II Middelbare Handelsavondcursns WAALWIJK. Aanvang van den nieuwen cursus Maandag 7 September, 6,30 uur. Voeten No. 70. Woensdag 2 September 1925 TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 1 September 1925. De verkoop van oranje-versier selen ten behoeve van de in Noord- Brabant door den stormramp getroffenen, heeft een batig saldo opgeleverd van f 383,32. Den jongedames, die zich voordien verkoop beschikbaar stelden, mijnen hartelijken dank. De Burqemeester. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Waalwijk, te houden op Vrijdag 4 September 1925, des namiddags 63/4 uur ten raadhuize Aan de orde 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling der vergoeding voor >de uitgebreide R.K. Meisjesschool aan de Minister Loeffstraat. 3. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de uitbreiding der U.L.O.-school van het Departement Langstraat der Mij. tot Nut van 't Algemeen. 4. Uiteenzetting betreffende invor dering achterstallige belasting. 5. Voorstel tot handhaving van de verlofregeling voor de werklieden in dienst der gemeente. 6. Voorstel tot wijziging der ver ordening op de heffing van leges ter secretarie (bewijzen van Nederlander schap.) 7. Voorstel tot uitbetaling van enkele coupons van reeds uitgelote, doch nog niet verzilverde coupons. 8. Beslissing in zake de stichting van een abattoir. 9. Aanbieding der gemeenterekening 1924. De heer Ir. Ex, leeraar aan de R.K. Hoogere Handelsschool alhier is benoemd tot ingenieur-bedrijfschef aan de Staatsmijnen in Limburg te Heerlen. Zaterdagmiddag ten half vier bracht ZEx. de Commissaris der Ko ningin een bezoek aan de tentoonstel ling. Aan de trein afgehaald door den Edelachtb. heer burgemeester Moonen en den alg. secr. den heer M. J. H. Denteneer werd hij op 't terrein ont vangen door het Dag.- en Hoofdbestuur. De voorzitter heette ZEx. hartelijk wel kom en zeide het zeer op prijs te stellen, dat Z.Ex. als nog de gelegen heid had gevonden de tentoonstelling te bezoeken. De commissaris drukte zijn groote spijt uit, dat hij wegens ambts bezigheden niet bij de officieele ope ning kon tegenwoordig zijn, maar dat hij toch gaarne even een bezoek zou brengen aan deze tentoonstelling, waar van hij niets dan goeds had gehoord en gelezen. Daarna werd onder geleide van het Dagelijksch Bestuur en den heer Bur gemeester een rondgang gemaakt over het terrein en vertrok Z.Ex. weer ten 5.20. De tentoonstelling is bezocht door 42.897 betalende personen, zoodat het bezoek veilig op 50.000 belang stellenden kan worden geschat. De mooie Waalwijksche vlag, die wapperde vanaf de hoofdpoort, zal aan de gemeente Waalwijk worden aange boden. De afrekening der tentoonstelling zal na gereedkomen worden onderzocht door een accountant van de Ned. Vereeniging van gemeenten. Wij vestigen de aandacht op achterstaande advertentie vanhetTen- toonstellingsbestuur, waarbij verzocht wordt de vorderingen op de tentoon stelling binnen 8 dagen in te dienen. Voor den nieuwen cursus aan de Rijksvakschool zijn ingeschreven 22 leerlingen voor de afdeeling schoen makerij (bovenwerk 8, onderwerk 14), voor de looierij 4 leerlingen, terwijl de directeur nog met verschillenden in onderhandeling is. De Mij. „Noord-Braband" deelt ons mede, dat de toewijzing van de premievrije polis op 1 September ten overstaan van Notaris Jansen heeft plaats gehad. Aangewezen werd Mevrouw Pinas van Leeuwen, J. van Effenstraat 26 Utrecht, aan wie de polis zal worden uitgereikt. De afgevaardigden der afdeeling Waalwijk van het gewestelijk land stormcorps „De Meijerij", die 1.1. Za terdag hebben deel genomen aan den gewestelijken landstoimdag te Vught, hebben in de diverse wedstrijden een goed figuur gemaakt. Zij behaalden den tweeden korpsprijs met marga-schieten, nl. voor elk van het drietal een verguld zilveren medaille met kunstvoorwerp. P. Wijkmans