Gevraagd i SDNSTDRDSWERH- speciaal toe oP Indien het wetsontwerp wordt aan genomen, zullen 7366 steden op een totaal van 9148 hun autonomie ver liezen, daar zij voortaan door een ambtenaar, dien de regeering benoemt, bestuurd zullen worden. Het plan Is het herstel van een in stituut uit de middeleeuwen en erop berekend, de macht van het fascisme ontzaglijk te versterken. De eerste zitting van de confe rentie van Locarno heeft een gunstig verloop gehad. Verscheiden artikelen van het te Londen ontworpen Rijnland pact zijn reeds aangenomen. Reeds over een negental artikelen is overeenstemming bereikt. Duitsch- land schijnt over de Oostgrenzen niet gaarne volledig toe te geven, maar wil dit door den Volkenbond laten uit maken. Ook de doortocht van vreemde legers over hun grondgebied willen zij niet aanvaarden. De besprekingen worden in den geest van verzoening en gelijkgerechtigdheid gehouden. Generaal Lyautey heeft na een jarenlangen en schitterenden staat van diens/ ontslag genomen als resident- generaal van Marokko en wordt opge volgd door den Franschen minister van justitie Steeg. De toestand in Marokko wordt steeds gunstiger voor de Franschen en Span jaarden. De Finsche vloot is tijdens een oefening in Botnische Golf door een zwaren storm overvallen, waarbij twee torpedobooten strandden en sterk be schadigd werden. Een andere torpedoboot met een equipage van 47 man en een onder- zeeer moeten vergaan zijn. Wolff seint nader uit Helsing- fors De Finsche kanonneerbooten „Hae neennas" en Klashorn" en twee tor pedobooten werden in den nacht op weg naar Wasa in de Botnische Golf door een orkaanachtigen storm over vallen. Volgens de tot nu toe ontvangen berichten is de torpedoboot „S 2" gezonken. De commandant, een officier, de scheepsdokter en 50 man equipage zijn verdronken. Wolf seint ons uit Chemnitz d.d. gisteren Toen hedenavond om halfzeven de personentrein van Meinersdorff op het hoofdstation alhier aankwam, viel er, tengevolge van verkeerden wisselstand een personenwagen om. Drie reizigers werden gedood, 12 licht gewond. Wolf seint ons uit Tilsit: In de celstoffabriek Ragnit ontplofte de ketel van een kleine werklocomotief Deelen der locomotief sloegen door den muur van een gebouw, waardoor 5 man gedood en 11, deels zwaar gewond werden. Wolf seint ons nog uit Tilsit d d. gisteren Het aantal dooden tengevolge van de ernstige ontploffing in de Ragniter celstoffabriek is tot zes gestegen. De slachtoffers zijn ten deele vreeselijk verminkt. Drie arbeiders werden zwaar, 16 licht gewond. Een chef van de Noord Spaansche spoorwegmaatschappij is wegens 1185 vervalschingen en verduisteringen tot 10665 jaar gevangenisstraf veroordeeld zijnde negen jaar voor elke vervalsching en twee jaar voor elke verduistering. Men hoopt den man met een speciaal procédé in het leven te houden, opdat <hij de gerechtigheid niet ontsnappe. Uit Bordeaux wordt gemeld dat een auto van een geneesheer bij een spoorwegovergang tegen een juist passeerenden sneltrein is gereden. De dokter wist zich op het laatste oogen- blik nog te bergen, doch een vrouw, die ooggetuige van het geval was, bleef van schrik dood. brengen, kan waarschijnlijk reeds heel i dezen spannenden 2e klas wedstrijd. BINNENLAND. Naar de «Tel verneemt, is de volgende maand reeds de indiening te wachten van een wetsontwerp tot stichting van het aangekondigde We genfonds. Daaruit zullen niet alleen voor een groot deel de kosten bestreden worden voor den aanleg en verbetering van de verkeerswegen, doch ook voor de verbetering van de rivierovergangen, die voor een goed wegennet een on misbaar element vormen. Evenwel ligt het in de bedoeling om ook op de Waterstaatsbegrooting gelden te blijven uittrekken voor ver betering en onderhoud van wegen, zoodat niet alle kosten daaraan ver bonden uit het