Schittert Overal Scheren cforyge dames - en ftfndermantels r2/.-l Mod. oyin derman!e/, <ZPPdT Manie/ Ingezonden Mededeelingen. 30 60-90 ct. PUROL KAATSHEUVEL. BURGERLIJKE STAND. 15 hei bewijs, dat wij ook hiepih,met onze aardige modellen èn lage prijzen atèèds S/eganle tJonged. ilante/ in prima/ Aioo/iné 7iöveró§ - <Jiinc/ermantel Zware wo/len atof- D'V moderne Akoren met m Bon/gameenhg Zem/e óodf/7^ 3/ggendmrrfoat 7f$. prima fó/oorj deJAa/he J?engte óOcAifttf? 'M.'Zd.J Zj j'JOO ,Door de huidverzachtende en huid- ver3te;rkende eigenschappen van purol kan men het stukgaan en naschrijnen voorkomen als men vóór het inzeepen zich telkens inwrijft f met een weinig 0p dozen titel aanspraak wil maken, moet in eigen veste bevochten worden. Dat. Quick aan pet kortste eindje zal trekken daar twijfelen ffe geen oogenblik aan, doch dat Quick zich tot het uiterste zal inspannen om zoo eervol mogelijk te verliezen, dat weten we zeker, jjen zal Vli-ssingen laten zien dat de Lang- straatsche Quiekers, de Benjaminnen van de 2de klas, in staat zyn de sterkste uit de af- deeMivg het hoofd te bieden en niet van zin ïjjn-om de laatste plaats van de ranglijst in tp nemen. Het X I-tal vertrekt Zondagmorgen kwart roor negen en arriveert des avonds om ruim half tien wederom in Waalwijk. Jloge bet den Quiekers op hun verre reis goed gaan. Quick 3 speelt haar eerste comp. wedstrijd 1 tegen H.E.C. 3 om 12 uur op het H.E.C.-ter- rein; Zaltbommel—W. S. C. Zoo staat dan voor morgen deze zware I wedstrijd op het programma. Ja, een zware kamp zal het in Zaltbommel worden, dat is zoor zeker. De gastbeeren moeten dit seizoen orer een enorm sterk elftal beschikken, het geen trouwens wel af te leiden valt uit de overwinning, welke door haar in den Bosch op Devo behaald werd. Hoe zal het verloop morgen zyn? Dit is natuurlijk niet vooraf te beoordeelen. Het is niet voor de eerste maal, dat beide partijen elkander ontmoeten en herinneren wij ons npg dien opwindenden strijd van twee jaar terug. waarbij de zwarthemden, na den ge helen wedstrijd verre in de meerderheid te zijn geweest, tenslotte nog eene nederlaag leden. Wij willen hierop slechts even de aan dacht vestigen, opdat W.S.C. morgen met deze feiten ernstig rekening zal houden. De thuisclub gaat evenwel vol goeden moed op j pad en met den ernstigen wil om te trachten eeu zoo goed mogelijk resultaat te behalen, j laat ons hopen, dat dit laatste bewaarheid 1 zal worden, alhoewel wij nooit gerust zijn geweest op dien zwaren en vetten kleigrond aan de Waal, waarop reeds meermalen ver- eenigingen van elders geslipt zijn. Moeten wij de zwarthenulen nog aanspo- ren zich morgen geheel en al te gevenWij achten dit na bovenstaande toelichting over bodig en zal een ieder thans tenvolle besef fen. wat hem. te wachten staat. Om half twaalf zal van Hotel Gerris per bussen afgereisd wordende supporters ge lieven er voor te zorgdragen, bijtijds daar aanwezig( te zijn. De wedstrijd zelve vangt om 2 uur aan. Zondag komt Kaatsheuvel andermaal in 'tveld, thans tegen de Bossche club Devo. Devo