No. 63 Woensdag 12 Aug. 1925 den nader vastgesteld in overeenstem- wij krijgen hier een voetbalwedstrijd monnaie met inhoud, een doublé scha- - mjng me( die van de Provinciale te zien, als niet alleen nog nooit in keiarmband. nc pruil UAU HPT HllilPli Sta,en' Waalwijk gehouden, doch ook slechts Tengevolge van een vergissing is UL LunU IHn ULl LUIULII - Onze stadgenoot de heer Th. maar zeer zelden in ons landtezien van't bericht over de examens afgelegd i van Rijen, hoofdonderwijzer aan de gegeven wordt. door de eerste candidaten van het TWEEDE BLAD. R. K. School voor G. L. O. in de Naar aanleiding van den ontzet- Centraal Instituut voor lichamelijke parochie van O. L. Vr. Onb. Ontvangen, tenden ramp, die Maandag 'n groot ge- Opvoeding, onderafdeeling der R.K. slaagde dezer dagen op het te 's Hage deelte van ons land heeft geteisterd, Leergangen het laatste gedeelte weg en Utrecht gehouden examen voor de - zoodat duizenden menschen zonder on- gevallen. Alle candidaten slaagden, akte Leeraar Fransch M.O.A. derdak en van alles beroofd zijn, heeft zoowel voor L O., als voor N. O. Gedurende een vijftal jaren slaagde er zich in ons land een Alg. Steuneo- n. 1. voor L. O. genoemde heer achtereenvolgens voor mité opgericht. F. van der Dennen te Eindhoven Hoofdacte, Fransche Taal L.O. en De Redactie van De Maasbode opent i J. G. Krouse te 's Hertogenbosch M.O. Fransch (A), hetgeen een mooie mede eene inschrijving en gaarne ver- 1 prestatie mag genoemd worden. zoeken wij onze lezers hun offer aan de 1 Denijverigenentalentvollenopvoeder Redactie van dit blad op te zendeu. der jeugd onze welgemeende geluk- j D(1 heer M Pulles-Heesbeen ver- wenschen wierf op de te Parijs gehouden groóte Gisteren hebben een dertigtal Rakkerij-tentoonsbdling de hoogste journalisten uit alle deelen des lands derseheidingen voor zijne PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 12 Aug. 1925. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat te Waalwijk. Vergadering der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Lang straat, gehouden op 6 Augustus 1925 Tegenwoordig waren dertien leden. Voorzitter: B. J. H.C.Timmermans. Secretaris: M. A. J. van Liempt. Bij de ingekomen stukken werden o.m. behandeld Schrijven van den Minister van Justitie inzake de faillissementswet. Door de Kamer was de aandacht van den Minister gevestigd op het euvel, dat handelslieden voor wie een faillis sement dreigt, vaak overgaan tot ver koop van hun roerende bezittingen aan familieleden tot nadeel van crediteuren, die dikwijls eerst van de eigendoms overdracht kennis nemen, nadat de termijn van 40 dagen, bedoeld in art. 43 der faillissementswet, is verstreken. De Minister geeft te kennen, dat hem wijziging van den termijn niet ge- wenscht en niet noodig voorkomt, omdat er naar diens oordeel voldoende rechtsmiddelen zijn om in de gevallen, door de Kamer bedoeld, vernietiging der overeenkomst te krijgen. De vergadering kon niet deelen de zienswijze van den Minister, die in theorie juist kan zijn, doch niet in overeenstemming is met de praktijk. Besloten werd dan ook nader op deze aangelegenheid terug te komen. Op nieuw werd geklaagd over trage, zelfs over niet-afwikkeling van faillisse menten. Naar aanleiding van de gevoerde correspondentie inzake het niet stoppen van trein No. 183 te Gilze Rijen werd besloten andermaal stappen te doen om het verzoek, dat deze trein aan dat station