DE ECHO III IET ZUIDEN No 82. Woensdag 14 October 1925. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 13 October 1925. Wij vernemen dat thans het ciborium voor het nieuwe altaar is aangekomen. Wij mogen dus ver wachten dat, waar met de opstelling enz. een dag of veertien heengaan, in begin November de nieuwe kerk zal kunnen worden ingewijd en in gebruik genomen. Zaterdag 17 October zal het l2'/2 jaar geleden zijn, dat het Kruisboog schutters Gezelschap .Nooit Gedacht", gevestigd in het café van den heer J. van Helvoirt, Putstraat, werd opgericht. De heeren L. Kroot, J. Schambergen, J. van Helvoirt en A. Stokwielder zijn dan 12'/2 jaar lid; de eerste is gedu rende ai dien tijd bestuurslid geweest. Dit feit zal door de leden in een ge zellig samenzijn worden herdacht. Maandag hield de R.K. Werk liedenvereniging eene algemeene ver gadering. Door den Voorzitter werden eenige mededeelingen gedaan over de 5 cents actie voor Herwonnen Levenskracht. Velen dragen reeds bij, maar toch kan dat aantal nog grooler worden. Vervolgens besprak de Voorzitter het te houden jaarfeest, wat dit jaar op Zondag 8 November zal plaatshebben. Hij hoopte dat de gebruikelijke H. Mis en generale H. Communie voor de eerste maal in de nieuwe kerk zullen kunnen geschieden en dat alle leden, zonder uitzondering, daaraan zullen deelnemen. Als gebruikelijk zal 's avonds eene feestvergadering worden gehouden, waarvoor harmonie en tooneelveree- niging hunne medewerking zullen ver- leenen, terwijl de nieuwe vrijgestelde van den B. D. W. B., de heer Hendriks uit St. Oedenrode, een korte rede zal houden. Naar aanleiding van het verschenen jaarverslag van Concordia, de verzeke- rings instelling van de R.K. Arbeiders beweging, wees spreker nog eens op de vele voordeelen, aan deze eigen instelling verbonden. Vervolgens kon spr. tot zijn genoe gen mededeelen, dat door den Eerw. Adviseur wederom de ontwikkelings avonden zuilen worden gehouden. De Eerw. heer Adviseur, hierna het woord nemende, zei, dat de H. Mis bij gelegenheid van het jaarfeest, wel in de nieuwe kerk zal kunnen geschieden, daar het ciborium-altaar, waarop men heeft moeten wachten, heden is aan gekomen en de laatste afwerking van de kerk nu spoedig zijn beslag zal krijgen. Met den Voorzitter durft hij vertrouwen, dat dien Zondag in de kerk geen enkel lid afwezig zal zijn. Wat betreft het geven van cursus avonden, dat wordt, zei Z Eerw., steeds moeielijker, omdat men de geschikte onderwerpen reeds heeft behandeld, maar bovenal omdat men slechts over beperkte middelen heeft te beschikken. Voor dezen winter W3S hij er echter in geslaagd om een zeer interessant programma samen te stellen, hetwelk hij Zaterdag in het Kerkklokje hoopt te kunnen vermelden. Vier cursus avonden zullen voor en vier na Kerst mis worden gegeven en in afwijking van andere jaren zal de eerste cursus avond al voor de feestvergadering en wel op Donderdag 29 October, plaats hebben. Hij spoorde de aanwezigen aan om voor deze avonden krachtig propaganda te maken, opdat ze weer even schitterend zullen slagen als vorige jaren. Hierna deelde de Voorzitter de verga dering nog mede, dat de tooneelclub beslot n heeft, liet blijspel, dat met de feestvergadering zal worden opgevoerd, Zaterdags daaraan voorafgaande op te voeren voor de kinderen van de R.K. Jongensscholen. De werkgelegenheid in de mijnstreek wordt door defi Voorzitter en den Eerw. Adviseur uiteengezet. Het doel daarvan is tweeledig: werkloozen die er voor geschikt zijn, arbeid te ver schaffen en het aantal Roomsche ar beiders bij de mijnen uit te breiden. Als laatste mededeeling bespreekt de Voorzitter de bijdrage der arbeiders aan het operatiekamerfonds. Hij. deelt de gehouden besprekingen mede en zegt dat getracht zal worden de inning over de schijf van de patroons te doen