Notaris A. Schaap 439e Staatsloterij. Abonneert U op dit blacj Adverteert erin. f 3700.- 26 September. 25 jaar jezuït. H. van der Hulst en W. Keiler, resp. rector en assistent „St Jozef" te Nijmegen Th Roques, geb. te Waalwijk, retrai- fenieider te VenloJ. Strick, geb. te Tilburg, kapelaan „H. Ignatius" te Nijmegen P. Willekens. geb. te Reuzel en de missionarissen J. van Driel. geb. te Nijmegen, werkzaam te Weltevre den en J. Schot, geb. te Lagemierde, werkzaam te Ambarawa. 29 September. 25 jarig professiefeest van de paters Repemptoristen H. van Driel, geb. te Eindhoven-Stratum, rector te Den Bosch, en P. Strijbos, geb. te Eindhoven, missionaris in Brazilië. Dienzelfden dag herdenkt de Capucijn P Solanus van Lierop te Handel zijn gouden kloosterfeest. 2 October. 25 jarig professiefeest van den pater Carmeliet M. de Best, geboren te Boxmeer, werkzaam te Merkelbeek 3 October. 25-jarig kloosterfeest van de pater Capucijnen Albertus van Waalwijk, Definitor en Secretaris Pro vincial te den Bosch, Benedictus van Gemert te Udenhout, Paulinus van Oemert te Babberich en Philibertus van Waspik te Langeweg. Denzelfden dag vieren hun gouden professiefeest de Franciscaan pater A. Lambert, die vóór eenige dagen eervol ontslag ont ving als pastoor te Wychen, en in het klooster te Diest in België de Kruis heer L. Honhon, geb. te Nijmegen. 4 October. 25 jarig priesterfeest van de paters Redemptoristen A. van Dam te Roosendaal en L. Hagen te 's-Bosch De Achelsche Trappist P. Emmanuel Pessers uit Tilburg viert zijn 40-jarig kloosterfeest op 8 October. (Sint Jansklokken). Feest van den H. Bavo. Op 1 October wordt wederom het feest gevierd van den H, Bavo, bij zonderen Patroon tegen longziekte, kinkhoest en andere kwalen, in de Parochiekerk te Raamsdonk vereerd Gedurende het Octaaf is een volle aflaat te verdienen onder de gebruike lijke voorwaarden door allen, die deze kerk bezoeken. A.s. Zondag om 10 uur plechtige H. Mis ter eere van St. Bavo en om half drie lof met proces sie. SPORT. VOETBALSPORT. UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 29 Sept. 1925. Gouden jubileum Kon. Muziekgezel schap Euphonia Het Koninklijk Muziekgezelschap „Euphonia" herdacht Zaterdag 26 Sept. officieel zijn gouden jubileum. Van verschillende huizen en gebouwen wapperde de nationale driekleur. Om goed half zeven werd met de receptie aangevangen in de daartoe ingerichte sociëteitszaal „Amicitia". Achtereenvolgens werd het jubi- leerend gezelschap gecomplimenteerd door alle vereenigingen en college's van eenige beteekenis oa. de ver- eeniging „Kaatsheuvels Belang", het Dag. Bestuur der gemeente Loon op Zand, de afdeeling „Kaatsheuvel" van de R K. Patroonsbond, de R.K. Werk liedenvereniging, de R.K. Vakvereni ging, het R.K. Zangkoor, de Kaats- heuvelsche Burgerwacht, de Kon.Erk. Schietvereniging „St. Jan", de R.K. Gymnastiekvereeniging „K.G V.", de Kegelclub „Amoenltas", de Kegelclub „Houdt de Plank", de Postduiven vereniging „De Getrouwe Duif", de Biljartclub „K.B.C.", de Kon. Erk. Harmonie „Apollo", de Hoenderclub „Kaatsheuvel", de Voetbalvereniging „K.S.W.", de Postduivenvereniging „De Combinatie", de Harmonie „St. Jan" en zeer vele particulieren. Een keur van bloemen werd door verschillende corporaties aangeboden, terwijl de Kon. Harm. „Apollo" een herinneringsmedaille met inscriptie offreerde. Zooals gebruikelijk voerde verschillende sprekers 't woord en werden het gezelschap de beste wen- schen voor de toekomst toegedacht. Alles ter receptie verschenen werd in de receptie-zaal de eerewijn aangebo den. Om 8 uur bood de Kon. Harm. „Apollo" een feestconcert aan. De zaal was door de kunstige han- den van den heer J. Kemmeren keurig verlicht en versierd. Boven het podium prijkten gedrapeerd in de nationale driekleur de portretten van de drie meest gevierde Euphonianen uit de geschiedenis der harmonie de heeren W. v. Beurden, oud-directeur, W. v. Nieuwstadt, oud-president, thans eere lid en A. Brohm, oud-instructeur. Als lieve attentie speelde de Kon. Harm. „Apollo" onder leiding van den kranigen Directeur P. Bisselink voor den aan vang van 't concert de Euphonia- festival marsch van 1907.