De Voorzitter zegt, dat dit niet zoo is en alles juist van die zijde komt, wat hoofdzakelijk een gevolg zal zijn omdat de riool daar te diep gelegd is. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel van Burg en Weth. aan genomen. Voorstel tot bepaling van het tijd stip waarop in het vervolg de kermis zal worden gehouden. Door Burg. en Weth. wordt voor gesteld de kermis weer te houden als voorheen, aanvangende den tweeden Zondag in Juli, omdat de ervaring opgedaan in 1924, toen ze werd ge houden de laatste week van Juli, heeft aangetoond, dat het verzetten nadeelig heeft gewerkt op het gehalte der ver makelijkheden, als op het bezoek, terwijl het doel dat mei het verzetten werd beoogd, n.l. om de kermis te doen samenvallen met de school- vacantie en de ingezetenen in staat te stellen de gewenschte ontspanning el- ders te zoeken, zonder daarin te wor den verhinderd door de leerverplich tingen der kinderen niet is bereikt. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel aangenomen. 5. Voorstel tot aankoop van de electrische onderstations van de P.N.E.M. Voorzitter. In verband met onder handelingen die hieromtrent met de P.N.E.M nog worden gevoerd en met een gesprek dat ik met Mr. P. Loeff in den Bosch heb gehad, stel ik voor dit punt aan te houden. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. 6. Benoeming van een lid in de schat- tings-commissie, vacature üroenen. Wordt benoemd de heer M. van Driel. 7. Vaststelling der Gemeente-reke ning en de rekeningen der bedrijven voor Gas, Electriciteit en Waterleiding en van het Woningbedrijf over het dienstjaar 1924. 8. Vaststelling der rekeningen van diverse instellingen van weldadigheid over 1924. Roggeveen. Naar aanleiding van het antwoord op het verslag der commissie belast met het nazien der Gemeente en andere rekeningen over 1924, heeft de Commissie vergaderd en brengt hierover haar nader rapport uit. Beginnende met de memorie van antwoord van het college van Burg. en Weth wordt gevraagd of het voor nemen bestaat de als oninbare voor gedragen posten ook nader te bezien. Uit het antwoord blijkt dit niet, doch dit is wel de bedoeling der commissie. Wat betreft de bijwoning voor het Congres der vereeniging voor ambte naren der gemeente finantiën door ambtenaren der gemeente, doet het vreemd aan, dat waar de belang stelling der gemeente-ambtenaren zoo gering is, dat niemand lid is der ver eeniging, thans voor genoemd congres zooveel ambitie bestond, dat twee ambtenaren daarheen zijn geweest. Van het daar verhandelde is natuur lijk verslag uitgebracht en had ook in dit geval dat verslag kunnen worden geraadpleegd en daarmee volstaan. Het antwoord gegeven op de vragen gesteld naar aanleiding van de bijlagen 1119, 1129 en 1150 kan de Commissie niet bevredigen. Wij stellen voor alle perceelen welke thans staan buiten het woningbedrijf daaronder te brengen. Waar het woningbedrijf bestaat is het niet rationeel dat dit bedrijf slechts met een gedeelte belast is. De met Burg. en Weth. gesloten huurcontracten kunnen dan worden te niet gedaan en met de huurders door het bedrijf nieuwe contracten gesloten worden op dezelfde voor waarden. Hierdoor vervalt tevens het bezwaar dat huurders van gemeente woningen via het woningbedrijf wel en via den raad geen lid van den gemeenteraad kunnen zijn. Wat betreft het medegedeelde in het slot van de memorie van antwoord over de uiteenzetting van den direc teur der licht- en waterleidingbedrijven, vragen wij ons af of Burg. en Weth. met die uiteenzetting ook op de andere posten behalve de gietcokes-rantsoe- neering accoord gaan. Wij hadden gaarne van Burg. en Weth. preadviezen op de antwoorden gezien. De directeur der bedrijven zegt dat de aankoop der gietcokes heeft plaats gehad in overleg met de bedrijfs- commissie. Dit