verwierf met vrij-ver- springen den tweeden prijs, terwijl met Aanmelding van NIEUWE leerlingen voor klas I, II of III geschieden in het Schoolgebouw Mr. van Coothstraat JONGENS Donderdag 3 September, tusschen 7 en 8 Vrijdag 4 Voor Voor kan uur. MEISJES uur. September, tusschen 7 en 8 De Directeur, J. SIEMER. een viertal (estafette-loopen) nog een prijs werd bevochten. Afsluiting prov. weg Besoijen-Sprang. In verband met uit te voeren her stellingswerken aan den provincialen weg van de kom van Besoijen tot de kom van Sprang, is door de Gedepu teerde Staten van Noordbrabant bij besluit van 26 Augustus 1925 bepaald, dat genoemde weg voor het verkeer met rij- en voertuigen gesloten zal zijn van middernacht tusschen Zondag 6 en Maandag 7 September 1925 tot mid dernacht tusschen Zaterdag 26 en Zon dag 27 September 1925. Op de gisteren te Zundert ge houden keuring van politiehonden behaalden de honden van de agenten Driessen en Keiler, benevens die van de rijksveldwachters v. d. Griendt en Pulles alhier en den wachtmeester Kerk hoven uit Kaatsheuvel het certificaat. Gisterenmorgen werd de Kerk straat in rep en roer gebracht, doordat zekere v. E met een hakmes gewapend de ramen bij D. vernielde. Alle ruiten tot zelfs de paneelen toe had hij stuk geslagen. De politie was spoedig ter plaatse. Zondagavond kreeg Laros, die te dicht bij de luchtschommel, staande op het kermisterrein achter de tentoon stellingsgebouwen, ging staan, een slag van een der schommels tegen hoofd en borst. Ernstig gewond werd hij naar het gasthuis overgebracht. Naar wij vernemen is zijn toestand heden zeer bevredigend. Op 14 September a.s. des voor middags ten 11 uur zal alhier de na jaarskeuring van springstieren worden gehouden vanwege de Provinciale Commissie voor de ondersteuning van rijkswege van de rundveefokkerij in Noordbrabant. Voor nadere inlichtingen omtrent deze keuring kan men zich ter secre tarie vervoegen. Inter locale Veekeuring Waalwijk. Na afloop der keuring vereenigden zich commissie en jury aan tafel De heer M. A. J. van Liempt, voor zitter van Waalwijks Belang, prees hier de medewerking en den steun van Waalwijk ook wat betreft de vee fokkerij, A. Bax Gzn., namens de jury de goede verstandhouding die er be staat tusschen Waalwijks Belang en de Veefokkers en constateerde verder den vooruitgang sinds het vorige jaar. D. van Buuren, voorzitter der com missie, bracht dank aan Waalwijks Belang voor de prettige samenwerking, aan de jury voor hare werkzaamheden en aan den secretaris der keuring den heer Chr. A. J. van Herpt, die bewezen heeft niet alleen een buitengewoon secretaris te zijn, doch die ook op het gebied der fokkerij heden no. 1 stond. SPRANG-CAPELLE. In de gisteren middag gehouden raadsvergadering werd besloten tot het in veiling bren gen der voormalige raadhuizen te Capelle en Sprang. Een voorstel van Burg. en Weth. tot het aangaan van een geldleening ad f 30 000 voor den bouw eener bijzon dere lagere school werd met 6 tegen 5 stemmen verworpen. Uitvoerig verslag volgend nummer. WASPIK. Gisterenavond had op de kermis alhier een ernstige vechtpartij plaats. Zekeren van M werden door P. uit Capelle en H. alhier zulke ernstige verwondingen met een mes toegebracht, dat overbrenging naar het Gasthuis te Raamsdonk noodzakelijk bleek. De daders zijn door de marechaus- seé's uit Waalwijk aanstonds gearres teerd en zullen daar de toestand van den getroffene levensgevaarlijk is, vermoedelijk naar de gevangenis te •s Bosch worden overgebracht. WASPIK. Zaterdagavond gaf Was- piks' Harmonie met medewerking van Waspiks' Mannenkwartet en den Jongenheer André Verineeren uit Gin- neken, 'n mooi concert. Vooral is een woord van lof en dank hier op z'n plaats aan den Jongenheer Vermeeren, voor de buitengewone prestatie, waar mede deze nog zoo jeugdige musicus, zoowel op viool