jonge vrouw. F1 FEULLETOM 7 7 zelfde club komt thans naar Waalwijk om tegen ons Blauw-Wit, tegen het zoo populaire Quick te spelen. De circa 1500 toeschouwers welke in Mei 1.1. op het Quick-terrein datzelfde Alliance tegen Quick om den N. V. B. beker za gen spelen, waren toen vol bewonde ring over dat mooie 1ste klas spel. Maar nu gaat hel om te winnen voor de competitie. Nu zal het nog harder gaan als toen. En als men dan de vraag stelt, heeft Quick kans om te winnen, dan durven ze gerust te zeggen ja. Doch dan moet er enorm hard gewerkt worden, dan moet vrouwe Fortuna de Quickers gezind zijn en dan geven we onze jongens een kleine kans. Quick beschikt thans over een XI-tal zooals zij tot heden niet hebben gehad. W. v. Stippent en P. Verhelst zijn we derom van de partij en een ieder die deze twee spelers kent weet maar al te goed wat voor een versterking dal be- teekent. Zouden wij het publiek aan moeten raden dezen wedstrijd hij te wo nen? Het lijkt ons overbodig, de naam Alliance zegt reeds genoeg en we ver wachten daarom een drukte als nooit te voren op het Quick-terrein. Wat de leiding betreft die is hij den heer J. Coolen uit Helmond in goede handen en we verwachten dat het publiek zich met geen scheidsrechterlijke be slissingen in zal laten, daar er maar al te veel toeschouwers zijn die niet met de nieuwe spelregels op de hoogte zijn. Aanvang precies om half drie. R. W. B. Zondag 4 October staal vastgesteld de competitiewedstrijd R. W. B.K. S. W. Kaatsheuvel. Afgezien de overwin ning op Oisterwijk blijkt K. over een goede ploeg te beschikken en zal onge twijfeld trachten hel 't vorig seizoen op het nippertje verloren kampioenschap nu te behalen. We zijn dan ook zeer benieuwd hoe de R. W. B.ers zich thans zullen houden, zullen zij zich zoo ge makkelijk laten kloppen; wij meenen van niet, de jeugdige spelers zullen la ten zien evenals tegen W. S. C. dat zij hun plaats in het 1ste elftal waard zijn, en met wat meer doorzettingsvermogen der voorhoede zien wij de nationaal gestreepten wel in staat een doelpunt te maken; onze achterhoede achten wij wel voor haar taak berekend, zoodat K. S. W. nog lang niet gewonnen heeft. Hierdoor wordt deze wedstrijd te meer belangrijk, omdat er dit sei zoen meerderé gegadigden zijn voor het kampioenschap waardoor deze wedstrijd voor hen van belang is, daar bij zijn alle plaatselijke .3de klassers vrij, welke zich ongetwijfeld zullen ko men overtuigen wat ook K. S. W. pres teert, zoodat veel publiek verwacht wordt, mede doordat de supporters club van K. S. W. bericht heeft geheel met haar leden den wedstrijd hij te wo nen. Aanvang half 3 terrein R. W. B. 90) TWEEDE DEEL. w. s. c. W. S. C. speelt morgen in Tilburg een oefenwedstrijd tegen Gudok. Met de tram, welke om circa half 12 van de Markt vertrekt, zal afgereisd worden. Geertruidenberg. De vereenigingen welke, in de klasse der B. v. B. Ie klas F. B. zullen uitko men zijn: Het eerste I, Breda; Wittoukx I, Breda; Taxandria I, Breda; De Zwartjes I, Breda; S. N. A. I, Breda; O. D. O. I, Breda; Ginneken I, Ginne- ken; Good-Luck I (Vitesse) Geertrui denberg. De Vitessers zullen er alles op moe- tenzetten willen ze dit seizoen den zoo begeerden kampioenstitel halen. Vooral Het eerste I en het Kwatta elftal S. N. A. zullen geduchte mededingers zijn. Kaatsheuvel Duiven. Uitslag van de P. V. de Luchtvaart gevestigd bij J. Treffers van uit Chi- may; de duiven werden Maandag in vrijheid gesteld. De prijzen werden behaald 1 en 13 H. Dekkers; 2 en 3 T. v. Moergestel; 4, 5 en 9 J. v. d. Schans; (i A. Zwart, 7, en 11 L. de Rooij, 8 en 12 P. Nieuwen- huizen, 10 en 14 A. Versteeg. 