geschieden, zoodat alle arbeiders dan zeker in de gelegenheid zijn Het lid v. Gorcum vraagt verschil lende inlichtingen hierover, als door wie moet worden bijgedragen, door het gezinshoofd of door alle arbeiders, hoe groot zal de wekelijksche bijdrage moeten zijn en hoelang. Het bestuurslid Smolders beantwoordt en zegt dat als bijdrage 3 en 5 cent is genoemd, de termijn hoelang, zal afhangen van het bedrag waarvoor en door hoeveel arbeiders wordt ingeteekend. Hij koes terde de hoop. als het over de schijf van de patroons zou loopen, dat geen enkel arbeider achterwege zou blijven, waarmede de vergadering hare instem ming betuigde. Bij de rondvraag sprak Smolders nog een propagandistisch woordje voor de Centrale Volksbank, waarna door den Voorzitter de vergadering werd gesloten. J.l. Maandag werd onder groote belangstelling ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer Antoon Kuijsten, die meer dan 35 jaren in- dienst was geweest van de firma Timmermans van Turenhout en die meer dan 33 jaar het orgel be speelde in de Ned. Herv. Kerk alhier. Daarenboven was hij bibliothecaris van het Nut en bekleedde hij tal van functies in vereenigingen, corporaties, enz. zoodat hij een algemeen bekend en gezien persoon was in onze ge meente. Het stoffelijk overschot, gedragen door werklieden van de fabriek, werd gevolgd door jongens die kransen droegen o a. van het ziekenfonds De Werkende Stand, van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente, het Kerk bestuur der Ned. Herv. Gemeente, van de Nuts-bibliotheek, van den heer B. Timmermans-Verschure, den heer C. Raming-Verschure, van het personeel en van een leerling wien hij onderricht gaf in de harmoniumleer. Aan het graf werd het eerst door Notaris Schaap namens het Kerkbe stuur gesproken. Hij wees er op dat Kuijsten 33 jaar lang zijn diensten als organist in het algemeen belang heeft gesteld. Met toewijding en liefde heeft hij zich steeds gegeven aan die zaken, die hij op zich nam en daarom zal Kuijsten bij hen steeds in aangename herinnering blijven voortleven. De Eerw. heer Ds. Kuipéri, Emer. predikant alhier sprak namens den Kerkeraad. In gevoelvolle woorden herdacht hij den overledene als een een zeer plichts getrouw mencch, die steeds als een voorbeeld mag worden gesteld. Zeer onder den indruk verlieten familie, vrienden en kennissen den doodenakker, Bij de Maandag ten overstaan van het architectenbureau Van Ree Bossaerts gehouden aanbesteding voor de uitbreiding der Electr. cartonnage- fabriek van den heer J. C. Trimbach, werd ingeschreven als volgt: W. van Heesch f3884 Gebr. Maas f3783 C. Timmermans, Sprang f3770 P. J. Pennings, St Michiels-G. f3627 A. Kramer, Genderen f3543 A. Vermeer f3295 J. Kooien f3180 Het werk is aan den Iaagsten in schrijver opgedragen. Voor het verf- en glaswerk werd ingeschreven door D. Rijken, Sprang f 425 J. B. de Lange, Kaatsheuvel f 225 M. v. Tiggelen, Heusden f 210 Fa. Wed. v. d. Waals, Capelle f 148 Holzer-Passier f 140 J. C. v. Houten f 128 W. v. d. Heijden -f 115 Dit werk is nog niet gegund. Maandag had de schoenmaker P., werkzaam op de stoomschoenen- fabriek van de N.V. v/h. Groenen, het ongeluk met zijn hand tusschen een hakkenschrooimachine te geraken. Een vinger werd als het ware geheel afgesneden. Door Dr. L. werd de eerste geneeskundige hulp verleend Later moest P. zich ter verdere be handeling naar het Gasthuis te 's Bosch begeven. Naar wij vernemen is den brieven gaarders van de hulppostkantoren van v.m. Baardwijk en v.m. Besoijen aan gezegd, dat zij naar kantoren waar een vacature is, dienen te soliciteeren, aangezien hunne kantoren worden op geheven en de postdiensten enz. voor taan geheel loopen over 't postkantoor te Waalwijk. De heer N. van der Hammen, brieven gaarder in v.m. Besoijen is secretaris van 't Algemeen Groene Kruis, van