als op piano, de bewon dering van het publiek als het wqre af dwong. Zaterdagavond reed een auto in flinke vaart tegen het huis van J. K., met het gevolg dat de deur in de gang terecht kwam. Gelukkig zijn geen persoonlijke onge lukken te betreuren. Hedenmorgen gaf het Mannenkoor der Vereeniging V. en V. met mede werking van Duo Willy en Vennv van Woord, een mooi matinée. Het met smaak gekozen program werd èn door Harmonie èn door genoemd Duo keurig uitgevoerd. RAAMSDONKSVEER. Naar we ver namen werd tot onderwijzeres aan de Veersche R.K. Meisjesschool benoemd mej. Verschuren van Borne. Zondag zal er in de Veersche Herv. Kerk gelegenheid zijn tot bediening van den H. Doop. De landbouwer A. O. Timmermans verwierf te Waalwijk niet minder dan 3 prijzen met zijn ingezonden vee. GEERTRUIDENBERG. Vrijdagmid dag ontstond er brand in de Naadlooze Tankfabriek. Door de werklui die het zagen, werd het echter nog tijdig ge- bluscht. Wegens het overlijden van het zoontje van den dirigent der K. O. Sym phony en Zangvereeniging „Cecilia", kon liet concert te Waspik, op Zater dag 29 Aug. 1.1. niet doorgaan. V. d. N. had het ongeluk, bij zijn werkzaamheden op de papierfabriek „de Maasmond", met z'n linker-wijsvin- ger tusschen een schaafmachine te ko men, waürdoor deze geheel afgesneden werd. Aan de fabriek werd een nood verband gelegd. Onze stadgenoot M. v. G. had het ongeluk bij het smeeren eener fiets zijn rechterhand tusschen de spaken te hou den, terwijl het wiel draaide, waardoor hij eenige ernstige wonden opliep. Dr. v. Berlcesteijn verleende de eerste hulp. Onze oud-stadgenoot, Mr. Hchol- tens, te Leiden, is bij Kon. Besluit van 25 Aug. 1.1. benoemd tót burgemeester te Houten (Utr,). GEERTRUIDENBERG. Ter gelegen- heid van den verjaardag van H. M. de Koningin, gaf de harmonie „Apollo" en het „Geertruidenbergsch Koor" een uitmuntend geslaagd concert. Bij geen enkel van al de concerten dezen zomer was het publiek zoo talrijk als bij dit. Ook het kinderkwartet „Cantabile", oogstte weer enorm succes. De kerkvoogdij alhier mocht dezer dagen officieel bericht ontvangen, dat door de Algemeene Synode en Rijks monumentenzorg zoodanige bedragen zijn disponibel gesteld, dat tot herstel ling der daken en contreforts der Ned. Herv. kerk kan worden overgegaan. Opdracht tot de werkzaamheden voor het houden der aanbesteding werd reeds gegeven. Het Zangkoor onzer parochie maakte 31 Aug. 1.1. per autobus een reis naar Antwerpen. De St. Antoniusschool alhier heeft met ingang van het nieuwe leerjaar opgehouden M.U.L.O. te zijn. Vele van de leerlingen der hoogste klassen zijn naar de St. Theodorus- school te R'Veer gegaan. De Handels-Avondcursus zal 15 Sept. a.s. wederom beginnen. Er zal onderwijs gegeven worden inBoek houden, Handelsrekenen, Handelsrecht, Ned Taal en Handelscorrespondentie, Handelsaardrijkskunde, benevens Fran- sche, Duitsche en Engelsche Taal en Handelscorrespondentie. Het leergeld bedraagt ten hoogste f 10.— per cursusjaar, dat naar om standigheden kan verlaagd worden. DRUNEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 4 September a.s.,'s namiddags om 7 uur. Agenda 1. Voorstel van Burg. en Weth. tot wijziging van het reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van Burg. en Weth. tot wijziging der verordening op de in vordering der plaatselijke inkomsten- belasting. 4. Adres van het R. K. Kerkbestuur van de parochie van den H. Lambertus te Drunen, om de benoodigde gelden beschikbaar te stellen voor het stichten eener R. K. school voor gewoon lager onderwijs, met voorstel van Burg. en Weth. 5. Aanbieding Rekening Burgerlijk Armbestuur 1924. 6. Aanbieding Rekening van de Gezondheidscommissie dienst 1924. 7. Aanbieding Gemeente-Rekening dienst 1924. 8. Aanbieding Rekening van het Gemeentelijk Electriciteits-Bedrijf dienst 1924. 