DE ECHO VAN HET Kil Tentoonstelling. f Fietsen denkbeeld te vormen van de ontzettende beteekenis die het organisatie-wezen van de werkgevers voor de leiders der productie vertegenwoordigt. Neen de solidariteit houdt niet op bij de beoefenaars van hetzelfde vak alleen, de maatschappelijke taak der werkgevers spreidt zich over den ge- heelen werkgeversstand en staat ook dan nog niet stil. Voor ons katholieken beperkt zich het gebod rechtvaardigheid en naas tenliefde niet tot de eigen klasse, het eischt van ons ook volle medewerking om bij de verschillende klasse tegen stellingen de leiding te nemen en te behouden. Welk een toekomst-aspact ontrolt zich niet voor onze oogen Hoe duister is op vele punten het I verschiet Wanneer wij de moeilijkheden in het verleden niet kenden en niet wisten, hoe door eendrachtige samenwerking onoverkomenlijkehindernissen ten stotte I verdwenen zijn, wij zouden wellicht j huiveren voor de taak die ons wacht Goddank staan ook Uw centrale de A. R. K. - TWEEDE BLAD. j (Vervolg van het eerste blad.) Rede Dr. Kortenhorst. Heeft 50 jaar geleden de geest van samenwerking het gemeenschaps gevoelen degevolgenvanslechtbegre- 1 pen eigenbelang veel opzijde moeten zetten, ook heden vindt Gij in Uw prachtig georganiseerde ver. in solidari- teit't middel tegen naijver en moordende concurrentie. Wat toen tastend en mis- j tastend In onderling overleg langzaam werd opgebouwd, wordt thans doel bewust onder sterke en verlichte leiding als vanzelfssprekcnd aanvaard. De hoogste vrijheid hebt Gij in Uw organi satie leeren kennen in de vrijwillig gekozen tucht onder de door U zelf gekozen mannen. Heeft het taai geduld van Uw ouders werkgeversorganisaties, en geestverwanten het verzet tegen de w v en het R K Verbond, waarvan invoering van verbeterde machinale eerstgenoemde de volgende maand haar werkmethoden gebroken, het huidig tienjarig bestaan hoopt te herdenken, geslacht zal met niet minder taai ge duld de arbeiders moeten opwekken in de toepassing van het rationeele arbeidsprestatie. Werd de gedwongen winkelnering door Uw voorgangers met wortel en tak uitgeroeid, Uw eendrachtige samen werking is er nog steeds op uit de sociale verhoudingen in christelijken geest te hervormen. De drang naar vooruitgang heeft de fabrikantenklasse, ondanks veel verzet in eigen kring, ten slotte gestuwd naar de hoogste vakkundige volmaaktheid, die met' den stand der techniek te be reiken viel: diezelfde vooruitstrevend heid zal U ten stade komen om den berg van moeilijkheden, die nog voor U oprijst, ook in de toekomst te over winnen. Mijne Heeren, zoo rijt zich het ver leden aan het heden, zoo vormen de de traditie van Uw ondanks haar oud verleden nog jonge groot industrie en de toekomst één har monisch geheel, omdat alles wat Gij aan moeilijkheden hebt overwonnen en alles wat Gij nog in de toekomst zult moeten bereiken, zich ten slotte als de ranken van een wijnstok slingert rondom de groote gedachte van Chris telijke saamhoorigheid, die ondanks verschillende individueele belangen, den geest van saamhoorigheid en col legialiteit op den voorgrond heeft ge bracht. De geest van opstandigheid, van overdreven staatsbemoeiïng. van ont- kentering, die de wereld nog lange jaren zal beheerschen, eischt van het huidig werkgeversgeslacht het aller hoogste. Het is thans niet meer vol doende, dat de band tusschen vak- genooten, die in het verleden,, nu 25 jaar terug, door verlichte geesten is aangeknoopt, wordt bewaard. De evolutie staat niet stil. De maat schappelijke taak van den werkgever beperkt zich niet meer en zal zich in de toekomst steeds minder beperken tot de muren van de eigen fabriek, tot de grenzen der eigen gemeente, tot het lidmaatschap van den eigen vakbond. Ook al zoudt gij zelve geen behoefte gevoelen U te