reizigers opneemt, ingewilligd te krijgen, aangezien kan worden aan getoond, dat door het stoppen geen enkele verbinding in gevaar wordt gebracht. Besloten werd te steunen het adres der Kamer te Leeuwarden, waarbij de aandacht van den Minister van Finan ciën wordt gevestigd op de onbillijke en willekeurige voorschriften bij de waardebepaling van de met invoerrecht belaste goederen, door het factuurs bedrag te verhoogen met de vracht van de grens tot de plaats van be stemming. Naar aanleiding van een adres der Kamer te Rotterdam, waarbij deze wijst op tekortkomingen in onze handels statistiek, niettegenstaande het statis- tiekrecht belangrijk meer opbrengt dan aan de statistiek wordt ten koste gelegd, werd besloten den Minister van Bin- nenlandsche Zaken in herinnering te brengen de reeds vroeger door onze Kamer gemaakte bedenkingen. Besloten werd de aandacht van den Minister te vestigen op de belangen van de in het district der Kamer ge vestigde leder-industrie en van de fruit- en groententelers, die bedreigd worden door de voorgestelde verhoo ging van de Duitsche invoertarieven. Naar aanleiding van een adres der Tilburgsche Kamer, waarbij wordt aan gedrongen op verlaging van de tarieven van post, telegraaf en telefoon, wordt besloten den Minister te wijzen op een reeds eerder verzonden adres van dezelfde strekking. Besloten werd steun te verleenen aan het initiatief der Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat" tot het in filmbeeld brengen van de industrie in het district der Kamer. Naar aanleiding van de correspon dentie, gevoerd met den Minister van Waterstaat betreffende de reorganisatie van den post-, telegraaf- en telefoon dienst (rapport Nolting) werd in be ginsel besloten het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie tot een be spreking dezer aangelegenheid uit te noodigen. Besloten werd adhaesie te betuigen aan de verzoeken der Kamer te Hengelo, gericht aan den Minister van Buiten- landsche Zaken tot afschaffing van het pasvisum voor Duitschland en van den Bond van Bedrijfsautohouders in Neder land om te bevorderen, dat triptieken of cornets de passage in België ook voor bedrijfsauto's zullen worden toe gelaten. Besloten werd pogingen in het werk te stellen, dat verbetering wordt ge bracht in de bestelling van de brie venpost uit de richting Rotterdam. Het jaarverslag voor 1924 werd aan geboden en vastgesteld onder dank betuiging aan de Commissie ad hoe. In de vergadering van 6 November 1924 werd in beginsel besloten voor een bedrag van f 5000,— deel te nemen in het garantiefonds der inter nationale Tentoonstelling voor de Schoen - en Lederindustrie te Waalwijk. De voorwaarden van deelneming wer- Mej. G. Verhoeven te Oss en voor N. O. A. Siegmund te Breda L. Siegmund te Breda. In een onzer vorige nummers >gsto on- vermeldden wij dat de vereeniging inzending „de Postduif", Waalwijk op Zondag een bezoek gebracht aan onze ten- brood en beschuit.. 