BE EEHG WW HlfZÜiDËH WJSEMnm □^L !®OsO GEMEENTERAAD. No. 79. Zaterdag 3 October 1925 TWEEDE BLAD. schoolhuis en andere panden moet worden belegd maar dat dit ook van een perceel grond moet worden ge- d.ian is wel een zeer onrationeele finantieele politiek. Voorzitter. De mogelijkheid slaat ook epen dat we eigen stukken koopen. Ik geef gaarne toe dat het een onratio neele finantieele politiek is, maarGed. Staten wenschen niet anders. Van Dongen-Torman. Het betreft hier eer. zuivere handelszaak. Er zijn destijds gronden aangekocht om ge makkelijk industrie hier te krijgen. Nu verkoopen wij een perceeltje van dien grond en nu zou het toch niet goed zijn als wordt gezegd: dat geld mag je niet gebruiken, dat moet belegd worden. Met die huizen is het iets anders, maar hier betreft het gewoon een bed. ijf Ik kan me niet indenken dat Ged. Staten wenschen dat de opbrengst van die perceelen grond moeten wor den belegd, want zou men zoo door gaan dan zou men toch vastloopen. Ik zou Ged. Staten er nog eens op wijzen dat het hier een industrieel- bedrijf is. Voorzitter. Ged. Staten geven in dit opzicht niet toe, dat hebben we al meermalen kunnen zien. Van Dongen-Torman. Dus als wij besloten om den geheelen Dombosch te verkoopen, zouden wij van die op brengst de schuld die wij hebben aan gegaan om die te kunnen koopen, niet mogen aflossen maar dat geld moeten beleggen. Ik kan me niet voorstellen dat Ged. Staten een dergelijke onra tioneele finantieele politiek zijn toe gedaan. Voorzitter. En toch is het zoo. Van Dongen Torman. Hoe moet het dan in groote steden gaan waar het dikwijls over millioenen gaat. Voorzitter. Voor groote steden is het gemakkelijker. Maar wat ik u zeg is een feit alhoewel ieder gemeente bestuur daartegen al eens heeft ge sputterd. Logisch is het ook niet. Van Dongen-Torman. De gemeente zou dus wel zelf mogen inschrijven Damprobleem No. 27 van C. H. Broekkamp. Oplossing vorige week: Wit: 19—13, 13—8, 27—21, 32—28, 15—10, 24—20, 31—26, 36 9, 5 2. Zwart alles gedwongen. Zaterdag 26 September werd de eerste Openlucht school te Amsterdamaan de Frederikstraatofficieel geopend. Een interieur van de rustzaal. op de leening die ze zelf uitschrijft. Voorzitter. |a, dat mag, ook mag men stukken van het armbestuur koopen. Van Dongen Torman. Als dan een aandeel wordt uitgeloot, waar moet men dan met het geld blijven. Voorzitter. Dat moet dan weer opnieuw belegd worden. Van Dongen-Torman. Het is hier toch een zuivere handelszaak en daarom zou ik Ged. Staten er toch eerst nog eens op wijzen. De heer Zijlmans kan zich met den heer van Dongen-Torman vereenigen. Men moet Ged. Staten op het dwaze ervan wijzen. Van Dongen-Torman. De gekweekte rente van die belegging, mag men die voor andere zaken aanwenden. Voorzitter, ja. Van Dongen-Torman. Ik stel voor Ged Staten op het onlogische te wijzen. Voorzitter. Daar is geen bezwaar tegen, alhoewel nog kort geleden af wijzend op een dergelijk verzoek is beschikt. De opbrengst van de oude openbare school en de andere panden kan Intusschen worden belegd. Ik wil dan nog wel eens probeeren om te zien welke houding Ged. Staten nu zullen aannemen. 