reünie van bestuur en werkende leden met hunne dames het groote feest vooraf te moeten gedenken, 't Bestuur is hierin volkomen geslaagd. Om 7 uur n.m. vulde zich de prachtig verlichte en versierde zaal van het Kon. Muziek gezelschap met een hondertal in feest stemming zijnde dames en heeren. Met een keurige „Gouden Jubileum- marsch" van den heer A. Stravers, de Ouverture Cavallerie Legére van Suppé en de Polka pour deux Clarinets „Chan sons des Nids" van Buot werd het feest geopend. Toen hierna de emi nente en werkzame voorzitter van het bloeiende gezelschap om ongeveer half acht het reünie opende, kon hij in de volle zekerheid dat zijne woor den waarheid bevatten de volgende rede houden Dames en Heeren. Het is mij een bijzonder genoegen U als voorzitter van de Kon. Harmonie Euphonia, nu we bijeen zijn gekomen dezen avond om het gouden feest van ons bestaan op intieme, huishoudelijke, en naar ik vertrouw gezellige wijze te vieren, van harte welkom te heeten. Vijftig volle jaren zijn voorbijgegaan, sinds op den 21en Sept. 1875 eenige kloeke Kaatsheuvelsche mannen deze harmonie hebben opgericht. Het ge tuigde ongetwijfeld van durf om in onze destijds opkomende plaats met een handjevol meest ongeoefende muzikanten eene harmonie op te richten. Maar de latere jaren hebben geleerd dat die mannen een goed inzicht hebben gehad in de behoeften van onze plaats, want niet alleen dat de Kaatsheuvelsche harmonie levens vatbaarheid bleek te bezitten, in den loop der jaren heeft ze zich ontwik keld tot een der beste corpsen uit het geheele land. Ik acht het thans niet hei juiste oogenblik, en het ligt ook niet in mijne bedoeling, om verder uit te weiden en in bijzonderheden te treden omtrent den verderen levens loop onzer harmonie. Dit zal binnen kort door anderen bij de officieele huldiging worden gedaan, maar in het algemeen mogen we toch van ons zelf getuigen, dat we den strijd om ons bestaan roemvol hebben gestre den, dat we met succes talrijke malen uit het strijdperk zijn getreden, en dat we naar ons vermogen hebben bijge dragen aan het doel van ons bestaan, het brengen van ontwikkeling en ont spanning, van veredeling, van vermaak en gezelligheid, aan onze leden in het bijzonder en aan het Kaatsheuvelsche volk in het algemeen. Vanaf de wanden dezer zaal en vanaf ons roemrijk vaandel roepen de talrijke trofeën herinneringen bij U wakker aan schitterende over winningen, in tal van muziekwed- strijden. En zoo zijn we dan gekomen aan dezen mijlpaal op onzen weg, waarmede een bestaan van een halve eeuw is afgesloten. Met genoegen en met tevredenheid mag Euphonia terugzien op dit afge legde tijdvak. Geleid door een actief bestuur, met een directeur, die geheel zijn muzikale kennis en zijn geheele persoonlijkheid geheel belangeloos in dienst heeft gesteld van onze harmonie. Met een zich steeds uitbreidend getal werkende en honoraire leden kunnen wij de toekomst veilig tegemoet zien, en met vertrouwen hopen dat het eindpunt van ons vijftigjarig bestaan, wat wij thans hebben bereikt, tevens het beginpunt moge wezen, van een tijdperk, van nog grooteren bloei en vooruitgang van ons Koninklijk Mu ziekkorps. Laten wij daartoe allen uit al onze krachten medewerken en moge ik deze toespraak besluiten, na U allen een gezellige feestavond te hebben toe- gewenscht. met het verzoek een dronk te wijden, aan den groei en bloei van „Euphonia." Ik heb