[Hierna schet terde Blankenburgh's massale Prins Eitel Friedrich marsch door de zaal. Reeds dit eerste nummer liet ons hooren, dat Bisselink zijn talrijke toe hoorders dien avond iets te genieten zou geven. Hij en zijn muzikanten wisten, dat als ze voor een zusterver- eeniging musiceerden, die wat kunst en kennis betreft op een even hoogen trap van ontwikkeling staat, als waarop Apol lo zich verheven heeft Met alle aan wezigen moeten we zonder terug houding erkennen, dat Apollo er in geslaagd is een avond te geven de zeer hooge verwachtingen eischen, die momenteel aan onze corpsen gesteld worden op schitterende wijze verre heeft overtroffen, leder nummer was een juweeltje en werd met steeds stijgend applaus beloond. Achtereenvolgens kregen we te hooren de prachtouverture van Boieldieu „De Kalif van Bagdad" het zeer fijne „Suite Oriëntale" van F. Poppy in 4 deelen, de schitterende fantaisie uit Ernani van G. Verdi, waarin zich de heeren J. v. Wezenbeek en J. v. d. Heijden andermaal als beroepssollsten lieten hooren. Na de pauze „Cortège de Ballet" van Montagne, de lieve Madeliefjes Wals, een keurige compo sitie van den eminenten Directeur. „Divertissement Espagnole" met zijn spaansch karakter van L. C. Desormes Fantaisie Romantique van Montagne en als Finale nogmaals de Prins Eitel Friedrich van Blankenburg. Stemming, voordracht, samenspel alles was uiterst verzorgd. Apollo heeft op eenige wijze hare zustervereeniging door dit feest concert gehuldigd. Tijdens dit concert werd door den Voorzitter der Vereeniging „Kaatsheu vels Belang", den WelEd. Heer M. A. van der Wee, aan de jubileerende ver eeniging het huldeblijk, bestaande in een tweetal fraaie schelleboomen, na mens de bevolking geoffreerd, waarbij deze de volgende complimentatie-woor- den uitsprak „Nadat het Bestuur van Kaatsheuvels Belang reeds ter receptie van zijn bij zondere gevoelens jegens Uw gezel schap heeft doen blijken, is het ons nogmaals, tijdens dit concert, vergund U te komen Gomplimenteeren met het gouden jubilé dat door U heden wordt gevierd. En dit niet speciaal om de aangename samenwerking, welke steeds tusschen Uw gezelschap en onze ver eeniging heeft bestaan, al heeft ook deze factor ongetwijfeld groote betee kenis, maar vooral wijl Uw kunstzin nige arbeid en Uw groote muzikale talenten in de bevordering van onze plaatselijke belangen een rol vervullen welke bezwaarlijk slechts op haar juiste waarde wordt geschat. Maar al te veel toch is men geneigd de waarde dezer belangen te laten spreken naar eigen kennis of gehoor van de muziek zonder dat rekening wordt gehouden met het algemeen welzijn dat in het bestaan van een muziekkorps en niet minder van een zoo uitstekend corps als het Uwe is gelegen. Doordrongen als wij zijn van dat gevoel, zou niets ons aangenamer zijn dan dat deze gedachte algemeen werd gevoeld en aan de muziek in breeden kring een steun werd geboden die U in staat zou stellen Uwe groote muzi kale talenten tot steeds grootere ont- wikkeling te brengen. Ik zal wel niet behoeven te zeggen dat onze Vereeniging daartoe het hare waar mogelijk, gaarne wenscht bij te dragen, in de volle overtuiging daardoor onze plaatselijke belangen te dienen. Ongetwijfeld heeft deze groote over tuiging ook voorgezeten bij hen die nu 50 jaar geleden het