9. Verzoekschrift van het bestuur der Musschengilde om subsidie over 1925 en 1926. 10. Verzoek van A. van Delft om subsidie voor het houden van een goedgekeurden dekstier. 11. Adres van den Raad der gemeente Zoeterwoude om adhaesie te willen betuigen aan een ingediend verzoek schrift tot afschaffing van den zomertijd. 12. Wijziging begrooting 1925. 13. Reclames schoolgeld en honden- j belasting. DRUNEN. De werkloosheid oiuler de lederbewerkers blijft steeds toenemen, zoodat reeds 40 werkloozen bij het Cor respondentschap der Arbeidsbemidde ling staan ingeschreven. Hedenmorgen gingen onder leiding van den Weleerw. heer Kapelaan Goos- sens, 90 leden der meisjescongregatie en (50 leden der meisjescongregatie te Elshont, ter bedevaart naar Boxtel, ter vereering van het H. Bloed. Ingezonden Mededeelingen. Stukgeloopen, branderige, door eelt of knellend schoenwerk pijnlijk ge worden voeten, verzacht en geneest men met 30 60-90 ct. PUROL NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 2 Sept. '25. Het entrée ten bate van het Diaco- nessenhuis, geheven op den Kijkdag bij Wijlen Mevr. Verhagen, beliep f 105.80.-. Door sommige roomboeren is de prijs der volle melk verhoogd tot 14 centen per liter, andere handhaafden hun prijs van 13 ent., terwijl de coöp. roomboterfabriek ze voor 12 ent. aan huis bezorgd. Aan nagekomen bijdragen voor de stormramp is ten stadhuize nog ontvangen f 15; zoodat de totaal op- brengst is f 338 43. De verjaring van H M. de Koning in is ook hier feestelijk herdacht. Reeds vroeg deden de klokken zich hooren over onze met vlaggen getooide gemeente, terwijl in den voormiddag een vroolijke carillonbespeling plaats had. In den namiddag en den avond werd het programma van de Oranje vereniging afgewerkt, behalve de num mers speciaal voor de jeugd, die door het min of meer regenachtige weer niet konden plaats hebben, doch uitgesteld is niet afgesteld! De overige Nos. caroussel-rijden en ringsteken te paard, concerten, fakkeloptocht en vooral de keurige étalage-wedstrijd brachten honderden op de been en ondervonden veel belangstelling. Nadat om 8 uur een H Mis was opgedragen, had Dinsdag goed tien uur in tegenwoordigheid van vele ge- noodigden de inauguratie van het bij gebouwde gedeelte aan de Zusterschool plaats door den H.Eerw. Heer Deken. Blijkens het groot aantal aanvragen, voldoet deze inrichting aan een drin gende behoefte. Vermelding dient, dat de aannemers, de Heeren Gebrs. Dan- kers in zes weken de geheele verbou wing tot ieders tevredenheid klaar speelden, waarvoor hun bij deze namens velen een reuzen-compliment wordt toegezwaaid. De Heer B Duvekot, kommies der 2e kl. bij de Rijksbelastingen alhier, is bij beschikking van den Min. van Financiën benoemd tot kommies le kl. Op den hoek der Breedstraat had Maandagmiddag een botsing plaats tusschen een vrachtauto en een met paard bespannen wagen, waarbij de eerste nogal werd beschadigd. SPORT. vrij, 4 October thuis tegen Alliance uit Roosendaal, 11 October naarVlis- singen, 18 October thuis tegen Dosko uit Bergen op Zoom, 25 October vrij, 1 November thuis tegen Dongen, 8 November thuis tegen Middelburg, 15 November naar „Roosendaal". 22 November thuis tegen Bergsche Boys, 29 November naar „Breda". De sportliefhebbers van Waalwijk en omliggende plaatsen zullen onge twijfeld in groote drommen naar het Quick-terrein komen, want het meeren- deel der tegenstanders van Quick mogen we gerust beschouwen als matige le klassers. Laten we hopen dat Quick in haar nieuwe omgeving met succes mag spelen en een haar waardige plaats bij het beëindigen der competitie in nemen. ws.c. De Nederlandsche Voetbalbond opent a.s. Zondag 6 September officieel het nieuwe speelseizoen. Volgens de Sport kroniek staat eveneens aangegeven de wedstrijd OisterwijkW.S.C. op het terrein te Oisterwijk. GEERTRUIDENBERG. Het is dan aan „Good Luck" mogen gelukken