gezegd. Een daverend applaus met een wel gemeende toast sloot deze prachtige speech. De gewenschte stemming was er en bleef er en werd niet weinig verhoogd door de amusante wijze waarop de Humorist de Bont uit Dongen zijn geestige en rake coupletjes en num mertjes wist voor te dragen. De receptie voor het gouden jubileum van 't Kon. Muziekgezelschap „Euphonia" zal a.s. Zaterdag 26 Sept. om 7 uur aanvangen en gehouden worden in de Sociëteitslokaal van „Euphonia." De aanbieding van het huldeblijk zal bij het concert dat de Kon. Harmonie „Apollo" hare jubi- leerende Zustervereniging aanbiedt, door de Voorzitter van de vereeniging „Kaatsheuvels Belang" den heerM.v. d. Wee geschieden. Zondag a.s. zal de Kon. Erk. Harmonie „Apollo" andermaal gebruik gaan maken van onze nieuwe kiosk, door om 7 uur n.m. een groot concert te geven. Waar bij de kiosk-opening velen voor het slechte weer terug gebleven zijn, lijdt het geen twijfel of zoowel van uit als buiten de plaats zal de belangstelling groot zijn. SPORT7" DRUNEN. Zondag hield de duivenvereeni- ging „De Reisduif", gevestigd in Café Elshout, een wed-vlucht vanuit Mons (Belg.) Afstand 165 KM. De prijzen werden behaald als volgt: 1 en 2 Joh. Brok, 2, 4 en 5 Elshout Jehoel, 6 A. van Spijk, 7 en 8 van Dommelen, 9 Schalken. KERKNIEUWS. Z. D. H. de Bisschop van 's-Her- togenbosch heeft benoemd tot Geeste lijk. Adviseur der afdeeling. „'s-Herto- genbosch en Omgeving" (Rijksveld- wacht) van den Ned. R. K. Politiebond den weleerw. heer J.J.C A. Bijnen, kappelaan „St.Jacob"; van de afd] „'s Hertogenbosch" van den Ned. R. K. Kapperspatroonbond den weleerw. heer H. A. J. v. Laarhoven kapelaan „H. Antonius„ van de afd. „'s-Her- togenbosch" van den Ned. R. K. Bond van Slagerspatroons en van Schilders patroons den weleerw. A. v. d. Ven, kapelaan „H. Leonardus"van de R. K. Winkeliersgilde te 's Hertogen bosch en de afd. „'s-Hertogenbosch" van den Ned. R. K. Bond van Bakkers patroons den weleerw. heer P. C. Verhoeven, kapelaan „H. Antonius" en van de Maria-vereeniging te Loon- op-Zand den weleerw. heer kappelaan Th. A. M. van Hoek. (St. Janski.) In aansluiting op een desbetref, fend bericht in ons nummer van Za terdag vernemen wij nog, dat de visietatiereis naar de missiën van de Zusters van het Gezelschap M. J. in Britsch-Indië en Nederlandsch Oost Indie gemaakt wordt door rector M. F. Dekkers, vergezeld van Mère Supé rieure Stanislas Ter windt van Nijmegen Overste van het Moederhuis alhier en Mére assistente Germana Damen. De reis wordt verder meegemaakt door een drietal zusters n.l. Sr. Gui- seppe Marvé van Schiedam, Sr. Cor- nélie Vergeer van Roelofarendsveen en Sr. Josetha Vaal van Amsterdam, die in Britsch—Indië haar missiewerk zullen beginnen. Mère Supérieure Stanislas is vroe ger gedurenne 16 jaar in Britsch—Indië werkzaam geweest. Zooals men wellicht weet heeft de congregatie huizen te Guntur (tevens noviciaat), Kurnool en Nellore in Britsch—Indië en te Menado (tevens noviciaat) en Tomokon in Nederl. Indië. Op 31 October zal rector Dekkers met genoemde zusters de visietatiereis aanvangen. Prov. Crt. Een telegram uit Menado meldde, dat gisteren 18 September aldaar be houden zijn aangekomen dezusters- missionarissen van het Gezelschap J. M. J. (Mariënburg Den Bosch), soeur Adriani de Bree uit Waalwijk, soeur Abondi Sciarone uit 's-Gravenhage en soeur Imeldinia Vogelaar uit Loos duinen, die 