Loopjongen Wagenknecht J het Minister Kooien zal gelukken dit wetsontwerp in het Staatsblad te krijgen. Wij staan er sympathiek tegenover omdat het is een stap in de richting van publiekrechterlijke sanctie. Er moet zijn een instituut dat zorgt voor de naleving van het recht. Wij vragen dus van de Overheid dat zij dit uit een vrije beweging opgekomen insti tuut steunen. Daarom hopen wij dat dit voorontwerp de veilige haven zal bereiken en tot wet zal worden verheven. Laten wij onze roeping verstaan en zeggen dat dit de taak is van de Chr. Overheid, opdat de arbeider kan leven van zijn arbeid op een zoodanig peil als Qod het ons geeft en eindigt hier mede zijne rede, waarna de Voorzitter den geachten spreker dank zegt en de heer Stapelkamp de vergadering met dankgebed sluit. VR1JHOEVECAPELLE Bij voldoen de deelname geeft de bekende hoen derfokker J Teurlings, pluimveeteelt leeraar te Kaatsheuvel in Capelle dezen winter een cursus in pluimveeteelt. Waar de pluimveeteelt in onze plaats reeds van zoo grocte bnteekenis is, zal deze cursus in een zeer groote behoefte voorzien. In den leider van den cursus hebben we bovendien ie mand, die ons naast de theorie een kijk in de praktijk kan geven uit eigen ondervinding. Het cursusgeld is voor leden van den eierbond slechts f 1.25 over den geheelen cursus. Bij den voorzitter en secretaris van den eier bond kan men zich voor deelname aanmelden. MADE. Gedurende de maand Sept. werd op de Rijkspostspaarbank op het hulppostkantoor Drimmelen ingelegd f2638 en terugbetaald f 1445. De heeren P. A. Blijlevens en Zoon, aannemers te Made, hebben te Tiel onderhands aangenomen het maken van een brug. Men meldt ons dat tot directeur der Gemengde Zangvereeniging „Onze Vrije Uren" te Drimmelen is benoemd de heer Rook uit Breda. Ingevolge de politieverordening wordt men er alhier aan herinnerd dat het den kinderen beneden den leeftijd van 16 jaar is verboden in het openbaar te rooken Wordt tegen dit voorschrift gezondigd dan zal door de politie tegen de overtreders onver biddelijk procesverbaal worden opge maakt. Voor de nieuw opgerichte missie- naaikring schonk, zoo vernemen we, de ZeerEerw. heer pastoor een bedrag van f 100. Zondagnamiddag 4*/a uur werd door de harmonie „St. Cecilia" aan den jongen priester, pater Willibrordus, een serenade gebracht Zijn Eerw. dankte voor de hem gebrachte hulde. De beroepen Herv. predikant Ds. Vink te Drimmelen heeft het beroep naar Haastrecht niet aan genomen. Men is alhier allerwege daarover verheugd. Tengevolge van het breken van een nieuwe plank is een der steigers van de in aanbouw zijnde nieuwe jongensschool, in het naburige dorpje den Hout, onder veel geraas ingestort De drie schilders uit Made. die daarop werkzaam waren, en tegen den grond smakten, klaagden over inwendige pijn. De zuster-wijkverpleegster was terstond ter plaatse en legde het eerste noodverband. Dr. Houpst uit Made, die inmiddels ontboden was, kon gelukkig constateeren. die niemand inwendige kneuzingen had, zoodat dat ongeval voor de betrokkenen betrek kelijk goed is afgeloopen. Vrijdagavond ontstond bij een in de kracht van zijn leven zijnd onge huwd werkman van S. alhier, een opwelling van waanzin De ongeluk kige bewoonde alleen met zijn bijna 70-jarige moeder, Wed. van Shet huis. Zij heeft hem met een zoet lijntje te bed weten te krijgen. Daarna ging zij hulp halen. De man is intusschen opgestaan, heeft zich gekleed, en heeft zich, vermoedelijk weder door waan zin overvallen naar het achter de woning gelegen water begeven en zich daar in gestort, zoodat hij ver dronk. Reeds eerder is de man verpleegd geweest in een gesticht Voor krank zinnigen, waaruit het slachtoffer vóór stuursfuncties als volgt verdeeld waren Voorzitter J. Tuerlings. Vice voorzitter G. Wijdemans, le Secr.