7. Ontwerp-besluit tot het voeren van een rechtsgeding. De Voorzitter deelt mede dat de 8 middenstandswoningen welke in 1920 voor rekening van de Bouwcommissie zijn gebouwd door den aannemer van Dongen, niet zijn gebouwd zooals is voorgeschreven en thans in'n toestand verkeeren, dat gevaar niet is buitenge sloten. Er bestaan ernstige constructie fouten. Waar gebleken is datdearchi- tect Wolters uit Eindhoven de. verent- Wolters aan te gaan. Schoenmakers. Kan niet getracht worden een minnelijke schikking te krijgen. Dat is altijd veel beter want van het procedeeren ben ik *n beetje huiverig. Voorzitter. Wij hebben al zooveel daartoe gedaan, maar Wolters laat alles loopen en geeft nergens eenig ant woord meer op. Van Dongen-Rector. Beter was het m. i geweest als eerst een Commissie die zaak had kunnen bestudeeren. Nu komt men hier, velen hebben destuk ken niet of maar half kunnen inzien en dan wordt men ineens voor zoo'n beslissing gesteld. De Voorzitter merkt op dat de zaak al meermalen in den raad is besproken. Van Woerden. In de vergadering die daags voor Pinksteren is gehouden, is er nog lang over gesproken, maar toen was de heer van Dongen niet aanwezig. Wordt besloten te gaan procedeeren. 8. Benoeming van de leden voor de Vleeschkeuringscommissie. Voorzitter Voor Raamsdonk hebben in de commissie zitting de heeren Moons en de Wit, voor Made de heer van der Veeken, voor Waspik de heer P. Dekkers. Deze gemeentebesturen hebben geen bericht ingezonden om een lid te benoemen dus zijn deze leden van zelf herbenoemd. De gemeente Geertruidenberg heeft echter gevraagd een lid te benoemen en op de voordracht zijn geplaatst de heeren A Segeren en Meijers. De heer Meijers wordt met 11 van de 13 stemmen benoemd 9. Uitloting van schuldbrieven. Worden uitgeloot van de leening van f20.000 2 aandeelen van f500 nl. de nos. 39 en 38. Van de leening van f6000 wordt uitgeloot een aandeel van f 150 en wel no. 27. Van de leening van f 12000 worden twee aandeelen van f300 uitgeloot en wel de nos. 21 en 15. Van de leening groot f5000 wordt een aandeel van f250 uitgeloot n.l, no. 19. Van de leening van f3500 wordt een aandeel van f400 uitgeloot en wel no. 8. Van de leening groot f 1500 wordt een aandeel van f150 uitgeloot no. 3. Van de leening groot f 180 000 wordt een aandeel van f 1000 uitgeloot en wel no. 4. Van de leening groot f 15000 worden twee aandeelen van f500 uitgeloot nl. de nos. 22 en 26. Van de leening groot f 32.000 worden drie aandeelen uitgeloot nl. de nos. 32, 33 en 31 waarmede deze leening geheel is afgelost. Bij de rondvraag zegt de heer van Namiddag-toilet van cyclamenklenrige v.<v„ zijde. Langs de revers en onderaan de woordelijke persoon is, stellen Burg. 1 mouwen, evenals langs de geheele on- en Weth. voor op advies van Mr. Wij- derkant van de rok, is een bies gelegd nen te Breda een procedure tegen mn zilvergrijze zijde. Het rokje is rond geknipt en valt klokkend neer. Gouden Jubileum Koninklijk Muziekgezelschap „Euphonia" te Kaatsheuvel. (Vervolg). De president van het jubileerende gezelschap, de WelEd. Heer M. van Nieuwstadt, antwoordde in even keu rige bewoordingen als volgt Mijnheer de Voorzitter van K. B. Edelachtbare Heer Burgemeester, Mijne Heeren Ik vrees waarlijk dat mijne woorden zullen tekort schieten om de gevoelens van dankbaarheid weer te geven, waar van wij zijn vervuld bij het zien van de talrijke bewijzen van sympathie en TT ET JUBILEER EN hartelijke belangstelling, die ons van daag bij gelegenheid van ons gouden jubileum zijn gebracht. Mochten wij ervan overtuigd zijn, dat Euphonia