Initiatief namen om tot de oprichting van een muziek korps te komen. Zij hebben daardoor zonder twijfel willen voldoen aan het verlangen dat in onze bevolking leefde om de muziek opnieuw te maken tot het middelpunt van hun genoegen en ontspanning, nu de vorige muziekver- eenigingen verbonden aan de Gilde St. Jan en St. Chrispijn sedert enkele jaren in ruste waren. Het was in die dagen steeds gebrui kelijk dat bij gelegenheid van dejaar- lijksche kermis, welke in September viel, de schuttersfeesten werden ge vierd. En het was op dit feest dat door het Gilde St. Jan werd gehouden dat onder gezelligen kout, door den toenmaligen Rijksontvanger, den heer van Thiel, die tevens als Directeur zou optreden, de gedachte werd geopperd om een nieuw muziekgezelschap op te richten. Volkomen deelend het belang dat aan deze oprichting voor onze plaats voorzat, werd deze gedachte enthousiast en spontaan overgenomen en vond de heer van Thiel, die de groote stuwkracht was, in de heeren Pieter van Dortmond, ludocus Klijn, Lambertus Borsten, Johannes Spran- gers en Johannes Anten als eerste be stuursleden, krachtige, maar tevens ook energieke medehelpers die gaarne de hand aan den ploeg sloegen om he- wichtje in blijde verwachting de noot dige levensgeesten te schenken. Met den heer Pieter van Dortmond als President werden ras de noodige onderhandelingen met de Gilden St. Jan en St. Chrispijn gevoerd om in het b»*U komen van hun instru menten en hadden deze besprekingen tot gevolg dat alles wat op de muziek betrekking had gratis aan de nieuwe vereeniging werd afgestaan onder voor waarde dat nog gedurende 5 jaren de jaarlijksche schuttersfeesten door de nieuwe harmonie zouden worden op geluisterd en deze zich bovendien zou verplichten gedurende dien tijd de laatste muzikale eer aan de afge storven leden van de gilden en van hunne echtgenooten te bewijzen. ik zal wel niet behoeven te zeggen, dat deze conditie, die ons voor een oogenblik naar den goeden ouden tijd verplaatst, met graagte werd aanvaard, waardoor het muziekgezelschap, op 21 September 1875 opgericht, de taak kon aanvaarden, die later van zoo grootsche beteekenis zou blijken. Vol ambitie maar tevens ook bezield met een groote dosis muzikalen aanleg, werden de repetities bijgewoond en mocht, niettegenstaande de minder gunstige instrumenten, reeds 9 jaar later het eerste groots wapenfeit wor den vermeld. Bij het in 1884 te Breda gehouden concours "wist het gezelschap toch den len prijs te behalen en is de dievermelding dqarvan te meer merk en waardig, wijl toen nog geen afdee- lingen bestonden en de harmonie derhalve als 't beste corps uitkwam. Aangewakkerd door het groote succes dat hier werd bereikt zien wij den muzikalen aanleg en ambitie van het gezelschap, dat zich inmiddels tot 2 vereenigingen had gevormd, ge leidelijk toenemen, met het gevolg, dat in 1891 te Eindhoven den 2en zegen daar was, toen naast den len prijs in de 2e afdeeling tevens den len prijs voor lecture a vue werd toegekend. Achtereenvolgens werd in 1893 te Tilburg de le prijs behaald in de le Afdeelding tevens met den len prijs voor lecture a vue waarna in 1897 te 's Hertogenbosch de groote bekroning van Uw muzikalen arbeid volgde door toekenning van den len prijs in de Afdeeling Uitmuntendheid, waarmede Uwe harmonie onder de gezelschap pen van den len rang kwam te ressorteeren. Nadat bij het opvolgend in 1904 te Tilburg gehouden concours slechts een 2en prijs in de Afdeeling Uitmuntendheid werd verleend werdom deze blijkbare vergissing goed te maken als ook om te laten zien dat Uwe harmonie nog steeds op de eenmaal bereikte hoogte stond, in 1907 de tocht naar Amsterdam ondernomen, die opnieuw een schitterend bewijs zou geven wat