-Penn. H. v. Woensel, 2e Secr.-Penn. P. Elshout, CommissarissenM. Zacht, P. Nouwens, J. Lenzholz. Vier nieuwe leden werden door den Voorzitter geïnstalleerd en welkom geheeten. De actie tot inzameling van eere- prijzen heeft gedurende de eerste acht dagen reeds een reuzensucces gehad. Door de leden ter vergadering aanwezig werden reeds 53 toegezegde eereprijzen opgegeven waaronder zilveren lauwer takken. zilveren medailles, geldprijzen van f 10.—van f5.— enz., terwijl nog van vele vereenigingen en clubs als mede van vele particulieren prachtige prijzen in uitzicht gesteld werden. In zijn dankwoord mocht de Voor zitter met het volste recht zeggen dat de tentoonstelling een succes moest worden, waar dit eerste werken reeds met zooveel succes bekroond werd. In 't Zaterdagnummer willen we de ingekomen eereprijzen ter verant woording melden. In de verdere bespreking der actie bleef de Voorzitter de inzameling der eereprijzen aan de ambitie der leden aanbevelen. Bij den dank welke hij reeds staande deze vergadering aan de schenkers bracht sloot hij ook den HoogEerw. Heer Mgr. W. Völker, pastoor, in voor de joviale wijze waarop Mgr. het prachtig ruime patronaatsgebouw gratis ter beschikking der club stelde voor de te houden tentoonstelling. Spreker noemde dit „de voornaamste ingeko men eereprijs". De prijs voor standverhuring werd vastgesteld en het verkrijgen van in zenders hiervoor den leden aanbevolen. Het tentoonstellingscomité werd samen gesteld uit: J. Tuerlings, VoorzG. Wijdemans 2e VoorzH. v. Woensel Je Secr.-Penn., P. jansen 2e Secr.- Penn., P. Elshout, P. Nouwens, M. Zacht, j Lenzholz, H v. d. Heuvel, J. Helsland en f. Smit, leden. In het te vormen eere-comité werden verschil lende autoriteiten benoemd wien ver zocht zal worden deze benoeming te aanvaarden. Van de voeraankoop werd een druk gebruik gemaakt. Om elf uur sloot de Voorzitter onder dankzegging deze geanimeerde ver gadering. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 13 Oct. 1925. 2 3 jaren als genezen ontslagen was. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 13 Oct. 1925. Voor den Landbouwcursus door den WeiEd. Heer J. Leenaarts, Hoofd der school alhier te geven, hebben zich wederom 15 leerlingen aangemeld. In de bestuursvergadering der Kon. Harm. „Apollo" is besloten de intieme viering van het 40-jarig jubilé van het corps a.s. Dinsdag 20 October te houden. De aanbieding van het hulde blijk zal op een lateren datum plaats hebben. Belangstellenden voor den Pluim veeteeltcursus kunnen we mededeelen, dat het lesgeld voor leden van den N. C. B. of den Pluimveehoudersbond slechts f 1.25 voor den geheelen cursus bedraagt. Heden (Dinsdagavond) hield de Hoenderclub „Kaatsheuvel" algemeene gespeel den wedstrijd, vergadering bij den heer J. Smits 1 r Na het schitterend succes dat Quick Na opening en notulen-voorlezing ZoZ1(la,?,1ijl v.'issingcn heoft behaald is er be deelde de Voorzitter merie riat He he jjTOPelij leerwijze nog meer belangstelling ge- aeeiae ae voorzitter meae aat ae be- komen voor haar wedstrijden. Zoo staat voor SPORT. VOETBALSPORT. MjADE. De voetbalclub R.K M. V. V. uit Made en Excelsior uit Raams- donksveer speelden op het terrein van eerstgenoemde vereeniging een vriend schappelijke wedstrijd, welke eindigde ln een 5—2 overwinning voor R. K. M. V. V. KERKNIEUWS. Z. D. H, de Bisschop van 's Her togenbosch heeft op hun verzoek om gezondheidsredenen eervol ontslag ver leend onder dankbetuiging aan den hoogeerw. heer J A. Leenen als deken van het dekenaat Valkenswaard en als pastoor te Valkenswaard (TL Nicolaas) en aan den Zeereerw. heer M. van der Ven als pastoor te Tilburg (Heuvel) en heeft benoemd tot deken en pastoor te Valkenswaard den zeereerw. Heer F. J. M. Franken, tot rector van het