Asthma Abdijsiroop TARWEBROOD. Broodsoorten en Beschuit Verheijden. Als u, mijnheer de Voorzitter, eens een conferentie hebt met den burgemeester, dan mag u daar wel eens op wijzen. Voor Waalwijk was het ook van een zeer groot belang. De Voorzitter zegt toe daar zijn volle aandacht aan te zullen wijden. l)e heer Verheijden wijst op den onhoudbaren toestand waarin de weg in Capelle verkeert. Het fietsen daar over is als het ware onmogelijk, zoo groot zijn de kuilen. De lieer Michaël beaamt zulks en zegt dat de weg zal zijn om telken jare een gedeelte geheel te vernieuwen aangezien men met ophalen niets meer bereikt. Daarna gaat de raad over in geheim comité. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 21 Aug. 1925. Int, Tentoonstelling voor de Schoen- en Lederindustrie te Waalwijk 1925. Aanvullende lijst van geschonken medailles. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen, Waalwijk, 1 gouden medaille. Fa Wed. A Aarts Zn, Waalwijk, 1 gouden medaille, x wij kunnen mededeelen dat alle standsin de verschillende Hallen der Tentoonstelling zijn verkocht De olficieele opening geschiedt Zaterdag 22 dezer door Minister Kooien ten 12'/a uur. De extra-trein die van Maandag 24 dezer van Amsterdam—Haarlem- Leiden, Delft, Rotterdam, enz naar Waalwijk loopt v.v., vertrekt 6.50 van Amsterdam en des avonds 7.19 van Waalwijk. De concours hippique krijgt inschrij vingen van de beste springers als de internationalen Kapitein de Kruijf, AmersfoortLuitenant Colenbrander, Luitenant Pahud de Mortanges, en Luitenant Labouchére. e.a. Voor de tuigpaarden, enkel- en tandems, noemen we de namen Loo- mans, NijmegenStal Doorwerth Asselbergs, AntwerpenDederdingh, Den Haag. Ook voor de kortebaan-draverijen is de inschrijving zeer groot en van de snelste paarden. Het concours d'élégance belooft een mooi succes, terwijl de deelname aan de behendigheidswedstrijden, waarvoor een bijzonder belangwekkend program ma is saamgesteld, zeer groot is. Uit Tilburg zal een extra-tram komen met het personeel der firma's Van Arendonk, Mannaerts en Depont, in totaal 850 personen, voor een bezoek aan de tentoonstelling. De Lederfabriek „Oisterwijk" komt met 500 man. Bij de opening van het Groot Festival op Zondag a.s. ten 1 uur zal de heer A C. van der Heijden, voor zitter van de Liedertafel .Oefeningen Vermaak" de gezelschappen ontvangen. Daarna zal receptie gehouden worden in de cabaret-zaal en zullen de voor zitter der Tentoonstelling met het Dag. Bestuur en 't Hoofdbestuur de jubilee- rende vereeniging complimenteeren en een vaandel als geschenk aanbieden. De jury der Tentoonstelling wordt Dinsdag 11 uur officieel door 't Dag. Bestuur en Hoofdbestuur ge- installeerd. De Engelsche gezant in Den Haag met zijn Secretaris zullen a s. Woens dag een bezoek brengen aan de Ten toonstelling. Wij willen er nogmaals op wijzen, lo. dat het kermisterrein geheel gratis toegankelijk is. 2o. dat men vanaf het tentoonstel lingsterrein naar de kermis gaan kan. maar dan is natuurlijk het toegangs bewijs vervallen. 3o. vanaf de kermis kan men op het terrein komen tegen betaling van f 0 75 ('s avonds 0.50). 4o. Met een gewoon entrée kan men op het tentoonstellings-terrein alles zien, zonder eenige bijbetaling. De catalogus der tentoonstelling is verschenen en vormt een aardig, goed uitgevoerd boekwerkje; hij is alom verkrijgbaar voor een bedrag van f 0,50. Voor de sportdemonstraties verschijnen afzonderlijke programma's. Het Concours d'Elegance voor Automobielen en de Behendigheids wedstrijden voor Motoren op Dinsdag 25 Augustus, des namiddags ten 2 ure op het Sportterrein der Tentoonstelling te houden, beloven in elk opzicht te zullen slagen. Voor het Concours d'Elegance zijn een aantal van de nieuwste en meest elegante wagens ingeschreven, terwijl de deelname aan de Motorwedstrijden zoodanig is, dat wij een spannenden wedstrijd kunnen verwachten. De Jury van het Concours d'Ele