Uw gezelschap in muzikaal opzicht vermocht. Hoog gespannen waren de ver wachtingen. Een ieder voelde dat aan de eer van Uwe harmonie ook de eer van onze plaatS verbonden was. En toen dan ook van de oude Amstel- stad het bericht tot ons kwam dat Uwe harmonie zoo glorieus uit het strijdperk was gekomen, toen voelde ieder onzer zich niet alleen verheugd maar wij namen een trotschheid in ons op voor het gezelschap dat zijn eigen naam, doch niet minder die van onze plaats in de hoofdstad van ons land zoo schitterend had hoog ge houden. En vol enthousiasme maakten wij ons op voor Uw blijden terug keer en voelden wij ons gedrongen onze sympathie en felicitaties neer te leggen in handen van den toenmaligen president, den heer Willem van Nieuwstadt, dien ik voor het vele werk dat hij voor Uwe harmonie heeft verricht, in mijn huldebetuiging aan Uw gezelschap, niet mag ver geten. In de 50 jaren van Uw bestaan is hij toch schier onafgebroken in de een of andere functie daaraan verbonden geweest en al hebben de latere jaren hem een welverdiende rust geschonken, toch bleef hij zich één voelen met de harmonie welke hij naar den top der glorie had gevoerd. In de huldiging welke wij Uw gezelschap heden bren gen past dan ook niet minder een woord van hulde aan hem die naast de overige verdiensten gedurende 15 jaren den last van het Presidentschap met de grootste liefde maar tevens ook met de grootste eer heeft gedragen en die het gezelschap met wijs beleid en schranderen blik maar tevens ook met krachtige hand heeft weten te besturen. Opgevoerd tot de groote kracht die Uw gezelschap in Amsterdam heeft ontplooid, bleef hij ook in het verdere de besturende en bezielende leidsman van Uw, liever gezegd zijn harmonie, die hem, toen hij den last van het Presidentschap aan jeugdiger krachten meende te moeten overlaten, geen betere bekroning kon geven dan door hem tot Eerelid van Euphonia te benoemen. In de vele verdiensten welke hij voor Uwe harmonie heeft gehad, meende ik alle aanleiding te vinden om den voormaligen sympathieken President in deze huldiging te betrekken, waaraan ik niets beters kan toevoegen dan dat het den- heer Willem van Nieuwstadt gegeven zij nog lange jaren in de beste gezondheid de gestage ontwik keling en den voortdurenden bloei van Uw gezelschap te volgen. Ook nog op ander gebied was het concours van Amsterdam voor U van groote beteekenis, omdat de groote roem welke daar door U werd behaald toch de meeste aanleiding was voor de decoratie welke H.M. de Koningin aan Uw gezelschap verleende. Bedoeld als een erkenning van Uw schitterende verdiensten op muzikaal gebied werd bij Koninklijk Besluit van 4 Februari 1908 aan Uwe vereeniging het prae- dicaat „Koninklijk" verleend en mocht Uw gezelschap zich in den vervolge het „Koninklijk Muziekgezelschap Euphonia" noemen. Getrouw aan dit wapen hebt gij sedert dien in de gesymboliseerde leeuwenfiguren gezocht en gevonden Uwe kracht, terwijl het Je Maintendrai voor U geen andere beteekenis had dan dat gij zoudt handhaven de eer van Uw gezelschap, de macht van Uw genie en de kracht van Uw muzikaal vermogen. Met deze leuze het concours van 1913 te 's Hertogenbosch ingaande, kon het wel niet anders ot ook daar was voor U geen andere plaats dan voor de hoogste onderscheiding, in de Afd. der excellence, met welke bekroning het groote wapenfeit van Amsterdam nader werd bevestigd. Met deze doorloopende reeks van schitterende ontwikkelingsstadia wil ik Uwe geschiedenis hiermede besluiten om U meer speciaal onze felicitaties en wenschen en het huldeblijk te of- freeren. In mijn inleiding bij de opening onzer grandiose kiosk heb ik gerele veerd hoe het Kaatsheuvelsche volk met zijn harmonie medeleeft en gaarne