Geneeskundig Gesticht „Reinier van Arckel" Ie 's Hertogenbosch den wel- vocaris van Rabaut, vertoeft wederom in ons land n.l. in Vught z'n geboor teplaats. Mgr. is daar met veel cere monieel ontvangen. Rectificatie. Het bericht in ons vorig nummer geplaatst als zou onzen stadgenoot, den WelEerw. heer J. van Loon, die kapelaan was te Vught, benoemd zijn tot moderator der R K Lycea te 's Bosch berust op een vergissing. De Eerw. heer van Loon is benoemd totleeraar der R.K. Lycea terwijl de WelEerw. heer Hendrikx moderator blijft. Tabletten, voor zangers BUITENLAND. De berichten uit Lucarno zijn eigenlijk zoo, dat men er geen touw aan vast kan knoopen. Dan vergadert men, dan gaat men spelevaren, maar steeds schijnt dat toch confereeren te zijn. Het laatste nieuws is nu dat het pact voor het Westen schijnt vast te staan en het Saargebied zou daarbij een eigen Volksvertegenwoordiging krijgen. De ontwapening van Duitsch- land zou tevens geregeld zijn. Over de Oostelijke vraagstukken is men nu voorgoed aan den gang, dat eerw. heer F. N. J Hendrikx, tot gods-is nioeielijk met het oog op de ver- dienstleeraar aan de R. K. Lycea te 's Hertogenbosch den weleerw heer J. P. J. van Loon, tot assistent te Vught (H. Petrus) den weleerw. heer G. M. J. Cox, tot kapelaan te Beuningen den eerw. heer H. J. Maas, priester van het Seminarie, tot pastoor te Tilburg (Heuvel) den zeereerw. heer E. W. F. van den Dungen, tot rector van het Opvoedingsgesticht „Ruwenberg" te St Michiels—Gestel den weleerw. heer P. J. van Stiphout en tot kapelaan te Nijmegen (H. Augustinus) den weleerw. heer F. M. J. van Bakel, priester van het Seminarie. Verder heeft Z. D. H. benoemd tot Geestelijk Adviseur van de afdeeling Eindhoven van de Nat. R. K. Vereeni ging van Geheelonthouders onder Ned. Spoor—, Tram— en van Gend en Loos personeel den weleerw. heer Th. J. de Louw, kapelaan „Catharina". Wij lezen in de Bossche Courant. Voor de Vughtenaren is de benoe ming van deken pastoor Franken oorzaak van een groot verlies, een verlies dat zich zal doen gevoelen in breeden uitgebreiden kring. Immers Mgr. A. F. Diepen heeft den weleerw heer J. P. J. van Loon aangewezen als opvolger van rector Franken in zijn kwaliteit als Godsdienstleeraar aan het Lyceum te 's Bosch. Jacobus Petrus Josephus van Loon is een geboren Waalwijker. Na schit terende studiën werd hij op 10 Juni 1922 priester gewijd. Reeds eenige weken nadien werd hij benoemd tot assistent in de St. Petrusparochie te Vught en vanaf den dag zijner komst wist hij stormenderhand eerbied en hoogachting af te dwingen. Hij was de rechterhand van onzen straks 74- jarigen Pastoor- Deken en de raads man, ondanks hij den dertigjarigen leeftijd nog niet bereikt heeft van velen onzer parochianen. In het patronaat kon hij zoo liefdevol omgaan met de jongens, voor de R. K. Werkliedenver- eeniging was hij, nu hij heengaat mo gen we zulks gerust verklappen de organisator der feestelijkheden. Be kwaam instructeur, bekwaam regisseur was het leeuwenaaneeel der successen aan hem en hem alleen te danken. De WelEerw. heer van Loon was liturgist in de breedste beteekenis. Het Jon genskoor onder zijn leiding gevormd door hem met zijn vele muzikale ken. nis tot een hoogte gebracht, waarop het parochiaal zangkoor naijverig mag zijn, zal in zijn heengaan veel verlie zen. De zieken, lijdenden en niet te vergeten de armen, verliezen in den jeugdigen assistent een moeilijk te vervangen weldoener. Zijn uitgebreide godsdienstkennis, waaraan menigmaal onze ooren te gast gingen, is een waarborg, dat hij zijn voorganger wel dra evenaren zal, maar hoe het ook zij, voor Vught is het heengaan van kapelaan van Loon, zooals Z Eerw. steeds placht genoemd ie worden, een groot verlies, maar bijzonder ook voor onzen goeden Pastoor—Deken, die