25 Juli 1.1. te Rotterdam scheep gegaan zijn naar Celebes (Mina- hasa) Z. D. H. Mgr. A. F. Diepen, bis schop van '-Hertogenbosch, heeft eer vol ontslag verleend aan den Weleerw. Pater A. G. Lambert O.F.M. als pas toor te Wychen en aan den Weleerw. Pater A. J. Noodermeer O.F.M. als kapelaan te Wychen. en heeft benoemd tot pastoor te Wychen den Weleerw. Pater A.M. Ellerbeck O.F.M. en tot kapelaan te Wychen den Weleerw. Pater P. A. Link O.F.M. Te Brussel wordteen belangrijk congres tot hereeniging der kerken gehouden. Gisteren zijn de belangrijke bespre kingen over de kwestie van de her eeniging der Kerken voortgezet. Tot de meest intersante redevoeringen be hoorde die van abbé Portal, die zelf als onderhandelaar een rol bij de her- eenigings pogingen met de Angelische kerk, speelde. Ook andere sprekers gaven zeer belangwekkende beschou wingen. RECHTSZAKEN. xDe drank. B. A. A. v. K., expediteur, wonende te Heusden. Beklaagde stond voor de Rechtbank alhier terecht terzakedat hij in den nacht van 16 op 17 Mei 1925 te Heusden opzettelijk mishandelend S. A. van Eewijk gewelddadig met een mes, althans scherp voorwerp heeft geslagen, gestoken of gesneden, waar door deze bloedend werd verwond en pijnlijk getroffen. Beklaagde werd te dier zake ver oordeeld tot drie maanden gev straf. Beklaagde verscheen voor het Bos sche Hof in hooger beroep. Hij had er véél spijt van. De drank was alweer de aanleiding geweest tot het misdrijf. Eisch van den adv.-gen. bevestiging van het vonnis. De verdediger mr. E. van Zinnicq- Bergmann, 's Bosch, pleitte clementie. Uitspraak 5 October a,s. Van ouden datum B. W. B., winkelier te Dussen, had in 1923 den commies belet visitatie in te stellen naar in voorraad zijnde on- gebanderolleerde sigaren. Na de bekeuring had de inspectie geen last meer met beklaagde. De zaak kwam thans voor de politie rechtbank op de proppen. Beklaagde werd veroordeeld tot f 25 boete subs, hechtenis. De eisch was f 50 boete. Tegen H. H. v. Dam, beklaagd van drievoudigen moord op zijn vrouw en twee kinderen, in Januari te Am sterdam gepleegd, werd levenslange gevangenisstraf geëischt. Voor de rechtbank te Amsterdam is de zaak begonnen tegen v. Muilwijk, verdacht van den moord op den make laar Busch. Hij heeft volledig bekend. GEMENGD NIEUWS. Doordat een portier opengeble ven was en bij het binnenrijden van den trein in het station Lueze tegen het handvat van een wissel sloeg, dat dientengevolge omklapte, zijn verschei dene wagens van een trein ontspoord. Een van de ontspoorde wagens viel om. Twee passagiers zijn bij het on geluk gedood en zes gewond Uit Bern wordt gemeld Nabij den Rhone-gletser is een auto van een hoogte van ruim honderd meter iangs een rotswand naar beneden ge stort. Vier personen werden gedood, één werd gewond. De weg is op één na de hoogste van Zwitserland. Te Presburg heeft een jeugdig arbeider' Franz Pozsony geheeten, zijn meisje, dat als zeer schoon bekend stond, uit jaloezie op laaghartige wijze mismaakt. Hij sneed haar namelijk met een scheermes den neus en de bovenlip af. Voorbijgangers vonden de ongeluk kige bewusteloos in een plas bloed op straat liggen. De afgesneden lichaamsdeelen werden naast haar gevonden en in het zieken huis gehecht. Gistermorgen heeft bet driemoto- rig Koolhoventuigvlleg, F K. 33 een proefvlucht boven Rotterdam gemaakt. Nadat het vliegtuig van den grond was, knapte het linkerwiel