wist Zondag j.l. van Oisterwyk I te «innen met G1, terwijl Kaatsheuvel in een winder fraaien wedstrijd slechts met 32 competitiewedstrijd gaan spelen tegen de Breda sell e Boys I" aldaar. Good-Luek zal Zondag a.s. voor de com petitie spelen tegen het deze week nog in de afdeeling gekomen Boeimeer I Breda. Daar Boeimeer een zeer goede ploeg is, be looft het er Zondag a.s. by de Good-Luckers te spannen. Rfuz<*nwctUtriid op de T.W.E.M. Telegrafisch werden an de Directie van de T.W.E.M. door het bestuur van den Renners- bond bericht, dat a.s. Zondag behalve de zes stayers en het tiental beroepsprinters nog zullen' uitkomen in een motorrace de lieeren II. Herculeyns en Baar. We schreven reeds vroeger, dat de renners natuuriyk voor dezen wedstrijd, welke moet dienen tot stijving van hun ondersteunings kas. liet puik uit hun Bond naar de TWEM zullen zenden, voor zoover ze vry zijn. Uit de geannonceerde en bovenvermelde namen blykt dan ook, dat op geen enkele baan zulk een groote schahr beroepsrenners voor een wedstrijd bijeenkwam. Gezien de enorme belangstelling, die voor ilezen wedstrijd heerscht, neme men tijdig de kaartjes, om lang wachten aan de loketten te voorkomen. WAALWIJK. GeborenMarinus Joh. z.v. W. H. J. Pullens en W. S. Bayens. Joh. B. z.v. G. B. Musters en Helena W Trommelen Anna D d.v. Joh. Kujjsten en Alida van Beek Cornelis z.v. Carel C. L. Manders en Th. Korthout. Johanna d.v. J. G. van den Meerakker en A. Th. van Scliayck. Johannes z.v. A. H. C. Verwiel en O* M. A. Akkermans. Henricus Joh. z.v. A. P. van der Aa en Chr. P. van Hilst. Magda- lena M d.v. C. J. van Duyl en M. J. van Broekhoven Corn. J. z.v. J. H Berkel- mans en J. C. v. d. Leur. Huwelijks-AangiftenAnt. Jac. v. Es 28 jaar en Adr. El. Schilders 23 jaar. Chr. J. Trimbacli 29 jaar en Willi. Fr. P. Geerlings 24 jaar. GehuwdHerm. Hendr. Iloogina 25 j. en El. Petr. van Engelen 24 jaar. Joh. Vissers 38 jaar en H. A. van Mierlo 28 jaar. OverlijdenArn. M. Musters 3 jaar. Alb. W. Mazirel 70 jaar te 's Bosch over leden. Ingekomen: Geen. VertrokkenArn. J. Bergmans naar 's Bosch. Geertruida van Meeuwen naar Tilburg. M. D. Versteijnen en gezin naar Rotterdam. A. M. J. de Ley er naar Don gen. L. M. de Jong naar Drunen Bas- tiaan Nay'en naar Rotterdam. H. A. v. Mierlo naar Rotterdam. A. Laurier naar Rotterdam. „Pa Pippol No. 27' van R.W.B. won. Bij de openingswedstrijd bleef Kaatsheuvel met 42 van Oisterwyk de meerdere. Kaatsheuvel speelde toen vooral v56r rust. onverbeterlijk. Had de club Zon dag j.l. ook dezen vorm te pakken kunnen krijgen, dan hadden cijfers zooals Devo ze tegen Oisterwijk mocht noteeren, geen ver wondering behoeven te wekken. Wat we Zondag a.s. te wachten hebben? Zeker een harden strijd, 't Is nog vroeg om al kampioenspretendenten te doen geboren wor den. doch dat de clubs die Zondag a.s. hier tegen elkaar uitkomen een woordje mee zul len spreken, durven we vast aannemen. On danks het slechts matige succes van Zondag j.l. meent de E.