29 September een groot stedelijk con- toonstelling in voorbereiding, terwijl Een mooi succes. cours zou uitschrijven voor oude en nog eenigen door het noodweer van D(. dader van deu tUefsstal van ionge duiven vanuit Maastricht, doch Maandag tegen gehouden zijn. De eell njeuwo nets van v. Z. uit Sprang, heeren waren zeer enthousiast over 111(l| de kermisdagen voor liet Café van de ontvangst hier ter plaatse en over den heei. F „epI;1.ltst, is te Eindhoven 't geen zij te zien en te hoeren kregen. .r0arresteer<] A s. Vrijdag geven we een volledig \)e lnan< van Tilhlirg afkomstig, was verslag van dezen welgeslaagden dag. ,(l Eindhoven voor een dergelijk ver- Max Weil, commissaris der N.V. grijp gearresteerd. Lederfabriek „Oisterwijk" te Oisterwijk, Gisteren is hij naar 's Bosch over- 2 groote gouden medailles, één voorgebracht. de Machinale en een voor Sport- en Maatschoenmakerij. Door den Heer Gerard van Loon, Waalwijk, is beschikbaar gesteld een groote gouden medaille. Door den Heer Mr. H J. M. Loeff, te Drunen, verguld zilveren medaille. J. L. Verwiel, burgemeester Oister wijk, Verguld Zilveren Medaille, terwijl ook de Commissaris der Koningin dn de Provincie Noordbrabant, te 's Bosch, eveneens een medaille beschikbaar heeft gesteld. Morgen, Donderdagavond onge veer half negen, zal de geheele ver lichting van de tentoonstellingsgebou wen ontstoken worden. De 15.000 brandende lampjes zullen een grandioos schouwspel te zien geven. Bij gelegenheid van de Tentoon stelling, waarop de Levensverzekering Mij. „Noord-Braband" met een flinke stand zal uitkomen, zullen een 40 tal hoofden van den buitendienst uit de verschillende plaatsen van ons land en België een bezoek komen brengen en op het terrein in feest-vergadering bijeen komen. In de laatst gehouden vergade ring van den R.K. Werkmeestersbond „St. Joannes de Dooper" is besloten om op de a.s. Tentoonstelling een excursie te houden met de werk meesters uit de geheele omgeving Het nuttige zal met het aangename vereenigd worden. Voor de dames zal voor gepaste attractie zorg gedragen worden, terwijl ook een gemeenschappelijk diner zal plaats hebben. Het bestuur durft vertrouwen dat alle leden uit de geheele provincie aan deze excursie, waarvan de juiste dag nog nader zal bepaald worden, zullen deelnemen. De voetbalwedstrijd welke ter gelegenheid der Internationale Tentoon stelling voor schoen-en Lederindustrie gehouden wordt is nu definitief vast gesteld op Zaterdag 22 Aug., dus de openingsdag des namiddagsom 4uur. Hoewel het Bestuur er niet in geslaagd is de Roode Duivels hier te krijgen, daar deze onmogelijk op 22 of 23 Aug. konden komen, staat nu wellicht een nog interressanter wedstrijd op het programma. Niet minder dan H.B S., de kampioen van Nederland, heeft n.l hare toezeg ging gedaan, hier het Zuidelijk elftal te willen ontmoeten en het behoeft dan ook geen betoog dat dit een elftal is, dat hier te lande z'n weerga niet vindt. Wie. die hem bezocht heeft, herrin- nerd zich niet den kampioenswedstrijd die H.B S. enkele maanden geleden speelde tegen N.A.C. te Breda, waar van gerust gezegd kon worden dat er zelden mooier voetbal gespeeld werd. Doch ook het Zuidelijk elftal in z'n huidige samenstelling is er een, dat er wezen mag. J.l. Zaterdag is dit door de Zuid. elftalcommissie als volgt vast gesteld Van Tilburg (NOAD) van Haaren De Bruyn (Wilhelmina) (NAC) Horsten v. Boxtel Doorenbosch (Willem II) (NAC) (Wilhelm.) Gielens Hermans Jongbloets Terbeek (Willem II) (NOAD) (NOAD) (NAC) Petit (NAC) Ongetwijfeld heeft hier de elftal commissie eene zeer gelukkige keuze gedaan en getoond, dat zij in Waal wijk met het beste uit het beste voor den dag willen komen. Een van Tilburg, Gielens. Horsten en Terbeek kwamen reeds meerdere malen voor het nationale team uit, terwijl de ove rigen zoowel voor de Zuidelijk elftal als voor hunne respectieve vereenigin- gen hunne sporen