1ste over- duif J. A. Verhagen. 2 1 7 6 5 3 7 2 2 5 2 2 4 3 7 6 5 1 1 5 7 6 1 2 6 6 3 4 2 1 5 6 1 7 5 1 5 3 5 2 4 3 6 7 1 )plossing Cijfer-pnzzle. CAPELLE. A.s. Zondag des voorm. half tien uur zal in de Ned. Herv. Kerk a. d. Loonschendijk optreden Ds. Anker uit 's Gravemoer. Gedurende de maand September werd in de Rijkspostspaarbank op het hulppostkantoor te dezer plaatse in gelegd f 2646,54 en terugbetaald I Vbllill'ïP f „Pa Pippel No. 2G". SPRANG-CAPELLE. (Voorm. Sprang.) A.s. Maandagavond zal de Lees- en Ontspanningszaal van den Chr. Volks bond alhier weer voor het publiek worden opengesteld. Wij twijfelen niet of hiervan zal evenals vorige winters wederom een druk gebruik worden gemaakt. Door het Bestuur van den Chr. Volksbond zijn maatregelen genomen opdat de bezoekers zich aangenaam kunnen bezighouden met verschillende spelen. Op uitnoodiging van de Geref. Zend. Vereen, alhier hoopt binnen enkele weken de Chr. Gem. Zangver- eeniging .Hallelujah* eene uitvoering te geven ten bate der Zending onder de Heidenen en Mohammedanen. f 3829.95 Het aantal inlagen bedroeg 43, dat der terugbetalingen 21. Er werden 51 telegrammen behandeld, waarvan 20 verzonden en 31 ontvangen, terwijl 250 telefoongesprekken gevoerd werden, nl. 112 inkomende en 138 uitgaande. De onlangs alhier opgerichte dansclub zal haar cursusavonden hou den in het gymnastieklokaal der O. L. School in de Kom onder leiding van den heer Landmeter, dansleeraar te 's Bosch. Meldden we onlangs dat er dezen winter weder een reizende Nutsbiblio- teek in de school inde Kom gevestigd zou zijn, thans kunnen we mededeelen dat zij Zaterdag 10 Oct. a.s- zal geopend worden en dat de gelegenheid tot het verkrijgen van boeken opengesteld zal zijn des nam. van 2—3 en voorts iederen Zaterdag op hetzelfde uur. In de zaal van den heer L. F. van Dongen zal Donderdag 8 October a.s. des avonds ten 7 uur een openbare vergadering worden gehouden ter be spreking van de plannen tot het houden van een zang- en muziekconcours ter viering van het 15 jarig bestaan der gemengde Zangvereeniging „Het Roze- knopje". De vergadering is toegankelijk voor ieder belangstellende. In de Ned. Herv. Kerk alhier zal a s. Zondag des voorm. half tien en des nam. half drie uur optreden Ds A. Meijers. Op het oogenblik circuleert in onze gemeente een adres teradhaesie- betuiging aan het door de heeren A M Verheijden, R. Middelkoop en J. Michaël bij de Kroon ingesteld beroep tegen het besluit van den Raad.dezer gemeente tot het in veiling brengen van het oude raadhuis. WASPIK. Door een misstap viel de werkman v. K. op de scheepsbouw- werven v/h. P. en A. Ruijtenberg boven van een schip op den grond, waarbij hij zich niet alleen ernstig aan het hoofd bezeerde, doch bovendien beide polsen brak. Per auto werd hij naar zijne woning te Raamsdonksveer vervoerd. Gisteravond gaf de Harmonie een der voorgeschreven zomerconcerten op de kiosk voor het raadhuis. Dank vooral het gunstige weer, was de belangstelling als naar gewoonte groot. Bij de N.V. Scheepsbouwwerven v/h. P. en A. Ruijtenberg alhier werd met goed gevolg te water gelaten het nieuw gebouwde stalen sleepschip „Luma" groot circa 550 ton, bestemd voor den heer L. van Dongen te Waspik. De kiel is gelegd voor een dergelijk schip eveneens voor Neder- landsche rekening. RAAMSDONKSVEER. In het gezin van dhr. W. Kommers komt een geval van Roodvonk voor. De familie Baris vertrekt na een halfjarig verblijf in onze gemeente weder naar Oost-Indië Het ga haar daar in elk opzicht goed. De heer K. viel in het ruim van een schip, brak