is- niet juist en in de notulen der vergadering welke daarop betrekking hebben, is daarvan niets te vinden. Op 7 Maart 1924 werd vergaderd, de aankoop geschiedde 10 Maart 1924 en uit het antwoord leiden wij af, dat alleen met Burg. en Weth. overleg gepleegd is. Wij vragen ons af, wat Burg. en Weth. aanleiding kan hebbenr gegeven in deze de be- drijfscommissie niet te hooren waar kolenaankoop wel regelmatig door haar wordt behandeld. Uwe regeling, vervat in het antwoord betreffende het op kosten voor het bedrijf bijwonen van vergaderingen bevreemde de Commissie ten zeerste. Het antwoord op vraag 4 is abso luut verkeerd en kan bij ons in het geheel geen instemming vinden. Aan- genomen al, dat in een vergadering der bedrijfscommissie gezegd was, dat deze tentoonstelling zich zelf moest bedruipen, dan nog gaat het niet aan dat de directeur deze tentoonstelling als een zaakje voor hem zelf be schouwd. De tentoonstelling ging uit van het bedrijf en had misschien aan de betrekkelijke Commissie verant woording moeten plaats hebben. Uit de notulen der bedrijfscommissie van 24 April 1924 blijkt dat besloten is de kosten van zaalhuur en muziek voor rekening van het gasbedrijf te nemen en dat ter bestrijding der kosten aan de tentoonstelling ver bonden een verloting zou worden ge houden waaruit n.l. allerminst volgt de juistheid der z.g. uitdrukkelijke bepaling voor het zichzelf bedruipen der tentoonstelling. Dat de directeur zijn verantwoor ding verkeerd opzet blijkt wel hieruit dat hij daarin opneemt de kosten van zaalhuur en muziek, welke juist ten laste van het bedrijf moesten komen, ten laste van het bedrijf brengt kosten voor de tentoonstelling. Door ons zijn die kosten welke ten laste van het bedrijf zijn gebruikt nog heden zoo goed mogelijk nagegaan en daarbij is gebleken dat ten laste van het gasbedrijf is gebracïtf en be- hoorende tot de tentoonstelling Advertentiekosten f204.10 Straatreclame f 27.60 fa. Wed. G. v. Huiten f 59.— Rijloon Pot f 7.— Totaal f 297.70 Met een zoo globale en onjuiste berekening konden wij geen genoegen nemen en dringen er daarom nogmaals op aan een volledige rekening en verantwoording te doen opmaken en overleggen met de bescheiden. Uw college gaat accoord met de uiteenzetting door den directeur ge geven over de rantsoeneering, maar onze commissie is werkelijk belang stellend te vernemen of Uw college er ook mede accoord gaat dat terwijl van 1 Oct. 1924 t/m Augs. 1925 voor verbruikt aan gas 1520 M3 en aan electriciteit 700 K W. dus reeds meer dan het rantsoen, van 1200 M3 400 K W., dat meerdere niet is ver antwoord, Tot zoover de licht en waterleiding bedrijven. Bij het Armbestuur van Waalwijk merkten wij een fout doordat onder de uitgaven regelmatig worden opge nomen de nadeelige saldi van vorige jaren. Met de uiteenzetting van dit besluit gaan wij accoord De heer Gragtmans zegt dat wat betreft het koopen van gietcokes, dit zeer vlug moest gebeuren en het daarom alleen maar In de wethouders vergadering is gebracht. Later is daarvan in de commissie-vergade- ring wel mededeeling gedaart. Er kunnen oogenblikken zijn waarop oogenblikkelijk moet worden gehan deld en niet gewacht kan worden, dat een vergadering wordt gehouden. De heer Roggeveen moet opmerken dat het nazien der rekeningen en het maken van opmerkingen op zichzelf al een onaangenaam werk is, doch dat het nog veel onaangenamer is op de gestelde vragen te moeten terug komen, omdat zij niet afdoende zijn beantwoord. De Voorzitter stelt voor op de ver schillende punten schriftelijk te ant woorden. Wat betreft het bijwonen van het congres kan hij mededeelen, dat de ambtenaren geen lid kunnen zijn van die vereeniging, maar wel de gemeenten. Wat aangaat de opmerking van de commissie om eenige woningen van de gemeente bij het woningbedrijf onder te brengen, moet hij opmerken dat zulks niet wenschelijk is en al komt het veel voor, 't feitelijk in strijd is met de wet. Wat betreft de Gastentoonstelling kan hij thans alleen mededeelen dat het. zooals de zaken waren geregeld, niet in het nadeel van de gemeente was. De heer Roggeveen zegt dat het bij hem heden niet gaat over het bedrag maar over de manier waarop en die kan z.i. niet door den beugel. Dat de Commissie er op meende te moeten wijzen dat het vreemd aandoet dal geen enkel ambtenaar lid is van aie vereeniging, komt omdat in.