-C. dezelfde opstelling te moe ten handhaven, alzoo zal er 't elftal als volgt uitzien Th. Snoeren. P. KenimerenJ. in 't Groen. L. v. WanrooijP. DekkersG. de Beer. J. MosselveldWoningStrijpLugtersv. Escli. RAAMSDONK. Burgerlijke stand van 1530 September. Geboren: Antonia J. M. d. v. Petrus A. Peeïers en Maria C. van Gorp; Theresia A., d. v. Elisius A. van Seeters en Adriana H. de Meijer; Catharina A., d. v. Petrus G. van den Kieboom en Huibcr- dina A. van Dongen; Johannes z. v. Gerardus J. Spuijbroek en Hcndrika J. Treffers; Wilhelmina C. d. v. Walterus W, Verhagen en Petronella E. Einmen; Bertha A. P. d. v. Petrus Fens en Agatha Joore; Johannes M., z. v. Gerrit Roosenbrand en Johanna M. van Wijngaarden; Albert z. v. Ger rit Blom en Elisabeth Verduijn.; Henrica P. d. v. Cornelis P. A. Schipperen en Jacoba A. van Se- ters; Johanna M., d. v. Cornelis A. van Eijl en Johanna D. Riool; Johanna G. d. v. Gerardus A. de Ruijter en Cornelia .1. de Jongh; Maria S. d. v. Marinus Wouters en Hcndrica A. van IvappelGe rardus R. z. v. Dingeman Stoop en Jacoba Hessels. OverledenCornelia Priest, wed. van Johannes Heijblom 38 j. Adriana E. Joore, 1 jaar. Getrouwd: Joannes A. Gommers, 30 j. en Jo hanna C. Jcspers, 33 j.; Jacobus F. Ivuaapen 24 j. en Johanna W. Raaymakers, 24 j. Ondertrouwd: Petrus ,T. Broeders, 28 j. en Ma ria A. van Onzenoort 27 j. Vestiging en Vertrek van 1530 September 1925 Ingekomen: Hermina van Oers, van Breda; Anton Plantinga-Meijer en gezin, van Maastricht; Adriana H. Klavers van Tilburg; Bernardus J. Doolhof. Wat leest ge hieruit? Als ge met de H. begint en geregeld zondereen hokje over te springen verder leest? De eerste woorden zijnHet oplossen KAATSHEUVEL II: 10' Ook 't tweede elftal vati Kaatsheuvel zal zondag a.s. uitkomen en wel op eigen plaats jp?en Berkdijk I op 't Berkdijk-terrein. We "Welen er niet aan, of ook hier zal 'tliard Kaan. Berkdijk is opnieuw in de B. V. B. op- i^aomen en komt met een geheel gewijzigd ««al in 'tveld. De wedstryd van Zondag a.s. eenigszins als krachtmeter kunnen gelden GEERTRUIDENBERG. Geertruidenberg I zal te Breda haar eerste Boni van Breda; Gerliarda van Walbeek van Hil versum. Vertrokken: Gijsbertus J. Briaire naar Gorin- chem; Philippus M. Blom naar Waspik; Hendri- kus C. Boeijen-van Tienen en gezin naar Meerlo; Tjimjes van Steenes naar Driebergen; Maria A. de Wit naar Tilburg; Petrus G. Ronnuen-Princee en gezin naar Oversclie. ALMKERK. Burgerlijke Stand van September 1925. G«boren: Jacob z. v. J. Heijstek en G. v. Brcu- gel; Helena Maria d. v. C. Biesheuvel en A. Hok; Maarten, z. v. C. P. v. Noorloos en A. v. Helden. Willemina d. v. P. v. Burgel en C. Braun; Hen drik e. v. P. v. Burgel en C. Braun; Aart z. v. M. v. Vuuren en Joh. Spiering; Cornelis z. v. W. Duijzer en M. SchoenmakersJennekc d v. P. J. Fasen en Joh. Schilders; Jacoba d. v. J. Joh. Kant en A. de GraaffBastiaan z. v. P. v. Vugt en H: de Ruijter; Pietje d. v. L. v. Wijk en P. Sterkenburg; Anthony z. v. C. de Later en II. M. Visser. Getrouwd^ Dirk v. Herwijnen 24 j. met Arigje Overleden: H. Romijn 13 maanden; G. v. Andel Cl jaren; J. Schermers 32 jaren.; Dingena