zijn penning weet te offeren om den muzikalen kunstzin daarvan nog te verhoogen. Ik wensch dit even aan te halen om daarbij te vermelden hoe spontaan het ook gevolg heeft willen geven aan onzen oproep om aan Uwe vereeniging bij gelegenheid van Uw gouden jubilé een huldeblijk aan te bieden. Die spontaniteit vinden wij bij de meer-gegoeden maar wij vonden ze niet 't minst ook bij de minder gesitueerden, die met liefde hun bij drage schonken om aldus van hun groote vereering, hoogachting, sympa thie, erkentelijkheid en dankbaarheid jegens Uwe harmonie te doen blijken. Spreekt deze algemeene bijdrage van een bijna ongekend gemeenschapsge voel voor onze muziekgezelschappen dan durf ik Uwe harmonie ook na mens het geheele Kaatsheuvelsche volk van harte te feliciteeren, met het gou den jubilé dat door U heden wordt gevierd en is het ook namens de ge heele bevolking dat ik U hierbij het huldeblijk bestaande in een tweetal schelleboomen, aanbied, Ik hoop dat deze schelleboomen het blijvend sieraad mogen vormen van Uwe vereeniging, dat deze steeds in U zullen levendig houden de moreele waarde welke daaraan ten grondslag ligt evenals ook de hoogachting en sympathie jegens Uw gezelschap welke de bevolking daaraan heeft willen verbinden. Ligt in deze hoogachting en sym pathie,geschraagd door den materieelen steun der burgerij, de schutsevanUw bestaan, in de herinnering aan dit cadeau de liefde en de moreele kracht voor Uwe harmonie, dan moge de versiering welke de schelleboomen geven het sieraad vormen, dat de be volking in U ziet en in de verre toe komst zoo gaarne wil blijven zien. Beteekenen deze gedachten de ge voelens waarmede wij op dezen dag tot U willen komen, niet minder liggen daarin onze hartelijke wenschen voor de toekomst opgesloten. Gekomen aan de vijftiger jaren van Uw bestaan hebt gij steeds de eer van Uw vaandel hooggehouden. Geschaard rondom dit vaandel hebt gij gevonden Uwe eendracht, Uwe ambitie en Uwe toewijding en daarmede ook Uwe groote muzikale kracht. Daarbij was Uw talentvol bestuur met zijn eminen ten President en Uwe bekwame directie aan de vereeniging ten voorbeeld. Zij hebben gedaan wat in hun vermogen was om het gezelschap tot meerdere muzikale ontwikkeling te voeren en tot steeds grooteren bloei te brengen. Ook in het verdere zal die ontwikkeling zoowel van de muziek als van het gezelschap het parool zijn waarvan Uwe leiding zal uitgaan. Wanneer dan dit parool in alle om standigheden door de Vereeniging zal worden gevolgd, dan zal, hetgeen wij U zoo gaarne toewenschen, ook de toekomst de Uwe zijn, dan zal het goede zaad welig weten te tieren op den goed bewerkten akker van Uwe eendracht, op den vruchtbaren bodem van Uw muzikale kennis en op den vetten grond van Uwe ambiti een toe wijding. Naast Uw roemrijk en krachtig voortbestaan tot in lengte van dagen zal daarmede de eer van Uw vaandel en het Koninklijk schild waarmede het is gesierd worden hooggehouden en zal het Koninklijk Muziekgezelschap Euphonia voor onze plaats blijven het sieraad vertolkt in de schelleboomen, welke de bevolking U op dezen dag met de grootste waardeering aanbiedt. (Slot volgt.) Andermaal zou Zondag „Apollo" na het zware concert van Zaterdagavond in de zaal van „Euphonia" Zondag avond concerteeren. Om 7 uur was een uitvoering gepubliceerd op onze nieuwe machtige kiosk. Doch zooals we dat den laatsten tijd gewoon zijn als er een poging gedaan wordt om de bevolking iels te bieden was Pluvius spelbreker. De aanhoudende plas regens vanaf Zondagmorgen vroeg, de dreigende regenwolken tegen den avond, deden hef bestuur der Kon. Erk. Harmonie besluiten het concert binnenshuis te houden. Jammer voor de velen, die ondanks den dreigenden hemel, waren opgekomen