„Het Witte Nuthoen" J. Tuerlings, I Zoo ge een prima fokhaan wenscht in WIT LEGHORN, NUT en SPORT- TYPE, WIT WYAND., ANCONA of R. I. R., komt dan eens in de fokkerij te KAATSHEUVEL zien. KAATSHEUVEL. onmiddelijk onder de stemspleet, waar zij zich met hun zuignap aan het sluimvlies vastzuigen. Zij veroorzaken luchtpijpontsteking. Zwakke dieren stikken ten slotte. De patiënt eet weinig, is minder levendig dan een gezonde hoen, trekt herhaaldelijk den kop terug en snakt naar adem. Men moet de zieke dieren van de gezonde scheiden, want de laatste nemen licht de door de eerste|uitgehoestte wormen op. Men ontsmette de hokken. Zeer zieke dieren worden gedood en ver brand. Het verwijderen der wormen door in de keel een veder te draaien, waarvan alle baarden, behalve die aan den top, zijn weggenomen, geeft veel minder baat dan beweerd wordt. In spuitingen in de keelholte met 1 cM3 van een oplossing van 5 °/0 Natrium Salicylium. door middel van een oog- of oorspuitje, kunnen helpen. J. TUERLINGS, Pluimveeteeltleeraar, Kaatsheuvel. Damprobleem No. 28 van A. Admiraal. pWiig taties aan te bieden ook namens alle raadsleden Hij hoopt dat in de ko mende periode weer in de beste har monie aan de belangen van de ge- meente zal worden doorgewerkt en dat het den burgemeester gegeven moge zijn nog vele jaren in de beste gezondheid als hoofd dezer gemeente GEMEENTERAAD. VLIJMEN: Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Donderdag 8 Oct. des avonds ten 7 uur. Voorzitter Edelachtb, heer G. R. v. d. Ven. Ongeveer kwart over 7 uur opent de Voorzitter de vergadering afwezig de heer M. Boom. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Schrijven van Ged. Staten hou dende de mededeeling dat de heer G. v. d. Ven is herbenoemd tot Burge meester dezer gemeente. b. Schrijven van de gemeente Zoe- terwoude, houdende het verzoek om aan een door haar aan de Tweede Kamer gericht schrijven waarin wordt verzocht den zomertijd op te heffen, adhaesie te willen betuigen. Voorzitter. Burg. en Weth. stellen voor de al of niet wenschelijkheid daarvan aan de Tweede Kamer over te laten en het schrijven voor kennis geving aan te nemen, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. c. Schrijven van de bewoners van woningen van de bouwcommissie de heeren A. v. Delft en van der Leijden, waarin wordt gewezen op het slechte drinkwater. De bestanddeelen die zich in het drinkwater bevinden zijn onge schikt voor den mensch. Adressanten moeten dan ook elders hun water gaan halen. Voorzitter. Deze aangelegenheid be- hoort tot de competentie van Burg. en Weth. en daarom stel ik voor dit schrijven naar dit college te renvoy- eeren. Intusschen is reeds een onder zoek ingesteld. De heer v. d. Griendt merkt op dat die menschen den geheelen zomer slecht drinkwater hebben gehad zoodat ze altijd verplicht zijn geweest bij buren hun water te gaan halen. Waar het hier heel goede huurders betreft en de te maken kosten niet groot be hoeven te zijn, zou hij zeker aan het verzoek om de pompen in orde te maken voldoen. Voorzitter^Nu het water goed. De mogelijkheid begaat dat er een lek is. Daar zal naar worden gekeken. Alvorens met de werkzaamheden verder te gaan wil de heer Van Halder het woord. Als oudste lid van den raad wil hij niet nalaten den Voorzitter bij zijne herbenoeming als burgemeester dezer gemeente, zijne hartelijke felici- -i te mogen werkzaam zijn. Voorzitter. Ik ^dank den heer Van Halder voor zijn felicitatie. Ik hoop de komende jaren weer in de beste har monie met de wethouders,den secretaris en raadsleden te kunnen werkzaam zijn aan den groei en bloei van deze gemeente. 2. Verzoek eervol ontslag Onderwij zeres nuttige handwerken. Wordt op haar verzoek met ingang van 1 Januari aan mej. A. M v. Dijk- v. d. Ven als zoodanig eervol ontslag verleend. 