urg. en Weth., ten bate der kas der vereeniging een verloting uitgeschreven. Eene commissie, bestaande uit den WelEerw. heer Kapelaan en den heer P. de Bok, hoofdonderwijzer, zal het bestuur bij de regeling bijstaan. Zondag botste een vrachtauto tegen een paal van het electrisch net tengevolge waarvan deze het begaf met het gevolg dat er een kleine stoornis ontstond. MAR1APOLDER. Nadat reeds in de Katholieke Kerk was gecollecteerd voor de slachtoffers van den stormramp heeft de collecte welke deze week aan de huizen werd gehouden nog f 229.75 opgebracht. ALMKERK. Ds. J. F. Röth, Herv. pred. alhier, heeft voor het beroep naar de Herv. Gemeente van Vreeswijk bedankt. Ds. De Bruin, Geref. predikant te Nieuwendijk (gem. Almkerk) komt voor op 2-tal voor de Geref. Gemeente van Bedum (Gr) Mej. E. D. Tollig van Hilligersberg is benoemd als onderwijzeres aan de Chr. School te Nieuwendijk (Gem. Almkerk). A s. Zondag hoopt des morgens en des avonds voor de Herv. Gem. alhier op te treden Ds. I. Voorsteeg van Katwijk aan Zee. MEEUWEN. Door de bijzondere Commissie voor de Walerschappen uit de Staten Noord-Brabant werd Dinsdag j.l. in het café Smits alhier zitting ge houden tot het aanhooren van het voor en tegen omtrent de voorgestelde op richting van het nieuwe Waterschap het Noorderafw. kanaal. De Voorzitter der commissie opende de vergadering en deelde mede dat deze bijeenkomst belegd is 0111 eens persoonlijk voeling te krijgen met de voor- en tegenstanders. Hij hoopte dat de besprekingen een zakelijken en aangenamen toon zouden hebben.' Spreker vreest dat vele belanghebben den nog niet voldoende de zaak over zien en niet verder zullen hebben ge keken dan op eigen terrein, doch niet vergeten mag worden dat het ook een algemeen belang is. Overal zijn klach ten te hooren omtrent waterstaatstoe standen en hij heeft geschiedkundig gehoord dat het ook hier in den Pol der niet is zooals het zijn moet. In korte trekken wordt de algemeene op zet nagegaan. Een centraal lichaam zal heter de belangen van de gezamen lijke polders kunnen voorstaan datn elk polderbestuur afzonderlijk. Daar bij blijft iedere polder absoluut baas in eigen huishouden. De clasificatie is slechts voorloopig. Later kan het heel goed zijn dat zoo noodig en wensclie- 1 ijk een nieuwe classificatie wordt voorgesteld. Voorts wordt er door de oprichting van het waterschap niet ge- praejudicieerd omtrent de uitvoering van eenig werk. Het nieuwe lichaam blijft in deze geheel vrij tot oordeel en beslissing. De heer G. Branderhorst houdt daar op een breed betoog over slechte ont wateringen en staaft zulks met een aantal cijfers, datums en voorheelden. Hij memoreert de groote kosten ver honden aan de tegenwoordige bema ling hij hoogen waterstand in het Noorder afw. kanaal, wat beslist ver beterd kan worden door de op richting van het nieuwe Waterschap. De heer A. D. v. d. Schans brengt in 't midden dat hij bijna altijd wanneer hij in den Bosch een Statenzitting is gaan bijwonen, de boodschap van hier heeft meegekregen, zorg voor een ver betering van den bestaanden toestand, laat ons recht wedervaren door ophef fing van de nadeelige gevolgen voort gevloeid uit de totstandkoming van den nieuwen Maasmond. De heer