om van de mooie muziek van „Apollo" te genieten. Voor een goed bezette za;il opende de harmonie met Montagnes „Tourcoing Exposition" Marsch. De ouverture „Le Naufrage de Meduse" van Reissiger bleek een goede aanwinst voor Apollo's repertoire. De overige nummers van het programma kregen zoo mogelijk nog een betere beurt dan Zaterdagavond in „Euphonia." In een woord „Apollo" gaf Zondag avond wederom een schitterend concert zooals we dat van dit corp-s g«ewoon zijn. Vrijdag a.s houdt de Hoenderclub „Kaatsheuvel" bij den heer Joh. Smit- Hesselmans haar maandelijksche ver-1 gadering, Het aantal leden dezer club breidt zich wekelijks uit, zoodaf het bestuur het noodig geoordeeld Itieeft ook het bestuur uit te breiden. Tevens zullen op die vergadering de verkiezingen plaats hebben wegens periodieke aftreding van ande,re be stuursleden. Waar de tentoonstelling welke *16 en 17 Januari 1926 zal ge houden worden reeds nabij komt, zullen op de Vrijdag vergadering reeds de subcommissies benoemd worden ter regeling der met de tentoonstelling samenhangende werkzaamheden. De eierveiling werkt uitstekend en geeft week in week uit goede prijzen, zoodat ook meerdere uitsluitend bedrijfspluim- veehouders meer neiging tot toenade ring gaan voelen, 't Is een goed begrepen eigenbelang. Het Koninklijk Muziekgezelschap „Euphonia" zal bij eenigszins gunstig weder Zondag a.s. om 12 uur voor middag een muzikale wandeling door de gemeente maken uit dankbaarheid voor de ontvangen hulde bij gelegen heid van zijn gouden jubileum. De prachtige schelleboomen zullen alsdan natuurlijk in de wandeling worden medegevoerd. Zondag jl. hadden we in den Berkdijk het voorrecht onder't Lof het Jongenskoor, dat onlangs door den heer F. v. d. Ven, organist aldaar is opgericht, te hooren. Hadden we een hooge verwachting van hetgeen ge presteerd zou worden, omdat we ge noemden Heer reeds kennen als een meester op 't klavier, toch moeten we rondborstig bekennen, dat we zoo'n zuiver en beschaafd gezang niet ge droomd hadden Alle lofzangen werden zoo keurig en onberispelijk uitgevoerd, dat een ieder verbaasd stond en als om strijd het heerlijke en lieflijke gezang der jongens roemde. Een woord van hulde aan den eminenten dirigent, die in zoo korten tijd een Jongenskoor heeft gevormd, waarop onze parochie trotsch kan zijn. GEMENGD NIEUWS. Een Amerikaansche onderzeeër is gezonken na een aanvaring melde „City of Rome" Slechts 3 man werden gered, de rest (35 man) ging mee in de diepte. De „Crt." meldt nog het volgende Duikers, die Zaterdagmiddag naar den zeebodem afdaalden, vonden het schip op een diepte van 36 meter, met een groote scheur aan de bakboord zijde, tusschen den voorsteven en den commando-toren. Op dit punt onge veer bevindt zich de officierslongroom, waarin volgens de verklaringen van de drie geredden, op het moment van de botsing niet minder dan twintig leden der bemanning bevonden. De duikers bleken niet in staat te zijn om zich in verbinding te stellen met de bemanning, ofschoon er een mogelijkheid bestaat dat er zich nog 8 man in de torpedokamer in het voorschip en 6 man in de machine kamer in het achterschip bevinden. Als zij bijtijds de waterdichie schotten hebben gesloten, bestaat er kans, dat zij nog in leven zijn. De luchtverver- schingsapparaten, die zich in ieder compartiment bevinnen, zouden in staat zijn om hen gedurende 72 uur voor verstikking te bewaren. Vrijdag zijn pogingen gedaan om de S. 51 naar de zee-oppervlakte te brengen, maar deze slaagden niet. Ofschoon vele der aanwezige sche pen voorzien zijn van de nieuwste technische inrichtingen voor het ver- leenen van hulp aan gezonken onder zeeërs, blijkt het onmogelijk te zijn om den tros onder het schip te