3. Aanbeveling Burg. en Weth. tot benoeming van een onderwijzeres in de nuttige handwerken. Op de voordracht zijn geplaatst de datnes E. A. van Buul en J. v. d. Ven van Rooij. Voorzitter. Burg. en Weth geven de voorkeur aan een ongehuwde on derwijzeres Daelmans. Mej. v. Buul is werk zaam op de school van de Eerw Zusters. Kan ze deze betrekking tegelijk ver vullen Voorzitter, ja, want het onderricht wordt altijd tusschen schooltijd, tus- schen 12 en 2 uur, gegeven. Wagenberg. Hoeveel leerlingen zijn er? Voorzitter. Dan weer eens 2, dan weer 3 of 4; ook wel eens 6. Ze be hoeft alleen maar onderricht te geven in de nuttige handwerken. Wagenberg. Is dit niet te combi, neeren Voorzitter. Dat is wel te doen, maar de Dominé is daar niet voor te vinden. Wagenberg. Vanwege het gemeente bestuur moest men eens vragen of die enkele meisjes dit onderwijs bij de Eerw. Zusters willen volgen. Voorzitter. Dat is vroeger al eens geprobeerd. Prinsen. Het is nu dezelfde onder wijzeres. Voorzitter. Het gaat hier niet om de onderwijzeres, het betreft geen persoon, maar 't is een principieele kwestie. Wagenberg. Ik geloof dat de Eerw Zusters daartegen geen bezwaar zullen maken. Het is toch geen godsdienst onderwijs, maar het betreft slechts vakonderwijs. Voorzitter. Als het eens andersom zou zijn zouden dan de Katholieke ouders ook geen bezwaren maken Wagenberg. Voor het volgen van vakonderwijs? Dat geloof ik niet. Prinsen. Ik kan me wel met het idee van den heer Wagenberg ver eenigen, vooral omdat het maar een of twee kinderen betreft. Voorzitter. Er zijn er wel eens 6 ook. Prinsen. Men moest eens polsen of men er toe genegen is. De benoe ming behoeft toch pas met 1 Januari in te gaan, dus kan deze altijd als dat moet in een volgende vergadering worden gedaan. Dit onderwijs heeft toch niets met godsdienst te maken. Van Helvoirt. Eerlijk gezegd voel ik er toch ook wel wat voor. Voorzitter. Dan zullen wij het eens vragen. Ik ben er van overtuigd dat de Eerw. Zusters er geen bewaar tegen zullen maken. Besloten wordt de benoeming, zoo noodig, tot een volgende vergadering aan te houden. 4. Voorstel van Burg. en Weth. tot wijziging der verordening op dc open bare vermakelijkheden De vergunninghouders vragen voor wat betreft de dansgelegenheden hen wat minder zwaar te treffen en op de helft van nu te brepgen. De verordening zooals die nu luidt, drukt zwaar pp hun zaken. Thans moet men 25 ct. per M2. en per dag betalen. Destijds heeft men in de verordening niet voorzien dat er halve dagen kermis zal zijn. Nu de kermis hier thans op Zaterdagmiddag begint, heeft men 2 halve dagen, n.l Zaterdag en Zondag. In de practijk blijkt dat de bestaande verordening te zwaar drukt'en daarom wordt thans door Burg. en Weth. voorgesteld om voortaan voor een gedeelte van den dag 10 ct. per M2. te rekenen en voor een geheelen dag 20 ct. oer M2.. en voor de geheele kermis 60 ct. per M2. Gezelschappen blijven f 5.— per avond betalen Zonder hoofdelijke stemming wordt dit voorstel aangenomen. 5. Voorstel van Burg. en Weth. tot het aanvragen van vrijstelling van het geven van onderwijs in lichamelijke oefening Wordt aldus besloten. 6. Voorstel van Burg. en Weth be- het verzoek in te gaan. Over 25 jaar kan het gebeuren dat de wegen veel te smal zijn door het steeds toenemend verkeer en daarom mag men niet te scheutig zijn met het over de rooilijn laten bouwen, vooral niet als men gelegenheid genoeg heeft om meer naar achteren te bouwen. Als het nu niet anders kon, was het nog iets anders, maar als het gaat om wat meer grond over te houden, dan wordt dat heel iets anders. Wordt besloten afwijzend op het verzoek te beschikken. 