verdiend hebben. Het lijdt dan ook geen twijfel of Voor het 1.1. gehouden examen dit moet zijn op Zondag 20 September. De Nederlandsche Bakkerij te Parijs Men schrijft ons De Nederlandsche afdeeling op de Internationale Bakkerijtentoonstelling en de daaraan verbonden vakwedstrijden hebben een buitengewonen indruk gemaakt. Een zeer groote verscheidenheid van voor het Mercurius diploma Boekhou- broodsoorten, bijeengebracht uit alle provincies maakte deze afdeeling tot de grootste en meestgeslaagde op deze vaktentoonstelling. De Fransche vakbladen zijn dan ook vol lof over de medewerking, die zij van Nederland mochten ontvangen. De officieele ontvangst ten stadhuize had een bijzondere karakterbij aan komst ten stadhuize wapperde de Nederlandsche driekleur naast die der Fransche, Italiaansche en Belgische van dit grootsche gebouw. Hier had de voorstelling van de jury leden plaats aan den voorzitter der gezamenlijke gemeentebesturen der stad Parijs, en werd men verzocht zijne handteekening te plaatsen in het gulden boek der stad. Van hier ging het, door prachtige zalen, waar de groote lichtkronen ten getale van 60 ontstoken waren en waar inmiddels de overige bakkers waren toegelaten, naar de groote ontvangzaal waar de officieele ontvangst zou plaats hebben. Hier werd het geheele gezelschap toegesproken door den voorzitter der Parijsche gemeenteraden. Een groote voldoening voor de Nederlanders was het dat hen eerst dank werd gebracht, voor hetgeen zij gepresteerd hadden, waarna de andere landen aan de beurt kwamen. De Nederlandsche voorzittei sprak een korte, doch welgekozen rede uit in het Nederlandsch, welke door den heer Gust Dhont algemeen secretaris uit Brussel in het Fransch werd over gebracht. Hierna begaf men zich naar het buffet, hetwelk over de geheele breedte der zaal was ingericht, waar de eerewijn en ververschingen werden aangeboden. Tot slot van deze schitterende ont vangst werd eene rondwandeling gedaan door de zalen van het stadhuis, waar den slaagde de heer Adr. Mahieu. Zondagmorgen raakte een kindje van den heer J. T. uit de Grootestraat alhier, dat achter op de fiets gezeten was, met z'n hieltje tusschen de spaken van het achterwiel, waardoor dit lichaamsdeel bloedend verwond werd, zoodat geneeskundige hulp verleend moest worden. Bij onderhandsche aanbesteding is het bouwen van een woon- en winkelhuis in de Stationstraat voor rekening van den heer J. v. Engelen- Staal gegund aan den heer H. Maas. Heden herdenken de echtelieden den heer S Vos en mej. J. Timmer mans, wonende aan de grens Waal wijk—Sprang, nabij het Oosteind, den dag waarop zij vóór 50 jaar geleden door den echt werden verbonden. Een buurtcommissie heeft zorg ge dragen dat deze dag voor de sympa thieke oudjes een onvergetelijke zal worden. Een prachtige versiering is aangebracht, terwijl een mooi -en passend cadeau werd aangeboden. Hedenavond ongeveer 7 uur brengt de harmonie St. Chrispijn een serenade. Onder groote belangstelling, zoowel van schuüers als publiek, had gepasseerde Zondag op de doelen van het Handboogschuttersgezelschap „Entre Nous" gevestigd in het café van den Heer A van Berkel, het Najaars concours plaats van den Bond van Hand boogschutters „Gezellig Samenzijn". Ten ongeveer half vier opende de Voorzitter, de heer W. van Heesch, op de hem bekende wijze met goed gekozen woorden dit concours. Hij wenschte alle vereenigingen die dezen middag aan den strijd zouden deel nemen veel succes en sprak de hoop uit dat dit eerste concours op de doelen van de vereeniging „Entre Nous" naar ieders wensch mocht slagen, waarna direct met schieten werd begonnen. Onder groote spanning had het concours den hieronder volgenden uitslag: Eerste zestallen. Eere-prijs „Ons Genoegen" Herpt. lste prijs „Ons Gezellig Tehuis, Waalwijk. 