berengen en wellicht zal dat pas Maandag gelukken. Zelfs wanneer het dan gelukt, zullen waarschijnlijk nog heel wat uren moeten verloopen, voor dat het compartiment in het voorschip bereikt kan worden. De drie geredden bevonden zich op 't oogenblik van de botsing in de batterijkamer vlak bij den observatie toren. De geredde stoker CiIe verklaart, dat hij op dat oogenblik sliep en door het rumoer werd gewekt. Hij zag water binnenstoomen in het compartiment. Na uit zijn koi gesprongen te zijn trachtte hij de deur te sluiten, maar daarin werd hij door de kracht van 't binnenstromende water verhinderd. Hij ging naar een ander compartiment waar hij de ladder naar opservatietoren beklom. Hij zag twee anderen boven zich en het water sloeg al naar binnen, toen hij den tob bereikte. Hij sloeg onmidelijk over boord en werd door de bemanning van de „City of Rome" opgepikt, na vijf kwartier te hebben rondgezwommen. Een ander geredde stoker vertelde, dat hij op het dek zijn commandant, luitenant Dobson zag, die de „City of Rome" aanriep om een reddingslijn uit te werpen. Zijn geroep werd echter niet gehoord, ofschooon hij er mede doorging gedurende de drie minuten, voor de onderzeeër zonk. Eenige officieren en drie andere leden der bemanning klemden zich vast aan de antenne van de draadlooze, tot de bool zonk. Blijkbaar zijn zij tusschen de draden van de antenne beklemd geraakt en met den onderzeeër in de diepte verdwenen. Uit het water langs Loosduinsche weg. bij de Burgemeester Hovylaan in Den Haag is Zaterdag opgehaald het lijk van den 4—jarigen G. de W., uit de Burgemeester Francoisstraat, die daar kort tevoren te water was gevallen. Zondagmiddag is het locaaltreintje, dat om 11.57 van Lage Zwaluwenaar Moerdijk vertrekt, op den onbewaakten overweg even buiten het station Lage Zwaluwe op een rijtuig gereden. On danks het krachtig remmen van den machinist werd het rijtuig gegrepen. De koetsier, de heer Nouwens, stalhou der te Moerdijk, werd, naar „De Msb." mededeelt, er uit geslingerd, doch werd slechts licht gewond. Zijn passa gier, de 25-jarige J. v. Beurden, uit Tilburg, was er erger aan toe. Zwaar gekwetst werd hij opgenomen. De ongelukkige \yerd met het treintje naar het station Lage Zwaluwe terug gebracht, waar nog geestelijke en geneeskundige hulp werd verleend." Hij overleed echter spoedig. De heer T. ten Brink, varkens handelaar te Assen, reed gisteren met zijn auto tnsschen Hooghalen en het Oranjekanaal. Nadat hij een signaal had gegeven, stak een fietsrijder, de stucadoor J. Bloembergen, uit Assen, den weg over hij werd door de auto overreden en was onmiddelijk gedood Radium-behandeling van huid kanker te verkiezen boven uitsnijding Voorloopig van de 157 patiënten 102 genezen. Geen patiënt zal meer aan huidkanker behoeven te sterven. Onder dit opschrift deelen dr. W. F. Wassink, directeur der kliniek van het Antoni van Leeuwenhoekhuis te Amsterdam, en dr. C. Ph. Wassink— van Raamsdonk, destijds assistente, een aantal mooie resultaten mede, die zij verkregen hebben bij de behande ling van huidkanker, aldus het Ned. Tijdschrift voor Geneeskunde. Van 157 behandelde patiënten stier ven 27 met gezwel, 28 zonder gezwel, door een andere oorzaak en zijn 102 in leven zonder recidief of metastasen. Bij 25 patiënten van de 157 kwam recidive voor, maar bij alle van deze op één na kon dit later weer met radium tot verdwijning gebracht wor den. Zij zagen tot hun verrassing, dat de prognose door een recidief niet slechter behoefde te worden. Hun gevolgtrekkingen zijn 1. Ieder nog niet behandelde huid kanker, mits hij niet door bhzondere omstandigheden voor radium onbe reikbaar is en mits geen metastasen aanwezig zijn, is op de door ons be schreven wijze te genezen. 