wegenfonds zullen worden bestreden. De middelen voor het wegenfonds zullen, naar men weet, voor een deel gevonden worden uit een, op alle soorten van motorvoertuigen te heffen belasting, alsmede uit de opbrengst van de rijwielbelasting, welke geleide lijk ten bate van het wegenfonds zal worden gebracht. De wijze, waarop de bovenbedoelde belasting op motorvoertuigen zal wor den ingericht en geregeld, is nog niet bekend. Een commissie, onder voor zitterschap van het oud-Tweede Kamer- lid mr. Fokker, onderzoekt de wijze, waarop een dergelijke belasting ware te heffen. Wanneer deze commissie haar rap port zal hebben uitgebracht, het geen naar wij vernemen deze maand kan worden verwacht zullen de voorstellen aan de Staten-Generaal ten aanzien van de belasting op motor voertuigen te doen, door de regeering kunnen worden overwogen en vast gesteld. De instelling van de commissie, aie op korten termijn advies over het omroepvraagstuk zou hebben uit te spoedig verwacht worden. Niet alleen zijn de personen, die de minister van van Waterstaat ervoor op het oog heeft, reeds uitgenoodigd, maar van hen allen op één na is ook reeds antwoord ontvangen. Het is de be doeling van den minister de commissie zoodra hij de personen ervoor bijeen heeft, te benoemen, te installeeren en aan het werk te zetten, zoodat het rapport van haar werkzaamheden bin nen den kortst mogelijken tijd kan verschijnen Voor het behandelen van technische vraagstukken zal aan de commissie een klein comité van des kundigen worden toegevoegd. Naar Vas Dias verneemt heeft de regeering aan de commissie voor Ge organiseerd Overleg voor ambtenaars zaken doen weten, dat zij niet kan overgaan tot de uitbetaling van een week extra salaris aan de Rijksambte naren, omdat zij de voorkeur geeft aan een spoedige herziening der salaris regeling 1925. Daarvoor is een bedrag van ongeveer f 3.000.000 beschikbaar De ambtenaren van de posterijen en telegrafie en zij, wier salaris de 6000 gulden te boven gaat, zijn daaronder niet begrepen. De N. R. Ct. weet te melden.dat bij geen enkel onderhoud, dat mr. Zimmerman te Weenen met een jour nalist of een correspondent van een persbureau gehad heeft, over de moge lijkheid eener benoeming tot gouver neur-generaal van Nederlandsch Indië gesproken is. Men seint uit Detroit aan het Haagsche Aneta kantoor De heer Fokker is met zijn toestel met drie motoren te Detroit als eerste In den Ford Reliability Tour aange komen na drieduizend vierhonderd kilometers te hebben afgelegd. Bi aankomst gedurende een hevige donder bui viel een camera uit het bagagerek Door den hevigen klap kreeg de heer Fokker een lichte kneuzing aan he hoofd, overigens had hij geen letsel De geheele tocht was een volmaakt succes voor de Fokker tienpersoons machine met drie motoren. De vereeniging tot beoefening der krijgswetenschap bestond gisteren 60 jaar. Verschenen is het verslag inzake de regeling der opleiding enz. tot ver lofsofficier en onderofficier bij alle wapens. Kapitein Moerman van den zee sleepdienst Wijs Muller Co., die de grootste sleep ter wereld heeft vol bracht n.l. van 13000 mijlen, is te Rotterdam gehuldigd en benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De publieke belangstelling was meer dan bevredigend en gaf Quick de overtuiging dat zij de toekomst met gerustheid kan inzien. Als 21 October D.O.S.K.O. op bezoek komt dan zal het naar aanleiding van het succes van Zondag nog drukker Ioopen. Voor Zondag a.s. staat voor Quick een belangrijke wedstrijd op het pro gram nl. naar Vlissingen. Supporters welke de reis willen medemaken kunnen zich tot uiterlijk Donderdag avond opgeven bij den heer H. Simons, Parallelweg, met betaling van f4.48 reisgeld. SPORT. QUICK. Het was Zondag 1.1. voor Quick een succesvolle voetbaldag, daar van de drie gespeelde wedstrijden