den Kaatsheuvelschen ingezetenen sym pathiek was, een zoo spontane huldi ging, een zoo algemeene drang om mee te leven, een zoo onverdeelde instemming om dezen dag voor Eupho nia een bijzonder cachet te geven, had den wij niet durven verwachten. Voor deze talrijke bewijzen van belangstel- lingonzen warmen,diepgevoelden dank. Een bijzonder woord van dank ook voor het schitterend cadeau, de prach tige nikkelen schelleboomen, ons door Kaatsheuvels burgerij bij monde van dén geachten Voorzitter van K. B. aangeboden, als een blijvend symbool aan het gemeenschapsgevoel van het Kaatsheuvelsche volk voor de muziek. Te aangenamer nog is ons dit ca deau omdat wij weten dat hier ook de mindere man zoo spontaan zijn penningske heeft willen geven. Het zal voor Euphonia een aanmoe diging zijn op den ingeslagen weg voort te gaan, omdat zij, gezien de Tiet energieke bestuur run Kaatsheuvels Belgng, dat ook ditmaal de leiding der feestelijkheden had. r Zittend van links naar rechts: JjvV J. Teuplings, oprichter en \e Secretaris, M. van der Wee, Voorzitter, W. L. Al. de Both, Vice-Voorzitter, J. van Ham, Penningmeester. Staande AT. van Nieu-wstadt, Chr. resters, L. van dep Horst, CommissarissenJ. van Kemenade, 2e Secretaris. j algemeenheid van de hulde, er van overtuigd kan wezen, dat zij de belang stelling en den steun van het Kaats heuvelsche volk achter zich heeft. Een woord van bijzonderen dank ook aan den eminenien voorzitter en het bestuur van K. B., dat leiding heeft gegeven aan deze spontane hulde en op wiens initiatief de benoodigde gel den voor dit schoone cadeau zijn bij. eengebracht. Een hartelijk woord van dank ook aan de harmonie Apollo voor hare medewerking tot opluistering van ons feest door het geven van dit schitterend concert, waarop ik straks voor't einde nog nader hoop terug te komen. Hartelijken dank ook aan't Gemeen tebestuur met onzen Edelachtb. Heer Burgemeester en aan alle personen en vereenigingen, die ons op eenigerlei wijze stoffelijke of andere bewijzen van hulde hebben gebracht en die allen te zamen dezen dag tot een on- vergetelijken hebben gemaakt voor Euphonia. Uwe hartelijke en welgemeende be tuigingen van hulde zullen voor Eupho nia een spoorslag zijn om met nieuwen moed voort te gaan op den ingeslagen weg en zoodoende nog veel te doen en veel bij te dragen aan het mooie DE Cl EZELSCHAP. feest, dat een aangename herinnering zal blijven aan het Koninklijk Muziek gezelschap „Euphonia". Nog lang bleef de zaal in stemming, nog meermalen werd getoast en gezon gen op het welzijn, den groei en den bloei van het jubileerend gezelschap. RAAMSDONK. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Zaterdag 26 Sept. des avonds ten 6 uur. Voorzitter Edelachtb. heer Moons. Klokslag 6 uur opent de Voorzitter de vergaderingaanwezig alle leden De notulen der vorige vergadering worden onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. AAN DE ORDE 1. Ingekomen stukken. Schrijven van het Wit-Gele en Groene Kruis, houdende het verzoek voor 1926 een subsidie te mogen ontvangen. Wordt in handen gesteld van de Commissie belast met het nazien van de begrooting. Een verzoek van de N.V. Ontgin- ningsMij. Drenthe om een wagen straat- mest te megen ontvangen wordt voor kennisgeving aangenomen, evenals een adres van de gemeente Zoeterwoude waarin wordt gevraagd adhaesie te willen betuigen aan een door haar aan de Tweede Kamer gezonden adres inzake het verzetten van den tijd. 2. Aanbieding rekening van de Gemeente, de bedrijven en het Bur gerlijk Armbestuur over het dienst jaar 1924. 