8. Voorstel van Burg. en Welh. tot onderhandschen verkoop van 2 wo ningen der gemeente met bijbehoo- renden grond. Voorzitter. De gemeenfe heeft in eigendom een dubbele woning, slaande aan den Dijk Het eene gedeelte is in huur bij Th. Heuvelink en het andere bij van Engelen. De gemeente ontvangt van deze woningen nooit een cent huur en nu is men op het idee gekomen om ze maar te verkoopen. Voor 6 jaar ge leden heeft men de huizen nog in be woonbaren toestand gebracht, een pri vaat er bij laten maken, waar toch nog geen gebruik van wordt gemaakt, en thans zien de huizen er weer slecht uit. Beter zal het zijn dat de bewoners die huizen in eigendom krijgen dan zullen ze er meer liefhebberij voor. krijgen om ze fatsoenlijk te bewonen. Burg. en Welh. stellen voor de eene helft, bewoond door Heuvelink aan hem te verkoopen voor t 50 met in begrip van den ondergrond en dat bewoond door van Engelen aan dezen te verkoopen voor f 23 eveneens met inbegrip van den ondergrond. Over het te betalen bedrag kunnende koo- pers een jaar doen. Het daar achter gelegen land blijfi eigendom van de gemeente. Heuvelink en van Engelen kunnen dat huren voor, f 7 en f 6 per jaar. treffende den onderhandschen verkoop van het mede-eigendom der gemeente in een perceel grond. De Voorzitter deelt mede, dat des tijds is voorgesteld om een perceel grond, gelegen onder de gemeente Nieuwkuijk, aan Willekens te ver koopen. Thans echter is gebleken dat de gemeente daar geen ander eigen dom1 heeft dan de weg. Door een abuis is die grond op het kadaster ge komen terwijl de weg er niet op voorkomt. Burg. en Weth. stellen voor het raadsbesluit in te trekken, in een vorige vergadering genomen. Aldus wordt besloten. 7. Voorstel van Burg. en Weth. be treffende afwijking van de rooilijn door A. van Oyen. De Voorzitter deelt mede dat Van Oyen voornemens is een dubbel woon huis te bouwen en nu vraagt hij voor het eene, dat een winkelhuis zal wor den, de rooilijn met 80 c.M. te mogen overschrijden. Uit het door den opzichter ingestelde onderzoek is gebleken dat Van Oyen echter achter voldoende ruimte heeft om achteruit te bouwen. Waar tegen woordig aan de verkeerswegen meer eischen worden gesteld dan voorheen en dit in de toekomst zeker in nog meerdere mate het geval zal zijn, stellen Burg. en Weth. voor niet op Van Heesbeen. Ik zou liever den ondergrond er niet van geven, dan komt, als later die huisjes eens wor- den afgebroken, de grond weer aan de gemeente. Voorzitter. Met het oog om het voor de koopers op het kadaster te brengen, gaat zulks niet Bovendien moet de gemeente dan steeds de grondlasten blijven betalen voor iets waar men niets aan heeft. Men heeft reeds ge noeg van dergelijke perceeltjes die niet anders dan een last voor de gemeente zijn. Bij sterfgeval geven wij tegenwoor dig eene verklaring dat erfgenamen den grond krijgen, dan is de gemeente van de belasting af. Van de Grindt. Vroeger is er tus schen van Heuvelink en van Engelen nog een kamer geweest die door Heu velink er is bijgenomen. Waar van Engelen maar een kamer heeft waar alles in gedaan moet worden en waar allen in moeten slapen, wat met het oog op de goede zeden minder ge gewenscht is, zou ik die kamer ver- deelen door er een muur in te laten optrekken. Voorzitter. Wij zullen er eens gaan kijken. We hebben nog wel oude steenen leggen, dan kunnen wij die muur er nog wel laten aanbrengen. Wagenberg. Hebben de bewoners zich bereid verklaard om de huisjes te Oplossing vorige week koopen. Voorzitter. Ja, ze doen het zeer gaarne, Men heeft er al als het ware kwestie over gehad, want een wilde het heelemaal koopen. Men zou tegen elkaar zijn gaan opbieden. Wagenberg. Het is voor de gemeente de beste oplossing en daarom kan ik me met het voorstel van Burg. en Weth. goed vereenigen. Wordt met algemeene stemmen be sloten de huizen te verkoopen respec tievelijk voor f 50 en f 25. (Wordt vervolgd). SPORT. T. VOETBALSPORT. Wocnsdaga rond ontstond <\r brand in detooneelzaal