twee werden gewonnen en een gelijk spel werd behaald. Quick I speelde tegen Alliance 2—2 gelijk, een uitslag die men niet zoo gauw had verwacht. Quick II speelde Zaterdagmiddag tegen Berk dijk I en won met 5— 2. Zondagmiddag speelde Quick II wederom en thans tegen W.S.C. II., welke ontmoeting in een 8—0 overwinning voor Quick eindigde. Meer en meer begint men belang te stellen in de verrichtingen van Quick II, wat niet te verwonderen is als men de vele successen der laatste weken nagaat. Dit Xl-tal be schikt over een puike verdediging en een snelle voorhoede waarin goede schutters schuilen. Quick III speelde tegen Berkdijk II te Kaatsheuvel en won maar even met 8—2. Uit boven staande uitslagen blijkt ten duidelijk ste dat Quick goede reserves heeft. Aangaande Quick—Alliance het vol gende Alliance heeft de aftrap waarvan zij gebruikt maakt om maar vlug de Quick-verdediging op de proef te stellen. Deze retourneert het leder naar de overzijde, waar Vermeeren niet thuis geeft. De Quickers, luide aangemoedigd door de massa sup- ïorters, blijven aanvallen om na drie ninuten spelens de leiding te nemen. moedigt de Quickers tot meer vuur aan en ze zijn niet van de Alliance-helft te slaan. Bij een mooien aanval wordt uit een voorzet ineens ngeschoten, welk doelpunt wegens juitenspel geannuleerd wordt. Alliance begint te begrijpen dat zij op moeten sassen om een nederlaag te ontgaan, waardoor zij fanatieker beginnen te werken. Reeds spoedig hebben zij succes als v. d. Griendteen onwillige <nie krijgt waardoor hij den bal moet aten liggen en Alliance voor het intrappen heeft. Nu het gelijk is wordt Alliance gaandeweg sterker, met gevolg dat Quick ingesloten raakt. Spoedig hebben de Roosendalers dan ook succes door onhoudbaar voor de tweede maal te doelpunten. Met 2—1 voor Alliance breekt de rust aan. Als Quick na de hervatting aftrapt blijkt het Xl-tal eene wijziging te hebben ondergaan. Dit schijnt een verbetering te zijn, want aanval op aanval wordt ondernomen. Dit geeft den velen Quick aanhangers moed en luide worden de Blauw—Witten aan gemoedigd. De enkele Alliance-door- braken zijn echter niet zonder gevaar en steeds moet de Quick-verdediging handelend optreden. In deze periode maken beide Xl-tallen een doelpunt, welk echter wegens buitenspel ge annuleerd wordt. Eindelijk 10 minuten voor 't einde weet Blom zich los te werken, rent op het Alliance-doel waar hij overgeeft aan v. Bokstel, die maar voor het intrappen heeft en de stand is 22. Nog enkele weder- zijdsche aanvallen volgen en dan blaast de heer Coolen 't einde van Zaltbommei—W.S.C. Deze wedstrijd, welk© aanvankelijk hier was vastgesteld, is op verzoek der beide partijen omgezet in Zalt bommeiW S.C. en vindt na a Zondag in Zaltbommei plaats. Gezien het groote belang, welke er voor de Waalwijksche Sport Club a.s. Zondag op het spel staat, hebben een groot aantal supporters reeds te kennen gegeven de zwarthemden te vergezellen. Voor een voldoend aantal vervoer middelen zal gezorgd worden en kunnen zij, die a.s. Zondag van de partij wen- schen te zijn, zich vanaf heden tot uiterst Donderdagavond bij de heeren J. Hombergen, Markt, en Jacq. Moonen- de Ruijter, Slgarenmaga^o, opgeven. Men wordt verzocht hiermede niet tot het laatst te wachten, ten einde een vlot veiloop in deze zaak te verkrijgen. R.W.B.