bemoeien met het groote gebeuren buiten Uw eigenlijke dagtaak die toch reeds de volle mensch vraagt, die wereld buiten U bemoeit zich nu eenmaal met U. Ik wees U er reeds op datdewerk- geversbond in zijn geheel in het brandpunt staat van het strijdgewoel der vereenigingen. Het zou mij te ver voeren U eenigs- zins volledig uiteen te zetten, hoe in de laatste tien jaren zich de wijziging heeft voltrokken in de verhouding tusschen de overheid en de Maat schappij De taak der wetgevende macht en van de Regeering in engeren zin breidde zich, mede door den invloed van de steeds veldwinnende democratie, be lichaamd in het algemeen kiesrecht, dusdanig uit, dat van beide kanten, die van den Staat en die van de geor ganiseerde maatschappij, behoefte werd gevoeld de problemen van den nieuwen tijd tezamen onder het oog te zien. We;k een geweldig uitgestrekt terrein van arbeid opende zich niet voor de werkgeversbeweging in ons land, toen de Regeering een groot deel van haar taak in handen legde van de in de Maatschappij ontstane organisaties. De tijd is nog niet veraf, dat de overheden diep-ingrijpende besluiten namen, zonder tevoren de betrokken leiders der productie, de werkgevers en hun organisaties te raadplegen. Dat alles is radicaal veranderd. In de laatste jaren werden opgericht de Nijverheidsraad, de Staatscommissie voorde Economische Politiek, de Werk loosheidsraad, de Hooge Raad van Arbeid, de Commissie voor de Han delsverdragen, de Rijkscommissie voor werkverruiming en zoovele andere colleges mede, die allen ten doel hebben het verstoorde evenwicht tusschen politieke macht en ambtelijk ingrijpen eenerzijds en de maatschappelijke ont wikkeling anderzijds te herstellen. U denke slechts aan de geschiedenis der sociale verzekeringen, aan de toe komstige welvaartspolitiek, aan de eco- paraat om de toekomst met groot vertrouwen rustig tegemoet te treden. Ook in dit opzicht zijn de Roomsche werkgevers van niemand de mindere Mijne heeren, ik heb getracht in breede trekken de hoogere beteekenis van den R.K. werkgever te midden van de bonte bewogenheid der naar een nieuwen tijd en naar een betere toe- komststrevende menschheid te schetsen Gelijk thans op dezen heuglijken dag die een mijlpaal vormt in uw aller bestaan, de namen van uw voortrek kers in dankbare herinnering eerbiedig worden genoemd, zoo mogen, wan neer wij 25 jaar verder zijn, het dan levend geslacht, uw kinderen en kinds kinderen, van u getuigen, dat ook gi niet de sloopers maar de bouwers zijt geweest van den nieuwen tijd dat gi; uit de harde en koppige elementen van het heden de fundamenten hebt opgetrokken, waarop de komende ge slachten hebben voortgebouwd, dat gi in den fakkelloop derontwikkeling.de brandende toorts, die uw voorgangers aan u hadden overgereikt, laaiend en vonkenspattend aan uw opvolgers hebt overgegeven. Na het langdurig applaus nam de heer Jos. Klijberg nogmaals het woord om, alvorens deze vergadering te sluiten, een woord van dank te bren gen aan zijn vader, die het geheele leven van den Bond heeft mee door gemaakt. Dankbaar is hij hem voor de herdenking van alle personen die verdiensten voor den Bond hebben gehad Aan den heer W. Riemslag, de eenige die 25 jaar lang zitting heeft in het Bondsbestuur, wil hij een woord van hulde en dank voor al hetgeen hij in het van den Bond heeft gedaan aan Dr. Kortenhorst wil hij een woord van dank niet onthouden voor de mooie rede, waarin hij op zulk een duidelijke wijze heeft aan getoond met welke groote moeilijk heden de werkgevers nog hebben te kampen. Duidelijk heeft hij daarbij op onze rechten maar ook op onze plichten gewezen. Vooral is ook duidelijk naar voren gekomen dat organisatie noodzake lijk is. Verder brengt hij nog dank aan allen die hebben bijgedragen tot het welslagen van dezen