de D.C.S. beker mede naar G'Berg te brengen. De eerste wedstrijd tegen het sterke „Internos" uit Tilburg viel niet mee en werd dan ook maar met 1—0 gewonnen. In de demifinale moest er tegen „St. Willebrordus", ge speeld worden, maar daar deze niet meer opkwam, was deze wedstrijd gewonnen. Toen tegen Belcrum I uit Breda. Belcrum die nog droomde van een 6—0 overwinning te Breda en een 3—2 overwinning in G'Berg wist niet, hoe 't zat, toen er na pl m. 10 min. spelen al een doelpunt zat. Deze wed strijd werd met 4—1 gewonnen. Vitesse speelde de wedstrijden met 2 invallers, allen zonder uitzondering, hebben ech ter gewerkt, zooals ze konden. Vooruit Good Luck, zoo door en nog menig succes is er dezen winter te behalen. VOETBALSPORT. Om den Miss Blanche-beker. Thans nu de feestvreugde der ten toonstelling achter den rug is, worden, wederom voorbereidselen gemaakt tot voortzetting der wedstrijden van het Quick voetbal-tournooi. Was het eerst D.C.L. Rotterdam welke de tegen partij van Quick was, thans krijgen we Zondag a.s. een nog sterker ver eeniging n.l. het Belgische XI-tal S.H.I.H. Aangaande deze zoo zeer belangrijke ontmoeting komen we in het volgende nummer hierop terug. Volgens de Sportkroniek staan de volgende wedstrijden voor Quick I op het program in de 2e klas compe titie 20 September naar Bergsche Boijs te Bergen op Zoom, 27 September Postduivenvereeniging „Besoijen". Wedvluchten met oude en jonge duiven. Roermond 23 Aug. Th de Ronde 1 en 2, C. Verhulst 3, 4, 8 en 10, H. v. Helvoirt 5, Bakkers 6, 7 en 11, Van Huiten 9. le duif 9, 16, 15. Lossing 8 uur. Maastricht 30 Aug. Adr. Goedhart 1 en 7, Bakkers 2, 3 en 9, Verhilst 4, 5 en 8, H. v. Helvoirt 6, Th. de Ronde 10, le duif 10 10 59 Lossing8.15 uur. A.s. Vrijdag nam. om 7 uur inkorven voor de wedvlucht van Eijsder. en Zaterdagmiddag om half drie voor Weert (africhten voor wedvlucht van „de Postduif"). SPRANG-CAPELLE. Woensdag 26 Augustus speelde onze korfbalclub „Juliana" haar laatste comp.- wedstrijd te Oss tegen de vereeniging „Zwanenberg". Juliana neemt direct 't offensief en na een tijdje spelen weet Juliana de leiding te veroveren (1—0). Direct hierop wordt de leiding ver groot (2—0). Juliana blijft aanvallend, doch weet aanvankelijk niet te doel punten, totdat eindelijk een der spelers er in slaagt den stand 'op 3 0 te brengen. Dan begint Zwanenberg nog vuriger te spelen en 't gelukt Zwanen berg uit een worsteling om den doel paal te doelpunten (3—1). Hierop ant woordt Juliana met een vierde doel punt (4—1), waarop Zwanenberg er 4—2 van maakt. Deze stand vindt Juliana dubieus en ze gaan er alles op zetten om een ruime overwinning te behalen, waarin ze schitterend slagen door in een kwartier tijds den stand op 7—2 te brengen, waarmee 't einde komt. Juliana heeft hiermee de competitie goed beëindigd en kan tevens op een prettig comp.-seizoen terugzien Competitie-stand. Klasse Oost v. d. N.-B.K B. Philips, Eindh. 10 1020 O.A.A., Tilburg 9 5 1 3 11 H.B.S., 's Bosch 8 4 13 9 Juliana, S-Capelle 10 3 2 5 8 O.D.I., 's Bosch 9 3 6 6 Zwanenberg, Oss 8 8 Philips, ongeslagen kampioen, be wees haar superioriteit door in 10 wedstrijden 103 doelpunten te maken. Juliana heeft ook vorderingen ge maakt en in dit seizoen reeds 8 punten behaald Gaat zoo voort Juliana spelers en speelsters, houdt dit reeds toe gepaste woord in uw brein, nl. „Exel- sior" oftewel „Steeds Hooger". GEMENGD NIEUWS. Gisternacht is een auto, op weg van Valkenburg naar Heerlen, onder de gemeente Hulsberg tegen een boom gereden, daarna over een hoop pektonnen en vervolgens weer tegen een boom. Van de vier Inzittenden zijn een opzichter der mijn Oranje- Nassau en zijn vrouw gedood. De chauffeur, die dronken was, is ge arresteerd. DUIVENSPORT. WAALWIJK. KORFBAL. gesp. gew. gel. verl. punten.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 5