een zijner werkzame medewerkers moet missen. In zijne hoedanigheid als Reclor van Reinier van Arckel wordt Rector Franken (benoemd tot pastoor-deken van Valkenswaard) opgevolgd door den WelEerw. heer Franciscus Nicolaas Jaco bus Hendriks, Moderator der R.K. Lycea In 1887 te Waalwijk (Besoijen) geboren, heeft hij slechts de Rhetorica afgewerkt 1905—1906 aan het Klein Seminarie. Op 1 Juni 1912 priester gewijd, werd hij in hetzelfde jaar nog kapelaan aan de St. Petruskerkte Woensel. Bij de standkoming de parochie van O. L. Vrouw te Helmond werd hij in 1913 kapelaan aldaar. In Mei 1921 volgde hij kapelaan v. d. Brekel, benoemd Pastoor te Zevenbergsche Hoek. op als kapelaan van St. Pieter te 's-Bosch in 1923 weer volgde de benoeming tot Moderator der R. K. Lycea, terwijl nu hem het Rectoraat van een onzer oudste liefdadige instellingen is opge dragen. - Mgr. Dr. G. Vesters; apostolisch houdingen tusschen Polen en Duitsch- land en Duitschland en Rusland. Daarenboven bestaat er een militaire overeenkomst tusschen Frankrijk en Polen. In elk geval gaan de besprekingen in aangenamen toon en is de hetze gelukkig verdwenen De toestand is in eik geval buitengewoon verbeterd. In Duitschland heeft men weer eens betoogd voor de monarchie. Bij de onthulling van een monument voor de gevallenen van het Keizerin Augusta- regiment sprak de generaal graaf Sixt von Arnini. Hij hechtte een krans aan het gedenkteeken namens den ex-keizer. Hij liet zich natuurlijk verleiden tot monarchistische besprekingen en 't ergste was dat* hierbij de Rijksweer en de Rijkspresident tegenwoordig waren. Deze laatste schijnt met dit voor val niets ingenomen en de zaak is in onderzoek. In Frankrijk zou een „algemeene staking van transportbedrijven enz. moeten uitbreken. Daar is niets van terecht gekomen. Er zijn hier en daar slechts partieele stakingen uit voort gekomen, die met geweld zijn onder drukt, wat van weerszijden slachtoffers aan dooden en gewonden heeft gehad. In Marokko gaat het den Fran- schen en Spanjaarden goed. Met het oog op het slechte seizoen zijn de krijgsverrichtingen gestaakt en worden intusschen nieuwe maatregelen voor- béreid. Italië gaat steeds krachtiger den weg van 't facisme op. België schijnt met z'n groote leeningen in Engeland, Nederland en Amerika wel te slagen men begint het al te merken aan den koers van de franc. BINNENLAND. Zondag heeft te Heerlen een congres plaats gehad van den Alg. Ned. Mijnwerkersbond in verband met de crisis in de mijnindustrie. Met alge meene ntemmen besloot het congres waarover daadwerkelijk verzet tegen invoering van den verlengden arbeids tijd op Zaterdag tusschen de organisa ties geen overeenstemming is bereikt, de overeenkomst te aanvaarden, met dien verstande, dat de verlengde werk tijd op Zaterdag wordt beschouwd van tijdelijken aard te zijn Op verschillende plaatsen in ons land is dezer dagen het feit herdacht dat de groote Bóeren-President Paul Krüger voor 100 jaar werd geboren. Ook op de Gelderland, het Ned. oorlogsschip dat den banneling naar Holland bracht, is dit speciaal herdacht. Alsook in Utrecht, waar Dr. Leids z'n vroegere secretaris, 't woord voerde. LAATSTE BERICBTÉN! In de St. Clemensparochie werd Zondag in beide H H. Missen door een Eerw. Pater Missionaris van Kaats heuvel eene predicatie gehouden over de Missie in Borneo, waarheen ZEw. in December a s. hoopt te vertrekken. De schaalcollecte voor dat doel bracht f 135,op. agenda! WAALWIJK. Donderdag 15 Oct. 8 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Rose Marie met Symphonie. In Musis. ADVERTENTIëN. EEN NETTE EN EEN gevaaagd Brieven met opgaaf van ver- eischt salaris onder no. der advert. Bureau van dit blad. 35436 Do Weleil. heer M. Uhl, directeur van liet Post- en Telegraafkantoor, wordt