dag, in het bij zonder aan den heer Verheij voor de keurige regeling. Daarna werd deze vergadering door den Eerw. Adviseur met den Chr groet gesloten en vereenigde men zich aan een gemeenschappelijk diner, waarbij het zeer gezellig naar toe ging en het niet ontbrak aan hartelijke toespraken. Op het podium was een groot bloemstuk van 3 M. lang en ongeveer 1 M. hoog aangebracht, waarop in rozen was aangebracht 1900 R.K. B. v. S. 1925 Des avonds werd door de Kon. Erk. Harmonie „Apollo" van Kaats heuvel een schitterend concert gegeven, dat zeer veel belangstelling trok. De groote, dikwijls zeer zware num mers, werden op de meest correcte wijze uitgevoerd. speciaal brengen belang Ook Diegene die Dinsdagmorgen vroeg op was zal zich angstig afgevraagd hebben wat van dezen dag terech moest komen, want de regen viel bi stroomen neder. Gelukkig klaarden het weder tegen acht uur een beetje op. Wel bleven de asch-grauwe wolken onheilspellend aan het firmament drijven, maar het bleef droog. Tegen elf uur vereenigden zich in de perskamer de volgende jury-leden A. J. Borgsteijn, Lederfabrikant te Doetinchem. H. Donkers, Schoenfabrikant te Waalwijk. Julius Gediga, Leeraar aan de Rijks vakschool voor Leerlooiers en Schoen makers. L. S. Gompen, Lederfabrikant te Herenthals (België). Fred. H. Hoek, Leeraar Rijksvak school voor Leerlooiers en Schoen makers te 's Bosch. .VKiiKiii,Tviuaiscnue i te 's Hage. Julius Hahn, Lederfabrikanl, Neu-1 stadl, Duitschland. M. v. Loon, Leder-importeur te Scheveningen. H. v. d. Heijden, Lederfabrikant te 't recht. F. J. Peters Weijtens, schoenwin- velier en Maatschoenmaker te Rottei- lam. A. It. van Schijndel Sr,. Schoenfa- irikant te Waalwijk. A. Stütz, Leeraar Rijksvakschool /oor Leerlooiers en Schoenmakers te Waalwijk. R. v. d. Valk, Schoenwinkelier te s-Hage. De Voorzitter van het tentoonstel- ings-comité riep alle aanwezigen een ïartelijk welkom toe en wees op de zware taak die hun stond te wachten. Hij durfde echter vertrouwen, was er van overtuigd, dat allen zonder uitzon dering, daarvoor waren opgewassen. Vervolgens deelde hij mede, dat de jury in sub-commissies zal worden verdeeld, doch bij de bekroning als een geheele commissie zal optreden. Alvorens de leiding over te geven stelt hij voor tot hel benoemen van een Voorzitter over te gaan. Met algemeene stemmen wordt be noemd tot Voorzitter de heer M. van Loon te Scheveningen. De heer Van Loon zegt de taak van jury-lid zonder eenige bedenking op zich le hebben genomen. Nu hij echter de tentoonstelling al eens heeft beke ken is hij tot de conclusie gekomen, dat die taak eigenlijk voor hem te zwaar zal zijn. Hij' huivert er daarom voor om ook nog 't Voorzitterschap te aanvaarden, maar waar hij er van overtuigd is dat alle leden hun steun willen verleenen, zal hij het onder die voorwaarden aanvaarden. Wat hem betreft, en ook van zijn mede-Commissie-leden kan bij dat zeggen, dat beslist naar plicht en ge weten zal worden gewerkt. Tot secretaris werd lienoemd de lieer Borgsteijn te Doetinelieni. Nadat de functies onderling verdeeld waren, werd met de werkzaamheden een aanvang genomen. Intusschen was de drukte enorm toegenomen. Van,alle richtingen brachten spoor, tram en autobussen de bezoekers aan. Zoowel uit Zeeland als Friesland en Groningen en overige Provincies was men opgekomen om-te zien wat in Waalwijk óp hel gebied van de schoen- en lederindustrie en wat daar mede in verband staat, waarover men al zoo lang in de vakpers heeft gelezen, is te zien en waren de verwachtingen daardoor hoog gespannen, men kon 't den mensehen aanzien, dat deze nog overtroffen werden en in groote be wondering overgi'ng. Middelerwijl was men druk bezig op het sportterrein de voorbereidingen te treffen voor het Concours d'EIégance. Edoch de sport feesten dreigden