gance bestaat uit den heer Secretaris van de Kon Nederl. Automobielclub te Den Haag en een viertal Waalwijk sche dames, terwijl een ander bestuurs lid van de K.N.A.C- zijne medewerking als Voorzitter der Regelingscommissie verleent. De deelnemende automobielen en motoren zullen ten 1 uur n.m. ver zameld worden op het Sportterrein der Tentoonstelling, waarna van 1 tot 2 uur n.m. een rondrit door de geheele gemeente zal worden gehouden Om 2 uur vangen zoowel het concours voor automobielen als de motor wedstrijden op het Sportterrein der Tentoonstelling aan, zoodat wij op Dinsdag 25 Augustus een sport evenement op motorisch gebied zullen te genieten krijgen, zooals wij nimmer gezien hebben. "onze" 34827 staan voortdurend onder controle van het STATION VOOR MAALDERIJ EN BAKKERIJ te Wageningen waar- door U steeds verzekerd is van de beste kwaliteit te ontvangen. Neemt proef met ons onovertroffen M. C. PI'LLES-HEESBEEN Grootestraat Waalwjk. A. s. Zaterdag en volgende dagen allen de vlaggen uit! De Eerw. Overste van de St. Petrusschool, Br. Edgard, is om ge zondheidsredenen verplaatst naar Amersfoort. In zijn plaats is benoemd de Eerw. Broeder Theodorus, tot nu toe prefect van het Pensionaat St. Louis te Weert. Dezer dagen slaagde voor het examen Hoog duitsche taal (L.O de Eerw. Broeder Robertus, in de wereld den heer Th. H. A. Meesters. Naar wij vernemen heeft Mgr. Diepen, bisschop van 's Bosch, thans bepaald, dat Z. D. H. dit jaar om gezondheidsredenen de nieuwe kerk van St. Jan Baptist niet meer zal consacreeren. Daarom zal de nieuwe kerk, zoodra ze gereed is. door den ZEerw heer Pastoor worden gebenediceerd, en daarna in gebruik genomen, waar schijnlijk in den loop der volgende maand. Dat onze schoenfabrieken alles in het werk stellen om een flink afzetge- bied te krijgen en daarvoor aan jaar beurzen en tentoonstellingen deelnemen en een goed figuur slaan bewijst wel wat wij dezer dagen in de (Indische Post lazen. (Indische Post) schreef het volgende Hedenmorgen hebben wij een bezoek gebracht aan den stand van de Espe ranto en Radiumschoenenfabriek van Jos. Groenen te Waalwijk, Opzettelijk hebben wij dit bezoek een weinig uitgesteld met het doel de meening van het publiek eens te ver nemen over de uitstalling op de Jaar beurs Vanaf den eersten dag viel het ons reeds op, dat de etaleering, hoe wel bescheiden en klein, evenwel smaakvol was. Maar smaken verschil len en wij wilden eerst de publieke meening hooren. Die meening is vrijwel dezelfde als de onze. De smaakvolle etaleering is de mooiste van de geheele Jaarbeurs en vooral des avonds mei de zeer in genieus aangebrachte en smaakvolle electrische verlichting maakt die etalage een uitnemende indruk. Het is voor de Buitenlandsehe en Nederlandsche firma's moeilijk een goede vertegenwoordiging te krijgen in Ned.-Indië. maar de schoenfabriek jos. Groenen is daarin gelukkig geslaagd. De vertegenwoordiger de heer Jnder- maur, is daarvoor als geknipt Deze fabriek heeft reeds jaren handelseon- necties met geheel indië en vooral de Esperanto en Radium schoenen hebben een groot succes. Immers sedert 1873 bestaat de schoenfabriek van Jos. Groenen en de merken Esperanto en Radium hebben een legendarische beteekenis verwor ven. Esperanto, de nieuwe wereldtaal, als bewijs dat deze schoenen vrijwel over de geheele wereld verspreid zijn. Radium dat zooals bekend overat door- dringt en nu zelfs reeds bekend is in den uitersten Oosthoek van Java na melijk Djember. Alleen bij de Regeering kuomïu deze namen nog niet goed doordringen en vooral in deze tijden van bezuiniging zou het aan te bevelen zijn, dat de Regeering eens den prijs in overweging nam voor de leverantie van militaire en politieschoenen. De Regeering gaat thans voor de schoenen voor militairen en politie ter markt in de gevangenis te Djokdja waar die schoenen gemaakt worden en waarvoor de Regeering een prijs betaalt van ruim fl. 9 50 per paar. En hoe zien die schoenen er uit. Ze zijn te vergelijken met e^We turftrappers en ruw afgewerkt. Deze schoenen zijn een gruwel voor de dragers en daarom loopen er zooveel militairen met stuk- geloopen voeten of eksteroogen De nette, goed gemodelleerde schoe nen uit de fabriek van Jos. Groenen te Waalwijk, waarvan wij de monsters in den Stand gezien hebben, kunnen in prijs met het Djokdjasche sterk con- curreeren. Deze nette schoenen kunnen door de fabriek geleverd worden voor ruim 25 procent minder in prijs franco Gou vernementsmagazijn op alle kustplaat sen in Ned.