de Graaf ;>8 jaren; C» Straver 82 jaren. DRUNEN. Burgerlijke Stand over de maand September. Geboren: Antonetta P. d. v. Corn. v. Druucn-v. Ravenstefjn; Antonia d. v. W. v. d. WIel-Robben; Henrica M. d. v. Mart. Klerks-v. d. Ven; Marinus z. v. G: de Vries-v. Drougelen; Johannes H. z. v. Adr. v. Hooij-v. Wezel; Catharina L. d. v. Willi, v. Nistelrooij-v. d. Heijden; Johannes P. z. v. Joh. v. Bladel-SmitsJohannes z. v. Hendr. de Kriegcr- v. Engelen; Johannes A. z. v. Willi, de Vann-v. Bladel; Hcndrica J. d. v. Franc. J. Aarts- IJpelaarAntonius G. z. v. Adr. C. Aarts-Coen- raad; Arnoldus H. z. v. Wilh. v. Logten-Klerks Hendrlkus z. v. Petrus C. Aarts-v. d. Wiel; Adria- nus W. z. v. I.conardus Muscli-Driessen. Overleden: Maria Verdijk Wed. v. Wout Klerks 77 j. Huwelijken: Johannes M. Pulles 28 j. en Maria de Gouw 24 j.; Martinus v. d. Brandt 36 j. en Maria J. J. Klijn 24 j.; Waltherus v. d. Wiel 26 j. en Cornelia v. d. Wiel 27 j. CAPELLE. Burgerlijke Stand over de maand September 1925. Geboren: Tennis z. v. G. v. d. Mast en M. A. Seters; Maria Willemina d. v. M. Zwart en A. H. Suiker; Machlel z. v. M. Kuijsteu en C. Nieuwen- huizen; Arie z. v. T. Groen en II. v. d. Laan; Johanna d. v. M. Mcsch en G. Verduijn; Pieter v. P. de Jong en W. C. Zijdcrveld; 'Adriaan z. v. A. L. v. Wijlen en J. Verbeek; Johannes Teunis z v. A. J. Ramsteijn en E. v. Thielen; Gertrudu Adriana d. v. J. v. Erp en A. Rekkers; Jan Arie z. v. W. A. Verhagen en K. NieuwenhuizenAl- bertus z. v. J. Dekker en H. I'. de GoeijAnna Alida d. v. W. Kruijf en E. Boezer; Pieter z. v. W. M. Dalmaijer en C. P. v. Oosterliout. Huwelijken: P. C. Ophorst oud 21 j. en A. P. v. d. Hoven oud 18 j.; Til. J. v. Rooij oud 48 j. en J. Treffers oud 54 j.; W. Slob oud 25 j. en A. Konuncrs oud 25 j. Overlijden: E. A. v. Dongen oud 85 j. wed. v. J. v. Baardwijk; J. A. de Bie oud 30 j. echtg. v. G. J. Vos; C. Verschuurcn oud 77 j. echtg. v. A. Spuijbroek. WASPIK. Burgerlijke Stand over de maand September. Geboren: Nicolaas z. v. P. v. d. Wiel en A. v. Iersel; Johanna Pietronella d. v. Joseplius Gom mers en Maria Kusters; Johanna Cornelia d. v. Marinus v. Iersel en Dingena de Rooij; Adriana Catharina Lamberdina d. v. P. Kamp en I'. H. Kuijstcrs; Bartholomcus Adrianus z. v. Johannes II. v. Onzcnoord en Johanna M. de Bont; Antonie Theodoras z. v. Matthijs II. Remmeren en Flora I). Smits; Adrianus Hendrikus z. v. A. Boons en M. D. J. Heijkant; Wilhelmus Bartliolomeus z. v. Franciscus II. J. de Bont en I\ H. Smits. Ondertrouwd: Hermanus v. Wanrooij wedr. v. Johanna M. Smits 49 j. en J. M. H. v. Uffclen 42 j.; Hendrikus Waltherus Rnijs 33 j. en Ar- nolda Maria Ilaans 29 j.; Johan Anton de Bas 27 j. en Elisabeth Jacoba Anna Ruijtenberg 22 j. Getrouwd: C. M. Dekker 26 j. en J. v. d. Wiel 24 j.Oscar P. Th. J. Verheijen 32 j. en J. P. H. Kamp 24 j. Overleden: Huiberdina Verduijn 15 j. DRUNEN. Op 5 dezer vergaderden de leden der Coop. Langstraatsche Stoomzui vel fabriek. Besloten werd de volle melk te leve ren aan een Rotterdamsche firma voor den prijs van 14 ets. en de ondermclk aan 4'/« cent. Tijdens 'n onbewaakt oogenblik wist het zoontje van M. 