—Kaatsheuvel 2—3. Na een uiterst spannenden wedstrfyd heeft R.W.B op het laatste moment, na tijd, verloren. Immers, toen er nog een halve minuut gespeeld moest worden met stand 2—2, gaf de heer Horsten nog 3 minuten te spelen voor uitgetrapte ballen, terwijl er 3 ballen op het terrein waren en er nlel gewacht behoefde te worden. Doch toen deze 3 minuten voorbij waren was de stand nog gelijk en nog liet de heer Horsten doorspelen, en toen maakte Kaatsheuvel uit een doorbrask het winnende punt. Ook tijdens den wedstrijd is gebleken dat deze scheids rechter verre van neutraal is en wij aarzelen geen moment hier te ver klaren dat Kaatsheuvel met behulp van den scheidsrechter gewonnen heeft en als Kaatsheuvel op zulk een over winning prijs stelt, dan mogen zij den heer Horsten dankbaar zijn anders had Kaatsheuvel absoluut niet gewonnen. Wij hebben al meermalen van dezen functionaris ondervonden dat hij zijn macht wetens en willens misbruikt ten gunste van Kaatsheuvel, zoodat wij belanghebbenden aanraden hier reke ning mede te houden. Wij mecnen dat Kaatsheuvel ook al eens onder vonden heeft, nl. het vorige seizoen, wat het zeggen wil onder zoo'n leiding te moeten spelen. De wedstrijd zelf is het aanzien zeker waard geweest en het vrij tal rijke publiek heeft hiervan kunnen genieten. Kaatsheuvel is iets in de meerderheid, doch R.W.B. speelt beter en is daardoor gevaarlijker. Doch spe ciaal onze voorhoede is te licht om succes te behalen. Als onze links achter een schot wil wegtrappen champt de bal van zijn voet en bulten bereik van onzen doelman In het net. Even daarna maakt onze rechtsbinnen den doelverdediger van Kaatsheuvel den bal afhandig en maakt kalm gelijk. 1 1. Rust. Na de thee maakt Kaatsheuvel met een mooi schot haar 2e doelpunt. Doch de vreugde Is niet van langen duur, want spoedig daarop maakt onze liokerwing weer gelijk. Onze spelers loopen reeds terug naar de middenlijn en nog Halt Hor sten niet voor doelpunt. Eerst als de doelman van Kaatsheuvel naar den bal grijp', welke bijna 1 Meter in het doe) ligt, fluit hij voor doelpunt. Het slot vindt men hierboven uitvoerig beschreven. Wat jammer voor R W.B., dat een gelijk spel minstens verdiende. Wij maken nog gaarne melding van de activiteit van den leider van E.H.B.Oden heer v. Dongen, bQ een ongeval een onzer leden over komen. MADE. Zondag werd door de postduiven vereniging om het koningschap met de duiven van uit Semay een kamp- strijd gevlogen door duiven van de kampstrijders M. Broeken enjac. Vos. M Broeken was overwinnaar en werd tot koning verheven, tot hij weer even tueel 't volgende jaar zijn verheven heid verliest. AGENDA. WAALWIJK. Woensdag 7 Oct. 8 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak Rose Marie. Vrijdag 9 Oct. 8 uur. Repetitie Liedertafei „Oefening en Vermaak", Rose Marie met Symphonie. Vrijdag 9 Oct. 8 uur. Bijeenkomst „St. Thomas", Achterzaal Hotel Ver- wiel. ^LAATSTE BERICHTEN! Heden is het drie-jarig kind van M., wonende aan het Westeinde alhier, dat een gedeelte van een pot kokende pap over het lichaam had gekregen, aan de gevolgen daarvan overleden. HEDIKHUIZEN. GEMENGD NIEUWS. Luchtvaarder tegen wit en dank. Ter gelegenheid van de 3 October- feesten heeft de bekende luchtreiziger W. Pottum Zaterdagmiddag een lucht reis ondernomen uit zijn geboortestad Leiden, op uitnoodiging van het Leidsch Dagblad. Alles was goed in orde, zoodat hij met zijn mede-reiziger op tijd op steeg De ballon, die op de Lammeren- markt gevuld was, had nauwelijks de hoogte van de omliggende huizen bereikt of een kreet van ontzetting steeg op uit de menigte vrouwen vielen flauw, terwijl weder andere het kalm opnamen en beweerden, dat het als een extra verrassing ter eere van het samenge stroomd publiek bedoeld was, dat er ook een knaap aan een touw mede omhoog ging Het was echter volstrekt geen vroolijke verrassing, maar buiten gewoon ontzettende werkelijkheidaan het touw voor het anker hing een knaap van 10 jaren Pottum bevestigt op zijn luchtreizen het anker dicht aan de mand en het eindje een knoop, zoo dat het anker langs het touw moet af gelaten worden indien hij bij het dalen zich daarmee aan een boom of ander obstatie wil vastleggen. Hoe het gekomen is, be grijpt men niet, maar het touw is om den arm geslagen van den knaap, die