J. van Campen zegt dat Branderhorst sterk naar voren heeft gebracht dat een groot gedeelte van den Polder groot waterbezwaar heeft. Hij is het daarmede niet eens. Hij zwaait den Voorzitter van den Polder van Meeuwen lof toe voor de wijze waarop hij den polder doet bemalen en heeft gezien, dat ook de Voorzitter, evenals spreker graag land aankoopt in de lage gedeelten van den polder en dat de oogst daar zeer goed staat. Dit pleit dus niet voor de bewering van Branderhorst. Peilsverlaging zou zeer zeker voordeel opleveren, want veel water loopt dan uit zich zelf weg zon der bemaling, doch we moeten de ge- heele zaak bekijken. Wanneer hier de Polder verbetering wil dan moeten ze dat ook zelf betalen en niet anderen laten mee betalen. Ieder moet zelf maar zijn land verbeteren. De Polder van Meeuwen is er niet zoo slecht aan toe als Branderhorst voorstelt. De heer van Buuren heeft altijd ge zegd, we moeten met zijn allen pro- beeren zoo weinig mogelijk last en zoo veel mogelijk genoegen van het Noor derafw. kanaal te hebben. Hij memo reerde de prachttoestanden van vroe ger, betreffende afwatering en bevloei ingen en gezien we die door de verleg ging v. d. Maasmond zijn kwijtgeraakt is het niet meer dan recht en billijk dat het Rijk nu helpt. Vroeger hadden we dagelijks den invloed.Willen thans 2 of 3 maal een lager stand in de week, zoodat de Polder voor een gedeelte zonder bemaling loozen kan, kosten van verbetering moeten we niet zelf betalen, doch het Rijk. Spreker is er vsat van overtuigd dat als de polders als één man voor hun belangen opko men er verbetering zal komen. Den heer van Campen wil hij opmer ken dat zijn oogst op het bedoelde lage land zoowat 4/7 van een vol gewas zal zijn, terwijl hij het gewas van Van Campen aldaar juist het maailoon waard schat. Dus geen bewijs van goede toestanden. De heer Schilders begrijpt niet goed waarom vroeger de polderlasten maar 4 gld. en nu 11 gld. zijn en waarom er vroeger tweemaal daags eb en vloed was en tegenwoordig niet meer. Voor ziening in goed drinkwater zal voor velen hoofdzaak zijn. De heer G. Branderhorst memoreert slechte toestanden. Een voorbeeld: in Augustus 1917 stond de weg naar Wijk 8 dagen onder water, tengevolge van veel regenval. Het vee moest zelfs uit de weiden gehaald worden. Negen ach tereenvolgende dagen moest er ten koste van veel geld gemalen worden. De Voorzitter constateert één ding en wel, dat er tot zijn genoegen nog geen enkel grondig bezwaar tegen de oprichting van het nieuwe waterschap is geuit. Te veel nog zit het eigen be lang voor. Er zijn tegenstrijdige belan gen, zeer zeker, maar die kunnen z. i. ook alleen door nauwe samenwerking worden opgelost. Het staat hij hem vast dat daardoor de lasten voor de polders veel minder zullen worden. De heer van Campen hoort met ge noegen dat de commissie uitsluitend de behartiging van de belangen van de polders beoogt. Vroeger werd het oude Maasje gebruikt als vaarwater. Honderden bunders konden daarvan gebruik maken. Onbegrijpelijk is het dal thans een dergelijk belang zoo maar prijs zou worden gegeven. Daar om is het zaak op te letten wat te doen. Vast staat dat de lasten hij op richting van het waterschap aanmer kelijk hooger zullen