2e prijs „Constantia", Drunen. 3e prijs „Eendracht maak macht", Waalwijk. 4e prijs „Buiten Verwachting" Vlijmen 5e prijs „Victoria" Elshout. 6e prijs „Oefening en Volharding", Ammerzoden. 7e prijs „Entre Nous" Waalwijk. Tweede Zestallen. lste prijs „Constantia", Drunen. 2e prijs „Ons Genoegen" Herpt. 3e prijs „Eendracht maakt macht", Waalwijk. 4e prijs „Ons Gezellig Tehuis", Waalwijk. 5e prijs „Buiten Verwachting" Vlijmen 6e prijs „Entre Nous" Waalwijk. 7e prijs „Oefening en Volharding", Ammerzoden. Eerekruis eerste zestallenP van Gestel, van „Ons Genoegen" Herpt. Eere-kruis tweede zestallenFr. Schoelitz van „Ons Gezellig Tehuis", Waalwijk. Bestuursprijs|os. van Delft van „Constantia" Drunen. Dé vereeniging „Entre Nous" kan met genoegen op dit concour terugzien, vooral wat de regeling betreft was alles in goede orde, Op het politiebureau alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen. Een grijzen ceintuur van een regen jas, een zwengel van een auto, een gouden broche, een enveloppe inhou dende vijf gulden, een lederen porte- bij alles werd toegelicht. De meergenoemde voorzitter van Parijs, bleef tot het einde bij de gasten. Bij het afscheid nemen werd nog eens speciaal dank gebracht aan de Nederlandsche afdeeling. Verschillende Fransche autoriteiten •bezochten de tentoonstelling. SPRANG-CAPELLE (Voorm. Sprang) Toen de familie Keoooy en mej. Konings met haar twee kinderen j.i. Maandagmiddag te Vueht aan >den IJzeren Man* vertoefden, geraakte bet pl.m, 10-jarlg dochtertje van mej. K. onverwachts in een >put< en verdween in de diepte. Haar 15-jarig broertje, sprong in zijn angst zijn zusje dadelijk na, doch ook hij verdween. Zonder zich een oogenblik te be denken sprong de heer Renooy ge kleed te water en dook op de plaats waar men de kinderen had zien ver- d wijnen. Gelukkig slaagde hij er in beide drenkelingen na veel moeite op het droge te brengen. Het meisje, dat reeds bewusteloos was, bad veel water in gekregen. Door de In allerijl ontboden genees kundige hulp werd de kunstmatige ademhaling toegepast en konden de levensgeesten gelukkig weer worden opgewekt. Programma der feestelijkheden te Sprang op 14 en 15 Aug- bij ge legenheid van het zilveren jubileum van den Ed.Achtb. Heer C. G. H. H. Meijer als Burgemeester. Vrijdag 14 Augustus. 8 uur v.m. Luiden der klokken. Herauten te paard kondigen het feest aan. 10 uur v.m.Aubade der jeugd aan den jubilaris vóór diens woning. 1 uur n.m.Groote allegorische optocht bestaande uit 30 nummers. De opstelling heeft plaats aan het Oosteind. Ongeveer half een wordt de jubilaris aan zijn huis afgehaald door den heer G. Vos, Vice-Voorzitter. Van daar wordt naar het Oosteind gereden alwaar de heer J. van Santen, Voorz. van het huldigings-comiié den burge meester namens de geheele bevolking zal toespreken. Direct daarna zet de stoet zich in beweging. Bij het oude Raadhuis wordt halt gehouden en zal het huldeblijk oader een toepasselijk woord van den heer Van Santen worden aangeboden. Direct na de aanbieding hiervan zal de jubilaris vanaf het balkon de ge meentenaren ioespreken. De heer G. van den Willigenburg zal op het oude Raadhuis namens het Eere-Comiié spreken. Na deze plechtigheid zal de stoet den aangegeven weg voortzetten. 