buiten de omheinig stond en trok hem mede omhoog, zoo snel dat omstanders hem niet meer konden grijpen. Hij sloeg zijn armen krampach tig om het touw, greep dit vast en heeft in doodsangst dit gedurende ge- ruimen lijd vast weten te houden. De luchtreiziger gewoon aan bijzondere uitingen van belangstelling, als hij een tocht onderneemt, kon zich geen reken schap geven van wat hem uit honder den kelen werd toegeroepen. Bij het ballast uitwerpen, zag hij den knaap aan het touw hangen. Hoewel het weder en de windrich ting hem veroorloofd zouden hebben om een recordreis te maken, besloot hij onmiddelijk te dalen, wanneer de toe stand van het terrein hem dat ver oorloofde. Van het terrein hadden dadelijk en kelen van de staf van Het Leidsche Dagblad zich met moeite een weg gebaand door de menigte om per auto den ballon te volgen, en zoo noodig den bijstand te verleenen, dien de luchtvaarder tegen wil en dank noodig mocht kunnen hebben. De auto's gin gen in de richting van Warmond, doch werden op de Haarlemmer trekvaart gestuit, doordat een trein moest pas- seeren en de boomen omlaag waren. Uitkijkend in de richting van den Haarlemmermeer—polder, zagen zij dat Pottum reeds kans gezien had den ballon te laten dalen even achter Leiden Men reed direct over den Heerensingel naar het station van den Haarlemmer meerspoorweg en een verzoek om de spoorbaan te mogen volgen kon ook met het oog op de bijzondere omstan digheden, geen gunstig onthaal vinden, zoodat zij op andere wijze moesten trachten den ballon te naderen. Het bleek, dat de knaap kans had gezien om het touw goed vast te houden, Ja, deze liet het nog niet los, toen de ballon zich over de weilanden bewoog en hem twee maal door een sloot trok en hem een nat pak bezorgde. Liefderijk werd hij in de Lusthofstraat van droge kleeren voorzien en in de gesloten auto naar Leiden teruggereden naar de ouderlijke woning. De knaap die nog als verstomd was, barstte daar in tranen uit en bleek gered te zijn zonder lichamelijk of geestelijk letsel. Het is wonder boven wonder dat dit alles zoo goed is afgelóopen. Het opstijgen met een ballon is in de mand gezeten een alleraangenaamste gewaar wording, het zweven in de lucht is heerlijk, maar het gevaar komt bij het dalen. Wanneer de luchtschipper om bij zondere redenen tot snel dalen moet besluiten, dreigen de minder gemoe delijke bejegeningen. Dan stoot de mand bij de eerste aanraking met de aarde geweldig en de wind krijgt vat op het nog omvangrijke ballon—lichaam en sleurt de mand met de reizigers over den ongelijken bodem en in ons polderland door vele slooten, totdat het anker pakt of een voldoend aan tal behulpzamen het gevaarte in zijn vaart stuiten. In dit geval kon Pollum niet van het anker gebruik maken, daar dit op de handen van den knaap zou terecht gekomen zijn. Slechts op het laatste oogenblik kon het anker worden uitgeworpen, dat door eenige mannen werd gegrepen, waarna de ballon werd neergehaald. Een woord van hulde aan den luchtschipper, die in deze moeilijke omstandigheden zijn kalmte wist te behouden en een goede landing heeft uitgevoerd, is zeker hier op zijn plaats. Pottum is de luchtvaarder die hier met de tentoonstelling opsteeg. Op het vliegveld Schiphol bij Amsterdam heeft gistermiddag om streeks 2 uur een ernstig ongeluk plaats gevonden,waarbij de 29 jarige vliegtuigbestuurder B. Hess, Duitscher van nationaliteit, om het leven is gekomen. Deze was piloot in dienst tan de Nederi. Viiegtuigenfabriek Fokker en demonstreerde voor eenige officieren een nieuwen éénpersoons militairen eendekker, die door hem zelf en door den heer Grasé reeds ingevlogen was. Even vóór 2 uur was hij opgestegen toen hij op ongeveer 250 M. hoogte vloog, geraakte hij, al dan niet opzet- telij, in een „vrille". Door de betrek kei ijk geringe hoogte is