-Indië. Een besparing dus voor het Gou vemement van ettelijke duizenden pe jaar en dit komt den zwaar gedrukten belastingbetaler zeer ten goede. Wil de Regeering in samenwerking met het Dep. van Oorlog Binn. Bestuur en zoo mógelijk de 1 C.A. het boven staande niet eens in overweging nemen? De infijne en nette etalage, geheel ontwerpen door den vertegenwoordi ger, den heer Indermaur, trok Zater dagavond zelfs de aandacht van Z E. den G.G. die zoolang in bewondering daarvoor staan bleef dat de bekende fotograaf Verschoor den tijd had een paar kiekjes te nemen van het hooge gezelschap. Deze kiekjes zijn van af heden te bezichtigen in den Stand. De heer Verschoor ons compliment voor de nette en scherpe afwerking dezer kiek jes, die in alle haast moesten worden genomen. Hij kon tenminste het gezel schap niet rangschikken voor een goede instelling in de lens. Een ander vooraanstaand blad schreef het volgende: Een stand die zich meer speciaal in de voortdurende belangstelling der talrijke dames bezoeksters verheugt, is die der N.V. Stoomschoenfabriek voor heen Jos. Groenen te Waalwijk-Be- soijen. Vertegenwoordiger voor Nederl lndië de heer W. S. in der Maur te Bandoeng. Deze fabriek uit de bekende Brabantsche schoenenstreek brengt onder de Fabrieksmerken Esperanto en Radium eene buitengewoon fraaie collectie schoeisel op de markt. Dat het werk dezer firma niet alleen bij ons waardeering vindt moge blijken dat zij sedert het jaar harer vestiging 1873 reeds verscheidene hoogste onder scheidingen verwierf. Zoo werd haar werk onder andere bekroond op ten toonstellingen te Amsterdam (2 maal Parijs] Brussel. Waalwijken Den Haag. De buitengewoon smaakvolle stand dwingt U er even binnen te gaan om het fraaie dames- en heerenschoeisel te bewonderen. Het is een groote teleurstelling voor de kijkers als zij hooren dat het schoei sel. dat behalve fraai soliede en goed koop is, niet op de Jaarbeurs wordt verkocht, doch de heer In der Maur geeft U steeds de adressen waar het verkrijgbaar is. De vertegenwoordiger vertelde ons, dat in alle eerste klasse zaken, zelfs in de binnenlanden, Esperanto en Ra diumschoeisel in voorraad wordt ge houden. De Winkelweek in Waalwijk belooft door aller medewerking, schitterend te slagen. De Commissaris van Politie te Zantvoort waarschuwt eenieder geen goederen aj te geven aan, of handels relaties aan te knoopen met Johan de Schaaf, geb. te Amsterdam 17 Maart 1899, koopman, laatst wonende Vecht- straat 26 Arns.terdam, en Matthijs Wolf. geb te 's Oravent??ge 18 Juni 1880, handelsagent, laatst wonende Meer- huizenstraat 4 te Amsterdam, wejke personen thans woonachtig zijn aan het adresBoulevard de Favauge No 15 te Zantvoort, alvorens inlichtingen bij hem. C- v. P-, te hebben ingewonnen De Brigade-C,omm. der Kon Mar. te Tilburg deelt mede, dat door hem in de maand Juli 1925 te Tilburg drie valscrje guldens ^ijn inbeslaggenómen. die aldaar in betaling zijn gegeven. De valschheid is gebleken door een deskundig onderzoek aan de Rijks munt, terwijl hem door de Nederland, sche Centrale inzake falcificaten werd medegedeeld dat de guldens behooren tot het fabrikaat van Marius Mac Phaill, geboren te Rotterdam 28 Mei 1888. wonende aldaar Haringpakkerstraat No 81, thans gedetineerd. De valsche guldens zijn alle van het jaar 1923 en vrij spoedig te herkennen, al zijn