de Vereen, tot bestrijding van T.B.C enz., voor welke vereenigingen hij zeer groote verdiensten heeft. Men meldt ons Met bijzondere ingenomenheid wordt door het bestuur van het Algemeen Groene Kruis kennis gegeven, dat in de brievenbus van notaris A. Schaap alhier is gevonden een enveloppe, inhoudende f500 voor het Wijkgebouw. Den onbekenden milden gever harte lijk dank. Gisterenmorgen had in de Groote straat ter hoogte der Chroomleder- fabriek „De Amstel" een auto-ongeval plaats dat nog betrekkelijk goed afliep. Een knecht van de fa. v. Schijndel matige hebben wagen onder alhier was juist met een handwagen ^e,ec^s een daar langs den weg staande groentenkar gepasseerd, toen hij plotse ling een auto vlak achter zich zag, die hij niet had hooren aankomen. Ook de bestuurder van de auto, de heer T. uit Sprang had door de groentekar te laat den handwagen bemerkt, doch zou deze nog wel links hebben kunnen passeeren. Echter, de knecht die den wagen duwde, op lijfsbehoud bedacht, sprong verschrikt over een der burrie's links-uit en liet zijn wagen in den steek, die daarop door de auto werd opgenomen en een eind werd meegesleept tot alles tenslotte tegen een boom opbotste. De burrie's van den wagen staken dwars door de radiateur van de auto, die ook verder zwaar gehavend werd. De wagenknecht kreeg een wiel van de auto over zijn been dat echter slechts licht gekneusd werd en kwam er verder met den schrik en een ge scheurde broek af. Het ongeval moet slechts aan een ongelukkigen samenloop van omstandig heden zijn toe te schrijven. De autorijder reed met een vaart en beweert signalen te gegeven, die echter door den knecht niet gehoord zijn. De politie heelt de zaak in zoek. De Maasbode schreef d.d gisteren naar aanleiding van het optreden van Mevr. Maartje Offers op het eerste abonnements-concert van het Philhar- monisch orkest te Rotterdam „Het wederzien van Maartje Offers werd een feestelijke gebeurtenis. De orkestleden verhieven zich bij haar optreden. Krachtig applaus en twee prachtige bloemstukken vielen haar alsdan ten deel I" Maartje Offers komt heden-avond op het schitterend jubileum-concert der Liedertafel, waar geen rechtgeaard Waalwijker mag ontbreken. Gisteren werd door de gemeente politie tegen den zwerver J. B. proces verbaal opgemaakt wegens schending der openbare eerbaarheid. Naar wij vernemen heeft de heer A. de Jong, directeur van de Vleesch- keuringsdienst, met het oog op zijn vergevorderden leeftijd met ingang van 1 Januari als zoodanig eervol ontslag aangevraagd. Zijn op 't oogenblik op ver schillende plaatsen in onze gemeente woningen in aanbouw, ook in de toekomst staan nog verscheidene bouw werken op 't programma. Binnenkort zal namens de Handel Maatschappij M. L. Rosenberg te Amsterdam- Waalwijk, door het Architecten-bureau Van Gestel Bouwman worden aan besteed het bouwen van kantoren met magazijnen en afzonderlijke garage op een terrein in de Mr. van Cooth straat, ook zal spoedig volgen de bouw van een heerenhuis voor den heer H. Minke, tandarts, ook in de Mr. van Coothstraat, naast den ingang van de aan te leggen verbindings straat Mr. van Coothstraat—Stations straat. Daarbij komt de reeds aan gekondigde uitbreiding stoomschoen- fabriek Pulles-van Gerwen Co. en hooren we geruchten van den bouw van een aantal arbeiderswoningen in de Putstraat en eenige mindenstands- woningen in de Mr. van Coothstraat, terwijl ook andere daartoe aangekochte terreinen weldra zullen worden be bouwd. Dezer dagen miste iemand alhier een mooi ras-konijn en aange zien hij den Iaatsten tijd meermalen iets vermiste en alles erop wees dat het 't werk van dieven was, werd aangifte gedaan. Aan de politie bleek al spoedig dat de dief zijn naamkaartje (in casu een hondenpenning) had achtergelaten;dies was de dader spoedig bekend. In ons vorig nummer hebben wij bericht dat het kassierskantoor van Gastel en Zn. te Dongen zijn betalin gen heeft gestaakt. Het „D.v.N." meld de o.m. 