een arm en werd op genomen in het R.K. Ziekenhuis. Voor de Herv. gemeente treedt Zondagmiddag om half drie in de Dorpsche Kerk op Ds. Wolters van Sprang Prof. Dr. Honing uit Kampen treedt Zondag om half tien en om 5 uur op in de Geref. Kerk. Voorde R. K.Vrouwenvereeniglng treedt Zondag op de Eerw. Frater Pancratius Winters. GEERTRUIDENBERG. Wegens de voortdurende vacature zijn de predik beurten in de Ned. Hervormde Kerk alhier voor de maanden October, November en December geregeld als volgt 4 October nam. 2'/a uur Ds. Mudde van Made. 11 October v.m. 10 uur D. Meulen- belt van Oosterhout. 18 October nam. 2'/a uur Ds. de Jong van Terheijden. 25 October nam. 6 uur Ds. Vink van Drimmelen. 1 November v.m. 10 uur Ds. Plaats- man van Hooge-Zwaluwe, 8 November nam. 27a uur Ds. Plaats man van Hooge-Zwaluwe. 8 November nam 6 uur Ds. Vink van Drimmelen' 15 November nam. 2'/a uur Ds. Brandt van Lage Zwaluwe. 22 November v.m. 10 uur Ds. Ver meulen van Moerdijk. 29 November v m. 10 uur Ds. Vink van Drimmelen. 29 November n.m. 2'/a uur Ds Meulenbelt van Oosterhout. 6 December nam. 2'/a uur Ds. de Jong van Terheijden. 13 December v.m. 10 uur Ds. Mudde van Made. 20 December nam. 6 uur Ds. Vink van Drimmelen 25 December nam. 2'/2 uur Ds. Plaatsman var, Hooge-Zwaluwe. 27 December v.m. 10 uur Ds. Brandt van Lage Zwaluwe. Bij de scheepswerf Gebrs. Neder- hof, liepen met goed gevolg van stapel twee ijzeren bakken gebouwd voor Antwerpsche rekening. Op dezelfde helling werd de kiel gelegd voor twee nieuwe. Maandagavond 1.1. gaf de harmone „Apollo" een goed geslaagde uitvoering in hotel Santbergen. De humoristen van EngelenDidden werkten weer met veel succes. In de Geref. Kerk hoopt Zondag a s. op te treden prof. Honing uit Kampen. De Zondag j.l. gehouden bloempjes dag ten bate van Sobriëtas bracht bijna f30.— op. ABONNEERT U OI» EN ADVERTEERT IN DIT BLAD. ADVERTEBREN in dit blad is ioor iedereen noodzakelijk. van „DB EOEO VAN EBT ZUIDEN". Zoo dus, voor eenmaal toch zijl gy te vreden, Jan? De wenkbrauwen van den meesterknecht fronsten. Ik hel) u verboden mij aldus ite noemen. Ik draag te Weenen <len naam van Oarl, gy weet liet. Gij ziet dat ik geen reden heb om tevreden te zyn en dnarby doet gy nog altijd de dwaasheid die in liet oog springende ju- weelen te dragen. I)it zeggende wees hy met den vinger de armbanden, de oorbellen en de borstspeld aan der jonge vrouw, die schitterden onder het gaslicht. Sophie Mosser bloosde hevig en, gevoelig voor hel verwijt van haren vriend, ontdeed zij zich met koortsige hand van hare juwee- len, welke zy in een linrer zakken verborg. Een vraag kwam op de lippen van Jan Steinberg, doch hij weerhield ze. Had li Ij zich bedrogen? liet had hem toegeschenen een zacht ge rucht achter het houten schutsel te hooren. Met een handbeweging gaf hy een teeken aan Sophie Mosser geen enkel woord uit. te spreken. Met eindelooze voorzorgen en langzaam trok hy zich op, met het luoofd boven de planken en wierp een onderzoekenden blik in het hokje er naast. Doch niemand bevond1 er zich. Jan Steinberg bedroog zich nochtans. Hy had nog maar nauwelijks zyne plaats hernomen, als eene menschelyke gedaante, r. i van onder <le tafel gekropen kwam en zon der liet minste gerucht te maken de plaats naderde, waar een gaatje, im 't bouten schut sel geboord, toeliet In hot hokje van Jan Steinberg en zyne gezellin te zien wat er omging, zonder zijn tegen woord igheid te ver raden. Ik heb ongelijk gehad, hernam Stcin- l>org. gij ziet het. zelfs de lieden die liet meest. zelflKiheerschiuig bezitten, begaan misslagen. Men moet nooit, den naam van personen uit spreken en zelfs de aanduiding niet doen van zekere dingen. Maar nu hebt gy, wat gij hebben moest? Wol zeker. Ik heb liet ontvangen in mijn pelsmantel, dlien ik daartoe open gespreid liad gehouden. En aanstonds heb ik er my mede uit de voeten gemaakt, want er was voor zeker een der werklieden die mij afspiedde. Oairl schudde bet hoofd. 