af en bleef aan een staaf hangen. Piloot Gysen- dorfer daalde zeer gced op een wie), waarop eenige meters werd gereden. Daarna viel het linkergedeelte van het vliegtuig op den grond en stond het toestel onroiddelijk stil. De vlieger Gysendorfer had de gaskranen gesloten om brand *te voorkomen. Ir het toestel bevonden zich vele journalisten, die de proefvlucht zouden medemaken. Op het veld was de geneeskundige dienst aanwezig en al het personeel van de K. L. M. met brandbluschapparaten. Het gelukte niet vliegend draadlooze verbinding te krijgen met Waalhaven. De ontvangst van de in levensgevaar verkeerd hebbende journalisten was enthousiast. De zoo buitengewoon moei lijke landing werd schitterend volvoerd door Gysendotf en luitenant A!cr. Toen het ongeluk bemerkt werd be gon men direct met de moeilijke en zeer gevaarlijke daling. Mee meldt ons uit Tilburg, d.d. 22 September: De directeur van de N. V. Steen- handel NoordBrabant, P. J. vao H., is heden gearresteerd wegens verduis tering ten nadeele van de firma. Het onderzoek is nog gaande, tot nu toe is reeds een verlies van f 25.000 geconstateerd, Op den onbewaakte», overweg tusschen Brummen en Zutpben is van morgen H. Roevers uit Rienderen, door een goederentrein overreden en gedood. Te Smllde is de 16jarige L. Vos uit de rijdende tram gesprongen. Hij kwam daarbij te vallen en geraakte er onder. Zwaar verminkt werd zijn lijk onder de wielen vandaan gehaald Eergisterenavond is te Tilburg zekere B. wonende Varkensmarkt al daar dood op bed gevonden met afgesneden bals. Uit het door het parket te Breda ingestelde onderzoek Is komen vast te staan, dat aan geweld pleging door anderen niet behoeft te worden gedacht. De in verband met de vechtpartij te Roermond waarbij zekere F. S. ernstig werd gewond, aangehouden gebr. P.. zijn nadat gebleken was, dat S. reeds den geheelen dag naar J. P. had gezocht en bad vetklaard, dat diens doodvonnis reeds was geteekend, op vrije voeten gesteld. Te Roermond had in den nacht van zaterdag op Zondag een ernstige vechtpartij plaats op de Roerkade. meldt de „Maandagmorgen". In het huis der wed. P. werden en kele ruiten plotseling vernield en over de deur scherpe krassen geteekend. De gebr. P., welke bij dit eigenaar dig geval, den .vermoedelijken dader, zekere S. te pakken kregen, bewerkten hem met een ijzeren voorwerp. Hij werd voor zijn vreemd gedrag zooda nig toegetakeld, dat hij in levensge vaarlijken toestand per politie—bran card naar het hospitaal werd overge bracht. Jos. en J. P. zijn beiden ter beschik king der justitie gesteld. De getroffene was Zondagmiddag nog bewusteloos. Vrijdagavond is, naar de „Tel" meldt, op den Groninger straatweg te Leeuwarden een droevig ongeluk ge beurd. De 22—jarige P. C. de Waal, student in de medicijnen te Utrecht, zoon van den inspecteur van de Volks gezondheid te Leeuwarden, reed, tegen 10 uur in de richting Groningen om een vriend te gaan bezoeken. Vermoe delijk verblind door de lichten geraak te hij onder den auto van den handel- reiziger De Hoo, die uit de richting Groningen naar Leeuwarden, zijn woonplaats reed. Zwaar gewond en geheel onherkenbaar werd de onge lukkige onder den wagen vandaan gehaald. Onder toezicht van de dok toren Uffeli en Bloeme werd hij naar het stadsziekenhuis te Leeuwarden vervoerd. Uit een kaartje in den bin nenzak van zijn jas kon zijn identiteit worden vastgesteld. Geneeskundige hulp kon helaas niet meer baten. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen is het slachtoffer gisternacht te 1 uur over leden. Te Spekholz is de zoon van den heer D., die met een hondenkar langs den weg reed, door een auto, bestuurd door den heer H. uit Chévremont overreden. Levensgevaarlijk gewond werd hij naar het hospitaal te Kerkrade overgebracht. De oorzaak van het ongeval moest te wijten zijn aan het te ver uitwijken van den neer H. die verblind, was door het sterke licht var. de motorbus, welke van de tegenover gestelde richting kwam. LAATSTE BERICHTEN. ELSHOUT. Hedenmorgen om streeks half twaalf ontstond er door onbekende oorzaak brand in de schuur van den landbouwer F. v. Herpt. Het vuur greep snel om zich heen en spoedig stond dan ook het daarvoor gelegen woonhuis in lichte laaien. Met moeite konden de kinderen nog gered worden, waarbij een der eerw. Zusters zich nog den arm brandde. Ook de belendende schuur van den landbouwer A. van Wezel werd weldra door het vuur aangetast. De brandspuit was spoedig ter plaatse en functioneerde zeer goed, waardoor de overige belendende per- ceelen nog gespaard bleven hoewel ze veel waterschade hadden. De woning en schuur van v. Herpt en de schuur van v. Wezel brandden tot den grond af. Assurantie dekt slechts gedeeltelijk de schade. Zaterdagmiddag reed op de Gasthuisvest te Haarlem een motorrij der met op de duo zijn 45—jarige vader K. uit Velserooro. Op hetzelfde moment passeerde de E. S. M. in de richting Amsterdam, de Kleine Hout- brug. Door een ongelukkigen samen loop van omstandigheden werd het rijwiel gegrepen door de tram, met het gevolg, dat de vader van K. van de duo werd geslingerd en door de tram overreden. Hij werd vreeselijk verminkt aan beide beenen en gewond aan het hoofd. In zorgwekkenden toestand werd hij opgenomen in het Groote Gasthuis te Haarlem. Op den Hoofdweg bij den Vijf- huizenweg is de 13—jarige H. D. Driessen uit Hoofddorp die op de fiets zat, door een vrachtauto van de firma Vroom en Dreesman te Haarlem aan gereden. De jongen heeft een schedel breuk gekregen, zijn toestand is ernstig. AGENDA. WAALWIJK. Donderdag 24 Sept. 8 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Gemengd koor. Vrijdag 25 Sept. 8 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" met Symphonie. Zaterdag 26 Sept. 3'/2 uur. Onder linge schietwedstrijd Bijz. Vrijw. Land storm achter het raadhuis. Zaterdagavond 26 Sept. 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Voetbalsport. W. S. C.—DEVO. De eerste competitiewedstrijd op het nieuwe W. S. C.-tcrrein, zal a.s. Zondag met de ont moeting NV. S. C.DEVO plaats vinden. In ver hand met de Kerkdiensten, zal deze wedstrijd dien dag 0111 een uur aanvangen. Zouden wij a.s. Zondag de derde achtereen volgende overwinning kunnen verwachten? In de Algemeene Vergadering van bovenstaan de vereeniging van j.l. Maandag, waarin o.a. verscheidene nieuwe leden gekozen werden, werd tevens besloten in liet vervolg op iederen Vrij dagavond in de Mulo-school een Athletliiek- avond te houden, onder leiding van den Heer A. Prlncen. Reeds a.s. Vrijdagavond zal hiermede aange vangen wordenen achten wij het overbodig om de leden langs dezen weg nogmaals te moeten aansporen allen tijdig aanwezig te zijn. BEROSCHE BOYS—QUICK 3—2. Ilet is Quick niet mogen gelukken haar in trede in de 2de klas met een overwinning in te