't volgende Het eenige zekere fs, dat Donder dagmorgen de kantoren werden ge sloten en een bordje „gesloten" voor gehangen. Dat is zeker. Officieel kon den we niets te weten komen, zeg het blad en men verzekerde ons van een zijde, die beweerde het te weten dat er nog geen surséance van beta ling is aangevraagd. Voor de houders van een safe was het bijgebouw opengesteld en ook bleef er gelegenheid om te wisselen voor de Nederlandsche Bank. De Bank van Gastel is de Bank der Dongenaren. Zeker 80°/o van de Don- genaren die met kassiers handelen zijn er bij betrokken. Als 't werkelijk verkeerd uit zou moeten loopen, dan is de ramp voor Dongen met zijn uitgebreide schoen en lederindustrie, waarvan hoegenaamd alle eigenaars relaties hebben met deze kassiersfirma, ongekend groot, zoo verzekerde men. Ook in Oosterhout en Rijen moeten nog zeer velen geïnteresseerd zijn Bij dit alles is er niemand, die wer kelijk iets gegronds in het nadeel van de zaak zeggen kan of wil. Het voornaamste is dat allen het er over eens zijn, dat men hier te doen heeft met een firma van strikt eerlijke reputatie. Daar bouwen de menschen op, en men hoopt maar. waar de van Gasteis als zeer gefortuneerd hebben bekend gestaan, dat de debacle niet groot zal zijn. Over de oorzaak van den slag kan men ook slechts gissen, Meerderen uiten zich dat te veel crediet aan de schoen- en leder indu strie er niet vreemd aan is, evenals het ophalen van tal van deposito's. In de lederindustrie zit geweldig veel geld, vooral waar in Dongen nog tal van oude looierijen moeten zijn, waar enorm veel geld in gaat zitten. Nader verneemt het blad, dat dit kassierskantoor een vennootschap is onder firma, zoodat beide firmanten, de heeren A. J. C. M. en A. F. J. van Gastel ieder aansprakelijk zijn voor het geheel. Ook te Rijen heeft de firma een bij kantoor in de Stationsstraat. Zooals men weet, is sindsdien het faillissement reeds-uitgesproken over de firma P. van Gastel Zoon, kas siers te Dongen, met benoeming tot curator van mr. v. d. Hurk, mr. Van Mierlo en den heer F. Laurijssen. Naar wij van bevoegde zijde verne-- men is het faillissement Vrijdag j 1. door de firmanten zelf aangevraagd met het doel den grooten handel in cessies die er bestond (bekend uit de geschiedenis van het faillissement der Bossche Hanzebank) den kop in te drukken om zoodoende voor de cre diteuren te redden wat er te redden valt en het nadeel voor de andere crediteuren zooveel mogelijk te beper ken. Nadat Donderdag de kassiers firma P. van Gastel en Zn. hare be talingen had gestaakt, dreigden de belangen van een gedeelte der credi teuren te worden geschaad, door voorgenomen cessies van sommige rekeningcouranthouders. Het faillissement van genoemde firma, dat gisteren door de arrondissements rechtbank te Breda werd uitgesproken, is het gevolg van een aanvrage door de firmanten zelf ingediend, en wel om een eerlijke verdeeling van de baten over alle crediteuren te ver zekeren. Dit was ongetwijfeld een zware stap, die echter door ieder weldenkend mensch ten zeerste wordt geapprecieerd. Ter geruststelling der kleine credi teuren meenen wij met zekerheid te kunnen mededeelen, dat alle reeds aangegane cessies ongeldig zijn. D. v. N. De toestand te Dongen Men schrijft ons Naar wij vernemen hebben een paar lederfabrikanten hun personeel ontslag aangezegd daar de fabrieken of looierijen zullen worden stopgezet, althans zeker voorloopig. Naar wij vernemen zal binnen kort een vergadering van obligatie houders der N.V. de Wit's Deken- fabrieken te Helmond, worden bijeen geroepen, teneinde de voor het faillisse ment van deze maatschappij in het leven geroepen, nieuwe constellatie nader te bespreken. Weliswaar