met in gang van 15 Nov. overgeplaatst naar Val kenburg. Ongaarne ziet men hem om zijn vele goede kwaliteiten heengaan, hoewel men hem ztfn promotie van harte gunt. Hfl bekleedde verschillende belangrtyke functies, o.a. die van Raadslid, van Voorzitter der'plaatselijke Schoolcommissie, van Voorzitter der voor malige huurcominJssie, enz. Met goed gevolg liep Zaterdagmiddag goed twaalf uur van stapel het stalen Ryn- scliip: „Spes", metende overlangs pl.m. GO M. en gehoinvd voor rekening van den lieer Joosten te Engelen. WAALWIJK. VliseingenQuick 22. Wat niemand heeft durven verwachten, heoft Quick volbracht, door tegen het sterke Vlissingen '11 gelijk spel te forceeren. Daarbij 'heeft Quick zich do kans voor de overwinning laten ontgaan door'n pinalty te missen. Niet tegenstaande waren de Quickers hoogst vol daan met den uitslag, daar veel sterkere ver eenigingen dan Quick op liet Vlissingsche vehl nederlagen leden. We kunnen de Quick- spelers dan ook gerust complimentecren met dit succes 011 wè zijn thans de overtuiging toegedaan, dat Quiek met dit XI-tal gerust de komende 2de klas-wedstrijden kan tege moet zien. 't Ruim 2000 m. sterke publiek was vol bewondering voor het Quick-elftal. dat een prachtparty' speelde en nog sterker de monstreert zich liet goede spel van ons XI- tal uit het gezegde van een der Vlissingsche bestuursleden, die volmondig verklaarde dat het vertoonde spel der Waalwijkers tot het l>estc uit de 2de klas behoorde. Dat de Quick ers geweldig in vorm waren, blykt hier wel uit. Het verloop van den wedstrijd zullon we in het kort aanhalen. Quiek heeft den aftrap en speelt tegen zon in. De VI. spelers zijn direct in actie en stel- len onze verdedigers op de proef, die in het begin niet safe bleken. Door hun recht door I onze backs heen gevoerd samenspel der VI. voorhoede, komen er nog al eens benauwde momenten voor het Quick-doel. Circa een kwartier duurt de druk op het Quick-doel en dan werken zij zich los. .Steeds met verre trappen op do vleugels spelende, komen er enkele mooie kansen die steeds door de VI. achterhoede nntnomon worden. Rij een vrijen 1 trap vanaf circa de helft van^het terrein, i schiet Blom hard op doel, de hal springt van- j af do deklat terug en van Boxtel maakt voor Quick het eerste doelpunt. Quick l>e- liowlt tot ruim 5 min. voor rust de leiding en dan weet VI. gelijk te maken en even voor rust neemt van Lier een ren langs de lijn, zet mooi voor doel. waar van Boxtel i weer klaar staat 0111 de leiding te hernemen. 1 Na rust krijgen we direct '11 vurig spel te aanschouwen. Zoo heeft Trommelen nauwe lijks '11 schot verwerkt of aan de andere zijde moet de doelman handelend optreden. Na 'n kwartier weet de VI. mid-voor uit een ge- harwar voor doei, den stand gelijk te maken. Het spel hlyft vliegensvlug op en neer gaan en in deze periode krijgen heiden verdedigers het hard te verantwoorden. Als er nog 10 minuten te spelen zijn wordt de VI. verdedi ging gepasseerd, de doelman ligt nit. doel en als dan een schot wordt gelost, juichen de Quickers reeds, maar een der VI. backs is er nog by om den bal uit doel te slaan. Penalty. Doodsclie stilte op het terrein, want nu zal de beslissing voor de overwinning vallen. Blom wordt aangewezen 0111 hem te ne men een hard schot volgt, de doelman valt in den ecnen hoek en de bal vliegt aan de andere zijde tegen den paal achter. Een pracht-kans verkeken, doch de Quickers la ten den moed niet zakken. Even leggen zy zich op verdedigen jtoe en dan blaast de scheidsrechter inrukken van dezen zoo mooi Zondag a.s. de ontmoeting op het program QuickDosko uit Bergen-op-Zoom. Dat deze ontmoeting de noodige belangstelling zal trekken is zeker, want de vroegere eerste klassers Inschikken nog wel over een ploeg die tot groote verrassingen in staat is. Bij zonderheden over Dosko in het volgend no. Zaltbommel—W.S.C. 2—1. Het scliynt langzamerhand gewoonte te zyn geworden, dat W.S.C. in Zaltbommel niet winnen kanook j.l. Zondag moesten wij dit constateeren en met een 2-1 overwinning bleef de thuisclub 11a feilen strijd meester over de zwarthemden. Toch liad de uitslag even zoo goed omgekeerd kunnen zyn. Had de W.S.C.