een oogenblik in hel water te zullen vallen. De reeds den geheelen morgen door hel luchtruim angstig jagende wolken ontlastten zich tegen 1 uur weer in die mate dat van de rondrit die door de geheele gemeente zou worden gemaa'kl jammer genoeg moest worden alge zien. Het ijverig bestuur van de behendig heidswedstrijden bestaande uit de hee ren A. Verschuren te Breda, Voorzitter der Motorclub Breda en Omstreken en de heeren .1. Verkade, J. Wiesman, .1 .Spijkerman en H. Pullens, liet zich echter niet zoo gemakkelijk afschrik ken en ioog aan het werk om de noodige maatregelen te treffen. Onder een stortbui werd begonnen met de motoren-behendigheidswed- sl rijden klasse A. Te begrijpen is het dal het publiek in slechts zeer geringe mate was op gekomen, want bedacht moet worden, dat hel publiek dat de tentoonstelling komt bezoeken absoluut geen tijd heeft om naar een wedstrijd te gaan kijken, daarvoor is de tentoonstelling op zich zelf te grootsch, daarvoor is veel te veel voor hen te zien. Toen no. 2 begon te rijden ging het geweldig hard regenen. Bij stroomen viel de regen neer, maar toch bleef men volhouden totdat de laatste man was afgereden. Na klasse A. werd het concours d'Elegance gehouden. Er waren niet minder dan 20 deelnemers, zoodat de taak voor de jury die bestond uit me vrouw B. Timmermans-Verschure, Mevr. li. van Sehijndel-van Dijk, Mevr. J. Tielen-v. Wely en Mej. Gragtmans allen te Waalwijk benevens den Se- retaris van de Koninklijke Nederl. Automobielclub uit den Haag, niet ge makkelijk was, meermalen werden de verschillende deelnemers door het pu bliek hartelijk toegejuicht. Afd. 1. Klasse 1 A. Open wagens van particulieren door dame bestuurd le prijs bestaande uit een vloeiblad, mevr. v. d. Morlel-Miehiels v. Kessc- nich te Ubbergen. Afd. I, Klasse I B.. Open wagens van particulieren door heer bestuurd: le prijs zilveren sigarettenkoker J. F. Geels, Amsterdam; 2e pr. een fruitkorf C. G. J. van Lanschot te 's Bosch. 3e pr. zilveren rookstel Jos. Groenen le Weenen. Afd. 1 Klasse II B. gesloten wagens van particulieren door heer bestuurd: le pr. zilveren bloembeker H. Keunen te Eindhoven. Alu'. ïi Klasse o. v^pen wagens va handelaren door heer bestuurd: le prijs zilveren sigarettenkoker Car. fabr. De Ster te Breda. Afd. 11, Klasse II B., gesloten wa gens van handelaren door heer be stuurd: le prijs zilveren kandeJabres Th. Knegtel, Tilburg; 2e prijs zilver tafelmand N. V. M. Gebr. H. F. Kim men te Haarlem, 2e prijs A zilveren lucifersdoos Mij. Olanda te Bussum; 3e pr. zilveren flesschenbakHaagsche Automobiel Maatschappij te Den Haag. Intusschen werd voortgegaan met de behendigheidswedstrijden. Deze wedstrijden bestonden in het over een wip rijden; het kruislingspas- seeren van 12 vlaggetjes, het zich voor binden van een masker of iets derge lijks, het aansteken van een sigaret, het laten ontploffen van een ballon, het overrijden van een 15 M. lange smalle plank, hel mede nemen van een glas water, het rooken van een lange goudsche pijp bij het overrijden van groote balken en een voetbal door de goal heen brengen. De wedstrijd duurde door de groote deelname wat lang. Zeven uur was het geworden, toen de laatste man moest rijden. Ongeveer 9 uur werd in hotel De Twee kolommen de uitslag bekend ge maakt. Deze was als volgt: Motorbohendig- heidswedstrijd klasse A. le prijs een paar hooge Rijsehoenen, aangeboden door de Kon. Stoom- schoenfabriek A. H. v. Schijndel, Ant. Schulte te Tilburg; 2e pr. een electri- sehe boschhoorn, W. Ottovimger te Vughl; 3e prijs Electrische Schijn werper, aangeboden door den heer H. van Tussenbroek, Jhr. J. C. van Was senaar te Neder-Hemert. Klasse B.: le prijs een paar hooge rijsehoenen aangeboden door de Stoomsclioenenfabriek Hollandia, Th. Beens le Ginneken; 2e