zetten, wat wij 1.1. Zaterdag in ons wedstrijd- overzicht wel hadden verwacht. Doch nu wij een maal kennis hebben gemaakt met de sterkte van Bergsche Boys had Quick met normaal spelpeil niet behoeven tr; verliezen. Onze Blauw-Witten waren gansch uit vorm en haar mooi samenspel misten we geheel. Dat het terrein een groote factor was in het nadeel van Quick schreven we reeds Zaterdag, doch een dergelijk slecht terrein hebben de Quickers nog nooit te bespelen gehad. Hierbij vergeleken zijn onze Langstraatsche ter reinen prachtvelden. Hierdoor bad Quick bij twee doelpunten een strop door in plaats van tegen den bal, tegen een paaltje te trappen, wat midden fip het speelveld stond, circa 5 c.M. bo ven den grond. Als onder de rust hiervan de scheidsrechter in kennis werd gesteld, werden 6 van deze paaltjes uit den grond gehaald welke onder het gras ver scholen waren. Daarbij het lange wachten on derweg, en in Bergen op Zoom, zijn feiten die niet in het voordeel van Quick zijn. Over den wedstrijd het volgende: Ruim half drie wordt afgetrapt en de eerste minuten zijn voor Quick. Blom krijgt den bal toegespeeld, rent door de verdediging heen en met een mooi schot neemt hij voor Quick de lei ding. Er zijn dan 2 minuten gespeeld. De Boys trappen af, Blom bemachtigt weer den bal, passeert alles en een zelfde schot volgt doch thans redt de doelman schitterend. De Boys pakken dan harder aan, zoodat den strijd gelijk op gaat. Beide doelmannen krijgen weiilig werk daar liet schieten alles te wenschen overlaat. Na een half uur spelens mist v. d. Griendt daar hij tegen een bewust paaltje trapt en de B. B. heb ben geen moeite om gelijk te maken. Stand met rust 1—1. De tweede helft kenmerkt zich door een gelijk opgaand spel. De 11. B. nemen na een kwartier de leiding. Quick maakt direct gelijk en tien minuten voor einde maakt B. B. 32, waar mede het einde komt. Onder belangstelling van circa 200 man pu bliek speelde Quick 2 Zondag 1.1. tegen Baard wijk I en won met 43. Quick 2 beschikt over een sterk Xl-tal dat in haar al'deeling een goed figuur zal slaan. W. S. C.—ZANDMULDERS. Zondag j.l. had de veel besproken wedstrijd NV. S. C.—Zandmuldcrs plaats. Om half een stel len beide elftallen zich als volgt op: NV. S. C.: Den Bakker Zijlmans Den Bakker van Hoofd Klerks Fooy Mommers De Jong v.d. Brandt v. Eetcn -v.d. Ven O Zand mulders: v.d. Ven, v.Houten Hens v.Heeswijk Meeuwis Kolsteren Sars v. NVees v.d.Pluym Raaymakers. v.d. Ven. Over den wedstrijd het volgende: NV. S. C. wint den toss en valt direct verwoed aan, doch de bal wordt direct door de robuste achterhoede van de Zandmuldcrs geretourneerd. Nu komt de beurt aan de Zandmuldcrs en voort durend brommen ze om het NV. S. C. doel. Tot doelpunten kunnen ze het echter niet brengen. Plotseling maakt NV. S. C. een uitval en met een kalm schotje nemen ze de leiding. Vijf minuten voor de rust ontstaat er leutertuig met den hal en er wordt besloten maar te pauseeren. Na de rust wordt er met een nieuwen bal ge speeld. wat het spel aanmerkelijk lichter maakt. Dan met een corner ontstaat onverwachts de ge lijkmaker 1—1. Lang pleizier hebben ze daar niet van, want eventjes later maakt NV. S. C. 21. Hierna gaat het een tijdje op en neer tot dat de Zandmulders wederom scoren en den stand op gelijken voet brengen. Dit werkt zeer aanmoedigend aan de zijde van de Zandmulders en na verloop van tijd moet de