worden. De Voorzitter brengt in het midden dat wanneer door een kleine verhoo ging van lasten een enorm voordeel kan worden verkregen, het algemeen cultuurwezen kan worden verhoogd om zoo te zeggen, of waardevermeer dering der gronden, dat dan eigenlijk van geen verhooging of nadeel mag gesproken worden. De commissie is thans bezig de kwade gevolgen van de opening van den Maasmond zoo goed mogelijk weg te nemen. De beinalings- kosten moeten z. i. in de toekomst minder worden, al zal er misschien in de eerste toekomst een kleine verhoo ging zijn, dan mag dat gezien de voor- deelen nog geen verhooging van lasten heeten. De heer v. d. Schans komt nog even terug op het gesprokene omtrent ge bruik van het Noorder afw. kanaal voor vaarwater. Thans kunnen de be langstellenden als het ware vragen wat ze willen, maar de zekerheid is er dat het Rijk er niet op ingaat als zoodanig Een centraal lichaam, dus gezamenlijk zal dat veel heter en met meer succes kunnen doen dan thans ieder indi vidueel als zoodanig. De heer van Buuren vraagt den heer van Campen, waarom de lasten ver hoogd zullen worden. Dussen kreeg 90 in de kosten van watervoorzie ning en Eethen een zeer groot bedrag Waarom wij dan niet. Recht en billijk heid eischen dat hel Rijk ook hier hij- springt. De heer van Campen meent dat men hier te veel vertrouwen heeft. Een Sta ten-, tevens Kamerlid, die hij bij name noemt, heeft hem medegedeeld dat het Rijk geen cent betalen zal. De heer G. Branderhorst meent dat als dat waar is, het zooveel te meer noodig is dat het Centrale lichaam er komt. Hij gelooft van die mededeeling evenwel niets. Verschillende Water schappen hebben Rijkssubsidie gekre gen, gezamenlijk zelfs tot in de mil boenen en waarom zouden dan hier niet die onnoozele 50.000 gld te krijgen zijn. De Voorzitter stemt hiermede vol komen in, waarom daar wel en hier niet. Doch in de eerste plaats samen werking. De heer Kersemakers, Hoofd-Inge nieur van den Rijkswaterstaat, betwij feit ten zeerste dat bedoeld Kamerlid zoo iets gezegd zou hebben. De Staats begrooting vermeldt een zeer belang rijk bedrag voor waterstaatswerken in Noord-Brabant, 't Komt dus z.i. daar mede reeds in direct-conflict. Een van de commissieleden zegt dat hier alleen spreken de stemgerechtig de ingelanden en vraagt of het wel goed is daarop alleen af te gaan. Bui ten dezen zijn er misschien nog vele kleine eigenaren die voor oprichting zijn. De heer van Buuren meent daarop wel antwoord te kunnen geven en zegt dat naar zijn overtuiging er zeer zeker verschillenden zijn, en noemt ook een speciaal geval, die de oprichting zullen toejuichen. Thans hebben we altijd oud, stil staand vuil water uit het N. A. K. Dit water wordt hij vloed natuurlijk het eerst in den polder gestuwd. Toevoer van Wijk door het nieuw te graven ka naal zal veel heter zijn en kan zelfs altijd stroomend worden gehouden. De heer P. Nieuwkoop is in een an deren polder kleinbezitter, doch zal straks in anderen zin als de heer van Buuren spreken. De heer Straver zegt dat de polder- lasten maar steeds hooger worden. De oprichting van het nieuwe waterschap zal die lasten nog meer doen stijgen door de bijdrage die verleend moet worden. Alles wat subsidie betreft hangt