hij er niet meer ingeslaagd, de machine weer tijdig in den normalen stand te krijgen, al voerde hij de pogingen daartoe volgens deskundigen volkomen correct uit. Het vliegtuig is dus van een hoogte van 250 M. op den grond gestort en geheel vernield. Den vlieger haalde men niet zonder moeite uit het wrak te voorschijnzijn beide beenen waren verbrijzeld, en hij had een diep gat in het hoofd. Hij had het bewustzijn niet verloren, maar heeft nog slechts korten tijd geleefd tijdens het vervoer naar het zieken huis is hij bezweken De verongelukte vlieger was verloofd. Binnenkort zullen 83 Canadeesche paarden in Den Haag aankomen opdat Noord-Europeesche koopers bekend In den nacht van Zaterdag op* Zondag heeft op het Vaillantplein in Den Haag een ernsiig oi'geluk plaats'' gehad. Een vrachtauto welke uit Lei den was gekomen met eenige feest gangers van het 3 Octoberfeest, is omstreeks 2 uur op het Vaillantplein eerst tegen een trottoirband en ver volgens tegen een boom gereden, met het gevolg, dat de wagen omsloeg. Kort te voren hadden eenige perso nen de auto verlatenop het oogen blik van het ongeluk zaten daarin, behalve de bestuurder, nog maar twee personen. Een dezer, J. L. uitdeSteyn- laan in den Haag, die onder de auto terecht kwam, bleek zeer ernstig ge wond en had een schedelbreuk ge kregen. Hij werd door den geneeskun digen dienst naar het Ziekenhuis ver voerd, maar bleek bij aankomst aldaar reeds overleden te zijn. Ook de bestuurder J. M., wonende in de Sirtemastraat, was ernstig ver wond. Hij kreeg een hersenschudding en verder verschillende hoofd- en hand- wonden. Hij is, evenals de derde W. j. de K., eveneens wonende inde Sirtemastraat, naar het ziekenhuis ver voerd. Deze laatste was er het best afgekomen hij had alleen enkele hoofd- en schaafwonden en kon, na behan deld te zijn, naar zijn woning gaan. De toestand van M. was vanmorgen redelijk. De auto, welke met bier naar Leiden was geweest, is gedeeltelijk vernield. Een groot aantal ledige bierfleschjes viel aan gruizelementen. De oorzaak van het ongeval moet vermoedelijk in te snel rijden en het te laat naar rechts uitwijken gezocht worden. De chauffeur moet verklaard heb ben, dat de naast hem zittende persoon aan een handle gedraaid heeft, waar door de motor volie toevoer van gas kreeg en de aulo met zeer groote snelheid vooruit schoot. De juistheid van deze verklaring kan niet gecon troleerd worden, daar de man, die dit volgens den chauffeur gedaan heeft, bij het ongeluk het leven heefi ver loren. Wel is door de verklaringen van een agent van politie en door die van de K., die achter in de auto be zig was met het rangschikken van ledige bierflesschen en kogelflleschjes, vast komen te staan, dat' op een ge geven oogenblik de snelheid van de auto sterk vermeerderde. De auto is niet zwaar beschadigd het linkerspatbord en het chassis zijn eenigszins ingedeukt. Twee milicien huzaren, Fikke en Tenhorn. zijn op 27 September, na een bezoek aan hun ouders te Arnhem te zamen op een fiets naar hun garnizoen te Amersfoort teruggekeerd. Zij zijn daar echter niet aangekomen, en men heeft na dien tijd nimmer meer iets van hen gehoord. Militaire politie en marechaussee hebben reeds in alle richtingen een onderzoek ingesteld dat tot geen resultaat heeft geleid. Thans is ook aan de politie en aan de justitie te Arnhem opsporing verzocht daar men vreest voor een ongelijk, of wellicht voor misdrijf. De ouders ne men niet aan, dat hier van desertie sprake kan zijn. De „Kampioen" verhaalt een ver makelijk geval. Iemand had aan de redactie geschre ven waarom de A.N.W.B. niet een waarscguwingsbord had geplaatst in een gevaarlijke bocht in een zandweg aan den duinzoom te Bloemendaal, Iemand van het bestuur ging eenster plaatse kijken en wat vond hij Dat een of ander kwiekeling, een slagers