ze zeer goed nagemaakt; eerstens omdat zij yerzijverd zijn en verder omdat de vcrfcoogtfe degl'en, vooral de beeltenis van K. Rópingin, spoedig een lood- of tinkleurig aangc^n geven en het randschrift er flauwer in is aan gebracht. vooral de woorden „God" en „ons". De klank is moeilijk te onderscheiden van de echte guldens, terwijl het gewicht geen noemens waardig verschil uitmaakt Overneming in bladen is gewenscht met de aanbeveling om de guldens niet in betaling te nemen, doch wel in te nemen en de politie te waar- schuwen. Op deze wijze worden ze aan de circulatie onttrokken. nardus had de plechtige uitvaart plaats De H. Mis van Requiem werd gecele breerd door den ZeerEerw. heer pastoor Van der Kant met assistentie van de beide kapelaans De plechtige uitvaartdienst werd o a. bijgewoond door deputaties van Ge rechtshof en Rechtbank, den kanton rechter plaatsvervanger Mr. I A. Swane, den griffier van het kantongerecht Mr. Smeenk, den ambtenaar van het O M. ^hr. Mr Twiss Quarles van Ufford en 'het griffie-personeel. Op de R. K. begraafplaats waar de ter-aarde bestelling plaats had, waren mede aanwezig burgemeester Mr. F. van Lanschot, oud-griffier van het kantongerecht en vrienden van den overledene. Aan de groeve werd het woord ge voerd door den griffier Mr. Smeenk, die bijzonderlijk het licht deed vallen op Mr Binks stipt rechtvaardigheids gevoel en er op wees, dat hij steeds, ondanks zijn ziekte, zijn werkzaam heden met nauwgezetheid vervulde. Bijzonderen dank betuigde spr. aan de kantonrechten-plaatsvervangers, die meer deden dan hun plicht, zulks uit sympathie voor den betreurden over ledene. Notaris Bink uit Druten, broeder van den ontslapene, dankte voor de be toonde belangstelling, zich in zijn dankwoord speciaal richtende tot de kantonrechters plaatsvervangers, den griffier en de klerken. Diep geroerd verliet men dendooden akker. - Omtrent dq tewerkstelling van Drentsche veenarbeiders bij de N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken en de huisvesting van hun gezinnen verneemt de WN. R. Ct." van de zijde der onder neming nog de volgende bijzonder heden De N.V. Philips' Gloeilampenfabrie ken is bezig een honderdtal huizen voor Drentsche gezinnen te stichten, het meerendeel is al onder de kap. De bouwkosten bedragen gemiddeld f4000 met 15 pet. subsidie, die de regeering hierop verleent Deze regee- ringssubsidie is gelijk aan 1 jaar onder steuning in Drente. Wij hebben hier een voorbeeld hoe in Nederland een groote industrie, in samenwerking met de regeering, de armoede en werkloos heid in sommige provincies kan op heffen. Binnen enkele maanden zullen ruim 1000 fr 1200 Drentenaren verhuisd zijn en een nieuw leven beginnen in Brabant, gehuisvest in ruime, frissche woningen, met twee kamers en suite beneden benevens keuken, bijkeuken en schuur en boven drie of vier ge- gescheiden slaapkamers^ Hiervan zijn 30 gezinnen reeds in Eindhoven ge vestigdde mannen voor het ruwere werk in de Philipsfabrieken, de meisjes en jongens voor arbeid, waarbij het meer op handigheid aankomt. Gezinnen, die in Drente geschikt bevonden worden voor de Philips fabrieken, krijgen met hun huisraad vrij vervoer naar Eindhoven. Hier kunnen zij op gemakkelijke afbetalings- voorwaardep nog de benoodigde houten ledikanten met stroomatrasspn verkrij gen. Er is o.a een gezin van tien personen in Emmen, dat moest be6taan van het inkomen van den oudsten zoon, zijnde f4 50 per week en wonende in een hut van 3'/2 bij 4 meter, 2.20 M. hoog en als eenige lichtbron een venster van 60 bij 80 cM. De volgende maand zal dal gezin in Eindhoven wonen dan zullèn 'alle leden daarvan, de huisvrouw natuurlijk uitgezonderd, werk vinden in de gloeilampenfabricage en zij zullen wonen in een huis met een totaalinhoud van 319.7 M3. Damprobleeni No. 21 van J. Luteijn. Oplossing vorige week. Wit: 39—33, 32—28, 42—33, 37 19, 35 4. Zwart alles gedwongen. gehouden op het