57 uur: Receptie ten huize van den Jubilaris. 6 45—9 uur: Serenades van Zang en Muziekgezelschappen vóór de woning van den Jubilaris. 9 uurMuzikale wandeling door het dorp. Zaterdag 15 Augustus. 2 pur n.m.Volksspelen op het feestterrein in de Oude Straat, opge luisterd door muziek. Na afloop ringsteken voor paren met rijtuigen. WASPIK. Tot bestuursleden der Maria-vereeniging zijn gekozen de dames W. Klazen Francois (presidente), C. Langerwerf (vice-presidente), W. Zijlmans (secretaresse), J. Verschuren- de Wit (penningmeesteresse) en C. Kamp (commissaresse). De prijs van het nieuwe hooi is gestegen tot f 17 per 500 KG. Ter wijl de pers overvol zit, wordt er nog veel hooi in koop genomen tegen levering najaar. Ofschoon het weer niet erg zonnig is, schiet het met den graan oogst goed op. Over 't algemeen leveren tarwe, rogge en haver een ruim beschot. Nu het graan vroeger is geoogst dan vorige jaren heeft men ook het groen- of knollenvoer eerder kunnen zaaien. Op sommige akkers schiet het reeds flink op. zoodat er aan groen voer dezen winter geen gebrek zal zijn. De prijs der boter is gestegen tot f 2.70 per K G., die der eieren tot 7 a 7'/2 cent per stuk, naar gelang van kwaliteit. RAAMSDONK. De hevige hagelbuien, welke het onweder van Zondagavond vergezelden hebben heel wat schade aangericht. Op verscheidene plaatsen werden ruiten stuk gehageld, terwijl het nog te veld staande koren er veel onder geleden heeft. Bij de Brigade alhier is gedeta cheerd de marechaussee IJ. A. Visser. Zijn vorige standplaats was Geffen. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders is het verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, van M. den Eeden, op diens daartoe gedaan verzoek, ingetrokken. Naar men ons mededeelt, zijn voor het aanstaande concours-hippique nog verschillende mooie prijzen inge komen. De harmonie „De Eendracht" heeft toegezegd de wedstrijden met muziek te zullen opluisteren. GEERTRUlbENBERG. Gedurende de maand Juli passeerden de rolbrug 1831 schepen met een gezamelijken tonneninhoud van 195066. Onze stadsgenoot de werkman P. v. B., had het ongeluk bij zijn werk op de scheepstimmerwerf bij Ruiten berg, een beitel in zijn gezicht te krijgen, waarbij de ongelukkige een diepe wonde opliep. Dr. v. Berkesteijn verleende de eerste hulp. Donderdag a.s. zal er in hotel Santbergen een vergadering belegd worden, om te komen tot het oprich ten eener R.K. Dansclub. Daar er al eenige jaren hier gebrek is aan een R.K. Dansclub, zal ongetwijfeld door vele deze gelegenheid gebruikt worden, om in den a.s. winter het dansen te leeren. Woensdagmolgen omstreeks half twaalf is door den heer P. Weerelds. het lijk gevonden van de alleenwonende zenuwpatiënt T. De ongelukkige was door een revolverschot in de slaap getroffen. Naar aller waarschijnlijkheid heeft het lijk reeds eenige dagen ge legen, alvorens het gevonden werd. Rechtskundig onderzoek is ingesteld. Het aantal badbezoekers der zweminrichting „Geertruidenberg" be droeg van 4 tot en met 10 Aug: Datum. Dames. Heeren. Kinderen. Tr. 4 Aug. 8 2 28 187»° 3 1 9 181 /2° 10 15 34 19° 7 14 12 35 20° 4 13 85 21° 11 18 78 22° 10 6 10 22 22° 5 6 8 9

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 5