'n doosje lu cifers te bemachtigen, waarmede hij z'n hovenklecrtjes in brand stak. Gelukkig konden de vlammen spoe dig gedoofd worden en bekwam de kleine slechts onbeduidende brand wonden aan banden en hoofd. Door de politie is bij verschillende melk-verkoopcrs onderzocht of de ma ten behoorlijk waren geijkt. Meerderen hebben in deze niet aan bun verplichtingen voldaan, waarom tegen hen proces-verbaal is opgemaakt. NIEl'WKUIK. lu (le Donderdag gehou den gemeenteraadsvergadering is o.m. be sloten gunstig te beschikken op bet ver zoek van E. de Gouw en nog 3 onderteeke- 11 aren om aansluiting aan bet electrisch net. waarvoor uitbreiding biervan met 130 M. noodig zal zyn. Verder om den stroomprijs voor kracht, met ingang van 1 November a.s. te brengen van 20 op 25 cent per K.W.U. De duiker aan den Provincialen weg in de beide zal men doen stoppen. Aan veldwachter Verhoeven werd een gratificatie van 75.voor aanschaffing van een fiets toegekend. De hondenbelasting werd verhoogd van 2.50 voor le klasse en 1.50 voor 2e klasse op respectievelijk ƒ4.en ƒ1.50, dus 2e klasse blijft onveranderd. Uitvoerig verslag in volgend nummer. CAPELLE. Tegen Donderdag 8 October 's avonds 7 uur, was door het Bestuur onzer Gemengde Zangver- eeniging ,,'t Rozeknopje" in de zaal van den Heer L. F. van Dongen alhier een voor ieder toegankelijke vergade ring uitgeschreven ter bespreking van de plannen tot het houden van een muziek- en zangconcours in 1926 ter viering van het 15 jarig bestaan der vereeniging, die tamelijk druk bezocht was. Als te ongeveer half acht de Voorzitter, de Wel Ed. Heer W. G. Treffers de vergadering opent zijn een 60-tal belangstellenden aanwezig. De Voorzitter opent de bijeenkomst met een woord van welkom aan de aanwezigen, waarna hij het doel dezer vergadering in welgekozen woorden en op de hem eigen wijze uiteenzette. In verband met het 15-jarig jubileum in de maand November a.s. had de ver eeniging gemeend, dit feest met het houden van een concours te moeten herdenken, doch omdat de werkzaam heden aan de voorbereiding voor een dergelijke festiviteit nog al zwaar zijn was de meening van het Bestuur om naast het Bestuur der Zangvereeniging nog een Comité van zeven leden te be noemen, dat belast zou worden met de voorbereidende werkzaamheden en verdere uitwerking der plannen. De aanwezigen konden zich hiermede ver eenigen, waarna tot verkiezing der Commissieleden werd overgegaan. De uitslag hiervan was, dat gekozen wer den de heeren J. Michael, W. J. van Nieuwenhuijzen, A. E. Dekkers Jz., C. J. v. d. Hoek, H. J. Spierings,, R. Mid delkoop en A. Christ. Als Voorzitter dezer Commissie zal een der bestuursleden van de Zangver eeniging fungeeren, waartoe door het Bestuur werd aangewezen de heer A. Sneep. Na eenige besprekingen om trent de werkzaamheden van het voor- loopig comité, deed de heer J. Michaël het voorstel om staande de vergadering de inschrijving tot deelname in het ga rantiefonds open te