nog in de lucht. Men heeft daar omtrent niet de minste zekerheid. Het nieuwe kanaal is er z. i. niet noodig. Dat alles zal slechts weer verhooging van lasten meebrengen. Een der commissieleden acht stem ming over de zaak van weinig betee- kenis, als gevende geen zuivere beoor deeling. Niettemin zal het kunnen zijn een soort graadmeter omtrent het voor en tegen. Na gehouden stemming, waarvan de uitslag door de Commissie niet werd bekend gemaakt, bleek dat eene kleine meerderheid van stemmen zich voor de oprichting uitsprak. Vervolgens werden de ingelanden van den polder der 40 Morgen gehoord waar vrijwel dezelfde bezwaren en voordeelen werden geopperd. Van de 9 ingelanden stemden er 4 tegen. Daarna kwamen aan de orde de ver schillende polders onder Drongelen en het Aalsveld. Ook hier werden bezwa ren genoemd als de thans aanwezige goede toestand die geen verbetering behoeft, vooral voor geldelijke bezwa ren en onzekerheid van subsidie-ver- krijging. Anderzijds waren er die een nog beteren toestand wenschten en met de commissie oordeelden dat op richting van hel nieuwe waterschap wenschelijk was. Een vrij groot aantal bleef tenslotte tegen de voorgestelde plannen gekant. Met een woord van dank aan de nog aanwezig zijnden, sloot de Voorzitter de vergadering. BREDA. De commissaris van politie alhier heeft een aantal agenten opdracht gegeven, voorloopig waarschuwend en waar noodig, voorlichtend op te treden in zake de regeling van het verkeer. Hij heeft aan iederen daarmee belasten agent een zoogenaamd zondenregistertje meegegeven, waarin staat genoteerd welke regelen van het verkeer hier zooal overtreden worden en welke overtredingen tot nu toe nog niet straf baar gesteld zijn. Reeds zijn de agenten eenige dagen bezig, op deze wijze het publiek te waarschuwen voor te lichten en op te voeden. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 10 Sept. '25. Voor deze gemeente is het contingent der lichting vastgesteld op 6. In de raadsvergadering van heden avond komen aan de orde 1 Notulen, 2 Ingekomen stukken, 3 Voorloopige vaststelling der ge- meenterekenigg en der rekening van den veekeuringsdienst, beide over '24, 4 Aanbieding gemeente begrooting en begrooting van den vleeschkeurings- dienst, beide over 1926, 5 Verzoek schrift van de beide alhier aanwezige muziekgezelschappen om subsidie over 1926, 6 Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening, regelende de heffing van leges. RECHTSZAKEN. GERECHTSHOF. Mishandeling. Het Gerechtshof te 's Hertogenbosch uitspraak doende in hooger beroep, veroordeelde M. K.. landbouwer te Waspik, wegens mishandeling tot f 100 boete sub. 2 maanden hechtenis. De rechtbank had 3 weken gevange nisstraf opgelegd. BOSSCHE RECHTBANK. Van 'n zieke koe. Bij de weduwe K. te Oud-Heusden was een koe ziek. Er werd van het geval geen aangifte gedaan, doch de voogd der kinderen K. bemoeide zich met het geval en liet het rund haastig slachten door den koopman L. v. d. Z, te Oud-Heusden, die voor den prijs van f 35 het heeie rund kocht. Wegens vervoer van ondeugdelijk vleesch werd L. v. d. Z. door het kantongerecht veroordeeld tot f 100 boete subs, hechtenisstraf. De zaak diende voor de Bossche rechtbank in hooger beroep. Beklaagde