NV. S. achterhoede zwichten 23. Eindeloos gejuich op de tribune Nu pakt NV. S. G. aan en zelfs het horloge van den scheidsrechter blijkt zoo verontwaardigd dat bel vlak voor het einde van den wedstrijd woedend 10 minuten terug loopt. NV. S. C. maakt nu gelijk 3—3 en biermede breekt bet einde aan van een prettig gespeelden wedstrijd, waarbij de uitslag goed de verhouding weergeeft. R. W. B. De eerste plaatselijke ontmoeting tegen NV. S. heeft mede door het mooie weer veel belangstel ling gehad, en we mogen veronderstellen dat ledereen zeer voldaan zal zijn geweest, want al heeft R. NV. B. dan niet 5—0 verloren er is door dit jeugdige elftal goed partij gegeven, en heeft de overwinning niet cadeau gedaan; NV. S. heeft zooals reeds aangekondigd was een sterk elftal en zal het dit seizoen ver kunnen brengen, 't beeft de overwinning volkomen verdiend, doch 4—1 lijkt ons een betere verhouding. Er werd in zeer goede verstandhouding gespeeld, zoodat het sportief een goeden dag geweest is. Scheidsrech ter Vugts heeft dan ook een gemakkelijke wed strijd gehad. Aangezien w epersoonlijk den wed strijd niet gezien hebben meenen we hiermede te kunnen volstaan. Zondag 27 September de eerste uitwedstrijd naar Oisterwijk. Vertrek per NVavi. Bij voldoende deelname loopt er ook een autobus voor sup porters. KAATSHEUVEL. De eerste competitiewedstrijd van Kaatsheuvel is een succes geweestmet een 42 overwinning werd bet nieuwe speelterrein aan den Horst ge opend. Geenszins behoeven we deze overwinning geflatteerd te noemen; een 40, zelfs 50 over winning gaf nog beter de verhouding tussclicn de beide elftallen weer. Kaatsheuvel heeft zeer goed werk verricht met de voorhoede te verster ken niet I.ugters en Escli. Het voorhoede-vier tal MosselveldEsch—Lugters—NVooning leverde in de eerste helft van den wedstrijd een spel 'n goede le klasser waardig. Drie der vier punten die reeds voor rust in 't Oisterwijks net beland den, kwamen voor rekening van den heer A. Lug ters. terwijl NVooning met een prachtkopbal een vierde goaltje ter wereld bracht. Dekkers werkte uitstekend in de halflinie door G. de Beer en Kees v. Wanrooy krachtig gesteund. De keeper kreeg weinig te doen. NVat voor hem te verwer ken viel deed hij op onberispelijke wijze. Reeds vanaf den beginne was Kaatsheuvel in de meer- derhpid. Het trio Esch—Lugters—NVooniug do mineerde prachtig combineerend en wist na 7 minuten spelens door Lugters de leiding te ne men. In korten tijd werd deze score tot 3—0 op gevoerd, terwijl kort voor de rust Nooning een zijner keurige kopballetjes langs den uitvallen den keeper werkte. Na rust kwam Oisterwijk overheerschend op zetten. Kaatsheuvel kreeg momenten die deden veronderstellen dat het elftal met een '10 over winning reeds content was. Van veraf werd aan houdend, zonder voldoende kansberekening ge schoten, natuurlijk zonder resultaat. In 't straf schopgebied werd na eenig op en neer doelbe- stoken de aangespeelde bal door een der backs met de hand bewerkt, waarvoor de scheidsrech ter een penalty toekende. ^Oisterwijk benutte de kans een tegenpuntje te fabriceeren. NVederoni kwam een verdeeling van spel met herhaalde goed bedoelde, docli slecht resultaat gevende doellcogels. Vlak voor 't einde kreeg Oisterwijk nog een corner te némen. Door een verkeerd wegwerken werd de goed voorgeschoten bal door Kemmeren in eigen doel gewerkt, waardoor eindstand 42 