stellen, welk voor stel met een daverend applaus werd begroet. Van deze gelegenheid werd een goed gebruik gemaakt en voor een flink bedrag werd geteekend. Hierna sloot de Voorzitter met een woord van dank aan de aanwezigen voor hun be langstelling en in het hijzonder aan den heer J. Michaël voor zijn voorstel, dat een zoo mooi resultaat had gegeven dl'ze vergadering. Hiermede was het officiëele gedeelte afgeloopen, doch nog langen tijd daarna bleef in de zaal een gezellige stemming heerschen. Gedurende de maand September werden op de Secretarie voor de vleeschkeuringswet aangegeven 19 runderen, 53 varkens en 6 geiten. In de Ned. Herv. Kerk a. d. Loon- schendijk zal op a.s. Zondag des voor- middags half tien optreden Ds. A. Meyers. J.l.Dinsdag zijn de eerste lessen van den danscursus aangevangen. Voortaan zullen eiken Dinsdag des avonds 7 uur in het gymnastieklokaal in de Kom alhier deze lessen worden gegeven. J.l. Donderdagmorgen, 8 dezer, circa 7 uur had de heer P. R. het onge luk op den Winterdijk alhier met zijn auto tegen een boom terecht te komen. De inzittenden kwamen met den schrik en lichte verwondingen vrij. De mate- rieele schade is aanzienlijk. Door de meisjesvereenigingen op G. G. te 's Bosch, Sprang, 's-Gravemoer en Vrijhoeve-Capelle is een kring ge vormd, die ten doel heeft het vereeni- gingsleven onderling en ook afzonder lijk te verbreiden en«te verdiepen. Vooral in dezen tijd, waarin de vrouw al meer met allerlei vraagstukken in aanraking komt en terwijl de ongeloo- vige vrouwenwereld zich inspant om alle terrein voor haar ideaal te ver overen, is het dringenden eisch, om de meisjes van Geref. levensopvatting de beginselen te laten bestudeeren naai den eisch van Gods woord. Woensdag a.s. den 14 October des avonds te 7 uur zal I). V. voor de jongelingsvereeniging alhier optreden de heer L. Penning met een rede geti teld: „Reisindrukken en Historische herinneringen uit Hongarije". Het is bijna onnoodig allen op te wekken om dezen avond in de Geref. kerk aanwe zig te zijn om naar dit interessante on derwerp te luisteren. De spreker zelf biedt voldoende waarborg voor een aangenamen en leerzamen arbeid. A.s. Zondag, des nam. half drie uur zal in de Ned. Herv. kerk alhier optreden Ds. A. Meyers. GEERTRUIDENBERG. In de Ger. Kerk hoopt Zondag a.s. te half tien en te drie uur op te treden dhr. Smeeling uit Zandvoort. De deze week alhier gehouden bloempjesdag ten bate van het Roode Kruis bracht 51,78 op. ALMKERK. Op de j.l. gehouden najaarspaardenmarkt alhier waren 390 stuks aangevoerd, de handel was zeer slap. Door de Rijks- en Gein. Politie zijn alhier in verband met de ijkwet eenige koperen gewichten in beslag genomen. A.s. Zondagmorgen hoopt Ds. J. F. Rolli alhier in den voormiddag voor zijne Gemeente op te treden, ter wijl Ds. P. de Jong in de Ger. Kerk des voormiddags en des namiddags hoopt op te treden. Dezer dagen was het 50 jaar ge leden, dat de Heer P. v. Kuijk, gep. Gem. veldwachter alhier, was benoemd tot bode v. d. Polder „de zeven Ban nen", voor deze gelegenheid ontving