- het preadvies zelf aldus werd gesproken. Voorzitter. Wij zullen verder op de gemaakte aanmerkingen schriftelijk antwoorden. 9. Aanbieding der gemeente-begroo ting en der bedrijfsbegrootingen 1926. Worden benoemd de heeren Rogge veen, Eibers en Timmermans. Timmermans. U houdt nogal van snel afwerken, mijnheer de Voorzitter, daarom deel ik nu al vast mede, dat ik mijne benoeming niet kan aannemen. Voorzitter. Het is zeer juist dat ik de zaken gaarne zeer snel wil afwer ken en daarom zou het mij spijten als U die in dit opzicht al zooveel en zulk een goed werk hebt verricht, Uwe benoeming niet aannam. Klijberg. Er bestaat hier een loflijke gewoonte dat wie wordt benoemd, deze benoeming zich laat welgevallen. Gaat men daar nu inbreuk op maken, dan zou zulks onprettige gevallen kunnen hebben. Ik geef den heer Tim mermans dan ook in ernstige over weging in het belang van de gemeente zijne benoeming aan te nemen. Timmermans. Juist omdat het een belangrijke zaak betreft, kan ik mijne benoeming niet aannemen. Ik mis den tijd om de daaraan verbonden werkzaamheden naar behooren te ver vullen. Daarna wordt de heer Smolders benoemd. 10. Vaststelling van het kohier der Straatbelasting 1925. Wordt aldus vastgesteld. De Voorzitter dankt de Commissie belast met het nazien der rekeningen voor de accurate en nauwgezette wijze waarop ze dit heeft gedaan. Bij de rondvraag informeert de heer Smolders of het bericht dat eenige dagen geleden in het plaatselijk blad stond, nl. dat de gasprijzen worden verhoogd, juist is. Vroeger jaren be stond de gewoonte dat de raad eerst werd ingelicht en daarover eerst eens werd gesproken en werd het publiek ook officieel ingelicht. voor vloeren en meubelen. Al6 motief voor deze verhooging werd opgegeven .dat de cokesprijzen omlaag zijn gegaan, doch ook daarvan is niets bekend gemaakt. Achten Burg. en Weth. het niet gewenscht dat de raad en het publiek van te voren van dergelijke besluiten in kennis worden gesteld. De heer Gragtmans merkt op dat de prijzen door Burg. en Weth. in overleg met de gascommissie worden vastgesteld. De prijzen van de cokes zijn a! een paar maanden geleden verlaagd. De heer Smolders zegt dat door deze beantwoording nog niet op zijn vraag is geantwoord Nu hoort het publiek eerst over twee maanden dat de prijs van de cokes aanmerke lijk is verlaagd. Nu gaan ze met wa gon- of scheepsladingen flaar buiten en als dan straks alles weer is weg gehaald kunnen de menschen hier weer meer betalen. Laat de inwoners op de eerste plaats van de goedkoope prijzen profiteeren. Vroegere jaren, spr. her innert zich dat nog heel goed uit zijn schooljaren, was voor aan de fabriek een bord gehangen waarop de prijzen van de cokes stonden vermeld. Gragtmans. Nu is het weer bekend gemaakt. Voorzitter. Van de gas, dat is ge daan in de vorm van een bericht om dat het dan niets kost. Of zulks ook met de cokes is gedaan weet ik niet. Klijberg. Ik meende dat dit ook be kend is gemaakt dat de cokesprijzen tijdelijk zijn verlaagd. Smolders. Een vorige keer is dit geweest, maar toen is toch weer be kend gemaakt dat het oude tarief weer zou komen. Gragtmans. Eerst is de prijs bij klein kwamtum gebracht op 70 cent en bij groot op 50 cent. Later is gezegd voor