3 Aanbieding begrooting van als- voor voor het dienstjaar 1926. Wordt in handen gesteld van een Commissie van onderzoek, waarvoor worden benoemd de heeren Lank- huijzen, Schoenmakers en Van Rijn. 4. Ontwerp-instructie voor den Gemeente secretaris. Ged. Staten wijzen er in een schrij ven op dat de bestaande instructie, dateerende van 1858, zeer verouderd doel van ons bestaan, het brengen van beschaving onder het volk, het bevor deren van gevoel voor het schoone, van veredeling van gezelligheid en ge past vermaak Wanneer Gij allen ons daarin steunt, en dat durf ik na de algemeene hulde van heden verwachten, dan twijfel ik er niet aan, mijne heeren. Dan ligt er voor onze harmonie nog een schoone toekomst weggelegd. Laten wij allen daartoe samenwerken. artistieke en kunstzinnige wijze te ver sieren, aan den heer J. Teurlings, die als dienaar van de pers, de Koningin der aarde, zooveel heeft bijgedragen om dit welgeslaagd feest groot te ma ken. Verder nogmaals aan allen die op eenige wijze mochten bijgedragen heb ben om dit jubileum te maken tot een Aldus wordt besloten. 6. Ontwerp-besluit tot het beleggen van gelden. De Voorzitter merkt op dat de oude openbare school alsmede eenige huis jes zijn verkocht en dat de opbrengst daarvan moet worden belegd evenals van een perceel grond, Van Dongen-Torman. Ik weet wel dat de opbrengst van verkoop van een Aan het slot van het concert bracht de President van Euphonia nogmaals hartelijken dank aan 't eminente corps de Kon. Harm. Apollo voor haar scha terend geslaagd concert, dat aller stout ste verwachtingen nog verre heeft over troffen. Hij spreekt de hoop uit dat de band van vriendschap die heden an dermaal door het geven van een feest- concert en het aanbieden van een her inneringsmedaille tot uiting is gekomen in de toekomst moge blijven bestaan tot wederzijdschen groei en bloei. Tevens bracht spreker dank voor de moeite welke de heer J. Kemmeren zich gegeven heeft om de zaal op z00 is en het daarom wenschelijk is dat deze wordt herzien. Burg. en Weth. hebben een concept vastgesteld dat na voorlezing onge wijzigd wordt vastgesteld. 5. Ontwerp-besluit tot het aangaan eener geldleening, groot f 100.000. De Voorzitter merkt op dat dit besluit in een vorige vergadering is genomen. Intusschen zijn er verschil lende aanbiedingen binnen gekomen tegen 5 pCt. k pari Burg. en Weth. meenen echter dat de mogelijkheid bestaat dat het geld te krijgen is tegen 4'/2 pCt. en dat men daarvan moet profiteeren. Dezer dagen heeft men kunnen zien dat meerdere gemeentebesturen daarin zijn geslaagd. Men had hier zooveel mogelijk de leening binnen de gemeente plaatsen, dan heeft men nog dat voordeel dat het naar gelang de behoefte kan wor den opgenomen. De rente-standaard is nog dalende, want ook heden morgen zijn goedkoopere aanbiedingen binnen gekomen. Wij hebben het geld pas in het voorjaar noodig voor den schoolbouw. Lankhuijzen. U behoeft er toch niet alleen hier in Raamsdonk mee te blijven. Voorzitter. Neen, dat niet, maar ik geloof wel dat we hier zullen slagen zeker voor het grootste deel tegen een koers van 98.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 5