pr. Electrische boschhoorn, Ant. C. Kcyzer le Breda; 3e prijs Electrische Schijnwerper, aan geboden door „De Echo van het Zui den", A. C. Fokkema te Teler ingen, 4e pr. een Millerhoorn, F. J. Fokkema te Hoensbroek, 5e pr. een motortasch P. van Boxtel te Breda, 6e pr. een Heerenhorloge .1. M. van K* me na de te Kaatsheuvel. De uitslag van de Ballonjaeht was: le pr. Waterproof Motorcostuum Heeremans te Eindhoven, 2e pr. een bandetui met band F. J. Fokkema te Ulvenhout, 3e pr. een motormascotte J. M. van Kemenade te Kaatsheuvel; 4e pr. een paar motor-handschoenen G. van der Heijden te 's-Bosfh,5e pr. een renkap A. G. van Bruggen le 's-Bosch. Acclaratie remproef le pr. Duozit ting Ant. Schutte te Tilburg, 2e pr. een carbidlamp A. Fokkema te Tete- ringen, 3e pr. een stuurspiegel Heere- mans te Eindhoven, 4e pr. een motor- hoorn Jhr. van Wassenaar te 's-Hagc. 5e pr. een stuurhorlogc, aangeboden door den beer N. Gragtmans A. C. van Bruggen. De prijzen werden uitgereikt onder hartelijke toespraken van den heer A. van Schijndel Jr. en den heer Ver- schure uit Breda. Een der leden van de motorclub Hel Zuiden le Eindhoven dankte voor de uitstekende leiding, waarna deze plechtigheid was afgeloopen. uergeujKc eiiranen nioejuworaen v( wacht. Dit laatste gold vooral de eer ste helft van den wedstrijd, toen in hoofdzaak slechts tamelijk, futloos spel niet weinig spanning werd vertoond, dat niet veel boven een 2e klas wedstrijd uitstak. Bij het Zuidelijk elftal ontbrak aanvankelijk het verband, doch toen men meer ingespeeld raakte, was het al spoedig te zien dat liet Zuiden zich de meerdere van H.B.S. zou tooneu. In den beginne ging het spel gelijk op en neer en waren beide doelen 0111 beurten in gevaar, doch spoedig kreeg de H.B.S.-doelman het drukker dan zijn overbuur. Hij bleek echter zijn plaats onder de lat wel waard. De H.B.S. voorhoede kon liet gewoonlijk niet veel verder brengen dan den in schitteren den vorm zijnde back Tony v. Haeren, die zich niet gemakkelijk passeeren liet. Het geheel was overigens vóór de rust weinig spannend, de spelers schenen het aan beide kanten wat te gemakke lijk op te nemen. Rust trad in met dubbel blanken stand. Na rust begon men gelukkig beter aan te pakken en werden er vaak keu rige staaltjes voetbal vertoond. De Zui derlingen vooral begonnen zich geducht te roeren en schenen terecht van mee ning dat ze het voor den goeden naam van de voetbalsport in het Zuiden ver plicht waren voor een klinkende over winning op de kampioenen te zorgen. Hun aanpakken werd spoedig beloond, want reeds 5 minuten na de hervatting geeft de centervoor der Zuidelijken met een hard schot den H.B.S.-doelman liet nakijken. Dit eerste doelpunt, wordt met. ge juich begroet en er komt nu meer span ning. Beide ploegen spannen zich thans in, doch het Zuiden blijft nog dominee- ren en weet die meerderheid vijf minu ten later, na een spannend moment voor het H.B.S.-doel, uit te drukken in een 2e doelpunt van den linksbinnen, (0—2). 11. B. S. gaat er nu ook alles opzet ten en het gelukt haar ten slotte ook met een onhoudbaar fraai schot van Tilburg te verschalken (l2.) 't Ts dan echter met H.B.S. gedaan. Zij raken geheel uitgespeeld en kunnen slechts met moeite de Zuidelijke spelers van liet lijf houden. Nog probeeren liet enkele H.B.S.-spelers met solo-spel. Baer v. Slangenburg baalt eenige aar dige voetbaltrucjes uit en zendt een paar maal een van zijn bekende schui vers op het doel af. Gewoonlijk ech ter is Tony v. Haeren een moeilijk te omzeilen klip voor hem. De aalvlugge, kleine Lash zien we vaak zijn bekende rennen demonstreeren. Een aan H.B. S. toegekende penalty wovdt heel sportief door Sëhaefer naar den kee per gerold. Bij H.B.S. ontstaan ver schillende corners, uit een waarvan de rechtsbuiten der Zuidelijken met een fraai scliot den H.B.S.