iedereen de prijs op 50 cent te stellen omdat dan ook de kleine man er van kan profiteeren. Smolders. Daar weet men hier toch niets van. De Voorzitter merkt op dat order is gegeven om de leden van den raad daarvan in kennis tc stellen, doch dat zulks dóór een misverstand is achter wege gebleven, Daarna gaat de raad over in geheim Comité. Sociale aangelegenheden. We2ke belangen moeten er behartigd worden in een Middenstandsorganisatie en wie behooren van een Mid denstandsorganisatie lid te zijn. Iedereen heeft persoonlijke belangen waar hij zelf alleen voor slaat en waar ook hij alleen voor zorgen moet, Deze zijn dikwijls strijdig met de persoon lijke belangen van een ander, vandaar de concurrentie. Behalve deze persoonlijke belangen heeft iedereen nog andere, die hij met andere menschen van een zelfde groep gemeen heeft, de groeps- of standsbelangen. De persoonlijke belangen moeten thuis in eigen zaak behartigd worden maar voor de gemeenschappelijke moet men met hen, die dezelfde belangen hebben, gezamelijk zorgen en daartoe zich vereenigen, en dit zijn dan de belangen, die de organisatie moet behartigen. In een Middenstandsorga nisatie moet derhalve gestreefd worden naar voorziening in de gemeenschap pelijke behoeften en nooden van den Middenstand, en dit moet men er ook alleen zoeken, als men zich aansluit. Daarom mag ook dit alleen worden voorgehouden, als men leden voor de organisatie tracht te werven.. Nooit mag derhalve aan iemand, dien men als lid wil aanwerven, worden, voor gespiegeld, dat zijn persoonlijke belan gen daar rechtstreeks mee gediend zijn, want dat is in den regel niet waar, eenvoudig, omdat het niet kan, wijl de persoonlijke belangen van vele leden eener Middenstandsorganisatie elkaar tegenstrijdig zijn. Tracht men op deze wijze leden te werven, dan moet het op teleurstelling uitloopen, men vindt dan in zijn vereeniging niet, wat men verkeerdelijk gezocht had en was toe gezegd, en men gaat heen. Wil een vereeniging tot bloei komen, dan is het eerste vereischte, dat men nooit aan de leden iets voorspiegelt of be looft, wat men niet geven kan. Men doet het wel eens, en gewoonlijk hee lemaal te goeder trouw, maar het ge volg is, dat men in het begin een grooten toeloop van leden krijgt, die men in den kortst mogelijken tijd weer kwijt is. Hieruit mag men evenwel niet be sluiten, dat een getalsterkte van een vereeniging van minder belang is. Integendeel, alle mogelijke goede mid delen moeten worden gebruikt, om het getal zoo hoog mogelijk op te voeren. Als er gemeenschappelijk ge werkt moet worden, spreekt het van zelf, dat hoe grooter het getal leden is, des te grooter ook de kracht is, die van de vereeniging uitgaat. Bovendien komen er veel aangelegenheden voor die alleen door aller medewerking kunnen geregeld worden Derhalve, hoe grooter het aantal leden is des te beter kan men zijn doel bereiken. Zoo komen wij vanzelf aan onze 2de vraagwie behooren lid te zijn van een Middenstandsorganisatie Bij de beantwoording van deze vraag moeten wij niet den mensch afzonder lijk, gescheiden van zijn bedrijf nemen maar juist in verband met zijn econ. werk. De kwestie is hier:hoe werkt iemand mee aan de voortbrenging en verdeeling der stoffelijke goederen, die voor de maatschappij noodzakelijk zijn, en dat bepaalt welke plaats iemand in het soc. econ. leven inneemt. Iemand kan heel goed voor zijn persoon tot den eersten stand gerekend worden, en tegelijkertijd wat het soc. econ. leven betreft, bij den Middenstand.thuis hooren, b.v. als hij een Middenstands- bedrijf exploiteert. Het is dus niet zijn persoon, maar zijn werkkring, die de beslissing geeft. Wie nu hooren, zoo beschouwd, in een Middenstandsorganisatie thuis? Uit het voorafgaande is gebleken, dat elke soc. econ. vereeniging de gelijksoortige