beweerde, dat hij alleen de huid van het rund had meegenomen benevens eenige kleine brokjes vleesch, bestemd voor zijn hond. De rechtbank geloofde hem niet, want waar was het vleesch gebleven Alleen de ingewanden van de koe waren in den grond gevonden, doch niemand had ontdekt waar het vleesch dan wel gebleven was. Bij onderzoek beweerde ook de wed. K. van niets te weten. Het O. M. hield het er voor dat beklaagde het wel wist. De burgemeester van Oud-Heusden als getuige over beklaagde gehoord, legde de meest gunstige verklaringen over den beklaagde af. De burgemees ter verzekerde dat beklaagde nooit zieke dieren kocht. Het O. M. eischte bevestiging van het vonnis. Beklaagde schreide. 1 De verdediger Mr. Loeff uit 's Bosch vond de boete veel te hoog en pleitte clementie. Pleiter wees er op, dat ook de wed. K. schuldig was, omdat zij ondeugdelijk vleesch in voorraad had en voorts getuige K., omdat hij het rund had verkocht aan beklaagde. De weduwe en K. hadden er belang bij de koe zoo vlug mogelijk op te ruimen en nu moet v. d. Z. zoo zuur boeten, terwijl hem toch niet kan bewezen worden dat hij de groote stukken vleesch der koe had vervoerd. Uitspraak 24 Sept. a s. Kantongerecht 's Hertogenbosch. A. W. S. chauffeur te Wijk, te hard gereden, f3.— boete. Van R. te Waalwijk, overtreding motor- en rijwielwet, f 3.— boete. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 11 Sept. 1925. Rectificatie. Abusievelijk hebben we vermeld dat de heer Jehoel uit Drunen tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. school no. I benoemd is. De heer Jehoel is als volontair werkzaam gesteld. Donderdagavond vergaderde de Hoenderclub „Kaatsheuvel* bij den heer Joh. Smit. Door verhindering van den voorzitter wegens ziekte, leidde de heer H. v. Woensel de goed bezochte vergadering. Medegedeeld werd dat Dr. 't Hoen Zaterdag 12 Sept. de enting tegen diphtherie en pokken zal ver richten en de leden werd verzocht hun dieren voor de bewerking op tijd ge reed te houden en voor de noodige hulp zorg te dragen De z.g. bedel- briefjes voor de verkrijging van eere- 'prijzen werden den leden gepresenteerd. Het geven van een cursus in pluim veeteelt werd besproken. Wegens af wezigheid van den voorzitter werd het jaarverslag en de verkiezing van be stuursleden uitgesteld tot de volgende vergadering. KERKNIEUWS. De Canisiusfeesten te Nijmegen zijn voortgezet in tegenwoordigheid van Kardinaal Mercier, die een hartelijke rede hield. Kardinaal von Faulhaber droeg een pontificaal Lof op. waarbij de theolo ganten van het Groot-Seminarie te Haaren assisteerden en waaronder Pater Hendricks S. J. een gloedvolle predicatie hield. Om 8 uur Dinsdagavond had een schitterende lichtstoet door de stad plaats. Woensdagmorgen hadden weer twee pontificale H. Missen plaats, een van kardinaal von Faulhaber, aartsbisschop van Milncheo en een van Mgr. L. Schioppa, Internuntius in Den Haag Des namiddags brachten de kinderen eene indrukwekkende hulde. Des namiddags celebreerde laatst genoemde 'n plechtig lof en des avonds werd eene indrukwekkende slotver' gadering gehouden, waarin kardinaal von Faulhaber een toespraak hield en Pater Borrorneus de Greeve de feest rede. Kardinaal Mercier van Mechelen