jongen misschien, den Bond al voor was geweest en op eigen houtje een keurig geschilderd bordje aan een boom had bevestigd, met het geschrift Rotbocht A N.W.B. Nabij de haven van Marseille is de plezierboot „Goliath" lek geslagen kunnen worden met Canadeesche paar- en gezonken. Vijf der opvarenden zijn dentypen. De handelscommissaris van de Canadeesche regeering te Rotterdam is door zijn regeering verwittigd. Deze heeft de monsterverscheping geregeld en de paarden zullen tegen 7 October in Den Haag geinspecteerd kunnen worden door belangstellende koopers. Te Princenhage is in een sloot het lijk gevonden van een 27-jarige vrouw, moeder van 5 kinderen. De overledene was voor enkele maanden ontslagen uiteen krankzinnigengesticht. Het lijk. dat in den vijver van het Wilhelminapark te Breda werd opgehaald, is herkend als dat van den 23-jarigen E. die sinds eenige dagen vermist werd. Op het terrein van de Philps Glasfabrieken te Eindhoven is gister ochtend, toen zeven arbeiders twee ledige spoorwagen uit de cartonnage- fabriek voortduwden, een hunner, de 21 jarige ongehuwde A. V uit Valkeni- waard, tusschen de buffers bekneld geraakt. In ernstigen toestand werd hij naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij gisterenamiddag aan de gevol gen is overleden. Zijn borstkas was ingedrukt. Gisteren is het aan de politie te Ede gelukt, omtrent het ongeluk, waar bij de sergeant Gentselaar doodgereden werd, klaarheid te brengen. Bij een onderzoek is gebleken, dat de chauffeur J. v.,I. en de reiziger D. H., beiden te Ede, aldaar een auto gehuurd hadden en met drie meisjes uit rijden waren gêweest. Ook, dat zij omstreeks den tijd dat het ongeval plaats gehad moet hebben Bennekom gepasseerd waren. Al spoedig vielen zij door de mand en verklaarden, dat ze wel iets op den weg hadden zien liggen, doch te laat om tijdig te stop pen. Uit vrees voor de gevolgen, waren zij doorgereden en hadden zij het ongeval verzwegen. verdronken. De meeste passagiers en leden der bemanning werden echter gered. BURGERLIJKË^TAND. MADE. Geboren: Maria Wilh.dvP Rullens en M. Flipsen Teuntje Corn dv J Smits en C G Pietermans Geer- truida P dv H Roeven en P de Wijs Hubertus Adr. zv C Havermans en C Hazenberg Overleden: Pieter van Slrien echtg. van Clasina Vermanden 61 jaar. ADVERTENTIëN. voor directe indiensttreding EEN als hulp in het patronen maken. HOLLAND AMERIKA SCHOENEN-MAATSCHAPPIJ, 35400 DONGEN. r*. m-> WIJ LEGGEN ONS Waalwijksche Stoomdrukkerij A ntoon Tieten. Spil: Wamsteker (A. S. C.) LinksmiddenVan He«-1 (Feijenoord). Rechtsbuiten: Gileens (Hercules). Rechtsbinnen: Tap (A. 1). O.) Middenvoor: Buitenweg (Hercules). Linksbinnen: Baer v. Slangenburgh (H. B. S.) Linksbuiten: De N'atris (Vitesse). Reserves: doel: Quax (A. D. O.); achter; Ver nietten (H. B. S.); midden Krom (R. c. II.) voor: Slgmond (II. F. C.). DUIVENSPORT. KAATSHEUVEL. Daar de laatste vlucht in dit seizoen niet is doorgegaan, daar de duiven pas 's Maandags ge lost zijn, is er dit jaar nog geen beslissing kun- vallen, wie of er winnaar van de wisselbeker zou zijn, en blijft deze nu onder berusting van de laatste winnaar, de lieer Kerremans. T. W. E. M. Zondag om 2 uur komen op de T. \V. E. M. een schaar beroepsrenners uit. Het doel van dien wed strijd is vroeger al aangegeven, daar de wedstrijd dezelfde is, als die op BI Aug. werd uitgesteld wegens regen. Niet minder dan zes stnyerss zuilen achter groote motoren tegelijk in «Ie haan verschijnen om te kampen voor de prachtige prijzen die van ver schillende sportvrienden zijn aangeboden. Behalve dit stayer komen in sprint en afval wedslrijden uit de beroepsrenners Klaas v. Nek, Bontekoe, Tiiiekens, Bogaerd, 1'. Leene, v. Boxtel enz. Men ziet dus dat liet een wedstrijd is, die veel publiek naar de T. W. E. M. zal (rekken. Het stellen van