van „De Rustende Jager te Bergen Binnen. Het houten gebouw ging in een minimum ran tijd in de vlammen op. Vijf personen bekwamen ernstige verwondingen-, Ben foto ran hetgeen er van de Rustende dageroVerbleef. Te I)en Haag heeft zich een ergerlijk geval van vervuiling van 'n zieke vrouu> en eeltige kinderen voorgedaandie verblijf hielden in een woonschuitlig gende in de Laakhaveni. Door de GemGcneesk. Dienst werd een onderzoek ingesteld en werd de vrouw medegenomen naar het Ziekenhuis. De Gcneesk. Dienst bezig met het iveg halen van vuile kleeren, enz. Wit: 19—8, 31—27, 27 27, rond- slag. Zwart alles gedwongen. Ff ij: „Ik hoop in de toekomst naam te ma-ken Zij: „Ik hoop dezelfde naam te maken" (Tit-Bits), EETHEN. OlKMibaro vergadering van <len raad dezer gemeente oj» 'Vrtfd'ag O OeTofibr. des namid dags te 10 uur. Voorzitter EdelAchtb. beer Brune. Aanwezig alle leden. De notulen der vbrige vergadering worden onveranderd goedgekeurd. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. Geene. 2. Voorloopige vaststelling gemeente-reke ning over 1024. I)eze rekening was in de vorige vergade ring in liamlen gesteld van een commissie, bestaande uit de heeren van den Heuvel en Vos. I)e Commissie adviseert tot voorloo pige vaststelling, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. 3. Vaststelling gemeente-begrooting voor 1020. Deze begrooting is door dezelfde commissie onderzocht. De commissie prijst 't dat som mige posten zijn verlaagd, hetgeen wjjst op bezuiniging.Zij hoopt dat in dezelfde rich ting zal worden voortgegaan. De Voorzitter zegt top te trachten daar mede door te gaan. 4. Wijziging gemeentebegrooting 1025. Doordat belasting is moeten worden terug betaald en er o.a. ook een post van 392.67 is bijgekomen voor den aanleg van een uit weg te Drongelen zyn enkele wijzigingen noodzakalijk geworden, waarmede de raad iccoord gaat. 5. Benoeming lid der schattingscommissie. De Voorzitter herinnert er nog eens aan, dat men In Meeuwen niemand voor deze functie heeft kunnen vinden en daarom in gevolge besluit der vorige vergadering door B. en W. iemand uit Heesbeen ter benoe ming wordt voorgedragen, n.l. de heer J. J. Brouwers Met algemeene stemmen wordt deze be noemd. De heer van Buren zegt dat het hem speet in de vorige vergadering bij de behandeling en vaststelling der politie-verordening niet aanwezig te zyn geweest. Spreker had er een bijzondere studie van gemaakt en had enkele artikelen graag gewijzigd gezien. De Voorzitter merkt hem op, dat dit punt toen eenmaal op de agenda stond en daar dus niet meer van kon worden afgevoerd, al kon de heer van Buren in die vergadering niet aanwezig zyn. Vermoedelijk zal de heer van Buren echter nog wel gelegenheid krijgen ■in aanmerkingen op de politie-verordening te maken, want wellicht zullen Ged. Staten, aan wie deze politie-verordenig thans is op gezonden, nog wel eenige wijzigingen voor stellen, waarbij de heer v. Buren ook de zijne naar voren zal' kunnen brengen. De Voorzitter brengt verder nog in behan deling een aanvraag van E. Treffers te Dron gelen om een voorschot van 3000.volgens art. 13 der landarbeiderswet. Aangezien adressant geen landbouwer is, doch han delsman, kan hij voor dergelijk voorschot niet in aanmerking komen. Ten slotte stelt de Voorzitter namens Burg. en Weth. voor, om aan den volontair ter secretarie Vos, over 1925 een gratificatie van 100.toe te kennen, waarmee de raad zich zonder opmerkingen kan vereeni gen. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. WAALWIJK. VlissingenQuick. Na den zwaren comp. wedstrijd van Zon dag staat er voor Quick een nog moeilijkere wedstrijd op het program. Het oude Vlissin gen. dat reeds verscheidene jaren een der kampioens-pretendenten was en dit wederom

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6