-voorhoede meer geprofiteerd van de vele kansen, dan waren de twee winst punten niet in Zaltbommel gebleven. W.S.C. .was ook dezen middag absoluut niet fortuin lijk, wanneer Aarts een strafschop miste, doordat, de bal tegen den binnenkant van den paal liet veld weder insprong; wel werd de terugspringende bal weder Ingezet, docli werd dit doelpunt tereelit geannuleerd. De mid-half was dezen middag enorm minder op dreef dan gewoonlijk; liet voeden bleef dit maal veel achterwege en kreeg de voorhoe de zoodoende weinig steun. De wedstrijd zelve was rijk aan spannende momenten en het aanzien ten volle waard. Er werd in een snel temi>o gespeeld van liet begin tot liet einde. Zaltbommel begon di rect hard van stapel te loopen, doch strandden hunne aanvallen op hot W.S.C.-baokstel. Langzamerhand begon W.S.C. zich eveneens te roeren en kregen wy een op en neer gaanden strijd, welke zich op het middenveld grootendeels afspeelt. I11 deze periode zien wij Mathyssen een haast schijnend doelpunt al vallende voorkomen, terwijl even daarna de Z.-B.-doelman driemaal achtereen van dichtbij oenige zeer harde schoten op keuri ge wijzê onschadelijk wist te maken. W.S.C. hlyft hardnekkig aanvallen. Juist even voor half-time forceert zy een corner, waaruit Aarts onhoudbaar wist te doelpunten. O11- middelijk hierop wordt gedraaid. De tweede helft is eene herhaling van de voorgaande. Na circa twintig minuten ge lukte liet Zaltbommel den stand op gelijken voet te brengen, wanneer bij een uitval de bal van rechts lioog voor doel wordt ge plaatst en de vrijstaande midden-voor op schitterende wijze den bal in liet net wist te koppen. Direct hierop ontstaat bovenver melde strafschop, welke evenwel niets ople vert voor W.S.C. Zelfs gelukte bet aan Zalt- Bommel in eene periode, waarin W.S.C. sterk in de meerderheid was, op dezelfde wyze als hij het eerste doelpunt, de leiding te nemen. I11 de nog resteerende tien minuten, wordt door W.S.C. er alles opgezet een gelijk spel te forceeren. Drie hoekschoppen achtereen op liet doel der tegenpartij leveren evenmin resultaat op; de Kort weet zich vrij te ma ken en een geweldig hard schot te lossen, het welk op even keurige, doch fortuinlijke wij ze, door den Z.-B.-doelman gestopt wordt. Hoe W.S.C. zich ook inspant, het. mocht haar niet meer gelukken en als scheidsrechter Moes het einde aankondigt, is Zalt-Bomuiel twee puntjes rijker. KAATSHEUVEL. Zondag heeft Kaatsheuvel andermaal laten zien dat het nog weet wat voetballen is. Was de wedstrijd van Zondag 4 October beslist een saaie vertooning, de ruim 300 toeschouwers die van 't spel Kaatsheuvel Devo zfln getuigen geweest, hebben kunnen genieten. Genieten vooral van liet enthousi aste spel van de club. Ieder der spelers stond weer zyn partij. De voorhoede, tegen R.W.B. zonder verband, gaf weer prachtig spel te zien. Lugters, Stryp, Wooning en vooral Escli, waren in goede conditie. De lialf-linie zwoegde op do haar, eigen manier. Het back-stél, zoowel Remmeren als 111 't Groen gaf goed werk. .Trimmer dat liet elf tal door liet uitvallen wegens ernstige bles suur van in 't Groen, reeds vanaf een kwar tier voor rust-zwaar gehandicapt werd. Met 10 man werd verder gespeeld en Wooning toonde zich een prima back. Snoeren was in goeden vorm. Alleen de eerste bal was wel licht te redden geweest, 't Spel ging vanaf 't begin forscli en onvermoeid tegen elkaar op. Een