vragen bij «1e rondvraag in de raadsvergaderingen. Door B. en W. dezer ge meente is onderstaand schrijven nan den gemeen teraad van Medikliuizcn gezonden: Nu vanwege de verschillende onverkwikkelijke debatten in de raadsvergadering, de voorzitter in de laatste vergadering heeft medegedeeld mon deling niet meer te zullen antwoorden op tot hein gerichte vragen en waar de rondvraag den laal- sten lijd inderdaad ontsierd wordt door minder fraaie, zelfs ruwe uitdrukkingen, hebben wij voor den goeden gang van zaken besloten, uw college in overweging ie geven in 't vervolg alle eventueel door de leden te stellen vragen, schrif telijk ter secretarie in te dienen minstens 21 uren vóór de vergadering. Alsdan zullen tlie vragen door ons naar best vermogen schriftelijk beantwoord worden en wor den onaangename discussiën over minder waar dige onderwerpen voorkomen. I ot goed begrip der zaak, merken wij 11 op, dat bij de rondvraag dus wel afgeronde voorstellen van niet te verre strekking en die spoedeiscliend zijn aan de agenda kunnen worden toegevoegd, doch vragen hoe het hier of daar mee is of staal! worden staande de vergadering mondeling dooi den voorzitter niet meer beantwoord, z.xhit voor afdoening van gemeentezaken het aanbeveling verdient, voortaan te handelen, zooals wij u hier voor liehhen voorgehouden. KAATSHEUVEL. Zondag j.l. speelde Kaatsheuvel I op 't R. K. W. terrein haar 2cn competitie-wedstrijd voor de N. V. B. tegen B. W. B. I. Veel moois heeft deze wedstrijd niet te zien gegeven. Zoo prachtig com- bineerend dc eerste competitie wedstrijd gespeeld werd, zoo sl<-cht samenwerkend deze -wedstrijd gegeven werd. 't Rammelde bij Kaatsheuvel na genoeg in alle gelederen en niet liet minst in de voorhoede. De nieuwe opstelling met Escii als linksbuiten kan hiervan wel oorzaak geweest zijn. Was niet onze doclvcrdediging zoo schitterend ge weest, dan had Kantsheuvel het twijfelachtig ge noegen mogen smaken door R. \V. R. geklopt te worden. Scheidsrechter Horsten lekldc uitstekend dezen moeilijken wedstrijd waarin het meermalen forsch iooging. It. \V. R. had dc eerste oogcnblik- ken liet spel in handen. Kommeren trapte een paar malen ongelukkig over en kon zijn ouden vorm niet te pakken krijgen. Doelman Snoeren was ech ter op zijn post. Langzamerhand krijgt Kaatsheu vel dc overhand en 11a 20 minuten geeft Woning zijn club de leiding. Eenige oogenblikkcn later maakt echter It. W. R. reeds gelijk. Direct na rust is Kaatsheuvel weer in de meerderheid. I.ug- ters schiet na een prachtigen voorzet juist naast de lat. Ecrts na 20 minuten weet Woning ander maal, thans uit een voorzet van Escii te doelpun ten. R. W. IL valt verwoed aan, doch Kaatsheuvel houdt stand. St rijp «te nieuwe Kaatslicuvclsche voorspeler mist in «leze periode, doordat een mooi schot dc paal in plaats van het net treft. Uit een wijfclcn «Ier Kaatsheuvel verdediging weet R. W. B. andermaal een gelijkmaker te forceeren. Voor 't winnende punt wordt van weerszijden hard ge zwoegd. De laatste halve minuut weet Lugters met een oer keihard schot het winnende punt te bren gen, waarmee de eindstand komt. GEERTRUIDEN BERG Geertruidenberg speelde Zondag 1.1. tegen Ex celsior, Dongen, om den beker, beschikbaar ge steld door de heer A. Pruysten. Na een, wel een beetje forsch gespcelden wedstrijd wist Geertrui denberg met 43 de meerderheid te houden. DE SAMENSTELLING VAN DE ORANJE-PLOEG. Het Nederlandsche Elftal, dat op 2."> October a.s. in liet Amsterdam sche Stadion tegen Denemarken zal spelen, is gisteren door de Ncdrelandsclie Elftalcommissie als volgt samengesteld: Doel: Van der Meulen (II. F. C.). Rechtsachter: Denis (aanvoerder) (H. R. S.) Linksachter: Van Kol (AJax). Rechtsmidden: Lefèvre (Kampong). Snijder- M odelleur i

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6