bracht een bezoek aan de H. Land stichting en aan Mgr. A. Deepen in den Bosch. BURGERLIJKE STAND. SPORT. VOETBALSPORT. QUTCK. en Cornelia A. M. de Jong Johannes z.v. Johan Gennessen en Goverdina J. Hetjmans Johan Karei z.v. Shnon P. Schapendonk en Anna M. Ma they een. Nicolaas Corne lls z.v. Jacobus C. Metjs en Cornelia 9. Ver- scliure. Ondertrouwd Oscar P. Th. J. Verlieyen 32 jaar en Jaco- ba P. H. Kamp. 24 jaar Cornelis M. Dek ker 26 jaar en Johanna van der Wiel 24 jaar. Oef routed Gerardus Roksnoer, weduwnaar van An- tonia Cathnrina Hooymayers 45 jaar en Christina H. M. Vugts 44 jaar Cornelis van Etten, weduwnaar van Cornelia Hoogers 42 jaar en Johanna Verhoofstad 40 jaar. Overleden Adrlaan Heesters 68 jaar Petrus Kla zen. weduwnaar van Maria de Glas 85 jaar. Hermanns VerduUn 9 jaar. DUSSEN. Over de maand Augustus. Geborett Autje d.v. M. Millenaar en H. E. M. de Graaf Johannes Wilhelmus Jozef z.v. P. H van Mierlo en A M W Ileessels. Johan na Hendrika BenediQtfi d.v. H. J. H. van Gooi en A. P. M. Pols Laurentius z.v. G. Etjkhout eu H. van Hees Johanna Anto- nia d.v. J. G. Hermans en E. M. Akkerman. Eligius Johannes Hnbertus z.v. A J. Hees en .T. W. Rubbers Klaas z.v. G. P. Kisten maker en C. Westerveld Fijnardus Mari- nus z.v. J. Oh. Pellikaan en C. Claessens Cornelia Johanna Magdalena Maria d.v. P. I. Verheijden en C. H. Verhagen. O verleden Johannes van Daalen 4 w. Maria Eli sabeth von Wehe 79 jaar. Johanna Staal wed. van Antonlus Brekelmans 82 jaar Theodora Emerentia Pennlnx 3 jaar Cor nelia Petroneila Weterings 5 mnd. Corne lia Roubos wed. van Autonle Ouwerkerk 80 jaar. Dlna Groeneveld 18 mnd. Gehuwd Hendrikus Cornelis Fljnenian 27 jaar en Maria van Steijn 23 jaar. WRIJFWAS voor vloeren en meubelen De heerlyke iuivere ter^ pentynwas van de Erdal fabriek te Amsterdam I Brengt Zonneglans en Dennengeur in RAAMSDONK. 1531 Augustus. Geboren: Cornelis J. z. v. Cornelis H. ile Meijer en .lohnnnn W. Broeders. Petroneila C. <1. v. Adrinnus van den Kieboom en Maria D. van See- ters. Anna E. d. v. Adrianus J. Buljks en Jo hanna van Seeters. Wouterus H. z. v. Hendrlcus Luijbregts en Maria J. van dcr Pluijm. Hen- drlka d. v. Johannes A. Snijders en Wilhelmlna M. Kaniers. Gerardus J. z. v. Gerardus A. van Vugt en Joluinnn E. van Seters. .Ovcrledi-nAdam Kanters, eclitgen. van Geeer- trul van ltaamsdonk, 62 j. Johannes A. N. Snlj- ers, 7 J. Maria A. de Rooij, 4 J. Getrouwd: Willem D. Knaap 29 j. en Agnita P. van Achterbergen, 29 J. Adrianus C. Quirijns 28 j. en Maria A. van Aalst, 35 J. Bernardus J. J. Bom. 28 j. en Anna M. P. Zijlmans, 26 j. Adri anus Hnardomans, 29 j. en Helena J. v. Strlen 21 J. lmeekomenHendrlcus A. Jacohsen va^ Geer- Iruidenberg. Marin llnnssen van Waalwijk. Maria van Steijn van Dussen. Gerardus A. Rol- lenberg van Amsterdam. Adrlnna A. Verschuren van Borne. Godcfridus M. C. Steljlen van Den Bosch. Tennis Dljkgraaf-Meljer en gezin van Dluteloord. Vertrokken: Edmund 1). F. Kennedy van Dani- iet en gezin naar Breda. Huibert C. 11- mer naar Oosterhout. Everdina C. Dekker naai den Dimgen. Anionic- van Scters-Broeders naar Schiedam. Ilubertus P. de Bruijn-Stam en gpzin naar GoirlePetrus J. .1. de Bont naar St. Mi chielsgestel. Antonia S. Hommel