gemeenschappelijke be langen van haar individueele leden moet behartigen. Wij moeten dus op de eerste plaats menschen hebben met gelijksoortige belangen en vervolgens uit het Middenstandsbedrijf. Al degenen, die op gelijksoortige wijze meewerken aan de productie en de verdeeling der stoffelijke goederen hebben gelijksoortige belangen. De producenten en distribuanten worden verdeeld in.Groot- en Kleinbedrijf, naar gelang de wijze, waarop zij producee- ren en distribueeren. Zoo krijgen wij naast het Grootbedrijf met haar massa fabricatie het Klein- of Middenstands- bedrijf, en naast den Groot—handel, die in het groot inkoopt en distribueert aan de Kleinhandelaren, de Kleinhan del, die in het klein aan het publiek verkoopt. Hieruit ziet Ge, dat de taak van het Groot—en Kleinbedrijf wezen lijk verschillen, omdat zij op heel ver schillende wijzen aan de productie en verdeeling der goederen meewerken. Bijgevolg moet ook ieder zijn eigen moeilijkheden hebben. Ook volgt hier uit dat niet de omvang van het bedrijf haar karakter bepaalt, men kan een groote of kleine Middenstandszaak hebben naar gelang toeloop en opzet. Wel zullen de kleinere Middenstands- bedrijven van de grootere meer de concurrentie voelen, maar daarom hou den de laatste niet op Middenstands- bedrijf te zijn. Uit het bovenstaande zal U, hoop ik, duidelijk zijn geworden, welke be langen een Middenstandsorganisatie moet behartigen en wie er lid van be hooren te zijn. Vergeet echter dit niet: hoe grooter het aantal leden is, des te beter kan de vereeniging haar doel bereiken. M. DRUNEN Op 25 October a.s. geeft Harrnool: »De Volharding* haar eerste wJnteruttvoericg met medewerking van onze tooneelverecnlgiag. Beldea zullen met een schitterend programma uitkomen, dus kuDnea we weer op cea gcnotvollen avond rekenen. Op 1 dezer had de aanbesteding plaats de? uitbreiding de? schoenfabriek van de firma Gebrs. van Gorcuro en vaa der Lee. Het metselwerk werd aangenomen door de Fa. Verhoeven, ter wijl de firma Veltmaa het timmerwerk is opgedragen. Naar wij vernemen heeft de directie der Holi. Buurtspoorw. het voornemen geregelde autobus-diensten te organl- seeren, als uitbreiding van de beslaande dienstregeling. WASPIK. Op Zondag 11 Oct. zal do R.K. leesbibliotheek weer worden geopend. Tal van nieuwe lezers hebben zich reeds oacgemeld. Verscheidene eieuv/e boeken zijn aangeschaft, zoodat lede? wel wat van zija gading zal kunnen vinden. Onze hooggeachte dorpsgenoot, de ZeerEerw. Pater Pkllibertus, in de wereld de Heer A. Klazen, vierde Zaterdag J.I. onder vele blijken van belangstelling zijn zilveren kloosterfeest. Pater Phllibertus Is de oudste van vier broers, die allea tot de orde der Ca- pucijnen behcoren. Moge een goudea kloosterfeest voor hem zijn weggelegd. Op Zondag 11 Oct. zal de R.K. werkliedenvereeDlging eeae algemeene ledenvergadering houden in het Liefde huls, des avonds om 6 uur. Door hst bestuur van het Wit- Gele K«uis is besloten een Consultatie bureau te stichten, voo'loopig tea huize van Dr. Wijffels. RAAMSDONK. De R.K Leesbiblio theek wordt a. s. Zondag weer geopend. Voor het volgend seizoen zijn nog 42 nieuwe boeken aangeschaft. De boekerij bevat nu ongeveer 400 nummers en voor ieder wat. Zoo men dus wil, heeft men voor de komende winteravonden mooie en degelijke lectuur ten over vloede. Een dochtertje van K. viel bij het touwtje springen zoodanig, dat haar heup was ontwricht. Het meisje werd onmiddelijk naar 't gasthuis vervoerd. A.s. vrijdag, 's avonds om 7 uur zal in café P. Heere een vergadering worden gehouden ter bespreking van de plannen tot oprichting van een bond van kippenhouders. Tegen de B werd proces verbaal opgemaakt voor het loopen langs de spoorlijn, waartoe de toegang verboden was. De gewapend beton muur langs het nieuw aangelegde stationsemplace ment is klaar. De los-en laadplaats biedt nu een flinke ruimte. De plannen die men aanvankelijk had om daar een weegbrug te leggen, zullen naar we hooren, wel niet ver wezenlijkt worden. RAAMSDONKSVEER. In de maand September passeerden de rolbrug 2106 vaartuigen met een totaal-inhoud van 228.196 ton. Door bemiddeling van Mrj. A. J. v. Dongen werd voor de Bijbalveree- niging 47 gulden gecollecteerd. Aan da Bijbelverspreiding in N.