bovengenoemde v. h. Polderbestuur een wandelstok met zilveren knop. De schilder H. V. alhier had het ongeluk van een ladder te valled met 't gevolg, dat hij zijn „hiel" brak; ge neeskundige hulp moest worden inge roepen. Een knecht van den Wagenmaker B. alhier had dezer dagen het ongeluk, met zijn met zijn hand tusschen een zaagmachine te geraken, welke hij da nig bezeerde, zoodat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Naar wij vernemen zal er door D. V. op 27 Jan. 1926 alhier een Bazar worden gehouden, ten bate der Herv. school vereeniging; een Bestuur en een Commissie voor die gelegenheid is reeds gevormd. HERPT. Op de prijsverschieting van de handboogschutterij „nOns Ge noegen" welke 1.1. Zondag is afgesloten werden de prijzen als volgt behaald: Op de Kunst 1 P. v. Gestel 44 punten; 2e P. Fitters, 39 punten; 3e A. J. van Hoven, 38 punten; 4e A. van Greven- broek 37; 5e A. J. Verhoeven 35 4; 6e A. van Lieshout 35 3; 7e G. Piron 31. Op het Geluk was de uitslag als volgt: le Adr. de Kort; 2e G. van Sprang; 3e M. Fitters; 4e Chr. Goos- sens; 5e P. Piron; 6e G. de Wilt. Uit slag gratis prijsverschieting: le P. Fit ters; 2e Nol de Kort; 3e P. Piron; 4e A. v. d. Wensch; 5e A. v. Sprnag Szn. Het geschenk van A. van Vrede werd be haald door Peter Piron. Woensdagavond vergaderde de Goop. Stoomzuivelfabriek „St. Isido- dus" in café Verhoeven. De notulen werden na voorlezing goedgekeurd. Het aftredend bestuurslid J. P. Winkel werd met overgroote meerderheid van stemmen herkozen. De commissie van toezicht op de handelingen van het be stuur werd bij acclamatie wederom samengesteld uit de heeren G. v. Oud- heusden, J. M. A. v. Bokhoven en Chr. v. Herpt. De volle melk werd besloten te le veren naar Rotttydam Dinsdag, Woens dag en Vrijdag van iedere week a 14 ets. per Liter, de overige dagen de on dermclk a 4V« ct. per liter, zulks tot 1 Maart 1926. De directeur deelde mede om te zor gen dat er steeds goede melk naar Rot- trdam gaat, deze van ieder lid op deug delijkheid te controleeren. Is de melk niet goed, dan krijgen de leden ze te rug, overigens heeft men zekerheid dat wat weg gaat van goede kwaliteit is. Rij de rondvraag stelde het lid van Herpt voor, om, nu men er toe over gaat de melk der leden te keuren, deze ook op zuiverheid uit te betalen. De kwaliteit der melk kan hierdoor om hoog gaan. Ook zou hij het raadzaam vinden de melk van iedere koe der le den 3 a 4 maal per jaar goed te contro leeren, dan konden de leden zoowat nagaan welke hun beste koeien waren. Ook beval hij een keuring van koeien i aan om de leden zoodoende ook met de qualiteit van hun vee,'ook wat het ex- terrieur betreft op de hoogte te bren gen. Hij beval het een en ander hij het bestuur ter overweging aan en hoopt dat dit met voorstellen hierover zou komen. Na een dankwoord aan dei Zeer Eerw. Heeren W. Timmermans en H. Ivoekken, pastoors van Herpt en He- dikhuizen voor hunne belangstelling, sloot de Voorzitter de vergadering. a- 'n .c L~....'.v j_i _''i.

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 7