kwam. Er was veel belangstelling langs de lijn. De onlangs opgerichte supportersclub was op haar post en wist reeds voor dezen eersten wedstrijd heel wat belangstelling te wekken. NVordt zoo doorgewerkt èn door 't elftal èn door de suppor tersclub, dan kan K. S. NV. met gerustheid 't aangevangen speelseizoen tegemoet zien. Zaterdagavond vergaderde de onlangs opge richte K. S. NV. supportersclub bij den lieer Jan van Dun. De heer NV. Vloemans leidde als waar nemend-Voorzitter de vergadering. Een concept reglement werd vastgesteld en overgegaan tot het verkiezen van een definitief bestuur. Geko zen werden 1'. de NVaal voorz., M. Zwaans, A. Aussems, A. v. d. Akker, J. Kemmeren, NV. Lug ters en NV. v. Beers. In acht dagen tijds is 't ledental der club reeds tot 100 gestegen. GEERTRUI DENBERG. Vite6?«e II moest Zondag j.l. in een vriendsehnppelijken wedstrijd, met 41 het loodje leggen tegen T.S.C. III. Oosterhout. Toch hebben de Vittessers goed partij gege ven. Vitesse I speelde Zondag 1.1. tegen het zeer sterke Kwatta-elftal uit Breda, om den beker, gegeven door den heer A. Pruijsten. Na een zeer goed gespeelden wedstrijd wist Vitesse met 21 de meerderheid te houden. Stand met de rust was 11. Zooals te verwachten was heeft Geer- truidenberg het tegen Hero uit Breda niet bol kunnen werken. Na een aardig gespeel den wedstrijd, waar weinig belangstelling voor was, wist Hero met een 50 overwin ning de beker mee naar Breda te nemen. Door den voetbalsupporter A. Pruijsten. is voor Geertruidenberg eveneens een pracli- tigen beker beschikbaar gesteld, welke Zon dag a.s. verspeeld zal worden. WAALWIJK. Zondag 1.1. had op de doelen van het handboogschuttersgezelschap „Entre Nous", een onderlinge prflsverscliieting plaats, die in alle opzichten geslaagd mag heeten. Het schieten op het gelukspapier had den hieronder volgenden uitslag: le prijs G..van Meeuwen; 2e pr. A. van Berkel3e pr. J. Henkelman4e pr. A. de Graaff.Ie pr. C. Maas; Ge pr. H. Slants; 7e pr. J. Berkelmans; 8e pr. C. van Berkel; 9e pr. J. Westenburg; 10e pr. Fr. Slaafs; 11e pr. D. Koning: 12e pr. J. van Meeuwen; 13e pr. Kampman. Hierna werd nog geschoten op de Kunst, waarvoor ook een 4-tal prachtige pry zen be schikbaar waren gesteld: de uitslag hiervan was als volgt le pr. O. van Berkel2e pr. .T. v. Meeuwen 3e pr. C. Maas: 4e pr. Fr. Slaats. De vereeniging „Entre Nous" heeft, door liet organiseeren van deze onderlinge prfls- verschieting, het seizoen op waardige wflze gesloten. KAATSHEUVEL. 1 Duivensport. „I)e Combinatie", gevestigd by den heer Jan van Dun, hield Zondag j.l. een groote wedvlucht, opengesteld voor alle postduiven- liefhebbers van Kaatsheuvel. Met ongeveer 200 duiven werd aan deze vlucht, vanuit Quivrain, deelgenomen. Uitslag: le pry's, rijwiel, P. Pruymboom2e pr., horloge met ketting. F. Da men; 3 L. Mossel veld, 4 L. Brokken, 5 P. Snoeren, 6, 27. 28 P. v. d. Assem, 7 Couwenberg, 8 A. Snoeren, 9, 25 M. Zwaans. 10 Jae. v. d. Linden. 11. 44 J. van Esch, 12 van Duppen, 13. 33. 42. 43 A. J. van Riel. 15 A. van Dongen, 10 Joh. Smit. 14, 40 F. 1 Vamen, 17 Jos. Pijnenburg, 18 P. Emmers, 19, 20. 29, 3G. 37. 38 Fr. Snoe ren, 21 M. Donders, 22 G. Snoeren. 23 van Wanrooij, 24 W. Kemmeren, 20 A. Verster. 30 Jac. van Dongen, 31 G. van de Ven, 32 de Vries, 34 J. Zijlmans, 35 J. Stokkennans. 39 P. Laros, 41 W. Suiters.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6