hebben de couponbetalingen tot en met 1 Mei geregeld plaats gevonden, het schijnt echter vrijwel uitgesloten dat ditzelfde met de 1 November ver vallende coupons zal geschieden De trustee zal dan op grond van art 9 der trustacte onherroepelijk gemachtigd zijn, het verbondene (de fabrieken te Helmond en Geldrop) in het openbaar, volgens plaatselijk gebruik te doen verkoopen. Verschil van opinie heerscht over de vraag of een actie tegen den heer P. J. J. de Wit, die zich voor de nakoming dev obligatieleening borg stelde, reeds dadelijk of eerst na uit winning der onroerende goederen mogelijk is. 's BOSCH. Uit de gemeenterekening over 1924 blijkt, dat de post belasting naar het inkomen bijna f 170.000 be neden de raming is gebleven. Voor werkloozenzorg blijkt f 277.226.55'/2 te zijn uitgegeven, waarvan zuiver ten laste van de gemeente blijft een som van f 125.221.15'/2. De gewone dienst sluit met een batig saldo van f 100.399.38, de kapi- taaldienst met een voordeelig verschil van f 1.326.508.84, de rekening der afdeeling Orthen met een nadeelig slot van f 7.323.93. AMMERZODEN. Zondag werd te Ammerzoden eene groote meeting ge houden voor de mandenmakers van deze gemeente, Vlijmen, Haarsteeg, Nieuwkuijk en Kerkdriel. Na een rondgang, met de harmonie voorop, door de gemeente te hebben gemaakt, verzamelde men zich in het Bondsgebouw, dat te klein bleek om de Vele van verre gekomen bezoekers te kunnen bevatten. De ZeerEerw. heer pastoor opende deze bijeenkomst en wees er op dat wat de R. K. Vakorganisatie beoogt, geheel in overeenstemming is met de Katholieke leer. De heer A. C. de Bruin, Voorzitter van de Centrale Katholieke Arbeiders beweging in Nederland, wees op de noodzakelijkheid van organisatie en de heer Th. de Groot op de vele mis toestanden^ die nog in de manden industrie voorkomen. De burgemeester betoogde dat een goede vakorganisatie een groot alge meen belang mag worden genoemd. Verder sprak de Eerw. heer adviseur van de afdeeling Nieuwkuijk nog een enkel woord over de noodzakelijkheid van de Vakorganisatie, waarop de heer Van der Post alle sprekers dank bracht voor hunne mooie redevoeringen, de fanfare voor haar medewerking en de aanwezigen voor hun trouwe opkomst. DRUNEN. Op Zaterdag 17 dezer zal ons Operette-gezelschap „Entre Nous" optreden in de zaal van den heer van Strien te Heusden. Des avonds loopt een expresse tram, wijl men verwacht dat velen uit Drunen deze uitvoering zullen bijwonen. Zaterdag sloeg kar en paard van den landbouwer van H. om. Met de hulp van gen aldaar werkzaam zijnde arbeider werd de zaak weer in orde gebracht. Echter kreeg bedoelde arbei der daarbij een klap van het paard waardoor hij nagenoeg bewusteloos ineen zeeg. Zondag j.l. hield de postduiven- vereeniging „De Reisduif" haar jaar- lijksche algemeene vergadering. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren P. v. Dommelen, voorzitter A. v. Spijk, secr.-penn.Schalken en v. d. Hoven, commissarissen. Nieuwe leden kunnen zich aanmel den bij den voorzitter of bij den secr.-penn. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). Onze vroegere dorpsgenoot de heer P. Verhoeven, slaagde dezer dagen aan de Landbouw-hoogeschool te Wage- ningen voor het Cand.-Examen Ned. Landbouw. Geslaagde en familie proficiat.' A.s. Donderdag 15 October, des avonds 7 uur, Jaarvergadering van de Chr. Volksbond. Agenda 1. Opening, 2. Notulen, 3. Jaarver slagen Secr. en Penningm., 4. Rapport Comm. voor het naziender boeken van den Penningmeester, 5. Eventueele voorstellen aangesloten vereenigingen, 6 Onderwerp door den heer G. J. v. Willigenburg, 7 Onderwerp door den heer Joh. G. Frings, 8. Rondvraag en Sluiting. De Lees-Bibliotheek van de Chr. Volksbond is alhier weer opengesteld, Gelegenheid tot het afhalen en inruilen van boeken des Zaterdags, 's