't Is waar, sprak hij misnoegd. De inge nieur heeft eenig wantrouwen opgevat. Wat dien werkman betreft, dlie Italiaan of die zich ten minste als zoodanig doet doorgaan, dat is oen bespieder, ik l>en er zeker van. Maar ik ben hem te slim geweest en hy is myn spoor liftster, die d/waasbop van een Martini. En, wanneer bij mij terugvindt, aal bet te laat zyn. ,Dozo woorden uitsprekende, had Jan Stein berg een vrij luiden toon aangeslagen. En waarom zijt gij naar Weenen gekomen? In dien brief waarmede g(j my uwe komst aainkondigdtet, liebt gy daar niets van ge zegd. Ik weet liet zelf niet. Op zekeren mor gen heeft WHadimir mij kort en goed het be vel gegeven I'arys te verlaten en naar hier te komen.'Ik heb, altijd ingevolge zijne onder richtingen, een huisje gebuurd in Leopoldstad en dat g(j kent. daar gij er reeds meermalen geweest zyt. En zije, dat ds alles wat ik ervan weet. O, sprak Jan Steinberg, ik weet niet waarom ik daaraan denk. De zaken van uwen meester zyn de niynen nioit. Het bloed! .-tteeg Sophie Mosser naar liet hoofd en liet was met van gramschap be vende lippen, daitj zy verklaarde Mijn meester. Gy weet wel dat ik geen ander meester heb <lan u. Op een woord van u. een enkel woord, zou ik onmiddelftk en voor altftd bet huis van Wlndimir Pa- kmldne verlaten. Doe dat. niet. Wacht er 11 wel voor. Nooit mag men de hen met de gouden eieren d'ooden. Ha, wist gij boe weinig ik er om geef. Goed, 'tis mogelyk. Wy kunnen zyne kas echter noodig hebbenen zoolang gy by dien rijkaard zyt. staat zyne kas voor («is open, 't zy hy wil of niet. Sophie Mosser bad op haar gemak gege- iten, terwijl zy met Jan Steinberg over on verschillige zaken «ivrak. Daarna had Jan Steinberg verscheidene dagbladen in ban don genomen en ze inderhaast, doorloopen. I)e avond was nu reeds gevorderd'; liet drankhuis was vol verbruikers en Jan, zyn verteer en dat zyner gezellin betaald heb bend, stond op om te vertrekken. Toen zy een eindje geloopen hadden, zei .Tan SteLnl>erg opeens: Ik ben er zeker van. wy worden ach tervolgd. Dan. na eene poos: Verhaast den stap niet en wend liet hoofd' niet om. 't Is Martin, hij bevond zich in bet bokje naast het onze. IOn ik? vroeg Sophie. Gy zult my verlaten Dij den hoek van Grabaa en een omweg maken, iom u te richten naar, ge weet waar...... En daar is liet geval voorzien. Gy weet. wat gij te doen hebt, niet waar? Ja. gy hebt liet mij gezegd, liet geval is voorzien. Nader my reu... Goed, haast u nie|t... Geef mij den arm... goed. 'bet pak nu... Eu het klein pak kardoezen gleed in de hand van Jan Steinberg. Deze had de waarheid gezegd; op onge veer 150 Meter achter hem, volgde de Ita liaan. langs de buizen sluipend: hy liad1 z(jn stap geregeld naar die van den man dien hy bespieden wilde. Zij riehtten zieli naar de naburige Ste- plunuplaats. Ga, zegde Jan Steinlierg opeens tot zyne gezellin. Deze laatste verliet hem, ging met snel len Stap vooruit, en, eens buiten liet zicht, liep zy uit at linre krachten voort in de duisternis. Met zyn zelfden regel matigen stap ver volgde .Ton Steinberg zyn weg. Ily hoorde duideiyk den Italiaan nade ren. die zyn Stap verhaast bad. In weinige oogenbMkken was deze mer kel yk dichterby Kekomen. Hij bexpoedde zich hoe langer