-Brabaat en Limburg werd f 54.— gecontribueerd. Eön kind van v. K. kwam al spelenderwijze te vallen, waardoor het een haup-ontwrichtfog opliep. Dazen winter komt d.hr. Penning, schrijver van de zoo bekende »Afrl- kaansche boekeu* een lezing houden in het gebouw voor Protestants Chr. belangen. GEERTRUIDENBERG. Zaterdag 17 Oct. zal de sociëteit „de Gezelligheid", haar eerste gezellige winterconcert geven in hotel C. Stal. Aan deze uit voering zullen medewerken, de be kende beide Rotterdamsche „Colum bia Zangers", Kees Klaare en Bram Flora. Na afloop zal er bal gehouden worden. Als leeraar aan de openbare teekenschool is benoemd de heer v. Rijckevorsel uit Vrachelen. De R. K. Dansclub „O. O." hield Donderdag 11. haar eerste cursus avond in hotel Santbergen. De veree niging telt heden 36 leden en belooft veel succes te hebben. Naar we vernemen zal aan hotel Central een nieuwe zaal gebouwd worden, welke gebruikt zal worden, als balzaal, bioscope enz. Zaterdagavond hield de Vrijwil lige Landstorm alhier een vergadering in hotel Santbergen. Door kapitein v. d. Meer werden de prijzen uitgereikt, verdiend op de 1.1. gehouden schiet wedstrijden. DRONGELEN. Bij de uejaarsinspec- tio voor het Ned. Rundveestamboek werden van dsn heer C. M, Donken, alhier, 4 koeien ca van Gcbr9. Oerle- mans van der Sekses een koe en eea stier voor Inschrijving goedgekeurd. BAB 1 LONIëNBROEK. (Vervolg). Vervolgens worden de ingelanden van den polder Biesheuvel in de gele genheid gesteld, zich. uit te spreken. De Voorzitter wil vooraf constatee- ren dat deze polder niet buiten liet op te richten waterschap kan' blijven. De lieer Van Everdingen is de mee ning toegedaan dat het op te richten waterschap van belang is voor deze streek. De toestand is hier slecht, zoo wel wat betreft de waterlossing, als de toevoer. Slechter kan het niet. Uit de gehouden stemming bleek dat de meeste ingelanden voor oprichting van het waterschap zijn. In den namiddag kwamen de inge landen van den polder Eethen aan de beurt. De heer G. Branderhorst, voorzitter van den polder Eethen wil allereerst opmerken, dat de waterstaatstoestand in deze streek niet in orde is; vroeger kon elke polder die op 't Oude Maasje loosde, 2 keer per dag uitloozen tot gemiddeld 75 N. A. P. Noordwesten wind uitgezonderd en na de opening- der Bergsche Maas is de gemiddelde hoogte op het afwateringskanaal nabij het Drongelsche Veer 8 uur v.m. ge middeld 241/». Bij vergelijk met vroe ger was er op het Oude Maasje gedu rende een uur per dag een stand van 75 tot 67°. gedurende 1 uur per dag een stand van 676 tot 60.. gedurende 1 uur per dag een stand van 60 tot 525. ^gedurende 1 uur per dag een stand van 52® tot 45. gedurende 1 uur per dag een stand van 45 tot 375. gedurende 1 uur per dag een stand t van 37® tot 30. j gedurende 1 uur per dag een stand van 30 tot 225. Dus 7 uur per dag een lagere stand dan nu. Thans is in regentijden het Noord.afw.kau. meestal hooger, in droge tijden lager. Hierdoor kunnen de lage polders onvoldoende loozen), de liooge onvoldoende vaia verscli water worden voorzien. Bovendien kan niet worden gevloeid als een der polders waterbezwaar heeft omdat het N.A.K. van 17( WRJJFWAS De heerlyke zuivere ter-: pentynwas van de Erdal fabriek te Amsterdam brengt Zcnneglans en Dennengeur

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 2