terrein van den heer W. de Lint. De drainage ploeg bleek, aldus het D. v. N., goed aan de verwachtingen te voldoen. Als trekkracht werd ge bezigd een Fordson-tractor van 18 P.K. op 1000 toeren met een verbruik bij zwaren arbeid van 5 a 6 L. per uur. Bondsconcours „Ons Genoegen". J.l. Dinsdag werd het Bondscon cours, bij den heer Alb. Kemperman, dat was gegeven door de Biljartvere niging „Ons Genoegen" en ter gele genheid van haar 5-jarig bestaan was. aangeboden door de Tilburgêche Bil jarthond geëindigd. Verschillende goede clubs zijn daar geweest en het publiek heeft dan ook kunnen genieten van dat spel. De uitslag is alsvolgt: Serie A.. beh- punten hoogste serie 11. de Haas 351 45 IA. Adriganse 208 20 Jos. Y- d- Blok 408 43 G. Hermans 304 55 Troostprijs H. de Haas mot 90 earan>l>, Serie B, beh. punten hoogste serie J. Dirks 112 16 Wed. Jansen 100 13 Jac. v. Vugt 139 16 Ch. v.d. Wijngaard 199 38 H. de Haas 161 29 A. Spijkers 239 36 J. Teurlings 182 22 H. Jacobs 219 20 M. Hennebier 203 ff J. Stoètsgr 179 24 J. V, Blerk 206 27 J, Jacobs v, Hert 187' 17 L, Hoedjes 214 25 J. v.d. Bcsselaar 2<H 37 A. v. Erve. 140 24 Troostprijs L. Hoedjes, 64 c araipb. Qisteren is onder veel belang- steÜing. speciaal uit de kringen der magistratuur, ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen Mr. Bink, in leven kantonrechter te 's Bosch. In de parochiekerk van den H- Leo- AKKER'# In de te Zevenbergschen Hoek gehouden jaarlijksche vergadering van de Heide maatschappij heeft pruf. M. Visser uil Wageningen gesproken over cje rnol-drainage. Daarna is met den mol-drainage-ploeg een demonstratie Serie G. beh. punten hoogste serie, A. Schollen JJ0 M J, Dirk* 7(1 13 Jos. v.d. Wijngaard 104 10 H.v.d. Brekel, le 0 152 19 H. v.d. Brekel 2e 6 119 10 A. Simons, le 0 137 22 A. Simons, 2e 0 70 12 H. Jacobs; èiï v. Qers 181 21 J. Japobs v. Hert 135 18 C. Hermans 107 15 L. Hoedjes 133 13 J. v.d. Besselaars 141 15 C. v. Gorp 115 15 Troostprijs C. v. d. Bcsselaar 47 ca ramboles. Deze clubs zijn allen in Tilburg ge- v^i^u. Rij flat Bondsconcours heeft de Bil- jartvereeniging nog eert vrij concours en wel een Barak en een Bandspel, dal zal eindigen op 7 September a.s. zon der uitstel. Stand Barak 149, 130, 120, en 40 caramboles zonder poedel. Bandspel 20, 18 en 17 caramboles. ELSHOUT. Donderdagmorgen ten y uur kwam hier aan een processie van de Meisjes-Congregatie uit Schijndel, onder leiding van de WelEerw. heeren Steenbokkers en Wouters, ter bede vaart naar het genadeoord der Won derbare Moeder van Elshout. Ten 10 uur werd de gezongen H. Mis opgedragen voor de pelgrims, waaronder het dameskoor der congre gatie onder directie van den Wel Eerw. heer Wouters, op verdienstelijke wijze een 2-stemmige Mis van Perosi uit voerde en de WelEerw. heer tyillems, kapelaan alhier, de predikatie hield. De gewijde redenaar memore^rd^ de teedere Maria-devofie, waarvan hij, gedurende zijn verblijf te Schijndel getuige was geweest en vertrouwde dat deze vereering onder Schijndel's jongedochters steeds zou toenemen, en moedigde de jeugdige congrega- nisten aan, toch vooral heden de be hoeften hunner jeugdige harten, bloot te leggen voor de Wonderbare Moeder, voor Haar, die toch zoo honderdvou dig de bewijzen heeft geleverd, het innige gebed, zoowel voor lichamelijk als geestelijk welzijn, te verhooren. Ten VU uur had foet plechtig \oi plaats, weder opgeluisterd door de frissche stemmen van het dameszang- koor, en werd hierna processiegewijs gaat gepaard met verschillende verschijnselenbenauwdheid, kort-» ademigheid, beklemdheid op de borst bij de minste inspanning. Akker's Abdijsiroop verlicht de aanvaffen doordat zij de borst Yan de prikkelende slijm zuivert en der luchtwegen wég- peemt gp claarrpede d? porzakeij van hopst, bropchitis,keelpijn. Alom vtiktijgbaat in kokera van 230 gtam 1.50 550 gram ƒ2.75 en 1000 gram 4.50

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6