naar Breukelen Nijenrodc. AI.MKERK. Over de mnand Augustus 1925. GEBOREN: Helltje d. v. J. v. Rosmalen en A. v. Drunen. Bcrtus z. v. (1. Teullng en A. v. Wijk. l.ucns Adrianus z. v. M. Bocvt1 en C. A. de Grneff. Dirk z. v. G. Prins en A. Heljblom. Bast hum Frnneilntje d. V. I'. v. d. Wiel en F. de Fljter. Neeltje d. v. F. Vink en J. II. Multenbroek. Johanna d. v. H. v. d. Bijl en A. v. Krimpen. Adrianus Cornelus Josephus z. v. A. v. d. Oord en A. M. J. v. d. Pluijm. Theodorus z. v. J. A. Verbeek en A. Vervoert. Elina Aria d. v. G. v. Herwijnen en G. C. v. Vugt. GETROUWD: M. Bouman 23 j. met J. W. Kant 18 J. W. Heljstek 51 j. met C. v. d. Heuvel 39 J. Andrles Arnoldus Pnans 23 J. met II. M. Roubos 31 j. OVERLEDEN: A. v. Oudheusden echtg. van R. I.ankhaar 68 j. MADE EN DRIMMF.LEN. Tweede helft van Augustus 1925. GEBOREN: A. J. z. v. S. van der Slulj.s-Vos. A. z. v. C. P. Driesprong-Vink. S. II. z. v. A. Segeren-Segeren. A. W. d. v. G. Hullens- Smits. A. d. v. B. v. Mcggelen-v. Oosterhout. A. S. z. v. NV. C. Vcrhoeven-Brenders. G. z. v. J. A. Musterd-Vcrschoor. J. C. d. v. J. Joosen-de Wijs. P. C. d. v. F. C. v. Teterlng-den Exter. J. H. it. v. J. van Zwol- den Reljer. GETROUWD: A. J. M. van Laarhoven 27 J. en W. M. Rovers 25 J. W. C. Th. Brouwers 21 j. en H. Thljssen 21 j. WAALWIJK. Geboren: Oath d.v. A. .T. Klein en E. A. Aert». Meclielina A. M. dv D. J. Matliijsen en A. C. van Beek. -- Gysberdlna J. M. d.v. C. A. van Dongen en H. A. van Helvoirt. Marceel G. Th. z.v. A. O. Verwiel en C. Tli. IJpelaar Cntli. M. (1 v. W. Raaflmakers en C. van der Veekeen. Ingekomen: F. Oofjen van Dordrecht. J. W. v. (1. Dungen van 's-Boscli. W. van Wanroofl van Vught. P. Ligtvoet en gezin van Loonopzand. H. G. H. Tobben van Loonopzand. G. B. Masters van Loonop zand. Franz van Munster van Amersfoort W. J. M. Swagemakers van Loonopzand G. F. J. Honselaar van Maastricht. Johanna Eikenaar van 's-Bosch. Louisa M. Langermans van Best. Johanna Lan- germans van Best. Cornelia H. M. 9chll ders van Made c.n. Theodorus L. J. (le Lefler van Heeze. Willem C. van den Hen vel van Hoensbroek. Adr. Trommelen van Schipluiden. Edgard Klotz van Leimen (D.) Jezek Rudolf van Holier (Tsjecho-Slow.' Jozef Kemeter van Oberursel. (D.) Frantjois Neumann van Partjs. Vertrokken: Wilhelmiua de Hart naar Oudheusden. Petr. L. A. de Vries naar Eindhoven. Petroneila van Iersel naar Eindhoven. Jacobus Kipping' naar 's-Hage A. P. Korthout, naar Rotterdam. L. P Mnllnnd naar Maastricht. Th. H. Meesters naar Maastricht. J. C. Brabers en gezin naar Tilburg. Suzanna Maria Jonkers naar 's-Hertogenbosch. M. C. Korte naar Almelo. W. M. v. Herwijnen naar Sprang- Capelle. R. J. van der Heijden naar Nij megen. Antonia van Peer naar Amster- dam. C. M. Leijtens naar Amsterdam. Joh. P. van Zon naar Oud-Vroenlioven. J. H. A. Vrinte naar St. Micliiels-Gestel. C. P.