namid dags tusschen 4 en 5 uur Het Bestuur van de Chr. Volksbond heeft door aan schaffing van een flink aantal nieuwe leesboeken de bibliotheek danig ver rijkt, zoodat we niet twijfelen of van deze nuttige instelling zal evenals vorige winters weer een druk gebruik worden gemaakt. J1. Dinsdagavond hield de Afd. Sprang voor de Ned, Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders in de zaal van de Chr. Volksbond eene openbare ver gadering, waarin als spreker optrad, de heer A. Stapelkamp, secretaris van bovengenoemden Bond, met het onder werp „De beteekenis van het voor ontwerp tot verbindend-verklaring van Collectieve Arbeidscontracten." Nadat de vergadering, die flink be zocht was, door den Voorzitter, den heer C. Klootwijk, met Gebed was geopend en hij de aanwezige en inzon derheid den geachten spreker, welkom had geheeten, verkrijgt de heer Stapel kamp het woord, die begint met te zeggen, dat het tot voor korten tijd nog niet de gewoonte was, dat in de krin gen der arbeiders werd gesproken over wetsontwerpen die nog in de kamers moesten komen. Meer en meer gevoe len de arbeiders dat zij zijn een deel van het groote geheel en ook mede invloed moge Uitoefenen op den gang van zaken in het maatschappelijk en staatkundig leven. Wij gaan de toe komst tegemoet dat de wetgever gaat inzien, dat het noodig is het uit de vrije beweging opgekomen instituut de Collectieve Arbeidscontracten te steunen. Minister Aalberse heeft voor zijne aftreding dat ontwerp aanhangig ge- maakt en wij twijfelen niet of de nieuwe minister zal dit overnemen en probee- ren, dat het tot wet wordt verheven. Wat bedoeld het ontwerp nu eigen lijk zegt spr. Vroeger werden arbeids voorwaarden afgesloten tusschen werk gever en werknemer Deze individueele, persoonlijke overeenkomsten zijn in den loop der jaren eenigszins gewijzigd en hebben plaats gemaakt voor Col lectieve Contractenovereenkomsten tusschen een bepaalde groep van werk gevers en werknemers. Spr. toont met verschillende voor beelden aan, dat er hierbij toch nog steeds gevallen voorkomen, dat zulke Collectieve Contracten worden gesa- botteerd door b.v. fabrikanten of ar beiders welke niet zijn georganiseerd, zoodat dit mooie instituut in de praktijk1 wel heeft te zien gegeven, dat dit te wenschen overliet.' Meer en meer werd in de kringen van arbeidersorganisaties daarom de wensch te kennen gegeven voor een publiekrechterlijke sanctie. Wat hieronder te verstaan is licht spr. met een voorbeeld toe. Nu wil de.Minister door dit ontwerp tot wet te verheffen het mogelijk maken, dat een Coll. Contract tusschen een bepaalde groep van bedrijven en ar beiders, zoo beide partijen dit wenschen, zulk een Coll Contract bindend ver klaren voor alle fabrieken in een be paald bedrijf, opdat de voorwaarden voor alle arbeiders in zoo'n bedrijf dezelfde zijn. Doch dan moeten beide partijen die zulk een verbindendverklaring wen schen, duidelijk kunnenaantoonen.dat zij het geheele bedrijf vertegenwoor digen. Kan men dit niet, is er b.v l/3 van de zijde der werkgevers of werk nemers, die zich daartegen verklaard, dan kan geen bindendverklaring ver kregen worden, opdat de overmacht van de georganiseerden over de onge organiseerden niet tot tyrannie leidde. Ook wilde men enkele bepalingen, als b.v. 0 verplicht lidmaatschap en prijsregeling, niet bindend verklaren, doch enkel de sociale bepalingen en arbeidsvoorwaarden van een Collectief Contract. De groote beteekenis van dat ont werp, zegt spr, is dat daardoor de onrechtmatige concurrentie wordt tegengegaan. Spr. bespreekt dan de bezwaren die van werkgevers- en werknemers- zijde tegen dit ontwerp worden aan gevoerd. Spr. meent al reeds aangegeven te hebben hoe wij tegenover dit ontwerp staan en spreekt den wensch uit dat

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 5