2. De 25 na deze behandeling ont stane recidieven konden op één geval na weer alle genezen worden. 3. Van de van elders ter behande ling ontstane recidiefgevallen (ge woonlijk na operatie ontstaan) kon ongeveer 60 pCt. worden genezen. 4. De radiumbehandeling van den huidkanker verdient in den regel de voorkeur boven uitsnijding ook in die gevallen, waar het technisch mogelijk is, deze zonder belangrijke verminking uit te voeren. Voor de behandeling van metastasen bleek uitsluitende be straling ongeschikt. Daar dus practisch gesproken blijkt dat iedere huidkanker, mits tijdig be handeld, blijvend te genezen is, zal in de toekomst geen patiënt hieraan meer behoeven te sterven. Vijfde Klasse. Vijfde Lijst. Trekking van 21 September. f 1000 No. 7594, 9341, 10569, 14626. f 400 No. 94. 3187, 3523, 4039, 4793, 9814.14613, 18464, 19977, 20248 f 200 No. 2422, 3233, 4124,13675, 15077, 17705. f 100 No 2365, 3257, 3823, 9229. 9629,14795,15287,18869, 20061. Vijfde Klasse. Zevende Lijst Trekking van 23 September. f 1000 No. 5488, 6459,18100,18493. f 400 No. 20304. f 200 No. 754, 7485, 17168,18995. f 100 No. 437, 503, 3256. 1112, 4437, 13020, 14640, 15494. 16290, 16788, 17037. Vijfde Klasse Achtste Lijst Trekking van Donderdag 24 Sept. f 1000 No. 8950 8070 13937 17949 19359 f 400 No. 10847 19864 20419 20895 f 200 No. 8746 11420 14719 15885 f 100 No. 3229 10260 10353 J5230 17451 18127 18597 CORRESPONDENTIE. Raadsverslag Drunen, raads- I verslag Raamsdonk, verslag vergade- ring polders Babilioniënbroek, ver volg verslag jubileum Euphonia e.a. in '1 volgend nummer. AGENDA. WAALWIJK. Donderdag 1 Oct. 9 uur. Vergade- 1 ring Waalwijkschen Kegelbond, Hotel 1 De Twee Kolommen. f Donderdag 1 Oct. 8 uur. Repetitie i Liedertafel „Oefening en Vermaak", Gemengd koor. Rose Marie. Vrijdag 2 Oct. 8 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Solisten van Rose Marie. Zaterdag 3 Oct. 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Dit blad wordt schier in ELK gezin van Waalwijk gelezen en in de meeste plaatsen der Langstraat ALGEMEEN. en AD VERTEN TÜnT" te Waalwijk, bericht dat het Burgerwoonhuis met looierij, erf en moestuin te Besoijen van de erven G. de Bakker is ingezet op 35364 Toeslag Dinsdag 13 Octo ber 1925 des avonds 7 uur in I Café POMPEN te Besoijen. WAALWIJK. QUICK—ALLIANCE. Do eerste 2de klus competitie-wedstrijd in Waalwyk, zti 1 Zondag a.s. gespeeld worden op liet Quick-terrein. Niet minder dan de ex-lste klusser Alliance, zal do 2de klas wed strijden in Waalwük openen en heel Waal wijk on omgeving ziet met groote'spanning deze eerste ontmoeting tegemoet. Wo hopen Zaterdfig a.s. hieromtrent meer bijzonderhe den mede te doelen. Heden. Woehxdag, aanvang half negen zullen de Quiek-Athletiekoefeningcn worden voortgezet in het gymnastieklokaal der open bare school'. We doen een dringend lieroep op alle Qniek-leden, om deze oefeningen l>ü te wo nen. want zijn deze oefeningen ooit noodig geweest, dan is het thans. Quick lste XI-tal- spelers, geeft een voorbeeld aan uw jongere clubmakkers, door trouw deze oefeningen bij te wonen, wat de ambitie onder de Quick- leden zal doen bevorderen. Uw leider, de heer Thoonen, rekent op al ler opkomst. W.S.C.DEVO. I)oor den zworen regenval van Zaterdag en Zondag was het W.S.('.-terrein niet te be spelen en moest deze wedstrijd afgelast worden. R.W.B. Wegens afkeuring van het terrein van Ois- terwijk. is de wedstrijd tegen It.W.B. niet •doorgegaan. <>p Zondag 4 October R.W.B. tegen Kaats heuvel. Deze wedstrijd kan zeer wel als een plaatselijke ontmoeting beschouwd worden en is voor de bezetting van de lste plaats, voor meerdere vercenigingen van belang.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6