* II. Eibers naar St Micliiels-Gestel. Frans H. Eibers naar St. Micliiels-Gestel M. C. Loinmers en gezin naar Rotterdam. Maria C. Witlox naar Voorschoten An- toinetta C. M. Ch. van Eykelenburg naar Etten-Leur. Johanna Lips naar Loon-op- Zand Johanna Verhoofstad naar Raams- donk Adrianus Verhoofstad naar Raains- donk. Elisabeth A. Ley tens naar Etten- Leur Hendrika van wyk naar Drunen Hendrika Schilders naar Made. Hendrika Joh. de Kort naar Boxtel Maria H. C._ Hof f mans naar Nymegen Henrica A. M. Surig naar 's Bosch Cornelis R. S. van der Heyden naar Erp Joh. Adr. Verliey- den naar Eindhoven Adrlann M. van Til burg naar Hooge- en Lago-Zwaluwe Jo hanna Faro naar Sprang-Capelle Johanna J. M. C. van Beijnen naar Boxtel Th. P. v. Zeist naar Bergen-op-Zoom C. Th. de Ronde naar Hooge- eu Lage-Zwaluwe. Antonet.ta M. van Tuyi naar Zevenbergen Ant. J. van Tilburg naar Rolduc Ryk van 't Land naar Dirksland. WASPIK. Over de maand Augustus. Geboren: Thomas Maria z.v. Wilhelmus H. Zyimans WAALWIJK. De belaugi-ykste voetbahvedsti-yd van het Quick-tournool zal ongetwyfeld Zondag a.s. plaats vinden. Niet minder dan liet bekende „Vriendenschaar" uit. Gulemborg, kampioen van de Westeiyke 3e klus N.V.B., zal komen trachten den Miss-Blanche beker te verove ren. Doch hiervoor is noodig dat Culeniborg met 20 wint, wat gezien de sterkte van liet Quiek-elftnl, zoo gemakkeiyk niet. zal gaan. Zeker, Vriendenschaar ls een sterke ploeg, maar zullen de Blauw-Witten zlcli zoo mnar een 20-nederlaag toe laten brengen. En dit is noodig, daar D.C.L., Rotterdam, met 21 won van Quick. Wiftt Vriendenschaar thans met. 10 of 21 dan beslissen het aantal corners die genomen zyn. Dat er Zondag enorm veel publiek znl ko men is wel zeker, daar de verrichtingen van Vriendenschaar dit seizoèn van algemeene bekendheid zyn. Tot tweemaal toe moest deze club de promotiewedstryden voor de 2e klas spelen en in den derden wedstryd op neutraal terrein tegen S.V.W., moest Vriendenschaar liet onderspit delven. Genoeg is over deze ont moeting geschreven, zoodat wy hierover niet behoeven uit te wy<len. Wel kunnen wy nog mededeelen dat Vrien denschaar volledig opkomt en haar Xl-tal versterkt is met 2 nieuwe spelers uit een R. IC. Xl-tal. De opstelling ls hierdoor als volgt: A. v. d. Hurk. .1. v. StratenJ. v. Knik. B. v. VeenJ. VermeulenJ. Bronk. .T. VeldtJ. v. LintG. BoekesteynC. v. Lint—M. v. Kley. Zy die thans willen genieten van 'n praeh- tigen wedstryd, komen naar 't Quick-terreiu. want een wedstrijd nis Zondag a.s. komt zel den meer voor. Aanvang half drie. Maandag a.s., aanvang half acht, houdt de Quick-supporters-vereeniging, in de zaal van P. van Dalen een belangryke ledenver gadering. Gezien <le reizen die met liet Qulck- elftal gemaakt worden, is liet noodig dat alle leden ter vergadering komen om een goed overzicht te krygen aangaande de gedachte der leden over liet meemaken van de uitwed- stryden van Quick. H. E. C. Onze nieuwe 3de klasser van den N. V. B.. de voetbalvereeniging H.E.C. I, speelt Zon dag te Tilburg tegen het sterke Gudok I een vriendsehappeiyke wedstryd, wat voor de H.E.C.'ers wel een zware wedstryd zal wor den. maar tevens een goede oefening tegen de a.s. conipetitie-wedstryden. H.E.C. II speelt Zondag eveneens te Til burg een vriendsehappeiyke wedstryd tegen Gudok II. wy wensehen de mannetjes van H. E. C. veel succes. W. S. C. W.S.C. is er voor a.s. Zondag niet lu kunnen slagen een thuiswedstryd tot stand te brengen. Tocli zal deze dag benut wor den eu wordt ln Vught gespeeld tegen de

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 11