag op Maandag 17 Augustus daarna in het Hotel GERRIS, te Waalwijk, telkens des avonds 7 uur. De perceelen HOOILAND te Besoijen. geveild namens den heer C. HUIJBEN zijn ingezet als: KOOP 1. Dijkland groot 1.44.50 heet. op 13250. KOOP 2. Over de Schouwsloot groot 86.30 are op f950,— Toeslag heeft plaats Vrijdag 14 Augustus 1925 v.m. 11 uur in HOTEL VERWIEL te Waalwijk. 35122 Notaris JANSEN. v./h. „Pomona", Grootestraat, W A A L W IJ K. Telefoon 162. Tomaten voor te vullen 45 ct. p. K.G. Snijboonen 35-20 ct. p K.G. Princessenboonen 40 ct. p. K.G. Tomaten voor te vullen 30 ct. p. K.G. Tomaten voor soep 25 ct. Kroten 10 ct. per bos. Alle artikelen worden direct aan huis bezorgd. 34975 Donderdagmorgen van 9-12 uur Vischvërkoop in de Manege achter het Raadhuis. Aanvoer van33002 Schelvisch, Kabeljauw en Schol. Tarbot, Tong. De prijzen zullen in het aan plakbord bekend gemaaktworden" ADVERTEEBEN DOBT VERKOOPEN. Wijkt daarom daar eens van af en gaat eens bij het inkoopen van naar 35113 en O zult ondervinden, dat U steeds te duur betaald beett. Wij hebben reuzen voorraad en boven alles LAGE prijzen. Telefoon 709. Wedstrijden voor de beste Amateurs. Zie aanplakbiljetten. 35126 VOETBAL. KORFBAL. Anloon Ghijben, Tilburg.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6