prachtschot van Lugters werd een hoek schop. Mosselveld, brengt 't leder mooi op, doch 't resultaat is nihil. Benige oogenblik- ken later brengt de rechter Devo-vleugel mooi op en oen Ikopbal verrast den Kaatsheu vel-doelmian. Kaatsheuvel wil een gelijkma ker en werkt uil alle macht. In deze periode komt in 't Groen met een Devo-speler in bot sing en moet 'tveld verlaten. Kaatsheuvel heeft geen invaller. Een minuut voor rust geeft Escli mooi over aan Lugters. Lugters zet scherp voor en Stryp schiet keihard in 't net, 11. Vanaf den aftrap gaat 't leder wederom recht op 't Kaatsheuvel-doel af. waar 't door Kennneren wordt aangeraakt. De penalty wordt wederom een voorsprong voor Devo, 12. Andermaal gaat de thuis club op een gelijkmaker werken. Na een kwartier krygt Escli kans en maakt .schit terend 22. Geruinnen tyd blijft daarop we derzijds 't gevaar van de lucht Plotseling schiet de Devo-mid-voor vanaf 25 M. in liet Kaatsheuvel-doel en wederom leidt Devo met 23. De Bossche club moet echter onder vinden dat Kaatsheuvel geen gemakkelijk verdiende overwinning geeft, 't Hoele Kaats heuvel 10-tal staat de laatste 10 minuten op de Devo-speelliolft. Doelpunten hlyft echter uit. De allerlaatste seconde weet echter do Beer met een hard schot ten derde male ge lijk te maken. Met dit doelpunt kwam het einde 3—3. de rust. Na de rust krygt. Good-Luck een straf schop te nemen, welke onhoudbaar in 'tnet wordt gezonden. 42. Nu is Boeimeer gedu rende een kwartier sterk in de meerderheid, maar tot doelpunten weten ze het niet te brengen. De voor-back brengt eindelijk op luchting, door den bal voor het Boeimeer- doel te plaatsen, de yzeren Good-Luck rechts binnen stormt er op af, passeert de backs en de keeper stopt juist z'11 keihard schot. Nu krijgt Boeimeer nog een strafschop te nemen, welke keurig in 't net gezonden wordt, 43. Met dpze stand komt liet einde van deze spannenden wedstrijd. _i rx mm Ur\nHinrrQn binr/>bn*i D<\1 n ll H n 1« GEERTRUIDENBERG. Aan Geevtruidenberg is liet mogen ge lukken. na een flink gespeel den wedstrijd, de punten met de Bredasclie Boys te deelen. De stand met de rust was 1—0, eindstand 22. De scheidsrechter Boudan leidde uitstekend. Aan onze voetbalvereeniging „Good- Luck", is door een hunner supporters weder om een prachtige beker beschikbaar gesteld. Het Good-Luck-bestuur zal trachten een goede 2e klasser als tegenstander hiervoor te krflgen. Good-Luck heeft haar eerste competitie schitterend ingezet; na een zeer goed en sportief gespeelden wedstrijd is het ge lukt liet sterke Boeimeer met 4—3 te kloppen Good-Luck moet met twee invallers spelen, vanwege het campagne-werk en mist haar rechtsbuiten en linkshalf. Te 2 uur wordt de bal aan 't rollen ge bracht en direct breekt de nooit genoeg te prijzen tactische Good-Luckvoorwaarts prachtig door, het schot van de linksbinnen gaat echter naast. Nu is Boeimeer in den aanval en de links half trapt de bal in eigen doel, 0—1. Spoe dig daarop is liet de Good-Luck-back, die de achterstand weet te vergrooten 0—2. Den supporters zinkt den moed al in de schoenen. De Good-Luck-voorhoede is echter overwel digend en dringt tot voor hot Boeimeer-doel, maar de keeper is niet te verschalken. Na een bekogeling van het doel weet eindelijk de Good-Luck linksbuiten onhoudbaar in te zetten, 21. Spoedig hierop volgt de gelijk maker. De wedstrijd gaat nu vlug op en neer, waarbij de doelverdedigers echter [keurig werk verrichten. Een zeer zwaar werk heeft echter de rechts half, om de watervlugge Boeimeer-linker- vleugel in bedwang te honden, maar zooals altijd weet hy alles te retourneeren. Een doorbraak van den links-binnen en midden voor, en liet. leidende doelpunt voor Good- Luck is gemaakt, 3—2. Met dezen stand komt

Echo van het Zuiden | 1925 | | pagina 6