-keeper weet te verrassen (l3.). H.B.S. maakt thans geen kampi- oensindruk, de Zuidelijken daarente gen spelen een fraaien, enthousiasten wedstrijd en zitten herhaaldelijk voor het H.B.S.-doel. Met een mooie kop bal weet Jongbloets er tenslotte 41 voor het Zuiden van te maken. In de zen stand komt geen verandering meer, zoodat het einde komt met een welverdiende 41 overwinning voor het Zuidelijk Elftal. Ook voor Dinsdag mag het aantal bezoekers kort nabij de 10.000 worden geschat. Naar wij vernemen worden er voor al door Schoenfabrikanten, nogal za ken gemaakt. Gedurende den geheelen Zondag heerschte er in de verschillende ten toonstellingshallen eene enorme drukte Men kan dan ook gerust zeggen, dal deze tweede expositiedag én wat de feestviering der Liedertafel én wat het belangrijke doel der tentoonstelling, betreft, volkomen geslaagd magheeten. Overal, in dc ruime hallen, de ter reinen, de kermesse d'été heerschte de meeste orde, waarvoor zeker een woord van lof past aan de verschillende co- mité's. die voor iedereen en met de meeste welwillendheid ten dienste stonden. Ook in Waalwijk zelf heerschte den ganschen Zondag een geweldige en levens gezellige drukte waaraan het aan- en optrekken der deelnemende vereenigingen aan het festival, veel bijdroeg De politie, die naast deze drukte, nog een enorm auto- en rij wiel vervoer te leiden had. heeft op uitstekende wijze voor de verkeersre geling zorg gedragen. SPORT. fi. 8.Zuidelijk E If tal Ouder begunstiging van fraai voet- balweer en onder groote belangstelling had Zaterdagmiddag, kort na de offi- cieele opening der Tentoonstelling, de ontmoeting plaats tusschen bovenge noemde elftallen. Begrijpelijkerwijs werd dit evenement op voetbalgebied voor onze plaats met groote belangstel ling tegemoet gezien. Een dergelijke wedstrijd waarbij wij het puikje van de voetballers uit den lande in actie zou den zien, was een unicum voor onze plaats en alles wat zich maar eenigs- zins voor voetbal interesseerde, wilde dus van de partij zijn. Toch hebben lang niet alle spelers aan de hooggespannen verwachtingen beantwoord en stond het spelpeil ook niet altijd zoo hoog als met reden van Ingezonden Mededeelingen. Bij Wiel- en Motorrijden heeft men vaak veel last van schrijnen en door- zitten der huid. Om dit dadelijk te verzachten en spoedig te genezen gebruikt men algemeen 30 60-90 ct. PUROL PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 25 Aug. 1925. Zooals bereids in de pers is ge publiceerd, is door H. M. de Koningin het denkbeeld geopperd den 31 Aug. a s. te maken tot een liefdadigheidsdag. Om dat denkbeeld te verwezenlijken zullen op Koninginnedag door een tiental jongedames, die zich op verzoek van den Burgemeester daartoe beschik baar hebben gesteld, oranjekokarden worden verkocht. De opbrengst zal strekken ten bate van de Noord— Brabantsche slachtoffers van den ramp van 10 Augustus j 1. Het Bestuurder Tentoonstelling heeft toeetemming ver leend dat op detentoonstelllngsterreinen voor hetzelfdè doel de kokarden worden aangeboden. De met den verkoop belaste Dames zijn voorzien van een gewaarmerkten oranje band om den arm. Naar wij vernemen hebben tot en met gisterenavond niet minder dan 3000 menschen geteekend voor de premie vrije polis van f 1000 in den stand der Mij. „Noord Braband". In ons blad van Zaterdag zullen wij nader het uur bekend maken waarop Maandag deze polis wordt toegewezen en uitgereikt. Voor dc interlocale keuring van fokvee te Waalwijk te houden op Vrij dag 28 Augustus, zijn de volgende subsidies, medailles en bijdragen toe gekend De fokvereenigingen van Eethen, Elshout, Herpt en Raamsdonk 100. Verguldzilveren medaille of 15: Coöp. Stoomzuivelfabriek te Raams-

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 5