hoe meer en toen, op ongeveer twin,tig meters van liet. huis, bewoond' door graaf de Thai, Jam Steinberg zieli; opeens omkeerd»^ stonden de beide mannen een paar seconden tegen over elkaar. Geen woord werd gesproken, geen kreet ges-laakt. De Italiaan stormde met gebogen hoofd op Jaai Steinberg aan. Maar op dat oogenblik gebeurde er iets onvoorziens, diut schielijk de kans ten gun ste vam Jan Ktewd>erg deed keeren, die wel licht tegen zyn aanvaller niet bestand was, in een gevecht van man, tegen man. Een vrouwen-pelsmantel, zwaar en dik. werd tegen liet hoofd geworpen van den Italiaan, waardoor geheel zyn lichaam om huld werd' en al zyne bewegingen verlamd werden. Alles was berekend en door Jan Steinlierg en zyne medeplichtige afgesproken. Al loopend1 met de handen op de heupen en de lippen toegenej>en, had Sophie Mosser een geheelen omweg gemaakt en op bet ogenbLik d'at. Jan Steinberg zieli omkeerde en vastberaden zijn vyamd afwachtte om hem het hoofd te bieden, was zy in alle stil te toegesprongen en had den Italiaan van achter aangerand. Houd. zyne armen vast. riep Jan. Met een vluggen, onderzoekenden blik verzekerde Steinberg zich, dat de Steplian- plaats verlaten was. Dan, terwyi Sophie Mosser linren vftand een l«l«ren riem rond' het lichaam toeryg- de. greep Steinberg met beide handen den ongelukkige l>y de keel. Dwars door den pelsmantel, Voelde de 1 arme Italiaan de vingeren van zy nen moor- I dienaar in zyne keel dringen, terwyi alle geroep en kregen of jammerklachten ver- 1 doofdi werden. Op korten afstand vandaar is liet sierlijke huis door graaf de Thai en zijne dochter bewoond, en daar vermoedde niemand liet. scbrikkeiyke drama, dat om zoo te zeggen voor htiane deur plaats had. De paarden waren naar hunne stallen terug geleid en ('nthnrinn was haastig naar boven geloopen om zieli te verkleeden. /ij wilde zich zeer schoon maken. want. mej. de Thai verlangde aan de BoisdéaaUt te behagen. Beminde zy den jongen ingenieur. Ja. voorzeker, veel meer dan zy het aan zich zelve wilde bekennen. Op het oogenblik dat ('atharina de deur barer slaapkamer opende, kwam eene meld arengeloopeu. Mejuffr. de Thai bleef verwonderd staan en vroeg Wat is er? Mejuffrouw, antwoordde de meid. er is een jongeling om 11 te spreken, die my nanspirak ifoen ik een boodschap ging doen. Ily heeft my gezegd Beminnelijk kind, gy moet my ten al len pry ze liet. mliddel bezorgen om 'n oogen blik melt uwe niet minder beminnelyke meesteres te spreken. Ik heb de eer gehad. mej. de Thai een uaamlooze brief te schrijven, haar zeggende haar den schryver ervan te zullen doen ken nen. wannéér het gepaste oogenblik daar toe zou gekomen zyn. I)at oogenblik is ge komen. Verschaf my liet middel om uwe jonge meesteres ite spreken, ik heb haar zeer belangryke dingen mede te deelen. ('atharina aarzelde een oogenblik, doch hare nieuwsgierigheid nam de bovenhand. Met een vloed van woorden, hernam de meid aaiustondB; Hij heeft het voorkomen van een halve zinnelooze, maar hy is voorzeker niet boos aardig. hoe Icelyk hij ook is. Nu. daar hy my verzekerde dat hy mej. zaken van het hoogste belang te melden heeft, heb ik hem laten binnenkomen. Niemand heeft hem ge zien. In de kleine spreekkamer wnoht. hy. ('atharina aarzelde nog. I)a|t. ziende, hernam de schalksclie Marie aanstonds: O. als inftue meesteres de komst van dien man hinderlijk vindt, zal ik liem spoe dig afschepen en als hy liet nog wagen durft zich mot zijn loeiyk gelaat in het huls aan te bieden, dan zal hy met my te doen hebben. (Wordt vervolgd

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 7